Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

2019.05.09 Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej- Nie nasze zwycięstwo.doc

Prawica Rzeczypospolitej co roku 9 maja przypomina, że gdy w Moskwie Stalin organizował paradę zwycięstwa po zakończeniu wojny, którą wspólnie z Niemcami wywołał – przywódcy Rzeczypospolitej siedzieli w sowieckich więzieniach, pozbawieni wolności po sześciu latach walki z Niemcami o wolność Polski i narodów Europy. 9 maja nie był dla nas dniem zwycięstwa. Popadliśmy bowiem, w następstwie zdrady sojuszników w długie dziesięciolecia zniewolenia komunistycznego.

Prawica Rzeczypospolitej po raz kolejny zwraca uwagę, że głównym celem polskiej polityki historycznej na forum europejskim powinno stać się międzynarodowe potępienie komunizmu. Dla Polaków maj 1945 roku nie był końcem wojny. Rzeczpospolita, ofiara niemiecko-sowieckiej agresji, nie odzyskała niepodległości. 8 maja 1945 roku, ostatni Delegat Rządu Rzeczypospolitej na Kraj Stefan Korboński, w depeszy radiowej z Warszawy do Londynu pisał: „Zakończenie wojny Warszawa przyjęła obojętnie. U nas to niczego nie zmienia”. Polacy mają pełne prawo oczekiwać, aby Europa doceniła wkład państwa polskiego w pokonanie Niemiec i uzyskanie wolności przez narody Europy zachodniej.

Wzorem poprzednich lat delegacja Prawicy Rzeczypospolitej złożyła 9 maja kwiaty na symbolicznym grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego, uwięzionego przez władze sowieckie w trakcie wykonywania urzędu i zamęczonego na zesłaniu.

(-) Marian Piłka

wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Jan Klawiter

Poseł RP z Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński

sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej

2019.05.09 Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej – Nie nasze zwycięstwo

4 myśli na temat “Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

 • 10 maja 2019 o 08:02
  Permalink

  A ja myślałem, że oni po ostatnim oświadczeniu choć trochę zmądrzeli, ale niestety nadal siedzą pod okupacja watykańską, uratowani być może przez czerwonych przed nazistowską zagładą, wykształceni w “komunie” za państwowe pieniądze, plują na zbawców narodu. No ten typ już tak ma. Jak go nazwać? Myślę że po 30 latach neokolonialnego wyzysku narodu, Polacy już wiedzą jak nazwać taki typ ludzi i stronić od nich jak najdalej. Wtedy pozostanie im tylko ujadanie na kanapie na swój zasłużony los.

  Odpowiedz
 • 10 maja 2019 o 08:15
  Permalink

  Dodam jeszcze, że to oświadczenie jest brakiem szacunku dla ok. 80% Polaków, którzy włączyli się w odbudowę Polski z wojennych zniszczeń i budowę nowego systemu sprawiedliwości społecznej zapewniającej im postęp cywilizacyjny na niespotykaną historycznie i światowo skalę. Doprawdy dziwne więc było to “zniewolenie komunistyczne”, które odbudowało kraj, dało ludziom wykształcenie i pracę oraz co najważniejsze to godne życie wolne od władzy pana i plebana. Nigdy nie zapomnę płaczu swojej babci, na wspomnienie o feudalnej władzy pana i plebana i jej odruch obrzydzenia na wspomnienia przymusowego całowania plebana w rękę oraz życia w pokłonie dla “jaśnie państwa” wyzyskiwaczy z folwarku.
  Prawdziwi Polacy już dziękują prawicy za uszczęśliwienie III RP.

  Odpowiedz
 • 10 maja 2019 o 11:38
  Permalink

  Kommentar@Mieclaw “ujal”
  Chce zapytac z czego utrzymuja sie ci panowie z Prawicy Rzeczypospolitej ? Gdyz jakos traci propagandowa robota za pieniadze “jasnie panstwa” i plebanstwa….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.