Nigdy nie zapomnimy o ludobójstwie w Odessie 2 maja 2014 roku!

Nigdy nie zapomnimy o ludobójstwie w Odessie 2 maja 2014 roku! Ten dramat jest tym bardziej bulwersujący, ponieważ oficjalnie się o nim milczy! Jest czymś ekstremalnie niesamowitym to, w jakim stopniu sprawa została wyciszona. W dramacie odeskiego ludobójstwa odbija się i nawet w pełni przegląda cała zachodnia hipokryzja, zaprzaństwo i propaganda pogardy i nienawiści.

Minęło pięć lat od tragicznego dnia, w którym ukraińscy nacjonaliści i sterowany przez „nieznane czynniki” tłum napadł na ludzi w Odessie i dopuścił się zbiorowego linczu – ludobójstwa, poprzez spalenie żywcem, dobijanie rannych i blokowanie możliwości ratowania się.

Bestialsko zamordowano bardzo wiele osób, których „winą” było tylko to, że mówili i chcieli mieć prawo do legalnego rozmawiania w swoim własnym kraju w swoim własnym języku – Języku Rosyjskim! Bestialsko zmasakrowano ludzi, wiele osób udusiło się od dymu i toksyn wydobywających się z pożaru. Czy w ogóle możemy sobie wyobrazić sytuację, w której ludzie nie mogą wyjść z płonącego budynku, bo zablokowano wejścia, a Straż Pożarna nie ma dostępu do budynku? Do tego jak próbujecie się Państwo ratować skacząc z okna – to, „ktoś” z tłumy do was strzela, rzuca w was butelkami z benzyną, albo dosłownie masakruje was kijami, rurami i nożami – jak już spadliście z 2-giego piętra na beton?

Jednak to nie jest koniec dramatu, on trwa nadal. Prześladowano nawet polskich parlamentarzystów, którzy próbowali się dowiedzieć w Odessie, dlaczego nie wyjaśniono przyczyn i nie ustalono winnych tego ludobójstwa. Rodziny ofiar są prześladowane, w ogóle nie ma pamięci ofiar, żadnej pomocy dla rodzin – jeżeli nie są prześladowane, to mają szczęście.

Nie ma pamięci ofiar, nie ma ukojenia rodzin bestialsko zamordowanych ludzi, są kolejne prześladowania i wielka zmowa milczenia – udawanie, że to przecież „nie tak”, oto mieliśmy do czynienia z „prowokacją rosyjskich służb specjalnych” itd. To nie jest nawet śmieszne, to jest ekstremalnie bezczelne kłamstwo, tak parszywe i tak niesamowicie ohydne, że nie ma w ogóle mowy żeby milczeć. Podobnie jak w przypadku oskarżania Rosji o tragedię malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który Ukraina wpuściła w strefę działań wojennych! Bardzo dużo tych krwawych przypadków w bardzo krótkim czasie. Niestety za tymi dramatami kryje się śmierć, łzy i bezsilność.

Ta tragedia jest jedną z największych tragedii współczesnego świata, a ze względu na to, że jest wynikiem zaprogramowanego zachodniego kłamstwa – jest ciągle aktualna i aktualna pozostanie. Jeżeli uświadomimy sobie, do jakiej doszło manipulacji w mediach, jak okłamali nas niektórzy politycy (inaczej nie da się napisać ze względów prawnych), jak bardzo przez to jesteśmy zagrożeni – to naprawdę nie można milczeć. Ponieważ taka tragedia może mieć miejsce wszędzie, w każdej chwili – gdzie szczucie ludzi i ludobójstwo będzie w interesie zachodniego kłamstwa i jego klaunów lub królów czekolady w krajach poddanych.

Bardzo wiele osób w naszym kraju w ogóle nie słyszało o dramacie w Odessie, na pewno wielu słyszało „coś” o rzekomej „rosyjskiej” prowokacji. Zakłamanie jest porażające, możemy mówić o odeskim kłamstwie w Polsce, które jest umacniane już pięć lat i stanowi istotną składową ogólnego napędzania rusofobii w Polsce.

