Polityka

Ojej! Opozycja zawiodła! Quo Vadis opozycjo?

 Ojej! Opozycja zawiodła! Wznoszą okrzyki zdziwieni politycy i komentatorzy. Quo Vadis opozycjo? Pytają zaskoczeni. Małe oczka robią się jak węgielki, a usteczka przyzwyczajone do tłuściutkich ośmiorniczek popijanych drogim winem, oczywiście za państwowe karty kredytowe – opadają w charakterystycznym grymasie. Nie ma już ośmiorniczek i wina, nie ma garniturów finansowanych przez podatnika, ochroniarze BOR-u nie robią już zakupów, nie „skaczą po pizzę”. 

Jak ten Naród mógł to zrobić swojej wspaniałej elicie? Odrzucić ich jedynie słuszną wizję rzeczywistości? Co za niewdzięczna hałastra! Nie chcieli pracować po 7 zł za godzinę, na śmieciówkach bez umowy? Przecież mogli wziąć kredyt? Mogli przede wszystkim się uczyć! Dlaczego nie poszli na medycynę i nie zostali chirurgami lub anestezjologami? Nawet nie zostali informatykami. Ewentualnie mieli wspaniałą szansę realizować swoją karierę jako pomoc dla osób starszych w Niemczech. O oni niewdzięczni! 

Tymczasem dobrozmianowcy mają już 44% poparcia, a jak się doda poparcie dla partii afiliowanych i sympatyzujących z dobrą zmianą, to jest około 55% To przekłada się wprost na możliwość zmiany Konstytucji i odrzucenie neoliberalnego paradygmatu kłamstwa i krwiopijstwa, na który jedynie słuszna elita skazała naród.

To się nie podoba i nie może podobać zwierzchnikom i mocodawcom elity, oni są potężni bardzo skutecznie wykorzystują wszystkie posiadane narzędzia do nacisków na nasz kraj. Już wiemy, że mamy mieć mniej pieniędzy ponieważ nie chcemy przyjmować zagrożenia terrorystycznego i zmienić ustrój sądownictwa. Jest to cena, którą trzeba będzie ponieść i Naród ją poniesie, właśnie w imię prawa do samostanowienia. Bardzo się zdziwi opozycja licząca na to, że jak „ciemny” ludek przestanie dostawać „ojro” w dotacjach, to odwróci się od dobrej zmiany. Zadziała mechanizm odwrotny, dojdzie do wypchnięcia Polski z Unii Europejskiej, a na pewno powstrzymania dalszej integracji. Wówczas opozycja być może się zorientuje, jak destrukcyjną rolę, narzędzia wypychającego Polskę z Unii na siebie przyjęła i z zaskakującą pedantycznością ją wypełniała. Jednak, wówczas już będzie za późno. Wszyscy na tym stracimy.

Opozycja jednak nadal nie rozumie, że tu nie chodzi o przeciąganie liny z obecnie rządzącymi, czy też obrzucanie się epitetami w atmosferze emocji, ewentualnie prześciganiu w deklaracjach populistycznego rozdawnictwa. Opozycja nadal nie ma żadnego pomysłu na Polskę, ani na samą siebie. Jest zupełnie jałowa, skoncentrowana na stołkach i zachowaniu przywilejów, a nie myśleniu o dobrze wspólnym. Samą krytyką rządzących i twierdzeniem, że trzeba ich odsunąć od władzy – co oczywiście jest słusznym postulatem, co do zasady – nie ma nic innego do zaproponowania wyborcom. 

