Odpalili Generała więc musi być źle?

AGAD_Posiedzenie_Wojskowej_Rady_Ocalenia_Narodowego Autorstwa Nieznany – Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, Wojskowa Agencja Fotograficzna,, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34778581

Odpalili Generała i to na filmie jak miło zakąsza z redaktorem pewnej niestety obecnej w naszym kraju gazety. Pokazano film o którym słyszano od dawna, nawet z udziałem pewnej specjalizującej się w alegoriach punktów skupów butelek pani redaktor. Wspaniała historia, dialogi wyborne zwłaszcza monologi w wykonaniu pana redaktora i to zdeklarowanie miłości – warte wszystkiego, to przejdzie do historii naszej polityki na zawsze już.

Można to podsumować tylko w ten sposób, że miło widzieć pana Generała w dobrym zdrowiu. Jest do dowód na to, że dobra zmiana zamiast zabierać i obniżać emerytury funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa powinna raczej milczeć, bo i tej formacji i Panu Generałowi należy się miejsce w historii za przeprowadzenie w istocie bezkrwawej transformacji. Jeżeli popatrzymy na 1989 rok w perspektywie Stanu Wojennego i innych dramatycznych wydarzeń jak Wybrzeże, Radom wcześniej Poznań i inne tragedie, to te ofiary były i trzeba o nich pamiętać. Jednak Zamach Majowy także był opłacony krwią. Taka jest tragiczna kolej rzeczy naszego Narodu. To, że to było bratobójstwo, a władze Polski Ludowej mają krew na rękach nie podlega żadnej polemice i nie ma co dyskutować – to są fakty, dramatyczne, tragiczne, wywołujące łzy. W tych dniach wspominamy ofiary Stanu Wojennego i represji jakie po nim nastąpiły. Jest to o tyle trudne, że nikt w istocie nie został za to ukarany. Co więcej, to co widzieliśmy właśnie w telewizji pokazuje, że wszystko było uzgodnione i ubezpieczone, inaczej nie mogło się odbyć. Pamiętajmy, że Rumunia nie miała tyle szczęścia, o Jugosławii nawet nie ma po co wspominać.

Jak jednak musi być teraz źle władzy jedynie słusznej i przez nasz lud tak „umiłowanej”, że zdecydowano się na odpalenie tak mocnego filmu? Przecież potencjał tej „petardy”, jest co najmniej wyborczy. Oto główna osoba w opozycyjnej prasie deklaruje miłość do symbolu i w ogóle uosobienia wszelkiego zła, przeciwko któremu protestuje. Wychodzi na to, że Ś.P. pan premier Olszewski miał rację? A tzw. lista Pana Macierewicza to nie było pisanie patykiem po wodzie? Uwaga wchodzimy na bardzo niebezpieczne pole, którego strzeże od lat imperium mendialne (tu nie ma błędu) oraz liczne wspierające go czynniki, w tym niejawne. Tu nie ma pola do żartów. Właśnie dlatego jest tak bardzo ciekawe dlaczego władza w tej chwili na coś takiego pozwoliła?

Odpowiedź może być bardzo intrygująca, mianowicie być może są również inne filmy. To jest oczywiście najprostsze wyjaśnienie. Bo po to odpala się coś tak dużego w takim momencie istotnie rocznicowym, żeby przygotować grunt i skierować uwagę opinii publicznej na interesujące nas wątki. Proszę pamiętać że mówimy o wielkich liczbach, o całym społeczeństwie na którego percepcję się oddziałuje. Nie wymaga szczególnej wyobraźni, żeby przewidzieć o czym wiele polskich rodzin będzie ze sobą rozmawiać przy wigilijnych stołach. A proszę uwzględnić w rozważaniach, że ludzie mają różne optyki. W końcu ktoś kiedyś był po jednej stronie pały i sikawki, a ktoś po drugiej. Ci ludzie żyją, pamiętają, wiedzą jak to wyglądało – bo tego doświadczyli np. tragiczne wydarzenia w Nowej Hucie w Krakowie! Pojawią się pytania, będzie wzajemne przekonywanie się i wspólnie wzmocniona niepewność, że jednak gdzieś dzwonią. A to już jest bardzo dużo. Zwłaszcza w skali globalnej całego państwa. No, bo jeżeli pana Generała definiuje się jako zbrodniarza, to kim jest człowiek deklarujący miłość i całe jego środowisko? Być może pewien producent filmowy ma własne zdanie na to i mógłby nam wiele powiedzieć? Pamiętamy? Warto pamiętać. Pamięć jest wspaniała, zwłaszcza jak nie jest wybiórcza.

W skali makro tutaj chodzi o to żeby sprowadzić całą sytuację do czarno-białej, wręcz zero-jedynkowej. Władza przedstawi się mniej więcej tak: „my” jesteśmy tymi dobrymi, którzy tworzą Polskę po zerwaniu kajdan, a wszyscy inni to spisek i zło wcielone. Dowody są na taśmie, nie trzeba niczego interpretować. Wystarczy tylko pchnąć kulę i niech się toczy. Sprytnie to wymyślono, ale pasuje bardziej pod wybory, wówczas to byłoby coś tak niesamowicie dużego, że można byłoby podważyć cały obóz opozycji postsolidarnościowej, która nie stała się „dobrozmianowa”. No bo, albo są zdrajcy, albo patrioci. Proszę pamiętać schemat czarno-biały. To ludzie rozumieją, odcienie szarości się nie dostrzega.

