Ogólna

Ogłoszenie społeczne: Razem dla jawności

7 czerwca 2014 r., godz. 10:00–18:00, Warsztat przy pl. Konstytucji 4
(skrzyżowanie Marszałkowskiej i Koszykowej)

 „Razem dla jawności”

 Jak to jest z jawnością życia publicznego? Uważasz, że jest dobra czy zła? Buduje Twoje zaufanie czy raczej dowodzi jego braku? Wzmacnia obywateli, czy tylko przeszkadza dobrze rządzić? Myślisz, że powinna być wartością naczelną w demokracji, a może wystarczy tak, jak jest?

Na te i inne pytania poszukamy razem odpowiedzi podczas imprezy „Razem dla jawności” z okazji 25-lecia wolności w Polsce i 10. urodzin Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

W PROGRAMIE:

Przed Warsztatem: od 12:00 – gry, zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, drama dotycząca prawa do informacji organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Stopklatka.pl.

Na parterze: wystawa poświęcona działalności Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Na piętrze: poważne debaty o Polsce i osobach, które ją zmieniają:

10.00-12.00– „Dziękujemy za demokrację!” – o zasługach tych, którzy budowali wolną Polskę i współtworzyli społeczeństwo obywatelskie, w tym naszą organizację;

12.15-14.15 – „Jak możliwe jest jawne, wspólne i sprawne państwo?” – debata z udziałem ekspertów i publiczności;

17.00-18.00– „Jeśli prawo do informacji jest prawem człowieka, to co z tego wynika w praktyce?” – wykład eksperta Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Podczas imprezy zapraszamy do rozmów przy drobnym poczęstunku, zachęcamy do integracji w gronie aktywnych obywatelek oraz obywateli, udziału w dramie i konkursach.

Serdecznie zapraszamy!

Watchdog Polska

Szczegółowy program imprezy pod adresem:

http://siecobywatelska.pl/files/jawnosc_sprzyja_10lecie_program_2_cj81.pdf

***

Informacja redakcji portalu:

Ogłoszenie Społeczne: Razem dla jawności stanowi własność Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Odpowiedzialność za treść ogłoszenia i jego skutki ponosi ww. podmiot. Wszelkie prawa zastrzeżone (do grafiki i tekstu) na rzecz ww. podmiotu.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.