Owszem Platforma Obywatelska chce dobrze ale prawie niczego nie rozumie!

Oceniając pomysł Platformy Obywatelskiej na udoskonalenie rządowego programu 500+ nie można się nadziwić, jak naiwni są ci wszyscy ludzie z panem Schetyną na czele. Doceniając szlachetność intencji, zapomniano o fundamentalnych pryncypiach decydujących o realiach w polityce. Podstawowa zasada brzmi – NIGDY nie popieraj przeciwnika politycznego, nawet jeżeli to, co robi jest w interesie państwa i w istocie go popierasz, to rób to po cichu. Pomysł na 500+ ma więcej wad, niż zalet i bez większej straty można z niego zrezygnować na rzecz prawdziwego programu wsparcia, którzy rzeczywiście pomagałby kobietom i rodzinie, jako podstawowej komórce społecznej. Stąd też, w ogóle idea, że opozycja bierze się za poprawianie złego pomysłu władzy jest poroniona, bo to jednak pozycjonuje Platformę Obywatelską, jako partię nadążną, w istocie nie kreatywną, co więcej podporządkowującą się rządowi!
Wszystko, co PO powinna w tej kwestii zrobić, to wypunktować niedostatki programu i w nie uderzać, skupiając ludzi – wykluczonych z programu, pokazując te 3 mln „pierwszych” dzieci, matki samotne – brutalnie potraktowane w jednej z wypowiedzi przedstawicielki władz i inne grupy – a piętnować „tłuste koty”. Czy trzeba być domorosłym analitykiem, żeby na to wpaść? Przecież to nie jest trudne? Co więcej istotą pomysłu powinno być przelicytowanie w socjalu propozycji rządowych, tylko wówczas można mieć wrażenie ALTERNATYWNEJ propozycji, a tym samym buduje się alternatywę wobec rządzących. Wszelkie inne działania są, co najmniej nie potrzebne, a w przypadku woli „poprawiania”, czy też uzupełniania programu rządowego są po prostu szkodliwe dla wizerunku partii opozycyjnej, dla której to po prostu przywalenie kamieniem nagrobnym!
Najskuteczniejszym sposobem na przelicytowanie propozycji rządowych byłoby zaproponowanie wprowadzenia dochodu minimalnego, dla każdego Polaka, który skończył 18 lat. System można rozbudować tak, żeby promował macierzyństwo i dzieci, tj. przyznawać odpowiednio proporcjonalnie więcej dla matek z dziećmi i dzieci (sierot, półsierot, niepełnosprawnych itd.), tak żeby zawsze promować osoby, które z przyczyn losowych lub w wyniku jakiegoś dramatu same nie dają sobie rady w naszym społeczeństwie i nie mają szans na rynku. Ponieważ pieniędzy na takie rozdawnictwo nie wystarczy, można byłoby zaproponować równolegle likwidację CAŁEGO DOTYCHCZASOWEGO SOCJALU I WSZELKICH ULG (z wyjątkiem podsystemów specjalnych np. wsparcia dla osób niepełnosprawnych – to wymaga osobnej regulacji). Mówimy o zmianie systemu wsparcia socjalnego w skali całego kraju, dlaczego opozycja, będąca do niedawna rządem, nie zdecydowała się na przedstawienie czegoś takiego – uwaga tutaj nie ma cudów, tutaj po prostu dokonalibyśmy przeliczenia dotychczasowych wypłat – na nowe zasady ich udzielania, różnicę trzeba byłoby dopłacić, przy czym zasady dystrybucji byłyby tańsze, ponieważ można byłoby przekierować strumień ludzi zajmujących się pomocą społeczną i rozdawnictwem, – jeżeli nie byliby potrzebni do innych zadań, których samorządom nie brakuje!
To można było zrobić, można było zaproponować, a dać każdemu określoną kwotę, to o wiele więcej znaczy politycznie niż dać tylko na drugie dziecko. Uwaga nie ma żadnego znaczenia – JAK UTOPIJNE I FIKCYJNE TO JEST W NASZYCH REALIACH, program można podzielić na etapy, wdrażać przez lata i stale pokazywać publicznie powody, dla których jeszcze coś się nie udało, jednak wszystko można robić w ramach wielkich zmian społecznych.
Przecież tak na prawdę liczy się tylko PR i marketing polityczny, a to czym się te zwierzęta karmi, to już osobna kwestia. Platforma Obywatelska przegrała wybory, sama krytyka to za mało, po ośmiu latach marazmu – to żenująca słabość i bylejakość. Nic więcej! Jeżeli ma to być poważna opozycja, to musi być konstruktywna i musi dziać się w ramach takiej rzeczywistości, jaką mamy. Żeby to było możliwe potrzeba jest w ogóle wizja kraju, zmian w nim – co proponują w zamian PiS oraz w ogóle w ramach potrzebnych reform, albowiem dla wszystkich jest oczywiste, że obecna władza również nie ma obrazu całokształtu i nie ma wizji całości, poza utopijnym dążeniem do autorytaryzmu jako leku na całe zło, we wszelkich dziedzinach.
Platforma Obywatelska chce dobrze, ale przede wszystkim musi się sama rozliczyć przed społeczeństwem z wielkiej winy zaniechania reform i wielkiej winy spartaczenia większości tego, czego się podjęła. Niestety to rozliczenie nie jest możliwe, ponieważ ci ludzie prawie niczego nie rozumieją, z tego co potrzebuje dzisiaj Polska i jakimi metodami trzeba to osiągnąć. Pan Grzegorz Schetyna jest wielką nadzieją dla partii i Polski, ale nie, dlatego bo jest genialnym wizjonerem, tylko dlatego, że potrafi takich ludzi sobie dobrać i kolektywnie zaproponować „jeszcze lepszą zmianę”. Na tym polega siła pana Grzegorza Schetyny, co więcej – szansa, którą stanowi i zarazem rola, jaką ma do odegrania, chyba że także popełni błąd jak pani Kopacz.

