Nikt się nie pyta – gdzie są szczepionki?

Covid19_vaccine_biontech_pfizer_3 By Arne Müseler / www.arne-mueseler.com, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98215942

Nikt się nie pyta – gdzie są szczepionki? Poważne firmy zakontraktowały z teoretycznie poważną Komisją Europejską, określone ilości dawek dostarczane do poszczególnych krajów, co więcej – wskazano harmonogram. Tymczasem już na samym początku dostaw, otrzymaliśmy informację, że nastąpią zmiany w uzgodnionych harmonogramach, jedna z firm tłumaczyła, że będzie modyfikować swoją linię produkcyjną – pod jeszcze bardziej masową produkcję. Inne firmy nie tłumaczyły się w ogóle, tylko po prostu jawnie wysyłały dawki szczepionek do krajów, które odpowiednio więcej zapłaciły za dawkę.

Obecne kierownictwo Komisji Europejskiej, powinno zostać natychmiastowo zdymisjonowane za to, jak bardzo nie potrafiło zapewnić dostaw szczepionek dla obywateli krajów unijnych. Mamy do czynienia z piękną katastrofą. Za co ci ludzie biorą pensje? Okazuje się, że kraj który wyszedł z Unii Europejskiej, otrzymał w sumie nie mniej szczepionek – niż cała Unia Europejska! Co więcej, na Bliskim Wschodzie wiadomo o pewnym nie wielkim kraju (nie jest to Liban), który ekspresowo wyszczepił większość swojej populacji. Tam szczepionek nie brakowało, a nie jest tajemnicą, że te kraje zapłaciły więcej, przeliczeniowo za dawkę, niż Komisja Europejska. Różnica jest taka, że one mają szczepionkę, a my nie.

Problem w kontekście zakupu szczepionki był następujący – kupić jak najtaniej, wspólnie – żeby nie pozwolić sprzedającym, na rozgrywanie ceną poszczególnych państw Unii. Idea wspaniała, wykonanie standardowe, ale wyszło – jak zwykle. Mamy rzeczywiście zagwarantowane dostawy tańsze w cenie, ale fizycznie nie mamy szczepionek. To będzie miało swoje przełożenie na całą ekonomię i na życie społeczne, a o to tutaj się rozchodzi w pierwszym rzędzie. Kwestie ochrony życia i zdrowia ludzkiego w istocie są pośrednie, bo większość osób najbardziej narażonych już zmarła. Tak, to oczywiście jest brutalne, ale tu o ekonomię się rozchodzi.

Szczepionka miała zagwarantować ludziom możliwość standardowego funkcjonowania, powrotu do normalności. To przełożyłoby się na ekonomię i na relacje społeczne w sferze prywatnej i publicznej. Turystyka i restauracje – w zasadzie upadły, to że jeszcze coś przetrwało to wyczyn i dowód ich właścicieli, na nadzwyczajną elastyczność. Oczywiście są wygrani, jednak generalnie to, co nazywamy przemysłem turystycznym – w całych regionach Europy, po prostu padło, leży i sobie głośniej lub ciszej – umiera. To się przekłada na cały szereg naczyń połączonych. Ponieważ jak pewien procent podmiotów aktywnych w gospodarce – staje się niewypłacalny, to zaczyna dotykać firm leasingowych, banków, przekłada się na dochody podatkowe podmiotów publicznych itd. To wszystko powoduje, że spirala się musi nieco skręcić. A to już będzie miało – przełożenie na całokształt.

Nasi włodarze mają zabiegać w komunistycznych Chinach, o komunistyczną szczepionkę. Jak na razie nie słychać, żebyśmy mieli prosić także Rosję o doskonałą „Sputnik V”. Widać na tym przykładzie, jak niesłychanie głupią politykę wobec Rosji prowadzimy. Ponieważ, ani Austrii, ani Węgrom, ani nawet Niemcom – nie przeszkadza sprawa skazanego A. Nawalnego w ubieganiu się o rosyjską szczepionkę. Natomiast u nas jest pozamiatane – co jest szczególnie żałosne, sami izolujemy się od Rosji, za chwilę to nastąpi na płaszczyźnie energetycznej – ciekawe ile wówczas będzie kosztował gaz?

Tymczasem grozi nam trzecia fala, która już ma trwać. Na pierwszy ogień poszło jedno z województw na północnym-wschodzie. W społeczeństwie nadal panuje rozprężenie, prawidłowe – zgodne z logiką i celem – noszenie maski, nie jest dominujące na ulicach największych miast. Widzieliśmy mrożące krew w żyłach sceny z Zakopanego, ale nie inaczej bywa w innych miejscowościach turystycznych. Społeczeństwo nie rozumie obostrzeń i nie widzi w nich logiki i celowości, przez to rozprężenie jest już normą. Autorytet państwa udało się do końca spuścić w kiblu.

Proszę zwrócić uwagę, że żadne media na Zachodzie (i w krajach satelickich), nie chcą – może nie mogą? Odnieść się do prostego pytania – gdzie są szczepionki? Skoro firmy znały swoje zdolności produkcyjne i podpisały umowy i te ilości produkują, to gdzie one są? Przecież krasnoludki ich nie wypijają? My się więc też nie będziemy pytać, gdzie są szczepionki? W sumie jakie to ma znaczenie? Przecież nie ma niczego ważniejszego, niż… dowolny temat zastępczy. Może zmieńmy pytanie – na inne, – kiedy będą szczepionki?

