Oni podpalą nasz kraj!

Sytuacja jaka objawiła się wczoraj w Sejmie i pod Sejmem, to preludium do wojny domowej. Polityka przenosi się w ten sposób na ulice, ponieważ politycy nie potrafią się porozumieć. Winę za eskalację sytuacji z małej iskry ponosi obecna władza mająca większość, a w szczególności w zasadzie całkowitą odpowiedzialność pan Jarosław Kaczyński. Strategia polityczna pana Kaczyńskiego zakładająca brak kompromisu i stosowanie faktów dokonanych zawiodła w pełni. Chyba, że zamiarem pana Kaczyńskiego było wywołanie w kraju wojny domowej? Jeżeli taki był cel, to jesteśmy bardzo blisko do pierwszych walk na ulicach. To nie jest kwestia straszenia ludzi, to jest prosta analiza słów jakie padały pod Sejmem – przykładowo pana Posła Niesiołowskiego!

Widać, że pan Kaczyński traci panowanie nad swoim obozem, ponieważ zbyt wielu Posłów i generalnie środowisk z prawicy, twierdzi że to wszystko co robi władza, jest robione niepotrzebnie na siłę. Trzeba pamiętać o tym, że w PiS jest bardzo wielu prawdziwym patriotów i państwowców, dla których najważniejsza jest Ojczyzna, a własny honor nie jest postrzegany przez maskę cynizmu przeplatanej z hipokryzją.

Pan Kaczyński prawdopodobnie nie może pogodzić się z faktem, że polityka jaką prowadzi – pryncypia jakie przyjął, są w warunkach zderzenia z rzeczywistością PRZECIW SKUTECZNE. Ponieważ ludzie widząc ten bałagan, przeciwstawiają się państwu w ogóle, a to On dzisiaj odpowiada za państwo, więc w ostateczności przeciwstawiają się jemu. Świadomość tych faktów dociera do coraz większej ilości ludzi powiązanych z dobrą zmianą.

Wypowiedź pana Kaczyńskiego była wojownicza i konfrontacyjna, usłyszeliśmy o delikcie, o terrorze i jak zawsze z jego wypowiedzi wynikało, że jest w oblężonej twierdzy. Niestety jednak także formalni liderzy nie zdali egzaminu. Gdzie w tym konflikcie była pani premier? Tak ciężko było zabrać głos i poprosić o porozumienie? Gdzie był pan Prezydent? Oglądał relacje z Sejmu w telewizji? Dlaczego nie wystąpił chociaż z komunikatem na bieżąco – domagając się przywrócenia porządku i głosowania – bo przecież chodzi o budżet, czyli o kasę!

W wyniku rządów pana Kaczyńskiego doszło do takiego napięcia w kraju, które jest niebezpieczne dla nas wszystkich. Lech Wałęsa miał rację w ocenie tego pana, twierdząc że jest destrukcyjny. Skończył w taki sposób, że musiał zrobić sobie swój prywatny parlament na sali obok! Żenujące! Naprawdę żenujące – jak na państwowca i męża stanu, po prostu dramat. Państwo w kryzysie a oni śpiewają kolędy zamknięci w sali pod Strażą Marszałkowską! Posłowie nie mogli zabrać głosu, nie mogli złożyć wniosku formalnego, nie było wiadomo jak liczone są głosy. Prawdopodobnie w kilku aspektach doszło do złamania prawa. Jeszcze to wszystko w rocznicę zamachu na Gabriela Narutowicza – Prezydenta RP (16.12.1922r.). Posłowie opozycji mówili, że Posłowie koalicji rządzącej nie chcieli ich dopuścić do Marszałka, ani do głosu – jeżeli to prawda, to znaczy że to skandal i w Sejmie zastosowano przemoc sytuacyjną. Prawdopodobnie to posiedzenie było nielegalne. Tylko kto ma to orzec? Jest chaos, hucpa – to nie ma nic wspólnego z demokracją. W ten sposób upada państwo. Jeżeli ludzie wyjdą na ulice – odpowiada za to pan Kaczyński. Legalność podejmowanych głosowań będzie dyskusyjna i kwestionowana. jeżeli o to chodziło panu Kaczyńskiemu, to można mu gratulować – popsuł Polskę! Powtórzmy odpowiedzialny polityk mający pełnię władzy, powinien umieć taką sytuację antycypować.

W tym konflikcie nakłada się wiele poziomów i byłoby dobrze, żeby rozeszło się na tych wydarzeniach w Sejmie i przed nim. Jeżeli konflikt będzie rozwijał się dalej, tak zresztą jak to przewidywał pan Kaczyński, że będzie na koniec roku gorąco – to nie wiadomo czym to się skończy.

Czy pan Kaczyński chciałby mieć swoją własną Polskę? Ten człowiek bierze na siebie olbrzymią odpowiedzialność za przebieg wypadków. Doszło do złamania tradycji parlamentarnej, doszło do niesłychanych kwestii szczegółowych jak postulatu łączenia poprawek budżetowych w jedną (zblokowanie poprawek). W ten sposób można w ogóle załatwiać wszystko dekretem.

Trudno jest przewidzieć reakcję rządzących, która nastąpi w kolejnych dniach. Kierując się jednak dotychczasową logiką pana Kaczyńskiego – nie będzie cofania się. Sytuacja będzie – a nawet już była w niektórych mediach prawicowych – opisywana jako próba zamachu stanu przez paraliż Sejmu i demonstracje w całym kraju. Co oczywiście stanie się podstawą do wyciągania dalszych wniosków i wyciągania konsekwencji.

