• 16 marca 2023
  • Ogólna

  Obserwator Polityczny – dziedzictwo

  • By Redakcja
  • |
  • 06 października 2021
  • |
  • 2 minuty czytania

  Szanowni Państwo

  Niestety szanse na rozwiązanie problemów technicznych i utrzymanie portalu maleją. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie, jest ono jednak zbyt małe dla posiadanych potrzeb. Grozi nam wyłączenie i utrata nagromadzonych zasobów w połowie grudnia br. Nie mamy środków finansowych pozwalających na dalsze trwanie i utrzymanie zasobu on-line w znanej dla Państwa od 10 lat postaci.

  Rozpoczynamy program “Obserwator Polityczny – dziedzictwo” w którym chcemy opracować opublikowane felietony oraz Państwa komentarze w postaci plików PDF możliwych do pobrania dla każdego i przez każdego, w pełni nieodpłatnie.

  Będzie to około 60-80 tyś. stron A4 zapisanych standardową czcionką 12. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie na które się zdecydowaliśmy zgodnie z Państwa wnioskami. Nie wiemy, czy to uda się przeprowadzić w pełni to znaczy, nie wiemy czy uda się nam uratować i udostępnić dla Państwa całą zawartość naszego zasobu. Żeby to było możliwe potrzebujemy Państwa wsparcia materialnego oraz wolontariuszy, którzy pomogliby w opracowaniu plików. Prosimy wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem i posiadających chociaż standardową wiedzę o edycji dokumentów o kontakt pod adresem: obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl, a wszystkich innych o wpłaty na podane poniżej numery kont bankowych.

  Jeżeli to się uda, to na początku grudnia br., opublikujemy na portalu pliki PDF do pobrania.

  Prosimy tych z Państwa, którzy są w dobrej sytuacji finansowej o wsparcie dla naszej fundacji. Liczy się każda kwota i jest mile widziana.

  Proszę pamiętać – jedyną formą wsparcia dla naszej fundacji jest przelew na jedno z poniższych kont bankowych, fundacja nie prowadziła i nie prowadzi żadnych zbiórek, puszek, ani innego rodzaju form wsparcia bezpośredniego. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości odliczenia dokonanej dla nas darowizny w polskim systemie podatkowym i prosimy tego nie robić.

  Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konta bankowe – proszę pamiętać – każda kwota jest dobra:

  Fundacja Pisanie Książek

  ul. Złota 61

  00-819 Warszawa

  Nr konta bankowego:

  Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

  Dla przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

  Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
  PKOBP Oddział 1 w Krakowie ul. Lubicz 17a, 31-503 Kraków
  Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

  z dopiskiem – „DAROWIZNA” – to obligatoryjny zapis, bez którego pieniądze będą odesłane po odliczeniu kosztów przelewu.

  Serdecznie pozdrawiamy

  Zespół Obserwatora Politycznego