Nowe sposoby na przyciągnięcie pracowników!

fot. red.Od dłuższego czasu polscy pracodawcy zmagają się z problemem znalezienia odpowiednich pracowników. Atrakcyjne wynagrodzenie, warunki pracy czy atmosfera – te czynniki w pierwszej kolejności decydują o przyjęciu przez nich proponowanego stanowiska. Jednak, kiedy na rynku jest wiele atrakcyjnych ofert pracy, to języczkiem u wagi są nieraz systemy motywacyjne oraz benefity, które może zaproponować pracodawca. Jakimi zatem korzyściami przyciągnąć pracowników?

ZDROWIE

Opieka medyczna czy karnet na siłownię to standardowe już benefity pozapłacowe, które dołączane są do umowy o pracę, szczególnie w dużych korporacjach. Firmy zamawiając różne pakiety dla swoich pracowników i ich rodzin decydują, czy będą opłacać całą składkę za pracownika, czy tylko jej część. To samo dotyczy karnetów na siłownię. Są one całościowo lub częściowo dofinansowywane przez pracodawców, dzięki czemu pracownicy chętniej z nich korzystają. Oprócz takich karnetów w wielu biurach organizowane są także zajęcia jogi, by pracownicy mogli rozluźnić ciało i umysł po intensywnym dniu. Coraz częściej można również spotkać w biurach świeże owoce oraz vouchery żywnościowe, które można wykorzystać w określonych sklepach. Wszystkie te benefity mają na celu zadbanie o zdrowie pracowników, jednak co z zapewnieniem im odpowiedniego odpoczynku po pracy?

ROZRYWKA

Po ciężkim dniu pracy każdemu należy się odpoczynek, zarówno dla ciała, jak i umysłu. Dlatego ciekawym pomysłem, by docenić swoich pracowników jest karta Unlimited od Cinema City. Możliwość oglądania filmów bez limitów, w komfortowych salach kinowych to znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu po pracy. Dodatkowo każdy właściciel karty otrzymuje rabat w barach i kawiarniach Cinema City, możliwość obejrzenia pokazów przedpremierowych oraz ekskluzywnych filmów dostępnych tylko dla posiadaczy karty, a także bezpłatną opcję zakupu biletów online. Inną możliwością, która również podoba się pracownikom, jest zaproszenie ich do strefy VIP Cinema City, w której oprócz seansu, mogą delektować się smacznym jedzeniem, a przede wszystkim integrować się. Wspólne wyjście pomaga zespołowi nawiązać bliższe relacje i rozluźnić napiętą atmosferę, która często pojawia się podczas pracy nad wspólnym projektem. W cenę każdego biletu wliczone są zimne i ciepłe dania, przygotowywane na miejscu przez szefów kuchni, sałatki, desery oraz tradycyjne kinowe przekąski, jak nachosy i popcorn, które można zabrać na salę kinową oraz napoje ciepłe i zimne. Klimatyczne lobby oraz skórzane, elektrycznie rozkładane aż do pozycji leżącej wygodne fotele, to idealne warunki do oglądania kinowych hitów. Takie wyjście do strefy VIP jest miłą niespodzianką dla pracowników, która może przełożyć się na ich wyniki w pracy. To właśnie takie dodatkowe korzyści mogą zachęcić pracowników do pozostania w danej firmie.

NAUKA

Chcąc zwiększyć motywację pracowników oraz zainwestować w ich rozwój wielu pracodawców oferuje im różnego rodzaju kursy i szkolenia, np. językowe lub na podwyższenie umiejętności. Takie zajęcia nie są jedynie korzystne dla samego pracownika, który z nich korzysta, ale również dla pracodawcy. Zadowolony i pewny swoich umiejętności pracownik chętnie wykorzysta zdobyte doświadczenie i umiejętności w pracy zawodowej. W końcu wykwalifikowana kadra pracownicza to klucz do sukcesu każdej firmy.