Ciekawe, czy kiedyś się dowiemy, czy pan Kaczyński dopuszczał możliwość doprowadzenia do rozlewu krwi jako konieczny etap dobrej zmiany? Jego polityka jest destrukcyjna, nie uznaje kompromisu, co powoduje że racjonalność jest systemowo wyłączona – liczy się tylko jego zdanie. W praktyce po tym głosowaniu w Sali Kolumnowej pod Strażą Marszałkowską pan Kaczyński stał się dyktatorem.

Miejmy nadzieję, że w PiS znajdą się ludzie, którzy chcą żeby ich i inne dzieci swobodnie poszły do szkoły w poniedziałek, a później każdego innego dnia. Tylko wewnętrzne przesilenie w tej partii prowadzące do odsunięcia pana Kaczyńskiego od władzy, może spowodować, że będzie możliwy jakikolwiek kompromis. Bez kompromisu będzie krew. Polska krew. To już tylko kwestia czasu. Wszystko jest winą pana Kaczyńskiego, to on ponosi pełnię odpowiedzialności za całą sytuację, którą wykreował. Brak reakcji pani Szydło i pana Dudy w ogóle nakazuje się zapytać, czy warto jest im wypłacać kolejne pensje.

To co widzieliśmy, to dopiero początek nowej sytuacji w kraju, właśnie weszliśmy na inny poziom konfliktu, z powodu naprawdę błahostki i emocji, Marszałek musi mieć nerwy na wodzy, nie wytrzymał – doszło do niepotrzebnych emocji. Wszyscy poniesiemy tego konsekwencje.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

56 thoughts on “Oni podpalą nasz kraj!

 • 17 grudnia 2016 o 06:45
  Permalink

  “pan Kaczyński traci panowanie nad swoim obozem”, odchodzą doświadczeni wysocy dowódcy WP, Jaruzelski nie żyje.

  Kto zaplanuje i przeprowadzi w zasadzie bezkrwawy (56 ofiar w ciągu 2-óch lat) – Stan Wojenny?

  Czyżbyśmy musieli wzywać Siły Stabilizacyjne NATO?

  Brygada US Army właśnie wjeżdża do Polski.

  Mają doświadczenie z Afganistanu i Iraku.

  Czy wesprze ich w “uspokajaniu sytuacji” (pacyfikowaniu …) również Bundeshwera”

  Czyli wszystko będzie pod kontrolą.

  Amen i Wesołych Świąt.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 09:08
   Permalink

   Proszę nie zapominać iż Jaruzelski od 85′(Gorbaczow
   glasnos’t i pierestrojka w ZSRR) był już tylko
   pasem transmisyjnym pomiędzy Wall Streetl(nnnnnn) – kosmopolityczną międzynarodówką, a “naszą’
   lewicą laicką zgrupowaną wokoło tworzonej “od nowa” –
   ‘Solidarności”.

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 07:30
  Permalink

  Już podpalili. Spektakl w sejmie to skandal. Za dobrze mają.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 07:39
  Permalink

  Bez dwóch zdań, czeka nas powtórka z Majdanu,jedyna szansa że nie mają jaj i ugną się jak przed strajkującymi kobietami.Dla mnie nie ulega wątpliwości powtórne wybory,i mam nadzieję że tym razem kampania wyborcza PISU nie będzie opierać się na ukrywaniu Jarka,Antka i pozostałych marionetek! Gdzie jest Prezydent?Obłuda i kłamstwo nie wygra!

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 16:48
   Permalink

   NASZA CODZIENNOŚĆ TO — Świat opisany przez Orwella jest naszą codziennością
   http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/swiat-opisany-przez-orwella-jest-juz-nasza-codziennoscia

   PS…
   Znane powiedzenie mówi, że jeśli wrzucisz żabę do wrzątku to natychmiast wyskoczy, ale jeśli będzie pływać w garnku ze stopniowo podgrzewaną wodą to nawet nie zauważy, że się ugotowała. W myśl tego procesu działa wiele zjawisk dnia codziennego, a wielu z nas nawet ich nie zauważa. Czy oznacza to, że jesteśmy po prostu gotowanymi żabami nieświadomymi swego losu?

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 08:05
  Permalink

  ONI,tzn.”opozycja”,cokolwiek znaczy to ciekawe słowo w naszej
  nieciekawej rzeczywistości dążą do konfrontacji już siłowej – szukają “pretekstu” – OD DAWNA!!
  A o taki b.łatwo w sytuacji permanentnej ukra-inizacji
  naszego życia politycznego(retoryka demokratyczna,prawoczłowiecza,europejska, wartości świata zachodniego,nasz sojusznik – za oceanem, to wszystko należy odrzucić, potraktować jako “wrzód na doopie”.A WARCHOŁÓW “WZIĄĆ – ZA (BRUDNĄ)MORDĘ”…
  Niestety,jest w PiSie grono dywersantów – szkodników,
  i ta operacja nie powiedzie się z uwagi na to że PiS jest wiernym odbiciem świata zachodniego –
  “jewropejskich.wartości’.

