Po łzy cudzych matek?

Obiektywnie trzeba to przyznać – eksperyment państwowy o nazwie Ukraina właśnie się kończy na naszych oczach. Państwo ukraińskie po tym jak dokonała się w nim rewolucja i władzę przejęła część polityków – na zasadzie legitymacji z Majdanu – zmieniło swój charakter na rewolucyjny. Dzisiaj władza rewolucyjna z Kijowa wysyła profesjonalne wojsko opłacane z pieniędzy wszystkich Ukraińców przeciwko własnym obywatelom –  innej narodowości, która nie pozwoliła się zakwalifikować jako „rosyjskojęzyczni Ukraińcy”. Mamy taką oto sytuację, że Ukraina walcząca pod flagami bandery – strzela dzisiaj do Rosjan, wczoraj swoich sąsiadów, braci, kuzynów, wujków. Nie da się tego wytłumaczyć w żaden sposób niż po prostu chęcią stosowania przemocy w imię zachowania własnej słuszności i własnej rewolucji. Przerażające, że nowi władcy z Kijowa zrobili z dążenia do Unii Europejskiej konflikt narodowościowo-terytorialny z własnymi obywatelami. Przerażające, że Ukraińcy zostali tak omamieni, że chcą zabijać Rosjan. To jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych początku XXI wieku.

Dlatego właśnie dotychczasowy eksperyment o nazwie Ukraina się kończy. To już nie jest Ukraina przeprowadzająca mimo wszystko demokratyczne wybory, to jest zupełnie inne państwo – strzelające do własnych obywateli, odcinające wodę innym, w którym normalni ludzie znikają, tylko dlatego bo nie popierają Majdanu i jego ideologii lub prawdopodobnie dlatego, że odważają się mówić po rosyjsku. To wszystko to już jest wojna, preludium do wielkiego konfliktu, o którym niektórzy z nowych władców w Kijowie prawdopodobnie myślą już od dawna, ponieważ tylko krew ofiar może zalegalizować ich nowy wątek narodowy – nastawiony opozycyjnie, wręcz wrogo względem Rosji i jej dziedzictwa. Tylko na trupach można zbudować nową rewolucyjną Ukrainę, w której banderowska flaga będzie symbolem nowej i starej próby zdobycia niepodległości od „moskali” – jak piszą i mówią sami „nowi”, czy też raczej “przemienieni” Ukraińcy.

To wszystko jest dramatyczne, a piszemy to w chwili gdy mieszkańcy Słowiańska – wychodzą na rogatki swojego miasta bez broni, ze świętymi prawosławnymi obrazami stając naprzeciwko blokujących drogi ukraińskich żołnierzy. Czy tak ma wyglądać Ukraina zmierzająca do Unii Europejskiej? Przeciwko kobietom, starcom i dzieciom ze świętymi obrazami stoją mężczyźni w czarnych mundurach, uzbrojeni po zęby w broń wszelkiego typu mając za plecami swoje transportery? Takie państwo nie przetrwa żadnej próby – po prostu zestawienie tych dwóch obrazów jest tak traumatyczne, że nikt nie może się pozwalać oszukiwać – władze majdanowego Kijowa chcą siłą zmusić ludzi w Słowiańsku (i innych miastach) do posłuszeństwa, jednakże nie zwróciły uwagi, że kazały swoim siepaczom wjechać już do moralnie obcego kraju, w którym na widok świętego obrazu w rękach matki – żołnierz zdejmuje hełm i przyklękając na jedno kolano – całuję ikonę zgodnie z odwiecznym prawosławnym obyczajem. Nie ma tego już na Ukrainie, tam się stoi w kominiarkach i odpycha kobiety kolbami. Lepiej nie życzyć nikomu źle, ale powinni uwzględnić w rachunkach, że te matki też mają synów, którzy nie przyjdą do ukraińskich żołnierzy z ikonami, drugiej prośby o spokój w Słowiańsku już nie będzie… Więc po co tam przyjechali z Kijowa? Po śmierć? Po ból? Po łzy? Po łzy cudzych matek?