Pytanie za 100 pkt., czy są kolejne filmy? Jak również co na nich jest? „Nocną zmianę” pamiętamy, była naprawdę dobrym filmem dokumentalnym. Rzekomo w “Magdalence” bardzo wiele się działo, VHS wiadomo szału nie robi ale wystarczy. Do tego jest jeszcze zawartość słynnej szafy na słynnej działce również nieżyjącego już pana Generała Kiszczaka, jak wiadomo nieszczęśliwie spalonej. Zdarza się, wiadomo pożar to tragedia.

Jednak przeciwko ujawnieniu materiałów wskazujących na “spisek” SB i części ludzi ówczesnej opozycji, może stać na przeszkodzie jedna okoliczność. Otóż w tych rozmowach brało udział sporo oficjalnych przedstawicieli pewnej globalnej instytucji religijno-finansowej, którzy w kilku aspektach mieli wręcz kluczowy udział, żeby nie powiedzieć że wyreżyserowali. Ujawnienie stenogramów, pokazanie łańcuchów decyzji, najlepiej w jakimś filmie dokumentalnym, może nawet akcji o tych czasach, byłoby wielkim prysznicem. Nie byłby to zimny prysznic, to byłoby takie coś, co rolnicy rozlewają na polach…

Władza podjęła walkę z mendiami, z jednym już przegrała bo licytowała za wysoko i popełniła wszystkie możliwe błędy jakie można było popełnić. Chciała zlikwidować duży amerykański biznes, a na to władza kraju półkolonialnego i półsuwerennego nie może sobie pozwolić. Jeżeli jakimś cudem udałoby się jej zniszczyć źródło wszelkiego zła, wręcz praźródło w naszym życiu publicznym, zatruwające umysły społeczeństwa od początku transformacji – to można tylko podziwiać ten ważny historyczny proces. Z nadzieją, że się dokona. Im szybciej i bardziej dokładnie wypali się to zło płynnym żelazem i ogniem, tym dla nas wszystkich lepiej.

33 komentarze do “Odpalili Generała więc musi być źle?

  • 13 grudnia 2021 o 15:42
   Permalink

   KOR-owsko-Solidarnościowe hucpiarstwo trwa.

   Bezwstydnie i bezczelnie.

   Jak uprzejmie donosi jak zawsze ‘niezależna.pl ” Andrzej Rozpłochowski walczy o życie. Legenda „Solidarności” jest w ciężkim stanie ” https://niezalezna.pl/420830-andrzej-rozplochowski-walczy-o-zycie-legenda-solidarnosci-jest-w-ciezkim-stanie

   W zasadzie dobrze piszą “legenda Solidarności”. Jaki pan taki kram.
   Andrzej Rozpłochowski był hersztem pierwszej Górnośląskiej Solidarności.Rywalizował zażarcie z Jarosławem Sienkiewiczem,przewodniczącym strajku w wyniku którego podpisane były słynne “porozumienia Jastrzębskie” https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienia_jastrz%C4%99bskie
   Jakby nie liczyć był pierwszy jako że strajk w Hucie Katowice dowodzony przez Rozpłochowskiego był skończył się później.
   Od początku do samego końca (choć pewnie prawdziwy koniec będzie na boskim sądzie) Rozpłochowski rywalizował a właściwie zwalczał Jarosława Sienkiewicza.Zwalczał w sposób odrażający.
   Rozpłochowski i jego środowisko rozprzestrzeniało plotkę że Sienkiewicz jest agentem UB. (gdyby rzecz się miała dziś szeptaliby że jest agentem Putina)
   Rozpłochowski to typowy solidarnościowiec.Sprawy pracownicze zajmowały go średnio za to polityka bardzo.Jarosław Sienkiewicz odwrotnie.W ogóle nie zajmował się polityką a wyłącznie sprawami pracowniczymi i socjalnymi .Jego rzekoma “ugodowość” miała dowodzić tego że jest agentem.
   A Rozpłochowski był zadziorny kozak zawsze szukający okazji do konfliktów z zarządem przedsiębiorstwa i w ogóle władzą. Anty PRL-owskim radykalizmem przewyższał największych nawet radykałów.Istny jastrząb.Rozpłochowskie solidaruchy tak długo szczuły aż faceta zaszczuły.W 1981 Sienkiewicz zrzekł się mandatu.
   Sienkiewicz bardzo cierpiał z powodu czynionej wokół niego atmosfery dlatego jak tylko “skończył się komunizm” wszczął kroki mające na celu oczyszczenie opinii.Pisał do gazet,rozmaitych instancji w tym do Sejmu.W 1992 roku wykończony tą sytuacją zmarł na zawał w wieku 42 lat.
   Kiedy powstał IPN i prawo otwierające określone procedury wyszło czarno na białym że Jarosław Sienkiewicz nie był ani agentem ani tw ani niczym podobnym. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Sienkiewicz
   Za to akta Rozpłochowskiego ukazały niespodziewaną prawdę.Jego ojciec był kadrowym pracownikiem Urzędu Bezpieczeństwa 🙂 🙂 🙂 a jego ,Andrzeja Rozpłochowskiego,żona była płatną agentką. 🙂 🙂 🙂
   Rozpłochowski twierdzi że nic o tym nie wiedział. 🙂 🙂 🙂 A ja twierdze że nie mógł nie wiedzieć gdzie pracuje jego ojciec i czym para się żona. https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Rozp%C5%82ochowski

   Czy jeśli napiszę że ten osobnik ma czelność żądać rozliczeń to czy ktoś w to uwierzy? A przecież żąda https://wpolityce.pl/polityka/531153-wywiad-rozplochowski-nie-bojmy-sie-rozliczac-ludzi-prl-u
   W najlepsze karci,upomina i wydaje świadectwa cnoty.Jakby nigdy nic.

   https://natemat.pl/230183,kim-jest-andrzej-rozplochowski-lustrowal-frasyniuka-a-sam-mial-zone-tw

