Obserwator Polityczny – dziedzictwo

Szanowni Państwo

Niestety szanse na rozwiązanie problemów technicznych i utrzymanie portalu maleją. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie, jest ono jednak zbyt małe dla posiadanych potrzeb. Grozi nam wyłączenie i utrata nagromadzonych zasobów w połowie grudnia br. Nie mamy środków finansowych pozwalających na dalsze trwanie i utrzymanie zasobu on-line w znanej dla Państwa od 10 lat postaci.

Rozpoczynamy program “Obserwator Polityczny – dziedzictwo” w którym chcemy opracować opublikowane felietony oraz Państwa komentarze w postaci plików PDF możliwych do pobrania dla każdego i przez każdego, w pełni nieodpłatnie.

Będzie to około 60-80 tyś. stron A4 zapisanych standardową czcionką 12. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie na które się zdecydowaliśmy zgodnie z Państwa wnioskami. Nie wiemy, czy to uda się przeprowadzić w pełni to znaczy, nie wiemy czy uda się nam uratować i udostępnić dla Państwa całą zawartość naszego zasobu. Żeby to było możliwe potrzebujemy Państwa wsparcia materialnego oraz wolontariuszy, którzy pomogliby w opracowaniu plików. Prosimy wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem i posiadających chociaż standardową wiedzę o edycji dokumentów o kontakt pod adresem: obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl, a wszystkich innych o wpłaty na podane poniżej numery kont bankowych.

Jeżeli to się uda, to na początku grudnia br., opublikujemy na portalu pliki PDF do pobrania.

Prosimy tych z Państwa, którzy są w dobrej sytuacji finansowej o wsparcie dla naszej fundacji. Liczy się każda kwota i jest mile widziana.

Proszę pamiętać – jedyną formą wsparcia dla naszej fundacji jest przelew na jedno z poniższych kont bankowych, fundacja nie prowadziła i nie prowadzi żadnych zbiórek, puszek, ani innego rodzaju form wsparcia bezpośredniego. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości odliczenia dokonanej dla nas darowizny w polskim systemie podatkowym i prosimy tego nie robić.

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konta bankowe – proszę pamiętać – każda kwota jest dobra:

Fundacja Pisanie Książek

ul. Złota 61

00-819 Warszawa

Nr konta bankowego:

Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

Dla przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 1 w Krakowie ul. Lubicz 17a, 31-503 Kraków
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

z dopiskiem – „DAROWIZNA” – to obligatoryjny zapis, bez którego pieniądze będą odesłane po odliczeniu kosztów przelewu.

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Obserwatora Politycznego

6 komentarzy do “Obserwator Polityczny – dziedzictwo

 • 7 października 2021 o 13:52
  Permalink

  Wiem, że nieelegancko o kwotach dyskutować, ale moglibyście podać koszty utrzymania portalu np rocznie (na tyle na ile, minimum).

  To jest prosta rzecz do zrobienia

  OPŁATY SĄ STANDARDOWE HOSTING DOMENY I SSL OKOŁO 3000 ZL ROCZNIE ŁĄCZNIE. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 7 października 2021 o 20:46
  Permalink

  a więc gdyby sześciu ludzi dało 500 zł rocznie, to problem finansowy mielibyśmy z głowy. Czy tak?

  TAK TO SĄ KWOTY POTRZEBNE DO ZABEZPIECZENIA SAMEGO ISTNIENIA PORTALU. WEB. JÓZ. PS. MAMY OKOŁO 7000 STAŁYCH CZYTELNIKÓW

  Odpowiedz
 • 7 października 2021 o 20:49
  Permalink

  To ogromna strata dla polskiej kultury i polityki zamknięcie tego portalu.
  Niestety nie dysponuję czasem ani wielkimi pieniędzmi aby pomóc.

  Odpowiedz
  • 8 października 2021 o 19:53
   Permalink

   a więc apeluję do innych czytelników, bo sam dałem już w tym roku pieniądze i obiecuję w grudniu 2021 dać na przyszły rok 500 zł.

   Odpowiedz
 • 8 października 2021 o 19:58
  Permalink

  informacja kosztuje, nawet za propagandę trza płacić, bo abonament TV jest obowiązkowy, a np w NRF musisz płacić obowiązkowo na “Fernsehen”.
  Za rzetelną info, a ten portal stara się taką przekazać, trza zapłacić. Bo skąd dostaniemy info czyli analizy polskojęzyczne lepsze niż na tym portalu?

  Odpowiedz
  • 9 października 2021 o 08:55
   Permalink

   Popieram.
   Ale wydaje mi się, że coś się jeszcze wydarzyło i nie chodzi tu tylko o sprawy techniczne.

   Pytanie do @WEB. JÓZ., czy dałoby się utrzymać portal do wolnych dyskusji, na zasadzie otwarcia problemu, nawet przez kogoś z czytelników i komentatorów, jeżeli Sz. Krakauer nie miałby czasu lub chęci czegoś napisać? Tyle lat jego intensywnej pracy twórczej, naprawdę chylę czoła, to znaczący ponadludzki wysiłek. Obiecuję, że co jakiś czas coś napiszę osobiście, jakoś wygospodaruję czas. Może inni czytelnicy też zechcą podzielić się swoją wiedzą i opiniami.
   Pozdrawiam

   SZANOWNY PANIE DAŁOBY SIĘ TO JEDEN ZE SCENARIUSZY, MOŻEMY PRZYZNAĆ STAŁYM CZYTELNIKOM KONTA, KOMENTARZE BEZ JAKIEJKOLWIEK MODERACJI, ALE WÓWCZAS WCHODZIMY W RODO I W KWESTIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI. MYŚLIMY O POWOŁANIU RADY SPOŁECZNEJ. BĘDZIEMY PAŃSTWA INFORMOWAĆ. TAK NIE CHODZI TYLKO O SPRAWY TECHNICZNE. TAKIE JEST ŻYCIE 🙂 POZDRAWIAM.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.