No i wyszło jak zwykle… bieg lemingów w kierunku klifu… (cz.2)

Leming norweski (Lemmus lemmus) By Argus fin - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=832566
Leming norweski (Lemmus lemmus) By Argus fin – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=832566

Gdybyśmy byli krajem okupowanym przez Stany Zjednoczone Ameryki lub pewien mały bliskowschodni kraj i nie jest to Liban, to wówczas takie służalcze i wiernopoddańcze zachowanie się naszej elity rządzącej można by było zrozumieć. Uzasadniając na przykład troską o represje ze strony okupanta wobec ludności cywilnej. Chociaż w Polsce są amerykańscy żołnierze, to są w tak niewielkiej ilości że raczej nie byliby w stanie skutecznie okupować naszego terytorium. Niestety jednak mamy to nieszczęście, że są w naszym kraju również między innymi niektóre media z częściowo lub całkowicie amerykańskim i innym zachodnim kapitałem, często również o powiązaniach amerykańskich. One dbają o to, żeby percepcja dominującej części naszego społeczeństwa i chyba całej klasy politycznej, może już tylko z wyjątkiem czcigodnego ojca pana premiera była jednokierunkowa.

Nie da się zrozumieć powodów tej służalczości, to jest po prostu niemożliwe do zrozumienia nawet w kategoriach żartu po dużej ilości alkoholu. Można tracić, można przegrywać można mieć niepowodzenia to wszystko jest zrozumiałe jak się toczy grę, ale o co my tę grę toczymy na cudzym boisku w tym przypadku? Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić?

Wszystko jak zwykle tracimy, przegrywamy, odnotowujemy porażki. Nasze działania o zaniechania generują straty.

A tymczasem w Moskwie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Mało kto o tym wie, ponieważ zagraniczne media w Polsce i narodowe o tym nie informują. Miało tam miejsce spotkanie dwóch stron wewnątrz palestyńskiego konfliktu. Mediacji podjęła się Rosja. Ze względu na jedynie słuszną rację pewnego małego kraju na Bliskim Wschodzie i nie jest to Liban, jakakolwiek narracja arabska z Palestyny jest wykluczona z naszego mainstreamu. Rosja podjęła realne działania mające na celu stworzenie nowej jakości w regionie ale zostało to zupełnie przemilczane. Wielka szkoda ponieważ, to właśnie tam była realizowana prawdziwa polityka a nie kampania wyborcza pana Netanjahu.

Warto zwrócić uwagę na narrację mediów narodowych i należących do pewnego imperium medialnego jednej z organizacji religijno-biznesowych. To, co jest w tych mediach przedstawione jest zupełnie czymś innym niż to, co przedstawiają media głównego nurtu z kapitałem zagranicznym. Gdyby przeprowadzić logiczny rozbiór wypowiedzi prezenterów w głównych wydaniach wiadomości tych mediów i zestawić ze sobą poszczególne tezy tematyczne, mielibyśmy negacje. To samo w sobie jest bardzo ciekawe, ponieważ pokazuje, że obydwie strony mają intencje inne, niż prezentowanie tematyki w sposób obiektywny. Mamy bowiem do czynienia z negowaniem – negatywnego przekazu drugiej strony sporu politycznego. Jest to tak jawne zalewanie nas kłamstwem i manipulacją, że naprawdę jest w tym bardzo trudno się odnaleźć. Niestety nic nie jest równie skuteczne jak proste, prymitywne kłamstwo powtarzane w nieskończoność.

Na szczęście nawet wśród prawicowej prawicy są ludzie myślący, dodatkowo tacy którzy nie boją się mówić prawdy prosto w oczy. Kilku komentatorów znanych bardziej z obrony życia i zamiłowania do polowania na dziki, niesłychanie skutecznie dało dowód dość obiektywnej oceny sytuacji zwłaszcza pod względem efektów tej całej nieszczęsnej konferencji w Warszawie.

