Pan Aleksander Łukaszenko stracił szansę na zostanie Borysem Jelcynem na Białorusi

Yeltsin_tomb Памятник на могиле Бориса Ельцина выполнен в виде российского триколора Автор: Ghirla (просьба на переносить на Commons до решения вопросов свободы панорамы) – собственное фото, CC BY-SA 3.0, https://ru.wikipedia.org/w/index.php?curid=3611939

Pan Aleksander Łukaszenko stracił szansę na zostanie Borysem Jelcynem na Białorusi. Obaj politycy zrobili bardzo wiele dla swoich państw i społeczeństw – wyprowadzając państwa z ZSRR. To wielki wyczyn geopolityczny, udało się podzielić wielkie imperium, oparte na sile, mające największe arsenały na świecie – w zasadzie bez jednego wystrzału (poza kilkoma lokalnymi konfliktami). Obaj wspomniani politycy mają swój wielki udział w tworzeniu państw, które wyłoniły się z ZSRR i obaj popełnili (czy może raczej byli zmuszeni na pewnym etapie swoich rządów do prowadzenia określonej polityki „przymykania oczu”) szereg błędów, typowych dla tamtej epoki.

Złym owocem rządów pana Jelcyna była nieskończenie bogata rosyjska oligarchia, która wywiozła z kraju – chyba nigdy nie będzie wiadomo ile, ale bardzo dużo. Więcej, niż można sobie wyobrazić. Złym owocem rządów pana Łukaszenki jest zakonserwowanie systemu społecznego na poziomie kołchozowo-kolektywnym. To działało, to się sprawdzało, a nawet dało Białorusinom możliwość względnie swobodnej i normalnej egzystencji we własnym kraju. Jednak, nie uwzględniało ambicji politycznych milionów ludzi, a na bezpiecznik już zabrakło pieniędzy (500 USD dla każdego).

Pan Łukaszenko nie przewidział, że rzeczywistość jest ciekawsza od fikcji i będzie ewoluować, wraz z ewolucją wyobrażeń o życiu, jakie wyrażają młodzi Białorusini. To młode pokolenie zabrało głos i to młode pokolenie domaga się zmian. Ponieważ do tego doszli robotnicy z największych zakładów, ludzie kultury, część aparatu władzy, widać że system potrzebował odświeżenia.

Ten sam problem miał pan Borys Jelcyn, który zdecydował się na oddanie władzy i wybory, w wyniku których Prezydentem Federacji Rosyjskiej został pan Władimir Putin. Dlaczego pan Łukaszenko nie zdecydował się na podobne postępowanie, tego nie wiemy. Prawdopodobne przyczyny kurczowego trzymania się władzy, wynikają ze specyfikacji ustrojowej i wewnętrznych układów w aparacie rządzącym (tamtejszych elit). Warto pamiętać, że pan Jelcyn, po oddaniu władzy – spokojnie dożył swoich dni, jaki będzie los pana Łukaszenki – to ciężko powiedzieć.

Należy się spodziewać, że jego otoczenie doprowadzi do przewrotu, skoro on sam nie był w stanie przygotować elity politycznej do wyłonienia nowego kierownictwa państwa. W ten sposób, żeby zaoferować społeczeństwu „coś nowego” i dodatkowego – ludzi z nowym spojrzeniem, nową wizją rzeczywistości i posługujących się nowymi metodami działania. Zarazem jednak, zdolnych w pełni do przestrzegania wyznaczonych ram ustrojowych, gwarantujących ciągłość państwa i spokój życia społecznego Białorusinów.

Nie mówimy tutaj o żadnym oszustwie wyborczym, ani spisku elit. Chodzi po prostu o to, żeby móc swobodnie odejść na emeryturę, a zarazem zapewnić państwu ciągłość władzy, przy swoistym re-brandingu osób sprawujących władzę, zapewniających jej nowy styl. To jest niesłychanie ważne dla społeczeństwa, ponieważ ludzie poszukują zawsze alternatywy dla tego, co znają.

Być może to będzie niezrozumiałe dla wielu czytelników, ale państwo białoruskie było do tej pory wyjątkowo stabilne i gwarantowało spokojne i względnie bezpieczne życie dla dominującej większości społeczeństwa. Można to określić, jako „powszechną biedę” – tak to opisuje wielu Białorusinów, jednak poziom tej „biedy” pozwalał ludziom na życie w warunkach cywilizacyjnych, nie gorszych niż ich rodzice, edukację i prokreację – na własnych warunkach, we własnym kraju. To bardzo wiele w czasach globalizacji.

Jednak to okazało się za mało dla bardzo wielu ludzi, którzy chcieliby „żyć tak jak w Polsce”. Szkoda, że nie zapytali wcześniej wielu Polaków, jak również szkoda że wielu Polaków nie miało okazji przekonać się jak żyje się na Białorusi. Ponieważ, np. ochrona zdrowia, czy poziom bezpieczeństwa – są nieporównywalne.

Wiele wskazuje na to, że na Białorusi wydarzy się scenariusz „Id marcowych”. Białorusini to rozsądni, dobrze wykształceni i pragmatyczni ludzie. Jednakże tamtejsze elity, zdają sobie sprawę, że mogą stracić kontrolę i wpływy, jeżeli zmiany będą się dalej toczyły w kierunku przekazania władzy de facto w ręce zagranicy.

Jednak, która to będzie „zagranica”, to się dopiero okaże i proszę nie być zdziwionym, bo rzeczywistość jest naprawdę ciekawsza od fikcji. Na tę chwilę jednak, należy ubolewać, że pan Łukaszenko nie był w stanie przygotować takiego oddania władzy, żeby zapewnić krajowi stabilność, a sobie wygodną emeryturę. Pan Aleksander Łukaszenko stracił szansę na zostanie Borysem Jelcynem na Białorusi, ale na szczęście jak wiadomo Białorusini, Ukraińcy i Rosjanie to jeden Naród, a w Rosji już jest pan Władimir Putin. Więc to bardzo dużo upraszcza…

55 myśli na temat “Pan Aleksander Łukaszenko stracił szansę na zostanie Borysem Jelcynem na Białorusi

 • 20 sierpnia 2020 o 06:44
  Permalink

  Szanowny Autorze, jest Pan w Wielkim Błędzie! Jeżeli można Łukaszenke do kogoś porównać, to tylko do Putina, a nigdy do Jelcyna.