10 thoughts on “Owszem Platforma Obywatelska chce dobrze ale prawie niczego nie rozumie!

 • 7 lutego 2016 o 07:51
  Permalink

  Rozumiem że są potrzebni w koncepcji państwa, ale są tak skompromitowani że to jest niewybaczalne

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2016 o 09:45
  Permalink

  Czego się nie podjęła to zawaliła, władza za wszelką cenę, tylko uwaga to samo robi PIS.O partii nie należy sądzić po nazwie i nie po programie a po działalności !!!

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2016 o 10:39
  Permalink

  Autor słusznie przypomina, że pieniędzy nie daje rząd, bo ich nie ma.

  Rząd tylko dzieli NASZE SKŁADKOWE pieniądze – nic więcej.

  Od samego mieszania herbata nie stanie się słodsza, trzeba od czasu do czasu dosypać CUKRU.

  Dlatego mnożenie danin, bez dbałości o rozwój gospodarki – jest podobnym procesem, zajmującym tylko czas i odciągającą uwagę społeczeństwa od nieudolności rządzących.

  Do tego opozycyjna PO jest żałosna, bo nie ma pomysłów na nic, nawet na siebie samą.

  Pora na jej zniknięcie, wraz z oczywiście PiS-em.

  To są bliźniacze “styropianowe partie”, bez ideologii, którą usiłują zastąpić EVENTAMI. Ich trwanie nie ma sensu.

  Poza tym że nic nie proponują społeczeństwu, tracimy czas.

  Tylko co one mogą innego zaproponować w GIGANTYCZNEJ europejskiej MONTOWNI i BUFOROWYM pastwisku pomiędzy Rosją a Niemcami?

  Proponują tylko detale i kolejne gadżety i śledztwa, jak ilość oznak pamiątkowych w jednostkach WP, która jest już większa niż przed 1939 rokiem i stale są zmieniane …

  Ale od plakietek i oznak nie wzrasta nasz potencjał obronny, tak jak od licytacji na kolejne zasiłki – nie zniknie bieda, co udowodnił autor w swoim wywodzie.

  Od rosnącej ilości śledztw – wcale nie obniży się przestępczość i korupcja, jeśli nie będziemy zmieniać SYSTEMU, na bardziej PRZEJRZYSTY.

  Odpowiedz
  • 7 lutego 2016 o 20:34
   Permalink

   ‘Pora na jej zniknięcie, wraz z oczywiście PiS-em.”
   PO-pieram. Do nowo/tworu, znanego jako PO zaliczam również “wystruganą z banana” tzw.”nowo-czesną”..

   Tylko co, czyli KTO po/ciągnie wózek pn.Polska?
   Myślę że nie będzie to SLD lub jej klony czy mutanty,
   “one” są do cna “zdefraudowane” i moralnie i politycznie…
   “I pod każdem innem względem”… 🙂

   Odpowiedz
 • 7 lutego 2016 o 15:50
  Permalink

  Bo – “Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane”.
  Tylko że to zdecydowanie za mało, a czasu było
  nawet o jeden “dzień za dużo”, do realizacji zamierzeń
  w interesie NARODU. Sprawowano rządy w interesie – rodzimej oligarchii,ponadnarodowych
  korporacji, czy kołchozu brukselskiego.

  I dlatego właśnie opatrzyły się “te facjaty”.

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2016 o 16:34
  Permalink

  Wcześniej było becikowe, obecnie 500+ równie bez sensu.
  Jeżeli rządzącym zależy na Obywatelach to jak autor wspomina powinien być dochód gwarantowany i to bez względu na to ile kto zarabia.Natomiast zarabiający miliony powinni płacić adekwatne podatki, ot i całość.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2016 o 09:19
  Permalink

  Nie popieram 500+, ale debata na ten temat trwała strasznie długo. Czemu tak szybko poszło z tymi 100 EURO dla każdego Żyda?:-) Im podobno, ich urzędnicy, pomagają w fałszowaniu dokumentów aby tu dostali zapomogi:-)

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2016 o 13:19
  Permalink

  Wieczorynko, nie zgadzam się z tobą, że 500+ to bez sensu a co do tej pory i która władza zrobiła z sensem. chyba to, że się nahabiła i to ma być sens to ja dziękuję. Idee Marksa wiecznie żywe. Na pewno Solidarność nie jest w stanie c0ś dobrego dla narodu zrobić. Działacze związkowi poszli w krawaty i przeważnie jeszcze są członkami Rad Nadzorcych i pilnują swoich “zdobyczy”. Wieczorynko zmobilizowałaś mnie i też jutro coś wyślę na konto OP z pozdrowieniami.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2016 o 16:24
  Permalink

  @ Mykoła ja w dalszym ciągu uważam, że przede wszystkim powinien być dochód gwarantowany, wówczas nie da się wyzyskiwać i zatrudniać na śmieciówkach tych co są w sytuacji przymusowej. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.