Już tak ostatecznie abstrahując od wszystkiego w ogóle to jakim nieszczęściem jest to, że w stolicy 40 milionowego kraju jego rząd jest w stanie zorganizować duże przedsięwzięcie międzynarodowe tylko na płycie stadionu. Kiedyś arystokracja miała swoje pałace w których urządzała bale, hulanki, swawole konferencje, spotkania, wielkie wydarzenia to było wspaniale robione z pompą i podkreślało zawsze prestiż dominującego arystokraty. Jeżeli dzisiaj nie jesteśmy w stanie wybudować solidnego centrum konferencyjnego z prawdziwego zdarzenia, które służyłoby i do potrzeb prywatnych i do potrzeb publicznych bo przecież w czym jest problem wynająć centrum konferencyjne tak jak na przykład dzieje się to w Krakowie. To się po prostu nie wygłupiajmy z organizowaniem wszystkiego na stadionie chociaż to na pewno jest wspaniałe miejsce, ale jednak jego główna funkcja rzutuje na wizerunek kraju organizatora w wydarzeniu nie sportowym.

Reasumując znowu jesteśmy poszkodowani. Niestety na własne życzenie, jak w zasadzie zawsze. Pan premier powiedział, że nie pojedzie na spotkanie krajów tzw. Grupy Wyszehradzkiej do Izraela. Już sam pomysł na to, żeby kraje Europy Środkowej spotykały się na Bliskim Wschodzie jest czymś tak abstrakcyjnie niezrozumiałym poza kontekstem służalczości politycznej, że dobrze, że nie pojedzie. Niestety tym razem to wygląda na świadomy i rozmyślny bieg lemingów w kierunku klifu…

16 komentarzy do “No i wyszło jak zwykle… bieg lemingów w kierunku klifu… (cz.2)

 • 19 lutego 2019 o 05:36
  Permalink

  Słuszny i zarazem powściągliwy tekst.

  Co do miejsca spotkania państw grupy wyszehradzkiej w Izraelu, to chodziło chyba o tamtejsze wybory.

  Przy okazji “gospodarze” mogliby coś napomknąć o udziale władz Węgier i Słowacji w temacie holokaustu w czasie II wojny świtowej …

  Czesi są poza sporem, bo to był Protektorat, przemysł czeski wydajnie pracował na wsparcie III Rzeszy, a robotnicy po pracy mieli piwo. Tyl ten Terezin, ale to był obóz “wzorcowy”.

  I tak się ten nasz środkowoeuropejski światek kręci.

  Od wyborów do wyborów w małym bliskowschodnim kraju i nie jest to Liban.

  A pieniądze dla organizacji żydowskich w USA należy powoli zbierać, jeśli chce się być nadal sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w tej części świata.

  To powiedziano wyraźnie w Warszawie i to na konferencji zorganizowanej za nasze pieniądze.

  A że na stadionie?

  Tak kraj i taki klimat.

  Macondo.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 06:11
  Permalink

  W pełni się zgadzam to porażka totalna porazka podobnie jak nieszczesna konferencja antyirańśka.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 06:43
  Permalink

  Z przedstawiona w felietonie analiza prycypialnie zgadzam sie.

  Interesowal by mnie fakt lub przyczyny dlaczego Polska decyduje sie na tego rodzaju postawe szukania mocnego wsparcia zza oceanem i daje soba pomiatac, co to za rodzaj pogardy jak klatwa ciazy w umyslach Polakow,ktorzy probuja niejako zdobyc szlachetnego szlifu poprzez rzekomo zaciesniona przyjazn z wujkiem,…

  Do tego jakies z dalszej np.mojej perspektywy” dzikie” pragnienia koligacji z Ukraina….

  Tu pokutuja niestety tragiczne wydarzenia historyczne, te chytre skumananie sie Niemiec z Rosja w latach trzydziestych i to mimo kompletnie innych awizowanych zamiarow i wlasciwie zdrada sprzymierzencow politycznych jak W.Brytania i Francja, w szczegolnosci Francja mimo bliskosci kulturalnej i mentalnej zachowuje sie w stosunku do Polski zawsze po macoszemu, wnikliwy historycy i analizatorzy, ktorych nie czesto sie spotyka ale ktorzy jednak istnieja mowia o wielu zdradach w stosunku do Polski, te z 1939 i te z 1945 podkreslaja maja do dzis decydujacy wplyw na zachowanie sie Polski..