Ukraina jaką znaliśmy, z jaką staraliśmy się przez prawie ćwierć wieku ułożyć stosunki – już moralnie nie istnieje, prysła jak bańka mydlana wraz z działaniami pacyfikacyjnymi nie w pełni legalnych władz z Kijowa na wschodzie Ukrainy. Władza, która rozkazuje żołnierzom strzelać do cywilów – to jest władza uzurpatorska, w najlepszym wypadku dyktatura – nic innego, a przeciwko takiej władzy, raczej szybko ktoś się znowu zbuntuje. Wystarczy tylko zobaczyć takie obrazy jak te dramatyczne i pełne ekspresji zdjęcia ze Słowiańska, gdzie święte ikony nie znaczą już dla synów innych matek nic. Nie ma niczego, co są zdolni uszanować. Jednakże to nie ich wina.  Ponieważ ich umysły i serca przesłoniła i zatruła jadowita propaganda wywodząca się jeszcze źródłami z najbrutalniejszej propagandy wychwalającej dokonania hitlerowskiego faszyzmu, z którym część Ukraińców wiązało nadzieje państwowe.

Jeżeli zapytamy, czym jest zatem państwo z którym graniczymy na południowym wschodzie i którego terytorium i Naród jeszcze nie tak dawno miały tak niesłychanie bliską nam historię – trzeba odpowiedzieć – nie wiadomo. To się dopiero okaże, czy ta nowa Ukraina potrzebuje napić się „krwi moskali”, czy wystarczą jej łzy rosyjskich matek? wszystko po to, żeby okrzepnąć ze swoją ksenofobiczną ideą narodową, czy też rzeczywiście wybierze drogę unijnej integracji – dla której warunkiem condicio sine qua non – jest posiadanie normalnych stosunków z sąsiadami, w tym z Federacją Rosyjską i ewentualnie drugim bytem państwowym, który na terytorium „starej Ukrainy” prawdopodobnie się wyłoni.

W warunkach, w których władze majdanowego Kijowa zdecydowały o tym, że ma być przelewana krew – łamiąc resztki nadziei na przestrzeganie porozumienia z Genewy – należy odciąć się i odizolować międzynarodowo od tego państwa. Wszystko co powinno być dopuszczalne to, tylko i wyłącznie pomoc humanitarna. Nie można popierać zabijania! Nie można popierać sytuacji, w której nakazuje się wojsku strzelać do ludzi, gdy po drugiej stronie stoją stare kobiety z ikonami!

Cywilizowany świat nie może bezkarnie patrzeć na to, jak na Ukrainie – nie w pełni legalne władze uzurpatorów, którym ciągle wydaje się, że reprezentują cały 46 – milionowy kraj – rozkazują miażdżyć wszelki inny opór, niż własnych popleczników. Ta akcja odwetowa wymaga sankcji międzynarodowych. Powtórzmy to – nawet ten nazywany już „rzeźnikiem’ prezydent Wiktor Janukowycz – nie posłał czołgów przeciwko Majdanowi. A mógł! Mógł to zrobić! Co wówczas? Może ogólny rachunek łez i krwi byłby mniejszy, no ale przecież już nie o to na Ukrainie chodzi, krew jest dzisiaj tam w modzie, łzy stały się standardem – wypełniają ich wielkie rzeki. Właśnie zaczynają ogólnonarodowe polowanie na „moskali”. Widzieliśmy wszyscy na zdjęciach z Odessy jak wyglądają majdanowe porządki. Szczucie ludzi doprowadziło do podpalenia budynku, w którym schronili się antymajdanowi aktywiści. Wiele osób zginęło skacząc z okien płonącego budynku. Sezon polowania na “moskali” można na Ukrainie uznać za otwarty. Wczoraj w Odessie zmuszono ludzi do wyboru samobójstwa lub samospalenia, w Słowiańsku używano przemocy wobec starych kobiet z ikonami, czas zapytać co będzie jutro? Czy każdy mówiący po rosyjsku może zostać zarżnięty, zbity lub podpalony na Ukrainie? Drastycznie to brzmi? Takie są realia. Do tego doprowadziła rewolucja…

Sprowokowano sytuację, w której człowiek będący pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy z nadania majdanowego parlamentu mówi w jeden dzień, że jako państwo utracili kontrolę nad częścią terytorium, a drugiego dnia – jako głównodowodzący wojsk – rzuca na miasta bronione przez stare kobiety z prawosławnymi ikonami – zawodowych żołnierzy uzbrojonych po zęby? Cukierki przywieźli? Może chleb i mleko? Co to jest jak nie wojna? Po śmierć ich posłał, po łzy, nawet nasza telewizja pokazywała starsze kobiety z ikonami naprzeciwko ukraińskich komandosów! Odessa już zakosztowała majdanowej sprawiedliwości.

Więc jutro wszyscy będziemy MOSKALAMI! Faszyzm nie przejdzie! Nie będzie miejsca dla rzeźników na słowiańskiej ziemi!