Zbrodnia z 2 maja 2014 roku jest tak parszywa i tak nie wygodna dla piewców jedynie słusznej – słuszności, że w istocie nie można się im dziwić, że trwają w kłamstwie. Ponieważ gdy prawda o tym, kto i z jakich pobudek – CO ZROBIŁ… wyjdzie na jaw i będzie powszechnie znana. To miliony ludzie zobaczą, że przez lata ich okłamywano. Co więcej, że przez lata byli utrzymywani w celowym, przemyślanym, wielowarstwowym i niesłychanie hermetycznym KŁAMSTWIE mającym tylko jeden cel. Wmówienie ludziom przeświadczenia, że Rosja jest „zła” i w ogóle, wszystko co najgorsze, ma w niej swoje źródła…

Właśnie z tego powodu to jest tak niesłychanie ważne, wręcz przełomowe. Walka o prawdę na temat Odessy, jest walką o dostęp do prawdy, swobody wypowiedzi i swobody myślenia i wyciągania wniosków przez miliony ludzi. Realnie, bardzo dalekich od wolności, ponieważ jeżeli są oddaleni od prawdy, nie mogę widzieć jej nawet przez szybę – to o jakiej wolności w ogóle mówimy? Prawda o Odessie jest kluczem do wolności, praw człowieka i obywatela na całym oderwanym od prawdy i tworzącym alternatywną rzeczywistość poprawności politycznej Zachodzie.

Sprawiedliwość zatriumfuje i winni tej zbrodni, zarówno – bezpośredni kaci, jak i ich zleceniodawcy – poniosą odpowiedzialność. Faszyzm nie zwycięży wolności.

44 myśli na temat “Nigdy nie zapomnimy o ludobójstwie w Odessie 2 maja 2014 roku!

 • 2 maja 2019 o 06:17
  Permalink

  Słuszne i sprawiedliwe świadectwo prawdzie.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 08:13
  Permalink

  Niestety na tą sprawiedliwość trzeba będzie jeszcze poczekać, aż faszystowska zachodnia polityka straci rację bytu. Do tego potrzeba świadomości społecznej, a z nią jest krucho, ale może kiedyś ta zmiana wreszcie nastąpi i miejscowi oraz zachodni psychopaci mający krew na rękach nie tylko Odessy, ale także milionów ludzi na świecie, trafią tam gdzie jest ich miejsce. Przyjdzie jeszcze czas na drugą Norymbergę.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 08:38
  Permalink

  Wstrząsające wydarzenie o którym nie przeczytamy w polsko-języcznych mendiach.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 09:21
  Permalink

  W poniedzialek, 29.04’2019 w niemieckiej telewizji publicystycznej “PHOENIX” o godz. 22:15-23 w programmie “Unter der Linden”( = “Pod lipami “, jest bezplatnie w internrcie i na YouTube ), ktory jest malym, politycznym forum dyskusyjnym byl jako zaproszony gosc-dyskutant “ambasador” Ischinger,ktory jest szefem “Monachiskiej Konferencji Bezpieczenstwa” ( to jego prywatna inicjatywa…)
  Ischinger mowil niezwykle dumnie i zuchwale, ze za kare za “zagarniecie” Krymu i prowadzenie wojny na Ukrainie trzeba na Rosje nalozyc wielkie sankcje i ze Ukraina to bardzo wazny kraj dla Niemiec ……

  Te nowe ciezkie sankcje na Rosje to np. wycofac sie z budowy tego rurociagu, w ktorego budowe Rosja tyle to a tyle ( zdaje sie mln $ )zainwestowala i zmusic Rosje tym postanowieniem do wypelnienia wszystkich roszczen i oczekiwan zachodu….. bo Rosja jest zla i “be…, be…, be…” i wogole “zawracanie kota ogonem i kijem Wisly ….wszystko bardzo przerazajace i zarysowujace jeszcze glebszy falsz i zaklamanie….