  Dla przypomnienia jak to było – Jelcyn w swojej wielkiej naiwności uwierzył Zachodowi, że jedynym lekarstwem dla gospodarki jest prywatyzacja w kraju gdzie nie było prywatnego kapitału, ale za to we władzach było sporo osób wiadomego pochodzenia. I tak powstała w Rosji kasta oligarchów, którzy okradali państwo i doprowadzili Rosję do upadku i dopiero Putin uratował kraj i to w ostatnim momencie. Z Białorusią było na początku podobnie, mafia zaczęła niszczyć i rozkradać kraj, ale Białorusini mieli to szczęście, że do władzy doszedł Łukaszenko i bardzo szybko uporał się z rodzącą się oligarchią i mafią [tą ostatnią zlikwidował fizycznie i to podobno dosłownie]. To dzięki Niemu Białoruś uratowała swój przemysł i miejsca pracy. I to dlatego Łukaszenko cieszył się przez lata poparciem prawie wszystkich obywateli. Niestety, ale nie potrafił być elastyczny w zmieniającym się świecie i jego czas już mija, tym bardziej, że młodzi nie pamiętają tego co miało miejsce prawie trzy dekady temu i nie widzą tego co jest na Ukrainie, ale za to łykają propagandę o “wolności, która niesie z automatu dobrobyt”.

  Odpowiedz
  • 20 sierpnia 2020 o 09:05
   Permalink

   To własnie o to chodzi, że mógł zrobić manewr Jelcyna rok lub dwa temu i by nie było problemu – nowy, młody przywódca, nowe otwarcie, demokratyzacja, ładne modelki, koloro0we światła i dużo dymu oraz lampy stroboskopowe na błękit koszuli i do przodu – da się? Da! Mieliby jeszcze z 20 lat normalności – aż się zachód rozwali…

   Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 08:00
  Permalink

  “To młode pokolenie zabrało głos i to młode pokolenie domaga się zmian.”

  Ciekawe jest to, że to młode pokolenie dokonało zrywu w jeden wieczór z wydrukowanymi na gotowca flagami.

  Młode jest zawsze głupie i trzeba takiego prowadzać za rękę a w odpowiedniej chwili wytargać za ucho. Przy okazji dopuścić do głosu starszego brata. W Polsce te bzdury o młodości, świeżości, nowej krwi powtarzało się tak długo dopóki nie osiągnęliśmy pułapu biedy na którym jak jeden mąż przyznaliśmy iż jesteśmy już po prostu biedni. Że zawaliliśmy sprawę.

  I teraz te same bzdury opowiada się o Białorusi i pan Krakauer robi to samo. Ponadto porównywanie Białorusi czasów obecnych do Polski PRL to nadużycie. To nie ten sam poziom.
  Jakie by nie było społeczeństwo białoruskie to odpowiednią propagandą rodem z CIA można tym ludziom wmówić, podobnie jak w Polsce, że czarne jest białe i na odwiertkę… białe jest czarne. Z najznakomitszych umysłów zrobią wegetujących starców, dopuszczą celebryckie mądrości do głównych wydań wiadomości, poświecą im błyskotkami i ten naród się skusi.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 08:00
  Permalink

  Jest moim zdaniem spora różnica pomiędzy stanem gospodarki pozostawionym przez Jelcyna, a stanem obecnym gospodarki Białorusi……

  Jelcyn pozwolił na wyprowadzenie z Rosji około 2 bilionów $, zezwolił na niepłacenie pensji, głodowe emerytury wypłacane z opóźnieniem, bezrobocie, głód ze względu na niemożność importu żywności, pustke w skarbcu.
  Łukaszenka wprost przeciwnie- poza sporym zadłużeniem związanym z inwestycjami w przemysł i energetyke.

  Łukaszenka musi odejść?
  Bo tak życzą sobie siły zewnętrzne, pakujące ponoć 1,8 miliarda w jego obalenie, jawnie sponsorujące opozycję?
  Plan rozkradzenia zasobów Białorusi już jest.
  Szkoda że ci młodzi nie wyciągają wniosków z tego, co zdarzyło się za Jelcyna…….

  Odpowiedz
  • 20 sierpnia 2020 o 09:33
   Permalink

   Również nie wygajają wniosków z tego co wydarzyło się na Ukrainie, a szkoda, bo mogą podzielić los Ukrainy.

   Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 10:14
  Permalink

  Wszystko to prawda, gdyby nie działania USA i jego zbrojnego ramienia siajej zniszczenia Rosji. To kolejna prowokacja i zorganizowany pucz, znany pod nazwą kolorowej rewolucji /dolarowej/. Patrząc na mapę, zajęcie Białorusi zbliża armaty NATO do bram Moskwy. Trzeba mieć nadzieję, że pan Putin tym razem nie dopuści.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 10:31
  Permalink

  Chmmm…
  – nawet nasz Szanowny Krakauer, w bardzo krótkim czasie me(n)dialnego faszerowania umysłów “inną rzeczywistością” dał się omamić…

  Szanowny Autorze, dlaczego Autor zaczyna “krakać” na “jedynie słuszną” modłę ?
  Dlaczego Autor zaczyna rozważać scenariusze “odejścia” Łukaszenki ?

  Oczywiście, można rozważać opcje dalszego rozwoju Białorusi w przypadku, gdyby wygrała opozycja, ale, jak na dzień dzisiejszy, OPOZYCJA TO TYLKO NIECAŁE 15% SPOŁECZEńSTWA !!!

  RESZTA, T.J. PONAD 80% BIAŁORUSKIEGO SPOŁECZENSTWA WYBRAŁA KONTYNUACJE DOTYCHCZASOWEGO SPOSOBU ZYCIA I ROZWOJU !!!

  I chyba w tym punkcie jakakolwiek dyskusja staje się zbędna…

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 10:59
  Permalink

  Jest wiele w tym racji, ale nie sądzę, aby całe młode pokolenia na Białorusi były już tak zidiociałe od zachodniej propagandy i nie dostrzegały prawdziwych wartości. Oczywiście nie znam Białorusi na tyle, aby mieć pewność, ale to wynika z samego rachunku prawdopodobieństwa.
  U nas w latach 80-tych też tak było, wielu młodych popierało styropianową rewolucję, ale wielu stało po przeciwnej stronie lub było biernych. Nie może być tak że, jakieś np. 12 tysięcy ludzi identyfikujących się z opozycją antykomunistyczną i opcją prozachodnią, jak u nas w PRL, narzuci swój zdegenerowany system wartości milionom mieszkańców Białorusi.

