Nikt nie zginął w trakcie zamieszek – i wszystko jasne!

graf.red.

Nikt nie zginął w trakcie zamieszek – i wszystko jasne! Jeden z ostatnich wywiadów udzielonych dla pewnej zagranicznej telewizji w Polsce przez pana Andrzeja Dudę – niestety – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to coś zupełnie nowego w naszej rzeczywistości politycznej. Pan Prezydent miał powiedzieć, że u nas nie ma przypadku, że ktoś zginął w czasie jakichkolwiek zamieszek, co uznał za przesłankę do pozytywnej oceny pracy Policji.

Obserwując pana Dudę na funkcji jaką niestety sprawuje, nie jest trudno odnieść wrażenie, bardzo szybko przeradzające się w absolutną pewność, że ten pan nie jest osobą – pod względem charakteru i przymiotów osobistych – w formacie zdolnym do ogarnięcia sprawowanej funkcji. Zwłaszcza w sytuacji, w której musi konkurować o władzę z panem prezesem, który jest rzeczywistą centralą władzy państwowej. Dodatkowo od doktora nauk prawnych, który wykładał i prowadził ćwiczenia na Uniwersytecie Jagiellońskim, należy oczekiwać przynajmniej znajomości Konstytucji, a to również jak wiadomo u pana Prezydenta w jakiejś formule szwankuje.

Jeżeli jednak za przesłankę do oceny działania organów Policji, uznajemy to, co się jeszcze nie stało, a stać się mogło – np. w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub czyjej decyzji w akcie desperacji wobec własnego ciała, to znaczy, że jest to ocena nie tylko błędna, ale przede wszystkim szkodliwa – jeżeli jest wygłaszana publicznie.

Mamy już jasność sytuacji, ponieważ w tych słowach została wyznaczona granica i już wiadomo, co nią jest – jest nią śmierć z ręki Policji zadana obywatelom polskim, którzy demonstrują. Mniejsza z tym już, czy legalnie czy nie, proszę pamiętać, że żyjemy w kraju, w którym władza publiczna mająca większość w Sejmie, nie jest w stanie sformułować wiążących jednoznacznie przepisów w przedmiocie jednoczesnego zasłaniania ust i nosa.

Tu nie ma potrzeby komentować słów pana Prezydenta, wszyscy rozsądnie myślący ludzie – są w stanie zinterpretować je osobiście i to tylko i wyłącznie w sposób negatywny. Jeżeli bowiem – granicą – cezurą – działania władz publicznych, uprawnionych do stosowania przemocy ma być ŚMIERĆ, to coś więcej, niż skandal. Tutaj trzeba się zapytać o sprawstwo kierownicze i o tolerowanie brutalnego działania. Przecież wszyscy wiedzą, jak wyglądały interwencje Policji, jeżeli ktoś chciałby dostać w głowę składaną pałką, to proszę pamiętać – tylko za zgodą lekarza, pod jego nadzorem i oczywiście po nałożeniu na głowę stosownego ochraniacza (mającego aktualne certyfikaty). Naprawdę tylko tyle można powiedzieć kulturalnym językiem w tej sprawie, nic więcej.

Jednak w istocie nie to jest najtragiczniejsze w obrazie jaki przedstawił pan Andrzej Duda, oto bowiem całe społeczeństwo ujrzało człowieka, który – uwaga proszę się skoncentrować – nie wyraził słowem żadnej krytyki, wobec sytuacji do której się odnosił. Miał wyjątkową okazję, co najmniej wyrazić troskę, ale to nie nastąpiło. Nic, zero refleksji, za to – czysta egzaltacja i przedstawianie jedynie słusznej wizji poglądów na sprawy wybrane, bo jeszcze wygodne.

W sukurs panu niestety Prezydentowi przyszedł cały prawicowo-populistyczno-wyklęty mainstream medialno-patriotyczny. Widzieliśmy coś, co stanowi chyba element rzeczywistości równoległej, bo oto widzimy ludzi, którzy mówią jakimś innym językiem – odmieniając słowo śmierć, jak jakieś zaklęcie, które się ziści. To szokujące, zwłaszcza w kontekście moralności chrześcijańskiej, którą się obwieszają jak latarnie morskie! Czy w niej jest jakieś przyzwolenie na afirmację przemocy, zabijanie ludzi – o którym nie słyszeliśmy? Watykan ujawnił jakąś nową Ewangelię? Proszę sobie samemu odpowiedzieć, naprawdę to trudne, ale wiele osób w ostatnich dniach okryło się hańbą.

Ciekawe co powiedziałby niestety pan Prezydent, jakby na jakimś proteście wydarzyło się tragedia i w wyniku działań Policji – zginęło kilka osób? Uwaga, bezwzględnie należy uznać konieczność działań Policji, w tym – użycia broni palnej z ostrą amunicją, jeżeli jest taka potrzeba. Jednak to wszystko musi dziać się zgodnie z prawem i to w sposób nie budzący jakichkolwiek wątpliwości.

Smutne to wszystko. A w kontekście słów pana Policjanta, które wielu może odebrać jako wyznaczenie granicy stosowania przemocy przez Policję, naprawdę warto jest zostać w domu – nie narażać się i na ryzyko pandemiczne i na ryzyko wydarzeń związanych z udziałem w demonstracji.

28 komentarzy do “Nikt nie zginął w trakcie zamieszek – i wszystko jasne!

 • 24 stycznia 2021 o 07:33
  Permalink

  “Przecież wszyscy wiedzą, jak wyglądały interwencje Policji, jeżeli ktoś chciałby dostać w głowę składaną pałką, to proszę pamiętać – tylko za zgodą lekarza, pod jego nadzorem i oczywiście po nałożeniu na głowę stosownego ochraniacza (mającego aktualne certyfikaty). ”

  Hahahaha. Padłem 🙂 Chciałoby się dopowiedzieć: “Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki….”