  Mimo tego, ze Ischinger nie byl tam z ramienia zadnego rzadu czy jakies tam partii to puscil w eter takie pelne konfrontacji tezy, bedace i pogarda i zaklamaniem i co gorsza nie uwzgledniajace zadnych suwerenych praw Rosji….
  Oczywiscie nie musze dodawac, ze o wypadkach w Odessie to tu nikt i nigdy nic nie wiedzial i wiedziec nie chce i jakby co to z penoscia to byla “ruska prowokacja…”
  Oj ! Zle sie dzieje w Europie, zeby dazyc ze wszystkich sil do tagiego sklocemia i stosowania takiej pogardy….
  ****
  Poleglym w Oddesie : pokoj im duszom, a ich bliskim i krewnym wyrazy niepowetowanego ubolewania…..

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 12:25
  Permalink

  Fanatyzm może wywoływać wśród zacietrzewionych i “wiernych” wyznawców dowolnej idei, tj. fanatyków, nieokiełzane emocje i reakcje, które mogą prowadzić do tragedii.
  Co ciekawe, fanatycy zwykle uważają, że ich zachowanie jest adekwatne i właściwe w każdej sytuacji, bo ponad ludzi stawiają zawsze idee. Smutne jest to, że zwykle jest to jakaś “idee fixe”.
  Niestety, te idee mają zwykle swoich pomysłowych animatorów, którzy dla własnych korzyści z zimną krwią przygotowują takie “happeningi”.

  Poniżej podaję link do opisu tamtych zdarzeń, i zarazem ostrzegam, że lepiej zamieszczonych tam zdjęć nie powiększać.
  http://thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/976-masakra-w-odessie-czyli-jak-banderowcy-pielegnuja-tradycje.html

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 13:18
  Permalink

  Wobec tego nie dziwi bestialstwo na Wołyniu wobec mieszkających tam Polaków.

  To jest ta sama dzicz, czy też “czerń”.

  Tego żadna Europa nie ucywilizuje.

  Tak już tam jest.

  Co ciekawe, w bliższym Rosji Wschodzie Ukrainy – tej “dziczy” jest o wiele mniej.

  Pozwolić “dzikiemu” poszaleć – to sami widzimy co się dzieje.

  Wobec UPA na Wołyniu, to pozwolenie “dziczy” dali okupanci niemieccy.

  W Odessie to pozwolenie dała władza “wolnej Ukrainy”, co z haubic 152 mm strzela do bloków mieszkalnych w Donbasie …

  Lepiej z nimi nie mieć żadnych relacji.

  Rosjanie jak wkroczyli na Ukrainę w 1944 roku, to zapanował tam spokój.

  I tak należy z nimi postępować.

  Bo to jeszcze jest nadal ukraińska “czerń”.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 13:49
  Permalink

  Ciekawa sprawa nigdzie o tym wcześniej nie czytałem tylko tutaj u was to nie jest prowokacja?

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 14:41
  Permalink

  Bardzo mocny artykuł, trudno przeczytać zdanie po zdaniu. Polacy mają zbliżone wspomnienia z Wołynia.
  Oczywiście nie dotyczy on wszystkich Ukraińców. Ci co tę tragedię sprowokowali mają się raczej dobrze.

  Rodzinom zamordowanym w Odessie szczere współczucie.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 16:38
  Permalink

  śmierć faszyzmowi! precz z ukraińskim szowinizmem!

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 16:50
  Permalink

  @ Mela spod Wawela. Ten artykuł to nie jest prowokacja, to jest tragedia, wiele na ten temat pisano.
  O Wołyniu słyszałeś ?
  Więcej nie wypowiadam się na temat nauki we współczesnej szkole. Nic dziwnego, że poziom nauki jest krytykowany.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 17:37
  Permalink

  Мы помним и мстим. Спасибо, польские товарищи…

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 18:41
  Permalink

  Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie to wydarzenie zamknęło Ukrainie drogę do Unii.