  To co obserwujemy to są echa niegdysiejszych “wojen na górze”. Skutek i efekt przekazania władzy politycznej
  przez Jaruzelskiego – “samym swoim’, d.towarzyszom,
  dysydentom partyjnym, kosmopolitom,czyli lewicy laickiej…AMEN.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 08:27
  Permalink

  Nikt nie chce konfliktu o pietruszkę, ale on już rozpala serca i umysły do tego doprowadził Kaczyński

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 08:46
  Permalink

  Problemem od zawsze było to, że Kaczyński był i jest oderwany od rzeczywistości. Wcześniej żył pod maminą spódnicą i za plecami brata. Dziś informacje o rzeczywistości czerpie za pośrednictwem otaczających go lizusów. To może wkrótce skończyć się wywiezieniem na taczkach Kaczyńskiego. Wojny domowej nie będzie bo po pierwsze podziały u nas nie przechodzą wzdłuż grup społecznych, etnicznych, religijnych, ekonomicznych. U nas podziały przechodzą przez rodziny. Tzn. np. ojciec jest za jednym obozem politycznym a syn wspiera przeciwną stronę. Przecież oni nie będą z tego powodu strzelać do siebie. Po drugie niektórzy krzyczą, że może być u nas majdan. Nie bo na Ukrainie spanikowany Janukowycz otrzymał z Moskwy rozkaz zrobienia porządku i w rezultacie zaostrzył sytuację. U nas jest typowy rokosz gdy władza staje się zbyt arogancka ale jednak ta władza nie ma wiernych resortów siłowych a państwo w porównaniu do Ukrainy jest dość zdecentralizowane. Samorządy mogą bez problemu przejąć całkowite zarządzanie państwem gdyby na górze doszło do chaosu.Ja jednak stawiam na to, że nie będzie żadnego przesilenia ale tylko chaos aż do następnych wyborów w dziedzinie uchwalania prawa. Tzn. PiS będzie uchwalał ustawy w swoim gronie ale większość sądów i samorządów nie będzie do nowego prawa się stosować. Policja poza pilnowaniem porządku nie będzie ingerowała w te spory. Wojsko będzie się nudzić w koszarach. Zresztą tego wojska co kot napłakał że nawet gdyby po odejściu generałów Macierewicz uzyskał realny wpływ na żołnierzy to i tak niewiele mógłby zrobić. Czyli aż do wyborów będziemy sobie dryfować bez ustalonego kierunku. Szkoda tylko, że w tym czasie polska dyplomacja będzie kompletnie marginalizowana. Chyba jedyna nadzieja, że Tusk będzie na drugą kadencję w UE i zdecyduje się aktywnie pilnować polskich interesów.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 09:52
   Permalink

   Bobby,tym razem pełna zgoda, z tym że nie zapominaj że tonący brzytwy się chwyta, a Macierewicz to klient dla psychiatrów! Pozdro.

   Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 11:20
   Permalink

   …. Po drugie niektórzy krzyczą, że może być u nas majdan. Nie bo na Ukrainie spanikowany Janukowycz otrzymał z Moskwy rozkaz zrobienia porządku i w rezultacie zaostrzył sytuację…

   ? Bzdury.

   Po za tym luźne dywagacje obok tematu…np.”Przecież oni nie będą z tego powodu strzelać do siebie.Kto (to) wie..? Czy “Wojsko będzie się nudzić w koszarach.’
   A ‘bratnia(jggggggggga) pomoc”? W ramkach 1066?
   ….Skoro tak, to widać, że Nasza Złota Pani, w porozumieniu z grandziarzem kazała odmrozić chwilowo zamrożony z powodu Trumpa proces destabilizowania naszego nieszczęśliwego kraju, a w tej sytuacji stare kiejkuty znowu mobilizują kolejne grupy zawodowe do dostarczania Komisji Europejskiej amunicji, która posłuży do podjęcia decyzji o ostatecznym rozwiązaniu der polnischen Frage. Ciekawe, czy w tej sytuacji nasza niezwyciężona armia ogłosi stan wojenny jeszcze przed Bożym Narodzeniem, czy też poczeka aż do „sześciu Króli”, kiedy to ofiarowuje się nie tylko kadzidło, ale przecież i złoto. (Michalkiewicz)
   AMEN!

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 09:34
  Permalink

  “Strategia polityczna pana Kaczyńskiego zakładająca brak kompromisu i stosowanie faktów dokonanych zawiodła w pełni.” A czy nadmierna,niepotrzebna,niczym
  nieuzasadniona nadmierna spolegliwość Wiktora.Janukowicza
  przyniosła pozytywne owoce? -WÓWCZAS w imię mniejszego zła/dobra
  należało wypełnić lojalnie obowiązki (ciążące) na głowie Państwa w temacie jedności i wartości nadrzędnych…
  CZYLI: “kkkkkkkk rozhisteryzowaną hołotę’- (Plac Niebiańskiego Spokoju a’la 89′).

  Wiktor Janukowicz wybrał wariant “babski,zachował się niczym baba”(poprzez brak stanowczości – pogrążył w odmętach Ukrainę) Mam nadzieję iż p.Kaczyński nie dopuści do ‘powtórki z rozrywki”!!!!

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 10:09
   Permalink

   Widziałeś jak szlachtowali Saddama, Allende, Kadafiego lub dawnej Czaotchesku? Janukowicz jednak żyje. Ocalał.

   Odpowiedz
   • 17 grudnia 2016 o 13:50
    Permalink

    BO “oddał pole'(a tak naprawdę na nikogo nie mógł już liczyć – Zachód trzymał wszystko i wszystkich w garści)…widziałem rozszalałą demokrację
    w wykonaniu “wolnego świata”. Dodałbym Slobo.
    …wszyscy mamy się bać: “wolność,demokracja,prawa
    człowieka” atakują niestety, paka skutecznie…
    co obserwuję ze zgrozą także na “naszym podwórku’!

    Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 12:47
   Permalink

   W przeciwieństwie do Janukowycza Kaczyński nie może na nikogo liczyć. Nawet na schronienie u zaprzyjaźnionego watażki. Bo chyba nie jest aż tak oderwany od rzeczywistości, że wierzy w schronienie u Orbana. A nawet jeżeli jest tak oderwany to Duda czy Szydło mimo, że marionetki to na pewno nie będą łba nadstawiać za kogoś. Zwłaszcza za tego, przed którym zginali karki. Tak to już jest z marionetkami, że pierwsi zdradzają gdy tylko nadarzy się okazja.

   Odpowiedz
   • 17 grudnia 2016 o 13:40
    Permalink

    BO – nie musi! Jest mocno niedoskonały…unijny,
    proamerykański,pronatowski ot,typowy europejczyk,
    obarczony bzdurną ideą solidarnościową(więzień własnych przekonań) lecz to jeszcze nie znaczy że będzie uciekał przed gromadą liberalno -lewackich warchołów,
    którzy w doopie mają WOLĘ Narodu,Polaków
    wyrażoną przy urnie wyborczej…patrz:wybory
    Prezydenckie,do Parlamentu…

    Odpowiedz
   • 17 grudnia 2016 o 16:26
    Permalink

    krzy58 co ma urna wyborcza do blokowania dostępu do informacji? Chyba nawet elektorat PiSu nie głosował z myślą aby wygonić dziennikarzy z kuluarów Sejmu. Zresztą w tym wypadku Pis przekroczył wszelkie granice arogancji. Ignorancji też. Bo gdyby czytali choć trochę Mickiewicza to by wiedzieli, że Polacy to lawa z zewnątrz zastygła ale w środku żywa i gorąca. Kaczyński od roku testuje granicę erupcji i dotychczasowy brak poważnego oporu spowodował, że postanowił upokarzać nawet w tak błahych sprawach jak obecność dziennikarzy w Sejmie. No i się doigrał. Teraz opozycja poczuła krew i nie odpuści a Kaczyński jest na drodze Gomułki do utraty władzy i to w wyniku wewnętrznego buntu w partii i środowiskach z nią związanych. Macierewicz być może naciska na stłumienie opozycji ale biskupi a nawet Rydzyk mogą naciskać na uspokojenie a nawet wycofanie Kaczyńskiego z życia politycznego bo gdyby doszło do rewolucji to oni zmuszeni byliby wybierać po której stronie stanąć. A ponieważ rząd nie dysponuje oddaną siłą a Macierewiczowe bojówki są jeszcze w powijakach to może się okazać, że w wyniku klęski obozu rządzącego kler straci przywileje. A przecież nawet za PO klerowi żyło sie dobrze.

    Odpowiedz
   • 17 grudnia 2016 o 17:15
    Permalink

    JAK TO NIE MOŻE LICZYĆ???
    PIS wykorzystuje bezwładność umysłową ludzi, którzy mało wnikają w to co słyszą, bezdenną głupotę wolnych mediów, które takiego świńskiego manipulowania ludźmi nie tępią oraz kompletne zero reakcji opozycji, która za każdym razem powinna robić raban i nazywać to po imieniu, tak jak na to zasługuje – żeby była burza w mediach i docierało do ludzi….

    Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 09:34
  Permalink

  Oni podpalili ten kraj w roku 81. Oszukali ludzi 21 postulatami, i po lekkomyślnym darowaniu im władzy uznali się za zwycięzców. Bohaterowie z barykad znani jako opozycja demokratyczna, autorytety moralne, etos lub styropian przystąpili do walki o koryto. Trzeba im w tym pomóc do całkowitego zniszczenia i zaniku. Dać im kije bejsbolowe, maczugi, maczety i kastety, niech się wybiją do nogi. Nie ma innej drogi. Po nich niestety przyjdą narodowcy i święcona woda Rydzykowego kościoła.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 10:35
   Permalink

   “Prigotowka” organizowana była po 56′,68′,76′. 81′ –
   przygotowywane “targanie po szczękach’ to miał
   być finisz b.towarzyszy, rewizjonistów PZPR-owskich prących(nawet po trupach) do władzy.A Naród? Miał być i był
   tylko tłem dla…

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 10:06
  Permalink

  Pan Kaczyński bez mrugnięcia okiem popchnął swojego brata do katastrofy smoleńskiej. Już wtedy pisałem że była ona tylko alegorią przyszłego losu Rzeczpospolitej. Oto wypełnia się moja prognoza. To państwo w oczach coraz większej liczby Polaków przestaje mieć jakąkolwiek wartość. Postępuje wymiana narodowa. Tylko czekać kolejnego upadku. Zresztą już w połowie XVIII wieku Polska utraciła zdolność do trwałego suwerennego bytu i nigdy jej nie odzyskała.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 11:54
   Permalink

   @Pozorovatel
   Hmmm, ja tez mysle, ze Jarek popchnal lub cos wiecej nawet swego brata do katastrofy smolenskiej by moc takie misterium odgrywac i udawadnia i sobie i wszyskim po kolei, ze Polska to “poletko Pana Boga” a Jarek jest Boga delegatem a ma dbac o to, by owe misterium nigdy nie moglo dobie konca” to jest jego celem: trwanie, trwanie, trwanie……

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 12:44
  Permalink

  To chyba jedyny portal który pisze o faktach tak jakie one są i nawołuje do spokoju. Dziękuję – będę stale zaglądał