  Ci sami bardzo rzadcy lub co niezalezniejsi politycznie analizatorzy mowia, ze postawa i poltyka UE, co jest absolutnie moim mniemaniem wplywa bezposrednio na obierana przez Polske droge, takze rodzaj pogardy do rasy i kultury oraz do stanu majatkowego Polski i Polakow ze strony Niemiec,Francji,Angli,Danii czy Holandii prowadzi do tych egzotycznych peregrynacji i poszukiwan Polski….

  Dopoki UE nie scali calego kontynentu europejskiego politycznie i gospodatczo dokladnie od rubierzy Portugalii az do rubierzy Wladywostoku konflikty nawet wiekszej miary niz obecnie dopadna nie tylko Polske ale i cala Europe….

  Nie wiem jak badziej dosadny ma byc Trump by to Europie i Niemcom komunikowac, on zmierza do kompletnego odwrotu od globalizmu gospodarczego i politycznego, widzi w powrocie do izolacjonizmu szanse na poukladanie nowego porzadku swiata, bo obecnie jest wiekszisc obywateli wykluczona w braniu udzialu w zyciu gospodsrczym i mentalnym…

  Prosze to dokladnie przeanalizowac , co wszystkie inne panstwa swiata oczekuja od niego…
  Zacznijmy od Polski: zbrojen ,wielkich baz militarnychi w Polsce napadow na Rosje, na Niemcy, podobnie jest w tych wszystkich malych panstwach w “podbrzuszu Rosji z Balkanami ( np.Macedonia, Woloszczyzna..) itd.,itd

  Dopoki UE nie zostawi swojego starego modelu transatlantyckiego, w ktorym wybrane panstwa Europy robia zlote, lukratywne geszefty z Usa a inne maja sie tylko temu przygladac i sluzyc najtansza niewolnicza sila roboczej beda problemy wielkiej miary sie w oka mgnieniu multiplikowac…

  Do tego neoliberalizm zniszczyl demokratyczna koncepcje UE, ktora miala wszystkim obywatelom UE zapewnic dobrobyt, gdy tymczasem poszerza sie nedza a 62 osoby ( w /g min. tego naukowca Branko Milanovic’a z jego dzielem “Die ungleiche Welt”=”Swiat pelen nierownosci “) doszly podczas neoliberalizmu do niewyobrazalnego bogactwa a pozostali albo sa juz w nedzy albo sie wlasnie w nedze staczaja i np.nie maja €10,00 by dojechac do Paryza na demonstracje “zoltych kamizelek” !!!

  Wszystkie tzw.francuskie “osiedla podmiejskie” sa “starymi zoltymi kamizelkami” i to od juz dluzszego czasu..w /g B.Milanivic’a musi wkrotce dojsc do zmiany systemu i to droga rewolucyjna…

  Co do oraganizacji takich konferencji na plytach stadionow i zdaje sie,ze chodzi o zapewnienie bezpieczenstwa przed terrorem i pozarem czy wybuchami bomb itp. z powietrza i z ograniczonej powierzchni naziemnej tak mi sie wydaje ….

  Moze jednak po malu dorasta analiza wydarzen i tak moim zdaniem wiecej niz wysoce slusznie polski premier odwolal swoja wizyte w Izraelu na jakies komicznej konferencji, ktora ma byc happeningiem dla UE i swiata,w tym wlasnego elektoratu…co oni moga tam ustalic..

  Chca troche UE podraznic a moze i zmusic do podjecia jakis dziwacznych decyzji….

  O nikczemnej wojnie i katastrofie humanitarnej w Jemenie to ani slowa….

  Gdzie podzieje sie Polska, jak UE przeforsuje kontakty gospodarcze z Iranem….