26 myśli na temat “Nikt się nie pyta – gdzie są szczepionki?

 • 3 marca 2021 o 05:12
  Permalink

  Widzę, że Szanowny Autor nie zapoznał się z pracami Kol. @krzyk58, bo gdyby się zapoznał to by wiedział, że po pierwszym zaszczepieniu stanie się Komunistą, a po drugiej dawce wyrosną mu rogi, ogon i kopytka…

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 05:30
  Permalink

  Tak to jest, jak BIUROKRACJA zajęła się rozdawnictwem – dystrybucją cennych dóbr.

  I to BIUROKRACJA do 8-tej potęgi.

  1. Bruksela, a w niej 2-3 szczeble.

  2. Kraj (u nas – Nadwiślańskie i coraz bardziej Banasiowe Macondo), gdzie sam szczebel rządowy – to 2-3 poziomy, no bo Pan Premier i sama Kancelaria Premiera z Pełnomocnikiem od szczepień, MON (wraz z żołnierzami WOT liczącymi łóżka), Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych (to od służb) i na końcu Ministerstwo Zdrowia, czy już może ze zmienioną nazwą …

  3. Narodowy Fundusz Zdrowia i wojewódzkie jego odnogi wraz z Sanepidami oraz strukturami zarządzania, nadzoru i sprawozdawczości – łącznie jakieś 3-4 szczeble …

  4. Punkty szczepień – z których nie wszystkie podane w spisach działają, a komunikacja z nimi poprzez telefon, to jakiś makabryczny żart, szczególnie jak się jest wykluczonym cyfrowo, mieszka samotnie i ma około 80-ciu lat, a nie było się Żołnierzem Wyklętym …

  Wnioski: dziwne że to jeszcze jakoś działa.

  Być może dlatego działa, że szczepionek jest stosunkowo mało i więcej w punktach szczepień czekają na ich dostawy – niż szczepią, uważając żeby nie zaszczepić PRZYPADKIEM jakichś celebrytów, BEZ WZGLĘDU NA EWENTUALNE MARNOTRAWSTWO niewykorzystanych dawek.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 07:54
  Permalink

  Pozwolę sobie poruszyć dwa aspekty powyższego eseju.
  “Poważne firmy zakontraktowały z teoretycznie poważną Komisją Europejską,” To na poważnie czy tylko ironia, bo nie potrafię odczytać. A teraz na poważnie. Widać iż: kapitał nie tylko ma narodowość lecz równie nie przestrzega zawartych omów. Widocznie są to firmy klasy TBTC czyli nie do ruszenia. KE nie ma przy nich żadnej siły przetargowej.
  ” W społeczeństwie nadal panuje rozprężenie, prawidłowe – zgodne z logiką i celem – noszenie maski, nie jest dominujące na ulicach największych miast.” Wbrew temu co się mówi społeczeństwo nie jest głupie. Patrzy, widzi, myśli i milczy. A reaguje tak jak reaguje. Tak jak, moim zdaniem, większość z nas. A teraz, również na poważnie. I znowu, w mojej ocenie, jest to najbardziej niszczycielska władza od 1945 roku.

  Odpowiedz
  • 4 marca 2021 o 23:55
   Permalink

   I w ten oto sposób EU przestanie być konkurentem dla USA.
   Co jest jeszcze bardziej ciekawe przestaliśmy utożsamiać Covid19 z “Chińskim wirusem”.

   Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 08:16
  Permalink

  PANIE KRZYK.
  TAKIE DEBILIZMY TO SOBIE PAN WYTATUUJ NA POWIEKACH OD WEWNĄTRZ I JE PAN SOBIE CZYTAJ.
  A DLACZEGO TAK TWIERDZĘ, TO SIĘ PAN MOŻE ŁATWO DOMYŚLEĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • 3 marca 2021 o 09:16
   Permalink

   Musisz to wiedzieć(1041)Wszyscy robią w konia wszystkich weźmy to pod uwagę w politycznych analizach https://www.youtube.com/watch?v=ad3d4pzFXys&t=259s

   “TAKIE DEBILIZMY…. ” Kto nie z Mieciem tego zmieciem …)Taka OP prawidłowość. Niewierzący (ateiści i różni gnostycy) uwierzyli w nową religię i “nową normalność”.
   I dobrze im “z tym”? Smutne.

   NIE NIE SMUTNE, JAK SIĘ SAMEMU PRZESZŁO TO SIĘ DEBILIZMOM MÓWI STOP. PROSZĘ SIĘ OPAMIĘTAĆ. CZYTAM CO TU PAN WYPISYWAŁ PRZEZ OSTATNIE DWA TYGODNIE I OCZOM NIE WIERZĘ. WEB. JÓZ.

   @Niechodzący na wybory

   Najbardziej smutna konkluzja,- tylko mały procent stada jest w stanie cokolwiek ‘z tego” zrozumieć. Aby uwierzyć(że jesteś robiony w jajo”), trzeba najpierw chcieć zrozumieć. O ile nie będzie za późno.

   Zwykle: “Pierwszą ofiarą wojny jest prawda”.