   Ps. Ubecko-komuszy solidaruch, jak 3/4 “ałotorytetów” ze świecznika pierwszej i drugiej “panny” S.!
   Do, tego rej wodził w “tym związku” w większości obcy nam Polakom element etnicznie i kulturowo … tv nie oglądam, no – może za wyjątkiem paru “śmiesznych” seriali …

   Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 17:58
   Permalink

   “…władze Polski Ludowej mają krew na rękach…” Nie istnieje królestwo, które nie opiera się na mieczu – mówi arabski poeta, który zresztą zapłacił własnym życiem za opozycyjność wobec kalifa. “I dalej szli błagając Boga o deszcz. Łzy moje, rzekłem, mogłyby zastąpić ulewę” napisał w więzieniu.
   Pewien student z Ghany wyraził się tak o histerii w zachodniej prasie na temat stanu wojennego w roku 1981 w Polsce: ‘ W porównaniu do tego co dzieje się w naszym kraju akcja generała Jaruzelskiego jest jak karnawał, bo w karnawale w RIO ginie więcej ludzi niż zginęło w Polsce”
   Obecny reżym też ma krew na rękach. Chyba nawet więcej niż PRL. A po pandemii jeszcze więcej.
   Sęk w tym, że Polacy zawsze preferują półśrodki. Kiszczak z Jaruzelskim postąpili tak samo i skończyło się to sukcesem kolorowej rewolucji.

   Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 11:05
  Permalink

  Miły Autorze, 71% Polaków sądzi, że życie w Wolsce powoduje choroby psychiczne !!!

  Ja też !

  Więc odpalanie takich smrodów i wyciąganie kłamstw ma im – rządzącym służyć. Ja sam doznaję stanu GŁĘBOKIEJ TRAUMY kiedy słyszę te ŁAJDACKIE BREDNIE ! Ale wszystkie mendia tak SZCZAJĄ !

  Dziś znowu wyciągnęli np. Przemyka . URWAŁ! W ciągu paru lat policja kraju wyznającego zasady “państwa prawa” zabiła kilkakroć więcej ludzi .

  I co im zrobisz ? G….!

  To samo z NS2 . Tak Rau jak Pinokio pierd…ą cały czas ten sam tekst IDIOTY ! A bez NS2 Europa ZDECHNIE !

  I co im zrobisz? Nie mają twojego płaszcza w szatni!

  Dokąd NIE WYPLENI się robactwa solidaruszego , ścierwa opłaconego przez zachodnie służby – głownie ich IDEI, że to oni zmienili system a nie Gorbaczow , ze ŚWIADOMOŚCI ludzi ( bo normalni umierają ) , to NIC się nie zrobi. Zobaczcie tzw. sejm !

  Ilustruje to sprawa Assange’a . Media “demokratycznego” zachodu milczą ! Jedyny sensowny komentarz to Zacharowa. Wreszcie nie używa zwrotów typu “kaliegi” czy”partniory” mówi wprost o LUDOŻERSTWIE anglosasów.

  I @ Miecławie – nie pisz kolejnej naukowej epistoły . Jest słuszna. Tylko co im zrobisz misiu ?

  A “ukochany” @inicjator niech nie pisze bzdur typu “poruszające” czy “mocne”. Jak to czytam to WYJĘ ZE ŚMIECHU ! Gościu – ukradli ci auto , a ty zamiast ich ścigać piszesz o sprzyjających ci komentarzach “wielkie”. ZERO JAJ i rozsądku ! Amen !

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 12:30
   Permalink

   @fly

   Dzięki, że mnie uprzedziłeś. 🙂
   Nie będę pisał więc długiego wywodu tylko kilka zdań refleksji.

   Otóż zaplute karły reakcji na usługach zachodniego imperializmu inaczej nie potrafią już przetrwać w polityce tylko na swoim zoologicznym antykomunizmie. Zniszczą więc naród i kraj na polecenie i zlecenie zachodu w imię zemsty za utratę mająteczków, a także za ich obecne niepowodzenia w polityce i konieczność robienia swoim zachodnim mocodawco łaski na kolanach. Na kolana i do buzi, to jest ich kultura i mentalność. Sami wy*jebani przez swoich zachodnich partniorów, teraz chcą j*bać naród w imię swoich chorych planów i ambicji oraz rusofobii.

   A odpalenie generała służy podtrzymywaniu w narodzie antykomunizmu, bo naród zaczyna się budzić, zwłaszcza młodzież zaczyna myśleć i zadawać niewygodne pytania. Choćby takie, dlaczego ja muszę brać kredyt na mieszkanie i żyć z kredytem do końca życia a moi rodzice dostali to mieszkanie za darmo praktycznie ze spółdzielni, a jakość tamtych mieszkań nadal przewyższa obecne deweloperskie, mimo że nie były tak nowoczesne jak obecne.

   Oni się właśnie tego boją, dlatego będą teraz z wielką zaciekłością robić z każdego zbrodniarza, kto dobrze rządził w PRL. Bo lud sterowany kropidłem ma nadal wierzyć, że komunizm był złem wcielonym. Dlatego tak licznie świętują u ojca dyrektora, aby ten podtrzymywał w owieczkach antykomunizm i rusofobię, aby kształtował mentalność poddaństwa “jaśnie pańskim” interesom.

   Jest to więc tylko dzika antykomunistyczna propaganda. Na tle zbrodni jakich dokonano na narodzie w III RP, to generał ze swoimi “zbrodniami” stanu wojennego jawi się wręcz jako święty obrońca ludu.
   To tylko jedna z tysięcy zbrodni systemowych na narodzie polskim w wyniku zainstalowania liberalnego kapitalizmu i dyktatury religijnej:
   https://demotywatory.pl/5095840/W-2013-roku-liczba-prob-samobojczych-wsrod-dzieci-i-mlodziezy
   Przykładów jest tysiące, bo bieda i wykluczenie społeczne prowadzi do destrukcji organizmu, anomii społecznej, depresji i samobójstw, przestępstw i degeneracji społecznej.

