Pamięci Bohaterów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nie wzruszycie!

To smutne, jak Ojczyzna urządza sobie kpinę ze swoich obywateli, ale to jeszcze smutniejsze, jeżeli w sposób legalny dopuszcza się tortur, opierając się na słuszności wynikającej z przekonania jej obecnych funkcjonariuszy. To, w jaki sposób potraktowano pana Generała Czesława Kiszczaka – przymusowo pod eskortą Policji wysyłając go na trzydniowe badania przed komisję lekarską do miasta na innym krańcu Polski niż pan Generał mieszka to po prostu przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości ludzkiej wobec osób w podeszłym wieku. Tak nie powinno się postępować z żadnym człowiekiem, a co dopiero z osobą tak wybitnie zasłużoną dla Rzeczpospolitej.

Wszyscy krytycy pana Generała Kiszczaka powinni zdać sobie sprawę z faktu, że bez jego osobistego zaangażowania w proces rozmów z opozycją – nie byłoby Okrągłego Stołu, na to są źródła oraz na co nie ma źródeł, ale są przesłanki przemawiające za potwierdzeniem hipotez – to on był jedynym ogniwem zdolnym do powstrzymania „ludzi dawnego systemu” od działań nazwijmy to poza systemowych, przeciwko ówczesnej opozycji podczas rozmów i w ogóle w okresie największej nadziei. Istnieją relacje ludzi czynnych służbowo w tamtym okresie, jawnie i jednoznacznie przemawiające za utrzymaniem porządku przez pana Generała w szeregach potężnych służb specjalnych PRL-u.

Co do zarzutów wobec pana Generała, trzeba mieć świadomość, że dotyczą one najbardziej dramatycznych wydarzeń współczesnej historii Polski, wobec których pan Generał z racji zajmowanych wówczas funkcji – nie mógł być nieświadomy, chociaż w sprawie najpotworniejszych zarzutów dotyczących dramatu w Kopalni Wujek – 26 kwietnia 2011 warszawski Sąd Okręgowy uniewinnił pana Generała. Oczywiście można dodać, że zdaniem wielu środowisk politycznych, w tym dominującej części rodzin ofiar i bliskich – był to wyrok kontrowersyjny, ale sąd bada dokumenty, zeznania, fakty jakie ustali, stąd taki wyrok a nie inny. W praktyce pana Generała osądzi historia!

Minęło ćwierć wieku od momentu przełomu, ponad 30 lat od wydarzeń o jakie pan Generał jest oskarżany, dlaczego dopiero teraz, gdy Generał jest w tak zaawansowanym wieku i zmaga się z przypadłościami przynależnymi do sędziwego wieku – urządza się takie przedsięwzięcie, którego inaczej niż nieznośną torturą nazwać nie można?

Uwaga jesteśmy państwem demokratycznym, pan Generał Kiszczak jest pełnoprawnym obywatelem, płaci podatki, ma adres, pod którym można bez problemu ustalić jego miejsce pobytu, nie ukrywa się, nawet jakby chciał to mu się nie uda, bo jest powszechnie znany i rozpoznawalny! Wręcz przeciwnie, – jeżeli stan zdrowia mu pozwalał brał udział w uroczystościach publicznych różnego rodzaju! Dlaczego więc potraktowano go w tak niesamowicie brutalny sposób? Jako 89 latek – urodzony w 1925 roku – na pewno nie jest nie wrażliwy na tego typu wydarzenia jak to, co go wczoraj spotkało. Jaki jest sens wieść człowieka z Warszawy na Pomorze? Nie ma w Warszawie komisji lekarskiej? Przecież to jest samo w sobie niesamowite, albowiem jeżeli tak daleko sięga władza aparatu przymusu w Polsce, to z łatwością można wskazać cały szereg spraw, w których jest bezsilna, a tutaj proszę bardzo jaki sukces wobec 89-cio letniego człowieka, który się nie jest w stanie bronić nawet werbalnie, ponieważ jego stan zdrowia jest bardzo poważny, zresztą jak chyba każdego 89-cio latka! Aczkolwiek miło wiedzieć, że takie dzisiaj standardy obowiązują wobec ludzi w Polsce.