   Odpowiedz
   • 3 marca 2021 o 21:55
    Permalink

    PANIE KRZYK, NIE CZYTAM JUŻ NAWET PANA KOMENTARZY DO PÓKI MNIE PAN NIE ZAPEWNI, ŻE PRZESTANIE PAN PISAĆ DEBILIZMY NA TEMAT PANDEMII. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
    • 4 marca 2021 o 08:16
     Permalink

     1. Wyrzuć pan za (przez) okno domowych propagandzistów (oszustów), a będzie jak było, czyli normalnie ( prosty i skuteczny sposób).

     2. Rozumiem że w pańskiej opinii Влади́мир Влади́мирович Пу́тин czy Александр Григорьевич Лукашенко to tyrani czyhający na zdrowie, życie i pomyślność swoich obywateli? (TAM nie ma terroru wobec obywateli, medycznego stanu wojennego, to dzieje się w eurolandach na zachód od linii Bugu, i w USA ).

     3. Zakładam że jest wirus (zawsze był/y) ten o którym ciągle myślimy (nie daje ‘nam” spokojnie spać), kto(ś) pomógł mu zmutować (się)? Myślę że wrogowie ludzkości – pewien odłam chińskich Komunistów, we współpracy z amerykańskimi Towarzyszami. Nie chce być inaczej.

     Лукашенко о СЛУХАХ: Ни один мой ребёнок не будет президентом в Беларуси после меня!

     https://www.youtube.com/c/CTVBYvideo/videos

     Sz. “se” posmotri, ci ludzie wedle (narracji) propagandy jewrokomunistów winni ‘walać się tabunami” w pozycji horyzontalnej po ‘ulicam i chodnikam”, a tak nie dzieje się, co jest nie tak,
     czy na wschód od linii Bugu postawiono (a jeśli tak to kto) nową żelazną, medyczną tym razem
     kurtynę. Popacz pan jak prezentują się NORMALNI LUDZIE, Widzisz synku, tak wygląda baleron https://www.youtube.com/watch?v=B58M6S0hpgE (videorolik) euroświr trafi się – ale nikt go nie dziobie. W solidarnościowo-katolickiej Polsce w temacie plandemii (podważającego pryncypia), inaczej myślącego – “zajeb*ą śmiechem”! I TO chore!! Pozdrawiam

     Odpowiedz
     • 4 marca 2021 o 14:46
      Permalink

      @krzyk58

      Może teraz mi pokażesz prawdziwy baleron, taki jaki robiono w PRL? W moim miasteczku go nie uświadczysz, kiedyś chodziłem i szukałem specjalnie był mi potrzebny pod kielicha do ogórka, jak ongiś, i nic, ni ch*ja. Wszędzie w tych markiecikach same śmieci ziejące chemią o przedziwnych nazwach, a prawdziwego baleronu nie ch*ja. Będzie już jakiś czas temu, jak poprosiłem “kumę” na targu handlującą przetworami swojej roboty, aby specjalnie dla mnie baleron zrobiła. No i zrobiła, więc gości na moim stole co jakiś czas na zamówienie. W PRL zaś miałem go w wiejskim sklepie pod nosem, razem z ogórkami z beczki od ręki i 0,5 czystej na przestawkę. Aż się wtedy chciało żyć. No ale pasożytującym misiom się to nie podobało, więc mamy teraz zachodnie wzorce i śmieciowe jedzenie.

      No ale różne misie z prawicowym odchyłem tego nie kumają, jak było kiedyś, jak jest dziś. Taka drobna różnica mentalna zrytych beretów.
      W Misiu obśmiewano “chamów”, więc czas na obśmiewanie “jaśnie państwa”. Satyrycy do roboty, może wam to rozum przywróci bo w tych kiepskich skeczach z mową Obajtka w tle nie jesteście śmieszni w TV, jesteście żenujący.

      Może czas, aby Olga Lipińska powróciła i coś nakręciła sensownego obśmiewając nowych panów i plebanów pasożytujących na społeczeństwie?
      Chociaż …., chyba nie ma się z czego śmiać, bo to smutni ludzi, uwikłani w atawizmy.

     • 4 marca 2021 o 18:18
      Permalink

      @Miecław.
      “Może teraz mi pokażesz prawdziwy baleron, taki jaki robiono w PRL?”

      1. Kto go widział? Mam na myśli takiego Jasia Kowalskiego. Tak. Był taki z domowej wędzarni. Jeśli zaopatrujesz się w wielkich powierzchniach – to życzę smacznego…no i polecam kanał YT Marcina Bustowskiego. Polecam (wyroby) malutkie lokalne masarnie…. tak jak i coś mocniejszego z pewnych źródeł …

      “W PRL zaś miałem go w wiejskim sklepie pod nosem”. Goowno miałeś,dla plebsu były jakieś nędzne podroby (ochłapy) zmieszane z papierem toaletowym. Lepszy sort był w kantynach i sklepach gdzie motłoch nie miał prawa wstępu, no i na export.
      A “czyściocha”, (i podobne “marki”) pamiętam do dziś, nos wykręcała … 🙂 masz TU oficjalną linie produkcyjną, ‘nieco” limitowaną:
      http://www.oldpolishvodka.pl/nasze-marki/samogon-podlaski/ …. tylko po co przepłacać?
      A, na zagrychę: Wędzona słoninka https://www.youtube.com/watch?v=H67_Fd3b-KA Można? Można! W wielkich powierzchniach wypas dla postępowych europejczyków, 🙂 my lokalsi cenimy prostotę! 🙂 Przynajmniej moja skromna osoba.
      Moim zamierzeniem było pokazanie (rolik z “Misia”) jak wyglądają normalni ludzie, w tym przypadku na Białorusi, siedzą “ramię w ramię” – niedługo w eurokomunistycznym kołchozie ostatni Mohikanie pokazywać będą swoim dzieciom jak wygląda fizjonomia prawdziwego wolnego człowieka. Taka nie bezpośrednia analogia.

