Obwiniają Rosję, ale gdzie są dowody?

graf. red.

Przypomnijmy, Boeing-777 z Malaysia Airlines o numerze MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur, zakończył tragicznie swój lot 17 lipca 2014 r. Przelatując nad Ukrainą uległ dramatycznej katastrofie w pobliżu Doniecka, cały czas znajdując się w przestrzeni powietrznej Ukrainy, której władze, wbrew logice, nie zamknęły obszaru działań zbrojnych dla ruchu pasażerskiego nad przestrzenią działań wojennych, którą same ustanowiły.

Na pokładzie było 298 osób, wszyscy tragicznie zginęli. Większość ofiar była obywatelami Holandii. Wykazano, że nie był to zwykły wypadek lotniczy. Dramatyczną katastrofę spowodowało zestrzelenie samolotu pociskiem rakietowym. Światowa opinia publiczna dość szybko otrzymała wskazanie na „winnego”. Sprawa jednak do dzisiaj nie jest wyjaśniona i to pomimo olbrzymiego zaangażowania przemysłu propagandy w wydaniu globalnych mediów. Holendrzy przeprowadzili śledztwo z tezą, udowodniając że samolot został zestrzelony radziecką rakietą, którą posiada na uzbrojeniu Ukraina, Rosja, Gruzja i inne liczne kraje.

Malezyjczyków mało kto pytał o opinię, chociaż w tym kraju to była i nadal jest prawdziwa tragedia, krewni ofiar naciskają na władze w celu wyjaśnienia prawdy. Jak podaje angielskojęzyczny Malezyjski portal malaymail.com pan Mahathir bin Mohamad – premier Malezji udzielił wyjątkowo interesującego wywiadu 30 maja podczas konferencji prasowej w Tokio (słowa pana premiera przytacza również 30 maja br., malezyjski portal rządowy w tekście: „Malaysia Wants Evidence to Show Russia Shot Down MH17”).

Pan premier powiedział wprost: „Nie ma dowodów na zaangażowanie Rosji w tragedię samolotu nad Donbasem”. Malezyjski premier skrytykował wyniki oraz formę dochodzenia w sprawie tragedii lotu MH17, podkreślając że śledztwo w sprawie było nadmiernie upolitycznione. Nie miało raczej na celu ustalenie prawdy, ale obwinianie Rosji o tragedię. „Obwiniają Rosję, ale gdzie są dowody?” Powiedział, że Malezja zaakceptowała raport z dochodzenia w Holandii, ale tylko do momentu, gdy samolot został zestrzelony przez pocisk produkowany przez Rosję.

Trudno się nie zgodzić z założeniem, że nieistotne jest kto wyprodukował rakietę a istotne jest to kto je wystrzelił, wg pana premiera to pytanie jest otwarte nie ma dowodów na to kto to zrobił. Pan premier nazwał podczas konferencji rosyjskich wojskowych: „zdyscyplinowanymi i kompetentnymi ludźmi, którzy mogli łatwo zrozumieć, że MH17 to samolot pasażerski”. „Z tego powodu wątpię, by zdyscyplinowany i zorganizowany oddział był odpowiedzialny za wystrzelenie rakiety”, podkreśla premier Malezji.

Ponadto powiedział, że Malezja powinna uczestniczyć w badaniu „czarnych skrzynek”, ale „z jakiegoś powodu” jego kraj nie mógł studiować rejestratorów – Premier przyznał, że wprawdzie Malezja nie dysponuje własnymi ekspertami w tej dziedzinie ale może zamówić i zapłacić za niezależne badanie czarnych skrzynek. To powszechna praktyka w przypadku wypadków lotniczych. Nie da się zrozumieć powodów, dla których uniknięto czegoś tak oczywistego, jednak jest to kluczowy element ewidencjonowania dowodów po katastrofie lotniczej. Wykluczenie takiego dochodzenia jest jednoznaczne z uruchomieniem podejrzeń o ukierunkowanie śledztwa na z góry przyjętą tezę. Oczywiście nie nam rozstrzygać o faktach, jednak pytania w imię tragicznie zmarłych ludzi można zadać.

