Oczernianie działań Rosji przeciwko terroryzmowi to wspieranie terroryzmu

Screen from Civilian objects were undamaged by Amnesty International lic. CC4.0

Trzeba to sobie powiedzieć jasno, jednoznacznie i w sposób tak dobitny, żeby każdy, podkreślmy każdy zrozumiał. Jakiekolwiek oczernianie działań Rosji przeciwko terroryzmowi to wspieranie terroryzmu. Dlatego i tylko dlatego, ponieważ wojna rządzi się swoimi prawami i ten, kto oczekuje że rosyjskie samoloty będą zrzucać kwiaty, albo misie dla dzieci, na obszary objęte permanentną wojną domową, często wielokrotnie zmienione, z krajobrazem zmienionym przez wojnę – to nie jest nawet złe życzenie Rosji, które jeszcze można przeboleć, ale to jest po prostu wspieranie terroryzmu, wręcz poplecznictwo dla terrorystów, którzy tak brutalnie doświadczają dzisiaj zwłaszcza mieszkańców Syrii i Iraku.

Upubliczniono raport, bardzo zasłużonej dla humanizmu i praw człowieka organizacji – „Amnesty International”, który dotyczy rzekomych skutków rosyjskich nalotów, a w swojej wymowie jest tak niesłychanie stronniczy i tak wyjątkowo napisany pod ustaloną z góry tezę, że trzeba zupełnie poważnie się zapytać, czy autorzy tzw. raportu „Obiekty cywilne nie zostały zniszczone” („Civilian objects were undamaged” – Russia`s statements on its attacks in Syria unmasked) Źródło: PDF w j. ang. [tutaj]– działają na zamówienie polityczne i co ich zleceniodawca ma wspólnego z terrorystami. Można zrozumieć wiele, można zrozumieć propagandę, można zrozumieć jawne czyste kłamstwa – jak to miało miejsce odnośnie wydarzeń w Donbasie, gdzie całe rosyjskie dywizje pancerne miały nacierać na Kijów, to prawa propagandy, każdy rząd robi co jest w stanie, żeby umniejszyć własne grzechy a wykazać zbrodnie przeciwnika. O ile jeszcze Ukrainie bardzo zależało na tym, żeby Rosję za wszelką cenę włączyć do wojny, to po co rzekomo niezależna organizacja międzynarodowa – publikuje stronniczy i niepodparty obiektywnymi dowodami niby raport na temat rzekomych skutków rzekomo rosyjskich bombardowań, to proszę już sobie dopowiedzieć samemu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Rosja za swoją odwagę obrony wolnego świata, humanizmu i po prostu cywilizacji ludzkiej – bliskich każdemu cywilizowanemu człowiekowi – już została srogo ukarana, przecież pamiętamy jak NATO zestrzeliło rosyjski samolot nad terytorium Syrii, a następnie doszło do mordu na pilocie (złamanie wszelkich konwencji). Wcześniej mieliśmy atak na rosyjski samolot cywilny, bomba na pokładzie – setki, wręcz tysiące rodzin w całej Rosji i innych krajach b. ZSRR, z których obywatele wracali wówczas z Egiptu będzie miało święta pełne łez. Jednak jakoś się o tym dziwnym trafem nie mówi? Nikogo nie obchodzą rosyjskie ofiary, ale proszę bardzo mamy oto tzw. raport, wedle którego jako główny zarzut można postawić mniej więcej tyle, że ciekawszy i lepszy – bardziej obiektywny, można zrobić nie ruszając się z wygodnego biura w Warszawie, czy Londynie, posługując się jedynie mediami społecznościowymi i stronami internetowymi – przy znajomości języka arabskiego. Nawet bez znajomości tego języka można coś takiego próbować skleić, materiałów w sieci jest bardzo wiele. Zastanawia to, dlaczego w całym raporcie demaskującym rzekome rosyjskie zbrodnie wojenne jest tylko cztery lub pięć zdjęć pokazujących budynki rzekomo zniszczone w wyniku rosyjskich akcji, w tym jedno zdjęcie to zdjęcie fragmentu jakiegoś pocisku lub innego narzędzia walki z fragmentami napisanymi Cyrylicą.