Patrząc na opozycję z punktu widzenia wyborcy, ma się poważny problem. W zasadzie można się lekko załamać, ponieważ po pierwsze partie są niewyraziste. Może poza partią pana Zandberga, który ma wybitny talent krasomówczy i bardzo dużą wiedzę, cała reszta niczym się nie wyróżnia. No, chyba że uznajemy że jak ktoś jest muzykiem – przy całym szacunku dla pana Pawła Kukiza to go kwalifikuje do polityki? Po drugie programy nie istnieją. Praktycznie cała opozycja i to wielki grzech lewicy – przyjęła neoliberalny paradygmat funkcjonalny w polityce. Ich wizja moderowania rzeczywistości zakłada dalsze przekształcanie kraju w kolonię Zachodu z przymierającymi głodem, bez szans na reprodukcję ludźmi drugiej kategorii w Unii Europejskiej. Po trzecie i chyba najciekawsze, proszę zwrócić uwagę, że opozycja (nie cała ale w większości) uważa, że ma monopol na prawdę, słuszność, wszelką rację i oczywiście wie lepiej, a rządzący na pewno nie wiedzą lepiej – w ogóle nie mają prawa się wypowiadać, bo są obciachem, łamią konstytucję itd. To wyklucza w ogóle dialog, a jak nie ma dialogu – to jest siła. Dlaczego więc opozycja się dziwi, że rządzący pokazali siłę? Dodajmy skutecznie? 

Ryba nie może mieć pretensji do wody, że ta jest mokra. Podobnie politycy nie mogą mieć pretensji do wyborców, że wybierają inną opcję. Jednak u nas panuje jakaś mania na bezalternatywność, ciemny lud ma wybierać ludzi, którzy uważają, że mają monopol na słuszność – w istocie wszystko jedno z której opcji. Chociaż w praktyce rządzą mniej więcej tak samo, a jedynie różnią się didaskaliami. 

Nie widać wyjścia z tej sytuacji, w której się obecnie znajdujemy. Co jest chyba najbardziej porażające, to zupełnie nie ma nowych ludzi w polityce. Nie będzie przesadą, jak powiemy że do czasu odejścia pana Tuska do Brukseli cała polska polityka to był duet panów Kaczyńskiego i Tuska. Obecnie cała polska polityka, to pan Kaczyński. Czy to się komuś podoba, czy nie. Ponieważ w polityce liczy się skuteczność, a to ten pan jest dominującym samcem alfa w naszym stadzie… Można tylko powiedzieć, że jaki samiec – takie stado…

26 komentarzy

 1. Interesująca diagnoza. Bardzo realistyczna.

 2. Karmazynowy trufel

  Oni sami zapewniają władzę kaczyńskiemu, wczoraj fajnie skomentoował koalicje pomiędzy Nowoczesną a PO – nauczyli się arytmetyki….

 3. Słuszna analiza.

  Tylko że Autor nie kusi się na rozwinięcie swojej prognozy o ZASTÓJ ideowy obecnie rządzących i ich WIERNOŚĆ neoliberalnej doktrynie.

  Jak na razie, to chodzi im tylko o większy zakres władzy w Państwie.

  Nic więcej.

  Wykryć paręnaście afer, uwięzić kilkudziesięciu przeciwników, w tym paru aferzystów i postraszyć resztę.

  Nic więcej.

  Gospodarka albo nadal jest w rękach obcego kapitału albo od niego mocno uzależniona, w tym oddawanie naszego długu publicznego w OBCE RĘCE.

  Tubylcy wymienili tylko parunastu wodzów, ale paciorki i uzależniający ich używek – otrzymują nadal od kolonizatorów.

  Jak te plemiona się będą pomiędzy sobą układały o co kłóciły – to kolonizatorów nie obchodzi.

  Mają nadal łaknąć PACIORKÓW i czekać na dostawy uzależniających używek.

  A dominujące w Nadwiślańskim Macondo plemiona mają tylko zapewnić STAŁE bezpieczne dostawy paciorków i używek oraz regularne spłaty długów.

  Główny kolonizator dąży jeszcze do uzależnienia Plemion w Macondo od odbierania TYLKO od niego droższego głównego towaru (gazu), żeby sobie te ludy całkowicie podporządkować.

  Kolonizator od czasu do czasu przysyła swoich Wodzów Zza Wielkiej Wody, żeby ocenili osobiście KONDYCJĘ i FIZYCZNĄ sprawność Głównego Wodza Plemion w Macondo.

  Wczorajsza kontrola wypadła chyba pozytywnie.