Sytuację kompleksowo doskonale podsumowują następujące słowa pana premiera: „Nie wiemy, dlaczego jesteśmy wykluczeni ze śledztwa, ale od samego początku widzimy w nim zbyt wiele polityki i nie chodziło o to, aby dowiedzieć się, jak to się stało, ale wydaje się, że koncentrujemy się na próbie przypisania tej sytuacji Rosji a to nie jest sytuacja w której można by było uznać śledztwo za niezależne” – powiedział dr Mahathir.

Trudno powiedzieć czy malezyjskie oczekiwania przeprowadzenie niezależnego śledztwa angażującego wszystkie zainteresowane strony kiedykolwiek zostanie zrealizowane wiadome jest jednak, że po niemal 5 latach od tej wielkiej tragedii pytań na które nie znamy odpowiedzi jest nadal bardzo wiele. Rząd Malezji domaga się twardych dowodów, wskazujących na rosyjską odpowiedzialność za zestrzelenie ich samolotu. Oczywiście, o tym media mainstreamowe nie napiszą, a nawet jeżeli to w kontekście wykluczającym obiektywizm i prawo Malezyjczyków do dochodzenia do prawdy.

19 thoughts on “Obwiniają Rosję, ale gdzie są dowody?

 • 3 czerwca 2019 o 04:42
  Permalink

  W mojej opinii winien był bałagan, ew. alkohol u “separysty” no i brak kompetencji.

  Zestaw mógł być obsługiwany przez niedoszkoloną obsługę, latały tam inne samoloty i NIEFACHOWIEC nacisnął przycisk START, w tzw. sytuacji “paniki operacyjnej”.

  Tym NIEFACHOWCEM mógł być albo rezerwista, co nie TRENOWAŁ strzelania od lat, bo w tamtym okresie Rosjanom zależało, żeby “separatyści” byli Ukraińcami z Doniecka lub pochodzili z Ukrainy.

  Dochodzi brak nadzoru i dyscypliny – bo to jednak nie była Armia Rosyjska, co zauważa Premier Malezji, stąd moje podejrzanie o alkohol.

  No i deficyt czasu.

  To były sekundy, na decyzję o otwarciu ognia – i operator spanikował …

  Przedstawienie tego jak było naprawdę, nie leży w interesie ani Doniecka (cywil-banda), ani Rosji, bo mogli to SUROWO zabezpieczyć, skoro te zestawy przekroczyły “granicę” z Rosją.

  W każdym razie, nie było w interesie Rosji zestrzelenie tego samolotu.

  Dochodzi brak odpowiedzialności władz Ukrainy o ustanowieniu strefy Zakazu LOTÓW, nad obszarem walk.

  No i władze linii lotniczej też powinny wydać instrukcje swoim pilotom, że tam jest wojna 10 000 metrów poniżej …

  Wnioski: producent rakiet nie jest JEDYNYM WINNYM tragedii.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 06:58
  Permalink