Skala możliwej manipulacji w tym tzw., raporcie i tym tzw. raportem jest tak szokująca, że rzeczywiście może być on trudny do wyjaśnienia, ponieważ po pierwsze nie ma czego wyjaśniać. Przykładowo – w Syrii toczy się wojna od dawna, nie wiadomo czy przedstawione i opisywane obiekty (i strefy) były zbombardowane rosyjskimi bombami przez lotnictwo Federacji? Napisy na czymś co ma pokazywać, że to rosyjskie środki bojowe Cyrylicą to żaden dowód (w raporcie napisano, że to fragment pocisku „Kalibr”), proszę pamiętać że arsenały armii syryjskiej były pełne rosyjskiej/radzieckiej broni, poza tym istnieją jednoznaczne przesłanki wskazujące na możliwość dostaw broni z Ukrainy dla niektórych z ugrupowań bojowników. Poza tym, tam nie trzeba bombardowania, żeby osiągnąć zniszczenia w dużej skali. W użyciu wszystkich stron jest artyleria oraz różnego rodzaju wyrzutnie rakietowe, które w krótkim i średnim zasięgu miotają półprofesjonalnymi ładunkami – także o olbrzymiej mocy, których celem nie jest precyzyjne rażenie, tylko spowodowanie jak największych strat po stronie przeciwnika.

Tymczasem mamy w tym tzw. raporcie pewne usiłowanie zachowania poprawności, albowiem autorzy pokazują metodologię swoich prac. Raport dotyczy około 25 rzekomych rosyjskich ataków, o których telefonicznie lub przez komunikatory internetowe opowiedziało twórcom raportu 16 osób jako tzw. świadków oraz rzekomo dziesiątki innych ludzi z organizacji humanitarnych, placówek medycznych, organizacji pozarządowych (itp.).

Szczególnie perfidnie w tym raporcie postarano się o samą prezentację rejonów rzekomych ataków. Mamy gwiazdki i kwadraty na mapach satelitarnych znanej firmy internetowej, symbolizujące rejony rzekomych rosyjskich ataków. Oczywiście nie można tego zrobić bardziej naiwnie pod gotowe tezy, pokazując gdzie spadały bomby, a zarazem twierdząc że w konkretnym miejscu nie było celów terrorystycznych. Powstaje jedno zasadnicze pytanie – skąd Amnesty International, organizacja kojarzona raczej z pokojowo nastawionymi ludźmi w kolorowych swetrach i z okularami na oczach posiada taką wiedzę wywiadowczą, ze wskazaniem rzekomych rejonów, w których – jak twierdzi – nie było sił i środków terrorystycznych? Czyżby Amnesty International posiadało własne służby wywiadowcze np. agenturalne i zwiadu satelitarnego o których byśmy nie wiedzieli? Wszystko tłumaczy to, że jednym z rzekomo zaatakowanych obiektów miał być szpital, czy też punkt medyczny. To wspaniała medialna równowaga dla amerykańskiego ataku na szpital w Jemenie, dodajmy szpital zarządzany przez globalną organizację pomocy medycznej. No, ale skoro Rosjanie „też bombardują szpitale”, to zawsze już usłużne media propagandowe będą mogły przedstawiać dwa incydenty – i amerykański i rzekomo rosyjski, właśnie w oparciu o ten raport z ładnie zaznaczonymi miejscami rzekomych ataków i cytatami z wypowiedzi naocznych świadków, których intencji nikt tutaj nie próbuje podkopać. Wręcz przeciwnie – ci ludzie po prostu mogli zostać zmanipulowani i przysłużyli się złej sprawie, generalnie chroniąc terrorystów, bo do tego się ten raport w istocie sprowadza. Nie ma w nim żadnej wiadomości, którą można uznać za obiektywną, to jedno wielkie oskarżenie rosyjskich Sił Powietrznych, gdzie jest mowa o rzekomym używaniu amunicji kasetowej i bomb niekierowanych na obszarach zamieszkałych przez ludność cywilną.

Całość to słabo przygotowany para-raport z tezą, który rzeczywiście dokumentuje fragment tragedii mieszkańców Syrii, jednakże skala i jednoznaczność zarzutów wobec lotnictwa Federacji Rosyjskiej jest dalece niewspółmierna do przedstawionych tzw. dowodów. Nie wypada tutaj użyć mocniejszych słów, ze względu na powagę tej wielce zasłużonej organizacji, jednakże nie ulega wątpliwości, że ktoś tutaj chciał bardzo zaszkodzić Rosji – tworząc materiał, który miał być silnym uderzeniem w samą istotę rosyjskiej strategii prowadzenia działań antyterrorystycznych, a stał się w istocie dowodem na niekompetencje i powierzchowność pracy jego autorów.

