No Russia No Games!

No Russia No Games! Nie ma Igrzysk Olimpijskich bez Rosji! Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o wykluczeniu przedstawicieli Federacji Rosyjskiej z Igrzysk Olimpijskich w Seulu PyeongChang 2018 – to skandal, kolejny haniebny i poniżający akt samo upodlenia się Zachodu.

Już dawno nie uczyniono wobec Rosji żadnej większej podłości. Sankcje okazały się nieskuteczne, kłamstwa na temat rzekomego zaangażowania się Rosji w konflikt na Ukrainie nie są w żaden sposób potwierdzone, do tego pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej jest powszechnie, także przez zachodnie ośrodki analityczne uznawany za najpotężniejszego człowieka świata. Rosja odniosła sukces w Syrii walcząc z terrorystami, pomagając państwu syryjskiemu – ustabilizowała Bliski Wschód. To musi drażnić czynniki nieprzychylne Rosji.

Jednak ta decyzja jest czymś innym, niż aktem szkodzenia Rosji, to oczywiście ma swoje znaczenie na pierwszym planie, który wszyscy – cały świat będzie przez najbliższe dnia przeżywać. To haniebne wykluczenie Federacji Rosyjskiej z Igrzysk Olimpijskich, to jest akt słabości i bezsilności jej przeciwników, którzy nic nie są w stanie uszczknąć z jej wspaniałości, niezależności i dostojności! W swojej rachitycznej słabości wszystko co mogą, to pogrążać się w swojej nienawiści, zawiści, złości i paranoidalnej bezsilności. Stąd taka decyzja, w swojej naturze haniebna, dla tych którzy ją podjęli. Tylko na tyle jest ich stać.

Formalne powody decyzji MKOL-u, dotyczą rzekomych nadużyć w rosyjskich czynnikach odpowiedzialnych za kontrolę antydopingową sportowców. Rzeczywiście w tym zakresie pojawiły się w Rosji pewne nieprawidłowości, jednakże stanowisko rosyjskich władz państwowych było jednoznacznie potępiające wszelkie nadużycia. Rosjanie bardzo otwarcie współpracowali z międzynarodowymi podmiotami zajmującymi się kontrolą antydopingowa sportowców. Jak widać otwartość i uczciwość nie popłaca, albowiem może stanowić źródło dla argumentów negatywnych.

Stworzenie sportowcom możliwości startowania pod flagą olimpijską jest parszywą prowokacją, albowiem wiadomo, że sportowcy trenują na Olimpiadę od lat! Podporządkowują terminom igrzysk swoje życie! Wielu może mieć rozterki. Zwłaszcza, że dominująca większość rosyjskich sportowców jest poza wszelkimi podejrzeniami jeżeli chodzi o zarzuty stosowania nielegalnych substancji wspomagających. Władze państwowe nie mogą nikomu zabronić prawa do udziału. Dlatego jest to obliczone na generowanie kolejnych problemów. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że Federacja Rosyjska ma najsilniejszą ekipę olimpijską w sportach zimowych! To będzie tragedia dla wielu wspaniałych ludzi i całych ekip, które za nimi stoją.

Naturalną decyzją ze strony Rosji może być bojkot Igrzysk, chociaż to na pewno byłoby bardzo trudne. Jest kwestią oczywistą, że szkoda pracy tych wszystkich ludzi. Jeżeli jest szansa na start zespołu rosyjskich sportowców, to być może warto z niej skorzystać? Nad tym będą się przez najbliższe dni zastanawiać wszyscy, którym bliski jest rosyjski sport.

Co ciekawe, jakoś nikt nie podniósł kwestii związanych z dopingiem w innych reprezentacjach, także dotyczących lekkiej atletyki i generalnie rozumianych sportów letnich. W mediach sportowych jest bardzo wiele informacji na temat tego – kto, jak często i czym się szprycuje. Mówimy o stałym procesie, który dzieje się od lat, nie jest tajemnicą dla branży, wiele autorytetów o tym mówi. Jednak zdecydowano się na zaatakowanie w ten haniebny sposób właśnie Rosji.

Ta decyzja ma charakter głównie polityczny, w dominującej części zdecydowały czynniki przeciwne Rosji. To element czarnego soft power, ukierunkowanego na negatywne skutki w rosyjskim społeczeństwie.

