No to już wiemy że kapitał na pewno ma narodowość a nawet, że…

graf.red

No to już wiemy że kapitał na pewno ma narodowość a nawet, że…, ma rasę i wyznaje religię! Zaskakujące, bo przez lata – przez mniej więcej 30 lat, słyszeliśmy o tym, że kapitał nie ma narodowości, że wolny rynek, że globalna wioska, że kapitalizm – wolność, liberalizm, wszystko wolno, należy brać swój los we własne ręce i oczywiście pierwszy milion trzeba ukraść, jak również, że jak kraść to miliony.

Słyszeliśmy o tym, jak to dobrze, że zagraniczne firmy przejmują naszą gospodarkę, jakim to dobrem są łańcuchy produkcji w których uczestniczymy – przenosząc nasze miejsca pracy na Daleki Wschód. Słyszeliśmy nieskończenie tragiczne idiotyzmy, jak to usługi wypierają przemysł i że to lepiej, jak gospodarka opiera się na usługach, bo to naturalna droga rozwoju, postępu, nowoczesności i w ogóle wszystkiego super.

Prawda nie leży po środku, kapitalizm i neoliberalizm to CZYSTE ZŁO, NAJWIĘKSZE PRZEKLEŃSTWO świata w jego historii, ALBOWIEM ZAWSZE PROWADZI DO IMPERIALIZMU! To jest tak samo zero – jedynkowe, jak to czy dzisiaj można założyć maseczkę? Oczywiście, jeżeli się na ma – to można ją założyć. To kapitalizm napędzany przeklętą neoliberalną ideologią doprowadził do tego, że dzisiaj umierają ludzie, zarażający się nawzajem, bo nie ma dla nich środków ochrony. To system jest winien i ludzie, którzy nie byli w stanie spowodować, żeby niesłychanie wydajna gospodarka kapitalistyczna – odkładała – zapasy, na czarną godzinę, rotując zasoby. Niczego więcej w zasadzie nie trzeba, żeby to naprawić, ale zabrakło zdrowego rozsądku, bo w gospodarce kapitalistycznej zapasy, to są koszty, a kosztów my nie chcemy ponosić. To proszę bardzo to są skutki. Kapitalizm zrównał się z gospodarką socjalistyczną w niewydolności. Problemem bowiem nie jest system, problemem jest to, czy jest skrzywiony, zepsuty i przeregulowany, czy rozsądnie wykorzystywany?

Jak wyglądała gospodarka kapitalistyczna wiemy doskonale, w okresie największego prosperity – doprowadziła do skondensowania bogactwa i narastania biedy, do tego stopnia, że tego nie da się już naprawić w ramach systemu. System sam się zabezpieczył przed próbami zmiany jego zasad i służy najbogatszym, niszcząc słabszych, zubażając biedniejszych.

W tej chwili globalna gospodarka wpadła w recesję. Proszę dobrze przeczytać to zdanie. Gospodarka wpadła w recesję, chociaż NIC SIĘ NIE STAŁO. Wszystko jeszcze działa siłą rozpędu, ograniczeniu uległy jedynie miękkie sfery gospodarki. To pokazuje jak niesamowicie słaba jest neoliberalna gospodarka kapitalistyczna, oparta na przepływach i wymianie – dyfuzji, pozwalającej na zbijanie większych zysków przez właścicieli kapitału, marek i dostępu do rynków zbytu.

Pierwsze co, to z tzw. wschodzących rynków – czyli wysysanych, zniknął kapitał, który się zabrał i przetransferował tam, gdzie mu bezpieczniej. Drugie, to wzrosła cena aktywów uznawanych za bezpieczne. Trzecie, okazało się że nie ma Dolarów. Cały świat, jak już ulokował co mógł głównie w złocie i kamieniach szlachetnych, zaczął szukać Dolarów – jako waluty, którą wszyscy zaakceptują. W końcu w ostateczności i tak, nawet jak się ma Dolary – nie da się za nie kupić, tego co jest potrzebne do przeżycia, w tym niezbędnych środków ochrony osobistej dla ludzi. Niemiecka prasa w ostatnich dniach rozpatrywała skonfiskowanie kilkuset tysięcy maseczek przez Amerykanów, które były przeznaczone dla Niemiec.