  To ta zdecydowana większość Białorusinów powinna wreszcie wyjść na ulicę i powiedzieć stop tej wypranej z myślenia rzekomej opozycji. Rodzice i dziadkowie swoich wychowanków powinni sami doprowadzić do porządku. Pamiętam, że to było jeszcze przed stanem wojennym, miałem 18 lat i w szkole średniej planowano strajk, ch*j wie kto go wymyślił i po co. Większość z nas uczniów nie brała w tych planach udziału. Było jakichś dwóch idiotów inspirowanych przez kogoś i oni narzucali ton. Powiedziałem o tym w domu, że jutro idę na strajk do szkoły bez teczki, bo nie wypada nie iść, skoro koledzy będą, chociaż nikt tego nie popiera w większości. Dosłownie za nic dostałem zjeby od babci i ojca, a na drugi dzień wylądowałem zamiast w szkole na strajku to na polu przy ciężkiej pracy w ramach reedukacji. I tak przez tydzień nie mogłem iść do szkoły dopóki nie nabyłem prawidłowego socjalistycznego myślenia. 🙂 Potem okazało się, że 3/4 kolegów i koleżanek też siedziało w domu w ten dzień niby strajku, bo rodzice ich nie puścili do szkoły, jak i mnie. I strajku potem już nie było. Ale ja cholera tydzień czasu orałem w polu, wyobraźcie sobie. Tak, tak, nie mieliśmy jeszcze ciągnika więc faktycznie, a była to akurat jesień orałem pługiem pole w dwa koniki. Najbardziej bolało mnie to, że na treningi nie mogłem jeździć, miałem swoje judo na polu. 🙂

  Jeżeli pilnie na Białorusi nie odrobią lekcji z edukacji o zamiarach zachodu i nie pokażą młodym ludziom prawdziwego kapitalistycznego życia, prawdziwej szkoły przetrwania w zdegenerowanej kulturze zachodu, to już po nich. Inaczej kraj się pogrąży całkowicie w zachodniej kulturze głupoty a gospodarka zostanie rozkradziona.
  Trzeba pokazać tym młodym, że nie każdy z nich będzie miał szansę zostać menedżerem okradającym własny naród, na rzecz okupanta ekonomicznego, bo reszta będzie musiała pracować za psie pieniądze na tego menedżera i jego wyniki w okradaniu własnego narodu, jak ma to miejsce od 30 lat obecnie w III RP.

  Świat jest niebezpiecznym miejscem nie przez tych co czynią zło, ale przez tych, którzy patrzą na to i nic nie robią”.- A. Einstein

  Jeżeli większość Białorusinów nic nie zrobi, to mogą się pożegnać z bezpieczeństwem ekonomicznym i potem jak będą płakać, to mogą mieć pretensje tylko do siebie. Ja po 90-tym roku tym biernym znajomym co to narzekali w PRL, choć nie popierali styropianu, a potem wypłakiwali mi się, że nie tak miało być – pytałem wprost co zrobili, aby nie dopuścić do tej sytuacji? A oni nie zrobili nic, nie kiwnęli nawet palcem, niektórzy nie poszli na wybory 4 czerwca 1989 roku, więc czyja to wina?

  W życiu politycznym i społecznym każdego kraju, każdy człowiek powinien mieć świadomość, że żyje prawie jak w dzikim środowisku i dalsze przetrwanie grupy zależy także od niego, np. na Syberii, czy w głębokiej dżungli. Jeden błąd jednego człowiek ze społeczności i cała grupa może być pożarta przez zachodnie dzikie aspołeczne antyludzkie zwierzęta.

  “Każdy błąd musi wcześniej czy później wyrządzić szkody i to tym większe, im sam był większy. Za błąd indywidualny musi odpokutować człowiek indywidualny, za wspólny błąd musi wspólnie pokutować cały naród. Dlatego wciąż trzeba powtarzać, że każdy błąd, gdziekolwiek się go dojrzy, musi być piętnowany i zwalczany jak wróg ludzkości, nie powinno być błędów uprzywilejowanych i sankcjonowanych”. – Arthur Schopenhauer

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 11:06
  Permalink

  Ferdydurke
  20 sierpnia 2020 o 09:05

  Problem w tym, że demokratyzacja otwiera drzwi do prywatyzacji kraju.
  Za świeżo wydrukowane $……
  Potem wystarczy jedynie kraj zadłużyć, by można dowolnie nim sterować.

  HITMAN Wyznania Ekonomisty Od Brudnej Roboty [John Perkins]- receptura jest wszedzie ta sama.

  Na Białorusi nie ma korupcji, współczynnik Giniego jest niski.
  A bez przekupnych urzedników, wysokiego rozwarstwienia dochodowego, zachód nie ma jak robić interesów.

  Ukraina jest w tym momencie sprowadzana do poziomu kraju rolniczego.
  Zasobu taniej siły roboczej.
  Białoruś może podzielić ten los.
  Panienki do burdeli na zachodzie i w krajach arabskich, panowie do pracy na niemieckich plantacjach……

  https://wps.neon24.pl/post/157074,spotkanie-aleksandra-lukaszenki-z-rada-bezpieczenstwa

  Warto przeczytać, jakie plany ma ta marionetka- pani Ciechanowska…..