  Proponuję pewien szablon, jako, że jestem społecznik to z mojej strony pro publico bono:

  “Drodzy rodacy, wprawdzie zginęła/ło ………………………….. (wypełnij kropki czy zginęła jedna osoba lub więcej)………………………………, lecz zapewniam państwa, nie będziemy żyć w państwie, w którym …………………………….(wybierz opcje z poniżej listy i wypełnij kropki)…………………………………………….:

  – zakład pogrzebowy przyjeżdża za późno
  – zakład pogrzebowy ma jakieś ambicje na strajki
  – brakuje czarnych worków

  bo to jest Polska! NASZA Polska. Dlatego wraz z doradcami, podjęliśmy pewne decyzje, a mianowicie; ŻADEN, powtarzam, żaden przypadek śmierci symulowanej nie pozostanie bez naszego odzewu. Dlatego uprzedzając te fakty, chcielibyśmy, wraz z panem prezesem, z którym tu się zgadzam, by orzekać o śmierci niejako z urzędu, a jeśli denat uzna, iż czuje się dobrze, zawsze może się odwołać do sądów i dociekać swoich praw. Przecież jest tylu nowych prawników, (opcjonalnie: …………hyhyhyhy………….), w każdym mieście, co…, przypisuję sobie jako pewnego rodzaju zasługę (zastosować takie…: a tam, zrobiłem bo chciałem) i przysługę wobec tego narodu (opcjonalnie: zastosować minę Mussoliniego) i nie będzie nam tu zachód mówił, kiedy i jak mamy umierać. Takie decyzje powinny zapadać, tu! (opcjonalnie: kiwać głową na styl tego pieska z kiwającą się głową na tylnej półce Fiata 125p), tu, gdzie jest NASZ kraj!

  Szczęść Boże”

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 08:10
  Permalink

  Smutne to wszystko, a artykuł słuszny i sprawiedliwy.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 09:03
  Permalink

  No co tu się dziwić, taki to już mamy potencjał intelektualny na tej polskiej prawicy.:-)
  Dlatego po 1990 roku nie było możliwości na ratunek dla Polskiej gospodarki i narodu.

  Ale z tej wypowiedzi Pana Prezydenta można wnioskować jeszcze coś bardziej niepokojącego. A mianowicie władza może mieć wkomponowane/wkalkulowane straty ludzkie w swoje działania realizujące misję wprowadzania Polski w dyktaturę religijną. Dlatego wymsknęło się PAD, że jeszcze nikt nie zginął więc dobra nasza, a reszta to już skutki działania protestujących. Tylko kto tych protestujących zmusił do protestów, oto jest pytanie, że kobiety muszą ryzykować w obronie swych praw przyrodzonych, co najmniej zdrowiem podczas spotkania z policyjną pałką, gazem i ewentualnie póki co gumową kulką z broni gładkolufowej.

  “Ciemno jest w państwie, w którym na świeczniku stoją złoczyńcy” – Lenin

  „Po raz kolejny okazało się, że to co w Polsce nazywa się prawicą jest wielką, wielką pustką polityczną, intelektualną i moralną, w której wszystko sprowadza się do jednego mianownika o nazwie antykomunizm i rusofobia. Poza tym nie ma już nic, żadnej myśli politycznej, żadnej idei. Dowodzi to tylko podległości owej prawicy celom politycznym hegemona zza Oceanu i niczego więcej.” – Bohdan Piętka.
  Źródło: Myśl Polska, nr 51-52 (15-29.12.2019) http://www.mysl-polska.pl/2119

  „Dokąd Kościół będzie miał w Polsce znaczenie, będziemy zadupiem świata” – Olga Lipińska. Źródło: Przegląd nr 46/2020, s. 37.

  Na koniec trzeba przyznać, że działania policji ogólnie są profesjonalne i poza kilkoma wypadkami, bywa że sprowokowanymi przez samych protestujących, w tym głównie posłów, protesty kobiet są bezpieczne. Za wszystkie skutki działań Policji w tych warunkach odpowiada rząd z prezesem nad prezesami na czele, bo to ich brak wyobraźni i plany wprowadzenia religijnej dyktatury spowodowały wyjście kobiet na ulice mimo pandemii.

  Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021 o 14:47
   Permalink

   @Miecław. ““Ciemno jest w państwie, w którym na świeczniku stoją złoczyńcy” – Lenin”
   ………Lenin ujął… o sobie i towarzyszach. Wysłannikach na Rosję, wielkiego ponadnarodowego kapitału.

   Przedstawiam tobie następującą kartinkę: chudożnik Michelson, Lenin wystupajet przed raboczimi… 🙂
   Городок Ленин Выступает перед рабочими https://www.youtube.com/watch?v=wW-wVQPdGkA
   A, swoją drogą familia Михельсон to dosyć popularna pośród typowych Ruskich – godność…. 🙂
   I, też – swoją drogą 🙂 ony zawsze z wiatrem każdych przemian…

   Wymieniłeś “MP” – proszę bardzo, red. nacz. tygodnika-dwutygodniowego w temacie: Red. Jan Engelgard: Endecja, Sanacja oraz Stalin wobec wojny w Hiszpanii, książka nie hagiograficzna https://www.youtube.com/watch?v=J9eI287M3lw

   Odpowiedz
   • 24 stycznia 2021 o 22:15
    Permalink

    @krzyk58

    Ten twój Городок zapodaje prymitywną satyrę, to chyba dla kretynów? 🙂
    Czy mam rozumieć, że rosyjską prawicę tylko na tyle stać? 🙂

    Może czas, aby zostali lokajami i chłopami pańszczyźnianymi, może wtedy perspektywa im się zmieni i będą marzyć o nowym Leninie, który nawet na obcym żołdzie zechciałby ich ponownie wyzwolić.? 🙂

    Proste obśmiewanie nawet prostaków po pewnym czasie nudzi, i oczekują czegoś bardziej wysublimowanego, inteligentnego, bo też chcą się czuć dowartościowani, że kumają, chociaż może i nie kumają przekazu.