Niech Bóg tym nieszczęśliwym i manipulowanym ludziom wybaczy, nawet to, że zbezcześcili symbole święte na Rusi, może on będzie miał litość, bo Ci, których matki dzisiaj płaczą w Słowiańsku, mogą w słusznej i sprawiedliwej zemście nie pamiętać co to litość…

15 thoughts on “Po łzy cudzych matek?

 • 3 maja 2014 o 07:50
  Permalink

  Mam nadzieję , że odeskie ofiary nie pójdą na marne i świat wreszcie otworzy oczy i zobaczy prawdziwą sytuację na Ukrainie. Panoszący się wszędzie Prawy Sektor ,przepraszam , obecnie Gwardia Narodowa, ustalający prawa na ulicach. Przypomina mi to tzw. szturm na Pałac Zimowy, którego nota bene nigdy nie było ulice patrolowane przez bolszewickie bojówki i siłowe przejęcie władzy przez bolszewików w 1917. No cóż historia zatacza koło.

  Odpowiedz
  • 3 maja 2014 o 08:14
   Permalink

   “w którym normalni ludzie znikają, tylko dlatego bo nie popierają Majdanu i jego ideologii lub prawdopodobnie dlatego, że odważają się mówić po rosyjsku.”

   Jak dotychczas, to wszyscy, o których zniknięciu wiemy, lub których zwłoki znaleziono zakopane w lasach, lub wyłowiono z rzek to zwolennicy Majdanu bez względu na język, którym mówili na co dzień i odseparowania Ukrainy od skorumpowanej Rosji (Ukrainie notabene też nic nie brakuje pod tym względem, a nawet nieco Rosję przewyższa).

   Rząd Ukrainy ma pełne prawo do rozbrojenia przysłanych z Rosji, lub domowego chowu terrorystów, a jeśli dobrowolnie nie złożą broni, wystrzelania, jak wściekłe psy. Takie postępowanie jest w pełni zgodne ze wszystkimi regulacjami prawa tak ukrainskiego jak międzynarodowego. Z terrorystami i porywaczami się nie rozmawia. Do terrorystów i porywaczy się strzela.

   Odpowiedz
   • 3 maja 2014 o 08:47
    Permalink

    Tak właśnie NATO UE I USA doprowadziły do rzezi i rozpadu panstwa o nazwie Jugosławia.Nato UE i USA to są państwa i organizacje z……..e macając swoje macki na Ukrainie.

    Odpowiedz
   • 3 maja 2014 o 09:55
    Permalink

    Obecny tzw.rząd Ukrainy to uzurpatorzy wywodzący sie z ultraprawicowych parti.Poparcie społeczne tychże waha się w przedziale od8-12%.Większość Ukraińców z ,którymi rozmawiałem ostatnio nie nazywa rządu kijowskiego inaczej niż HUNTA. Nie pomoże pomoc USA, najlepiej dla nich jakby wycofali z Ukrainy swoich “doradców”.

    Odpowiedz
   • 3 maja 2014 o 10:12
    Permalink

    Jak dotychczas…observer48 otworz oczka bo widzisz tylko to co chcesz widziec.Przypomne otrucie Juszczenki,znikniencie w grudniu 2013 na tydzien Bulatowa…

    Odpowiedz
 • 3 maja 2014 o 08:53
  Permalink

  Istotne zdanie: “dotychczasowy eksperyment o nazwie Ukraina się kończy”.
  Dodałbym tylko jedno słowo: POWOLI się kończy”.
  Szkoda ludzi tam mieszkających.
  Nikt nie dba o ich los.
  Za dużo uczestników zamieszania i już nikt nic nie wie.
  Szkoda zwykłych ludzi, bo notable i oligarchowie zawsze sobie poradzą.

  Odpowiedz
 • 3 maja 2014 o 11:06
  Permalink

  Bandy upowskie znowu poczuly zapach krwi! Jesli Rosja ich nie powstrzyma, to napewno nie zaklamany zachod albo falszywy przyjaciel zza morza.