   Ale już niedługo ich pomniki styropianowych “zasług” będą usuwane, a ci co dożyją nowych czasów będą chodzić z piętnem zdrajców narodu. Generalnie nie zazdroszczę im tego co ich może czekać, a będzie to infamia tysiąckroć gorsza niż ta którą stosują wobec generała.

   Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 23:24
   Permalink

   Trochę się “przejechałem” na geniuszu myśli i słowa – na niejakim gościu używającym
   nicka “inicjator” i WEB Józef uznał to za … atak na tą bbbbbę i komentarz zablokował.
   Po prostu miałem dość “podpisywania listy obecności”, a nie wnoszenia czegokolwiek
   do toczącej się dyskusji. Pozdrawiam ze Szczecina.

   NIC NIE BLOKOWAŁEM PROSZĘ NIE OBRAŻAĆ INNYCH KOMENTUJACYCH WEB JOZ

   Odpowiedz
   • 19 grudnia 2021 o 07:09
    Permalink

    BLOKOWAŁ,BLOKOWAŁ !!!!!!
    WEB ZAMILCZ TY PISOWSKA DZIWKO !!!

    Odpowiedz
    • 19 grudnia 2021 o 08:04
     Permalink

     ale proszę naszego Józia wyzywać od każdych tylko nie od pisowskich 🙂

     NIE MA PROBLEMU – WOBEC MNIE MOŻECIE PAŃSTWO WSZYSTKO, ŚMIAŁO JAK TO KOMUŚ ULŻY. 🙂 ALE WZAJEMNIE OBOWIĄZUJĄ ZASADY OGÓLNE. WEB JÓZ.

     Odpowiedz
     • 19 grudnia 2021 o 17:09
      Permalink

      @Grzegorz z … . No, ależ “jerzyjj” to wasz człowiek i w dodatku z waszego dwora?! 🙂

      Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 13:28
  Permalink

  Właśnie “poruszające” i bardzo “mocne”.

  Tak trzymać Autorze.

  A kto myśli inaczej – to może niech się lepiej wypróżni, to mu przejdzie kolejne wzmożenie.

  To o czym jest w artykule – to już przeszłość.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 14:06
  Permalink

  Boże, gdzie ja piszę! Mam wrażenie, że w przedszkolu! Grzegorz z K. cytuje SPLUGAWIONĄ Politykę!
  Czytałem od zawsze. Obowiązkiem inteligenta przed 2000 r. było czytać Politykę ( bez krzyka) .

  Co było POTEM ? Ano w tym okresie zaczęła się inwazja BANDYTÓW ( zachodu) na Serbię. W tamtych czasach pisali jeszcze posty ludzie MĄDRZY i WIEDZĄCY ! Również mieszkający tam i wielonarodowi . Naprawdę KLASA już niespotykana ! Więc krytykowali inwazję WBREW prawu ONZ na Serbię , bombardowaną zubożonym uranem przez miesiąc lub więcej. W efekcie Wielki Szatan wykroił z Serbii terytorium bandyckiego “Kosova” , a na jego terytorium utworzył największą bazę USA w tym regionie – Bond Steel !

  Rozumiecie … k….a ? Więc Polityka i solidaruchy się WŚCIEKLI !

  Ergo – Polityka wprowadziła cenzurę . U p. Szostkiewicza, solidarucha, który o tym pisał najpierw. “Po linii i na bazie”, bo przecież były premier durny Mazowiecki tam był i coś “sprawdzał” . JAJA ! Potem coraz gorzej – cenzura ! Ja np. dostałem elektroniczny zakaz wpisu u Passenta, po tym jak złożyłem gratulacje FR z okazji 9 maja ! Kumacie? Nie ? To wytężcie móżdżki !
  Nie było to nawet dozgonne “twój komentarz oczekuje na moderację”, ale po prostu wpadało w nicość!

  Więc nie czytaj BZDUR Dziadula panie Grzegorzu z doliny/kotliny, tylko słuchaj MNIE !
  Było to DOKŁADNIE opisane w GW , potem w NIE . Tzw. “komusza” władza cackała się z bandytami ( ześwirowanymi związkowcami) i tyle . Reszta to kłamstwo !

  W Wujku było tak ( potwierdzone). Po wyłamaniu bramy przez czołg, wszedł odział ZOMO. Całe ich uzbrojenie to były ciut dłuższe pałki i tarcze. Górnicza tłuszcza, zawarła bramę i rozległ się okrzyk “chopy, one som same”. I na tych praktycznie bezbronnych zomowców napadła TŁUSZCZA z ŁOMAMI I ŚWIDRAMI o dłg. ca 2,5 m !

  Chciałbyś MISIU ?

  Więc w trosce o życie POLAKÓW – zomowców , wydano nakaz STRZELANIA do TŁUSZCZY !
  Jak na całym świecie , a w USA w szczególności !!!

  Potem było parę procesów, ODDALONYCH ! Dopiero pierwszy rząd PiS SPLUGAWIŁ prawo karne i ponownie zaczął rozpatrywać sprawę . Wtedy nawet położenie kotłowni zamęcono !
  I orzeczono, że ” zbrojne bandy komusze napadły na górników spokojnie debatujących o polityce” . Tylko po co im łomy, świdry i żelastwo którym rzucali w siły porządkowe ???

  Więc @Grzesiu, nie pier…l ! Mam swoje rachunki z Polityką. Z Dziadulem też. Jesteś jak dziecko!
  Masz pracowników albo kumpli. Ty weź pałkę a oni niech wezmą ŁOM! RiP tobie !