  Oceniono chyba, że stan zdrowia i sprawność umysłu Naszego Głównego Maga jest wystarczająca na czas do usadowienia się przyczółków faktorii handlowych i magazynów paciorków.

  Gdyby było inaczej, to Ci Wielcy Przedstawiciele mają sposoby na szybką wymianę wodzów w podległych im koloniach.

  Amen.

 4. “Jaki chleb taka skórka, jaka matka taka córka”,parafrazując”Jaka władza,taka opozycja”,woła o pomste do nieba!Ja nie mam złudzeń!

 5. Emeryt z Toporu

  Wszyscy powinni odejść z polityki

 6. Nie ma opozycji, bo nie ma idei łączących ludzi do wysiłków nieosiągnięcia wyraźnie zdefiniowanych celów. Najszerszych mas ludzi, dziś w PiSie, ludzi nie zamożnych , nie wykształconych, ciemnych i fanatyków kościoła Rydzykowego. Fałszywe cele definiują dziś wyłącznie neoliberalne i kościelne media opanowane przez zagraniczne służby i finansjerę. Celem głównym jest pranie mózgów, kłamstwo, propaganda, manipulacja, podsycanie nienawiści i zapędzanie ludzi do marketów. Na co Polacy bezkrytycznie przystali na długie lata. Więc mamy spokój na długie lata. Niektórzy mogą jeszcze z nostalgią wspominać mądre lata Polski Ludowej.

 7. To się nie podoba i nie może podobać zwierzchnikom i mocodawcom elity, oni są potężni bardzo skutecznie wykorzystują wszystkie posiadane narzędzia do nacisków na nasz kraj.
  TO prawda. Oni zrobią wszystko by Naród znienawidził PiS…
  (nie jestem beneficjentem pisowskiej opcji, nie wybierałem też)

  https://pbs.twimg.com/media/C1e2Gc4WEAQwosE.jpg

  … “nasza” lewica laicka, odpowiednik ‘rossjańskiej” demoliberalnej V kolumny….job tw..u m…a’t!! 🙂

  Mateusz Kijowski i Wujek Petru https://www.youtube.com/watch?v=2aZnkyMbQX0
  Ta (lewicowa) pani – ‘fizjonomiom i elokwencjom’ przypomina mi “zawodowe” handlary
  pyzami (…pyzy,gorące pyzy…..) z bazaru Różyckiego w “zamierzchłych czasach” Polski Ludowej.

 8. W zasadzie to już po tym jak PiS pierwszy raz doszedł do władzy to uważałem, że PiS z PO będą robić takie zagrywki, żeby cała gra toczyła się wokół tych dwóch partii i raz jedni będą rządzić, raz drudzy. W 2007 roku Kaczyński nie miał żadnych powodów, żeby rozwiązać swój rząd, a jednak zrobił to umożliwiając PO dojście do władzy. Udało mu się jednak odsunąć dwie patriotyczne partie wraz z ich liderami, a on przejął ich elektorat (z wielką pomocą pewnego biznesmena w ornacie z Torunia). Niedawno to samo PO umożliwiło mu powrót do władzy. Obstawiam, że gra jest prowadzona tak, by tym razem PiS zapewnłi sobie drugą kadencję, a potem albo wróci PO lub jakaś jej nowa forma, lub będzie reset. Reset całego państwa…

 9. Dookreślmy(dla mniej zorientowanych) że ma pan, całkiem słusznie zresztą – na myśli:
  – LPR – Liga Polskich Rodzin,

  – “Samoobrona”.

  Nikt o zdrowych zmysłach nie połączy patriotyzmu ze znanymi Nam formacjami lewicowymi. TU po 89′ NIGDY nie
  zachodziła żadna korelacja.

  W 2007 roku Kaczyński nie miał żadnych powodów… CZYŻBY?

  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

 10. Dla mnie ważniejszym problemem niż stan opozycji jest to co się dzieje wokół”polskich obozów koncentracyjnych”.Czekam z nie cierpliwością na głos Krakaera!

