Nowa Ukraina potrzebowała rosyjskiej krwi dla stworzenia nowego mitu narodowego

graf. red.Nowa Ukraina panów Poroszenki, Turczynowa i Jaceniuka potrzebowała rosyjskiej krwi z Odessy, Mariupola, Donbasu i setek innych miejsc starej Ukrainy, żeby uzasadnić stworzenie nowego mitu narodowego, którego istotą jest wrogość do Rosji, Rosjan i wszystkiego, co jest rosyjskie.

To drugi przykład w Europie – po Kosowie, budowy państwowo-narodowego mitu założycielskiego w oparciu o wrogość, nienawiść i ksenofobiczną negację. TO JEST PRZERAŻAJĄCE. Europa przyzwalając na taki rozwój wypadków zarówno w Kosowie jak i na Ukrainie sama sobie zaprzecza i sama pogrzebała swoje wartości. Po wydarzeniach ukraińskich liczy się tylko i wyłącznie umiejętność kłamania i naga siła, żadne prawa człowieka, żaden prymat negocjacji i rozmów. Mowy nie ma! Liczy się ten, kto rozkazuje jednostkom wyposażonym w haubice 152 mm, ci po drugiej stronie ich luf mają pecha, ewentualnie mogli wyjechać z ostrzeliwanych miast – taka jest logika na Ukrainie i to jest logika oficjalnie prezentowana publicznie! Po prostu coś niesamowitego! Zupełnie nowy standard, o którym wszyscy chcieliśmy bardzo przez ostatnie kilkadziesiąt lat zapomnieć. Niestety nie udało się. Władze Ukrainy dokonujące w imieniu narodu ukraińskiego zbrodni wojennych na ludności cywilnej swojego własnego kraju, której winą jest tylko to, że mówi po rosyjsku – zmieniły wszystkie standardy. Masz karabin – masz rację, nie masz karabinu – uciekaj, ponieważ jeżeli nie zabijemy cię podczas ostrzału, to zawsze możesz potem zniknąć bez śladu. To są realia dzisiejszego Donbasu, Odessy i innych miast, gdzie władze ukraińskie zdecydowały się na wprowadzenie pozornego chaosu w celu „rozmiękczenia” lokalnej ludności i zapewnienia jej posłuszeństwa, a przynajmniej utrzymania strachu i przerażenia.

Będziemy mieli, zatem państwo, nowego przyjaciela – Ukrainę, która okrzepnie dzięki rosyjskiej krwi, krwi własnych braci i sióstr i ich dzieci. Naprawdę pocisk 152 mm nie wybiera. Będziemy z tą Ukrainą musieli żyć, z czasem konkurować, jednakże nie możemy dopuścić do tego, żeby ten kraj – stworzony na trupach niewinnych ludzi w jakikolwiek sposób – bez rozliczenia się z tymi zbrodniami – a przede wszystkim bez rozliczenia zbrodniarzy wojennych i ludobójców mógł integrować się z Zachodem. Czy chcielibyście państwo, żeby z wami w porannym autobusie jechali do pracy Ukraińcy, którzy przedwczoraj nastawiali swoje moździerze 120mm celując w rejon zamieszkania rosyjskojęzycznych mieszkańców Donbasu? CHCECIE PODAWAĆ RĘCE MORDERCOM?

Nie może być zgody na żadne dalsze hołubienie Ukrainy rządzonej przez tych ludzi, którzy okłamali ukraiński Naród, wmawiając mu, że Rosja i Rosjanie są ich wrogami! Najpierw Narody Ukrainy muszą się obudzić z tego głębokiego snu, potem rozliczyć zbrodniarzy i ludobójców, następnie przeprosić i pojednać z rosyjską mniejszością, – co w tych okolicznościach musi oznaczać, co najmniej autonomię o ile nie niepodległość Donbasu, dopiero po spełnieniu tych wszystkich warunków możemy mówić o uznaniu Ukrainy za partnera.