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 11:46
  Permalink

  Chcą zmian, wyrwania się z “powszechnej biedy”? Grzebać będą w bogatych śmietnikach zachodu,
  a prowodyrzy prący do przemian dadzą sobie radę – maja po pare paszportów – w tym izraelskie.
  Na miejscu K. martwiłbym się co (będzie) z “tą Polską”? Zwłaszcza że ‘mówi się” o (nowej) Jałcie 2020…

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 12:13
  Permalink

  Czego chcą protestujący poza usunięciem AGL? Okazuje się, że mają plan : chcą ułatwić zatrudnianie i zwalnianie pracowników, zakończyć ochronę związkową i stanowe prawo pracy; koniec regulacji cen. To typowe idee neoliberalne, ale najważniejsze: planują sprywatyzować i sprzedać aktywa kraju. Ale tutaj załamuje się ich jednolity front: prozachodnia opozycja chce sprzedać Białoruś zachodnim inwestorom, a prorosyjska opozycja chce sprzedać ją rosyjskim oligarchom. Te aktywa są bogate i obfite. 80 procent całego przemysłu i rolnictwa pozostaje własnością publiczną, więcej niż w jakimkolwiek innym państwie europejskim.
  https://politykapolska.eu/2020/08/17/israel-shamir-o-kolorowej-rewolucji-pro-zachodnia-opozycja-chce-sprzedac-bialorus-zachodnim-inwestorom-pro-rosyjska-rosyjskim-oligarchom-english/

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 13:20
  Permalink

  Wół minister
  Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
  Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
  Władza, Umiarkowanie,
  Nuda
  Jednostaగność na koniec monarchę znudziła;
  Dał mieగsce woła małpie lew, bo go bawiła. Śmiech, Łzy
  Dwór był kontent, kontenci poddani — z początku;
  Ustała wkrótce radość — nie było porządku.
  Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
  Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
  Zrzucono z mieగsca małpę. Żeby złemu radził,
  Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
  Nie osiedział się zdraగca i ten, który bawił:
  Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 16:52
  Permalink

  Pan Aleksander Łukaszenko zdobyl szansę na przywrocenie Białorusi do Macierzy.
  Wydaje mi sie, ze z niej skorzysta. Dzieki temu bedzie mial nagrobek rownie imponujacy, jak Jecyn.

  http://en.kremlin.ru/events/president/news/63893

  Vladimir Putin had a telephone conversation with President of the Republic of Belarus Alexander Lukashenko at the initiative of the Belarusian side.

  Alexander Lukashenko informed Vladimir Putin about the developments following the presidential election in Belarus. Both sides expressed confidence that all existing problems will be settled soon. The main thing is to prevent destructive forces from using these problems to cause damage to mutually beneficial relations of the two countries within the Union State.(…)
  They also agreed on further regular contacts at various levels, and reaffirmed their commitment to strengthening allied relations, which fully meets the core interests of the fraternal nations of Russia and Belarus.

  Odpowiedz
  • 20 sierpnia 2020 o 21:32
   Permalink

   Szczepanik, ten od “żółtych kalendarzy” tyz. I co z tego że “solidarnościowiec, TAM (już ) nie ma TO
   znaczenia. Tam , czyli w Domu Pana…
   Ludzie rodzą się i umierają, taki jest odwieczny cykl narodzin, życia i śmierci… itd.

   Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 19:28
  Permalink

  Histeria “mendiów” i nic więcej.

  Ludzie na Białorusi żyją biednie, ale stabilnie.

  Te kilka procent, co chce mercedesów i ośmiorniczek – może to osiągnąć, ale kosztem obniżenia poziomu życia reszty ludności.

  Sumaryczny dochód nie zwiększy się raptownie, tylko nastąpi przetasowanie co do beneficjentów.

  Przy okazji jak by wszedł zachodni kapitał – to przestaną produkować niezłe samochody ciężarowe i kilka innych produktów.

  Staną się MONTOWNIĄ lub składem materiałów nadsyłanych hurtowo z Zachodu.

  Czyli to co my przeszliśmy i teraz nie potrafimy ani zaprojektować promu pasażerskiego ani samochodu elektrycznego …

  Mam nadzieję, że Białorusini nie dadzą się ogłupić.

  Na niekorzyść Pana Łukaszenki przemawia jego 26 lat u władzy i nie przygotowanie zastępców.

  Można być nim zmęczonym, ale nie okradł i nie mordował swoich obywateli.

  Taka histeria, nic więcej.

  Może to minie, bo Rosja nie pozwoli na zbyt raptowne zmiany u swego Białoruskiego partnera.

  Liczę na zdrowy rozsądek i spokój.

  W końcu to są i nadal będą nasi Sąsiedzi.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 20:48
  Permalink

  Gdybym miał opisać erę Jelcyna
  (według lliberastów „Święte dziewięćdziesiąte”) jednym słowem – powiedziałbym WOJNA.
  Celowe, bezwzględne niszczenie Ruskiej cywilizacji.
  To była tylko kwestia czasu, aby podzielić Rosję na trzy tuziny republik bananowych.
  W każdym Muhosransku już siedział swój napoleonczyk z orszakiem głodnych szakali.

  Nie obchodzi mnie o czym marzył i do czego dążył Boris Nikołajewicz (Car Boris).
  Tylko czyny mają znaczenie – DZIAŁANIA lub ZANIECHANIA .
  Dokładnie tak, językiem prawnym należy scharakteryzować działalność osoby, która stała na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Pod “dachem” kuratorów z ambasady Stanów.

  P.S.
  Łukaszenko może zrobić potężny krok – uznanie Krymu.
  To zmusi wszystkich do zajęcia jasnej pozycji…

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia 2020 o 13:48
  Permalink

  Nawalny w śpiączce.
  Cała postępowa ludzkość na chwilę zostawiła w spokoju AGL i próbuje naciągnąć kolejny balonik🙂 na globus – krwawy reżim otruł blogera Nawalnego.
  Pan Macron pilnie dzwoni do pani Merkel, wszystkie szpitale Francji i Niemiec są gotowe do przyjęcia cennego pacjenta, najlepsi moskiewscy lekarze zebrali się na konsylium…
  Liberoidalna społeczność internetowa przedstawia różne wersje.
  Proponuję odrzucić wszystkie spekulacje I od razu przedstawić sprawdzoną i niezawodną – NOWICZOK.

  P.S.
  Każde stworzenie ma prawo do życia.
  Nawet takie specyficzne jak Liesza Nawalny.

  Odpowiedz
   • 21 sierpnia 2020 o 20:23
    Permalink

    @krzyk58
    A najlepsze to było wczoraj, gdy jadąc do biura, o godz. ok. 7:45 słuchałem najnowszych wiadomości niemieckiej państwowej rozgłośni DLF (Deutscherundfunk).
    Wiadomo, całkiem świeża wiadomość o Nawalnym, więc relacjonowana priorytetowo (dłużej i ze szczegółami postaci i jego działalności).
    OK, to potrafię zrozumiec, dla większości Niemców postać mało znana…

    Hitem jednak była informacja końcowa…
    W relacji o Nawalnym i jego dzialalnosci, wiadomo, wymieniano “walkę z korupcja, złodziejstwem, oligarchia” i co tylko badz, ale w żadnym punkcie nie zazebilo się to z nazwiskiem Putin…

    No jak to tak, mieć okazję kolejnego oczernienia Prezydenta Putina i tego nie wykorzystać !?