Giełdy – wirtualna wartość, wygenerowana przez kapitał nie mający narodowości padły na ryj, dosłownie. Nawet stosunkowo bezpieczne fundusze inwestycyjne straciły około 25-35% (przeciętnie) na wartości. Ceny walut, krajów uznawanych za słabsze, spadły – o 10-30% W następnym kroku miliony ludzi zaczęły tracić pracę. Chociaż nic się złego nie stało – jeszcze, nawet Chiny zaczęły wysyłać maseczki, kombinezony, respiratory i inny potrzebny sprzęt, co istotnie przyczyni się do rozładowania problemów systemowych z zaopatrzeniem w najbardziej krytyczne wyroby. Co będzie za rok, jeżeli stan zawieszenia jeszcze potrwa?

Kraje pozamykały się na potrzeby cierpiących sąsiadów. Włochy zostały same, powszechnie uznawane za winne sytuacji, w której się znalazły, ze względu na styl życia społeczeństwa – co samo w sobie jako rozumowanie jest skandalem w istocie ksenofobicznym. Okazało się, że w ostatecznej próbie można liczyć tylko Federację Rosyjską, której działa nie tylko dały światu tanią ropę, ale Rosja również jako jedyna dostarczyła darmowo pomoc humanitarną do Włoch i do USA. To nie jest propaganda, to nie jest naginanie faktów – to są suche fakty.

Jakby tego było mało, we francuskiej telewizji dwóch specjalistów rozważało na temat testowania szczepionej na mieszkańcach Afryki. Chociaż – uwaga – jest to uzasadnione różnicami pomiędzy poszczególnymi populacjami, bo ludzie w Azji, Europie i Afryce – mogą różnie reagować, na substancje czynne w lekach, to jednak sprawa została odebrana rasistowsko i potępiona przez opinię publiczną.

Szokuje nieudolność Unii Europejskiej, która nie potrafiła przewidzieć potrzeby zrobienia dużych zapasów strategicznych – potrzebnych wyrobów medycznych, ani zapewnić stosownych zdolności produkcyjnych na swoim terenie. To szokująca słabość, albowiem przy posiadanych możliwościach finansowych, technologicznych i organizacyjnych – wyłożenie całej Unii Europejskiej maseczkami na 1 metr wysokości, to tylko kwestia woli politycznej. Dlaczego nie przewidziano potrzeb? Zajmowano się problemami zastępczymi – rzekomo krzywdzonych mniejszości – lub problemami obcych, którzy próbowali nam narzucić swoją wolę osiedlenia się w Europie, ale nie zajmowano się myśleniem o przyszłości. Dlatego dzisiaj umierają ludzie w Europie, a rządy poszczególnych krajów proszą Chiny o przysłanie odpłatnej pomocy… Jakże nisko upadliśmy! Jakże nisko!

28 thoughts on “No to już wiemy że kapitał na pewno ma narodowość a nawet, że…

 • 7 kwietnia 2020 o 06:14
  Permalink

  No i co z tego, nikt was nie czyta a szkoda, a szkoda…

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 08:26
  Permalink

  To, iż nie wiemy, wynika z systemu masowej indoktrynacji. Jeśli lekko poszperamy w necie, to znajdziemy, wiele prac na ten temat. Innymi słowy, jesteśmy mocno ograniczani w dostępie do innych, niż neoliberalne, opracowań, koncepcji, przemyśleń.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 08:57
  Permalink

  “gospodarka wpadła w recesję”
  Ma pan chyba jakieś inne źródło wiadomości bo wszystkim giełdom świata rosną indeksy a tak zielono jak jest na GPW to dawno nie było.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 09:03
  Permalink

  Przeczytałem ten ciekawy (ale pisany na szybko) tekst a teraz tak jak Włosi chodźmy wszyscy na pikniki bo ładna pogoda. To wcale nie było miesiąc temu! Włosi masowo poszli na spacery i pikniki w ostatnią sobotę i niedzielę. Ale to oczywiście ksenofobia, że uważa się Włochów za głupków i nie chce się im pomagać.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 10:21
  Permalink