  Zestrzelenie malezyjskiego samolotu było celową prowokacją władz Ukrainy na polecenie USA, obliczoną na spolaryzowanie światowej opinii publicznej i wywarcie presji na NATO, aby bardziej zdecydowanie zaangażowała się w konflikt wykreowany po “kijowskim majdanie”. Do wczoraj były to tylko słowa przeciwko słowom. Jednak opublikowane zdjęcia satelitarne pochodzące z amerykańskich i brytyjskich satelitów wojskowych, wskazują na to, że rzeczywiście tak było.
  Administracja amerykańska bardzo ostrożnie wypowiada się na temat ewentualnego sprawstwa tragedii lotu MH17. Dodatkowo do dzisiaj ani USA, ani inne zachodnie państwo, nie opublikowało zdjęć satelitarnych pokazujących co się zdarzyło 17 lipca 2014 roku.
  Na publikowanych zdjęciach widać zarówno lecącego Boeinga jak i UKRAŃSKIEGO SU-27. Widać nawet moment odpalenia rakiety.
  Jest to informacja sensacyjna, bardzo dziwi cisza na ten temat w zachodnich mediach. Po wbiciu do głowy opinii publicznej, że to prorosyjscy separatyści zestrzelili lot MH17, takie informacje mogą spowodować, że zbyt wiele osób zacznie sobie zadawać pytanie kto jest kim w tym konflikcie i czy rzeczywiście lansowany przez zachodnie media podział na “tych złych” ze wschodu i “tych dobrych” z zachodu jest …
  PS…
  Według Ławrowa, szef holenderskiego MSZ powiedział mu, iż nie ma wątpliwości, że pocisk rakietowy Buk, którym strącono samolot, został przewieziony z terytorium Rosji. – Zapytałem o fakty, które potwierdzają te twierdzenia. Nie podał żadnych faktów – oświadczył rosyjski minister.
  Ławrow oznajmił też, że jeśli ,,partnerzy Rosji w tym przypadku, gdy chodzi o śmierć setek ludzi”, postanowili – jak to ujął – “spekulować w tej kwestii w celu osiągnięcia swoich celów politycznych”, to “pozostawia to ich sumieniu”.
  Rosja ma tradycyjnie dobrą dyplomację, a datuje się to od carskich czasów. Rosja w
  odróżnieniu od Amerykanów – nie wykonuje nieprzemyślanych ruchów. Warto wspomnieć, że gdy Turcy zestrzelili rosyjski samolot bojowy – Rosjanie spokojnie
  ograniczyli (Turkom) – EKSPORT POMIDORÓW. A sięgając pamięcią wstecz – ileż
  to było oskarżeń o STOSOWANIE BRONI CHEMICZNEJ?. Nie tylko w Syrii.
  Starożytni Rzymianie stworzyli kultowe zapytanie “CUI BONO” ( “kto korzysta”, “w
  czyim interesie” ). Państwo jako ludzie niewątpliwie inteligentni i rozsądni – możecie
  zadać sobie to j e d n o pytanie – czy skoro jest powszechnie wiadomym że rakiety
  Buk produkują Rosjanie – z e s t r z e l e n i e pasażerskiego samolotu taka rakietą –
  leżało w szeroko pojętym i n t e r e s i e Rosji ???.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 07:34
  Permalink

  Zestrzelenie pasażerskiego samolotu wiązało sie z umiędzynarodowieniem konfliktu na Ukrainie i tylko Ukraina mogla być tym zainteresowana. Z tego powodu w normalnych warunkach Ukraina powinna być pierwszym podejrzanym. Rosja nie mila w tym incydencie nic do wygrania dlatego z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać że nie była aktywną stroną tego smutnego wydarzenia.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 07:46
  Permalink

  Też zwróciłem uwagę na opinię strony malezyjskiej, tylko że to nikogo nie interesuje Zachód przyjął swoje własne prawdy i je promuje. To skrajnie żenujące i śmieszne, ponieważ to czysta hipokryzja. Takim samym łgarstwem, a nawet jeszcze bardziej brutalnym było to jak oczerniono Rosję o ludobójstwo w Odessie dokonane przez ukraińskich herojów.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 08:55
  Permalink

  Jak donosiły media po katastrofie MH-17 wrakowisko i sam wrak były ostrzeliwane z broni ciężkiej i maszynowej przez siły ukraińskie. Na skutek ostrzały musiały powstać uszkodzenia w wyniku których badanie uszkodzeń wraku i ran ofiar katastrofy ma wątpliwą wartość dowodową. Tak zwane “czarne skrzynki” znaleźli i ochronili przed zniszczeniem powstańcy donieccy, a następnie przekazali przedstawicielom władz Holandii. Nie jest wiadome czy Holendrzy zapoznali się z ich zapisami, bowiem przejęte zostały przez służby brytyjskie. W tej sytuacji rośnie ranga ewentualnych korzyści z tej katastrofy, a te na pierwszy plan wysuwają władze ukraińskie. Publikowane były też hipotezy mówiące o tym, że zestrzelenia dokonano omyłkową z zamiarem dokonania zamachu na samolot z prezydentem Putinem na pokładzie. To by uzasadniało celowość ostrzału wrakowiska. Nie przypuszczam służby NATO-wskie utajniały by dowody w przypadku gdyby że gdyby zapisy “czarnych skrzynek”, zeznania świadków i zdjęcia satelitarne przemawiały za sprawstwem wojsk rosyjskich bądź powstańców donieckich. W uzupełnieniu warto przeczytać jeszcze i ten artykuł: https://wolnemedia.net/boeinga-777-zestrzelil-kpt-wladyslaw-woloszyn/
  A kapitan Wołoszyn niczego już nie zezna, bo nie żyje.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 09:28
  Permalink