  Czy to nie najwyzsza pora, by UE kupowala zrodla energi wspolnie i wogole miala swoja wlasna agencje energetyczna, co slusznie podnosil Donek w UE ale jakas dziwna pantomima ma miejsce w UE….stare euroatlatyckie i neoliberalne walczy z nowa sytuacja, wielu u wladzy np.w Niemczech to mowi, ze Trump’a trzeba przeczekac i wszysko po nim wroci do normy… no sa oni tylem do przodu…inni mowia uwaga, obecny vice-prezydent jak by Trump’a zabraklo to sie nie bedzie tak jak Trump cackal i pisal tweety by inni zaczeli myslec tylko raptem przeniesie os do stanow i bedzie mozna mu skoczyc…(po piwo i papierosy..)…

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 07:22
  Permalink

  Uwazam i to od zawsze, a ostanie wydarzenia jak ta “nie pies, nie wydra” konferencja antyiranska i konferencja panstw Wyshegrackich w Izraelu to potwierdzaja w 100% , ze Polska winna byc z uwagi na swoje polozenie geograficzne i doznane tragedie historyczne panstwem calkowicie i absolutnie neutralnym, winna czympredzej wystapic z NATO…..

  I zajac sie wylacznie gospodarcza praca u podstaw oraz pracami doswiadczalnymi i naukowymi i werbowac swoja neutralnoscia o ewentualnych inwestorow…

  Np.zastanawia mnie fakt jak Czechy i Ukraina ( moze z uwagi na szara strefe, gdzie nic nie jest uregulowane i nic nie jest egekwowane ) sa w Europie i nawet na swiecie centrami medycznymi z bardzo nowoczesnymi technikami medycyny rozrodczej, dzielenia i klonowania komorek, pracami nad DNA i hormonami…

  Do nich wala drzwami i oknami ludzie z calego swiata, oni przeskoczyli Holandie, rozumiem sa o wielokroc tansi i to czyni czesc sukcesu ale trzeba byc specjalista i spedzac cale godziny na pracach doswiadczalnych w laboratorium, segregowac i porownywac wyniki, opracowywac High Tech…

  Moze oni wiecej sa praktykami i mniej zajmuja sie ulotna i zdradzecka polityka, gdzie mocarstwa moga ich wykorzystac do cna a oni tylko mogli by plakac do poduszki jak Polska..

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 08:54
  Permalink

  Z tą czci-godnością ojca pana premiera nie przesadzajmy! Jeżeli weźmiemy pod uwagę opozycyjny życiorys i zamiary tzw. solidarności walczącej, to zmiana poglądów na starość niczego nie dowodzi, bo jest już za późno wobec szkód jakie Polacy doznali w okresie transformacji a jej skutki będzie odczuwać jeszcze następnych kilka pokoleń. Nie jest to oznaką myślenia i inteligencji tylko ciężkiego doświadczenia życiowego z odrobiną patriotyzmu, no ale dobre i to, jeżeli nawet na starość uruchamia się myślenie.

  Jeżeli Moskwa podjęła się mediacji w Palestynie, tzn. że mały bliskowschodni kraj i nie jest to Liban będzie miał problem. Ale to dobrze wróży pokojowi międzynarodowemu, bo Rosja staje się gwarantem tego bezpieczeństwa i pokoju. To niesamowite, że coraz więcej krajów zwraca się o pomoc do Rosji w tym względzie, bo mają dość zachodniego imperializmu.

  A Polska? no cóż styropian spłaca dług wdzięczności zachodnim mocodawcom, więc nie oczekujmy niczego więcej. Może i chcieliby się uwolnić od tych wpływów, ale jest już pozamiatane. Judaszowe srebrniki mają to do siebie, że niszczą duszę i ograniczają wolność. Jeżeli o tym kiedyś nie wiedzieli, to mają problem z inteligencją.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 09:28
  Permalink

  Warto przypomnieć słowa “Masz takich przyjaciół na jakich zasługujesz”.Totalna klęska “Polskiej polityki zagranicznej”, od początku było wiadomo że tzw. KONFERENCJA BLISKOWSCHODNIA zakończy się porażką polskiej dyplomacji idącej na pasku USA.A fakt że mimo odwołania spotkania Grupy Wyszegradzkiej, Węgry, Czechy i Słowacja spotkały się z Premierem Izraela każą wątpić w jedność Grupy zgodnie z wynikiem 27:1.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 12:52
  Permalink

  P.Tusk pojechał na Ukrainę pozdrowić Ukraińców z okazji 5 rocznicy Majdanu.Bracia Ukraińcy skorzystali z okazji i ruszyli z marszem pod hasłem “Wstawaj Bandera”.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 17:31
  Permalink