  Czekałem na ten felieton. Na prawdę prosto z mostu. Gdzie teraz są te wszystkie pustaki intelektualne piszące panegiryki na cześć kapitalizmu?
  Zamiast komentarza, stary tekst na czasie:
  “Państwowe kontra prywatne
  Przedsiębiorstwo państwowe a prywatne, która forma własności jest lepsza dla społeczeństwa ? Oczywiście durny Polak/Polka zapluje się na śmierć faworyzując wszystko co prywatne, ale oni nie znają podstaw ekonomii, bo zysk w prywatnym zakładzie idzie do kieszeni najbogatszych, w Polsce większość przedsiębiorstw jest już w rekach obcokrajowców i to oni zgarniają cały utarg, na dodatek nie płacą w Polsce podatków, a kraj oprócz minimalnej płacy głodowej i schorowanych z przepracowania ludzi nic więcej nie z tego nie ma. Natomiast zysk wygenerowany przez zakład państwowy zostaje w Polsce, i te pieniądze są inwestowane w kraju, aczkolwiek tym pieniądzem dobrze operować na potrzeby społeczeństwa mogą tylko ludzie niezłomnie uczciwi i skromni, ale takich Polaków już nie ma, no i muszą być tez porządni pracownicy, a nie sprzedajne i służalcze katolicko/solidarnościowe ścierwo jakiego pełno w tym kraju ! To jest główna różnica pomiędzy dwoma formami własności – zysk zostaje w kraju, gdy mamy państwowy przemysł i handel, zrozumieliście katolskie barany co powyżej napisałem ?”
  https://wiecznaziemia.wordpress.com/2015/07/01/wspolpraca-buduje-egoizm-rujnuje/

  A co do UE to ona od początku była pomyślana jako organizacja służąca generowaniu zysków dla oligarchii, więc nie możemy się dziwić, że jest niewydolna. Politycy w Brukseli to tylko lokaje wielkiego kapitału i nie mogą zrobić nic dopóki oligarchia na to nie pozwoli lub społeczeństwa doprowadzone do krachu, czegoś tam nie wymuszą.

  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2020 o 11:50
   Permalink

   Miecławie, autor wyraźnie akcentuje w pierwszym zdaniu “No to już wiemy że kapitał na pewno ma narodowość a nawet, że…, ma rasę i wyznaje religię!”

   A ty abarotno nie poniał…. 😦

   Dodam że “ów kapitał” jest mocno rasistowski w stosunku do “nie”-ludzi…

   …pomoc humanitarną do Włoch i do USA … i do Serbii.

   Szczepionki na “kimś” NALEŻY przetestować, nie tylko na zwierzetach, tak jak i depopulację do “złotego miliarda”- od kogoś należy rozpocząć, proponuję zacząć od RASISTOWSKICH ojców pomysłodawców! Czy to rasizm? E, tam, nowoczesny, oświecony rzut oka na problemy ‘przeludnienia i ocieplenia”..

   Kogo i przed czym chronią maseczki???? 😀

   Odpowiedz
   • 7 kwietnia 2020 o 14:18
    Permalink

    @krzyk58.
    To ty nie poniał. Bo kapitał nie musi być prywatny, może być państwowy, spółdzielczy, czyli nas wspólny i kolektywny. Ja idę dalej niż to wynika z tego dobrego felietonu. Zresztą powielam tylko twoje linki, nie zauważyłeś? 🙂
    Może czas, abyście na tej endecji zaczęli myśleć po chrześcijańsku, zamiast po katolicku.

    Odpowiedz
    • 7 kwietnia 2020 o 18:31
     Permalink

     …………..a mowa jest o – PONADNARODOWYM. Wszystko(wedle ichniej retoryki ) należy do ‘nich’, (angielski, amerykański, francuski, rosyjski, polski etc. to tylko parawan, zasłona dymna, bez znaczenia…) Ty, poniał? 🙂
     Co nie (jeszcze) przy/należy , znaczi’t stoi niżej w hierarchii wartości, paka niewarte splunięcia,
     ale i “na to ” przyjdzie czas”, poczytaj stosowne ustępy z “ichnich’ – “świętych ksiąg’…
     Polecam uwadze – https://bb-i.blog/2019/09/12/rabini/ czytaj ze zrozumieniem , clou jest prosto wyłożone niczym budowa cepa. 🙂
     ————————————————
     Przekopiowane z posta zam. w m-cu marcu: Kto takoj – Edward Chodos? “Писатель и публицист, украинский общественный деятель, в прошлом был главой еврейской общины в Харькове. Автор 20 книг, на их основе создавалась своеобразная «народная библиотека». На Украине работают около 1000 отделений этой библиотеки. С 2009 года Эдуард Ходос обратился в Интернет, с целью использовать пропаганду своих взглядов. Свои комментарии он разместил в виде диалогов и монологов. Получил известность благодаря своим отрицательным взглядам к движению Хабад. “Я, Эдуард Ходос, последние двадцать с лишним лет утверждаю, что после разгрома СССР идёт активное строительство на постсоветском пространстве третьего Хазарского каганата. Этому посвящены более 20 моих книг и все видео монологи.” – пишет автор о себе. В июле 2014 крестился в Русской Православной Церкви Московского патриархата.”