  • @wlodek…wyslalam dzis do redakcji 2 artykuly z gazety “DIE WELT”, w jednym z nich to zaskakujacy i gleboko mnie zastanawiajacy napad schefa Izraela B. N. oraz innego polityka izraelskiego,niby potomka zamordowanych.przez Niemcow i Polakow ( !!!??? ) na wlasnie przed cos 2 dniami przez sejm uchwalone zaostrzenie prawa karnego i penalizacje poslugiwaniem sie sformufowaniem “polskie obozy zaglady”…Ta krytyka z Izraela jest z “najwyzszego gremium” i bardzo mocna,ostra,wulgarna,przeto mysle ze jest za pieniadze lub kompromisy polityczne skonstruowana i rozpowrzechniana i nie tylko relatywizuje wszelakie niemieckie przestepstwa ludobojstwa ale dokladnie mowi o wysokim ponad norme wspolsprawstwie Polski,za co musi Polska odpowiadac a nie niby “chowac sie pod komiczne ustawy….”,komentatorze @wlodek…brakuje mi slow i nie wiem co.bedzie,gdyz i pan Morawiecki od razu i bardzo fachowo i dyplomatycznie zareagowal na te bluznierstwa ,co takze poczynila polska pani ambasador w Izraelu….martwi mnie zawzietosc ze strony Izrela i brak analizy tego zaostrzenia ustawy w polskim parlamencie …zrobilo sie bardzo niesympatycznie, nawet moze byc jakis wiekszy konflikt…

   • @ Królowa, poszperałam w sieci i znalazła, jakie Izrael ma wymaganie w stosunku do Polski, nie będę komentowała gdyż zostanę posądzona o antysemityzm.

    Izrael – obszar 20.770 km. kwadratowych, ludność około 8.5 miliona
    Polska – obszar 312 tys. km. kwadratowych ludność 36-38 milionów.
    Izrael jednocześnie uważa, że może dyktować Polskiemu Sejmowi jakie powinien tenże Sejm powinien uchwalać prawo.
    Pozdrawiam

   • Michał z Izraela

    Do Królowa Bona. Dla mnie jest jasne, że ten krzyk jest zamówiony. A ten politykanin, nazyw się Jair Lapid. Jego bł.p. ojciec pochodził z Jugosławii i nie miał nic wspólnego z Polskimi Obozami Śmierci. Jad w,Szem od razu się wmieszał i sprostował oświadczenie Premiera Nataniahu. A temu dziennikarzowi zaproponowali uczyć się historii. Odpowiedział że on nie potrzebuje się uczyć bo wszystko wie od ojca. Szkoda tylko że mu nie przypomnieli, jak próbował dostać lipowy doktorat. Prawie dostał, ale był skandal i nie dostał. Ale miał rację. Bo po co się uczyć, jeśli można dostać tytuł lipowy. Przecież nie co dzień wykrywają lipę.
    Ale do rzeczy. Nie ma sensu zaprzeczać, że byli szmalcownicy, była Jedwabna, był pogrom w Kielcach, i KG AK odmówiła dać broń getcie Warszawy, bo Żydzi nie umieją walczyć, i nie ma więcej Żydów w Polsce, a antysemityzm jest, i to zawsze idzie ręka w rękę z rusofobią. Ale fakt, że wasz nowy Premier próbuje zmienić orientację z USA na RF. Jeśli mu się to uda, to cały układ sił w Europie zmieni się. Dlatego nasi przyjaciele zrobią wszystko, żeby temu przeszkodzić. I BN zrobił im przysługę. Nie mam innego wytłumaczenia. Bo gdzie był Bibi, gdy niedobitki dywizji SS maszerowali na ulicach stolic tych państewek, pod przykryciem Daiji Gribauskajte co kłamała całemu światu, że te dywizje były Waffen SS. Cała Polska wie kto w1943r. pacyfikował getto Warszawy, i w1944r. spalił resztę miasta. Żydowskie przysłowie mówi: Broń mnie Boże przed przyjaciółmi. Przed wrogami obronię się sam. Pozdrawiam.