    O wojnie w Hiszpanii już dyskutowaliśmy, więc przewiń roliki na OP i poczytaj. Generałem Franco nie warto się zajmować, nie ma zgody na oswajanie faszyzmu w Polsce.

    Engelgard i CEP-Y Powislańskie 🙂 robią ogromny błąd starając się w jakimś stopniu wybielać Franco prowadząc dyskusję nad tym jakim to był pragmatycznym politykiem. Szkoda słów. Na ale CEP zawsze będzie cepem i wiadomo do czego służy i niech tak pozostanie. Polacy już zaczynają myśleć więc ich dywagacje są nieszkodliwe.

    W uzupełnieniu więc poprzednich polemik, masz jeszcze jeden cytat, który wystarczająco naświetla zbrodniczość faszystowsko-kościelnej dyktatury:
    “Gdy republika została zlikwidowana, papież przesłał 1 kwietnia 1939 roku generałowi Franco telegram gratulujący zwycięstwa i zachęcił go do przywrócenia „dawnych tradycji chrześcijańskich” [55]. I znowu położono w Hiszpanii kres wolności słowa, prasy i zgromadzeń; literatura, sztuka filmowa, radio znalazły się pod ścisłą cenzurą; zabroniono działalności wszystkich partii, prócz faszystowskiej Falangi i uniemożliwiono praktykowanie wszelkich wyznań niekatolickich, między innymi doszło do zamknięcia wszystkich świątyń i szkół protestanckich. Katolicyzm stał się religią państwową, przy czym znamienny jest fakt, że na prowincji zniknęły bez śladu wszelkie egzemplarze Biblii. W Madrycie policja skonfiskowała ich aż sto tysięcy. Przy wjeździe do Hiszpanii odbierano je nawet podróżnym. Stały wzrost ilości sprzedanych egzemplarzy Biblii, jaki obserwowano przed wojną domową, osiągnął w roku poprzedzającym jej wybuch liczbę dwustu jedenastu tysięcy [56].
    Jeszcze w trzy lata po zakończeniu wojny domowej, w roku 1942, około półtora miliona osób pozostawało w więzieniach z przyczyn politycznych (byli wśród nich także duchowni baskijscy); tysiące więźniów rozstrzelano [57]. Nowa dewiza Hiszpanii brzmiała:
    „Jeden naród, jedno państwo, jeden przywódca, jedna wiara, jeden Kościół”[58].

    Tymczasem Franco, sojusznik Mussoliniego, Hitlera i papieża, od którego po zakończeniu wojny domowej kilkakrotnie otrzymał błogosławieństwo oraz krzyż Orderu Piusa IX „za szczególne zasługi dla Boga i Kościoła”, wyraził w lipcu 1940 roku podziw dla „wojsk niemieckich, które staczają te bitwy, na które Europa i świat chrześcijański czekały tak długo” [59].”
    http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/religia/nazizm/franco.php

    „(…) wymieszać mięso i krew z komunistów, by użyć ich jako zaprawy, przy budowie kościołów” – Frankistowski generał Queipo de Llano. Źródło: Karlheinz Deschner „I znowu zapiał kur” rozdział 67.

    Bardzo dziękuję za ten podziw, właśnie wtedy gdy Polacy ginęli eksterminowani w obozach, w tym mój dziadek właśnie w 1940 roku, gdy ślad po nim zaginął. Polacy byli wypędzani z domów, a polskie kobiety zamienione w darmowe pogotowie seksualne dla niemieckiego okupanta. Dziękuję za podziw Franco dla zwycięskich wojsk niemieckich, m. in. nad Bzurą, gdzie mój dziadek dzielnie stawał przeciwko pozbawionym człowieczeństwa hitlerowskim psychopatom. Ciśnie mi się na usta wiele inwektyw pod adresem tego prowadzącego CEP-a oczekującego fanfar dla Franco. Trzeba być naprawdę kretynem, żeby nie potrafić myśleć logicznie i całościowo oraz podziwiać takich faszystowsko-katolickich dyktatorów. Jaki trzeba mieć zryty beret? Wstyd dla całej endecji to mało powiedziane.

    Odpowiedz
    • 25 stycznia 2021 o 12:38
     Permalink

     “Czy mam rozumieć, że rosyjską prawicę tylko na tyle stać? ”
     Dlaczego – prawicę? Robota kosmopolitów, “wczorajszych” komunistów… 🙂

     Pro “Hiszpanii” , Stalin wywołany do tablicy przez renegata – komunistę, Trockiego (z masońsko-komunistycznego Meksyku)
     musiał w jakiś sposób zaangażować się w Hiszpanii ( co by nie zwyciężała linia polityczna zachodnich komunistów-trockistów, ot choćby w socjalistycznyj Francji) 🙂 co uczynił z pewną taką niechęcią, i TO rozumiem, a swoją drogą głównym wrogiem dla Stalina w Hiszpanii była “frakcja” i TO rozumiem, a swoją drogą głównym wrogiem dla Stalina w Hiszpanii była “frakcja”
     komunistów-trockistów (globalistów jak dziś powiedzielibyśmy…) dla których nie było litości. I TO też rozumiem! 🙂