Nie można pozwolić na to, żeby ziściło się marzenie wyrafinowanych mocodawców, którzy pchnęli szalonych zbrodniarzy z Kijowa do namówienia Ukraińców do bratobójczej wojny – tu nie ma konfliktu narodowego! Ukraińcy i Rosjanie oraz wszyscy Słowianie są jednym narodem! Jednym i niepodzielnym! Nie ma pomiędzy nami wszystkimi żadnych różnic, jesteśmy dokładnie takimi samymi ludźmi, wyznającymi praktycznie dokładnie takie same wartości. Różnią nas tylko i wyłącznie głupie poglądy mrocznych sługusów obcych sił, którzy wmawiają nam strach, a w konsekwencji wrogość wobec naszych braci i sióstr. Niestety – płakać się chce, – ale podobnej indoktrynacji kłamstwa i wrogości jak Ukraińcy od ponad 20 lat poddawani są Polacy. Nie może być zgody na to, żeby dalej obcy dzielili Słowiańskie Narody, wmawiając im wrogość, której nie ma, nie było i nie będzie.

Nowa władza na Ukrainie potrzebowała wywołać wojnę z tymi Rosjanami, z którymi mogła ją wygrać, żeby legitymizować przed własnym społeczeństwem nowy (stary) narodowy mit założycielski, opierający się na rusofobii.

Polska być może jest już stracona dla Słowiańszczyzny i w razie pełnoskalowego konfliktu zapłaci za to straszną cenę, albowiem przez Słowian będzie traktowana, jako wróg, a przez swoich „sojuszników”, no cóż będzie miała szczęście, jeżeli w ogóle będzie odtworzona w jakimkolwiek kształcie.

Konsekwencje obecnych wydarzeń jeszcze bardzo długo będą ukryte, jednakże to, co się stało na Ukrainie, to ostateczne przypieczętowanie końca jałtańsko-poczdamskiego porządku w Europie.

Jeżeli Europa jest tak szalona, czy też odważna, żeby przemawiać w kierunku wschodnim – językiem siły, to znaczy, że właśnie popełniliśmy zbiorowe samobójstwo, decydując się na długą, pełzającą konfrontację. Proszę uważnie przeanalizować politykę rosyjską w trakcie trwania tego konfliktu. Władimir Putin nie zrobił ani jednego błędu, tylko zyskał Krym, kwestie gospodarcze związane z próbami izolowania Rosji zostaną wygaszone. Jak dotychczas Rosja nie zajęła, bowiem żadnego stanowiska wobec tego konfliktu.

Jeżeli nowi władcy Ukrainy chcieli mieć prawdziwego Wroga, przez „wielkie W”, to już go mają. Ciekawe, co wydarzy się dalej, pożyjemy, zobaczymy. Na pewno będzie bardzo ciekawie, aczkolwiek proszę pamiętać o tym, że na kierunku wschodnim liczą się fakty i osiąganie celów, a nie strzelanie fajerwerkami…

Niewiele możemy zrobić, ponieważ seryjny samobójca krąży po naszym kraju, ale możemy dawać świadectwo prawdzie i głośno mówić o tym, co się stało na Ukrainie! To jest nasz obowiązek wobec człowieczeństwa!

Nigdy więcej wojny! Żadnej wojny! Zbrodniarzy i ludobójców trzeba schwytać i postawić przed międzynarodowym trybunałem.

16 myśli na temat “Nowa Ukraina potrzebowała rosyjskiej krwi dla stworzenia nowego mitu narodowego

 • 6 lipca 2014 o 09:52
  Permalink

  Polakom, nie piszę w imieniu innych narodów,
  nie po drodze z WAMPIRAMI XXI w.niech zachłysną
  się krwią niewinnych – trąd w Kijowie…
  i tak powinni być traktowani przez cywilizowany
  świat.My pozostańmy z wyrazami poparcia
  dla świata słowiańskiego, i pogardy dla
  kijowskich “ubludków”.