Oczywiście to, że człowiek który ujawnił rzekome dowody na wspieranie dopingu przez rosyjskie czynniki państwowe – uciekł do USA i znalazł tam azyl – to czysty przypadek? Po prostu się zdarzyło? Na blogach czynników, które “rozumieją mowę ptaków w parkach” pojawiły się twierdzenia, jakoby ta sytuacja miała być zemstą za rosyjski azyl dla pana Edwarda Snowdena. Nie trzeba szukać analogii, one są widoczne jak na dłoni…

Źle się stało, świat obecnie potrzebuje Rosji, jak również nie potrzebuje już więcej żadnych konfliktów. Tego typu decyzje zawsze uwzględniają kontekst polityczny. W tym przypadku on jest jednoznaczny. To przykład kolejnego ataku na Rosję, tym bardziej parszywego, że jest dokonywany przez atak na emocje Rosjan.

Na dzisiaj – środę zapowiedziano wystąpienie w sprawie Igrzysk pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej, zobaczymy jakie zapadną decyzje.

44 myśli na temat “No Russia No Games!

 • 6 grudnia 2017 o 04:50
  Permalink

  W pełni popieram! Bezczelne chamstwo i potwarz ! Potrafią tylko pluć i obrażać boją się Rosji i jej sukcesów w Sporcie.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 05:31
  Permalink

  Rosjanie powinni anulować najbliższe mistrzostwa w piłce nożnej w Moskwie.

  Jak wykluczanie – to na całego!

  No i embargo na wszystko dla wszystkich.

  Rosja to wytrzyma, poza tym ma z kim handlować i utrzymywać relacje.

  Chiny, Indie, Azja – tam mieszka ponad połowa ludzi na Ziemi.

  Po co wspierać Zachód?

  Dadzą sobie radę bez Zachodu.

  Tylko wówczas Świat będzie już inny.

  Ja bym tego tak nie zostawił.

  15-to metrowy płot na granicach Federacji Rosyjskiej i zero kontaktów z Zachodem.

  Stać ich na to.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 05:39
  Permalink

  Świetne hasło PR owców macie doskonałych No Russia No Games… naprawdę doskonała zbitka i jak szybko odpalona. Musieliście mieć przygotowane scenariusze reagowania.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 05:55
  Permalink

  MKOL jest zinfiltrowany od zawsze przez służby USA. Z tą analogią do Snowdena to prawda, ten rosyjski zdrajca nie jest godzien swojego narodu.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 06:00
  Permalink

  Oni znajdą każdy powód żeby tylko uderzyć w Rosję. Po Sukcesie Sochi zaczęły się prześladowania. To jest hańba bo wiadomo że Rosjanie mają zawsze najwięcej medali na zimowych igrzyskach olimpijskich. Jeżeli się ich wyklucza to igrzyska nie mają sensu – bo co to za rywalizacja, gdzie wykluczono najsilniejszych, najszybszych io najlepszych?

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2017 o 08:00
   Permalink

   @Wierny czytelnik.Sochi…a, socha czy to narzędzie miał pan pan na myśli ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Socha

   Ps. Na poważnie, po co i do czego anglosaska transkrypcja?
   Сочи = Soczi. I wszystko jasne,alpejskie kombinacje nikomu i niczemu nie służą – zwłaszcza w kontaktach między Słowianami,
   niepotrzebny Nam pośrednik, nawet lingwistyczny.

   @verka serdushka. Kloaka, kibel spłynęła wprost z verki (banderowskiego?)
   serduszka. 🙂 tfu.
   My Polacy jesteśmy z Rosją……………………………………….

   Odpowiedz
  • 7 grudnia 2017 o 06:10
   Permalink

   @Wierny czytelnik….tak, pisalam o tym pare razy na lamach OP,ze takie zawody nie maja sensu i inni sportowcy nie maja wcale sily do mobilizacji ,gdyz chca sie mierzyc z najlepszymi,ze swoimi rywalami i tylko wtedy otrzymany medal lub zdobyte miejsce ma swoja wartosc…tylko w walce z rywalami mozne te wartosc wogole okreslic….

   Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 06:10
  Permalink

  Нет России Нет Олимпиады

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 06:47
  Permalink

  To mogli zrobić użyję słowa red. nacz. gazety wbbbbb bbbbb Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 06:56
  Permalink

  Co przyszedł email z kremla jak macie reagować sobaki putlerka ? Bardzo dobrze niech jeszcze odbiora ruskim mistrostwa świata o rosji trzeba zapomnieć. Niech żyje Ukraina, wolna Bialoruś i sowriemiennyj Kavkaz. Slava Ukrainie Herojom Slava panowie polaki…

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2017 o 10:58
   Permalink

   Ty nie masz serca,ani mózgu!Jak mówią Rosjanie”Poszła ty na hu..
   “.Podwójna moralność Zachodu na talerzu, mają dowody to niech wykluczają pojedynczych sportowców,a oni stosują karę zbiorową!

