Oświadczenie Zarządu Prawicy Rzeczypospolitej ws. wyborów do Parlamentu Europejskiego

Copyrights_by_Prawica_Rzeczypospolitej
Copyrights_by_Prawica_Rzeczypospolitej

Zarząd Prawicy Rzeczypospolitej opowiada się za stworzeniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego silnej reprezentacji opinii chrześcijańskiej w ramach Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Ma to służyć budowaniu silnej reprezentacji opinii chrześcijańskiej w Polsce. 

Polska musi reagować w sytuacji, gdy Europa coraz bardziej odrzuca nasze wartości. Również dlatego, że jest to groźne dla naszej niepodległości i suwerenności. Dlatego tak ważne jest stworzenie w wyborach do Parlamentu Europejskiego porozumienia na rzecz racji stanu, solidarnego z opinią katolicką. 

Jesteśmy również gotowi do współpracy w szerokim porozumieniu patriotyczno-republikańskim, o ile opinia chrześcijańska w jego ramach będzie ważnym podmiotem.

Wbrew forsowanej m.in. w mediach tezie, opinia lewicowo-liberalna jest w Polsce w mniejszości. Ich pozycję sztucznie winduje polaryzujący konflikt z władzą. Żeby odbudować consensus na rzecz najważniejszych wartości narodowych i społecznych, trzeba przygotować szeroką reprezentację niezależnej prawicy.

Podstawą współpracy niezależnej prawicy powinno być m.in.

– zawarcie Traktatu Wyszehradzkiego przez państwa Europy Środkowej, co zapewni Europie równowagę wobec zacieśnienia współpracy Niemiec i Francji w traktacie akwizgrańskim;

– przyjęcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny;

– nienaruszalność naszej waluty narodowej, złotego, i współpraca państw UE, które zachowały swoją walutę;

– wzmocnienie solidarności obronnej w ramach NATO i przeciwdziałanie powstaniu armii europejskiej.

Prawica Rzeczypospolitej jest rzecznikiem współpracy wszystkich sił w Europie, które są w opozycji wobec obecnego kierownictwa Unii Europejskiej i jego kierunku polityki, które dążą do głębokiej zmiany polityki europejskiej.

 

Źródło:

http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,2278

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i grafiki zastrzeżone dla Prawicy Rzeczypospolitej, wyłączenie licencji CC 3.0.

10 myśli na temat “Oświadczenie Zarządu Prawicy Rzeczypospolitej ws. wyborów do Parlamentu Europejskiego

 • 10 lutego 2019 o 08:38
  Permalink

  W pełni popieram.

  Jednoczenie sił jest zawsze lepsze niż dzielenie.

  A co by się stało, jakby Pan Robert Biedroń zgłosił akces do takiego “porozumienia patriotyczno-republikańskiego”?

  Przecież muszą być jakieś WSPÓLNE PUNKTY styczności.

  Żyjemy w jednym kraju i jednakowo obawiamy się dominacji porozumienia Niemiec i Francji …

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 09:24
  Permalink

  O biedni!!! Czy wy nie wiecie, że dzięki waszym działaniom p-ko PRL już dawno straciliśmy niepodległość i suwerenność, a Traktat Lizboński postawił kropkę nad “i” ??? Teraz właśnie należałoby ewentualnie stawiać na budowanie Armii Europejskiej skoro jesteśmy praktycznie federacją w ramach UE, a nie na NATO służące głównie interesom największych szatanów świata.

  Komu oni służą? Okupacyjnej religii i szatanom, które zrobiły z nas republikę kartoflaną?

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 09:35
  Permalink

  P. Żaryn nie zastanawia się nad rzeczywistymi problemami tego świata. Kiedyś zakodowano mu, że zło to wyłącznie Rosja i tak już mu zostało. Suwerennośc można utracić tylko na rzecz Rosji. PiS godząc się na utratę suwerenności poprzez akceptację traktatu lizbońskiego oczywiście żadnej suwerenności nie oddawał, to była tylko metafora, teraz podlizując i oddając się USA także nie traci żadnej suwerenności. Przeciwnie, te działania to wyraz głębokiej godności narodowej i niepospolitego patriotyzmu, na dodatek wzmacniające nasza suwerenność. Co? Nie wierzysz, trollu i sowiecki pachołku? Tym gorzej dla ciebie.