    Wyobraź sobie Kolego do jakiej perfidii można się posunąć przy manipulacji przekazu…
    – na sam koniec ni to relacji, ni to podsumowania użyto następującego tekstu (cytuje z glowy):
    “DZIWNYM ZBIEGIEM OKOLICZNOSCI PUTIN W CALEJ SWOJEJ PREZYDENCKIEJ DZIALALNOSCI NIGDY NIE WYMIENIL NAZWISKA “NAWALNY”” !

    No i co, mamy znowu coś na Putina ?
    Ano mamy….
    – przecież on nigdy nie mówił o Nawalny, więc…

    Odpowiedz
    • 22 sierpnia 2020 o 08:19
     Permalink

     Putin już tak ma na zachodzie, zwłaszcza pośród zapadnych partniorów, (tych do 2008 r.) na inny wątek zwracam uwagę, niektórzy utytułowani rosyjscy analitycy blisko zresztą związani z linią WWP święcie wierzą w ścisły związek z Niemcami, Austrią, Francją – tzw. ‘GeoRussia” czy jakoś tak… 🙂
     Na Zachodzie – czekają, BO wiedzą że do zaakceptowania jest jedynie Rosja Chodorkowskiego,
     Nawalnego, Niemcowa (tu już tylko świeczka) analogicznie jest z Białorusią. W przypadku upadku obu – straszny byłby los jej mieszkańców, zwłaszcza pochodzenia słowiańskiego… wspominaliby
     z nostalgią 90’…

     Odpowiedz
   • 21 sierpnia 2020 o 20:50
    Permalink

    Czyli z linku wynika, że bycie opozycjonistą na usługach zachodu to ryzyko, bo mocodawcy mogą cię poświęcić w imię doraźnych swoich interesów. Biedni opozycjoniści. 🙂

    Odpowiedz
    • 22 sierpnia 2020 o 11:10
     Permalink

     Tak właśnie jest. Postanowili już zrobić sakralną ofiarę z Nawalnego. Umarłby w szpitalu w berlinie i Niemcy na zlecenie USA spreparowaliby “nieomylne diagnozy” dotyczące jego otrucia. Skripale to też afera podobna.

     Odpowiedz
     • 29 sierpnia 2020 o 02:56
      Permalink

      DO daniel !!!
      Esterazy cholinowe tym został otruty mmmmm. Tak oświadczyli niemieccy lekarze. Brzmi cholernie poważnie. A wiecie co to jest? Są to substancje wytwarzane przez WĄTROBĘ w okresie potężnego nasycenia organizmu ALKOHOLEM. mmmmm nawalił się jak stodoła, jego organizm zatruł się produktami przemiany materii na bazie alkoholu.To zwyczajny alkoholik !!!

      Alkohol zwieksza wydzielanie cholinosterazy puki jest w wątrobie zdrowego człowieka. Alkoholik, ma zazwyczaj stany zapalne , albo już marskość wątroby, co obniża mu poziom cholinosterazy do 5U/ml, czyli do stanów bardzo niskich. Można zatem powiedzieć, że jak alkoholik jest trzezwy, to chlinosteraza mu dołuje, a jeśli pije, to ma wynik w normie i wtedy dopiero dobrze się czuje. jjjjj po przyjęciu do szpitala w Omsku miał 2 promile alkoholu, to za mało, by mu cholinoesterazę na wysokim poziomie aż przez cztery dni trzymało. fffff był dopalaczami nawalony. Brał suplement diety na bazie maślanu sodu, biorą go chorzy na ”zespół jelita drażliwego-IBS” (stąd te nasiadówki w kiblu w samolocie), a także cukrzycy, bo poprawia znacznie ogólną kondycję fizyczną. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w jego organizmie wykryto też botulinę, bo ten narcyz ma coś za bardzo bezzmarszczkową facjatę. Skoro niemieccy lekarze wykryli w nim też inhibitory cholinoesterazy, to (biorąc pod uwagę powyższe) skłonny jestem przejąć wersję, że brał też leki na poprawę pamięci na bazie inhibitorów chollinoesterazy. Wklikaj w Googla: Leki usprawniające pamięć – Puls Medycyny – pulsmedycyny.pl

 • 21 sierpnia 2020 o 22:00
  Permalink

  Łu. ma tyle lat, ile Kacz. kto więc powinien odejść? Łu, już przechwycił inicjatywę, niebawem udowodni tzw opozycji narodową zdradę i zdąży przygotować następcę. Musi, bo stał się problemem dla Rosji.
  A na Białorusi “opozycja” (czytaj agentury oraz ich ludzie tzw. grantojedy) ma poparcie około i nie więcej niż 20 procent. Po wyłapaniu prowodyrów skończy sie “powstanie” i śliczne dziewuszki z kwiatami wrócą do pracy w kwiaciarni. Jedyna obawa, zdradzą go własne służby specjalne. Tak stało się w Rumuni i na Ukrainie. Muswi usunąć dwóch ministrów i to szybko.