  Odpowiedz
  • 3 maja 2019 o 08:18
   Permalink

   Uważam że “TO wydarzenie”, czyli bezpośredni ‘cios w kacapa” jest wysoko notowany w landach (świecie euroatlantyckim) wyznających wartości ogólnoludzkie (w tym prawaczłowiecze…).
   ———–
   (Wczoraj nie doszło… 🙂 ) Russian Folk Music – The Bogatyr
   https://www.youtube.com/watch?v=y2RGfZlLLEA

   Dawno nie likowałem p. Maciaka w cyklu ‘Musisz TO wiedzieć..)
   odpalam kanał i b. przyjemna niespodzianka, p. M. Czajkowski startuje
   w najbliższych wyborach z list… ‘Konfederacji” TO naprawdę miła
   wiadomość zważywszy że do tych pór związany był raczej z postkomuchami (LSD – 🙂 ) ..jołki …połki… do rzeczy!
   Musisz to wiedzieć! (460) Kapituła tytułu “Ruskiej Tuby” ogląda Musisz To Wiedzieć! https://www.youtube.com/watch?v=HuL9GYbIDk4

   Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 20:53
  Permalink

  Używanie słowa ludobójstwo jest tu zdecydowanie nieuprawnione. Należy też zadać pytanie, co by się stało, gdyby zamiast tego faktycznie tragicznego zdarzenia udało się tym “zielonym ludzikom” zrealizować swój plan? Ilu Ukraińców zginęłoby w tej zaborczej wojnie Kremla o ewentualne panowanie nad południowym pasem ziem ukraińskich? Choć to tragedia, należy ważyć racje stron. To jak oburzanie się nad śmiercią terrorysty, którego zabito by nie wysadził w powietrze setki ludzi w kościele. śmierć jest tragedią, ale gdy tak można uchronić więcej istnień to, niestety, jest akceptowalną ceną za pokój. Dzięki tej tragedii Odessa dalej jest częścią Ukrainy i nie było więcej ofiar, jak to miało miejsce np. w Donbasie.

  SZANUJEMY WOLNOŚĆ SŁOWA I PANA PRAWO DO WYPOWIEDZI, JEDNAK NAIGRYWANIE SIĘ I GDYBANIE NA TEMAT ŚMIERCI NIEWINNYCH LUDZI JEST NIEMOŻLIWE DO POGODZENIA Z WARTOŚCIAMI JAKIE WSZYSCY SZANUJĄCY SIĘ LUDZIE UZNAJĄ ZA WŁASNE. ZDECYDOWANIE BYŁO TO LUDOBÓJSTWO – MASOWA ZBRODNIA NA GRUPIE LUDZI, MORDOWANYCH NAWET JAK PRÓBOWALI SIĘ RATOWAĆ I BŁAGALI O LITOŚĆ RANNI I BEZBRONNI, TO BYLI ZWYKLI MIESZKAŃCY ODESSY – NAZWISKA SĄ ZNANE PROSZĘ SOBIE SPRAWDZIĆ, ZANIM BĘDZIE PAN DALEJ OBRAŻAŁ ICH PAMIĘĆ. OCZYWIŚCIE W JEDNYM MA PAN RACJĘ, UKRAIŃSKI RZĄD NADAL PROWADZI BARDZO SKUTECZNIE SWOJĄ OPERACJĘ “ANTYTERRORYSTYCZNĄ” W DONBASIE. RZECZYWIŚCIE JEST TAM ZNACZNIE WIĘCEJ OFIAR I NIE ZAPOWIADA SIĘ ŻEBY TEN DRAMAT MIAŁ SIĘ SKOŃCZYĆ. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 22:12
  Permalink

  Mieclawie, chyba nie pomyślałes że to ja. Hańba banderowskim Mordercom.!
  Pozdro. Ja trzymam słowo i daleko mi do OP(oprócz Krakauera). Pozdro.