      “Może czas, aby Olga Lipińska powróciła…” tacy jak ta pani spierd*lili (ośmieszyli) nam wszystko co było pozytywne, nasze polskie. Widzę TU nawiązanie do kosmopolitycznej
      (“nasi” komuniści) ‘szkoły szyderców” z lat 60’.

     • 5 marca 2021 o 18:22
      Permalink

      @krzyk58

      “Goowno miałeś,dla plebsu były jakieś nędzne podroby (ochłapy) zmieszane z papierem toaletowym. Lepszy sort był w kantynach i sklepach gdzie motłoch nie miał prawa wstępu, no i na export.” – może ty tak miałeś na tym swoim Podlasiu?, bo ja nie. Wyszedł z ciebie antykomunistyczny prawicowy kułaczek.:-)

      Miałem szczęście, że urodziłem się i wychowałem w Gminie, gdzie ludzi byli bardziej porządni i przyzwoici, nie było spekulantów a nasz Prezes GS dbał o zaopatrzenie sklepów. W gminnej miejscowości była nawet prywatna masarnia rzemieślnicza i nikt jej za “komuny” nie zlikwidował. Padła kuźwa dopiero w zdegenerowanej III RP, bo ludzie otumanieni zachodem rzucili się na śmieciowe jedzenie w kolorowych opakowaniach, smaczniejsze podobno było bo z glutaminianem sodu, co jak wiesz dodasz do goowna i smakuje jak bułeczka. Właściciel tej masarni, a jakże styropian zakamuflowany, o czym dowiedziałem się po tym jak zbankrutował, był szczerze zdziwiony, że jak to, ludzie już nie chcą dobrych wyrobów bo za drogie? 🙂 W PRL-u nie były za drogie, więc jak to, kiedy ludzie byli bogatsi? Za PRL-u czy obecnie.

      W latach 70-tych i do połowy lat 80-tych nie było u nas żadnych problemów z zaopatrzeniem, trochę przejściowo się pojawiły w 1980-81 roku na fali strajków durni styropianowych, ale u nas ludzie nie poparli tego dziadostwa, więc i chleba i wędlin nie brakowało, bo masarnia państwowa też była. Wtedy był nawet okres, że rolnikom nie opłacało się własnych przerobów robić, bo te w sklepach GS-u były takie same i taniej wychodziło niż sobie samemu zrobić. Lepiej świniaka było sprzedać i nie męczyć się z własnym przerobem. Nad czym Babcia ubolewała, bo jednak wolała jak sama zrobiła. Brakowało jej zwłaszcza własnych podrobów, jak wiesz zdrowe są.

      Owszem były regiony, gdzie ciągle były braki, no ale to wszystko zależało od kultury miejscowego społeczeństwa. Widać u ciebie na Podlasiu zamiast myśleć i pracować dla wspólnoty woleli pić i modlić się, a i pewnie spekulować, więc nie dziwota, że niczego nie było.

      Twierdzisz, że lepszy sort był w kantynach, tzn. że sam należałeś do niego, przecież jesteś podobno kapitanem LWP? Więc pewnie w kantynach mieliście wszystko, a i tak rozumu brakowało wam i po 90-tym roku padliście na kolana przed najgorszym okupantem w historii, żerującym na wierze prostych ludzi. W 1990 roku byłem w szoku, jak oficerów zobaczyłem w Kościołach i wykonujących rozkazy kapelanów. A gdzie ich przysięga na wierność ludowi?

      Ja uważam, że to ściema ta twoja zawodowa służba wojskowa, więcej wskazuje okoliczności na to, że siedzisz gdzieś w zakonie na Podlasiu i ujadasz na “komunizm”, którego faktycznie w Polsce nie było. No ale wy kapłani niebożęta, źle nie mieliście w tym PRL-u, bo to zawsze jakaś kuma ze wsi dowiozła lepszy prowiant, a i z darów zachodnich mieliście słodkie życie. 🙂
      U nas na ten przykład proboszcz prowadził normalną hodowlę na swoje potrzeby, czyli świnie i ptactwo wszelkiego rodzaju hodował na koszt rolników, którzy mu zboże i ospę dowozili na zaopatrzenie, bo wiadomo ziemię mu zabrali wstrętni “komuniści”. 🙂 Ale i tak sobie poradził bo parobki wszystko mu zrobili w obejściu, a on tylko sobie żył wystawnie i biskupa podejmował, na baby jeździł. Tyle tylko, że władzom się kłaniał w pas, coby go za bardzo nie kontrolowali z tymi ubojami na własne potrzeby. Dobry chłop był, żadnej wolnej babie nie przepuścił, za kołnierz nie wylewał, chrzest dawał bez świadectwa moralności itd. Zmienił się nie do poznania dopiero po 1989 roku, wtedy zażądał aby to władza mu się kłaniała. 🙂 Ale źle skończył, bo III RP go zdemoralizowała. Generalny wniosek jest taki, że klerowi brakuje SB-go bata obecnie i dlatego się tak degenerują na potęgę.:-)
      Samo życie, jak widzisz.