  To nie jest polityka, to oddawanie losu Polski obcym bez możliwości jakiegokolwiek manewru. Ktoś, kto chce naprawdę wyrwać Polskę z pochodu szaleństwa musi zacząć od porzucenia wszelkich polityk bez alternatywy, a więc amerykańsko-atlantyckiej i ukraińskiej. Dopóki tego nie zrozumieją pogrobowcy klęskowych powstań, mistycy rusofobii i inni ludzie dotknięci obsesjami, dopóty będziemy tkwić w oparach absurdu, w matriksie XIX i XX-wiecznym i degradować się do poziomu republiki bananowej.
  “Rosja jako zagrożenie dla wasala”
  http://www.mysl-polska.pl/1810

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 11:26
  Permalink

  Nie ze wszystkimi punktami, ale generalnie się zgadzam.

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 13:01
  Permalink

  @Miecław
  10 lutego 2019 at 09:24

  “Teraz właśnie należałoby ewentualnie stawiać na budowanie Armii Europejskiej skoro jesteśmy praktycznie federacją w ramach UE”.

  Muszę przyznać ci rację, ponieważ przeszłości nie da się już odwrócić, a lanie łez nad wszystkim co minęło nie naprawi sytuacji. Istniejemy w zupełnie innej rzeczywistości niż w której co niektóre głowy się zatrzymały. A obecnie rzeczywistość jest taka, że jesteśmy za słabi na pełną suwerenność w tym momencie. UE oczywiście ma swoje wady, plusów ma może i jeszcze mniej, ale jako całość ma większe możliwości niż my samotnie. Niemniej jednak w polityce są momenty kiedy trzeba schować honor i godność do kieszeni i grać w grę tak jak pozwalają najsilniejsi gracze, a nie tracić wszystko w imię zasad, którymi tak naprawdę nikt poza nami się nie przejmuje. Narody mogą istnieć bez własnego państwa i mieć się całkiem dobrze, a własne państwo to wyzwanie i odpowiedzialność do którego utrzymania trzeba jeszcze mieć odpowiednie umiejętności. Czasami lepiej dobrowolnie stać się częścią większego organizmu niż dać się podzielić wilkom na stole i czekać na odpowiednią okazję i po cichu, spokojnie, cierpliwie wzmacniać siły. Ułańska fantazja jest potrzebna w bitwach, ale w polityce przynosi tylko szkody. Kiedy Polacy się wreszcie nauczą takich elementarnych podstaw?

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 13:03
  Permalink

  @Miecław. “Teraz właśnie należałoby ewentualnie stawiać na budowanie Armii Europejskiej skoro jesteśmy praktycznie federacją w ramach UE”

  Niewolnikowi, kołchoźnikowi – niep. skr. (Miecławowi) tęskno do knuta? 🙂

  Armia europejska której rzekomo (jeszcze ) “nie ma” nabiera
  doświadczenia bojowego w walce ze zbuntowanym motłochem francuskim, pod jedynie słusznymi “flagami” eurokołchoza. Amen.
  I po raz kolejny – bądź Pozdrowion…

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 15:07
  Permalink

  @krzyk58. 10 lutego 2019 at 13:03

  Moją odpowiedź przeczytaj wyżej u @Xun Zi. 10 lutego 2019 at 13:01
  Właśnie tak to wygląda, jak on napisał. Trzeba myśleć racjonalnie. A może to my powinniśmy wchłonąć wymierającą Europę i ją “podbić” kulturowo, a nie odwrotnie, skoro pokonali nas gospodarczo 30 lat temu podstępem. Czas im zwrócić karmę.

  A co do niewolnictwa, to “jaśnie panu” pewnie marzy się powrót do ciemnogrodu i sądów dominialnych? 🙂 Z kołchozem tego nie utożsamiaj.