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 14:10
  Permalink

  Zwariowaliście? Jeszcze tego brakuje żeby państwa europejskie zaczęły się rozpadać, i cieszyć babcię Klinton. I zapomnijcie o interwencji Rosji. I nie dlatego że nie ma Jaruzelskiego, a dlatego że nie ma ZSRR. I nikt nie przyjdzie i zrobi za was porządek.
  Nie jestem przekonany że wyborcy zatwierdzą prezydenturę Trampa. To wstrzymajcie się jeszcze z tą wojną domową… może jednak babcia będzie prezydentem, i dostaniecie prawdziwą wojnę.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 14:45
   Permalink

   ….Dzięki….czego życzyć panu ,może większego
   ścisku (na)na Bliskim Wschodzie. A swoją drogą dziwi,
   co najmniej neutralny stosunek ISIS do Izraela,
   i ci “bieżeńcy” – omijający Izrael. 🙂

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 14:36
  Permalink

  Nie wychodźmy na ulice podzieleni jak to było w przeszłości bo znowu przegramy Polskę.

  Nie dajmy się podzielić przez politików, protestujmy przeciwko temu całemu systemowi pozbawionemu człowieczeństwa, systemowi opartemu na terrorze i wyzysku.

  Protestujmy przeciw rządowi, opozycji, niesprawiedliwemu systemowi prawa, kradzieży narodowego miena, poniżania i szargania imienia Polski przez uczestnictwo w globalnych Imperialnych planach dominacji innych narodów i odrzućmy uzurpację Brukselskiej kliki oligarchów.

  Zjednoczmy się pod sztandarem pokoju wewnętrznego i zewnętrznego, przyjaźni ze wszystkimi sąsiadami na zasadzie równości i partnerstwa jako najważniejszej racji stanu, jako konieczny warunek przyszłego istnienia Polski.

  Walka o ten rząd czy inny jest walką aby zainstalować tę czy inną klikę płatnych morderców narodu polskiego. Nie przelewajmy naszej krwi za zdrajców.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 14:57
  Permalink

  Nie ma w tym kraju wśród trzech Filarów władzy, którzy by mieli na celu interesy społeczeństwa , interesy każdego obywatela. nawet tego najskromniejszego , najbiedniejszego ale ciężko pracującego na tych -LUDOŻERCÓW!!!

  Wszyscy co piastują jakakolwiek , najmniejsza nawet władzę w tym kraju to -WAZELINIARZE!!! Siedzą z pudłem wazeliny przed sobą i myślą jedynie , otym ,komu i ile jej zaaplikować, by utrzymać swe ciepłe posadki.
  Krajem rządzić musi LUD, to jest istotą demokracji! Nie chory, przeżerany własnymi wyrzutami sumienia , za smierć swego brata, człowieczek. Otoczył się bandą LIZUSOW, którzy za posady i koryta, zaprzedali swój NARÓD! Tylko dla własnych i swoich rodzi interesów i dobra swej familii.
  Jest tylko jeden sposób , na odsunięcie tych bezrozumnych niedołęgów- lizusów-, od władzy i koryta!
  Wielki i masowy protest społeczny całego Narodu! Który musi wyść na ulice i niestety pokazawszy swą wielka SOLIDARNOSC , przez REWOLUCJĘ BEZKRWAWĄ, zmieść z powierzchni ziemi tę wyalienowana, nieudolna i oderwana od rzeczywistości władzę!
  Dokonac mogą tego tylko miliony, a nie tysiące Polaków.
  cała opozycja musi się natychmiast zjednoczyć i ójść przeciwko tej władzy z całym NARODEN.
  Odciąć im dostęp do biur i urzędów! Uniemozliwic kierowanie wojskiem i policją.
  Organa siłowe, zjednać sobie, dla osiągnięcia pokojowego , demontażu i obalenia władzy.
  Przyjąc ustrojowo wladzę SAMORZADOWA. Od najwyższego do najniższego szczebla .
  Rządzic się uczciwie, nądrze i prospołecznie , mogą się tylko sami Obywatele tego kraju!
  Najlepiej obecna wladzę wrogą społeczeństwu, zamkniętą we własnych interesach przedstawił pewien internauta . Pokazał obrazek TRZECH ,LUDZIKÓW i podpisał tak pod ich postaciami:
  PREZES-satrapa, PREMIER-atrapa, PREZYDENT-fajtłapa . Taką mamy prawdziwą wladzę pod absolutnie bucikiem chorego człowieczka , okrytego jak trądem ,straszliwymi wyrzutami sumienia. Po to zorganizował te miesiącznice , by płakać nad tym , że uśmiercił własnego bratai przy tym, reszte pasażerow samolotu i jego załogę.

  Tym się głownie zajmuje przywódca narodu ,- ogarnięty bólem własnym, ze sparaliżowanym ,przezeń umysłem . Pozostali , służą mu wiernie, jedynie za łaskawe dopuszczenie ich do koryta.