   Odpowiedz
  • 6 grudnia 2017 o 14:42
   Permalink

   Do verka serdushka.

   Zapomniałeś jeszcze “chaj żywe Bandera i Szuchewicz”, dwaj mordercy Żydów, Polaków, i kto im do ich brudnych łap wpadał.
   Przyjeżdżają do nas na turystyczną i potem proszą o azyl. I wywalają od nas tych banderowców na zbity pysk.

   Rosjanie nie pojadą na Olimpiadę, bo po co? Przecież ci co mogą dojść do czołówki sportowej, zostaną z góry zdyskwalifikowani, bo przecież jasne jest że bez dopingu, nie dobrali by się do szczytu. A te15 milionów co te złodzieje chcą od Rosji, można wykorzystać na nagrody dla zwycięzców alternatywnej Olimpiady w Moskwie.
   My, Żydzi, mieliśmy podobny problem w 1936r. z Olimpiadą w Berlinie. Wtedy powstała Makabiada.
   I przyjadą do Moskwy, bo każdy sportowiec zechce dostać nagrodę. l pieniądz nie śmierdzi.

   Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 08:19
  Permalink

  Ad verka serdushka
  Módl się do Boga o zdrowie, bo na rozum już za późno.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 10:52
  Permalink

  To kolejny akt agresji kartelu US/NATO i ich tajnych służb przeciwko Rosji. Jednocześnie pokaz ich upadku, bezradności i gnicia. Rosja powinna olać to skorumpowane i polityczne zbiegowisko amerykańskich satelitów. Wiele krajów powinno wykazać solidarność z Rosją i także się wycofać. z tej imprezy. Chyba, że wcześniej Trump zaatakuje Koreę Północną i będzie po kłopocie.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 11:43
  Permalink

  No cóż, neoliberalizm w zachodnio-amerykańskim wydaniu zniszczył już prawie cały dorobek Ludzkości.
  Dorobek KILKU TYSIęCY LAT!
  Abstrachując już od tego, że w ciągu kilkunastu lat bytności w UE, tak stary kraj jakim była Grecja został doszczętnie finansowo wytrzebiony, to w dodatku ich wielotysięcznoletnia kultura i pokojowe przesłanie (tradycje olimpijskie) zostały totalnie zniszczone.

  Teraz jeszcze tylko niech tylko Fachowcyodkrów opatentują tabliczkę mnożenia, trygonometrię i inne greckie odkrycia (takie próby już w Krowolandzie były, chodziło o patenty określonych algorytmów!), a będziemy żyli w cudownym matrixsie.

  Doczekaliśmy się “wolności i demokracji”

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 14:34
  Permalink

  Eeeeeeeeeetam, Kim tuż przed olimpiadą pochwali się nową rakietą balistyczną i kurczaki pouciekają z PyeongChang.Organizowanie masowych imprez w tak zantagonizowanym regionie mija się z celem.No ale te międzynarodowe organizacje sterowane przez jankesów już od pewnego czasu mijają się z rozumem.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 16:06
  Permalink

  WEB TO CHYBA O CZYMŚ ŚWIADCZY,ŻE NIE POZWALASZ NA KRYTYKOWANIE USA. DLACZEGO???

  https://content.foto.my.mail.ru/community/big_politics/_groupsphoto/h-122848.jpg

  TO,ŻE DZISIAJ MOŻESZ PISAĆ TO ZAWDZIĘCZASZ ROSJI…
  NIC NIE JEST DZIEŁEM PRZYPADKU !!!
  Konfidenci obcych wywiadów, nachalną propagandą, odwracają od siebie uwagę, po to, aby młodzi ludzie nie zajęli się ważnymi sprawami dla przyszłości Polski, by nikt nie cenzurował antypolskich poczynań…

  KIEDYŚ NAPISAŁEM,ŻE JESTES WTYKĄ CZEMU ZDECYDOWANIE ZAPRZECZYŁEŚ ALE JA TOBIE NIE WIERZYŁEM NO I MIAŁEM RACJE …

  https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 16:09
  Permalink

  Do serduszka. Zapomniałeś jeszcze “chaj żywe Bandera i Szuchewicz”, dwaj mordercy Żydów, Polaków, i kto im do ich brudnych łap wpadał.
  Przyjeżdżają do nas na turystyczną i potem proszą o azyl. I wywalają od nas tych banderowców na zbity pysk.