     Кто расчистил Сталину дорогу в могилу. А. Колпакиди, И. Шишкин
     https://www.youtube.com/watch?v=qjXtnf3SZrA

     Почему Сталин не выбрал преемника. Причины ареста Полины Жемчужиной. Евгений Спицын https://www.youtube.com/watch?v=F1iCZzNnGlg

     Кто и за что ненавидит Сталина и почему он все больше нравится молодежи. Андрей Фурсов https://www.youtube.com/watch?v=H9O8gzaCdAM 🙂

     “„(…) wymieszać mięso i krew z komunistów, by użyć ich jako zaprawy, przy budowie kościołów” – Frankistowski generał Queipo de Llano. Źródło: Karlheinz Deschner „I znowu zapiał kur” rozdział 67.” 😁
     Z takim przesłaniem Miecławie nie do mnie, a raczej do swoich liberalnych towarzyszy…..np. do Wojciecha i jemu podobnych, wy kupujecie zapadne, lewacko-komunistyczno-liberalne, ateistyczne brednie.
     Totalne bezbożie. 🙂

     Odpowiedz
     • 25 stycznia 2021 o 23:34
      Permalink

      @krzyk58

      Prawda którą ci tu serwuję powinna już dawno wyzwolić cię z okowów okupacyjnej religii, ale niestety nadal jesteś odporny na wiedzę i logiczne rozumowanie. Nie ma większego zła niż faszystowsko-katolicki totalitaryzm. Niemiecki nazizm to ta sama historia. Przez ostanie 1700 lat zniszczyli masę kultur na świecie w imię swoich dogmatów i posłali miliony istnień ludzkich na tamten świat dla zysków i poszerzenia “swojej przestrzeni życiowej” a także o sprawiedliwy podział zasobów (papież Pius XII tak tłumaczył inwazję Niemców na Słowian).
      Czas to skończyć ostatecznie i przywrócić na świecie narodom godne życie bez krzyża.
      „Prawo do Nawracania nie Oznacza Prawa do Zabijania” – Paweł Włodkowic na Soborze w Konstancji (1415 rok).

      Odpowiedz
     • 26 stycznia 2021 o 16:43
      Permalink

      @Miecław. A ty wysłuchał np. Fursowa? Warto! Ad.. link pierwszy, będzie cd. gdzie omawiany będzie na forum kanału День ТВ wątek: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydowski_Komitet_Antyfaszystowski
      Uj! To jest mało znany a naprawdę interesujący temat…pomnę że swego czasu proponowałem na forum OP ‘niezły” rosyjski serial (dobrze jest znać kontekst wydarzeń ) …ale, “z jakiś powodów” moja propozycja nie spotkała się ze zrozumieniem WEB. JÓZEFA 🙂 no i łączy wiele wątków , w tym Krym,(krymska Kalifornia)’dieła wraczy”, sprawa leningradzka i jeszcze parę istotnych zawijasów, które możesz wklepać sobie w wyszukiwarkę, pomimo specyficznej narracji na wiki przy odrobinie logiki posiłkując się ruskimi mat. źródłowymi, na pewno znajdziesz konsensus. Dieła te dziś ( i “wczoraj!) celowo “zapominane” abo ignorowane bądź szyte na miarę potrzeb, wszak opcja zwycięska zawsze i wszędzie pisze historię!
      “„Prawo do Nawracania nie Oznacza Prawa do Zabijania”
      No, ale żyjesz (i masz się podobnież- całkiem, całkiem) 🙂 żaden ksiądz nie czyhał na twój święty żywot Miecławie, to tylko zachodnie
      (zapadne) lewacko – komunistyczne brednie, w rozsiewaniu których specjalizuje się TU formułowa jaczejka (Wojciech, Kazimierz& consortes. Też mam, wiele zastrzeżeń wobec linii (zbolszewizowanego) KK co dostrzegają również niektórzy hierarchowie którzy zachowali jeszcze Boga i Tradycje w sercu, ot choćby arcb. Lenga na swoim kanale YT w temacie “”Papież nie głosi nawrócenia! Marksistowskie powiązania nowej encykliki.” Itd. 🙂 Paka.

      Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 09:34
  Permalink

  I co w tym dziwnego? Władza boi się utraty tejże, więc próbuje zastraszyć społeczeństwo. A w tym wszystkim nie pałki teleskopowe są najgroźniejsze, ale coraz to nowe przepisy, które mają zastraszyć ludzi. Jak np ostatni pomysł z mandatami, gdzie to policjant będzie zarazem prokuratorem i sędzią. Tak właśnie działają systemy autorytarne na całym świecie i nasi rządzący przysłowiowego koła tu nie wymyślili.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 10:15
  Permalink

  No proszę proszę poważna krytyka niestety pana prezydenta, widzę że autor traci resztki nadziei na to, że … szkoda słów. Gość jest porażką, powinno się go odwołać, a nikt kto ma minimum szacunku nie powinien podać mu ręki.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 10:47
  Permalink

  Panie Prezydencie – jak pan to czyta lub panu doniosą, to proszę przyjąć moje najserdeczniejsze podziękowanie za to, że jeszcze nikogo nie zabiliście na demonstracjach. Moja żona i dwie córki chodzą na nie regularnie, na szczęście w Pile Policjanci są względnie normalni, przeważnie się wszyscy znamy i nikt nie chciałby się okryć hańbą, bo zabicie człowieka przez Policję w takiej miejscowości spowodowałoby, że rodzina takiego Policjanta nie zrobiłaby nawet zakupów w sklepie z używaną odzieżą. Mam nadzieję, że Pan jak już skończy kadencję (i nie zmienicie konstytucji, żeby mógł pan jeszcze raz lub kilka razy – bo czemu nie) – to nie będzie mógł pan kupić nawet zapałek w Krakowie, bo tam także mieszkają rozsądni ludzie.

  Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021 o 14:27
   Permalink

   “Moja żona i dwie córki chodzą na nie regularnie … ”
   No to gratuluję ‘świadomości klasowej” współ-domowników! 🤣
   TU nie ma czym afiszować się a raczej jest to dobry powód by … ‘siedzieć cicho”, co bez wątpienia
   uczyniłbym na p. miejscu, o przeprowadzeniu szkolenia politycznego nawet nie wspominam, gdyż
   jak to mówią mocno zaawansowani w retoryce: jaki pan-taki kram!

   “Mam nadzieję… Tak wygląda spodziewana (i ex) lewicowo-komunistyczna normalność, tę zarazę musimy ‘zmarginalizować” dla naszego przyszłego dobra i normalności zanim oni zatrują życie Polakom.

   Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021 o 07:26
    Permalink

    @krzyk58

    “…. tę zarazę musimy ‘zmarginalizować” ?
    Ja myślę, że przede wszystkim trzeba zneutralizować i zmarginalizować prawicową ciemnotę i to już się zaczęło na szczęście, więc na dyktaturę faszystowsko-katolicką w Polsce nie ma szans. Na szczęście nie pozwolą na to takie piękne buźki jak ta śpiewająca. Dedykuję ci ku nabrania rozumu:
    https://demotywatory.pl/5038059/Przyjemna-dla-ucha-piosenka-o-kulturze-jezyka-kobiet

    Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 11:37
  Permalink

  … że żyjemy w kraju, w którym władza publiczna mająca większość w Sejmie, nie jest w stanie sformułować wiążących jednoznacznie przepisów w przedmiocie jednoczesnego zasłaniania ust i nosa.

  I w konkretnym przypadku BARDZO dobrze. !!

  BO, gdyby sformułowała jednoznacznie na TAK ( parlament uchwalił a prezydent “zaklepał”) w postaci zapisu w Dz. U. znaczyłoby że nie ma już nawet “furtki”, a w temacie oficjalny reżim
  i terror medyczny stosowany w świetle narzuconego prawa/bezprawia (niep. skr. ze wskazaniem na “to pierwsze”) wobec Suwerena.

  Co do sensu wypowiedzi prezydenta w kontekście ‘nadzwyczajnych wypadków” np. w ojczyźnie przodującej demokracji i prawczłowieczych nasuwa się na myśl słowo
  NIESTETY, nb. moje ‘ulubienie”, i często eksponowane w różnych okolicznościach przyrody!

  Odnośnie terroru namordnikowego (wszyscy jesteśmy rabami, ale są też ‘równiejsi” jak to na “Folwarku …) „To nie jest historia szczepionek. To jest historia zarządzania populacją”. ( !!!)

  Benjamin Rush, sygnatariusz Deklaracji Niepodległości:

  Jeśli nie wprowadzimy wolności medycznej do Konstytucji nadejdzie czas, kiedy medycyna zorganizuje się w tajną dyktaturę, aby ograniczyć sztukę leczenia tylko jednej klasy ludzi, bez przywilejów dla innych. Ten czas jest teraz!

  Ps. …. jednoczesnego zasłaniania ust i nosa. Poczemu nie oczu?! Najbardziej efektywnie byłoby
  narzucać na głowę worek foliowy (reklamówka) z przewiązaniem “od dołu”, w okolicy ‘patyka podtrzymującego dymkie”.

  “W sukurs panu niestety Prezydentowi przyszedł cały prawicowo-populistyczno-wyklęty mainstream medialno-patriotyczny.”

  Raczej LEWICOWO-LIBERALNY!!!

  Socjaliści “krajowcy” popierają BEZWARUNKOWO wszystkie akty “wyborcze” nie notowane w dziejach naszej cywilizacji a prowadzące m.in. dosłownie, po trupach do władzy, w krainie naszego “odwiecznego” brata. TO nazywa się ‘solidarność ‘plemienna”.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 13:41
  Permalink

  Jako rodowity krakowianin przepraszam wszystkich, że przyszło nam mieć na prezydenta takiego Andrzhhhka. Ale niestety ktoś go wybierał. Ten ktoś jednakże jest niezmiernie hhhhh i nieodpowiedzialny. Mamy ich niestety miliony.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 14:33
  Permalink