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia 2020 o 22:06
  Permalink

  Będzie spokój panować na Rusi
  jeno książąt wyrzynać się musi
  zresztą trzeba czy też nie trzeba
  rżnie Świętopełk Borysa i Gleba.
  Autor: Bunsch (o ile się nie mylę)

  Odpowiedz
  • 23 sierpnia 2020 o 15:10
   Permalink

   No właśnie dlaczego podobnego przemówienia nigdy nie usłyszymy w Polsce?
   M. in. dlatego, że: “Polska lewica nie odrobiła lekcji z imperializmu”.
   “W tym tygodniu wątkiem głównym na stronach ruchów lewicowych są wydarzenia na Białorusi. Część ruchów wyciąga prawidłowe wnioski i chwała im za to. Niestety, ale spora część widzi tylko dyktaturę, przemoc milicji, a rozruchy utożsamia z jakąś walką o wolność. Czy to nie „déjà vu”? Oczywiście, że tak! Przecież dokładnie to samo mogliśmy widzieć 6 lat temu na Ukrainie. Tak dobitny przykład, zarazem bardzo bliski bo dotyczący naszego sąsiada, wiele ruchów lewicowych nie nauczył. Nie odrobili lekcji z imperializmu.”
   https://www.lewicanarodowa.pl/2020/08/bialorus-po-wyborach-2020-lewica.html?m=1

   Byłem zażenowany tym co wypisują durnie na portalu Trybuna czy Strajk. Widać, że to koncesjonowana lewica poddana zachodnim interesom. Polacy nic się nie stało już pozamiatane. Zamiast Wałęsy powinniśmy mieć takiego Łukaszenko, ale w Polsce chłopki tylko się modlą, a myśleć za chiny nie potrafią, o interesie narodowym nie ma co mówić, byleby kolejna figurka okupanta religijnego była postawiona. Inteligencja nie ma krzty inteligencji i poza usłużną postawą wobec okupantów nic sobą nie reprezentuje.
   Czy to już koniec nadziei na polski socjalizm?

   https://www.lewicanarodowa.pl/2020/08/bialorus-wiadomosci-1.html?m=1

   Odpowiedz
   • 23 sierpnia 2020 o 19:08
    Permalink

    Polska lewica – mówicie Miecławie…mówisz lewica.. a kogo widzisz na Białorusi?
    Lewicowe (czerwone) barachło destabilizujące suwerenne państwo, dobrze że nie wpuścili kolejnego komuszego xxxxsyna niejakiego ..no tego kochającego inaczej – zabyłem ” godność”, mam w trakcie pisania. Mam!
    Oświeciło “mię”, lecz nie wymienię nazwiska… 🙂

    “Byłem zażenowany tym co wypisują durnie na portalu Trybuna czy Strajk. ”

    Poczemu? 🤪

    Czy widzisz u mojej skromnej osoby podobne oznaki? Nie? Znaczi’t, nie jestem niczym zdziwiony,
    ani zaskoczony, ( choćby z racji doświadczeń życiowych – “młody, zawsze zdziwiony…”napiszę tobie w zaufaniu że od pewnego czasu nie zaglądam na “lewicę narodową”
    – widocznie mam ku temu swoje powody i przypuszczenia, o których wolałbym (jeszcze) nie wspominać… Miecławie. Ty jesteś (jeszcze) na etapie fascynacji, zresztą , kiedyś już cośtam bąknąłem n/t.
    Aj, aj, ajjj! 🙂

    Odpowiedz
   • 23 sierpnia 2020 o 20:14
    Permalink

    To dobrze Miecławie że otwierasz oczy, do tych pór “szeroko zamknięte”.
    To niedobrze – że w dalszym ciągu rzucasz w przestrzeń naiwne pytania…
    :“Polska lewica nie odrobiła lekcji z imperializmu”. To ja tobie odpowiem.
    Polska lewica ( i tzw. prawica”) jest psem łańcuchowym neokomunistycznego (skrót) Zachodu,
    i takiegoż USA (dwie Ameryki). Stąd bierze się wściekłe ujadanie w “tym momencie”, akurat – na Białoruś.
    Dlatego ciągle zapodaję (tobie) linki i filmiki Prawicowe, Nacjonalistyczne, Konserwatywne…
    Miast czytać (i linkować) lewackie popierdółki posłuchałbyś (lepiej) co ma do powiedzenia w temacie choćby Jego Eminencja …. Co Zachód ma do zaoferowania Białorusi? Abp Jan Paweł Lenga
    https://www.youtube.com/watch?v=hGpJ1vuTedc
    Późno idziesz po rozum do głowy, ale jak to mówią elokwentni… Polacy, lepiej późno niż wcale.
    A, “lewicynarodowej” – przyglądam się bacznie…. zresztą już kiedyś nie omieszkałem nadmienić,
    w trakcie dyskursu z tobą… 🙂 Paka…

    Ps. Komentarz jako uzupełnienie do wcześniej napisanego ale raczej nie wysłanego z powodu problemów tech. – posta.

    Odpowiedz
    • 24 sierpnia 2020 o 10:09
     Permalink

     @krzyk58

     Oczy to ja mam dawno otwarte i umysł też – dodam, czego nie można powiedzieć o tobie.
     Wiemy doskonale, że od lewicy burżuazyjnej jaka dominuje w Polsce nie można się spodziewać myślenia narodowego i socjalistycznego, są oddani zachodnim imperialistom i przez nich kontrolowani prawdopodobnie. Sądziłem jednak że portale trybuna i strajk mają coś więcej do zaoferowania. Jak się okazuje też nie reprezentują myśli lewicowo-narodowej i socjalistycznej, pro-społecznej i pro-państwowej. Mam nadzieję, że to tylko epizod i ci ludzie tam oprzytomnieją, bo jeżeli nie, to by znaczyło, że wszystko co robią to tylko jest kanałem spustowym i zaworem bezpieczeństwa kapitalizmu. Smutne, ale takie są wnioski.

     Co do biskupa Lengi jedna uwaga. Szkoda, że tak późno zauważył, że prości ludzie w ZSRR zachowywali wysoką kulturę i nie dostrzegł, że to dzięki bolszewikom, czyli systemowi jaki tam wprowadziła lewica laicka pod szyldem komunizmu. Wyprowadzili oni lud rosyjski z carsko-religijnej degeneracji, jaka miała tam miejsce pod szyldem feudalno-religijnym. Stworzyli system – mimo wielu niepotrzebnych ofiar – bardzo oświecony i inkluzywny. A więc rozumiesz, że Lenga mówi tylko część prawdy, a reszta na temat zbawczej roli religii to fantazmaty. Religia nie uratuje wschodu przed zachodnią degeneracją. Tylko edukacja i oświecenie na właściwym poziomie z kulturą jaka była promowana w ZSRR, czy u nas w PRL – może zapobiegać tej zachodniej i religijnej degeneracji.