  Rosjanie nie pojadą na Olimpiadę, bo po co? Przecież ci co mogą dojść do czołówki sportowej, zostaną z góry zdyskwalifikowani, bo przecież jasne jest że bez dopingu, nie dobrali by się do szczytu. A te15 milionów co te złodzieje chcą od Rosji, można wykorzystać na nagrody dla zwycięzców alternatywnej Olimpiady w Moskwie. I przyjadą do Moskwy, bo pieniądz nie śmierdzi, i każdy sportowiec zechce dostać nagrodę.

  My, Żydzi, mieliśmy podobny problem w 1936r. z Olimpiadą w Berlinie. wtedy powstała Makabiada.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 16:11
  Permalink

  Informację, którą opisuje Autor czytałam już wczoraj na “Sputniku”.
  Nie będę opisywała swoich emocji, artykuł jest wystarczająco emocjonalny. Natomiast refleksja, która mnie naszła to: są wykonawcy czyli tak zwane “słupy” i są też zleceniodawcy jednak ci są zawsze w tle. Pozdrawiam wszystkich co uważają, że ta decyzja jest tak grubymi nićmi szyta – dalej nie będę komentowała gdyż każdy wie.

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2017 o 21:16
   Permalink

   Wiadomość ze “Sputnika” rosyjscy sportowcy mogą wystąpić na igrzyskach pod neutralną flagą. Właśnie taką decyzję podjął Prezydent FR i chwała mu za to.
   Ja jestem po stronie tych co szukają kompromisu a nie zwady.

   Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 16:51
  Permalink

  Sprawa jest poważna i dotyczy prawdy.

  Prawdy o światowym sporcie i obecnym w nim dopingu oraz korupcji pośród działaczy, jak i o hipokryzji władz sportowych światowych federacji różnych dyscyplin, w tym Komitetu Olimpijskiego.

  Kiedyś „nakryto” kilku sportowców rosyjskich na wspomaganiu dopingiem, co miało i ma miejsce pośród sportowców z wielu innych krajach (z Polski też!) i w bardzo wielu dyscyplinach sportowych.

  Doping to bardzo przykre i niepotrzebne w sporcie zjawisko, ale niestety – ma miejsce – i to NA CAŁYM ŚWIECIE!

  Okazuje się, że tylko w Federacji Rosyjskiej jest aż tak bardzo źle, że należy wykluczyć WSZYSTKICH ROSYJSKICH sportowców.
  No bo jakiś „były rosyjski działacz sportowy” uciekł do USA i chcąc mieć „branie w mediach” – zeznawał o powszechności praktyk dopingowych w rosyjskim sporcie, w czym, jak sam przyznał też „maczał palce”.

  Niechętne Rosji środowiska, bojąc się przegranej swoich sportowców oraz chcąc zaszkodzić rosyjskiemu sportowi i samej Rosji – wpłynęły na władze olimpijskie, a te wykluczyły udział ekipy sportowców z Federacji Rosyjskiej w zimowej olimpiadzie 2018 w południowokoreańskim Seulu Pjongczangu.
  Wytłumaczeniem jest rzekomo „powszechny doping” w rosyjskim sporcie.

  Równie dobrze Rosjanie mogli próbować wykluczyć sportowców z USA w udanej olimpiadzie w Soczi w 2014, z powodu możliwości popełniania przez nich – morderstw, czy też sprzedawania przez nich narkotyków
  Wiadomo jaka fala zbrodni i narkomanii panuje w USA, a profilaktyczna blokada udziału Amerykanów byłaby zrozumiała, co wynika wprost ze statystyk …

  Ale Rosjanie tego nie zrobili.

  Teraz zastosowano wobec nich ZBIOROWE WYKLUCZENIE przed samym udziałem w zawodach!

  To niesłychane w „cywilizowanym świecie”, stosować karę jeszcze przed wystąpieniem przewinienia, a tym bardziej przed udowodnieniem jego zaistnienia.

  Żeby wszystko mogło być wiarygodne i dla CZYSTOŚCI IDEI OLIMPIJSKIEJ oraz zasady FAIR PLAY, władze olimpijskie powinny ogłosić, że w OFICJALNEJ nazwie Olimpiady w Pjongczangu powinna być zawarta fraza – BEZ UDZIAŁU ROSJAN.

  Podobne sformułowanie powinno być też na wszystkich dokumentach olimpijskich, nagłówkach zapowiedzi telewizyjnych, medalach i pamiątkach z olimpiady.

  Wówczas uzyskane wyniki mogłyby być oceniane przez kibiców we właściwych proporcjach, a “uczciwość” i “prawdziwa wartość” zdobywanych na tej olimpiadzie medali – widziane we właściwych proporcjach i w własciwym kontekście tej PSEUDOOLIMPIADY.