  Odpowiedz
  • 2 maja 2019 o 23:34
   Permalink

   Nigdy bym nie pomyślał Wlodku, że to twoje. Hańba wszystkim psychopatom, którzy stoją za polityką destrukcji na świecie.

   PS. Szkoda, że cię tu nie ma z nami, może jednak zmienisz zdanie co do komentarzy, bo z darowiznami to mamy postanowione. Brakuje tu ciebie do pomocy, ja postanowiłem jednak nie odpuszczać prawiczkom intelektualnym z kom. @krzykiem58 na czele.

   TO RACZEJ NIE TEN PAN “WŁODEK” TO INNA OSOBA POSŁUGUJĄCA SIĘ TYM SAMYM PSEUDONIMEM. PS. JAKOŚ NIE PRZYPOMINAM SOBIE SZAŁU DAROWIZN Z PANA STRONY, A JEŻELI CHCE PAN DZIAŁAĆ NA SZKODĘ FUNDACJI TO LEPIEJ SIĘ POŻEGNAĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 3 maja 2019 o 08:30
    Permalink

    1. Treść – “nie ta”.
    2. Zwróciłem uwagę na nick, “tamten” jest ‘pełny” Włodek – z naciskiem na “eł”.
    3. Sporo wody upłynęło w… rzece w międzyczasie Miecławie , kom.
    Wlodek mógł (hipotetycznie) przejść pranie mózgó 🙂 i stąd
    mogło(by) zaistnieć domniemanie ‘o nie tym Wlodku’.
    “prawiczkom intelektualnym z kom. @krzykiem58 na czele.’
    Hmmm! Casus M. Czajkowskiego – rozsądny młody człowiek. 🙂

    Odpowiedz
   • 3 maja 2019 o 08:39
    Permalink

    @WEB. JÓZ.

    Nigdy nie zamierzałem działać ani nie działam na szkodę fundacji. Nie po to komentuję na forum i polecam ludziom czytanie OP, aby nabywali wyższej świadomości. Wie pan doskonale, że pomagałem tyle ile mogłem. Nie mogę jednak się zgodzić na obrażanie Polaków przez umieszczanie na portalu pseudo-wierszy wybielających faszyzm, co sygnalizowałem i jeszcze płacić za to. Ten jeden szczególnie przelał czarę goryczy, bo zarówno moja rodzina, jak i rodzina kom. Wlodka odczuła boleśnie sam faszyzm i działania przeklętych. Redakcja powinna była na to zareagować, choćby krytycznym wpisem. Brak tej reakcji uważam za wielki błąd. Zobaczę za rok, jaka będzie linia publikacji na “święto 1 marca”, wtedy rozważę dalsze darowizny, chyba że obieca pan, że więcej nie ukażą się teksty obrażające ofiary i wybielające faszyzm, przynajmniej bez krytycznego komentarza redakcji. Kom. @Wlodek się poddał zdruzgotany tym poniżeniem, ja jeszcze się nie poddałem, ale może to nastąpić, gdy uznam, że szkoda mojego poświęconego czasu.
    Pozdrawiam