     1. ” Зачем убили Мошиаха .” Часть 1 . Брифинг и разбор полётов №33 от Эдуарда Ходоса .
     https://www.youtube.com/watch?v=aHM6ZI7PZds&t=309s

     Odpowiedz
  • 8 kwietnia 2020 o 20:48
   Permalink

   Miecławie czyli “Komuno” wróć i z tym się zgadzam. Sądzę, że inni z czasem też zatęsknią za tak zwaną “Komuną”. Jak na razie młodym powbijano do głowy, że były to okrutne czasy. Ja natomiast mam porównanie jak było w czasach PRL i jak jest obecnie. Oczywiście moja opinia jest na korzyść PRL.

   Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 14:38
  Permalink

  Czy przemądry, światły Krakauer zrobił zapasy maseczek i środkowych ochrony, płynów dezynfekujących? Nie?! Szok!
  Taki mądry, przebiegły, jak rudy lis, a gówno zmagazynował 🤷😂

  NO I TU BY SIĘ PAN ZDZIWIŁ 🙂 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 16:17
  Permalink

  Przed sobą, mamy Rubikon……
  Musimy wybrać czy przejdziemy do nowej rzeczywistości, czy pozostać w starej.

  Jesteśmy w gospodarce nastawionej na ZYSK, i podporzadkowaliśmy temu dogmatowi wszystko.
  Możemy przejść do gospodarki nastawionej na zaspokajanie potrzeb.

  Wątpię, czy elity dokonają takiego wyboru.
  W końcu, korzystają z tego najbardziej.
  Prywatyzując zyski, uspołeczniając straty.

  Dekartelizacja świata wymaga silnych osobowości.
  Udało się to Rooseveltowi- raz.
  Nasladowców, ze względu na siedzenie w kieszeniach najbogatszych sponsorów kampanii wyborczych, nie przewiduje się……

  A ideowców mających polityczne wpływy, jak na lekarstwo…..

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 16:23
  Permalink

  Kapitał niekoniecznie jest rasistowski.
  To krąg ludzi, obracajacych się we własnym towarzystwie.
  Uczęśzczajacych do tych samych szkół, na podobne imprezy, żeniących się we własnym kręgu.
  KULTUROWYM- na ogół.
  Solidarnie unikajacych opodatkowania, korzystających z anglosaskich rajów podatkowych.

  Ciężko będzie tę globalną kastę ruszyć, bez rewolucji.
  Bez gilotyn się nie obejdzie.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 16:54
  Permalink