  • @wlodek….c.d.
   Drugi artykul “Die Welt,wyslany do redakcji OP mowi o tym,ze w centrum Hamburga,gdzie byla podczas 2WS siedziba gestappo i maltretowano i mordowano ludzi likwiduje sie miejsce pamieci ofiar i powstaje superluxusowa ,nowa “dzielnica” Hamburga z luxusowa galeria handlowa,luxusowym hotelem i luxusowymi mieszkaniami a.macupka tablica ma byc umieszczona w ksiegarnio-kawiarni tak dla pozoru wypelniania obowiazkow nalozonych.na Niemcy przez zwycieskie.wojska …w komentarzach wszyscy mowia,ze nie zycza sobie wiecej zadnych miejsc pamieci i wogole nawiazywania do tematu zbrodni z okresu 2WS…jedna osoba sie.oburzyla,gdyz Gestsppo zamordowalo tam jej wujka dzialacza robotniczego i ten potomek “musi” sie oburzac itd….jakos mi wyglada to wszystko razem z krytyka z Izraela ( ! ) na zaplanowana kampanie,majaca na celu przezucenie calkowitej winy.za zbrodnie ludobojstwa z okresu 2WS na Polske…@wlodek moze zwrocic sie do redakcji po te artykuly droga E–mail…
   Pozdrowienia

   • Królowo, dziękuje. Sprawa “obozów”,postawiła na plan dalszy zbrodnie banderyzmu i ich potomków, co mnie również niepokoi!

   • Do Włodka, przeciwko penalizacji banderyzmu głosowali przede wszystkim posłowie PO (w sieci jest lista tych z PO), moim zdaniem to wystarczy za cały komentarz. Pozdro

    • Wieczorynko,już wczoraj pisałem o sukcesie Prezydenta Zemana, i jego słowa”Chciałbym dożyć tej chwili że Rosja przystąpi do Uni Europejskiej, albo Europa przystąpi do Federacji Rosyjskiej,efekt będzie ten sam.” To mądrość Czechów,a my?.Jeszcze trochę i wysuniemy propozycję przystąpienia na wzór Hawajów do USA”

 11. Tak zwana opozycja jest dobrze scharakteryzowana, tylko w/g mnie to nie jest żadna opozycja.
  Do obowiązków opozycji, prócz tych co wymienił Autor (ośmiorniczki, drogie wina – nie zawsze pierwszego sortu, wystarczy, że drogie) “borowiki” wyprowadzały pieski jaśnie państwa na spacer a za to wszystko płacił podatnik.
  Podsumowanie krótkie PO=PiS, niestety innego wyboru jak na razie nie ma.

  • Michał z Izraela

   Jeśli Kim Czen Yn może grozić USA, to dla Nataniahu Polska za mała. Jutro on leci do Moskwy i poprostu chciał sobie zapewnić zaplecze polityczne. Ponieważ że nie ma co dać Rosji, to jedyne co może, to grozić … Tak samo jak Kim… A ty się obrażasz za Polskę?
   Pwinnaś być dumna że was nie zapomnielpi.

   • Michale, tak jak ty bronisz Izraela (i słusznie) tak ja bronię Polski to są nasze Ojczyzny i uważam, że tak należy się zachowywać.
    Ja krytykuję tylko niektórych politykierów zarówno w Polsce jak i tych światowych. Krytykując politykierów zupełnie nie mam na myśli ludności cywilnej, która chce żyć w pokoju.

    Michale, coraz częściej czytam w sieci, że młodzi Izraelczycy wyjeżdżają z Izraela, gdyż nie podoba im się polityka własnych władz.
    Ile w tym prawdy?