  wczoraj Marszałek Sejmu dał przykład swe tępotyi zniewolenia umysłu, przez Prezesa. Dawniej narszałkom, -wszystkim- podpowiadal co maja zrobić w trudnej sytuacji , pewien mądry na ministrialnym stanowisku- pan Został zwolniony . I tępy jak pysk karpia obecny marszałek Sejmu przy każdej , choćby trudnej sytuacji , rozpaczliwie szybko, posiłkuje się regulaminem sejmu , wyłącza najczęściej mikrofon , pozbawiając posła głosu , lub wykluczając go z obrad co uczynił wczoraj, nie rozumiejąc w ogóle o czym chce mówic i mówi poseł wystepujacy na trybunie. Tamci wszyscy Marszałkowie ,usłyszeliby szept , swego mądrego suflera, który z reguły wiedział co należy zrobić w każdej sytuacji. I szeptał: Proszę zarzadzic przerwę w obradach, proszę zwołać Prezydium sejmu , czy konwent seniorów, rozluznic atmosferę wSejmie , żartować , rozładować zle nastroje itp.
  Ten zna tylko tę jedną metode . A gdy już jest całkowicie bezradny , zarządza przerwę i w jej trakcie , pospiesznie przyjmuje rady Prezesa i już mniej przerażony tym ,że może zrobić cos niezgodnego z Jego wola, wszczyna obrady. Taki tępak jest Marszałkiem Sejmu i wczoraj przelał falę goryczy swym niedołęstwem i tym samy zapoczątkowal KRES ZAGARNIANIA WŁADZY PRZEZ JEDNA < JEDYNIE SŁUSZNĄ PARTIę PROWADZĄCĄ UPARCIE W DZIĘN I NOC DO ROZPADU PAŃSTWA.
  Jest nadzieja w Narodzie ,bo się zaczyna przebudzać , wkurzony tym, że dziennikarzy pozbawia się prawa do informowania społeczeństwa o poczynaniach władzy , która chciałaby knuc ,skrycie i po kryjomu , przeciw własnemu narodowi.
  powtarzam , tylko w ten radykalny sposób, kiedy wszyscy wyjdziemy na ulice , obalimy te chorą marionetkowa władzę ,przewodzona chorym człowieczkiem.
  nie można myslec o referendum , bo takiej ustawy nikt obecnie nie przeforsuje. Sami zachłyśnięci i oszołomieni swą dojną władzą ,wywołali bunt społeczny , który , mam nadzieję urośnie do milionowych w liczbach mas społeczeństwa i zmiecie z powierzcni Ziemi , tę ZWARIOWANĄ , ślepa na wszystko , co się wokół niej dzieje wladzę .
  Po tym usamorządowiona wladza , niech buduje prawdziwy dobrobyt dla tego umęczonego społeczeństwa,według prostej zasady: WIECEJ WYPŁATY< A MNIEJ OPŁATY!

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 15:35
   Permalink

   Adamie lepiej bym tego nie opisał,z niektórych twoich sformułowań jeśli pozwolisz będę korzystał! Pozdro.

   Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 16:41
   Permalink

   Panie Adamie – Przeca ćwiczymy DEMOKRACJĘ,w różnych
   odsłonach,(przymiotnikach) a co za tym idzie LUD, już tyle(dziesiątek)lat. 🙂
   I z jakim skutkiem? Jest tyle aforyzmów ‘mądrych ludzi” nt. tego najsłuszniejszego z z systemów..
   że ograniczę się do …jednego który akurat utkwił
   mi z jakiegoś powodu w łepetynie,otóż -“demokracja
   to taka …panna co to każdemu daje i robi…nadzieję” na – dowolne wpisać!

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 15:08
  Permalink

  Oni podpalą nasz kraj…. wrzeszczy tytul…!
  a kto My jestesmy, zeby zgasic ogien…?

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 15:25
  Permalink

  W kogos trzeba wierzyc! Na Gorze jest Bóg na dole my sami zgodnie z Jego wola , mamy poprzez wlasna wole, która nam zostawił rzadzic się sami .
  Wkurzyl mnie wpierw projekt podwyżek płac o 7-em tys .zl.dla posłów. Teraz świąteczne premie dla” ciężko pracujących” w parlamencie , forsowanie ustawy kneblujacej usta dziennikarzom, a tym samym pozbawienie informacji o działalności rządu narodu . Wszystko miałoby się odbywać na NOWOGRODZKIEJ?, pod osłona nocy?

  Zamachu Na Art. 61 Konstytucji , nie zniósłbym spokojnie !
  Jeszcze raz powtarzam : Oby tlko masowo , Solidarnie , Spokojnie i Bezkrwawo! Wojsko i Policja , to przecież nasze DZIECI! Nie ich!

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 16:52
   Permalink

   Parafrazując pańskie powiedzenie o tym kto jest na górze,przytoczę znane mi serbskie – brzmi tak”
   “Na górze Bóg – na Ziemi Rosja”. Być może w jakiś sposób przestawiłem słowa w pierwszej części zdania,natomiast sens pozostaje nienaruszony.

   Pisze Pan -“Wojsko i Policja , to przecież nasze DZIECI! Nie ich!”

   No właśnie – pan zna mój punkt widzenia? Także mam
   prawo do NADZIEI! Dodam ponownie,byłem,jestem mocno
   krytyczny co do poczynań PiSu. Na Boga! To legalna
   władza,wybrana przez Naród,nie możemy czerpać z (o)błędu “inspirowanych” majdaniarzy!!!

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 15:55
  Permalink

  Kolejny portal sponsorowany przez Sorosa.

  SZANOWNY PANIE BARDZO BYŚMY SOBIE ŻYCZYLI JAKIEGOKOLWIEK SPONSORA. NIESTETY PAN O KTÓRYM PAN MÓWI NIE DAŁ NAM JESZCZE ANI GROSZA, ALE KTO WIE – JESTEŚMY OTWARCI NA KAŻDE DATKI. NA SZCZĘŚCIE MAMY NASZYCH CZYTELNIKÓW KTÓRZY O NAS PAMIĘTAJĄ I JAK MAMY NADZIEJĘ BĘDĄ PAMIĘTAĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 15:56
  Permalink

  Teraz powinien wkroczyć na arene dziejowa – Prawdziwy prezydent! Gdyby był takowy, madry , energiczny toby wszystko odwrócił i sprowadził na właściwe tory.
  Niestety narionetka jak i nazwany przez internaute “Fajtłapa”, nie uczyni nic dobrego ,poza wola Prezesa, spętanego kajdanami słusznego samooskarżenia za śmiec brata, bo o pozostałych uśmierconych tez z jego winy mie pomyśli nawet.
  Powtarzam , teraz ruch należy do Prawdziwego Prezydenta.