  Bo Kołchoz to było wyzwolenie od jarzma “jaśnie pańskiego” i plebańskiego na rzecz pracy we wspólnym interesie. To był postęp cywilizacyjny i kulturowy mości “jaśnie panie”. Kto tego nie zrozumiał to sam jest sobie winien i dlatego mu PGR-y zlikwidowano, w których chłopi mieszkający wcześniej w kurnych chatach lub w czworakach (po 5-10 osób w jednej izbie), dostali z rodzinami ekstra mieszkania i wygody, ciepłą wodę i toalety zamiast sławojki. Znam taką historię od wuja z PGR-u, jak jego ojciec po zamieszkaniu w nowym PGR-owskim bloku z wygodami, nadal chodził do sławojki na pobliską swoją działkę, bo po “bożemu” to na powietrzu, a nie pod dachem smrodzić. 🙂

  Ale tam gdzie ludzie byli na wyższym poziomie intelektualnym to nadal PGR-y się utrzymały. Przeczytaj sobie:
  “Ostatni PGR ma się dobrze. Krowy słuchają muzyki, a mieszkańcy są wdzięczni”
  https://wiadomosci.wp.pl/ostatni-pgr-ma-sie-dobrze-krowy-sluchaja-muzyki-a-mieszkancy-sa-wdzieczni-6281551673845889a

  No i nie zapominaj, że jestem Słowianinem, a już Pseudo-Maurycy w VII wieku stwierdził, że plemiona słowiańskie „nawykłe do wolności nie pozwalają się w żaden sposób ujarzmić ani opanować, a szczególnie na własnej ziemi”. Cyt. za: M. Parczewski – Praojczyzna Słowian w ujęciu źródłoznawczym, w: A. Kokowski (red.), Cień Światowita, czyli pięć głosów w sprawie etnogenezy Słowian, Wyd. UMCS, Lublin 2002, s. 32-33.

  I tak oby nam pozostało na wieczność. Chwała Świętowitowi! 🙂

  Bądź więc pozdrowion.

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 20:56
  Permalink

  Tak nawiasem… pseudoprawicy!

  @Miecław. Nie, nie zapominam(skoro głośno domagasz się certyfikatu słowiańskości) A, i przypominam (sobie) że to nie wszystko, jesteś też z zamiłowania “franciszkowym chrystusowcem”. : Pacz – no, kom.fly( pod innym tekstem) jakby zbiesił się i nie będzie ‘nosił chlebów”(obiata), do św. gajów… co robić? Bunt na pokładzie! Rozwiesimy
  na maszcie i …wybatożymy – przykładnie? 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2019 o 00:39
  Permalink

  @krzyk58. 10 lutego 2019 at 20:56

  Ech Franciszek to mnie tylko zaskakuje powrotem do prawdziwego chrześcijaństwa, aczkolwiek ja żadnym genderowcom już z natury nie wierzę.:-) Bo ich polityka to nie czysta wiara. Chrystusowcem też nie jestem, a tylko tobie przypominam jego nauki, co by ci wykazać, że sekciarz z ciebie. 🙂

  Nigdy też nie oczekiwałem, że szanowni forumowicze przyjmą dawną wiarę przodków i zaczną słowiańskie tradycje odnawiać. To ich wybór, ja tylko przy okazji prostowania twojego splątania kwantowego neuronów przywołuję naszą wartościową prasłowiańską kulturę, co by cię od herezji żymiańskiej zbawić. 🙂

  Więc jak ty chcesz być Słowianinem, to niestety musisz się wyrzec żymiańskiej herezji. Nie można żyć w takim szpagacie.
  No i przydałoby się może tak ciebie wybatożyć, w gąsior zakuć, abyś tu nam ciemnogrodu nie promował. 🙂