 12. @wieczorynka. Czyżbyś nie lubiła znacznej mniejszości (Semici) zamieszkującej odwiecznie swoje ziemie – mam na myśli Arabów? 🙂 Prostujmy więc ‘odwiecznych’ fałszerzy tożsamości…czy tylko?
  Są też całe plemiona niepochodzące od Jakuba takie jak Edomici, którzy wmieszali się (125 r. przed Chr.) w naród izraelski jeszcze przed przyjściem Mesjasza na ziemię. Oni stanowią większość z żydów sefaradyjskich. Jest też słynne plemię chazarskie (żydzi aszkenazyjscy), które nie ma żadnych powiązań genetycznych z Jakubem a stanowi dziś ponad 80% ludzi przyznających się do pochodzenia żydowskiego. Oni stanowią większość dzisiejszego żydostwa, dlatego wygląd przeciętnego Żyda w ogóle nie kojarzy się z Semitami. Przeciętny Semita dziś to Arab. Z tych powodów nazywanie kogoś antysemitą, dlatego że nie lubi żydów jest, co najmniej naiwne żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie głupie. Śmiem twierdzić, że jest wręcz odwrotnie to żydzi są największymi na świecie antysemitami, piszę o tym w temacie “Żydzi są największymi antysemitami na świecie.”.

  “…samych siebie nazywają Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.”
  Objawienie 2:9 BT

  http://pomazancowy.blogspot.com/2015/01/kto-jest-semita.html

  http://pomazancowy.blogspot.com/2015/01/zydzi-saa-najwiekszymi-antysemitami-na.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/54388/Byly-polskie-obozy-smierci-i-zadne-prawo-tego-nie-zmieni-Skandaliczny-wpis-czlonka-Knesetu-i-szybka-reakcja-polskiej-ambasady.html

  Czy można w przestrzeni znaleźć “jajca’ większe niż berety? 🙂
  Odpowiem: Tak “u rzyda”… 🙂

 13. Kto szkaluje nasz kraj – Witold Gadowski
  Kim jest p.Swietłana? Wiadomo, kiedyś komunistka, dziś lewicowa liberałka –
  komuszego chowu, dodam że kosmopolitka, można więcej zgromadzić minusów w życiorysie? NIET! … 🙂 Więcej
  nt. tego ‘nobelskiego dziwoląga”, (wiadomo jaka nagroda tacy laureaci) w poprawnej wiki…. https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Aleksijewicz

  “Русофобское интервью Алексиевич: реакция общества”

  http://www.tvc.ru/news/show/id/118575

  “Nobel” imbecyli wcale nie nobilituje… można mieć “nobla i hopla”.
  🙂 Durak – durakiem….przypadłość dotyka nie tylko rodzaj męski.
  Wedle powiedzenia, lepiej jest milczeć i sprawiać wrażenie głupiego niż mówić i rozwiać wszelkie wątpliwości. .. niestety,
  słowo “sie rzekło…” i ROZWIAŁO….!

  Kilka słów o rodzinie Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=_vrmSJlEVSo

 14. @Michał (z Izraela). “28 stycznia 2018 at 17:10″.. Nie ma sensu zaprzeczać………….. ????? Powielasz ‘dobry człeku” ggggggg
  kłamstwa i insynuacje, jeśli jesteś wierzący winieneś w intencji POLSKI
  i POLAKÓW mówić codziennie do czasu powołania przed oblicze Pana swoją modlitwę – kadisz? Poniał?!……………………………….
  Chciałbym powiedzieć gggggggm (też polskim), w jakimś stopniu z Polską
  identyfikuje się pan?……………….
  Powściągnijcie swoją ggggggg nieuzasadnioną nienawiść!!!

 15. Pytanie: Czy znasz odpowiedz na pytanie Quo Vadis opozycjo?
  Odpowiedz: Najpierw warto przypomnieć najważniejsze etapy historyczne które doprowadziły nas do sytaucji w jakiej się znalezliśmy.

  Pytanie: To zaczynaj.
  Odpowiedz: W latach 1918 – 1939 w Polsce ziemia należąła głównie do obszarników oraz mniejszych właścicieli, zwanych dziedzicami. Fabryki należały do fabrykantłów.

  Pytanie: Czyli wszystko było tak jak Pan Bóg przykazał?
  Odpowiedz: Dokładnie. Potem była wojan.

  Pytanie: A po wojnie?
  Odpowiedz: Grupa zapaleńców, za namową sąsiada ze Wschodu, rozdała ziemię tym którzy jej nie mieli a fabryki oddała w rece robotników.