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 18:05
   Permalink

   Panie @fly

   Dwie sprawy:

   1. Dziadula polityka przejęła niedawno, przecież teraz trzeba się logować przez politykę. Wcześniej tego nie było.

   2. Mam złe zdanie n.t. Solidarności, ja bym wówczas pałą napierdzielał trochę bardziej. Nie mieliśmy bardziej honorowego przywódcy od Generała i lepszych rozwiązań od PRL. Dla mnie jest to wzór do naśladowania. Jak się to Panu nie podoba, Pana sprawa.

   “RiP tobie”

   Życzy mi Pan śmierci?

   Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 19:14
   Permalink

   @fly.
   “Obowiązkiem inteligenta przed 2000 r. było czytać Politykę ( bez krzyka) .”
   Nie zdzierżyłem do końca, więc postanowiłem (już!) dać upust wypróżnieniu – co niniejszym czynię…
   Goowno prawda , a przynajmniej jest to na szczęście twoja prawda goowniana tak jak i rekomendowany przez ciebie “periodyk”. Obowiązkiem tobie podobnych yntyligientów prócz “polityki” musowo było czytać “Gazetę Wyborczą” po lewackiej rewolucji 1989 r. a jużci wyd. sobotnio-niedzielne i oni to czytają (do dziś), publicznie nie zabrali głosu dopóty-dopóki nie przeczytali instrukcji w formie felietonu, jak mają myśleć na dany temat, a “jak mają myśleć” rację wykładał ‘Redachtor Naczelny wraz z uzasadnieniem od którego nie było (i nie ma) odwołania. Przeczytaj sobie najkrótszą formułę czym winna charakteryzować się inteligencja …i zacznij dedukować samodzielnie bez protez lewicowo – liberalnych (neokomunistycznych).

   Z tego co pamiętam jednoznaczne stanowisko zajęła “Myśl Polska”, więc dlaczego piszesz Serbia? Takie państwo jeszcze nie istniało! 🙂 Po rozpadzie FSRJ (pisze z baniaka może poprzestawiałem, odczytasz
   skrót?) powstała Federalna Republika Jugosławii składająca się z republik – Srbija i Crno Gora.
   Napisze tobie w zaufaniu – (inteligencie), ŻE istnienie Serbii jako pełnego podmiotu prawa międzynar.
   liczymy od 2006 r (od czerwca). Poniał?
   TE persony których godności wymieniasz to też nie żadne “solidaruchy” a ‘pełnokrwista” lewica laicka
   (takiej zresztą proweniencji był ów tyg. od “października owego roku” w “doborowem składzie” z Urbanem w roli głównej, lewicowo-liberalny to tam kluła się opozycja antykomunistyczna, rózne ‘kluby poszukiwaczy sprzeczności, “kluby krzywego koła” i ch*j wie co jeszcze …) z dobremi zresztą kożeniamy ..:) qasi-pobożna bądź ateistyczna, jeśli religijna to oddająca cześć “swoim ‘Chankom”. Oczywiście musimy je co najmniej szanować jeśli nie damy rady pokochać, a pluć to możemy do woli na katolicyzm bez żadnych oporów czy spodziewanych sankcji. Można! Róbta (co chceta) TO bądźcie “jewropejczykami”!

   Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 19:39
   Permalink

   Cd.Zapomniałem o clu . Więc należy się tobie wyjaśnienie, nie jestem “żadnym inteligentem” przynajmniej za takowego nie uważam się, nie tylko dlatego że jest to “domena zastrzeżona do tych co to z racji urodzenia predysponowani są do sprawowania władzy nad “tym narodem i krajem”, ateistyczna lewica laicka 🙁 🙁 jestem tylko statystycznym “chłoporobotnikiem z wyboru…”
   w “gumofilcach na co dzień … a ‘we” mróz, w ‘butach wojskowych”) drogi lewicowy towarzyszu… 🙂
   Znasz piosenkę Igora Rastierjajewa – ‘Kombajniory”?

   I jeszcze stosowna na okoliczność, oprawa-sentencja.

   Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem – George Orwell

   Ps. Ktoś porachował już ofiary systemu po 1989 r? Ofiary transformacji ….lewicowo-liberalnych ‘przemian”. Od dwu lat trwa nowa prigotowka do jeszcze głębszej lewicowej transformacji znana pn. “krul davit 19…”

   Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 20:18
   Permalink

   @fly

   Też kiedyś czytałem politykę zanim stała się presstytutką zachodniego imperializmu. Długo jeszcze wysoki poziom inteligencji utrzymywało FORUM, które drukowało fantastyczne teksty z prasy zagranicznej. Ale niestety FORUM też zachodni imperialiści przejęli i zrobili z tego pisma propagandowe szambo. Praktycznie już nic na rynku prasowym nie pozostało godnego uwagi. “Przegląd” czytam tylko dzięki dobrym tekstom historycznym o PRL, ale mieli okres zidiocenia i przez wiele lat ich nie czytałem. Wszędzie potyka się człowiek o mentalność styropianu szukającego rozumu. Niestety nie ma z kim już odbudować Polski.