  Tylko że hipokryzja inspirowanych przez wrogów Rosji działaczy olimpijskich nie dopuści do prezentacji takich sformułowań i komentarzy – oddających stan faktyczny po tej niespotykanej i żałosnej “decyzji” MKOL.

  Inną sprawą jest udział w piłkarskim mundialu w przyszłym roku w Rosji.

  Rosja, jako ich organizator powinna poważnie zapytać uczestników z całego świata, czy ich piłkarze mogą być BEZPIECZNI w Rosji wobec rzekomo (jak twierdzą) wszechwładnej i wszechobecnej atmosfery i samego DOPINGU – panującego rzekomo w rosyjskim sporcie.

  Skoro z tego powodu Rosjanie nie mogą brać udziału w Zimowej Olimpiadzie w Pjongczangu w lutym 2018, to w czerwcu 2018 na Mundialu w Moskwie – też nie powinno być zawodów, bo na boiskach mogą być przecież rozpylone np. środki wspomagające, dopalacze i inne zabronione w sporcie środki dopingowe!

  Jeśli Komitet Olimpijski twierdzi że Rosja toleruje (wręcz zmusza do jego stosowania) doping w sporcie, to podobnie może być na Mundialu w czerwcu!

  To są równoważne sprawy.

  Jeśli według ich kłamliwej opinii Rosja jest Dopingowym „Imperium Zła”, to w ogóle nie należy z nią współzawodniczyć w żadnej dyscyplinie sportowej, tym bardziej na Jej terytorium.

  Dlatego ci z Polaków, co oglądali w TV ostatnie zawody narciarskie w Niżnym Tagile (a wiadomo, że produkują tam czołgi!) – zdradzają oficjalne stanowisko polskich władz oraz nadzorowanego przez władze medialnego mainstreamu – że Rosja to wróg!

  Dziwię się, że Prezes TVP zachował jeszcze swoje stanowisko …

  Podobnie może być z transmisją Mundialu w Moskwie.

  Prawdziwy Polski Patriota (i Katolik) nie powinien tego oglądać, a polscy piłkarze nie powinni tam w ogóle jechać.

  Jeśli Rosja jest “Dopingowym Imperium Zła” – to go ignorujemy, albo nie wygłaszamy kłamliwych stwierdzeń.

  Ta niekonsekwencja wrogów Rosji osłabia ich całą argumentację i kłamstwa wobec sportu w Rosji.

  Boli sukces Olimpiady w Soczi w 2014 roku, po którym zaczęła się na Ukrainie rewolta, skierowana przeciwko Federacji Rosyjskiej, inspirowana m.in, przez Amerykanów – o czym sami wspominają wymieniając nawet zaangażowane przez nich gigantyczne środki finansowe.

  W rozumieniu oficjalnej obecnej polskiej rządowej propagandy, udział Polaków w moskiewskim Mundialu może być z czasem oceniany jak udział w Olimpiadzie 1936, w stolicy hitlerowskich Niemiec!

  Z mniejszych zdarzeń czynią nagonkę na Bogu ducha winnych ludzi, a tu WYJAZD DO MOSKWY!

  Tej Moskwy …

  Ale wracając do realiów: ta nagonka na dumny i wspaniały kraj, jakim jest i pozostanie Rosja musi mieć przecież swoje granice.

  Kilkunastu działaczy ruchu olimpijskiego (też nie wolnych od uleganiu korupcji, a to jeszcze nie CAŁY ŚWIAT) – nie może obrażać milionów Rosjan i ich sportowców, którzy latami trenowali do zawodów.

  To zaburza cały światowy sport i wypacza Ideę Olimpijską.

  To że wszędzie są przestępstwa i naruszanie zasad w życiu oraz sporcie – nie może pozwalać na stosowanie ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ i to PREWENCYJNIE wobec całego kraju.

  A może ci działacze olimpijscy boją się dostać kolejnego lania od Rosjan na tej Olimpiadzie?

  Wątków ewentualnych korzyści z tego wykluczanie sportowców Rosji z olimpiady w Korei – jest wiele. Wszystkie są podłe i oparte na kłamstwie.

  Gdyby chodziło o rzekomy doping w rosyjskim sporcie, to “uczciwsze” byłoby podjecie decyzji o wykluczeniu sportowców z Rosji o wiele wcześniej, gdyż rzekome fakty były znane usłużnym mediom na Zachodzie od lat.

  Wówczas władze sportowe w Rosji miałyby szanse na odwołania, procesy przed międzynarodowymi trybunałami, itp.

  Wykluczono w tej skandalicznej decyzji MKOL prawo do OBRONY strony obwinionej, co jest niby KANONEM w zachodnim prawodawstwie.