SWOBODA

Duże znaczenia dla pracowników ma również elastyczność pracy oraz możliwość pracy zdalnej. Dzięki temu mogą oni zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, szczególnie, kiedy muszą pogodzić opiekę nad dzieckiem czy chcąc realizować swoje pasje. Dla wielu z nich jest to kluczowym czynnikiem w momencie poszukiwania pracy. Mając to na uwadze, wielu pracodawców oferuje elastyczne warunki zatrudnienia chcąc przyciągnąć lub zatrzymać najlepszych pracowników. Dla osób pracujących stacjonarnie liczy się również kreatywna i otwarta przestrzeń, w której będą mogli chwilę odpocząć i odetchnąć od intensywnej pracy.

Wszystkie te niematerialne elementy motywacyjne mają przyczynić się do zwiększenia efektywności pracy oraz zbudowania lojalności pracowników. Podstawą każdego biznesu są właśnie ludzie, dlatego inwestowanie w pracowników oraz nagradzanie ich za ciężką pracę, nie tylko finansowo, powinno być ważnym elementem w strategii rozwoju każdej firmy. Również podczas rozmów kwalifikacyjnych warto wspominać o oferowanych benefitach, by przyciągnąć potencjalnych pracowników.

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu zastrzeżone dla www.cinema-city.pl, wyłączenie licencji CC 3.0.

18 komentarzy do “Nowe sposoby na przyciągnięcie pracowników!

 • 26 kwietnia 2019 o 09:14
  Permalink

  Proszę REKLAMY wyraźnie oznaczać bo się ludzie wku.wiają!
  To nie ma reklam Proszę pana pozdrawiam serdecznie webmaster Józef.

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2019 o 20:33
   Permalink

   Chciałeś napisać “jaśnie pana” zapewne? 🙂

   Odpowiedz
   • 26 kwietnia 2019 o 22:36
    Permalink

    Nasz Pan jest dobrym Pasterzem,

    Zagubionych szuka stroskany,

    Wracających z radością wita,

    I w ramiona bierze,

    Bo nasz Pan jest dobrym Pasterzem.

    Nasz Pan przebaczył Piotrowi,

    Nasz Pan po trzykroć zdradzony,

    I słabemu człowiekowi wciąż na nowo wierzy,

    Bo nasz Pan jest dobrym Pasterzem.

    Magdalenę przygarnął z czułością,

    Dobrą ręką przekreślił, co było,

    Naszą słabość rozumie, a żal miłością mierzy,

    Bo nasz Pan jest dobrym Pasterzem.

    Z Nikodemem siadł w progu przymknionym,

    Bo rozumie tęsknotę człowieka,

    Ma na wszystko odpowiedź,

    I pokój nasz uśmierzy,

    Bo nasz Pan jest dobrym Pasterzem.

    Nasz Pan dał niebo łotrowi,

    Zacheusza Pan dojrzał, gdzieś w tłumie,

    Bo na wszystkich Mu łotrach i celnikach też zależy,

    Bo nasz Pan jest dobrym Pasterzem.

    O Panie, jesteśmy przed Tobą,

    Z Magdaleną i Piotrem i łotrem,

    Lecz idziemy szukając Ciebie w tej gorącej wierze,

    Że Ty jesteś naszym Pasterzem,

    Najlepszym naszym Pasterzem.

    Odpowiedz
    • 27 kwietnia 2019 o 08:27
     Permalink

     “Pan który jest dobrym pasterzem” podobno pomaga tylko myślącym i pracującym, rozwijającym się i doskonalącym swoją osobowość, a nie tym modlącym się i oczekującym manny z nieba, więc ci chodzą sfrustrowani i im bardziej się modlą tym bardziej się pogrążają w niewoli religijnej i kapitalistycznej. Rozwinięte człowieczeństwo i wyższa świadomość nie potrzebuje pasterza.:-) tylko inspiracji do dalszego rozwoju!
     Masz tu taki nowoczesny wariant, bez religijnego tumanienia umysłu. 🙂
     https://lekkosc-rozwoju.pl/2018/06/03/odkryj-boga-w-sobie/

     Odpowiedz
     • 27 kwietnia 2019 o 10:06
      Permalink

      ‘Rozwinięte człowieczeństwo i wyższa świadomość nie potrzebuje pasterza.”
      Noekomunistyczny Zachód …Hedonizm i nihilizm – zupełny odlot.
      Bywszy Wschód. Zamiast Boga Odwiecznego, kąciki pamięci “borodatych”, świeccy (mściwi) bogowie… 🙂
      Wybieram Boga prawdziwego, “trydenckiego” – przedsoborowego,
      dlatego – BO “…jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach….” 🙂 I Bogu niech będą dzięki…
      Miecławie.
      Amen.