    A PAN MYŚLI ŻE MI SIĘ TO PODOBA? ODPOWIEM PRZYPOWIASTKĄ: JEŻELI OWCA JEST POMIĘDZY WILKAMI, TO JAK WYJĄ MOŻE BECZEĆ, ALE JAK JUŻ SIĘ WOKOŁO NIEJ GROMADZĄ I POKAZUJĄ ZĘBY TO MOŻE PRÓBOWAĆ POMALOWAĆ SIĘ NA CZARNO, BO N I E U C I E K N I E WSZĘDZIE NA OKOŁO WILKI.
    CZY PAN TEGO NAPRAWDĘ NIE ROZUMIE? CZY NIE CHCE ROZUMIEĆ? TU NIE CHODZI O ZDRUZGOTANIE, CZY JEGO BRAK – TU CHODZI JUŻ O PRZETRWANIE F I Z Y C Z N E G O ZAGROŻENIA. NAJLEPIEJ BEZ UTRATY ZGROMADZONEGO POTENCJAŁU – OCALENIE TYLE ILE MOŻNA OCALIĆ. NIECH PAN POPATRZY NA TO JAK WYGLĄDAJĄ REALIA… KTOŚ SIEDZI W WIĘZIENIU LATA, LUDZIE SĄ SZYKANOWANI, DEPORTOWANI, PRZEŚLADOWANI – ZWALNIANI Z PRACY, PUBLICZNIE BLUZGANI… NIE WIDZI PAN TEGO? TYLE MOGĘ NAPISAĆ. NATOMIAST JEST FAKTEM, ŻE SĄ OSOBY, KTÓRE PORZUCAJĄ WÓZ W TRAKCIE PRZEPRAWY PRZEZ GŁĘBOKĄ, RWĄCĄ I KAMIENISTĄ RZEKĘ… ALE MOŻE LEPIEJ JAK TAKIE OSOBY BĘDĄ PRÓBOWAŁY PRZEPRAWIAĆ SIĘ SAMODZIELNIE BO JAK WIDAĆ NIE MOŻNA NA NIE LICZYĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
    • 3 maja 2019 o 09:29
     Permalink

     Zdrajcy OP powinni się wstydzić! porównanie do przeprawy przez rzekę trafne. i to jeszcze plują na fundację nawołując do rezygnacji ze wspierania.

     Odpowiedz
     • 3 maja 2019 o 09:45
      Permalink

      Też uważam że tutaj nie ma miejsca dla zdrajców ponieważ tematyka portalu i to co porusza przez tyle lat jest absolutnie prawidłowa i zupełnie nie pasuje naszym strażnikom systemu ja się cieszę z każdego artykułu i doskonale rozumiem to że redakcja musi uderzyć na drugą nóżkę bo to jest jedyny sposób na praktyczne udowodnienie pluralizmu twórczości pana Grzelązki po prostu nie czytam bo nie ma po co. jednak żeby się z tego powodu obrażać na opę czy nawet publicznie namawiać do nie wspierania to trzeba być po prostu proszę sobie dopowiedzieć…

     • 3 maja 2019 o 11:03
      Permalink

      Nikt nie nawołuje do rezygnacji ze wspierania OP. Z mojej strony takiego apelu nie było, tylko stwierdzenie osobistych decyzji kom. @Wlodka. Logicznie to nie to samo, prawda? Natomiast była wyraźna zachęta , aby @Wlodek wrócił i zaczął komentować ponownie.

    • 3 maja 2019 o 10:04
     Permalink

     “Nie mogę jednak się zgodzić na obrażanie Polaków przez umieszczanie na portalu pseudo-wierszy wybielających faszyzm…”Miecław bredzi o faszyzmie.
     Co było, i jeszcze “nadaje ton’? Niestety – vvvv i popłuczyny!!

     Odpowiedz
     • 3 maja 2019 o 12:28
      Permalink

      W takich sytuacjach twoje posty to kpina z prawdziwego patriotyzmu. Ale widać za to, jak bardzo ci blisko do faszyzmu, skoro tak cię to dotknęło. No ale co się dziwić, w końcu reprezentujesz tu interesy okupanta religijnego, a on przecież dawał poparcie faszyzmowi przed i w czasie wojny oraz oparcie faszystowskim dygnitarzom po wojnie pomagając im w ucieczce do Ameryki Łacińskiej. Najbardziej smutny los spotkał tylko zwykłych polskich księży, którzy zginęli poświęceni na ołtarzu interesów watykańskich, bo chcieli być przyzwoitymi chrześcijanami i nie godzili się na niszczenie polskości przez faszystów niemieckich. To o księżach patriotach trzeba pisać pochwalne wiersze, a nie o tych co kolaborowali z Niemcami lub po wojnie wystąpili przeciwko własnemu ludowi i jego potrzebom sprawiedliwości społecznej, bo nadal chcieli władać feudalnie narodem.