  Nie oczekujmy od zachodnich imperialistów obiektywizmu i prawdy. Tam jej nigdy nie było, tylko interesy. Ich interesem jest rozwalić Rosję i Chiny, aby móc panować nad światem w sposób bezwzględny. Każde więc kłamstwo, każda prowokacja, każde wykorzystanie zmanipulowanych społeczeństw byłych demoludów jest tylko i wyłącznie ich interesem. Coś takiego jak honor i pokojowa współpraca jest im zupełnie obce. Dopóki podbite mentalnie i skolonizowane gospodarczo we współpracy z okupacyjną religią społeczeństwa tego nie zrozumieją, nic się na świecie nie zmieni. Gdyby mogli to już dawno Polaków posłaliby na wojnę, ale to im się nie uda, bo mimo wszystko Polacy już się wyzwolili z “jaśnie pańskiej” niewoli i rekrut nie będzie ślepo posłuszny panom i plebanom. To już nie ta epoka, mam nadzieję.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 12:10
  Permalink

  Własnie dla takich rzeczy czytam OP, słowa premiera Malezji są niepodważalne. Nic dziwnego że Łże N o nich nic nie mówi, ani narodowa…

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 16:01
  Permalink

  Zwracam uwagę na “niepozorny” aspekt spadania w 2014 r. samolotów
  linii Malaysia Airlines i związek (?) przyczynowo-skutkowy z werdyktem
  Trybunału Sprawiedliwości w Kuala Lumpur. (Był taki!)
  Pomijam możliwy wątek grubszej prowokacji ze strony zachodu, swego czasu przypominam sobie że w tamtym czasie
  krążyły w necie relacje, iż powstańcy zbierali na polach zwłoki będące w stanie zamrożenia-( niedopatrzenie? – Brak korelacji w czasoprzestrzeni?)
  @Miecławie, “pokiełbasiłeś” 🙂 tak już masz. – TO lewica postkomunistyczna,
  i lewica popisowska posyłała nas nie nasze wojny, w interesie Usraela.
  A co ma do powiedzenia Prawica w temacie awantur wysłuchaj uważnie
  choćby G. Brauna… no i dobra rada na przyszłość nie ufaj lewicowcom,
  czy innym awanturnikom (wojennym) postkomunistycznym… 🙂
  Ta ZARAZA w służbie neotrockizmu zdolna jest “do wszystkiego”, byle
  przypodobać się nowym panom (suwerenom)… 🙁 Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 3 czerwca 2019 o 17:32
   Permalink

   @Krzyk58
   Jakiego neotrockizmu, jakiego ?

   Neotrockizm to moze powstac, jak rewolucyjnie ludzie obala neoliberalizm i z pewnoscia przez dluzszy czas beda jakobinisze sily z samosadami itd. az sie nowy system polityczny wykrystalizuje….

   Neoliberalizm nie jest neotrockizmem, lecz bardzo, bardzo ostra,.mozliwa tylko w specjalnych warunkach po tzw. (sprowokowanym ) “upadku” Zw. Radzieckiego i tzw. ” bloku panstw demokracji ludowej” forma rabunkowego, darwinistycznego kapitalizmu z kompletnym (z )niszczeniem struktur spolecznych i politycznych panstw bez realnej wladzy oraz kompletnej eksploatacji zloz naturalnych i srodowiska naturalnego, bez prawdziwego rozwiozania plag ludzkosci, jaka stalo sie ok.6-krotne przeludnienie planety ziemskiej, ktorej fizyczne poklady mineralow i substancji chemicznych nie starcza dla wszyskich wielokomorkowcow, jakim jest homo sapiens… w tej sytuacji wlasnie sie znajdujemy…..

   Odnosnie wszechswiatowego fenomenu ewolucji ( bylej ) lewicy w kierunku woli posiadania calkowitych dobr materialnych oraz “wladzy” , czyniaca byla lewice krwiopijnym, neoliberalnym kapitalista zgadza sie ale owi w momencie zmiany orientacji przestali byc automatycznie lewica i stali sie nowymi neoliberalnymi kapitalistami, komentair to wiecznie miesza i miesza….jak sie z maki,jaj,drozdzy i mleka wyroni i upiecze babke drozdzowa z lukrem, to nie mozna mowic po tym procesie o ..to jest maka, o … to sa jajka.., o to jest mleko a to drozdze, bo ich juz nie ma a nowy, powstaly produkt jest inna rzecza sama w sobie….