12 myśli na temat “Oczernianie działań Rosji przeciwko terroryzmowi to wspieranie terroryzmu

 • 24 grudnia 2015 o 05:14
  Permalink

  Po pierwsze AI jest finansowana przez CIA, po drugie funkcjonuje jako byt polityczny – instrument w sprawowanej przez „Zachód” czytaj USA polityce dezinformacji. Podobnie jak „pokojowa” nagroda JOBLA. Mój wielki szacun dla Załogi Obserwatora Politycznego, wraz z życzeniami pogodnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.
  Emil!
  Jako prezent pod symboliczną choinkę poniżej kilka linków, które być może posłużą Państwu do rozważań o nadchodzących zmianach:
  Ziemkiewicz i Jacek Bartosiak – plusy dodatnie, plusy ujemne 26.11.2015
  https://www.youtube.com/watch?v=GyGYIP7yxjE
  Znaczenie Rosji we współczesnym Świecie 05’09” do 06’09”
  Chaos może być szansą dla Polski – Jacek Bartosiak
  https://www.youtube.com/watch?v=S7UaaIBgzLM
  Bardzo ważne! 30’30” 30’50”!!! 31’00”
  Znaczenie Rosji dla USA & Chin od 35’00” do 37’00”
  Odwrócenie sojuszy między USA, Polską i Rosją.
  https://www.youtube.com/watch?v=G0m_sPSih3Q
  CAŁOŚĆ!!!!!!

  Odpowiedz
 • 24 grudnia 2015 o 05:24
  Permalink

  Kolejny zestaw kłamstw przeciwko Rosji jak na zamówienie. Faktycznie można lepszy w oparciu o youtuba zrobić!

  Odpowiedz
  • 24 grudnia 2015 o 09:38
   Permalink

   Klamstwa pochodza z serialu wyswietlanego w TV “arte” / http://www.arte-tv.de pt.”Occupay” …. odsylam do mojego dzisiejszego komentarza , takze polecam obejrzenie tego serialu, jest 7 dni bezplatnie w sieci w j.niem., j.francuskim oraz z napusami w j.ang. i j.hiszpanskim ……

   Odpowiedz
 • 24 grudnia 2015 o 06:59
  Permalink

  Jeszcze jedna moja uwaga ws AI. Mój kolega onegdaj jako ekspert i przedstawiciel jednego z azjatyckich krajów, w ONZ dementował kłamstwa wyssane z 21 palca przez AI. Stąd też niejako z „pierwszej ręki” wiem, do jakich celów służy Amerykanom ta przybudówka CIA. Dla dociekliwych wskazuję działania, AI na temat Chin itd.…. Tak, więc skoro USA prowadzi wojnę z tymi dwoma krajami to do celów dezinformacji w tych krajach używana jest właśnie ta ich przybudówka. Podobnie jak w okresie PRL-u, w szkalowaniu Polski byli niedoścignieni. Często na ich doniesienia powoływała się rozgłośnia z Monachium – RWE. Działająca w ramach CIA. W tym miejscu warto przypomnieć, że w zasadzie każdy etatowy pracownik tej „rozgłośni” był zatrudniony i opłacany przez CIA. Istnieje bardzo bogaty materiał na ten temat w tym wspomnienia Jana Owaka Jeziorańskiego – byłego szefa sekcji polskiej tej rozgłośni propagandowej.

  Odpowiedz
 • 24 grudnia 2015 o 07:40
  Permalink

  Psy szczekają Rosja robi swoje,a rusofile miauczą DA Zdrawstwujet Pobieda.

