Odrodzenie

fot. IGG

,,Złote płomienie

Wypełniły przestrzeń

Mroczni Bogowie

Zawładnęli Światem

Wiatr bawi się prochami

Znienawidzonych istot

Suche ramiona życia

Wniosły się

Do zbawiennej jasności

Między rozżarzonymi kamieniami

Dopalają się resztki przeszłości

Z ostatnim oddechem człowieka

Zniknęło zło…”

Izabella Gądek

MOJE ESEJE TO ROZWAŻANIA DOTYKAJĄCE DYLEMATÓW I KLĄTW WSPÓŁCZESNEJ RZECZYWISTOŚCI. ZBIÓR OSOBISTYCH PRZEMYŚLEŃ, SKIEROWANY DO LUDZI ŻYJĄCYCH W CORAZ BARDZIEJ SMUTNYM, CHAOTYCZNYM I ZWARIOWANYM ŚWIECIE. W OTOCZENIU, GDZIE BRAKUJE MIEJSCA NA BLISKOŚĆ, GDZIE ZAPOMINA SIĘ O WRAŻLIWOŚCI I SENSIE ISTNIENIA. MIŁOŚCI I SZCZEROŚCI... TO SŁOWA KOBIETY, KTÓRA PRAGNIE ROZUMIEĆ, CZUĆ I NIE PRZESTAĆ BYĆ CZŁOWIEKIEM. MYŚLI OSOBY, KTÓRA WIERZY, ŻE WARTO WYBRAĆ NIEZMIENNE WARTOŚCI, IDEAŁY, WOLNOŚĆ I MARZENIA - POKONUJĄCE SWOJĄ MAGIĄ ŚMIERTELNOŚĆ. BUNTOWNIKA, KTÓRY WALCZY, ALE DOCENIA I SZANUJE ŻYCIE...

7 myśli na temat “Odrodzenie

   • 10 grudnia 2019 o 12:45
    Permalink

    Konik jest śliczny. Zastanawiam się jaką głębia przekazu w nim jest zakodowana? Tak niby łeb pochyla, że w odchlani? No dobre naprawdę i przemyślane.

    Odpowiedz
 • 10 grudnia 2019 o 09:22
  Permalink

  Ano prawdziwe. Ale w naturze zło lub dobro nie istnieje, to są twory kulturowe człowieka. Faktycznie naturalny jest tylko instynkt przetrwania i ochrona własnego stada ze wszelkimi atawizmami.

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2020 o 00:01
  Permalink

  Izunia, franco. Sorki ale to co piszesz to czysta grafomania, Słonko.
  Infantylizm językowy i grafomania. Wpisujesz się pięknie w nurt pod tytułem bełkot czyli sztuka z kobiet dla kobiet. “M, jak miłość” i do przodu.
  Nie da się w XXI wieku łączyć rojeń fffff Balladyny z mrocznymi klimatami Beksińskiego ( Dali już Cię przestał kręcić?) okraszonymi patosem na poziomie liceum. Tego się dddd nie da czytać bo się flaki wywracają.
  Pa, Buźka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.