      Za link do podlaskiego wyszynku dziękuję, może kiedyś skorzystam. Dawniej wolałem jednak dobrą naszą żytnią od samogonu, aczkolwiek ta manufaktura może jest godna sprawdzenia.:-)

     • 5 marca 2021 o 20:07
      Permalink

      Panie @Miecławie

      Wpadam do pana na ten baleron i biorę swoją śliwowicę

      😀

     • 5 marca 2021 o 23:37
      Permalink

      @Grzegorzu …
      Nie ma sprawy, ale trochę daleko na ten drugi koniec Polski. A śliwowicę lubię i jak jestem w Krakowie to sobie kupuję z zaufanego źródła.
      Pozdrawiam
      🙂

  • 3 marca 2021 o 11:59
   Permalink

   Cieszę się, że już jest pan w zdrowiu. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 08:39
  Permalink

  No media się zajmują prawem wkładających sobie do odbytów, ale gdzie są szczepionki dla milionów – ani słowem.

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 08:54
  Permalink

  No tak działa kapitalizm. Kto płaci więcej ten korzysta. Unia nie wiedziała, nie przewidywała, że na wolnej konkurencji w zglobalizowanym świecie przegra?
  Ale są tego plusy, bo polskie rządzące “jaśnie państwo” zostało rzucone na kolana przed komunizmem.:-)
  Natomiast Polacy może zostaną zaszczepieni bezpieczniejszą szczepionką, bo szczepionki korporacji zachodnich stanowią dla populacji zbyt duże ryzyko.
  https://wolnemedia.net/lista-mozliwych-skutkow-ubocznych-szczepionek-na-covid-19/
  https://wolnemedia.net/szczepionkowe-wciskanie-kitu/

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 12:07
  Permalink

  Na to proste pytanie najlepiej odpowie M. Gates. On najwięcej zarobi. Już na jego konto płynął miliardy dolarów. Odpowiedzieć należy także na pytania o rolę CIA, WHO, polityków i biznesmenów. Otwarte jest także pytanie skąd zwiał się sam wirus. Czy wchodzi on w zestaw działań wiązanych ze strategią depupulacji Kissingera i Gatesa i Great Resetu? Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. https://www.globalresearch.ca/the-covid-outbreak-biggest-health-scam-of-the-21st-century-report-by-1500-health-professionals/5737838
  i tutaj; https://www.globalresearch.ca/the-2020-worldwide-corona-crisis-destroying-civil-society-engineered-economic-depression-global-coup-detat-and-the-great-reset/5730652
  A ludzie umierają!

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 15:09
  Permalink

  Szczepionki są tam, gdzie mają być czyli w małym kraju na Bliskim Wschodzie i nie jest to Liban, ale w innych bogatych krajach na Bliskim Wschodzie również są. Bogaci się szczepią, a masy mają się zmierzyć ze smutną rzeczywistością. Cała nadzieja w rosyjskiej szczepionce.

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 18:21
  Permalink

  “Prędzej czy później pacjenci powinni mieć prawo do wyboru rodzaju szczepionki”.
  Dobry artykuł w aktualnym Przeglądzie, polecam:
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/szczepionkowy-szkielet-szafie/

  Powołano tam ciekawe orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Łodzi z 2013 r. (Sygn. I ACa 355/13):
  “Przejawem autonomii jednostki i swobody dokonywanych wyborów jest prawo decydowania o sobie samym – w tym co do wyboru metody leczenia. Wybór ten, by był świadomy, musi zostać poprzedzony informacją o istniejących i dostępnych alternatywnych metodach leczenia czy diagnostyki. Ostateczna decyzja należy do pacjenta, a lekarz ma obowiązek ją uszanować, nawet jeśli w jego ocenie nie jest trafna”.

  Na tej podstawie Polacy mogą oczekiwać sprowadzenia szczepionki Rosyjskiej, Chińskiej, Kubańskiej itd., aby mogli mieć wybór. Skoro w tej chwili są zapisy na szczepionki to powinny być one połączone z informacją o wszystkich szczepionkach i deklaracją pacjenta, którą akceptuje do zaszczepienia się. To będzie prawdziwa globalna wolna konkurencja, tyle tylko że zachodnie imperialistyczne korporacje i państwa na ich usługach takiej globalnej konkurencji ze wschodem sobie nie życzą i w ten sposób skolonizowane przez zachód narody nie mają szans na wolność wyboru i wolność w ogóle, a być może nie mają też szans na zdrowie i życie skoro to cholerstwo mutuje i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki będzie ostateczny efekt. Wygaszenie się, czy stopniowa depopulacja?