  Pytanie: I czym się skończył ten eksperyment?
  Odpowiedz: Skończyło to się tym, że w Polsce zaczęło brakować jedzenia a większość naszych produktów przemysłowych bardzo odstawala jakościowo i ilościow od produkowanych w innych krajach.

  Pytanie: Czy wyciągnięto z tego jakieś wnioski?
  Odpowiedz: Tak. Ponieważ większość społeczeństawa nie posiadała samochodów a do opalania używała węgiel kamienny, powstało powszechne przekonanie, że jak się przestanie wymieniać z Rosjanmai żywnośc za gaz i ropę to w Polsce zapanuje dobrobyt. I zaraz potem zaprzyjaznimy się z Zachodem.

  Pytanie: Co na to Rosjanie?
  Odpowiedz: Rosjanie pomyśleli w bardzo podobny sposób – doszli do wniosku, że wyjdą na tym lepiej jak zaczna sprzedawać gaz i ropę za dolary i będa sie przyjaznić się bardziej z Zachodem niż Wschodem Europy.

  Pytanie: Wracajmy do Polski.
  Odpowiedz: Pierwszy, który sie zorientował, że cos tu nie gra był Swiety Jan Paweł II. Coś tam mówił ale nikt go nie słuchał. Czas biegł, sprzedawalismy srebra rodowe, odważni wyjeżdzakli na Zachód i tam zostawali. Niestety nie stawaliśmy się tygrysem Europy.

  Pytanie: Ale potem się poprawiło.
  Odpowiedz: Po pewnym czasie Zachód zorientował się, że przyjęcie nas do Unii i NATO może przynieśc mu korzyści; wiec nas tam przyjęli.

  Pytanie: I co dale?
  Odpowiedz: W Polsce oba wydarzenia przyjęto z zadowoleniem. Wielu zaczęlo uważć, że są one wielkością porównywalne z powstaniem państwa Polskiego. Zaczęto oficjalnie głośić, że my nie jesteśmy Europą Wschodnia, ale Srodkową, a może nawet wschodnią częscią Europy Zachodniej.

  Pytanie: Ostro szliśmy.
  Odpowiedz: Powszechnie zaczęto głosić, że ostatecznie wrócilismy na miejsce do którego zawsze należeliśmy, do cywilizacji zachodniej, chrzescijańskiej, w której panuje wieczna zgoda, przyjażn i braterstwo.

  Pytanie: I chyba coś zazgrzytało.
  Odpowiedz: Pierwsi, którzy w Polsce zoreinowali się, że nie jest tak różowo byli działacze PO kiedy ta była u włądzy. W prywatnych rozmowach, po kieliszku i przy ośmiornckach zaczęli stawiać tezy typu: że Polska to państwo teoretyczne, że to wszystko to ch.., du.. i kamieni kupa.

  Pytanie: Ostro szli.
  Odpowiedz: Większość była dobrze wykształcona w PRL-u lub na zachodzie więc rozumieli co się dzieje i wiedzieli co mówią. Wielu nie dał im wiary.

  Pytanie: Zaraz potem do władzy doszedł PiS. Co się zmieniło?
  Odpowiedz: PiS przedstawił społeczeństwu Unię, a zwłascza Niemcy, jako krwiopijcę i naszego nowego kolonizatora, którego jedynym celem jest wydojenie nas do cna.

  Pytanie: Tylko takie zmaiany?
  Odpowiedz: PiS uznał też, że to nie Niemcy ale nasz nowy sojusznik pomoże nam odzyskać należącesię nam miejsce w Europie i Unii, a potem ustawić się gospodarczo.

  Pytanie: Czy coś oferowaliśmy wzamian za tą przysługę?
  Odpowiedz: Nasze szable i gotowość do ich użycia do przetrzepania futerka wschodniemu niedzwiedziowi oraz pomoc przy stawianiu do pionu Zachodniej Europy.

  Pytanie: Jakie rezultaty?
  Odpowiedz: Od tupania na Niemcy i Unię rozleciał nam sie bucik. Jakieś pół roku temu nawt prezes PiS-u uznał, że dalsze tupanie na Niemcy i Unie bosą stopą niczego nie da.