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2014 o 11:57
   Permalink

   To Lenin w 1922 połączył Nową Rosje z Rusią Kijowską, Stalin w 1945 do tego dodał Galicje Wschodnią, Wołyń, polski Lwów, i to jest Ukrainą. Testament Lenina już nie obowiązuje i prawa człowieka i narodów wymagają jego rewizji i powstania wolnej Nowej Rosji bez banderowskiej i Kijowskiej zbrojnej i krwawej okupacji. Ludzie tam też maja prawo do życia tak jak chcą, nawet jeśli się to wiadomo komu nie podoba.

   Odpowiedz
  • 6 lipca 2014 o 13:42
   Permalink

   Że, co proszę??? Na pewno Potrafisz czytać???
   Nie wspomnę o zrozumieniu tego co Zdołałeś
   wydukać…w sensie, zanim skończę dukać końcówkę
   zdania, treść i wątek “uleci”, w przestworza
   (z gazami),shitu,które nałogowo Wytwarzasz.
   Przez takich jak Ty mamy(podobno),nadmierny
   wzrost…niestety tylko CO2. Mr.O’Bambosz!

   Bywaj, “mondrusiu”!

   Odpowiedz
  • 6 lipca 2014 o 14:41
   Permalink

   Aż tyle shitu pomieszanego ze zwojami mózgowymi
   chyba niewielu “posiada”,Pan – jestes tym
   “wybrańcem”. Gratuluję!! Mr.o’Bam’bosz!!

   Bywaj, “mondrusiu”!!!

   Odpowiedz
 • 6 lipca 2014 o 12:45
  Permalink

  Ciekawe cobys zrobil ,DURNIU, GDYBY SLASK OGLOSIL SIE SAMODZIELNA REPOBLIKA? KTO WYMORDOWAL UKRAINCOW W LATACH 30 STYCH? DLACZEGO POLSKI NAROD NIE JEST PRZYCHYLNY ROSJI?. DLACZEGO ROSJANIE NAZYWAJA WLASNIE UKRAINE MALOROSIJA? POMYSL DURNIU KTO PIERWSZY MORDOWAL KTO KOGO? A WTEDY NAPISZ O WSCHODNIEJ POLITYCE? JUZNIE MOWIAC O GULAGACH……. DLACZEGO ROSJANIE ROZDZIELILI GRUZJE…. ROBIA TO SAMO BLIZEJ SIEBIE CZYLINA UKRAINE…. POMYSL DLUGO… A POTEM NAPISZ….JESZCZE JEDNO PAMIETAJ ZE UKRAINA I ROSJA TO NIE JEDEN NAROD….POZDROWIENIA…..WLADEK….

  Odpowiedz
  • 6 lipca 2014 o 15:39
   Permalink

   Widzisz, “Wladku” – problem polega na tym że jeżeli by się np. lubelszczyzna chciała oddzielić od Polski lub uzyskać autonomię – negocjowalibyśmy a nie równali z glebą wszystkich miast lubelszczyzny. No, chyba żeby do władzy doszli jacyś szaleńcy 4-to-rzeczpospolici…
   Akurat Rosjanie są narodem najbardziej poszkodowanym przez stalinizm. Mówię to z pozycji potomka zesłańców, człowieka którego krewny dostał kulkę w Katyniu, którego rodzina walczyła w AK, w Powstaniu, siedziała w obozach NIEMIECKICH!

   Trochę rozumu i myślenia zawsze jest wskazane!

   W przeciwieństwie do USA, Rosjanie zachowują się racjonalnie i przewidywalnie. Nie wywołują wojen, nie polewają napalmem, nie doprowadzają innych krajów do rozkładu. Nie wspierają terroryzmu ani fundamentalizmu religijnego. Nie używają nabojów z uranem, nie wspierają dwóch nieludzkich krajów = Izraela i Arabii – jak to czyni USA. Daj panie boże by ktoś tak kierował naszym krajem, dbając o jego rozwój….