   Na nowonarodzone dziecko mowi sie to czlowiek i obywatel, daje mu sie imie i nazwisko i mertyke urodzenia a nie mowi sie oh ! to jest plemnik i komorka jajowa w stanie zygity itd. w tym guscie…
   Komentator tu sieje nieporozumienia i mota, jak w matni…to nie jest O.K.

   Odpowiedz
  • 3 czerwca 2019 o 20:33
   Permalink

   Braun to lokaj kapitalizmu i okupacyjnej religii, a nie jakaś tam nowoczesna prawica. Więc pomińmy go milczeniem. Gdyby zdobyli władzę, wtedy byś się przekonał, że w imię Chrystusa zaraz by Polaków szykowali do wojny. Teraz wiedzą, że tylko negując wojenną retorykę mogą trochę zdobyć głosów, nic poza tym.
   A co do lewicy to jej nie ma, poza Lewica Razem, nie widzę nikogo. Ci których masz na myśli to zdrajcy, którzy pod wpływem prawicowej nagonki w PRL-u i okupacyjnej religii buntującej lud porzucili lewicowe i socjalistyczne ideały stając się liberałami i kapitalistami. Tyle w nich jest lewicy ile w kościele prawdziwego pierwotnego chrześcijaństwa. 🙂 Albo tyle co w PSL jest ludowej partii, co i w SLD socjalizmu. 🙂 Notabene obie zdradziły swój elektorat i historyczne ideały walki o egalitarne wartości. Obie partie powinny wylądować już tylko na kanapie, poniżej progu uprawniającego do życia z naszych podatków. Im już dziękujemy bo nie mają honoru, nie bacząc na ofiary i historię popierali m. in. święto przeklętych przez lud i transformację kapitalistyczną. Więc proszę nie utożsamiaj ich z lewicą i komunizmem, tak jak ja nie utożsamiam katolicyzmu z chrześcijaństwem.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 18:22
  Permalink

  Traktowanie wladz Malezji na miedzynarodowej arenie i konkretnie wykluczenie jej z dochodzen oraz pozbawienie jej dostepu do materialow dowodowych uraga wszelakim regulom prawa miedzynarodowego, prawa lotniczego i dyplomatycznego, brakuje slow …

  Oni oczywiscie na dlizsza mete tego rodzaju pogardy nie beda dzierzyc…

  Moze zamiast Being-ow beda kupowac europejskie AirBus-y……a obecnie Malezja, Indonezja, Vietnam, Chiny,Filipiny zaczynaja wysylac z powrotem tony smieci, ktore ladowaly z tzw.”pierwszego swiata” tj. z panstw industrialnych i sa to arcytony plastyku, urzadzen elekrycznych, chemikali i wszelkich odpadow produkcyjnych chemicznych i innych…..zaczyna sie wojna “planet”…

  Co do samego wypadku to oczywiscie, ze Ukraina musiala by w mysl przepisow prawa lotniczego i wojennego swoja przestrzen lotnicza dla ruchu pasazerskiego kompletnie zamknac, gdyz na jej terytoriach odbywala sie wojna z uzywaniem floty lotniczej i wtedy ani separatysci ani tubylcy czy “zli Rosjanie” czy niby mieszajacy wszedzie Chinczycy nie mogli by w zaden sposob zestrzelic samolotu pasazerskiego…..co to tu za dywagacje sie prowadzi…..

  Do tego malezyjskie linie lotnicze musialy otrzymac od Ukrainy formalne pozwolenie na przelot nad terytoriami Ukrainy,gdyz samolot malezyjski wogole nie mogl by wystartowac i leciec na jej terytoriami lub musial by zawrocic lub “miedzyladowac”, np. w Rosji czy Turcji…..

  “Zajscie” /exidence / bylo z premedytacja zaplanowane i to chyba nawet przez wujostwo by umiedzynarodowic konflikt na Ukrainie, udzelic Ukrainie wsparcia politycznego i materialnego a przede wszyskim by uderzyc w Rosje i jej dobre imie oraz autorytet Putina….tu nie ma dla nikogo i to na calym swiecie ani odrobiny watpliwosci….