  PROSZĘ TUTAJ NIE NAWOŁYWAĆ DO TAKICH RZECZY – CELOWO TO OCENZUROWAŁEM. NIE MA NA TO ZGODY – ZACHOWAJMY SPOKÓJ I DYSTANS. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 16:30
   Permalink

   widziałem go wczoraj na Wujku,miny robią wrażenie i chmara przydupasow z jedynie słusznej opcji.Prezydencie pokaż klasę zakończ burdel w Sejmie i w Senacie! I co i nic,ale czego oczekiwać od Marionetki!

   Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 16:53
   Permalink

   Panie Adamie z pod pańskiego pióra – liczyłem na
   więcej…rozsądku!

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 17:58
  Permalink

  krzyku,u nas na Śląsku popełniamy czasami błędy językowe i jest to wynik,jak twierdzi twój lider”ukrytej opcji niemieckiej”,ale jeśli ma to być jedyny twój argument w kwestii Marionetki,to nie przepraszam!pozdro.

  SZANOWNY PANIE – POPEŁNIAJCIE ICH JAK NAJWIĘCEJ – KOCHAMY WSZYSCY ŚLĄSK I ŚLĄSKĄ GWARĘ JAK RÓWNIEŻ JĘZYK ŚLĄSKI – IM WIĘCEJ ŚLĄSKA I ŚLĄZAKÓW W POLSCE TYM LEPIEJ DLA POLSKI A W KONSEKWENCJI DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ŚLĄSKA. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 19:18
   Permalink

   P.Józefie!W imieniu własnym i wszystkich Ślązaków i Goroli,mieszkańców tej czarnej krainy ale jakże przez mieszkańców pięknej dzięki za dobre słowa.! Pyrsk.

   Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 20:08
   Permalink

   Włodku.To moja wina,użyłem za dużego skrótu,wcale nie było moją intencja wytykanie błędów językowych – gdyż takowych nie zauważyłem.Napisałeś,zacytuję -” zakończ burdel w Sejmie i w Senacie!”

   Natomiast osobiście chciałbym by p.Prezydent- zakończył
   burdel POD Sejmem i Senatem . I stąd wynikło nieporozumienie zastosowaniem zbyt “wąskiego” skrótu. 🙂

   Pozdrawiam ciepło.

   Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 20:31
   Permalink

   Włodku, podpisuję się pod tym co napisał Józ. Web. Kocham śląską gwarę, mój partner gdy przyjeżdżali do nas znajomi ze Śląska bardzo zgrabnie przeskakiwał z jęz. literackiego rozmawiając ze mną na jęz. śląski rozmawiając ze znajomymi. Ja bardzo żałuję, że nie udało mi się nauczyć języka śląskiego (brak talentu). Mam na półce książkę z użyciem jęz. śląskiego. Pozdro.

   Odpowiedz
   • 17 grudnia 2016 o 21:23
    Permalink

    wieczorynko jak wiesz Śląsk to nie tylko gwara,specyficzna z dużymi naleciałościami niemieckimi i czeskimi, ale przede wszystkim ludzie,cierpliwi, pracowici,jak określił Kutz/sam Ślązak/”dupowaci”w dobrym tego słowa znaczeniu.A jest to wynik historii która nauczyła ich że wymachiwanie szabelką to nie dobry sposób na sąsiadów, rodzina,praca,przestrzeganie tradycji.!Pyrsk dziołho!

    Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 18:24
  Permalink

  Nikt nic w Polsce nie podpali.

  Wczoraj Premier Beata Sz. była z wizytą u strażaków pożarnych.

  Nie ma się czego bać, a autor niech nie rozsiewa niepotrzebnej paniki.

  Nadprezes panuje nad sytuacją.

  A Młodzież Narodowa i Kibole czekają …

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 18:38
  Permalink

  Chciałbym dożyć dnia, w którym pan Krakauer zostanie premierem!

  W IMIENIU AUTORA: LITOŚCI. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 19:17
   Permalink

   A co? – Czas podnieść przyłbicę! 🙂

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 18:43
  Permalink

  W głównych wiadomościach Rtr. Planeta,o wydarzeniach w Polsce.W oparciu jak sadzą sami Polacy, istnieje Polska A i Polska B,kłopoty mamy z obiema,ale to są Słowianie i jak nas”Jednym rozumem nie zrozumiesz”Sami Polacy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie “Kim są i jak chcą żyć”I gdzie tu agresja pisomatołki,i zwolennicy wyzwolenia Oświęcimia przez Ukraińców! Amen dla wierzących i nie wierzących!