  Dzisiaj to rzeczywiście należałoby napisać sporo wyjaśnień, ale ograniczę się do kilku.
  1.
  Cytat: “No to już wiemy że kapitał na pewno ma narodowość a nawet, że…, ma rasę i wyznaje religię!”.
  To kiedyś było prawdą, ale już od półwiecza to tylko slogan, który wypadałoby zastąpić bardziej adekwatnym do aktualnej rzeczywistości: KAPITAŁ NIE MA NARODOWOŚCI, ALE MA WŁAŚCICIELI.
  Proszę spojrzeć na posiadaczy kapitału i odpowiedzieć na pytanie: czy oni są jakoś przywiązani do narodu? 🙂
  Dla nich przenieść się gdziekolwiek indziej to żaden problem. Obywatelstwo? Już kilkadziesiąt lat temu jak się miało pół miliona USD, to można było się swobodnie osiedlić w Singapurze i na życzenie otrzymać obywatelstwo (kapitał był tam potrzebny). A teraz to w ogóle nie jest problemem. Wśród najbogatszych, mających kapitał rozrzucony po całym świecie, to jaki problem gdzieś zamieszkać i oficjalnie utożsamiać się (przynajmniej słownie) z tamtejszą strukturą organizacyjną i społeczną? Znudzi się, to się przeniesie gdzie indziej. Gdzie tu narodowość kapitału?
  Nie wypowiem się na temat rasy, bo tej łatwo nie idzie zmienić, chociaż za 1000 lat, to wszyscy mogą się ujednolicić, i problem zniknie.
  Co do związku kapitału z religią, to tak jak w związku kapitału z narodem. Religię łatwo zmienić (podobno to uczynił Donald T.). Religia już tego nie ma, ale znaczenie mają “kluby religijne”; są to jednak elitarne organizacje pseudo-wyznaniowe, gdzie jednak podstawą jest wzajemne wspieranie się w interesach. Zresztą takie organizacje nie muszą mieć wcale charakteru religijnego, ale np. samopomocowy lub charytatywny. Istnieją jawnie prawie w każdym państwie, w Polsce również jest ich kilka (na ogół trzeba mieć odpowiednie referencje i osoby wprowadzające).
  2.
  Cytat: “… kapitalizm i neoliberalizm to CZYSTE ZŁO, NAJWIĘKSZE PRZEKLEŃSTWO świata w jego historii, ALBOWIEM ZAWSZE PROWADZI DO IMPERIALIZMU!”.
  Bez przesady, imperia światowe (rzymskie, mongolskie, hiszpańskie, angielskie, rosyjskie) budowano w czasach feudalnych, a więc nie wynikają one z kapitalizmu.
  3.
  Cytat: “To kapitalizm napędzany przeklętą neoliberalną ideologią doprowadził do tego, że dzisiaj umierają ludzie, zarażający się nawzajem, bo nie ma dla nich środków ochrony”.
  Tu też widzę dużą przesadę. Zapewne w feudalizmie i socjalizmie byłby też problem z szybkim zwiększeniem produkcji maseczek. Przykładowo, w PRL był wieczny problem ze sznurkiem do snopowiązałek, z papierem toaletowym, z kawą i mięsem. Z lekarstwami też, chociaż o tym się nie pisało, a wiem, bo sam sprowadzałem lekarstwo dla mamy ze Szwajcarii, tj. z “kapitalizmu”. Jaki więc system zapewnia szybką odpowiedź na potrzeby rynkowe?
  4.
  Cytat: “W tej chwili globalna gospodarka wpadła w recesję”.
  Zgadza się. Recesja to immamentna cecha kapitalizmu. Jeśli jej nie ma, to wiadomo, że będzie. Proszę więc przekonać polityków, żeby w czasach prosperity przygotowywali się na nadejście recesji. Czy któryś posłucha? Raczej nie, bo cała forsa jest wówczas kierowana na utrzymanie koryta. Tak postępują ludzie egzystujący w wyborczej demokracji, a nie w kapitalizmie.
  5.
  Cytat: “Włochy zostały same…”.
  A kto się przejmuje najbiedniejszymi: Afryką, Ameryką Środkową, Azją Południową, itp.? Nie zasługują na większą pomoc? To może nimi powinniśmy się przejmować i tych ludzi (tzw. uchodźców) brać na utrzymanie własne? Wtedy powiem, że taka osoba, co ich przyjęła i utrzymuje, budzi uznanie i szacunek. A Włochom współczuję.
  6.
  Cytat: “Szokuje nieudolność Unii Europejskiej, która nie potrafiła przewidzieć potrzeby zrobienia dużych zapasów strategicznych…”.
  No proszę, UE stała się potrzebna. Niestety, władze UE nie mają większych prerogatyw do tego, bo UE nie jest scentralizowana, jest organizacją “luźną”, bo większość nie chce, żeby była sprawna. Dlaczego? Bo lokalni politycy potrzebują władzy. Nie po to się “tak trudzą”, żeby nic z tego nie mieć. 🙂

  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2020 o 20:12
   Permalink

   @Ali.
   co do tej kwestii: “Bez przesady, imperia światowe (rzymskie, mongolskie, hiszpańskie, angielskie, rosyjskie) budowano w czasach feudalnych, a więc nie wynikają one z kapitalizmu.” – pamiętaj, że kapitalizm jest następcą feudalizmu, a w istocie zmieniła się tylko nazwa i usprawnił obrót kapitałem, co burżuazji było niezbędne, aby zrzucić pęta nakładane przez arystokrację i monarchów. Obecnie spokojnie można przyjąć, że kapitalizm to bardziej rozwinięta forma feudalizmu, gdzie rolę swoistych monarchów i arystokracji odgrywają oligarchowie. Zresztą tak się zachowują. Imperializm od zawsze szedł ręka w rękę z kapitałem, nie ważne jakiego pochodzenia, dawniej feudalnego, czy obecnie kapitalistycznego.

   Reszta krytyki też jest dyskusyjna, ale nie mam czasu na dywagacje.

   Odpowiedz
   • 7 kwietnia 2020 o 22:16
    Permalink

    To, że kapitalizm powstał na gruzach feudalizmu nie znaczy, że są one zbliżone czy tożsame.
    Ustrój państwowo-prawny obu systemów jest całkowicie różny.

    Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2020 o 21:12
   Permalink

   @Ali
   “Przykładowo, w PRL był wieczny problem ze sznurkiem do snopowiązałek”…
   – a Polsce sanacyjnej wcale go nie było (sznurka) !