  Posłuszeństwo wobec władzy to wszystko to, co dzieje się obecnie na naszych oczach. „Wirus w koronie” jest operacją geopolityczną prowadzoną przez „globalną elitę”, a ich „program wyludnienia” właśnie się realizuje. Uwięzieni w izolacji i poddani absurdalnym rozporządzeniom władzy, zabijamy swoją tożsamość. Ale większość współczesnych ludzi nie może myśleć i działać racjonalnie, jeśli podlegają i wierzą „elitarnym autorytetom”.Dziś ślepa wiara w przekazy mass mediów dotyczy nie tylko „prostych” ludzi, ale także intelektualistów, lekarzy lub polityków. Ci, którzy nie mają możliwości uzyskania i zdobycia niezbędnej, prawdziwej wiedzy za pośrednictwem niezależnych mediów, są dalej manipulowani za pośrednictwem środków masowego przekazu i utrzymują się w bolesnej niepewności. A jeśli spróbujesz zdjąć strach i panikę z ramion swoich bliźnich i oświecić ich, przekonasz się, że jest to prawie niemożliwe do osiągnięcia emocjonalnie i intelektualnie. Zakorzenieni w przeświadczeniu o prawdzie głoszonej przez główne media i władzę państwową, zdolni są cię „pobić, pogryźć i rozszarpać” niczym dziki zwierz swą ofiarę, gdy próbujesz „zniszczyć” ich uporządkowany przez system schemat myślenia. A to dlatego, że twój wysiłek naturalnie nie zgadza się z dominującą opinią domniemanych autorytetów, takich jak lekarze i politycy. Wydaje się, że wielu obywateli zostało oślepionych słowami władzy. Nie mogą lub nie chcą nic wiedzieć o innej opinii. Ich myślenie zamknięto w wąskim kręgu obłudy. Posłuszeństwo wobec władzy – powiedz nie! „Autorytet” to termin, w którym osoba, grupa lub instytucja może wywierać wpływ na inne osoby i, jeśli to konieczne, egzekwować własną wolę wobec nich, stanowiąc w ten sposób stosunek wyższości i podporządkowania. Autorytet jest powiązany z roszczeniami co do władzy, które są egzekwowane na różne sposoby. W średniowieczu to kościół egzekwował te roszczenia do władzy. Każdy, kto odważył się odejść od religijnej doktryny, ryzykował trafienie do piekła. Wiele osób religijnych i rzekomo niereligijnych wciąż obawia się tych konsekwencji. Dużym autorytetem i szczególną reputacją cieszą się także przedstawiciele państwa. Oni także chcą wywierać wpływ na nas, obywateli. I nic nie powstrzymałoby nas od podporządkowania się im, gdyby władcy byli najlepszymi ludźmi, najważniejszymi, najspokojniejszymi, najbardziej przyzwoitymi i najbardziej uczciwymi. Ale ponieważ tak nie jest, nigdy nie było i nigdy nie będzie, powinniśmy pilnie powstrzymać się od uznania rządzących za nieomylnych i podporządkowywania się im bez krytyki. Musimy mieć odwagę korzystać z własnego intelektu, własnego sumienia i własnego prawa do decydowania o swoim losie. Nigdy się nie poddawaj! Od dawna nie żyjemy w wolnym społeczeństwie, w którym każda opinia może być wyrażona i w którym każdy może decydować dobrowolnie o tym, co i jak chce robić. To bardzo dobrze widać w sytuacji, która właśnie rozgrywa się na naszych oczach. W dzisiejszych czasach posiadanie odrębnego zdania jest całkowicie zabronione i sankcjonowane. Władza państwowa wmawia nam, że ma rację, a my jak ślepe owce musimy iść za jej głosem. Nawet w rodzinach nie poświęcamy czasu na otwarte rozmowy z dziećmi, partnerami, rodzicami itd. na temat ważnych problemów i obaw. Ta presja społeczna i brak praktyki merytorycznych rozmów praktycznie uniemożliwiają ludziom – niezależnie od wieku – racjonalne myślenie i działanie. Niemniej nigdy, przenigdy nie możemy się poddawać. Nie możemy odpuścić uniezależniania się od „autorytetów” i uświadamiania innych, jeszcze pogubionych dusz.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 17:16
  Permalink

  @jerzyjj. Sogłasien (częściowo). proponuję uwadze Ренат Ибрагимов – Широка страна моя родная
  https://www.youtube.com/watch?v=RJdEy2-mzgo

  KW 38 – Zamach na Rosję Nd. 24.01.2021 Maciej Poręba, Wojciech Olszański Jabłonowski
  https://www.youtube.com/watch?v=lTjvEJ8mYSM

  Wracam do przerwanego wątku,”Jerzyjj” i kamreden lewccy komuniści prozachodni, proamerykańscy
  Dzień bez zaatakowania naszych KORZENI chrześcijańskich to dla was stracony dzień?
  Dla was wedle waszego guru ‘po krowi” (“Zibi”) chrześcijaństwo w tym Katolicyzm i Prawosławie to główny wróg… natomiast dla nas Polaków i Ruskich to WY byliście, jesteście i będziecie śmiertelnym zagrożeniem dla naszej świętej wiary zarówno w Rosji jak i Polsce …Прогулка за Навального: Лидеры протеста потерялись на митинге – прямая трансляция https://www.youtube.com/watch?v=dp218T4AfQU

  У Навального есть защитники во власти – Михеев поставил вопрос ребром: «Кто эти люди?»
  https://www.youtube.com/watch?v=-KHjJyt_Yh4

  W Polsce i w Rosji wasze nienawistne , komunistyczne wizje naszej przyszłości – nie przejdą!
  PACZ: wcześniejsze w Polsce “rewolucje” lewicowych SS-manek! I w tym miejscu “ukłon” w stronę
  Edwarda Jandygi. TO wszystko inspirowane jest z tych samych bolszewicko-komunistycznych
  Zachodnich ośrodków destabilizacji na Naszą Cywilizację Sławian. Amen

  Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021 o 22:50
   Permalink

   @krzyk58

   Odnośnie Poręby i Jabłonowskiego, ale się uśmiałem. 🙂 Niestety jako psycholog stwierdzam, że nie nadają się na ZOMO-ców, są zbyt agresywni i nieprzewidywalni, a na obecnych “ZOMO-ców” z Oddziałów Prewencji to już zupełnie odpadają, bo Prezydent wtedy miałby kłopot, pewnie ofiary by się pojawiły, bo goście by nie wytrzymali.:-) No i ta pałka chyba z demobilu, wydaje mi się, że dawne zomowskie były dłuższe? 🙂
   Nieźli rekonstruktorzy.:-)

   No a tak już na poważnie, to Maciek niepotrzebnie się wścieka. Rosję tylko spokój może uratować i edukacja społeczeństwa, powrót do wartości słowiańskich i egalitaryzmu. Muszą jeszcze kilkanaście lat wytrzymać, aż zachodnia oligarchia padnie pod ciężarem rewolucji własnych społeczeństw.

   Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021 o 09:27
    Permalink

    @Miecław. Wyrażają ekspresje na potrzeby programu , niektóre zachowania nie standardowe
    są dobrze sprzedawalne dzięki temu zwiększa się zasięg. A do BCP https://pl.wikipedia.org/wiki/Bataliony_Centralnego_Podporz%C4%85dkowania raczej nie za-rekrutują z tej racji
    że “jusz” nie ma” – a i jakby wieczorem wcześniej spać się chce’ , ot ludzki zegar biologiczny.
    Rosję mierzysz nie tymi miarami. NO BO co ma wspólnego np. Czukcza, czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Samojedzi TU, w tym przypadku zawsze potrzebna jest niezwykle delikatna polityka narodowościowa. Taki Czukcza jest Rosjaninem, pełnoprawnym obywatelem Rosji, natomiast
    nigdy nie będzie Ruskim w znaczeniu tuziemca z zachodniej Rosji https://slowianiegenetykahaplogrupy.files.wordpress.com/2017/01/mapa-2-wystc499powanie-wspc3b3c582czesnych-pochodnych-mutacji-r1a-w-europie.gif?w=625 Dlatego tak ważne jest dla państwa rosyjskiego wychowywanie młodego pokolenia w duchu szacunku i porozumienia, dobrze pojętej TOLERANCJI, oczywiście nie na wzór zachodni, neokomunistyczny , lewacki… 🙂 na którym
    wzoruje się “ruska” dysydencka gwiazda “nawalona” różnymi substancjami narko. na własny i nie tylko własny użytek 🙂 Nie bez wpływu na niespodziewaną decyzję o wysiudaniu Nawalnego z Germanii miała lekka konsternacja niemieckiej publiki kiedy za pośrednictwem sieci społecznościowych dowiedziała się że Nawalny jest autorem słynnego hasła: PIERWSZY TOAST ZA HOLOKAUST https://img8.eadaily.com/c650x400/o/fd6/90e08cf835d20d36a13b0a14ea4b4.jpeg
    Politpoprawnych Niemców to bardzo oburzyło…
    Nawalny posługiwał/je się ‘takimiż” (jak zam. wyżej) i podobnymi hasłami kierowanymi w stronę “czarnożopców” z Kaukazu i Azji Środkowej robiącymi za gastajbajterów w megapolisach Rosji, (analogicznie jak Polacy na zachodzie). https://fretka.neon24.pl/post/157683,najgrozniejszy-wrog-nowalnego-sie-zamordowal

    Ustęp z notki “fredki” zam. na “neonie” – “Prawdziwym wrogiem Nowalnego był Tesak a najzawziętszym wrogiem Tesaka był Nowalny.Zazwyczaj Nowalny postrzegany jest jako bezbronna jednostka stojąca oko w oko z nieprzyjazną machiną państwa ale to mit.Jego teść Borys Borysowicz Abrosimow był silnie umocowanym w strukturach KGB figurantem pracującym na “kierunku brytyjskim”.
    Папа и отчим Юли Навальной – возможно очень крутые дяди!
    https://www.youtube.com/watch?v=QUaQ_-f0Ys0

    No i porównaj oba wizerunki Nawalonego: przedstawiony wyżej i lansowany w polskojęzycznych me(n)iach i na lewicującym Zachodzie. Mamy powtórzenie w jakimś sensie schematu białoruskiego? ….
    Мирный митинг. Скажем честно: «Смешного мало» https://www.youtube.com/watch?v=mu5hZy1QFkY

    Odpowiedz
    • 25 stycznia 2021 o 23:20
     Permalink

     @krzyk58

     Ok. dzięki za te wyjaśnienia. Ale moim zdaniem jednak przesadzają z tą ekspresją. Co do reszty pełna zgoda.

     Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 19:37
  Permalink

  Właściwie do WSZYSTKICH !
  Miecławowi dedykuję NOWĄ odsłonę “Myśli Polskiej” i dwa arty o :
  zamieszkach w Rosji i inauguracji Bidena
  link:https://myslpolska.info/ to już z tego roku i oba dobre bo opisują możliwy KOSZMAR!

  Po wtóre WSZYSCY – krytyka śmiesznego Jędrusia jest słuszna. To postać tragikomiczna ale … JAŁOWA ! Koń jaki jest każdy widzi to koszmar , ale
  bez większego / żadnego znaczenia !
  1. Znajdźcie sobie ile imprez NIELEGALNYCH odbyło się w klubach .
  Wczoraj , jest w necie .
  2. Nikt nie miał maseczek
  3. Wszyscy skandowali od czasu do czasu za didżejem “je.ać Pis ”

  Ergo to może być początek CHAOSU ! Pomyślcie też , co zrobilibyście jako rząd ( oczywiście wg. Was najlepszy ) po takich akcjach czy masowych demonstracjach ! Ba zakazy i to surowsze są WSZĘDZIE !
  Ale tak po męsku , nie jako dywagacje .
  ============================================

  Najważniejsze – Nawalny NAPRAWDĘ narozrabiał w Rosji , głównie filmem w necie “Dwór Putina” . Widziałem jego prawdziwą wersję francuską .
  U Nawalnego są rożne insynuacje podgrzewające i kłamliwe ….. ale …

  ale demonstracje SĄ ! A to nie jest wasalne państewko jak Polska , bez znaczenia ! To mocarstwo JĄDROWE stabilizujące świat !

  Oni krzyczą NIE : chcemy Nawalnego , tylko : Putin do więzienia , lub rzadziej ”je.ać Putina” !