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 19:29
   Permalink

   Włodku -piszesz “I gdzie tu agresja pisomatołki” Obrażasz i bredzisz…posłuchaj o czym
   dywagują/bredzą ‘twoje” CZUBY. 🙂 Pierwszy z brzegu filmik,to jest chore…

   “Kaczyński to klon Hitlera!” 13 grudnia – KOD, Esbecja, Jaruzelski, Kiszczak, Michnik i inne dziwy!

   https://www.youtube.com/watch?v=UB2TDetKk-w

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 19:45
  Permalink

  Nie, nie panie Autor. nie z powodu błachostki czy emocji. To jest twarda walka o pieniądze i władzę, w tych wydarzeniach nie ma nic spontanicznego.Jedyną szansą dla Polski jest przetrwanie pisowskiego rządu.tak uważam, pomimo błędów robionych przez PiS. Gdyby były przedterminowe wybory to przecież nie zaglosuje na PO czy Nowoczesną.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2016 o 20:36
   Permalink

   GDYBY były (oby -nie) przedterminowe wybory PiS
   zdecydowanie zwiększy stan posiadania.I to jest zdrowy,naturalny proces,na tej samej zasadzie w USA odrzucono starszą panią o imieniu na literkę H. 🙂
   Takie preferencje ma “głubinka tu i tam”,nieoświecone
   proste chamy wg. szeroko rozumianej opozycji “tu i tam”…czekamy na Francję…

   PiS jest nie do zaakceptowania, dlatego że jest tak naprawdę wierną kopią opozycji, pozostali to margines
   i niech tak pozostanie – czekamy na “ZMIANĘ”. 🙂

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 20:08
  Permalink

  krzyku tym razem nie po slonsku,the end.Twoje zacietrzewienie to pestka z porównaniem z zacietrzewieniem marszałka Kuchcinskiego i oglądaj R.T a nie wpisy na YouTube.Good Bay i doswidania.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 21:15
  Permalink

  Przerywnik muzyczny:

  https://www.youtube.com/watch?v=hr0yCBmFKpc

  https://www.youtube.com/watch?v=tRb9CJKkmCA

  https://www.youtube.com/watch?v=J4UD5Ia0GI8

  I jeszcze coś wspaniałego…piękna,”piaskowa” animacja nt.Serbii i wojen ,w tym niedawnej z agresorem natowskim…jeden z wielu komentarzy – jakże znamienny: “Русские и сербы одинаково плачут от этого.. Мы- вместе! Прости нас, Сербия, что не смогли защитить в 1999.. Но нас самих тогда рвали на куски...

  https://www.youtube.com/watch?v=KZwjbjntfaU

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 21:37
  Permalink

  Oto przykłady naruszenia lub lekceważenia ,zapisów KONSTYTUCJI RP, które tak poruszyły społeczeństwo i większość Narodu.
  Już w preambule,pisze o władzy i dialogu społecznym. Naruszane są, lekceważone, nieegzekwowane itp. poniższe artykuły Konstytucji:
  Art.1
  Art.4
  Art.5
  Art.7
  Art.30
  Art.32
  Art.41
  Art.49
  Art.54 (każdemu zapewnia się wolność wyrażania
  swoich poglądów oraz pozyskiwania i
  rozpowszechniania informacji)P.2- cenzura
  prewencyjna środków masowego przekazu…
  jest zakazana.
  Art.57
  Art.61
  Art.68
  Art.103…prokurator…funkcjonariusz służb obrony
  państwa nie mogą sprawować mandatu
  poselskiego.
  Art.104…poseł ślubuje wobec Narodu (a nie partii)
  Art.110
  Art.113 posiedzenia Sejmu są jawne.
  Art.120
  Art.126
  Art.130
  Art.190 (te 3 wymienione artykuły ukazują jak
  obecny Prezydent łamie Konstytucję)

  Tylko w tych wybranych artykułach występuję tutaj jako obywatel RP w sprawie ich ochrony, przestrzegania, korzystania z nich itp.

  Odpowiedz
  • 18 grudnia 2016 o 08:40
   Permalink

   Przykładów łamania prawa(najwyższego) na najwyższym szczeblu było w “demokratycznym państwie prawa” 🙂 więcej. Ktoś złośliwy
   mógłby stwierdzić iż Ustawę Główną(Kwaśniewski & Siła
   Spokoju)napisano po to by je od zaraz(wczesna wiosna 1999r. – agresja na Jugosławię).
   ŁAMAĆ.Ci co napisali od zaraz wdrożyli łamanie! I to w każdym obszarze Naszego życia.
   Wysyłanie ekspedycji karnych(tzw.misje)na życzenie,rozkaz, naszego
   Wielkiego Brata…obywatel ma prawo do…. i TU
   proszę sobie poczytać do czego, wedle zapisu, i jak ma się najwyższe prawo do dnia codziennego.
   Moim zdaniem najwyższy już czas na wyjśćie z fałszu,obłudy,
   zakłamania… “Quo vadis moja ukochana PARTIO?!Zdejm opaskę z oczu, albo zaknebluj usta swym , działającym , na Twą szkodę złotoustym”.

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2016 o 23:48
  Permalink

  Pani Premier swym monotonnym i jakby z zatkanym{złośliwiec ,napisałby, zasmarkanym nosem,}- głosikiem -, pełnym fałszu i obłudy , wskazała winnych zamętu w Sejmie i kraju. Jak zwykle w podobnych okazjach , odwracając kota ogonem.Także jak tylu innych do tego zobowiązanych, ślubowała że z pomocą BOGA, “z całych sił będzie służyć Ojczyznie i Narodowi”

  Wykorzystała do tego telewizję publiczną również zagarniętą bezczelnie i służącą w roli tuby propagandowej ,jedynie
  słusznej , prawdomównej ,jak Ona, już przestraszonej partyjki.
  Uświadamiam Tej Pani , że to nie tylko publiczna , społeczna , ale przez społeczeństwo , opłacana telewizja.

  Quo vadis moja ukochana PARTIO?!Zdejm opaskę z oczu, albo zaknebluj usta swym , działającym , na Twą szkodę złotoustym.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.