Polityka

Nowy zawód na Ukrainie – rusofob!

 I śmieszne i straszne wieści dochodzą z Ukrainy, co prawda od dłuższego czasu mamy stamtąd same złe wiadomości, ale to, co wydarzyło się w ostatnich dniach, to jakiś zupełnie nowy standard, nie wiadomo czy to absurdu, czy to preludium upadku. Nie da się bowiem zrozumieć, niektórych decyzji kadrowych tamtejszych teoretycznie demokratycznych władz.

Czy obywatelstwo ukraińskie przyznaje się ludziom z przypadku, czy może kryminalistom i zwyrodniałym zbrodniarzom wojennym? Co trzeba zrobić, żeby być poważanym przez nowe władze na Ukrainie? Może tłamsić opozycję we własnym kraju, napaść na niewinnych cywilów w sposób wręcz niesłychanie bezwzględny? Zabijać? Palić? Niszczyć? Pchnąć własne państwo do wojny? Wywoływać niepokoje społeczne w celu utrzymania się u władzy? Prześladować mniejszości narodowe? Co trzeba zrobić, żeby dostać ukraińskie obywatelstwo i od razu prawo do sprawowanie władzy w tym kraju?

Wystarczy być rusofobem, oskarżonym o zbrodnie kryminalne we własnym kraju i podpalaczem wojennym o trudnej reputacji.

To jest coś niesamowitego, nawet jak na standardy krajów upadających. Przyznawanie obywatelska dosłownie „z ulicy”? Przychodzisz, a władca Ukrainy robi cię obywatelem? Coś niesamowitego! Naprawdę to jest coś wyjątkowego! Bo, o ile można jakoś zrozumieć np. przyznanie obywatelstwa dla osoby za szczególne zasługi dla państwa lub za poświęcenie na polu walki, ewentualnie człowiekowi prześladowanemu w poważnych kłopotach – żeby mu udzielić ochrony państwowej itp., to żeby rozdawać ot, tak po prostu? Jak bardzo musiała upaść Ukraina, że można stać się jej obywatelem pomiędzy śniadaniem a obiadem?

Gdyby tego było mało, okazuje się, że jeszcze na Ukrainie nie tylko można zostać obywatelem pomiędzy posiłkami, ale jeszcze są rozdawane najwyższe godności państwowe – tak, po prostu władca przydziela urzędy swoim zagranicznym zausznikom. Ponieważ nie bardzo ma się, na kim oprzeć spośród swoich! To jest już nie tylko upadek państwa ukraińskiego, ale w ogóle zaprzeczenie podstawowym prawom funkcjonowania żywiołu ukraińskiego, jako takiego w ogóle. Co z ideałami Majdanu? Czy spośród dzielnych synów i dzielnych córek ukraińskiej ziemi, nie ma nikogo godnego funkcji publicznych w tym kraju? Czy naprawdę trzeba ściągać na Ukrainę obcokrajowców – często o kontrowersyjnej reputacji? Może Ukraina jest taka bogata, że jej obywatele zamiast zostawać urzędnikami w służbie publicznej swojego kraju – oddają się dla przyjemności fantastycznej pracy na budowach Warszawy, Krakowa i Wrocławia lub rozkoszują się “agroturystycznie” na polach truskawkowych Lubelszczyzny? Wszystko jest możliwe, wszak Kozacy mają fantazję! Mogą nawet importować rusofobów! Do niedawna importowali z Rosji gaz i ropę, wybrali tak, jak wybrali.

Tylko niech Ukraińcy nie mają potem pretensji, że zawsze rządzili nimi obcy! Przecież to, co się teraz dzieje w tym państwie jest potwierdzeniem tezy, zgodnie, z którą państwowość ukraińska jeszcze nie tylko nie okrzepła, ale w swojej istocie jest jedynie wariantem politycznym żywiołu ruskiego w tym rejonie ziem Świętej Rusi i to niestety, z winy samych elit ukraińskich wariantem już niezbyt udanym dla samych Ukraińców. Co jest już widoczne, wariantem nie tylko przejściowym, co także tragicznym, dla tysięcy młodych ludzi, którzy stracili życie w niepotrzebnej wojnie domowej, zwanej eufemistycznie operacją antyterrorystyczną przeciwko kobietom, dzieciom i starcom skrytym w piwnicach blokowisk Doniecka i Ługańska!