  Odpowiedz
 • 3 maja 2014 o 14:32
  Permalink

  Do Observera 48. Deficyty w Pańskiej wiedzy o mechanizmach polityki dorównują tylko ewidentnej złej woli, z którą ocenia Pan zjawiska polityczne zarónwo w naszym kraju jak i obecnie wydarzenia na Ukrainie. Np. nawet przez chwilę nie wątpi Pan, iż sprawcami mordów popełnionych na uczstnikach “majdanu” może być ktoś inny niż, działjący na jego rozkaz, “siepacze” Janukowydcza. A przecież mogli to być – co jest znacznie bardziej prawdopodobne – rodzimi banderowcy, bądź przybyli z Zachodu, tam urodzeni, wychowani i wyszkoleni agenci slużb specjalnych Kanady, USA lub Wlk. Brytanii, mający tamtejsze obywatelstwo ale potomkowie banderowców i wychowani w tej ideologii. Ja takowych kilkakrotnie spotkalem w wyzej waminionych krajach. Ich bandycka aktywność byłyby bardzo na rękę ich zleceniodawcom, Którzy dążą do destabilizacji Ukrainy w celu przekształcenia ją w antyrosyjski bollwerk.
  Co do uprawnień obecnego “rządu” w Kijowie do stosowania zalecanych przez Pana drakońskich środków w “obronie demokracji i praworządności” przeciw “terrorystom i bandytom”, to pozwolę sobie zauważyć jako prawnik z zawodu, iż ów “rząd” w świetle prawa nie zasługuje na uznanie, – jest rządem samozwańczym, powstałym w wyniku zamachu stanu i do dziś konstytucyjnie nie zalegitymizowanym. A tym co go ostatecznie pogrąża w świetle prawa, to właśnie jego przestępcze decyzje dotyczące przynajmniej części własnego społeczeństwa.
  Wobec powyższego, radziłbym aby Pan – zanim zdecyduje się zabierać głos na tym forum – albo staranniej się poinformował co do istoty zjawisk, na temat których chciłby Pan się wypowiedzieć, albo – co byłoby chyba lepiej – się od tego głosu powstrzymał.

  Odpowiedz
 • 3 maja 2014 o 15:31
  Permalink

  Po tej zbrodni, po zbrodni w odessie wszyscy jesteśmy Rosjanami. Precz z faszystami i nacjonalistami, którzy zrobili ukraińcom g., z mózgów.

  Odpowiedz
 • 3 maja 2014 o 18:11
  Permalink

  “Przerażające, że nowi władcy z Kijowa zrobili z dążenia do Unii Europejskiej konflikt narodowościowo-terytorialny z własnymi obywatelami. Przerażające, że Ukraińcy zostali tak omamieni, że chcą zabijać Rosjan. To jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych początku XXI wieku.”
  A jeszcze bardziej przerażające jest to , że UE w tym
  Polska nie potępi KRYMINALNYCH ZBIRÓW z Kijowa,
  a wręcz legitymizuje przestępców – LUDOBÓJCÓW.
  JUGOWOSTOK ma nasze Polaków, pełne poparcie,
  jesteśmy z NIMI w tych ciężkich chwilach (na razie
  DUCHOWO).
  Polska to nie tylko rządzący…POLSKA to NARÓD –
  SŁOWIANIE, podobnie jak Jugowostok tzw.ukrainy,
  Jak w dużej masie mieszkańcy Federacji Rosyjskiej.
  Rodzina. Obcy znowu próbują nami grać.

  Odpowiedz
 • 3 maja 2014 o 18:24
  Permalink

  W związku z zaistniałą sytuacją na tzw. ukrainie –
  napiszę, to co już kiedyś deklarowałem:
  w geście solidarności,(tej prawdziwej, ludzkiej
  nie tej…)
  JA także jestem ROSYJSKOJEZYCZNY…
  JESTEM ROSJANINEM…

  Odpowiedz
  • 4 maja 2014 o 12:26
   Permalink

   To kim jesteś akurat dawno było powszechnie znane, a i mógłbyś podpowiedzieć której ze służb FR masz legitymacje .

   Odpowiedz
   • 4 maja 2014 o 16:55
    Permalink

    Pomnę, iż “onego czasu” wyjaśnialiśmy sobie
    “te tematy”… Sklerozis?
    Nie boli,a “nachodzić się trzeba”.
    Aaaaa, “boli” cie moja deklaracja”solidarności”??
    No cóż…parafrazuję słowa “pewnego prezydenta’
    zza “wielkiej kałuży”…całkiem poważnie.

    Odpowiedz
   • 4 maja 2014 o 17:50
    Permalink

    Nina, a w domu wszyscy zdrowi?
    Uprzejmie proszę o szanowanie zdania innych komentatorów.

    Odpowiedz
 • 18 czerwca 2014 o 11:46
  Permalink

  Odpowiedz w sprawie Ukrainy. XXXXX przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. http://www.prisonplanet.pl/polityka/quotpieprz_ue_czyli,p1438719997 To tzw Amerykanie z dosyć ciekawym przykryciem na głowie przez xxxxxxxxx pisarza USA Davida Bloomberga nazywani xxxxxxxxxx doprowadzają do rozpadu świata. Polecam stronę której przedstawiam link
  Bogusław Mxxxxxxx

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.