  Odpowiedz
 • 24 grudnia 2015 o 09:33
  Permalink

  A propos tematu powyzszego tematu felietonu oraz komentarzy @Emil…
  W kulturalno-oswiatowej TV niemiecko-francuskiej http://www.arte.tv.de jest ostatnio np.wczoraj w nocy wyswietany serial ( cos 10 odcinkow ) “Occupay”/ = “Okupscja” /, produkcji nowesko-francusko-szwedzkiej, ktora w bardzo szczdgoliwy sposob przedstawia niby rosyjka okupacje Norwegii ….i jak niby Norwedzy oficjalnie i “w podziemiu” walcza niby o wyzwolenie z pod tej okupacji rosyjskiej …..z uwagi na sters czasowy nie ogladalam tej serii, tylko zawsze wyrywkowo pare minut, ale wczoraj tak ….ludzie …co to wymyslaja dzisiejsi propagadysci i rozni agenci, jak to wspomina @Emil jest zawarte w tej serii , jakiego to wysilku dokladaja Norwedzy by walczyc przeciw tej niby okupacji rosyjskiej: podwojni agenci, propaganda, zatruta woda pitna przez “okupanta “….a teraz takie doniesienia z realnych wydarzen …jak w filmie science-fiktion ….
  Ten serial po wyswietleniu jest zawsze 7 dni bezplatnie w seci we francuskiej i w niemieckiej wersji jezykiwej, od 01.12’2015 takze z napisami w j.angielskim i w j.hiszpanskim, wlasiwie lektura obiwiazkowa dla bywalcow / czytelnikow OP …..
  Ludzie przenosza scenariusz filmu do realnego zycia ….krew mrozi w zylach …

  Odpowiedz
 • 24 grudnia 2015 o 09:39
  Permalink

  A propos tematu powyzszego tematu felietonu oraz komentarzy @Emil…
  W kulturalno-oswiatowej TV niemiecko-francuskiej http://www.arte.tv.de jest ostatnio np.wczoraj w nocy wyswietany serial ( cos 10 odcinkow ) “Occupay”/ = “Okupscja” /, produkcji nowesko-francusko-szwedzkiej, ktora w bardzo szczdgoliwy sposob przedstawia niby rosyjka okupacje Norwegii ….i jak niby Norwedzy oficjalnie i “w podziemiu” walcza niby o wyzwolenie z pod tej okupacji rosyjskiej …..z uwagi na sters czasowy nie ogladalam tej serii, tylko zawsze wyrywkowo pare minut, ale wczoraj tak ….ludzie …co to wymyslaja dzisiejsi propagadysci i rozni agenci, jak to wspomina @Emil jest zawarte w tej serii , jakiego to wysilku dokladaja Norwedzy by walczyc przeciw tej niby okupacji rosyjskiej: podwojni agenci, propaganda, zatruta woda pitna przez “okupanta “….a teraz takie doniesienia z realnych wydarzen …jak w filmie science-fiktion ….
  Ten serial po wyswietleniu jest zawsze 7 dni bezplatnie w seci we francuskiej i w niemieckiej wersji jezykiwej, od 01.12’2015 takze z napisami w j.angielskim i w j.hiszpanskim, wlasiwie lektura obiwiazkowa dla bywalcow / czytelnikow OP …..
  Ludzie przenosza scenariusz filmu do realnego zycia ….krew mrozi w zylach …

  Odpowiedz
 • 24 grudnia 2015 o 10:13
  Permalink

  Tam w Syrii toczy się wojna, do tego jest to okrutna wojna domowa.

  Pierwszą ofiarą każdej wojny jest zawsze PRAWDA.

  I to by było na tyle.

  Wesołych Świąt!

  Odpowiedz
 • 25 grudnia 2015 o 17:21
  Permalink

  Precz z ruską propagandą

  Odpowiedz
  • 25 grudnia 2015 o 19:15
   Permalink

   @Wielka Polska Katolicka
   …A kuku ! Poalkoholowe delirium tremens…..z pewnoscia budowal komentator wlasnorecznie po pijaku piramidy w Egipcie ???

   A to wierny czytelnik ruskiej propagandy sie znalazl ….to najwyzsza forna uznania dla OP i komentatorow ……piekne dzieki ….

   Odpowiedz
   • 25 grudnia 2015 o 20:01
    Permalink

    Uważam, że dyskutowanie z Wielką i na dodatek Katolicką i Polską nie warto dyskutować, być może jest to osoba, która potrzebuje pomocy ja nie jestem medykiem ani egzorcystą. Natomiast przypomnę 3 zasady, które już kiedyś cytowałam a o których warto pamiętać.

    1.Słabi ludzie szukają zemsty

    2.Silni wybaczają

    3.Inteligentni ignorują

    Odpowiedz
  • 25 grudnia 2015 o 22:11
   Permalink

   Tylko чмо… tak słucziło’s! Woot! Duurak!

   🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.