  W Polsce postęp jest odwrotnie proporcjonalny do osiągnięć światowej nauki:
  https://demotywatory.pl/5056200/Moj-kraj
  Polakom pozostaje więc modlitwa w oczekiwaniu na szczepionki zachodnich korporacji. No ale już nic nie może dziwić w tym narodowo-katolickim skansenie skolonizowanym przez zachód.

  Styropian zniszczył już gospodarkę, teraz wykańcza naukę. W takim warunkach nie ma szansy na odzyskanie suwerenności gospodarczej i innowacje naukowo-techniczne, polskie szczepionki itd.
  Adam Wielomski ma tu dużo racji, cyt.:
  “Niestety, Jarosław Kaczyński pozwolił Jarosławowi Gowinowi dokonać destrukcji polskich uniwersytetów za pomocą tzw. Konstytucji dla Nauki. W jej efekcie powstał system w którym polskim naukowcom najbardziej opłaca się publikować teksty po angielsku i w anglojęzycznych czasopismach naukowych. W ten sposób nauka anglosaska, nie inwestując ani złotówki w naukę polską, miała za darmo dostawać najciekawsze teksty polskich badaczy. Gowin stworzył system, który nie zawaham się określić mianem neokolonialnego. Równocześnie nie wprowadził tego systemu własnymi rękami, lecz ukrył się za rozmaitymi gremiami eksperckimi, które arbitralnie uznały, które czasopisma są naukowe i ile mają mieć punktów. Mówię, że „ukrył się”, ponieważ to Ministerstwo Nauki samo powołało ich skład wedle tylko sobie znanego klucza. A kto powołuje skład, ten faktycznie z góry wie jaki będzie wynik obrad i głosowań tychże ciał. Na podstawie tak ustalonej punktacji miano przeprowadzić ocenę pracowników naukowych i poszczególnych instytucji badawczych w 2022 roku, za lata 2017-2021. Miało to dać sukces badaczom i jednostkom o wysokim poziomie – jak to się mówiło w Ministerstwie Nauki – „umiędzynarodowienia”, czyli, mówiąc po polsku, tym, którzy żyjąc z pieniędzy polskich podatników mieli publikować po angielsku w anglosaskich czasopismach naukowych. Te jednostki i ci badacze mieli dzięki temu dostać dodatkowe pieniądze na badania naukowe, oczywiście od polskich podatników.

  Interwencja ministra Czarnka nastąpiła w ostatniej chwili, ponieważ wpisał on na listę ponad 70 pominiętych wcześniej czasopism naukowych, głównie o katolickim profilu, a także podwyższył punktację prawie 250 kolejnym. Dzięki temu rażąca dysproporcja skierowana przeciwko określonym tematom i środowiskom naukowym została nieco zmniejszona. Zmniejszona na tyle, na ile było to możliwe za pomocą rozporządzeń wykonawczych do fatalnej samej w sobie ustawy Gowina. Pojawiły się głosy, że rozporządzenie działa wstecz, obejmując punkty za publikacje za lata 2017-2020. Tak, tak być nie powinno, lecz lista czasopism naukowych Gowina także działała wstecz. To Gowin stworzył niebezpieczny precedens, ale wtenczas środowiska liberalno-kosmopolityczne tej kwestii „nie dostrzegły”. Reasumując, spór Czarnek-Gowin dotyczy kwestii podstawowej: czy naukowcy polscy piszą dla czytelnika polskiego czy dla anglosaskiego? To spór między modelem nauki narodowej a kosmopolitycznej.”
  https://myslpolska.info/2021/02/26/lista-czarnka/

  Punktoza nie zapewni innowacji i postępu, ale uczelniane osły na usługach politycznych kretynów nie są w stanie wyjść na wyższy poziom myślenia o nauce i zapewnić inne formy weryfikacji naukowych osiągnięć.

  Odpowiedz
  • 6 marca 2021 o 08:53
   Permalink

   @Miecław.
   “Prędzej czy później pacjenci powinni mieć prawo do wyboru rodzaju szczepionki”.

   A co z tymi co wszystkie szczepionki, od “Sputnika po chinola poprzez johnson&johnson (w temacie) maja w doopie? Czy sądzisz że “owce” zdecydowaliby się na ruską, gdy mają do wyboru zachodnie?
   BO, ja nie sądzę! 🙂 A swój przydział – sceduję na ciebie Miecławie. Zadowolony?
   No i pamiętaj że w Rosji czy na Białorusi jest normalnie, także w temacie szczepień, nie ma histeryczno- bolszewickiej narracji jak w Polsce, jakoby groził nam koniec … historii! 🙂 , natomiast na zachód od linii Bugu postępy komuny (totalne duraczenie) widoczne są gołym okiem.
   Miast prezentować wątpliwej jakości przesłania, (gloryfikujące rzekomy dobrobyt w PRLu) odsłuchałbyś “jakiś prawicowy kanał’… 🙂
   Jabłonowski daje Sommerowi prezent! “Bitwa pod Grunwaldem” na płótnie + rozmowa historyczn!
   https://www.youtube.com/watch?v=cmAzPKzS2gY

   Ps. Wybacz Miecławie ale nie mam weny, ostatnimi czasy ‘bawię się” w lesoruba, dlatego że za 1/2
   roku zawita abarotno sezon grzewczy, a jak domyślasz się ideami, nawet najszlachetniejszymi
   nie napalisz w piecu. Любэ “Не губите мужики..” https://www.youtube.com/watch?v=b95ANj0-k8c

   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/03/polski-lekarz-ktory-kpil-sobie-z-antyszczepionkowcow-umiera-wkrotce-po-zaszczepieniu-na-covid-video/ Jak to mówią – ten się śmieje, kto się śmieje ostatni… 😀 Nieprawda’ż?