     Odpowiedz
  • 24 sierpnia 2020 o 15:13
   Permalink

   Widzisz – @Miecławie… światowym komunistam KONIECZNIE należy ‘złamać kark”, by było normalnie.
   Ten czas przybliża się nieuchronnie, a JA “o tym” po prostu – “maże”! 🙂 Inaczej nie może być,
   wiem, wiem, napisałem “skrótem”, ale jak masz łeb i … to po/kombinuj! Paka

   Odpowiedz
   • 25 sierpnia 2020 o 00:05
    Permalink

    @krzyk58

    No gratuluję, nie wiem jak chcesz “złamać kark” światowemu kapitalizmowi i oligarchii za tym stojącej?
    Bo ja tam komunizmu ni kak nie uwidił. 🙂
    Linkowałeś przemówienie Łukaszenki, są tam odniesienia do utraconego bezpiecznego systemu ZSRR, więc jak masz łeb i … to po/kombinuj, co zagraża Białorusi? Paka

    Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2020 o 20:28
  Permalink

  «Кто о чём, а вшивый о бане.»

  No i stało się.
  Faceci są przewidywalni niczym pies Pawłowa.

  Dziwnym trafem Liecha Nawalny został umieszczony w tej samej👍🏿👍🏻👍 klinice “Charite” w Berlinie.

  «…Podobnie jak w “historii” z Wiktorem Juszczenką, wysoko wykwalifikowani niemieccy lekarze odkryją truciznę, której spożycie jest niezgodne z życiem. Ale pragnienie wolności i sprawiedliwości jest silniejsze niż śmierć…”

  https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Fwww.politnavigator.net%2Fpo-stopam-yushhenko-navalnogo-otpravlyayut-v-tu-zhe-nemeckuyu-kliniku.html
  ******
  Uwaga!!!Uwaga!!!Uwaga!!!
  Niemieccy lekarze czynią cuda!
  ZNALEŹLI!!!

  «Aleksiej Nawalny został otruty substancją z grupy inhibitorów cholinesterazy, poinformowała Berlińska Klinika “Charite”.»

  https://yandex.ru/turbo/s/ria.ru/20200824/navalnyy-1576253595.html?utm_source=yxnews&utm_medium=mobile

  A ja głupiec do ostatniej chwili miałem nadzieję, że to będzie NOVICZOK.

  Odpowiedz
  • 25 sierpnia 2020 o 00:07
   Permalink

   Już tylko na tyle ich stać. To taka pomroczność jasna.:-)

   Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2020 o 21:02
  Permalink

  Лукашенко: Вы красавцы! Мы с ними разберёмся! Рабочий день Президента
  https://www.youtube.com/watch?v=_ZPYb3pbYHA

  Światowa komuna (w tym polska i brytyjska) na Białorusi nie przejdzie, A.G. Łukaszenka da skuteczny odpór globalnym bandytom- komunistom (neotrockiści). 😉

  Лукашенко: Люди устали! Подбрасывают головешки, нужно с этим заканчивать! / Итоги недели

  https://www.youtube.com/watch?v=GFxNRHyCU50&t=963s

  Odpowiedz
  • 25 sierpnia 2020 o 09:48
   Permalink

   @krzyk58
   Zastanawiałem się skąd Ty tych komunistów, trockistów i marksistów bierzesz?
   Teraz już wiem, przypadkowo trafiłem na Radio Maryja i Eureka! Toż Ty tu na forum posługujesz się tym samym językiem, bo oni też wszędzie widzą marksistów i komunistów. Nie wiem jedynie, czy jesteś tylko słuchaczem tej rozgłośni, czy etatowym pracownikiem tego radia?

   Odpowiedz
   • 25 sierpnia 2020 o 11:41
    Permalink

    Kiedyś już wspomniałem, na pewno nie z wykopalisk, a z realu – tosz ‘o tym mówi” (ciągle) choćby
    prof. Panarin nb. były funkc. КГБ-СССР i wielu innych, tych co to trzymają rękę na pulsie geopolityki.
    “Teraz już wiem, przypadkowo trafiłem na Radio Maryja i Eureka! ” Niet, niet nie ugadał, ale to nic nie szkodzi możesz dalej dedukować., tylko na Boga nie tak zero-jedynkowo, prostolinijnie, włóż trochę
    do pomyślunku trochę inicjatywy Szerloka- rusz głową, TO naprawdę nie boli…

    Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2020 o 22:15
  Permalink

  Podoba mi się prosta wersja, gdzieś wyczytana.
  Nawalny, wiecznie bbbbb, musiał na moment odstawić bbbbb.
  Efektem odstawienia była zapaść…..
  Wieloletnie uzależnienie powoduje syndrom odstawienia.

  Metod bezśladowego zabijania jest multum.
  No, chyba że wykonawcami jest Gang Olsena……
  Podejrzewanie o brak profesjonalizmu, to chyba bardzo ciężki zarzut.

  Odpowiedz
  • 27 sierpnia 2020 o 08:40
   Permalink

   Odnośnie wypowiedzi p. M. Janowskiego – rozumiem 🙁 że Sz. Kom. wyłapali ten moment gdzie mówi
   o źródle zła – lewicowego zła, i takie kraje (Przywódcy) jak Federacja Rosyjska, czy Republika Białoruś są dziś ( nie mogą pozwolić sobie na ponowne papranie się w nowym goownie) szczególnie wrażliwe, na chore ideologie, z uwagi na niedawną przeszłość, które płyną dziś z lewacko-komunistycznego Zachodu i USA -“sorosiata i trockisty”. Moim (skromnym, zresztą) zdaniem fascynacja szeroko rozumianym Zachodem przez niektórych komentatorów ( tzw. prawicowcy i konserwatyści) postrzegających tam oazę wolności i wolnego rynku jest z gruntu rzeczy – fałszywa. 🙂
   Nadzieje pokładane przez drugą część komentatorów (‘różni” komuniści i lewicowcy) widzących w Rosji czy Białorusi możliwą już wkrótce kontynuację proszłogo też są bezzasadne, moim zdaniem Damy
   (nie ma już Pań na forum) i Gospoda (towarzyszki i towarzyszy) wasze słoneczko “postępu i oświecenia” świeci za oceanem, tam bije “demokratyczne/neokomunistyczne” serce permanentnej rewolucji globalnej, natomiast obserwatorzy sceny politycznej tacy jak @WPK ,czy NSZ2.0 i im podobni w ocenie zachodzących metamorfoz politycznych winni zwrócić się na Wschód, naprawdę TO nie wczoraj nastąpiło przebiegunowanie polityczne, a wy jako że nie jesteście obrotowi ( nie nadążacie…)- stąd wasz problem. Obie strony dialogu politycznego na forum, niewłaściwie lokują uczucia i nadzieje…. stąd wynika chaos semantyczny i poznawczy Gospoda! 😇
   ——————–
   Игорь Панарин: Мировая политика #789. США: зловещие планы демократов