   Stan bezradności intelektualnej wśród ludzi wykształconych staje się powszechny. Zobacz przykład autora dobrej skądinąd książki “Znikająca Polska”, który w wywiadzie dla Przeglądu z tego tygodnia, z jednej strony opisuje i krytykuje patologię transformacji, stan biedy we Włocławku i błędy prywatyzacji, wrogie przejęcia, a z drugiej strony uważa transformację za wielki polski sukces? Przecież to schizofrenia i zwykły koniunkturalizm a nie prawda. Nie ma żadnego sukcesu jest tylko stopniowy upadek.
   Tu masz ten wywiad:
   “Włocławek polskim Detroit?”
   https://www.tygodnikprzeglad.pl/wloclawek-polskim-detroit/

   Pisząc o zbrodni rządów styropianowej III RP na narodzie, to mam właśnie m.in. na myśli zniszczenie miejsc pracy i przyszłości milionom uczciwych Polaków.
   https://ddwloclawek.pl/pl/14_kultura/718_literatura/47775_wloclawek-jako-polskie-detroit-to-zderzenie-wspomnien-z-wywiad-.html
   https://pomorska.pl/czy-wloclawek-to-polskie-detroit-dyskusja-wokol-ksiazki-znikajaca-polska/ar/c1-15923853

   Włocławek jest mi znany z czasów dzieciństwa i młodości, miałem tam rodzinę zanim nie pomarli, a reszta ich następców rozjechała się po zachodzie. Kiedyś kwitnące miasto, teraz żal patrzeć.

   Polecam w tym samym Przeglądzie (s. 46-47) artykuł dot. książki “W sprawie gwarancji zatrudnienia”. Autorka udowadnia, że można zapewnić pracę gwarantowaną wszystkim chcącym i potrzebującym, aby społeczeństwo się nie degenerowało.
   Czyli to co było normą w PRL, obecnie na zachodzie staje się odkryciem stulecia dla jakiejś tam profesorki ekonomii z Bard College w USA. Śmiechu warte.

   Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 14:28
  Permalink

  Inicjatorze, pomijałem cię. Zwykle pisałeś pierwszy. Stek KOMUNAŁÓW, które można interpretować jak się chce, Zakończone znanym MACONDO ! Co tu komentować? Gó…o?

  Chłopie – jak ci będą gwałcić kobietę, wyjdź, nie uratuj i napisz potem KUPĘ (tekst) zakończony MACONDO !

  Z dyzgustem niepomiernym dla tchórzy ! Mógłbyś pisać nawet w KRLD ! TFU !

  Popatrz jak pisze @Miecław, którego też lekko skrytykowałem. Dla niego SZACUN!

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 14:38
  Permalink

  A to o czym jest w artykule to TERAŹNIEJSZOŚĆ ffff, skoro 50 lat potem pisze o ty Autor.
  Logiczne dla normalnych. Bez tchórzy i słabych na umyśle z Macondo!

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 15:01
  Permalink

  To jest parodia zwyczajowego tekstu @Inicjatora. Zwykle pisze pierwszy. Nie śpi, czy stróż nocny?

  Uwaga, lecę :
  ” Doskonały mocny tekst Autorze.

  Z tym, że u nas tak jest. Wszyscy coś tam mówią, a potem będą mówić na odwrót”

  Inwigilacja relacji!

  Ale tak się już stało, że mamy to, co mamy. Lata pracy wszystkich!

  Tak jest w kraju Macondo”

  Koniec. Powiedzcie co ten tchórzliwy komentator chciał powiedzieć ? Zwróćcie uwagę, że już od wstępu liże d.. Autorowi. My np. z Miecławem krytykujemy – szanując! On na kolanach już od wejścia!

  Jest kryty, jak przyjdą ci z PiS – nic mu nie udowodnią. Jak z PO – takoż !

  Zapytam cię istoto bez jaj – kto cię tak złachał i czy badałeś kiedyś poziom testosteronu?

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 15:29
  Permalink

  Ja nawet w parodii tekstu bezjajecznego przesadziłem na jego korzyść ! Popatrzcie na jego ostatnie g… z 13.28. Tchórz Inicjator nie pisze “doskonałe” czego użyłem w parodii. Użycie tego komplementu mogłoby go pogrążyć w razie czego. Przymiotniki “poruszające” czy “bardzo mocne” może zawsze bezajejec wytłumaczyć służbom jako OSTRZEŻENIE ! Nie wyrażają jego aprobaty!
  Przecież “poruszające” – to znaczy tyle, że go poruszyło, i już miał lecieć zameldować ….. TFU !!!

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2021 o 00:12
   Permalink

   Trochę się “przejechałem” na geniuszu myśli i słowa – na niejakim gościu używającym
   nicka “inicjator” i WEB Józef uznał to za … atak na tą bbbbbi komentarz zablokował.
   Po prostu miałem dość “podpisywania listy obecności”, a nie wnoszenia czegokolwiek
   do toczącej się dyskusji. Pozdrawiam ze Szczecina.
   Teraz to nawet nie widać komentarza WEB-a z jego uwagą do mnie!
   Galancia cenzura w obronie stojącego w rozkroku @inicjator. Coś tu śmierdzi zgniłkami.

   WSZYSTKO WIDAĆ BO PAN INSYNUUJE? POZDRAWIAM WEB JÓZ

   Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 18:57
  Permalink

  To jest WOLNY blog i nie przymusu być krytycznym.

  Mnie teksty autora podobają się.

  Niekiedy są tożsame z moimi poglądami – to co tu jeszcze pisać.

  Lepiej zająć się innymi sprawami.

  Życie jest takie ciekawe i różnorodne.

  Czy akurat wszyscy muszą być WZMOŻENI i podnieceni w jednakowym stopniu jak FLY?

  Nie rozumiem tego czepiania się.

  To jest nadal WOLNY BLOG.

  Amen i Macondo.

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 22:19
  Permalink

  Dla mnie sygnałem tego, że coś dzieje się niedobrego było pospieszne rozpoczęcie procesu „odkurzania” byłego premiera z PO, Donalda T. Powód? Gdyby Naczelnik Państwa potknął się o własne nogi, powstałaby konieczność zastąpienia go kimś zaufanym, który potrafiłby kontynuować dzieło utrzymania przy „życiu” układu okrągłostołowego.
  Poza Jarosławem i Donaldem nie widzę nikogo, kto jest w stanie ciągnąć te „sanki”.