     • 27 kwietnia 2019 o 12:45
      Permalink

      @krzyk58. 27 kwietnia 2019 at 10:06

      Czyli siedzisz pod baldachimem obcego boga i czekasz na mannę z nieba wąchając kadzidło. 🙂 A tak się wypierałeś tego baldachimu. 🙂 Jesteś więc na służbie u starszych braci w wierze, współczuję.:-)

 • 26 kwietnia 2019 o 14:39
  Permalink

  Do Niemiec przyjechali zza granicy sami inżynierowie i lekarze, przynajmniej tak się deklarowali, choć dokumentów nie mieli.
  Może założyć wypożyczalnie tych wybitnych fachowców i cała Unia Europejska się rozwinie.

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2019 o 21:03
  Permalink

  @ Miecław, dotyczy wpisu sprzed kilku dni, Opolczyka od czasu do czasu czytam i przyznam jest interesujący w swoich opracowaniach. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2019 o 22:34
  Permalink

  Przypominam sobie iż swego czasu rozmawiałem z kom. “fly” (?) nt. sytuacji
  w ZSRR po śmierci Stalina. Tematem dyskusji była m.in. amnestia. Rekomendowałem wówczas film “Chłodne lato 53′” – otóż chciałbym
  podzielić się cieplutką jeszcze opinią jak ówczesną amnestię
  postrzegali sami zainteresowani, czyli Rosjanie – “Я помню, что после смерти Сталина, когда выпустили бандитов, было страшно ходить по улицам вечером. Как стемнеет все сидели за закрытыми дверями. Вечерняя смена оставалась на работе, ночевали. Так было долго, пока милиция всех не переловила.” Woot p. “fly”, chciałoby się powtórzyć –
  – a nie mówiłem?
  To była celowa robota po to by z’ anarchizować sytuację
  społeczno-polityczną w “ojczyźnie robotników i chłopów”.
  Jak myślisz komu zależało na destabilizacji – po śmierci Stalina? 🙂

  Odpowiedz
  • 27 kwietnia 2019 o 08:50
   Permalink

   U nas w PRL było podobnie, bo przy każdej okazji jak robiono amnestię pod kątem opozycji, to wypuszczano opozycję i także trochę bandytów a na ulicach robiło się niebezpiecznie, ale w polityce także bo pojawiały się kolejne wystąpienia społeczne i tak aż do skutku, czyli rozwalenia systemu. Zauważ, że kapitaliści są mądrzejsi od komunistów w obecnym reżimie niby demokratycznym, jak to wielu nazywa, bo od 1989 roku nie było żadnej amnestii. Demokracja niczego nie wybacza i Piskorskiemu czy Brunonowi Kwietniowi za sam zamiar także nie wybaczy. Oni już nie będą mogli wrócić na wyższe uczelnie, aby uczyć młodzież, jak w przypadku opozycji politycznej w PRL, np. Niesiołowski i wielu innych, co to ich wsadzano, potem amnestia i ponownie ktoś ich przyjmował do pracy na uczelniach. Im więcej czytam o tamtych czasach i działalności opozycyjnej to nie wychodzę z podziwu, jaka ta “komuna” była głupia i tolerancyjna. Pozwolili na faktyczne opanowanie przez potomków “jaśnie państwa” i ich lokai wielu struktur państwa, a ci prowadzili powoli krecią robotę i kraj do upadku.

   No ale na szczęście teraz nie można już aktywnie kontestować i podważać sojuszy oraz jedynie słusznej wersji systemu “jaśnie pańskiego” opakowanego w demokratyczne procedury. Więc módl się i pracuj albo zdychaj w kolejkach do lekarza. Żadnej alternatywy nie ma i nie będzie.
   O takie polskie walczyłeś @krzyku58, więc powinieneś się cieszyć. 🙂

   Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2019 o 09:32
  Permalink

  Bezspornie chodzi w powyzszej publikacji o rekomendacje uslug firmy “cinema-city.pl. O.K.