   Odpowiedz
 • 6 lipca 2014 o 15:02
  Permalink

  WLADKU,wladku ty żałosna ofiaro przemian
  solidarnościowych w sferze ideologii i indoktrynacji.
  Chciałoby się napisać mocniej,”mocno mocniej”.
  Ale, czy “taki” … zrozumie???????
  Bycie “durniem” nie nobilituje, dlatego też, rada,
  nie “wychylaj”, nie ‘wysilaj się…
  Oszczędzaj główkę,(w cieniu), z uwagi na “wysokie”
  wskazania “słupka termometra”.

  Trzymaj się…zdrowo!!!

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2014 o 15:18
  Permalink

  Każde zdanie Sz.Autora to majstersztyk literacki teksty
  które wnoszą świeży oddech, czyste spojrzenie i PRAWDĘ
  na ponurą rzeczywistość która nas Polaków otacza.
  Dziwne, ale są jeszcze durnie, którzy siedzą
  po pachy w mule i smrodzie nie dostrzegając
  tego(obrzydliwego), szamba…jeśli już coś kropi,
  ONI mówią,że to – deszcz pada.Kreeeetyni!
  A już poniżej zacytowany fragment textu…

  … Nie można pozwolić na to, żeby ziściło się marzenie wyrafinowanych mocodawców, którzy pchnęli szalonych zbrodniarzy z Kijowa do namówienia Ukraińców do bratobójczej wojny – tu nie ma konfliktu narodowego! Ukraińcy i Rosjanie oraz wszyscy Słowianie są jednym narodem! Jednym i niepodzielnym! Nie ma pomiędzy nami wszystkimi żadnych różnic, jesteśmy dokładnie takimi samymi ludźmi, wyznającymi praktycznie dokładnie takie same wartości. Różnią nas tylko i wyłącznie głupie poglądy mrocznych sługusów obcych sił, którzy wmawiają nam strach, a w konsekwencji wrogość wobec naszych braci i sióstr. Niestety – płakać się chce, – ale podobnej indoktrynacji kłamstwa i wrogości jak Ukraińcy od ponad 20 lat poddawani są Polacy. Nie może być zgody na to, żeby dalej obcy dzielili Słowiańskie Narody, wmawiając im wrogość, której nie ma, nie było i nie będzie…

  Nie mam słów które mogły by wyrazić moje uznanie
  dla Autora.

  Więc tylko nieśmiało, przekazuję – POZDROWIENIA.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2014 o 16:47
  Permalink

  Dziękuję za artykuł! Dziękuję za komentarze( Pan Krzyk i Pan Kodłuch są niesamowici w tej sprawie!)-zgadzam się i całkowicie popieram!

  Odpowiedz
  • 6 lipca 2014 o 22:40
   Permalink

   krzyku, wiktorio – dzięki!
   Widziałem…

   Jestem zdumiony jak silna jest banderowska V-kolumna w Polsce. Te wszystkie antymoskalskie głosy – to ukraińsko-banderowski lobby. Coraz mocniej jestem w stanie w to uwierzyć co pisują ludzie podając spiski ministrow, posłów, dyrektorów itd – synów, wnuków rzeźników z Wołynia… IPN – to wszystko olewa.
   A propaganda faszyzmu – nawet w wydaniu banderowskim też jest nielegalna…

   Odpowiedz
 • 8 lipca 2014 o 16:05
  Permalink

  Не волнуйтесь, украины скоро не станет. Поляки её придумали, а мы её похороним.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2014 o 12:26
  Permalink

  To Lenin połączył Nową Rosję z ukraińska Rusią Kijowską do której Stalin dodał od zachodu polska Galicję Wschodnią Wołyń i Lwów. Testament Lenina nie obowiązuje i Nowa Rosja musi być wolna a nie poddana krwawej banderowskiej okupacji i dominacji. Trzeba wreszcie przestrzegać praw człowieka i narodu.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2014 o 21:50
  Permalink

  Na dobranoc. Ilustracja muzyczna.(z komentarzem).

  http://www.youtube.com/watch?v=n5bFcZfuQXA

  К сожалению, Крым Донецк и Луганск уже НЕ Украина.
  И как вернуть их НЕпонятно. Практически, все там на Юго-Востоке
  говорят об оной: “Соседнее нацистское государство!”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.