   Odpowiedz
   • 6 marca 2021 o 14:52
    Permalink

    @krzyk58

    Po pierwsze – nie napisałem o przymusie szczepień, tylko o prawie wyboru szczepionki a to jest zasadnicza różnica. Naucz się wreszcie czytać ze zrozumieniem i logicznie myśleć, chociaż rozumiem, że wy prawiczki macie z tym spory kłopot.

    Po drugie – masz rację, że owieczki polskie są już tak mentalnie zjechane i nasycone rusofobią, że nie wybiorą Sputnika V czy chińskiej. Najnowszy sondaż doskonale to obrazuje:
    “Zdecydowana większość Polaków nie chce, aby rząd kupował rosyjskie i chińskie szczepionki przeciw COVID-19. Przeciwnych temu pomysłowi jest 81 proc. ankietowanych – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu”.
    W sondażu zapytano Polaków, czy rząd powinien kupić rosyjskie i chińskie szczepionki.
    81 proc. ankietowanych powiedziało, że rząd nie powinien kupować szczepionki z Rosji, a 19 proc., że powinien tak zrobić. Jeśli chodzi o chińską szczepionkę, to za takim zakupem było 26 proc. pytanych, a 74 proc. było przeciw”.
    Czyli zachodnia propaganda i polityka histeryczna rządów styropianowych skutecznie czyni Polaków bezradnymi intelektualnie. Tylko potem niech Polacy nie płaczą nad swoim losem, bo nikt się nad nimi nie będzie litował.

    Po trzecie – oglądając kanały prawicowe i czytając portale można nabawić się schizofrenii i wielu innych przypadłości psychicznych. Jest tam tego tyle, że jedni wykluczają drugich. Jaka jest więc ich wiarygodność skoro np. czytam na prawy.pl, jak Bodakowski wyśmiewa Jabłonowskiego:
    “Pojawienie się w Internecie Aleksandra Jabłonowskiego wzbudziło zainteresowanie wielu blogerów. Oni to właśnie odkryli, że jest to fałszywe nazwisko, a mój rozmówca to aktor Wojciech Olszański. Z czasem okazało się, że mój rozmówca okłamywał mnie co do miejsca swego zamieszkania (nie był mieszkańcem wsi, ale centrum Warszawy) i przynależności organizacyjnej (Związek Jaszczurczy, do którego miał przynależeć, zlikwidowany został w 1942 roku – jego żołnierze weszli w skład Narodowych Sił Zbrojnych, które walczyły z komunistyczną okupacją – dziś prorosyjski i doceniający rządy komunistów Aleksander Jabłonowski plugawi symbol ZJ jaszczurkę, nosząc ją w czasie głoszenia swych prorosyjskich i proPRL-owskich bzdur).”
    Autor: Jan Bodakowski
    https://prawy.pl/112974-czy-dostrzeganie-istnienia-olszanskiego-jablonowskiego-jest-skandalem/

    Sam widzisz, że na tej waszej prawicy jest tak nie poukładane, że trudno się połapać kto reprezentuje interesy polskiej racji stanu. 🙂 A może Bodakowski zazdrości popularności Jabłonowskiemu stąd takie zacietrzewienie i szukanie dziury w całym, widać że prawy.pl to prozachodnia prawica zniewolona już zupełnie.

    Natomiast jedno jest pewne, jak zauważyłem to wszyscy plujący się patrioci na tej prawicy mają za sobą niechlubną historię styropianu w swoim CV. A więc nie zdążyli się ustawić na transformacji, zostali zepchnięci na margines polityki, no i rozczarowani tym, że kiedyś służyli za pożytecznych idiotów szczują się wzajemnie na różnych kanałach i portalach. Takie moje smutne wnioski wynikają z obserwacji waszych portali.

    To nie moje klimaty, szkoda czasu i nerwów, bo nic do kultury oni nie wnoszą pozostając w zaklętym kręgu intelektualnej niemocy pod okupacją religijną.

    Odpowiedz
    • 6 marca 2021 o 18:04
     Permalink

     @Miecław. “Sam widzisz, że na tej waszej prawicy jest tak nie poukładane, że trudno się połapać…”