Wydarzenia ostatnich dni pokazują nam, jak daleko Ukraina jest od standardów demokratycznych cywilizowanego świata. Niedawno minął rok od okrutnego rusobójstwa w Odessie, kiedy to niewinni, zwykli ludzie zostali spaleni żywcem, tylko dlatego ponieważ przyznali się publicznie do swojej rosyjskości. Wyjaśnienie tej zbrodni miało być jednym z priorytetów Ukrainy, tymczasem wszystko, co zrobiono to wyciszono sprawę i się o niej nie mówi. To jest coś niesamowitego, tak nie buduje się spokoju i przyszłości w wielonarodowym społeczeństwie. Co zamiast prawdy dostali mieszkańcy Odessy? Co zamiast prawdy podarowano rodzinom spalonych żywcem? Zawodową rusofobię? Może jeszcze studia zrobią z rusofobii, bo palić Rosjan już potrafią…

Jeżeli Ukraina ma przetrwać, jako państwo, nie może się załamać pod własnym ciężarem. W tym raczej nie pomogą kipiący nienawiścią do Federacji Rosyjskiej ludzie o trudnej reputacji. Prawdopodobnie w październiku, po wyborach będziemy mieli w Polsce wielu bezrobotnych zawodowych rusofobów, byłoby miło – jakby znaleźli swoją nową ojczyznę na Ukrainie… chociaż nie, to raczej będą tak poważne przypadki, że nie moglibyśmy tego zrobić Ukraińcom…

30 komentarzy

 1. Wierny_Czytelnik

  Tak, tak – naszych rusofobów wyeksportować na Ukrainę! Wszystkich!

  • Gratuluję pomysłu. Popieram w całej rozciągłości. Gdyby nie za bardzo chcieli pakować do samolotów desantowych i zrzucać ze spadochronem. Aż cisną się na usta opublikowanie w 1931r kasandryczne przestrogi Mariusza Dmowskiego: “Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach,…..szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii”. Oto na naszych oczach ziszczają się te prorocze słowa.

 2. Pamiętacie słowa Dmowskiego? Ukraina będzie krajem gdzie wszelkiego rodzaju bandyci znajdą swoje miejsce.Podwójna moralność Europy i USA doprowadziły Saakaszwilego do gubernatora stłamszonej Odessy,a to dopiero początek.!!!

 3. To jest rzeczywiście przerażające, szokujące i smutne. Potem Ukraińcy się burzą że rządzili nimi obcy – a prawda jest taka, że sami ich zaprosili, osadzili na tronach i pozwolili sobą rządzić. Tak było zawsze, tak jest i teraz – nie ma państwa Ukraina to bardziej terytorium

 4. Witam!
  Wszyscy zdają sobie sprawę, że przeznaczenie Саакашвили gubernatorem Odessy to nic innego, jak przygotowanie do wojny w Приднестровье.
  Wielki brat zmienia taktykę. U’kraina i Mołdawia, otrzymali od szefa rozkaz aby zablokować rosyjski kontyngent pokojowy w tej małej republice.
  Blokada nie może trwać w nieskończoność. To prawdziwa próba wciągnąć Rosję w konflikt zbrojny.

  • krolowa bona

   Tak o tym donosila w zeszlym tygodniu TV francuska i TV”arte”, obywatele Transnisji pragna albo uznania ich republiki przez ONZ lub natychmiastowego przylaczenia do Rosji , generalnie !!!!
   Przez te blokade. ludzim w Transnisji koszty utrzmania / pizywienia wzrosly oprzynajmniej 30% !!! “Zachod” chce ich wykrwawic a oni chca do Rosji i w zadnym wypadku do UE !!!

   Pozdrowienia dla “@Kamczatka”, juz chcialam zlozyc ogloszenie o zaginieciu osoby “@kamczatka” …

   • krolowa bona

    “Zachod” liczy, ze jak “peltle” w Transnisji beda zaciskac, to Rosja czynie wystapi w obronie Transnisji….tak chca Rosje wciagnac w zbrojny konflikt wojenny i to za wdzelka cene ….mowili otwarcie o tym w TV “arte”…

   • Jestem, żyje.
    Po prostu ostatnie kilka tygodni panstwo po same uszy w wyborach. Sprawa rodzinna, wtrącać się b.niebezpiecznie bo można dostać w pysk 🙂 .

   • krolowa bona

    “@Kamczatka”,02.06’2015, 20:06
    O.K.,O.K.