  Po prostu zaprzeczyli zasadom, na których jest niby oparta cała zachodnia (niby lepsza) – cywilizacja.

  Proszę Pana Włodzimierza Kharitonowa o przetłumaczenie moich komentarzy pod tym artykułem.

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2017 o 19:48
   Permalink

   Inicjatorze,gratuluję analizy!Dodałbym że “,decyzją MKOL”wpisuje się w kampanię Prezydenta Putina na kolejny wybór!A może ktoś z wyborców oskarży Władimira za zaistniałą sytuację,sankcje itd.Każdy sposób dobry aby zwalczyć najlepszego dla Rosjan przywódcy!Pozdro!

   Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 20:53
  Permalink

  Dobry artykuł. Należy już teraz powiedzieć, że złoty medal olimpijski w hokeju na lodzie będzie po prostu niczym. Jeżeli bowiem zabraknie drużyny Rosji – kraju, co od 70 lat ma najsilniejszą na świecie reprezentację hokejową – to będzie to tylko udawanie, że jest to medal, to będzie tylko krążek metalu. Już wiadomo, że Putin zezwolił sportowcom na start indywidualnie, więc mają szansę, ale w grach zespołowych olimpiada 2018 to będą po prostu śmieciowe zawody.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2017 o 21:26
  Permalink

  Rosjanie stoją przed wyborem albo…albo… (

  LINK NIE DZIAŁAŁA WEB JÓZ.

  “Думайте, господа. В России десятки миллионов человек работают не меньше вас, немало и тех, кто не обижен талантом, но продать флаг страны ради карьеры способно лишь отребье. Оно, разумеется, есть во всех странах, но у нас особенно презираемо.”
  Cytat z listu otwartego.. “Открытое письмо бывшим участникам олимпийской сборной Российской Федерации’
  Александр Хуршудов Публицист, аналитик, блогер

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2017 o 00:02
   Permalink

   К большому сожалению, многие российские спортсмены и спортивные чиновники, возглавляемые президентом Путиным, в адрес которого здесь поется немало дифирамбов, свой выбор уже сделали. И этот выбор свидетельствует о том, что они понятия белого не имеют о том, что такое гордость, честь и достоинство. Флаг, герб, гимн – да стоит ли морочиться по таким пустякам. Нет не такие люди водружали знамя Победа над рейхстагом.

   Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 01:00
  Permalink

  Hej Verka, że ruski z małej , to mogę zrozumieć , ale żeby z małej , pisać , Polaki?
  A czemu nie Polacy? Uczony-a w pismie?To , że wszyscy biora i sa na dopingu , lub większość , we wszystkich krajach , nie ulega watpłiwosco

  Ale to , że tylko Rosje , jej przywódców, i często niczemu niewinnych sportowców {żal ich ogromnego trudu } MKOL bierze pod lupę i zbiorowo karze , to ważki dowód na to , ze to podtekst polityczny . I to Pan Putin wygarnie.

  Znam jedna pania biegaczkę narciarska , majacą za sobą plecy lobby norweskiego w międzynarodowym komitecie , w tym sporcie, Jakos nikomu nie przeszkadza , że ona i jej koleżanki , od lat , biegają na dopingu . Leki astmatyczne o ponad 30% zwiekszaja wydolność pluc! Nimi się niech ci swieci zajma od dopingów i skierują te cwaniary do udziału w zawodach paraolimpijskich . Tam ich miejsce. Miejsce rosyjskich sportowców , jest wśród wszystkich innych sportowców swiata, którzy , razem z nimi , nie rywalizują , po dopingu.

  A to mi nieznane stworzonko , przemiłe , że az rzygac się chce, to Slowianin , Polak, czy jakiś zgniły owoc spadły z drzewa, bo na pewno , nie patriota.Przez delikatność , nie napiszę , co jeszcze może spaść z drzewa, by tego miłego stworzenia nie obrazić.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 01:14
  Permalink

  Ten ktoś piszący jako verka serdushka , nie jest wart mej uwagi. Przepraszam wszystkich za to , że wymieniłem toto.Tyle mnie ono interesuje , co dawny toto-lotek.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 01:33
  Permalink

  Za ten ostracyzm o politycznym stricte podłożu , wobec Rosji i Jej przywódców , chciałoby się odpowiedzieć lekką parafraza fragmentu wiersza Naszeg Wielkiego Poety:- Za tą pięść , podniesiona nad Rosja ,- , coś tam , w coś tam!!! Zapomniałbym , o sportowcach. Przepraszam , Bracia Rosjanie!