  Komentarze po wystąpieniu Tuska w Ukraińskiej Radzie jednoznaczne”Zdradzil Pamięć Ofiar Banderowskich Morderców” krzycząc “Sława Ukrainie”!Tusk czy czekasz jak Nowak aby po końcu kadencji zatrudnić się u jednego z 48 kandydatów na prezydenta Ukrainy? .Nawet w oficjalnym tłumaczeniu na łamach EU słowa banderowskiego pozdrowienia wykreślono(kiedy wykreśla i Tuska)!

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 18:54
  Permalink

  @Miecław. “Z tą czci-godnością ojca pana premiera nie przesadzajmy!’
  Miecławie, pomyśl ‘minutku” – czy aby nie gonisz “w piętkie” ….
  piszę “te słowa ‘ w kontekście ekwilibrystyki politycznej tow./p. (niep. skreś.) ( Świeć Panie nad jej duszą!) Marii
  Turlejskiej……..
  jak to dobrze że jest “ktoś’ – kto prostuje światopogląd Sz. Kom. ?
  Nieprawda’ż?
  NO, BO – “niektórzy” Kom. zdecydowali (BY) pisać panegiryki nieszczęsnej
  p. Turlejskiej.
  NO, ale z jakich pozycji? (Bodajby żyć w ………… chińska ‘posłowica”).

  Xxxx-komunistycznych?

  Oopozycji “demokratycznyj”.?

  Wot takij wopros… Damy i Gospoda…

  P. ‘yntelektualista” -@Pozorowatel – MA PROBLEM natury… e,tam
  jaki koń jest każdy widzi………………………………………………………… 🙂

  Tradycyjnie już – Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 19:42
  Permalink

  Вечер на рейде – Ансамбль им. Александрова

  https://www.youtube.com/watch?v=Z9mYN6OvDwk

  По тропинке, снежком запорошенной – Раиса Щербакова

  https://www.youtube.com/watch?v=kBnh-iQZ_g0

  Раиса Щербакова – Кукушка

  https://www.youtube.com/watch?v=IU5sR_TUGdg

  Полина Гагарина – Кукушка

  https://www.youtube.com/watch?v=fuPX8mjeb-E

  (Mówią cyfry – jest tłumaczenie tekstu)

  ——————————————————————————————————-

  Чичерина – На передовой

  https://www.youtube.com/watch?v=0XxzwW7FUlI

  Nie śledzę! Więc nie znam newsów… może to i dobrze? Zwłaszcza
  gdy “zabrakło” charyzmatycznych ‘połkowodców”………….Niech trwają!!

  Любэ Давай за https://www.youtube.com/watch?v=lsXr-Sc4rTo

  “ЛЮБЭ” Комбат

  https://www.youtube.com/watch?v=BiXs0UmsLGE

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 21:02
  Permalink

  @krzyk58. 19 lutego 2019 at 18:54

  Nawet nie porównuj tych dwóch postaci – to po pierwsze.
  Po drugie nie są to panegiryki tylko stwierdzenie pewnych faktów historycznych.
  Niejedna Turlejska ma pogmatwamy życiorys, a sam fakt, że twardo obstawała za Gomułką pozytywnie o niej świadczy. Najpierw zapoznaj się z jej publikacjami i wtedy dopiero można dyskutować. No ale ty przecież nie lubisz czytać, a zwłaszcza myśleć krytycznie i obiektywnie z różnych perspektyw. Raz zakułeś regulaminy i tak zostało. 🙂

  Bardzo dużo inteligencji zaczynającej swe kariery dzięki mitycznym komunistom potem uwierzyło w mit demokracji zachodniej. Nawet zaczęli pisać książki będące swoistym rachunkiem sumienia, co świadczy o tym, że nigdy nie mieli utrwalonych wartości komunistycznych (lewicowych), po prostu okazało się, że byli zwykłymi koniunkturalistami, a tacy każdy system wykończą, ten obecny także, bo być może prezes chciałby jak najlepiej, ale różni karierowicze bez charakteru się podpinają i niszczą na swojej drodze prawicowe wartości. Piszę to jak widzisz mimo, że z prawicą jest mi nie po drodze, zwłaszcza tą związaną z okupacyjną religią.
  Masz tu przykład pierwszy z brzegu takiego rachunku sumienia:
  http://1917.net.pl/node/23537