  Widziałem to paręnaście min. temu przez Skypa nagrane przez moją przyjaciółkę w Archangielsku . Podobnie było w sąsiednim Siewierodwińsku , gdzie są jądrowe łodzie podwodne !!! ( widziałem te jeszcze największe na świecie onegdaj )

  Im się sporo pogorszyło przez sankcje i Covida , ale moje tłumaczenie , że Putin nie ma innego wyjścia – np. nie może zadłużyć kraju tak jak Zachód czy USA spełzają na niczym ! Baby nie przekonuje nawet to ,że np. w USA czy Hiszpanii rozdają żywność nawet upadłej KLASIE ŚREDNIEJ !

  Baba , mimo , że uważa mnie za mądrego, pcha się na demonstracje !
  Obiecuje że przywiezie mi dwugłowego orła z bramy “dworca” Putina k. Soczi .
  Jechał pies !

  Zaczynam się lekko bać o Rosję . Zamęt w Rosji ( na dużą skalę) to III WŚ !
  To nie są teorie spiskowe tylko podział Rosji na oddzielne łatwe do opanowania kraje. Jest dostępny w necie i w OFICJALNYCH doktrynach USA – Wolfovitza i Brzezińskiego – czyli USA będzie chciało zająć choćby Krym , potem wyłonią się “samodzielne wolne państwa” – Europejskie , Uralskie, Zachodnio i Wschodnio syberyjskie . Oczywiście WOLNE I DEMOKRATYCZNE ! A

  A Chiny będą chciały zająć jak największy kawał Syberii lub choćby uzależnić ! Czarno widzę !

  Ta sytuacja przypomina nieco ze wzgl. na ZAPALNIK sławne ośmiorniczki jedzone przez nasze elity . Mimo , że w sumie niedrogie ( ja nie lubię ) to były zapłonem , który wymiótł PO .

  Z innych chu..wych wieści – Gates namawia Bidena do zaostrzenia zwalczania “ocieplenia” . Chore !
  Wersja druga – ma być nowa , mała epoka lodowcowa ( jak w XVII w.)

  Radzę jednak kupić kaszę , makaron , mąkę i konserwy !

  Nie pomstujcie więc tak mocno na władzę , bo rewolucja jest gorsza i z wódką lub bez rozstrzygnijcie dylemat – pałować czy nie , bo rozważania są mniej pożyteczne niż masturbacja .

  Zaproponowałem swojej przyjaciółce pewien sprośny koniec via Skype z jej udziałem i widokiem atomowego grzyba za oknem .

  Życzę wszystkim jednak niespełnienia najgorszych scenariuszy .

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2021 o 20:11
  Permalink

  Fragment wywiadu z prof. Noamem Chomsky’m z kwietnia 1998 r.

  Kontrolowanie ludności

  Termin „kontrolowanie ludności” pochodzi z literatury opracowanej za kadencji Johna F. Kennedy’ego, która instruowała, jak należy tłumić ruchy reformatorskie. Głównymi celami amerykańskich „działań przeciwpowstańczych” były ówcześnie Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Łacińska, gdzie wzmagał się ferment społeczny. Tamtejsi obywatele wspierali siły wzywające do głębokich zmian, których przywództwo Stanów Zjednoczonych po prostu nie tolerowało. Ludzi można „trzymać w ryzach” na różne sposoby, zatem z jednej strony stosowano terror (bombardowania napalmem itd.), z drugiej propagandę i obozy koncentracyjne. Propaganda połączona z przemocą jest skuteczniejsza.
  https://exignorant.wordpress.com/2021/01/24/wojna-z-narkotykami/
  ==========

  Polecam uwadze.
  Wszystko to co nasi rządzacy nam robią, to pikuś, w porównaniu z tym,, co rządzaący zachodem robią własnym obywatelom.

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 11:33
  Permalink

  Do @fly
  «Zaczynam się lekko bać o Rosję.»

  Przesada.
  Wiesz, jak w Petersburgu nazywa się biuro tego Berlińskiego pacjenta, które znajduje się pod adresem Вознесенский проспект, 33 –
  SZTAB PEDOFILÓW.
  Przypomnij sobie ile wstało pod sztandary tego hhhhh w 2011.
  W sumie około 600 tysięcy – od nacional-bolszewików po frików, i był to szczyt kariery ZATRUTEGO.
  Od tego czasu wyciekło dużo wody. Ci, którzy w końcu nie stracili zdolności krytycznego myślenia, zobaczyli, że ten typ jest zwykłym fffff z napoleońskimi ambicjami.
  Dlatego dziś jego maksimum wynosi 40 tysięcy od Władywostoku do Siewierodwińska. A większość jego adeptów to nastolatki i trzydziestoletnie infantyle, to znaczy grupa docelowa Tik-Toku.
  Tego POLITYCZNEGO fffff już nic nie uratuje, ani sankcji, ani wsparcia Twojej przyjaciółki. W końcu dostanie to, na co zasłużył.
  Kilka lat w lasach północnego Uralu pomoże poprawić zdrowie – rehabilitacja po dusznej klinice Sharite.
  Będzie szyć rękawiczki lub miękkie zabawki jak Chodorkowski.

  Odpowiedz
  • 25 stycznia 2021 o 20:21
   Permalink

   Sz. Web J., a przecież dobierałem najłagodniejsze (jak dla tego wuja) epitety i porównania.
   Szkoda [że nie samochód 🙂].

   JA WIEM I ROZUMIEM, ALE W UNII EUROPEJSKIEJ GDZIE JEST SERWER NASZEGO PORTALU, ZA KAŻDE Z TYCH SŁÓW MOŻNA BYŁOBY POZWAĆ WYDAWCĘ. WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
  • 25 stycznia 2021 o 20:35
   Permalink

   @Kamczatka

   dokładnie

   pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.