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 02:02
  Permalink

  Naszej dzielnej i bezsilnej w tej sytuaxcji świetnej biegaczce, oddaję hołd i wyrażam dla Niej podziw, za spokój i elegancki styl w zachowaniu , wobec takich jawnych szwindli.Wrogowie Rosji , tarzają się ze smiechu i tłuka pięściami , tak głucho , jak te co zajadają banany. Apeluję do Rosjan i rosyjskich sportowców: -Zachowajcie dumę i godność , wobec tego chamstwa., jakim Was poczęstowano.

  Nikt i nic nie jest w stanie ukorzyć , upokorzyć , tak Wielkiego Kraju i tak Wielkich Ludzi- jak Rosji i Rosjan.Los wszystkich , co starają się to czynić, jest przesądzony.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 08:03
  Permalink

  Путин вчера ещё объявил, что он в президенты выдвигается.

  Путин заявил о своём решении баллотироваться в президенты на автозаводе, среди рабочих и вокруг не было ни одного значка или символа ЕдРа! И говорил о том, что простые работяги, инженеры, учителя – это и есть Россия!
  При этом он никак не обмолвился о менеджерах и управленческих кадрах. Значит всё-таки он пошёл как кандидат от народа! Дай Бог!

  Вести в 20:00 от 06.12.17

  https://www.youtube.com/watch?v=ul5yFfl-8aY

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 08:11
  Permalink

  Adamie,masz rację,z tym że jeśli Rosjanie oficjalnie”olali” by Olimpiadę grozi im dyskwalfikacja na 8 lat!Ja i ty poparlibysmy ten krok,ale szkoda sportowców i oni podejmą stanowisko.Pozdro.!

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 08:21
  Permalink

  Nie masz racji Włodku, Zachód zamierza podzielić jednoznacznie
  (zrobić wyłom) w rosyjskim społeczeństwie..
  Jeśli pojadą – tzn, przegrali, to będzie sukces Zachodu.
  A jeśli “wypadną blado” – kpin,drwin,ironii będzie co niemiara,
  – ‘ruski”, bez dopingu nie potrafią zwyciężać………………………..itp.

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2017 o 08:44
   Permalink

   Krzyku,ja też tak uważam o czymw pisałem.To element walki z P.Putinem!

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2017 o 08:01
    Permalink

    Nikt z Rosjan nie pojedzie. Nie mają po co. Sportowcy-medaliści, zostaną zdyskwalifikowani za doping, a reszta i tak nie ma po co jechać. Żeby za 15 milionów $ brać udziać w uroczystości zamknięcia Olimpiady? Nie zwariowali.

    I Putin już udowodnił że umie obronić swoją reputację. Gorzej z Trampem. 70 kongresmenów głosowało za aktem niedowiary Prezydentowi USA. I to pierwsza, ale nie jedyna jaskółka. Za tą decyzję uznać Jerozolimę za stolicę Izraela, (głupia i niepotrzebna prowokacja, destabilizująca cały Bliski Wschód), dostanie u nas azyl.

    A może ta decyzja nie jest głupotą, tylko próbą łowić ryby w mętnej wodzie? Przecież nikogo nie obchodzi że Żydzi i Arabowe będą się na wzajem rżnąć i mordować, oby tylko nafta płynęła?

    Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 08:41
  Permalink

  Nie zapominajmy że Rosjanie nie są monolitem, tam jest silne parcie
  na poddanie się Zachodowi – w czym bryluje środowisko
  “rossjańskiej “elity” upasionej w 80′ i “swiatych” 90′,
  z tradycjami rodzinnymi osadzonymi
  w KPZR , obecnie ‘demokraci – liberalni”.
  Sami Rosjanie przyznają że powtórka z 37’ będzie nieunikniona,
  no, może w łagodniejszej formie. A swoją drogą STALIN zawsze był praw…i dlatego m.in. tak przez ‘nich” (kosmopolitów) tak znienawidzony, do tych pór!

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2017 o 17:30
   Permalink

   Do Krzyka.