  Ale tekst “odlatuje” od realnosci, gdyz tylko bardzo, bardzo bogate firmy i to “nie produkujace” lub “nie swiadczace usug” a zajmujace sie wymyslaniem nowych produktow np.”TESLA” ( silniki elekryczne do samochodow, samodzielne samochody bezkierowcowe ) lub programow informatycznych /soft ware / oraz hart ware np.Google, ktore to nowe lasso na pracowniko wymyslilo czy “Apple” moga i pozwalaja sobie na takie wyrachowane propozycje “zadysponowaniem pracownika”,by on wogole nie szedl do domu lub zatracil iruentacje czy jest w domu czy jest w pracy by dany delikwent 24 pracowal dla firmy… te firmy oferuja swoim “kobiecym ” pracownikom i ponosza wysoki koszt pobrania( to jest operacja a przedtem leczenie hormonalne ) i zamrozenia komorek rozrodczych, by dana pracowniczka juz w wieku “nierozrodczym”, po przepracowaniu w firmie “najpieknieszych” ( 20-30) lat, w ktorych ma sie normalnie dzieci i “znika sie ” jako matka na cos 20 lat z zawodu mogla miec wlasne potomstwo mimo podeszlego wieku a lata mlodosci i “produkcyjnosci” podarowala firmie…
  W tych firmach jest tez pralnia, prasowalnia, fryzjer itd. i “kuszetki” do spania oraz 24-godziny caterring i to na wysokim poziomie z wielka oferta ‘zywieniowa” i napojowa w tym min.vegan / pozywienie wegetarianskie, fruktuarskie ( diety z samych owocow), bez lactose, bez glutenu itd., itd.
  Takich firm jest bardzo, bardzo malo, ktore moga sobie na to pozwolic…a pracownicy poczatkowo zachwyceni miarkuja, ze znajduja sie w szponach swego pracodawcy i pod absolutna jego konrola, gdyz wszedzie sa kamery i sprawdzaja te cudowne “swiatynie” …

  Dla odmiany np.pielegniarki/-rze, ktorych przynajmniej ok. 8.000,00 w Niemczech brakuje w szpitalu nie moga zdazyc do stolowki zakladowej ( kantyny ), gdyz w godzinach otwarcia tych stolowek nie maja przerwy na obiad a po skoczonej pracy o 13:20 stolowka jest zamknieta…. kupuja ba miescie pizze w biegu, a reszek po pacjentach np.niezjedzony chleb czy opakowane serki czy konfitury cty wedliny nie moga wziac, bo to jest tu “zlodziejstwem” i jedzenie sie tonami wyrzuca, we Francji jest przymus ustawowy by takie jedzenie.oddawac organizacjom charytatywnym….
  A jak obecnie traktuje sie personel lini lotniczych….. jak ludzi na tzw.”bezplatnych praktykach” czy na “umowach smieciowych”…. tylko mozna sie sarkastycznie jak nutria usmiac…..
  Sam pomysl “trzymania ” pracownika ba lancuchu ” przez pracodawce pochodzi z Japoni, gdzie siedza oni w pracy 24 godziny na dobe, “spia w takich szafkach z ” kuszetkami”, podobnych w jakich przetrzymuje sie trupy najwyzej 3 godziny, przynosza mu wyprana koszule… i nie widza swoich rodzin i dzieci latami i umieraja z wyczerpania…….a bezrobotni popeniaja samobojstwa…
  Te japonskie rodziny to ostanio odwazaja sie te “stare tradycje”, ze pracownik nalezy do pracodawcy zaskarzac do sadow o odszkodowania i renty sieroce dla dzieci….

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2019 o 13:40
  Permalink

  @ krzyk 21:02 z mojej strony to była kpina. Nie życzę sobie żadnych pomagierów. Natomiast mam jedno życzenie – nie przeszkadzajcie. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.