Społeczeństwo

Ogłoszenie: 25 marca 2017 r. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu organizuje Manifestację

graf. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu Copyrights

25 marca 2017 r. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu organizuje Manifestacje „STOP BANKOKRACJI”, która rozpoczyna się o godz. 12:00 pod Pałacem Prezydenta. Manifestacja zakończy się pod siedzibą Ministerstwa Finansów oraz Narodowego Banku Polskiego.

W Manifestacji udział wezmą przedstawiciele organizacji walczących z bezwładnością polityków wobec korporacji bankowych, a także farmaceutycznych. Obecna władza również na tym polu decyzje podejmuje pod dyktando lobby korporacyjnego.

25 marca protestujemy przeciwko:

 • nadmiernej władzy bankierów
 • uległości polityków
 • bierności urzędników

Żądamy należytej ochrony obywateli

Nie chcemy jałmużny, ani pieniędzy podatników

Domagamy się respektowania prawa i tworzenia go z obywatelami dla dobra Polski

Po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta Manifestacja przejdzie spod Kancelarii Prezydenta pod Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski.

Przemawiać będą m.in.:

 • przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu,
 • Dorota Gudaniec z Fundacji “Krok po kroku”,
 • Agnieszka Kutyłowska ze “Stop Nop”
 • politycy – Poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz’15), Poseł Piotr Marzec (Kukiz’15), Poseł Sejmu VII kadencji Wincenty Elsner (SLD),
 • Przedstawiciele Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych (Piotr Jankowski, Wojciech Dobrzyński),
 • Ekonomiści (Izabela Litwin, Stanisław Adamczyk).

Na naszej trasie spotkamy manifestacje „Marsz dla Europy” Mamy nadzieję, że jej uczestnicy walczący o „..  praworządność, równość i sprawiedliwość społeczną  …” przyłączą do walki o równe prawa konsumenta Polskiego w UE. Tak, aby Polacy nie byli traktowani przez te same korporacje jako obywatele innej kategorii.

W ostatnich latach większość ustaw powstaje tylko z udziałem lobbystów korporacji. Wpływa to na każdy aspekt życia polskiego społeczeństwa. W Polsce stosuje się leki, szczepionki wycofywane w krajach UE, kredyty w Polsce są nawet 4x droższe niż w Niemczech, a Polacy ciągle zarabiają 4x mniej niż obywatele Niemiec. Każdy POLAK jest poszkodowany na działalności BANKOKRACJI.

Politycy potrzebują obywateli tylko do wygrania wyborów, potem zaczynają rozmawiać już tylko z lobbystami i z nimi piszą ustawy. Tak stało się z tzw. „frankowiczami” – Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z suwerenem dopóki trwały wybory. Po wyborach odsunął stronę społeczną od siebie i otoczył się lobbystami bankowymi i to z nimi napisał ustawę, która tylko szkodzi poszkodowanym kredytobiorcom.

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do treści ogłoszenia i grafiki zastrzeżone na rzecz podmiotu: Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. Wyłączenie licencji CC 3.0.

3 komentarze

 1. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Fajna akcja społeczna, to dobrze że to popieracie.

 2. Nie należy korzystać z banków.

  Tylko wymiana naturalna: towar za towar, usługa za usługę.

  A posiadane pieniądze trzymać w słoikach zakopanych w ziemi.

  Tej ZIEMI.

 3. Pokrzyczą, pokrzyczą i się rozejdą z niczym.
  Światem dziś rządzą banki, gównie to Goldman Sachs, Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei i drukarnia dolarów FED.
  Reszta za wyjątkiem po części Rosji i Chin nie ma nic do powiedzenia. Dwanaście lat temu zainwestowałem w jeden z produktów BPH 10 tysięcy złotych. Po tym długim okresie bank oferuje mi zwrot kwoty w wysokości 67 groszy. Inni zainwestowali w ten produkt 350 milionów. I nic, głucha cisza.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.