 5. no wreszcie ktoś zauważył co naprawdę dziejesię na Upadlinie. Dodałbym tylko rozpasanie bandytów z Prawego Sektora i post nazistowskie oddziały “ochotników” np. batalion Azow uzywający hitlerowskich symboli. Żle sie dzieje w państwie na U

  • krolowa bona

   A Poroszenko jezdzi po UE i zrbrze o pieniadze na wojne… jacys ludzie zgisili jego kandydature do POKOJOWEJ NAGRODY NOBLA” …nie wiem czy nam sie smiac.czy plakac …Obama juz dawno dostal, moglby sie ze swoim przyjacielem Poroszenko podzielic…
   02.06’2015 donosila TV francuska i TV “arte”, ze na Ukrainie sztraszliwe lamanie praw czlowieka i obywatela, tortury z workiem na glowie, szokiem elektrycznym w stopy, w genitalia itd. cos okropnego, tak kopia ludzi buciorami, az polamia kregoslup …, glod … no, gdzie jest UE, kto temu teraz zazegna …

 6. Smutne co się dzieje na
  Ukrainie,czas pokaze co będzie dalej.
  Ameryka tak działa,a po co im ukrańcy? tylko zeby rozbić Rosje.
  A Polacy potrzebni sa do celów US dla jej strategicznych celów i nić więcej,naszym nieszczęsciem nie jest ani Rosja czy Niemcy lecz wiarołomny i sprzedejny przyjaciel Ukraina i jej sponsorzy majdanu.
  Tu lezy pies pogrzebany

 7. Cenie opinie Kamczatki,ale nie tym razem,powołanie Gruzina to rezultat wojny między Czekoladą a Kołomyjskim o władzę w Odessie.Oczywiście Przydniestrowie to węzeł Gordyjski,ale jego USA nie rozwiążą przy pomocy tego gruzińskiego tchórza i skandalisty.

  • Wlodku, bardzo chcę, żeby to był błąd, ale popatrz na fakty.
   W Przydniestrowie cztery zmechanizowanych bataliony armii federacji ROSYJSKIEJ ( w sumie około 2000 osób plus obsługa z cywilów, wszyscy obywatele federacji ROSYJSKIEJ, lub z podwójnym obywatelstwem).
   Konfrontacja kilka miesięcy temu przeszła w otwartą fazę, region całkowicie zablokowany z lądu i z powietrza. Głównym problemem jest brak paliwa. Mołdawska Republika naddniestrza nie ma swoich zakładów przetwórstwa ropy naftowej.
   Jedyna możliwość dostarczania przesyłek za pomocą helikopterów. Ale wtedy trzeba mówić o fizycznym przełomu blokady. Helikoptery polecą prosto na kompleks S-300, który
   U’kraina rozwinęła w okolicy miejscowości Черноморское pod Odessą w czystym polu. Kompleks jest w stanie zrobić za razem dziewięć strzałów. Dla wielkiej wojny to nikła, ale dla prowokacji sam raz.
   Zgadzam się, że w powołaniu Saakaszwili istnieje wiele czynników, w tym i walka klanów Бени и Петра (Коломойский и Порошенко).
   Ale właśnie taka istota jak on – russophobe i patologiczny tchórz z ambicjami Napoleona i potrzebny w tej sytuacji. Przypomnij 8 sierpnia 2008 roku.

  • Obiło ci się może o uszy ,że “opołczeńcy” Odeskiej Narodowej Republiki chcą sanacji od Upadliny ? Flotę i resztki lotnictwa bojowego mają po swojej stronie. Może być i strasznie i groźnie jak wystąpią zbrojnie. Saakaszwili pochodzi z rodziny o xxxxxxxxxxx korzeniach i może dogadać się z Kołomojskim ,który aktywnie współpracuje z DNR i ONR.

 8. Co nas obchodzą problemy wewnętrzne Ukrainy i ich państwowe uwielbienie “osiągnięć UPA”?

  • To sam i tyle samo co uwielbienie narodu po 33′ w Niemczech dla idei i założeń programowych niejakiego
   A. Hitlera…skala i podobieństwo oznak szaleństwa,
   niemal identyczne!

  • krolowa bona

   Z tym pytaniem to do Komorowskiego, Kwasa i Donka…oni poswiecili cala uwage swoja i spoleczenstwa , a moze i swoje zycie …oraz sado-masochistycznie napedzali nasrojami wojennymi stracha wszystkim ludziom w Polsce, nawet, ze dzieci nie pojda do szkoly we wrzesniu !!! Az cesarzowa mosiala Dokowi zatkac usta i przesiedlic w inne strony…

 9. Владимир

  Может быть, Украина настолько богата, что ее граждане предаются удовольствиям на фантастических работах на строительных площадках Варшавы, Кракова и Вроцлава?