     Jeszcze raz powtarzam odrzuć lewicowo- neokomunistyczne brednie. Kiedyś już wspominałem
     że moim zdaniem linia podziału przebiega “nieco” inaczej, nacjonaliści-narodowcy kontra globaliści-kosmopolici, ale na lewiźnie jest problem , tam głosów rozsądku jak na lekarstwo. A ty otworzyłeś “puszkę
     z Pandorą” którą nieustannie konsumujemy, coś jak “Flaszka-niedopitka” z serialu “Świat wg Kiepskich” 🙂
     Wklucz sobie Prawicowy, Narodowy, Konserwatywny głos w twoim domu, a wyjdziesz ze stanu
     zaczadzenia bełkotem, masz TU po Jabłonowskim kolejny głos, tym razem Grygucia, on’że rozbiera
     wystąpienie Pana Prezydenta Republiki Białoruś, p. Aleksandra Grigorjewicza Łukaszenki, nasi lewicowcy i komuniści, ba – niektórzy formułowi nie mają dobrego słowa (oszczędzę z litości pewne nicki Które na forum OP funkcjonują o, ho, ho a może i dłużej) o Białorusi pod rządami Łukaszenki. Bądź reformowalny. 🙂 A gdybym już napisał tobie parę zdań n/t. komunistów w Rosji, to dopiero byłaby jazda bez trzymanki – tak po cichu liczę że @Kamczatka wyręczy mnie – dyletanta, no i poniekąd
     rozumiem naszego gościa, jest pewnego rodzaju rozterka, ujmę krótko: nie s*a się we własne gniazdo, i to jest usprawiedliwienie. 🙂

     Czy Aleksander Łukaszenka uratował Białoruś? Tomasz Gryguć (Pan Nikt)

     https://www.youtube.com/watch?v=O6vlQWAYDts

     Odpowiedz
     • 6 marca 2021 o 19:39
      Permalink

      https://babylonianempire.wordpress.com/2021/03/05/najnowsze-szalenstwo-globalnego-lewactwa-nadciagaja-lockdowny-klimatyczne/ 😏

      Сергей Михеев о Боге, нелюбви к Ельцину, Путине, Горбачеве и бесах Навального // Соловьёв LIVE https://www.youtube.com/watch?v=S8tnv2q5CLM

      Musisz to wiedzieć(1044) Ta kontrola umysłu to działa tam, gdzie się jej nie spodziewamy

      https://www.youtube.com/watch?v=K-CiVXol5Ew (A, nie mówiłem … ) 😏

     • 6 marca 2021 o 21:54
      Permalink

      @krzyk58

      Chyba nie sądzisz, że przystąpię do prawicy sterowanej kropidłem? 🙂 Albo zacznę popierać faszyzujących pseudo-narodowców?
      A podział jest prosty: Lewica laicka narodowa i społeczna kontra reszta, czyli zdegenerowana kapitalizmem faszyzująca prawica katolicko-narodowa i lewactwo burżuazyjne globalno-kosmopolityczne.
      Z komunizmem nie ma to nic wspólnego. Już nie należy uszczęśliwiać ludzi na siłę. Poza tym proletariat utracił władzę w Polsce na wieki, dzięki samym proletariuszom, więc nie ma z czego odbudować nowej lewicy i socjalizmu.

      Czy Łukaszenko uratuje Białoruś? To się jeszcze okaże, póki co muszą inwestować w edukację społeczną i egalitaryzm, aby młode pokolenia Białorusinów wyrwać spod kurateli zachodniej kultury głupoty i kapitalistycznych atawizmów.

     • 7 marca 2021 o 08:19
      Permalink

      @Miecław.
      ………Białorusinów wyrwać spod kurateli zachodniej kultury głupoty i kapitalistycznych atawizmów.

      Raczej liberalno- lewicowego szaleństwa ( antykultury).

      Motor-Roller – Брестские крепости (Мультвидео) /По самый Рейхстаг, 2015/

      https://www.youtube.com/watch?v=NudbMkUHI-Q

     • 7 marca 2021 o 14:57
      Permalink

      @krzyk58

      Wiesz doskonale, że to kapitalizm zachodni odpowiada za wszelkie kolorowe rewolucje implementowane krajom dla zdobycia ich zasobów, zaś liberalno-lewackie szaleństwa to tylko socjotechnika, fałszywa flaga i szyld pod którym usiłują sprzedać iluzję “praw człowieka”. Z nimi idą prawicowe rządy feudalno-kapitalistyczne, które grabią państwowy majątek. Linkowany Gryguć omawiał przeca program tej opozycji wspomaganej przez religię katolicką. Ciekaw jestem, jak tam kler sobie radzi, siedzi cichutko czy skacze? Ale pewnie czeka na lepszy moment, aby zaatakować ludowy “reżim” i przystąpić do kapitalistycznego rozbioru Białorusi, gdy tylko się nadarzy okazja.

      Okazuje się natomiast, że ci zachodni hipokryci praw człowieka nie szanują i nie mają o nich żadnego pojęcia. Sprawa Assang’e jest doskonałym przykładem:
      https://pl.sputniknews.com/polityka/2021020313771000-ambasada-rosji-uwaza-oswiadczenia-londynu-dotyczace-nawalnego-za-niekompetentne-sputnik/

      No i przestali mieć monopol na swoje wypaczone prawa człowiecze, bo Chiny proponują swój punkt widzenia. 🙂
      “Osiągnięcia Chin w zakresie praw człowieka zasługują na szacunek”
      “Realizacja pełni praw człowieka jest wspólnym celem ludzkości oraz nieustannym dążeniem Komunistycznej Partii Chin i chińskiego rządu.”
      https://trybuna.info/swiat/osiagniecia-chin-w-zakresie-praw-czlowieka-zasluguja-na-szacunek/

      Biedny zachód, ja nie wiem jak sobie poradzi z tą konkurencją? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.