  Tak spreparowano ten tragiczny wypadek i natychmiast ( !) na lotnisku w Amsterdamie oczekujacy krewni placzac w nieboglosy wymachiwali piesciami i zyczyli Putinowi smieci i czegos tam jeszcze, bo niby to “morderca”……. takimi “grubymi nicmi” uszyli propagandysci te historie….

  Nawet ci (durni) ludzie nie wpadaja na pomysl, ze gdyby Rosja chciala by zaingerowac na Ukrainie, nie musiala by dokonywac takich akcji i ewetualnie ponosic takich brzemiennych konsekwencji politycznych i materialnych min. odszkodowan dla rodzin zmarlych i dla malezyjskiegich lini lotniczych…..

  Oprocz tragedii tylu rodzin, ktore oplakuja w nieukojonym bolu swoich zmarlych bliskich, min. rodziny zmarlego personelu tego samolotu, dla ktorych ta cala sytuacja i traktowanie Malezji z taka pogarda jest nie do przyjecia, pozostawia dla calego swiata awersje do prowadzenia asymetrycznych wojen na barkach ludnisci cywilnej, co stanowi przestepstwo wojenne a ten wypadek lotniczy jest tego bolesnym przykladem….

  Odpowiedz
  • 3 czerwca 2019 o 22:13
   Permalink

   Królowo, bardzo logicznie wypunktowałaś “zasługi” wujostwa.

   Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 21:31
  Permalink

  Вячеслав Антонов и Дарья Олейник. Девяностые.
  https://www.youtube.com/watch?v=bVkgt3-29pY

  “O ZNIEWIEŚCIAŁYCH I ZMYŚLNYCH ŻYDACH W SOBOTĘ CHWALĄCYCH SIĘ SWOIMI KORZENIAMI I ŻĄDAJĄCYCH OD PAŃSTWA DOTACJI NA MUZEA I TEATRY ICH ODRĘBNOŚCI A W NIEDZIELĘ WYPIERAJĄCYCH SIĘ TEJŻE I GROŻĄCYCH TYM, KTÓRZY IDENTYFIKUJĄ ICH ODRĘBNOŚĆ I WYJĄTKOWOŚĆ”. ? https://wawel.neon24.pl/post/149205,antypolska-strategia-kameleona

  https://stan-rzeczy.neon24.pl/ (śmierć Bestii)

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2019 o 21:53
  Permalink

  Nie ma żadnych dowodów bo nie było żadnego udziału Rosji w tych działaniach to wszystko tak jak w Odessie.

  Odpowiedz
 • 5 czerwca 2019 o 18:49
  Permalink

  Zawsze należy kierować się logiką i mózgiem . Wszak nawet butna III Rzesza po zajęciu Austrii i Czech zrobiła prowokację gliwicką – tak ku pamięci !

  Oczywiście macie racje – cui bono – czyli Rosja nie miała żadnego interesu w zestrzeliwaniu czegokolwiek !
  Bono – dobro / zysk miał tylko Zachód i banderland ! Przy okazji analogiczny bzdet czyli “otrucie” ( przeżyli) Skripalów . Czyli Rosja w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej , kiedy już grożono jej bojkotem ( UK szczególnie pluła ) raptem truje ( próbuje ) otruć niepotrzebnego dawnego szpiega , którego zresztą onegdaj ułaskawiła z pudła , w dodatku znacznym “nowiczokiem” . Szkoda , że nie zaleźli wizytówki Putina . Chora brednia !!!

  Niestety , bo to prawda , ale propaganda i kłamstwa tzw. zachodnich demokracji przekroczyły już wszelkie granice . To zbydlęcenie ! Propaganda hitlerowska i stalinowska to pikuś ! Mogę to udowodnić .

  Przykład współczesny ? Proszę bardzo . Skripalowie żyją , lecz są nie wiedzieć czemu ukrywani przez MI 6 .
  Prawda ? Tak . Natomiast Rosja chodzi z łatką “trucicielki” . Zachód wydalił część dyplomatów rosyjskich . Nałożono kolejne durne sankcje . Idźmy dalej ….

  Niejakiego Hadżodżiego zamordowały ( to pewne ) , pokroiły służby ukochanej przez USA Arabii Saudyjskiej .
  I co ? Qrwa NIC ! Trochę pochrząkały zakłamane świnie ( autorytety ) i cisza !

  Widzicie różnicę ???