  Jedno jest pewne, że większość ludzi nie zrozumiała tamtego systemu sprawiedliwości społecznej, podobnie jak niewiele zrozumiała z dzieł Marksa, Engelsa, czy Lenina i Trockiego oraz Stalina. Ograniczenia poznawcze nadal są ogromne, a jak dodamy do tego religijną okupację umysłów oraz utrwalanie najniższych instynktów atawistycznych w ludziach przez “jaśnie pański” system feudalno-kapitalistyczny, to nie mam wątpliwości, że komunistyczno-socjalistyczny projekt przebudowy społeczeństwa nie miał szans powodzenia w dłuższej perspektywie. Zbyt dużo było podstępnych wrogów oddziałujących wewnętrznie i zewnętrznie na ludzkie charaktery.

  Jesteś za młody żeby zrozumieć wybory pokolenia przedwojennego i ich “oczarowanie” komunizmem. Jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej to przeczytaj sobie taką książkę: Alicja Lisiecka, Pokolenie pryszczatych, PIW, Warszawa 1964. Ta osoba jest świadkiem historii, także o jakże pogmatwanych losach i życiorysie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Lisiecka

  Ja mam na to tylko jedną odpowiedź. Tak się płaci za brak inteligencji społecznej i wyższych wartości zgodnych także z nauką społeczną Chrystusa, z prawdziwym chrześcijaństwem. Obecnie styropiany też za to płacą, często przedwczesną śmiercią bo nie wytrzymują obrazu rzeczywistości w jakiej się znaleźli na własne życzenie. Czy są temu winni? Tylko częściowo, bo główną winę moim zdaniem ponosi zachód ze swoim imperializmem.

  Natomiast ty powinieneś się wstydzić za bezrefleksyjne powtarzanie zmanipulowanego przekazu. Zostało ci jeszcze trochę oficerskiego honoru, czy go diabli wzięli?

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2019 o 21:34
  Permalink

  Документальный остро-социальный христианский фильм о современной России. Прошло уже больше 25 лет со времени крушения Советского Союза. Все эти годы страна идёт по западному капиталистическому пути развития. Это достаточно долгий срок, который даёт основание ответить на самый главный вопрос: страна возродилась или нет? Пора подвести итоги и назвать вещи своими именами.

  МИССИЯ РОССИИ

  https://www.youtube.com/watch?v=3Rxw-Fvr4mE&t=53s

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2019 o 00:13
  Permalink

  @krzyk58. 19 lutego 2019 at 22:11

  Bardzo mądry człowiek ten Александр Пасечник. Wiele jego tez mi odpowiada.
  Lepszy już chrześcijański socjalizm niż liberalny kapitalizm w stylu zachodnim. Nie wiem tylko czy cerkiew zechce budować system sprawiedliwości społecznej, bo jeżeli się weźmie pod uwagę ich dawną służbę feudalizmowi i kaście bogatych, to mam wątpliwości. Aczkolwiek teraz po rewolucji to już inna cerkiew i inni ludzie, inne geny. Może wreszcie odkryją socjalizm chrześcijański nie tylko w teorii, ale i praktyce.

  Ale niech nie odkrywają na gruncie filozofii chrześcijańskiej czegoś, co już dawno zostało opisane przez Polaka Ludwika Królikowskiego w 1850 roku. Ty weź im to przetłumacz i umieść tam, niech mają podbudowę. 🙂
  Kiedyś już to ci linkowałem, ale nie chciałeś zaglądać, potem chyba nawet w całości zacytowałem, może czas teraz zrobić dobrą robotę dla prawosławnych. 🙂 To dopiero będzie czcigodne działanie. 🙂
  http://lewicowo.pl/jestem-komunista/
  A to jego książka opisująca jego utopijny system: Ludwik Królikowski – Wizje społecznego świata, Wyd. KiW, Warszawa 1980.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.