Pan Generał swoim życiem i swoją wzorową służbą Ojczyźnie udowodnił, że jest człowiekiem honoru, który słowo honor rozumie, pojmuje i poprzez ten honor postrzegał sprawy dziejące się w jego życiu – mające dla Polski znaczenie historyczne. W wielu wywiadach publicznych pan Generał powiedział chyba wszystko co można było oczekiwać, a może i nawet więcej o naszej współczesnej historii, jak i również o historii tworzenia się Polski Ludowej, które była osiągnięciem właśnie takich ludzi jak pan Generał Kiszczak, którzy własnymi rękami, z palcami skrwawionymi od kaleczącego gruzu – wyciągali cegłę za cegłą z pobojowiska Warszawy, którzy odbudowywali zniszczone miasta i wsie na ziemiach odzyskanych, którzy przede wszystkim nie pozwolili na to, żeby Polsce stała się krzywda, przez te wszystkie lata, kiedy to mogła się ona stać z banalną, wręcz trywialną łatwością.

Można tylko mieć nadzieję, że pan Generał nie zapadnie bardziej na zdrowiu, albowiem ta cała sytuacja nie miała prawa, po prostu nie powinna była się wydarzyć i historia osądzi o hańbie ludzi, którzy o niej zdecydowali. Pamięci Bohaterów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nie wzruszycie! Historia ich osądzi!

16 myśli na temat “Pamięci Bohaterów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nie wzruszycie!

 • 10 grudnia 2014 o 06:20
  Permalink

  Autorowi proponuję wzięcie rozbiegu i uderzenie głową w ścianę. Kuriozalny tekst. Wnioski świadczą o problemach psychicznych.

  Odpowiedz
  • 10 grudnia 2014 o 09:06
   Permalink

   czy to aby na pewno skutkuje ?, myślisz ze tobie pomogło ?

   Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 06:28
  Permalink

  Piękne świadectwo patrioty o człowieku honoru! Polska Ludowa była moją Ojczyzną i jestem z niej dumny!

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 06:30
  Permalink

  Kiszczak był przede wszystkim szefem służb specjalnych, facet wiedział wszystko i mógł wszystko – po prostu wszystko. Oddał władze, za to nalezy mu się szacunek i immunitet. Przecież mogli kraj utopić we krwi i co? Gdzie byśmy dzisiaj byli>? Dziękuję panu za ten tekst, to świadectwo że są jeszcze ludzie którzy pamiętają i znają wagę spraw

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 07:38
  Permalink

  Bardzo potrzebny tekst. Autorze dziękuję Ci osobiście i w imieniu tysięcy podoficerów i oficerów rezerwy LWP! Jeszcze Polska nie zginęła, a Kiszczak nie miał dobrej opinii w pionie MSW… swoje robił, nie mścił się, ma 90 lat to ciień człowieka daliby mu spokój

  Odpowiedz
  • 10 grudnia 2014 o 09:05
   Permalink

   a pokaz chociaż jednego podoficera lub oficera LWP który upoważnił cie do dziękczynienia. Jeśli nazywasz Polską tą kupę kamieni to gratuluje dobrego samopoczucia. U nas dobrą opinie miała pani Jola, każdemu pomogła, każdemu dała.

   Odpowiedz
  • 11 grudnia 2014 o 13:59
   Permalink

   jak Polska nie zgineła ?wasza komunistyczna ? fakt istnieje , ale powoli dogorywa.Moze przypomniec najwazjesze ,,czyny bojowe”LWP ?
   Poznan 56 , Czechoslowacja 68, Grudzien 70,i najwaznijeszy stan wojenny 81-83 .|Heroiczna droga .Zqurwy…..

   Odpowiedz
   • 11 grudnia 2014 o 16:25
    Permalink

    🙂 ada – tak nie wypada…dziś(jeszcze),odpuść,
    w sobotę “tańczyć” będziesz,na miotle 🙂

    Ps.osobista dygresja,związana ze zbliżającą
    się “datą”…dokładnie o północy,chyba program
    III PR miał w planie premierę nowego longa “Maanamu” “dziwna cisza” w eterze,po odczekaniu kilku minut,
    zdziwiony udałem się na spoczynek.Data i potrzeba
    “nagrania”tejże płyty,skumulowały się chyba
    na zawsze.Stanu wojennego oczywiście nie potępiam!
    Z perspektywy uważam jednak ten czas za stracony,
    m.in. z powodu “miałkości” tzw.junty.Społeczeństwo
    zapatrzone było w “zachut”,nie przymierzając jak aktualnie ukry.I mamy to co mamy, czyli “kupę gu…,
    kamieni,kamieni”!

    Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 08:22
  Permalink

  Dzień Dobry (chociaż czy dobry to dowiemy z jego końcem).
  Mam pogląd zupełnie odmienny od stron zaprezentowanych pośród krótkiej listy komentarzy. Nikomu niczego nie proponuję i nie sugeruję bo sens w tym żaden kiedy treść zbudowana jest na ideowo wbitej do głowy doktrynie. Niezależnie od czasów MSW oraz ludzie i formacje jej podległe zawsze będą miały “pod górkę”. Tak już los spraw wewnętrznych jako że wiecznie będzie buforem między tzw “władzą” a obywatelami. Sam resort jednak jest jednym z trzech (obecnie podzielonych na pięć większych i kilka mniejszych) filarów na których wspieramy naszą Państwowość. MSW to niewdzięczna robota. Mamy zwykle wiele uwag (bo taki krytyczny pogląd szczepi się od 25 albo nawet 30 lat) do działania każdego z trzech filarów i “jego ludzi”. Zwykle wzruszam ramionami kiedy ktoś urodzony po 80 roku feruje wyroki dotyczące czasów o których nie ma pojęcia a jego osąd wychodzi z propagandy serwowanej przez największych kłamców współczesności (bez wyjątku) – polityków i dziennikarzy. Artykuł dobry. Zakończenie w sumie żadne. Historia nikogo nie osądzi. Historię piszą ludzie kreujący rzeczywistość. Po wiekach ktoś czasem zdobywa się na odwagę i próbuje obiektywnie coś opisać lecz wtedy zwykle jest za późno bo fakty te spisane dawno poszły z dymem w jakimś kominku. Pozostaje tylko świadectwo w pamięci tych którzy przeżyli póki w furii nienawiści ich również ktoś się “nie puści z dymem”.
  Udanego dnia.
  Spokojnego.

  Odpowiedz
  • 11 grudnia 2014 o 01:11
   Permalink

   Kolego szary! Sam bym lepiej tego nie ujął. Gratulacje! Historycy nigdy nie byli, nie są i nie będą obiektywni!

   Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 09:18
  Permalink

  Do mikoo-problemy to TY masz nie autor i nie tylko psychiczne.

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 09:48
  Permalink

  co na to Bolek, nad szefem mu się znęcają.

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 16:08
  Permalink

  Takie zachowania świadczą o chorobliwej nienawiści, taka nienawiść wywodzi się z kompleksów, wcześniej w podobny sposób traktowano Generała Jaruzelskiego. Uprzejmie proszę o nie nadużywanie słowa demokracja i sprawiedliwość.

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 16:18
  Permalink

  Nie będę komentował ale artykuł jest uczciwy. Natomiast słuchałem przed chwilą wypowiedzi Czempińskiego i Sikorskiego, jeden mówił jak działaliśmy w Iraku i w polskich więzieniach, którymi zawiadywali Amerykanie i mam do niego pytanie czy ten facet wie co mówi. A drugi jak to m.in. zorganizował bibkę urodzinową za około 14 tys. zł. w ośrodku wojskowym i jak rozdzielał koszty transportu aby jeszcze bardziej naciągnąć tę …… Polskę, oczywiście zgodnie z prawem. A ja wam panowie powiem tyle, że nie oddałbym za was nawet obciętego paznokcia. A jak was słucham to mi się robi niedobrze. Co mam zrobić aby już was nigdy nie wpuszczano do władzy nie mówiąc już o środkach masowego przekazu i tyle mości panowie.

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2014 o 18:54
  Permalink

  Kiszczak ma swoje zasługi.
  Ale wobec specjalistów z CIA – to jest mały pikuś …

  I o czym my tu rozmawiamy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.