   Chłopie, co Ty z tym PRLem, a wybiórczo z jakimiś zaopatrzeniowymi problemami !?
   – czy chcesz nam koniecznie udowodnić, że obecny neoliberalny kapitalizm jest lepszy od PRLowskiej gospodarki ?
   PRL skończył się 30 lat temu !!!
   – tego systemu już NIE MA I NIE BęDZIE!!!!

   A może porównując, wrócisz do czasu potęgi Egiptu ?
   Wówczas to dopiero było źle dla biednych, nie tak, jak dzisiaj…
   – obecnie są tylko zadłużeni na 30-40 lat, ale wówczas to do końca swojego życia musieli pracować !

   A to, że gospodarki PRLu, ZSRR i większości krajów satelitarnych stały się w pewnym okresie niewydolne, to nie wina socjalistycznej ekonomii, a wina samych ludzi w tych krajach !
   – “czy się stoi, czy się leży” było mottem większości, więc sobie “wyleżeli”…

   Jeśli Szanowny Kolego próbujesz robić takie porównania (gospodarka neoliberalnego kapitalizmu, a gospodarka socjalistyczna/komunistyczna), to nie wyszukuj wybiórczo w historii negatywnych momentów jednej i nie porównuj tego z pozytywami drugiej ”
   – takie coś, to PRYMITYWNA MANIPULACJA i nic poza tym !

   Fakty są jedne i niezaprzeczalne…
   – gospodarka neoliberalnego kapitalizmu w konfrontacji z gospodarką socjalistyczno-komunistyczną PRZEGRAŁA Z KRETESEM, basta !

   Ale o tym już pisze Szanowny Krakauer…

   Odpowiedz
   • 7 kwietnia 2020 o 22:23
    Permalink

    Krakauer wywiódł z faktu, że cechą kapitalizmu jest, że nie potrafi dostarczyć środków ochrony (maseczek). W odpowiedzi podałem, że inny system w jeszcze większym stopniu nie potrafił podołać zaopatrzeniu. Jeżeli nie mam się odnosić do socjalizmu, to do jakiego systemu mogę się odnieść?

    SZANOWNY PANIE JEŻELI SYSTEM, KTÓRY DOSTARCZA WSZYSTKO – DOSŁOWNIE – WSZYSTKO – NIE POTRAFI W WARUNKACH KRYZYSU DOSTARCZYĆ KAWAŁKÓW GUMKI I GAZY TO NAPRAWDE NIE MA O CZYM MÓWIĆ I CZEGO BRONIĆ. POZDRAWIAM WEB.JÓZ,

    Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 17:27
  Permalink

  Na naszych oczach pod naporem drobnego wirusa rozpada się nieludzki system neoliberalizmu. Ginie jego ojczyzna, USA – pociągając niestety za sobą prawie całą resztę świata. Siejąc śmierć, nędzę i nieznaną nikomu przyszłość. Może także wojny. Nie należy w tej sytuacji współczuć bezradnym milionom mieszkańców. Za ich zezwoleniem stali się nieznanym w dziejach agresywnym mocarstwem, utrzymującym na globie ponad 800 baz militarnych, wydając na zbrojenia bilion doalrów rocznie. W samych tylko wojnach zaborczych zabili od czasu IIWŚ ponad 20 milionów ludzi, siejąc zniszczenie, ruiny i miliony wypędzonych. Wpadli w sidła swojej chciwości opierając większość potrzeb produktów życiowych na imporcie z Chin, w tym prawie całe zapotrzebowanie leków. Bezradni, nieubezpieczeni mieszkańcy w desperacji kupują masowo broń. Aż strach pomyśleć do czego jej użyją. Czy świat będzie bił brawo obserwując oczekiwane widowisko? Groźniejsze niż 11/9.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 21:32
  Permalink

  Problem świata zachodniego jest nastawienie społeczeństw na podejście indywidualne do wszystkiego.
  Automatycznie wszystko staje się krótkoterminowe.

  Demokracja stała się religia i głupi a nawet głupsi wygrywają wybory i staja się przywódcami.
  Liberalizm socjalny doprowadza do spłaszczenie lub skrzywienia krzywych naturalnych…

  Liberalizm ekonomiczny miał za zadanie doprowadzenie do dominacji ekonomicznej tylko jednego kraju,
  tego wybranego – to się nie udaje – wiec wojna będzie tylko jedynym wyjściem….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.