 10. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Facet wywołał jedną wojnę na Kaukazie, teraz czeka nas powtórka z rozrywki w Naddniestrzu?

 11. nie ma to jak wylizywać rosji skorupe z tylka i dziekowac za to serdecznie. Lubisz rosję? Wypier….

  • “jakiś” nowy, 😉 po treści wpisu, i niedbałym rzucie
   oka na nick, w pierwszym momencie skojarzyłem
   spłodzoną treść z osobą chorą na wodogłowie…
   Jeśli zgadłem – to serdecznie współczuję!

  • krolowa bona

   “@wezwogole”
   Agenci ukrainskiego ministerstwa prawdy GO HOME !!!!

  • gościu twoim przeznaczeniem, z tego co wynika ze sposobu wyrażania swoich “przemyśleń”, jest sączenie browarów pod monopolem. Wiec wracaj tam, do towarzystwa podobnych tobie bbbbbbbbbb, bo jedyny sposób na światową harmonie polega na tym iż każdy będzie robił swoje. Ich grüße herzlich.

 12. 50-parolatek

  Tak, wydarzenia i fakty ostatnich prawie 2 lat na Ukrainie obrazują tylko, do czego może się posunąć “sojusznik”, t.j. fachowiec od wypasu bydła na preriach, w razie “odmiennego zdania”.
  Prawdopodobnie już od zakończenia II w.ś, a na pewno od początku lat 70-ych, wpływowi politycy i pewne “służby” wcześniej Europy Zach., a obecnie EU zdają sobie z tego sprawę. Stąd ich polityka “lawirowania” pomiędzy “młotem, a kowadłem”. Ze względu na totalną militarną słabość EU i silne powiązania gospodarczo-energetyczne (jeszcze!) z Chłopakamiodkrów nie mogą pozwolić sobie na bezpośrednie “veto” dla ich polityki.
  Chyba polityka, jaką obrała EU (a właściwie ci, którzy o tym decydują!) jest najlepszym (pokojowym!)wyjściem z tego “pata”. “Małymi kroczkami” i “przeczekać”, aż Wielki Brat sam się “wykrwawi”.
  Tylko, czy jest to dobre dla nas ?, dla naszych dzieci ?
  Proces zmiany “politycznych osi i wpływów” na Swiecie to nie 1-2-3 lata, to proces co najmniej 1-2 pokoleń. Czy chcemy na to poświęcić życie naszych dzieci i skazywać je na niewolniczą egzystencję ?
  Niedawno ktoś na tym portalu użył terminu “rewolucji francuskiej”. Chyba jest to JEDYNA REALNA MOżLIWOść PRZERWANIA tych negatywnych procesów zniewalania Ludzkości!
  A wracając do meritum, chyba nie ma sensu spodziewać się jakielkolwiek pozytywnej reakcji po EU, a tym bardziej oczekiwać na stanowcze “veto” z jej strony.
  I chyba jedyną możliwością, by nie dopuścić do dalszego mordowania niewinnych ludzi i rozprzestrzenienia się tych procesów na dalsze, bądź, co bądź, coraz bliższe nam regiony, jest stanowcze i ODDOLNE NIE PRZEMOCY!!!
  Jeśli MY tego nie zrobimy, to na pewno nie zrobi tego w naszym imieniu obecny, światowy establishment !

 13. 1 miejsce na liście europejskich rusofobów z zakazem wjazdu do Rosji (18*,zajmują Polacy,ja bym dodał jednego z W.Ć z Puszczy Białowieskiej,A TY KOGO?

  • krolowa bona

   Prawie we wszystkich mediach niemieckich i czesciowo francuskich mowiono, ze w rusofobii na I miejscu znajduje sie Polska i az 18 osob z czynnego zycia politycznego jest oblozonych sankcjami wjazdowymi….dziwie sie po tych salwach nienawisci, ze dopiero teraz … Polska tak blisko Rosji i jestdoslownie mowiac skazaa na sasiedzctwo i na wspolprace gospodarcza, po utracie ktorej w wyniku obopolnych sankcji oplakuja straty cale szeregi poszkodowanych rolnikow i innych…nie pora to na glebsza refleksje i zmiane “zagli”, po prostu galopujaca glupota i to niewiadomo jeszcze jak sie skonczy …”nie wloze czapki, bo chce zrobic mamie na zlosc…””zachod” wykaraska sie z tej sytuacji np.Niemcy, Francja a Polska ? Nie wiem czy to sie kiedys uda po tych wszystkich wstretach …..

 14. For those who know how things in the Ukraine are this appointment is not surprising. At the current government is very short bench players

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.