  A już najlepszym komentarzem jest niedopuszczenie do śledztwa właściciela samolotu i większości pasażerów – Malezji ! Qrwa ( znowu muszę ) . Czy pamiętacie ten KWIK naszych “patriotów” po Smoleńsku ?
  A mieli pełny dostęp do śledztwa , materiałów , wraku . Do wszystkiego , qrwa . Nawet niedawno znowu polecieli “badać ” po raz 155 -ty . No więc wyobraźcie sobie , że nie mieliśmy dostępu a wrak badała Rosja i np. Kazachstan lub Białoruś . Ale by się działo !

  Więc mam tzw. absmak , prościej mówiąc RZYGAĆ mi się chce !

  Odpowiedz
  • 5 czerwca 2019 o 23:22
   Permalink

   A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Rosja zachowuje stoicki spokój i tylko punktuje braki w retoryce oskarżeń, nie dając się sprowokować. Mało tego, jeszcze jak na złość zwraca się do nich – nasi zachodni partnerzy. Mistrzostwo świata osiągnęli Rosjanie w poziomie argumentacji. Straty wizerunkowe zachodu wynikające z tej niskiej propagandy i prowokacji są kolosalne. Biedni zachodni partnerzy, nie mają jak ugryźć niedźwiedzia, bo się okazał zbyt przebiegły i na dodatek ponadprzeciętnie inteligentny. 🙂

   Odpowiedz
   • 6 czerwca 2019 o 17:10
    Permalink

    ” najlepsze w tym wszystkim jest to,…” Miecławie, na pewno znasz powiedzenie: “jeśli wpadłeś miedzy wrony…” itd. stoicki spokój (niekiedy)
    rozzuchwala menela, profilaktycznie, dobrze jest dać mu w zęby, inaczej
    ów spokój poczytany bywa w ‘pewnych kręgach” za oznakę słabości.
    “Tamta” cywilizacja (syjonistyczno-protestancka) uznaje JEDYNIE silniejszego – prawo pięści! 🙂
    Często używana przez WWP (wcześniej) w stosunku do Zachodu forma”o partniorach” miała zawsze podtekst autoironiczny, i słusznie…. Zachód obecnie bierze na przeczekanie – liczy na społeczne niezadowolenie w Rosji… jednak czas pracuje na korzyść Zachodu, w Rosji jest coraz więcej niezadowolonych z liberalnych rządów Putina – i nie są to już tylko liberałowie i ‘demokraci” … Alexandr Dugin: Zachód i liberalizm to trucizna. Co dalej po Putinie? (3/3)
    https://www.youtube.com/watch?v=qdHWYXnudqA&t=63s

    Odpowiedz
    • 6 czerwca 2019 o 22:21
     Permalink

     Zdaję sobie sprawę, jaki to podtekst miało i bardzo dobrze. Wiesz, że najprostsza rzecz to dać w zęby, ale i najgłupsza, bo konsekwencje mogą być różne a to trzeba zostawić sobie zawsze jako ostateczność. W judo jest taka zasada “ustąp, aby zwyciężyć” i ja jestem jej zwolennikiem, nie tylko dlatego, że trenowałem tą i wiele innych sztuk walki. To działa i miło popatrzeć, jak “partniory”, są bezsilni i padają na glebę od własnej propagandy. A w zęby zawsze się zdąży dać w ostateczności. 🙂

     Nie mam czasu na analizy rosyjskich problemów, a Dugin nie zawsze widzi rzeczy takimi jakimi są. Uważam, że czasami się myli, zwłaszcza z nawrotem do religijności. To może pomóc władzy tymczasowo, ale negatywnych uwarunkowań nie odkręcisz. Słowianom jest potrzebny paradygmat słowiańskiego kosmocentryzmu, który by jednoczył plemiona i dawał siłę przetrwania oraz ochronę matce ziemi. Tylko tak możemy oprzeć się destrukcyjnej inwazji kulturowej i ekonomicznej zachodu. Problem w tym, że jeszcze zbyt mało osób rozumie idee kosmocentryzmu, więc nie ma kto uczyć młodzieży tej filozofii oraz kształtować odpowiednich wzorców postępowania.

     Odpowiedz
 • 15 lutego 2020 o 22:22
  Permalink

  Огромное тебе СПАСИБО

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.