   Stalin nie zawsze miał rację. Np. Morderstwo czołówki Polskiej Kompartji w1936r. Po jaką cholerę i komu to było potrzebne? A rozstrzelanie gen. Popowa co był odpowiedzialny za kocioł Białoruski w 1941r? A wysłanie Mechlisa na Krym w 1942r? Dyletant, co nie miał zielonego pojęcia o operacji wojskowej.Jest tego dosyć. Ale nie wszystko jest prawdą. Np. Katyń. Gdyby to było w 1941r.podczas panicznego odwrotu, to bym jeszcze zrozumiał, ale w 1940r. kiedy Stalin drżał o każdy dodatkowy dzień pokoju, rozstrzeliwać Polskich oficerów niemieckimi pistoletami z niemiecką amunicją? Czysta prowokacja hitlerowska? Tak to wygląda. Zginęło tam kilkadziesiąt lekarzy Żydów, co tak brakowali potem Armji Czerwonej. Polska dostała od Rosji spis zabitych, i sprawa nie jest wyjaśniona do końca.
   To samo z Powstaniem 1944r. 2000 żołnierzy Pierwszej Armji W.P. pod dowództwem gen. Behrlinga, pogrzebanych na cmentarzach Powązki i Okopowa, powinny wystarczyć ażeby przekonać każdego Polaka że Stalin nie rzucił Warszawę na pastwę losu. A jednak tak nie jest.

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2017 o 20:51
    Permalink

    @Michał (z Izraela). Fakt, Stalin nie zawsze miał rację, no, musimy
    uwzględnić że NA PEWNO nie był wszechwładny. 1. Najwyższa władza spoczywała w rękach – Kaganowicza (kagan) i jego najbliższego żydowskiego otoczenia.

    2. Władza wykonawcza należała do jego BEKA tj. Dżugaszwili (Stalin), który służyć miał również jako „kozioł ofiarny” w razie potrzeby. Żadnych ważnych samodzielnych decyzji podejmować on NIE MÓGŁ, a jego bezgraniczny „despotyzm” był tylko iluzją dla „maluczkich” – jak mówią Polacy. Nieograniczona władza KAGANA opierała się w całości nie na partii komunistycznej i nie na jej Komitecie Centralnym, które spełniały rolę parawanu – co prawda dość przejrzystego – a na niesamowicie złożonej i silnej organizacji organów bezpieczeństwa wewnętrznego,(podrzucić nazwiska,pochodzenie) których główny sztab znajdował się w ogromnym bloku należącym wcześniej do towarzystwa ubezpieczeniowego przy ulicy Łubiańskiej w Moskwie, w pobliżu Kremla.
    Dużo do powiedzenia miała silna opozycja trockistowska.(Podrzucić nazwiska,pochodzenie)
    Stalin tak naprawdę był listkiem figowym dla poczynań w/w.
    Anatolij Wasserman o Stalinie bez cenzury https://www.youtube.com/watch?v=-0yXKmRuLBs&t=455s
    Zapewniam że Wasserman – nie mówi co wie lecz na pewno wie co mówi 🙂

    Sprawy “polskie”, które zaważyły
    – Poparcie udzielone puczyście Piłsudskiemu w maju 1926r.

    – polityka proniemiecka KPP. Panie Michale…dobrze pan wie że
    partia (KPP) – Polska była tylko z nazwy! Dlatego świetnie dogadywali się z Niemcami, nawet a może zwłaszcza po dojściu Hitlera do władzy. Chodziło m.in. o “autonomię” G. Śląska.Gdańsk.
    https://marucha.files.wordpress.com/2017/04/albin-siwak-trwale-slady.pdf

    Mechlis? E,tam, spuśćmy kurtynę milczenia – BO jeśli poprawna
    filowikipedia pisze….https://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Mechlis
    Rzucił pan dużo pytań na które w ciągu ‘pięciu minut” postarałem się choćby w części odpowiedzieć.
    Krym – “projekt Kalifornia” zna pan temat? 🙂 Jak Stalin Krym ratował https://www.youtube.com/watch?v=R-1Gd-0Ukug Myślę że na pozostałe
    pytania znajdzie pan odpowiedzi w zalinkowanych wyżej materiałach.

    Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 12:38
  Permalink

  12 grudnia odbędzie się Zebranie Olimpijczyków Rosji.Na nim będzie podjęta decyzja.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2017 o 17:30
  Permalink

  5 декабря нашей сборной запретили ехать на Олимпиаду. Это удар по Путину, попытка подорвать его авторитет, поставить его в сложное положение.

  …И Владимир Владимирович отвечает незамедлительно. На следующий день. Используя ту площадку, где он оказался. Не дождетесь. Иду на новый срок.

  Просто обозначил ИМ свою позицию. Ответил ИМ. Показал, ИМ, что давление цели не достигнет.

  А плановое выдвижение с ответом на все вопросы пройдет в те сроки, в которые оно и должно было произойти.

  И последнее: пора отбросить все иллюзии. Запад будет использовать любые возможности нагадить, надавить, поставить в сложное положение. Из всех вариантов будет выбирать самый жесткий.

  Президент к этому готов.

  Народ готов.

  Вопросы есть только по поводу элиты…

  http://www.liveinternet.ru/users/dmitryuspeh/post426283945/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.