  Pytanie: Czy to coś zmieniło?
  Odpowiedz: To wszystko bardzo zmieniło mentalność naszych polityków. I PiS i opozycja zrozumiały, że nie jesteśmy podmiotem a raczej taką kukiełką, że ktos inny pociaga sznureczki a my fikamy tak im jest wygodnie.

  Pytanie: Czy to jest czas aby odpowiedzieć na pytanie: Quo Vadis opozycjo?
  Odpowiedz: Pytanie Quo Vadis opozycjo? powinno być połaczone z pytanie Quo Vadis Dobra Zmaino? i zastapione pytaniem: Quo Vadis Polsko?

  Pytanie: Czyli Quo Vadis Polsko?
  Odpowiedz: Jakieś pół roku temu kierownictwo PiS dało do zrozumienia, że nie jest pewne jaką droge wybrać dla Polski. Ostatno zachęcał zwolenników do tago aby mu wierzyli i cierpliwie czekali. Opozycja też zorientowała się, że jest w identycznym położeniu. Też nie wie jak iść dalej i przestała sie garnąć do władzy.

  Pytanie: To jak to bedzie dalej z nami?
  Odpowiedz: Wczoraj odwiedził nas wysoki przedstawiciel administracji amerykańskiej. Rozmawiał z wieloma wysoko postawionymi osobami Może doradził coś madrego – tego jeszcze nie wiemy.

  Pytanie: Ty nie znasz odpowiedzi na to pytanie. A czy ktoś inny zna odpowiedz?
  Odpowiedz: Oficjalnie nikt w Polsce nie przedstawił jasnej odpowiedzi. Będziemy się poruszali bezwładnym ruchem do przodu. Trzeba bardzo uważać aby się nie potknąć.

 16. Panu Lechowi chciałbym zadedykować niżej zamieszczony vidorolik –
  w postaci wywiadu Polki od 3dziesięcioleci zamieszkałej w Sztokholmie. Myślę że opis słowny pani nt.bieżącej sytuacji społeczno -politycznej w Szwecji bliższy jest stanu faktycznego niźli chciejstwa
  p.Lecha. 🙂 A oto i rzeczony “filmik” – Dramat w Szwecji: Imigranci strzelają, zabijają, awanturują się. Ludzie boją się chodzić po ulicach
  https://www.youtube.com/watch?v=QCMCxPifKzE&t=443s
  Mógłbym na poparcie własnych tez ‘przywołać” jeszcze dziesiątki
  materiałów jednoznacznie wskazujących na to że Szwecja już
  od dawna jest bolszewickim, kosmopolitycznym bagnem. 🙂
  Tylko po co? Jaka Szwecja (Zachód) jest, i kto zafundował TOTALNY rozkład każdy widzi – kto ma oczy. BO, nie każdy ma…
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/06/podwojne-standardy-syjonistow-jeden-dla-ludu-wybranego-drugi-dla-pogan/

 17. Michał z Izraela

  Do Wieczorynki. Z Krzykiem więcej nie dyskutuję, bo to zwykły przedwojenny En-Dek, szczęśliwy, gdy trafia się ślepej kurze ziarno. Wkład En-Decji do II Wojny Światowej jest znany wszystkim historykom. A dzisiejsze cunami w szklance wody, było takim ziarnem.
  I Kadisz chętnie powiem po nim.
  Nie ja jedyny co widzi naciągającą burzę. Po prostu elita intelektualna – trwa ucieczka mózgów. Kto tylko mógł, zadbał o dodatkowe obywatelstwo na czarną godzinę.
  Ja nie ruszam się. Za stary jestem, żeby jeszcze raz przeżyć ewakuację. Mój bł.p. Tato marzył być pogrzebany w Jerozolimie. Nie dożył. Zginął w Zagładzie. Ja mam już miejsce tam i jeśli zdążę, spełnię Jego marzenie. A dzieci i wnuki niech robią co chcą.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.