  Fly nawet jak się zbiesił, to pewnie chętnie by w obrzędach uczestniczył, zwłaszcza w tych atrakcyjniejszych z szukaniem nocą kwiatu paproci.:-)
  Bo ty chyba jednak wolisz umartwiać się i wąchać kadzidło? Nawet nie wiesz co tracisz? 🙂
  https://demotywatory.pl/4832486/Kto-zna-odpowiedz
  https://demotywatory.pl/4664344/A-TY–Jak-spedzasz-Noc-Kupaly
  https://demotywatory.pl/4778949/Dzisiaj-Noc-Kupaly-czas-magii-i-milosci
  https://demotywatory.pl/4744146/–Wiesz-ze-niektorzy-swieto-milosci-w-lutym-obchodza-To-z
  https://demotywatory.pl/4665007/Noc-Kupaly

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2019 o 02:46
  Permalink

  Popieram analize i stanowisko komentatora @Xun Zi…..

  Wszystko sie zmienia dookola i klimat planet i ich pole elekromagnetyczne, takze mentalnosc i trzeba podazac za tymi zmianami….

  Owszem widze, jak to Polske wikiwano ekonomicznie, mentalnie i politycznie w procesie jednoczenia Europy ale niestety inicjatywa istniala tez ze strony samych rodakow do takich zabojczych zmian i moje ubolewanie nad tym jest nieukojone, takze nad wszech i wobec zapanowana neoliberalna doktryna, ktora niszczy doslawnie zywa tkanke ludzka ale trzeba aktywnie temu przeciwdzialac i trudno jest to robic w pojedynke, co @Xun Zi podkresla….

  Wielka zasluga UE w moich oczach, czego nigdy nie slyszalam ze strony rodakow jest utrzymanie pokoju w Europie, ktora od wiekow jest niezwykle skonfliktowana i porownujac czasy z okresu 1WS oraz 2WS jest mimo wrzenia pokoj…

  Czy po Brexycie wybuchnie ponownie bardzo krwawa wojna pomiedzy W. Brytania i Irlandia ?
  Na ten konflikt i ustalenie modus vivendi nie znaleziono niestety podczas rokowan brexytowych regul, mozna sie bac, co w oka mgnieniu moze ponownie Europe opanowac…

  Zaslugi UE w defaszyzowaniu i cywilizowaniu Niemiec sa niezwykle wysokie, niezwykle, wiekszosc przepisow prawnych z epoki heszcze Karolingow i okresu 1929-1945 z poddpisem Hitlera, dotyczace prawie wszystkich dziedzin zycia zostalo w duzym procencie zastapionych przepisami UE,np.min. zostal zniesiony zakaz Hitlera tworzenia miedzymiastowej komunikacji samochodowej ( tak, takie wariactwa obowiazywaly w Niemczech) i 100% protekcji prywatnych samochodow z piescia w oczy dla calych warstw obywateli…. takze regulacje odnosnie ras ludzkich z tzw.” prawem krwi” prawie juz utracily swoje znaczenie itd.,itd…gdyby nie UE i porozumienie wspolpracy niemiecko-francuskiej zawartej pomiedzy prezydentem Mitterandem i kanclerzem Kohlem popelnilabym samobostwo, gdyz zycie lub raczej smutna i nedzna wegetacja w kulturze niemieckiej jest po prostu kataklizmem dla ludzi i swiata a przy pomocy UE trzyma sie jakotako Niemcy za morde….pisalam juz o tym pare dobrych razy…. jesli jednak UE lub raczej Europa nie przejdzie do modelu gospodarczo-politycznego i kulturalnego “od Lizbony do Wladywostoku” moze w obliczu demograficznej i gospodarczej expansji Chin dojsc do straszliwych turbulencji….

  By utrzymac rownowage pomiedzy osiami swiata:Ameryka -Europa-Indie-Chiny i takim belsebubem, jakim jest Japonia,panstwo bojownikow i kamikadze…. musi dojsc do Europy “od Lizbony do Wladywostoku” i rozne inne nawolywanki czy to narodowe czy z reki kk czy wujka zza wody i inne prowadzic beda do konfrontacji i pobojowiska, jakiego swiat jeszcze nie widzial…..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.