   Телеканал Fox News выпустил материал Такера Карлсона: «Посмотрев съезд демократов, вы захотите сбежать из США». Губернатор Нью-Йорка хвастался, как он хорошо справился с коронавирусом. Билл Клинтон, близкий друг педофила Эпштейна, выступил в качестве партийного «рупора морали». Пастор Фредерик Хейнс в своём выступлении прямо заявил, что те, кто голосует за Трампа, попадут в ад. Борцы за права трансгендеров активно выступают против Трампа и требуют внедрения «трансгендерных ценностей». Если демократы победят, это будет победа cил Тьмы в чистом виде. Трамп сразу же, став Президентом, убрал с сайта Белого Дома всю тематику нетрадиционных сексуальных отношений. В Америке много нормальных людей, поддерживающих традиционные духовные ценности. Силы Добра должны победить и в Америке, и в России.

   https://www.youtube.com/watch?v=lhTva1qhVFI&t=11s

   Odpowiedz
   • 27 sierpnia 2020 o 15:03
    Permalink

    “W kapitalizmie, swój klasowy interes doskonale rozumieją tylko uprzywilejowani, stąd posługują się bez litości inżynierią społeczną.
    Na miejsce klasowej (ale i narodowej) identyfikacji, proponuje się alternatywne, związane z ideologią konsumpcjonizmu lub takiego czy innego stylu życia. Temu właśnie służy ogniskowanie społecznych emocji wokół mniejszości seksualnych czy religijnych, masowe bieganie, coaching itp. pochłaniacze ludzkiego czasu”.
    (…)
    „Czy Białoruś jako państwo jest dla kogoś zagrożeniem? Czy przejawia jakiekolwiek pretensje terytorialne do sąsiadów? A może białoruska marynarka grasuje po oceanach w poszukiwaniu kolonii? Nie. O co więc chodzi? A właśnie o to, że model gospodarki wprowadzony w życie po wyborze Alaksandra Łukaszenki na Prezydenta Republiki, mógłby kogoś potencjalnie zachęcić jako „zły przykład”. Na to, że środki produkcji mogą być sprawnie wykorzystywane w ramach własności wspólnotowej, że można prowadzić egalitarną politykę i zapewnić każdemu minimum socjalne zamiast te same (albo i większe) środki przeznaczać na mowę nienawiści o „nierobach”, „nędzarzach” czy „żebrakach”. Białoruś od 26 lat psuje ten wyryty w mózgach młodych Europejczyków elementarz, dlatego zawczasu kapitał chce ją zniszczyć.” – Tomasz Jankowski
    https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020082712969776-40-lecie-solidarnosci-swietuja-ci-ktorzy-maja-co-sputnik/

    Odpowiedz
    • 27 sierpnia 2020 o 17:26
     Permalink

     @Miecław. “Tomasz Jankowski.” ………… ?
     ?
     O ile mnie pamięć nie myli to “ten publicysta” Sputnika”, (nb. Sputnik ma nie/szczęśliwą rękę do naboru
     p. “redachorków”) wydaje mi się że TAM pracuje sporo “tej kolumny”, to ten który jest/był (?) współpracownikiem p. doktora M. Piskorskiego… ostatnimi czasy było sporo zarzutów i niejasności
     “pod adres” tego pana, np. podczas ostatnich manifestacji poparcia środowisk narodowych dla legalnie wybranego Prezydenta Republiki Białoruś na ul. Wiertniczej… prawdopodobnie komuż z lewicy na pewno udzieliłby głosu, byle nie narodowcom…tyle że lewica stoi na przeciwstawnych pozycjach, po stronie wrogów A.G.Łukaszenki! 😉
     I TO wcale nie jest paradoks, TO, obowiązująca polińska, euro, globalna norma! 🙂

     Игорь Панарин: Мировая политика #795. ФСБ России: арест украинского шпиона
     https://www.youtube.com/watch?v=gfqgqauIDbI

     Najciemniej, Miecławie zwykle jest pod latarnią, jak mówi mądrość ludowa/posłowica…. 🙂
     Paka, niczego-nikomu nic nie sugeruję, jeno zwracam “uwagie” na (pozorny) dysonans…

     Odpowiedz
     • 27 sierpnia 2020 o 22:29
      Permalink

      @krzyk58

      Nie to jest ważne kim on jest, tylko co ma do powiedzenia w temacie. A lewica na Białorusi nie jest jedna. Dolicz komunistów, którzy poparli Łukaszenkę.
      Inna sprawa, z tego co czytam, to wydaje mi się, że lewica na Białorusi ta krytykująca Prezydenta, chyba nie rozumie, że zachód po upadku Łukaszenki ich łatwo przejmie i zniszczy. U nas na styropianie tez było trochę niby lewicy, i co zdziałali? Padli po pierwszych reformach, a teraz Piotr Ikonowicz może tylko się pienić, i nic to nie da.
      Paka

     • 28 sierpnia 2020 o 08:06
      Permalink

      ‘A lewica na Białorusi nie jest jedna. Dolicz komunistów, którzy poparli Łukaszenkę.”
      “sorosiata i klintonisty, trockisty…” WWP “takich” komunistów trzyma w areszcie, paka
      domowym, ta hołota (komuniści) destabilizuje Dalni Wostok….

     • 28 sierpnia 2020 o 09:05
      Permalink

      @krzyk58

      Wschód to destabilizuje prawica ta pobożna i bezbożna ze swoimi interesami religijnymi i burżuazyjnymi, a nie komuniści, którzy jak sądzę popierają WWP w zasadniczych sprawach wagi państwowej. Chyba też rozumieją, że kiedyś przegrali w karty i przepili swój system, więc teraz muszą pokornie współpracować z WWP dla ratowania Rosji.
      A reszta jak im się nie podoba i wolą zachodnie judaszowe srebrniki to niech siedzą w tiurmie. 🙂
      Żadnego idioty komunisty i trockisty na usługach zachodu bronił nie będę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.