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2021 o 22:56
  Permalink

  cd
  Jarosław Drugi, czuł się następcą godnym do zastąpienia Prezesa, a w moim odczuciu, zdolnym do przewodzenia naszym najważniejszym „siłom” politycznym, w procesie „podpierania” trzeszczącej III RP.
  Wydaje mi się, że podano mu czarną polewkę, w postaci „odkurzonego” Donalda, co spowodowało, że doznał załamania nerwowego. A szkoda. Nie byłem jego fanem, czy zwolennikiem, ale wyglądał mi się być człowiekiem, który „rozumiał i ogarniał” to, co się dookoła nas dzieje.

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2021 o 09:45
   Permalink

   Panie Mikołaju, to że ‘coś nam się wydaje”, a jużci w konkretnym przypadku jest nieźle skonstruowaną “łowuszką”, tak też (moim zdaniem) sprawy mają się z reputacyją i plusami dodatnimi Wielce Czcigodnego i co ważne – “POBOŻNEGO “posła G.” A opinie miszcza M. w temacie są ciągle bezbłędne no BO jak tu nie przyklasnąć, kiedy czytam takie mecyje …Dodatkowo “intelektualista z Krakowa” ( czy żyją tam jeszcze inni poza intelektualistami?)” 🙂 Takij wapros Zaznaczam że felieton ma już parę latek, w związku z tym trochę wody upłynęło w Wiśle, nawet w okolicach Krakufka… 🙂

   https://www.salon24.pl/u/pesymizm/837844,pobozny-posel-gowin-rosnie

   Odpowiedz
  • 14 grudnia 2021 o 09:51
   Permalink

   @Mikołaj

   Wybacz, ale chyba Polacy mają już dość prostytutek politycznych, tych okrągłostołowych także, więc dziwię się twojemu zachwytowi nad tym panem. On nie ogarniał nic, czego się dotykał to spieprzył i robił w interesie kapitału. A jego załamanie nerwowe guzik nas obchodzi, tak jak jego nigdy nie obchodził los zwykłego człowieka robotnika i chłopa.
   Baba z niego skoro po jakimś politycznym potknięciu doznał załamania nerwowego. To świadczy, jak zresztą cała jego działalność polityczna, że gość nie ma charakteru. Zwykła intelektualna ciota.

   Odpowiedz
 • 14 grudnia 2021 o 12:34
  Permalink

  W dniach 4-6 czerwca 1982 r. odbył się w Londynie V Centralny Zjazd Delegatów Stronnictwa. Był on okazją do zajęcia przez SN stanowiska wobec ówczesnej sytuacji w Polsce, z wprowadzeniem przez krajowy reżim stanu nadzwyczajnego na czele. Obszerną relację ze Zjazdu zamieściła „Myśl Polska”, przytaczając najważniejsze wystąpienia. Jako jeden z pierwszych głos zabrał gość – Mieczysław Harusewicz – senior środowisk narodowo-radykalnych (przed II wojną był jednym z liderów ONR „ABC”).

  W swoim wystąpieniu przestrzegał on przed wpływami obcych ośrodków politycznych: „Smutna rola KORu i jego przybudówek w ramach «Solidarności» w znacznym stopniu przyczyniła się do tego, co dziś mamy w Kraju. Jeszcze jeden dowód, jak bacznie trzeba patrzeć na ręce manipulujące z zewnątrz i służące niepolskim interesom. I nie tylko patrzeć, ale i w porę bić po nich, by nie powtórzyły się tragedie bazowane na tak zapalnym charakterze Polaków (podkreślenie – M.M.). Wytrącać z tych rąk karty znaczone cudzą inspiracją (…) Nie wolno dopuścić, by obce czynniki wpływały a tym bardziej decydowały w najważniejszych dla narodu sprawach. By powtórzyła się jeszcze raz tragedia w rodzaju Powstania Warszawskiego, bo komuś obcemu, chociażby tzw. czynnikom przyjaznym, w danym momencie to może być na rękę, a tym bardziej wrogom”.

  Drugim spośród zaproszonych na Zjazd gości był Jędrzej Giertych, który w skrócie zarysował znane już m.in. z cytowanej powyżej broszury poglądy na ówczesne położenie Polski, akcentując przede wszystkim zagrożenie trockistowsko-korowskie prowadzące wprost do rewolucji: „Pod koniec pierwszej połowy grudnia ubiegłego roku Polska stała już w obliczu wyraźnie narastającej rewolucji. Rewolucja ta prowadziła Polskę ku katastrofie. Ogłoszenie stanu wojennego przeszkodziło wybuchowi tej rewolucji”. W jednym z kolejnych wystąpień Wacław Całus dużo miejsca poświęcił ówczesnemu stanowisku Kościoła w Polsce, obszernie cytował wypowiedzi Prymasa Wyszyńskiego:

  „W przemówieniu wigilijnym Prymasa Wyszyńskiego do kapłanów Warszawy w roku 1980 znalazły się następujące myśli: «…politycy mogą mówić o jakichś siłach antysocjalistycznych, my zaś możemy mówić o siłach antykościelnych, które czują się zaniepokojone tym, że odradzająca się Polska szuka oparcia o Ewangelię Chrystusową, o sprawiedliwość społeczną, o miłość i pokój, którego świat dać nie może. Są takie ośrodki, które są tym zaniepokojone i dlatego podniosły wielki alarm na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Szkoda, że nie są to wypowiedzi pisane w języku polskim, ale francuskim i niemieckim.»

  Oraz: «Powtarzam Najmilsi, wzrastające zaufanie warstw robotniczych do Kościoła nie podoba się ludziom, którzy chcieli w tym środowisku założyć własną domenę, swoje – że tak powiem – okopy do walki z rzeczywistością»”.

  Jerzy Ptakowski z kolei w swoim przemówieniu dokonał analizy głównych sił politycznych w Polsce. W ramach „Solidarności” wyróżnił trzy nurty: umiarkowany – symbolizowany przez Lecha Wałęsę, skrzydło skrajnie prawicowe – reprezentowane przez KPN Leszka Moczulskiego oraz skrajną lewicę w postaci KOR-u, która była, zdaniem Ptakowskiego, najbardziej niebezpieczna. O tym ostatnim nurcie autor pracy Oświęcim bez cenzury i bez legend pisał: „Skrzydło lewe skupia elementy marksistowskie i antykatolickie, choć pozoruje ze względów taktycznych przyjazny stosunek wobec Episkopatu i Kościoła (…) Grupa KOR-u ma charakter wyraźnie trockistowski. Jej dążenia nie zmierzają do zaspokojenia celów polskich, lecz do wywołania rewolucji światowej”. Ptakowski przytacza również jedną z wypowiedzi Jacka Kuronia: „Ideolog KOR-u Jacek Kuroń uważa, że z powodu nędzy, przemocy i braku innych niż otwarta walka możliwości skutecznego działania – wybuch społeczny jest nieunikniony. «Cały blok sowiecki – pisze Kuroń – został głęboko wstrząśnięty wydarzeniami w Polsce. Interwencja zbrojna w Polsce będzie ostatnim aktem ZSRR. W ciągu kilkunastu miesięcy lub kilkunastu tygodni lokalne wystąpienia przemienią się w o g ó l n o p o l s k i e r o z r u c h y. W ł a d z a o k u p a c y j n a z o s t a n i e obalona przy r ó w n o c z e s n y m uderzeniu we wszystkie ośrodki władz i informacji w Kraju».”.

  Zam. na stronie “gajowymarucha … . za: “myslpolska.info” temat: “Stronnictwo Narodowe wobec stanu wojennego’.

  Odpowiedz
 • 14 grudnia 2021 o 18:52
  Permalink

  @ Krzyk58
  @Miecław
  Chyba nie zostałem dobrze zrozumiany. Moje credo jest takie, że możliwy spadek stopy życiowej naszego społeczeństwa nie jest największym, możliwym problemem. Ze wszystkich niedobrych rzeczy, które będą spadały na nasze głowy, najbardziej niebezpiecznym będzie jeszcze większy rozłam w naszym społeczeństwie. Ten rozłam już wpływa ujemnie na psychikę wielu ludzi, a będzie powodował, że całemu społeczeństwu będzie się coraz trudniej „żyło”. Podkreślę, nie spadek stopy życiowej, ale właśnie „dołek” psychiczny będzie kulą u nogi naszego życia.
  Niezależnie od tego, kto w naszym państwie będzie rządził, i jak będzie rządził, nasz kraj się nie załamie i nie rozleci.

  Na działania wszystkich naszych polityków, podkreślę słowo wszystkich, patrzę chłodnym okiem. Działania byłego premiera z PO, Donalda T., po powrocie na scenę polityczną, porównuję do wbicia klina w rysę, która już dzieli nasze społeczeństwo, i walenie w ten klin młotkiem. Nie mam pewności czy jest to działanie celowe, czy braku roztropności. To powoduje, że pęknięcie się pogłębia.

  Tyle, że „działalność” byłego premiera to jest mały Pikuś w porównaniu do możliwego efektu, który może być wywołany ostatnimi wypowiedzi prezydenta oraz znaczących przedstawicieli zjednoczonej prawicy. To już nie jest walenie młotkiem w klin wepchnięty w szczelinę, charakteryzującą rozłam w naszym społeczeństwie, ale uderzanie w ten klin młotem kowalskim.

  Wracając do Jarosława Drugiego. Jaki był, taki był, ale według mojej oceny, był jedynym politykiem z górnej półki, który miał ochotę zasypywać nasze podziały. Pond rok temu przypuszczałem, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być stworzenie na pewien czas, rządu „jedności narodowej”. Głównie w celu łatwiejszego przejścia przez możliwy ekonomicznie trudny czas. Wydawało mi się, że jedynym politykiem, który mógł zostać premierem takiego rządu byłby Jarosław Drugi.

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2021 o 22:56
   Permalink

   @Mikołaj

   Zgadzam się z tobą, że podziały społeczne będą się pogłębiać i to jest najgorsze dla społeczeństwa, ale jest to niestety wynik systemu kapitalistycznego i mafijnej pseudodemokracji.

   Natomiast co do tego posła prostytutki zdania nie zmienię, to człowiek bez wartości.

   Odpowiedz
 • 15 grudnia 2021 o 14:24
  Permalink

  @Miecław
  a) Rozłam w naszym społeczeństwie miał miejsce w czasie tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. Żywię nieukrywaną nadzieję, że nie doświadczymy aż takich „rozłamów” po raz kolejny.

  b) Postrzegam polityków, jako ludzi, którzy wykorzystują innych do zrealizowania swoich celów, lub ludzi, którzy godzą się na bycie wykorzystywanymi.

  Jarosław Drugi nie „pasował” do dzisiejszej polskiej „polityki”. Był politykiem, który miał swoje poglądy i uważał je za najbardziej „słuszne”. Żeby istnieć na scenie politycznej wszedł w układ ze znacznie silniejszym politykiem. Jego „wadą” było to, że nie potrafił wyzbyć się swoich poglądów. Mało tego, on te poglądy głosił i liczył, że będą wysłuchane i realizowane. I to było jego “słabością” jako polityka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.