     • 3 maja 2019 o 14:24
      Permalink

      Po prostu byłeś nieprecyzyjny w “tym momencie”
      przypisując brzydkie cechy – faszyzmowi, gdybyś
      napisał socjalizm..noo narodowy socjalizm, ewentualnie niech’by i nazizm… a tak fałszywie
      zabrzmiało, nie będę rozwodził się kto, kiedy, i dlaczego sięgnął po ten termin. No i pamiętaj
      (miej na uwadze) że ów faszyzm do dziecko zachodnich (raczkujących) komunistów… 🙂
      KTO, i dlaczego po wojnie (BA! ! dziś!) używa
      owego epitetu pisałem w linku z KIP. Pozdro!

    • 3 maja 2019 o 10:26
     Permalink

     @WEB. JÓZ.

     Rozumiem pana dlatego nie zrezygnowałem z komentarzy, które jak sądzę także są doskonałym wsparciem, czemu wiele razy dawali wyraz inni komentatorzy. Ale proszę też uwzględnić naszą wrażliwość i następnym razem przynajmniej wydać oświadczenie, że nie zgadzacie się z taką wizją historii i z jej fałszowaniem, tak jak wiele razy czyni to pan pod komentarzami. Zwykła przyzwoitość tego wymaga, bo po prostu stracicie wiernych czytelników i poparcie, a wiem coś o tym po opiniach moich znajomych, którzy bardzo sobie cenią felietony Sz. Krakauera.
     Pozdrawiam

     Odpowiedz
 • 2 maja 2019 o 23:43
  Permalink

  Na Ukrainie w więzieniach do tej pory siedzą ludzie, których nie udało się zabić(spalić), a nie ci, którzy zabijali.W czasie sprawowania władzy przez reżim POROSZENKO + KROWOPASY, który jest winny tej zbrodni wyjaśnienie tego problemu było niemożliwe.Prace Tymczasowej Komisji Śledczej po pożarze w Odessie zostały po prostu zablokowane. 2 maja 2014 roku w sąsiedztwie Placu Greckiego zaczęły się największe starcia między zwolennikami federalizacji Ukrainy (aktywistami „Antymajdanu”) i radykałami „Euromajdanu”.W wyniku zamieszek część prorosyjskich działaczy ukryła się w Domu Związków Zawodowych,gdzie zostali spaleni.

  Odpowiedz
 • 3 maja 2019 o 09:10
  Permalink

  Hallo @Wlodek, 02.05’2019 , 22:12

  Komentator wielkie spustoszenie wywolal tym zniknieniem swoim….

  Tylko przez (re )socjalizacje i to grupowa mozna kogos z blednej drogi pozyskac dla humanizmu i hedonizmu i tu i teraz trzeba tych staran nie zaprzestawac, nawet jak droga utkana jest kamieniami, przeto dlatego nie opuszczaj nas….. do tego jakies duplikaty czy sobowtory pojawiaja sie w przestrzeni …… To nie jest O.K. poslugiwanie sie cudzym pseudonimem….Pozdrowienia

  Odpowiedz
  • 3 maja 2019 o 10:10
   Permalink

   @krolowa bona “mozna kogos z blednej drogi pozyskac dla humanizmu i hedonizmu ” ?
   Dzięki za szczerość. 🙂 “krolowa ujęła” TAK,że klękajcie narody, rozszedł
   się dookoła smród nastojaszczego (euro)lewactwa.

   Odpowiedz
   • 3 maja 2019 o 17:03
    Permalink

    @krzyk58…..czy komentator tu nie rozumie mojej przenosni literackiej ?
    Przeciez nie moge tu wywalac wszystkiego lopata i musze uzywac zwrotow ktorych nie wylapie wyszukiwarka do specjalnych poruczen….jak komentator tego nie rozumie to niech walnie sobie kelicha to “zara” “zroumiec intencje mojego literackiego przekazu”….

    Odpowiedz
 • 3 maja 2019 o 09:50
  Permalink

  “Nigdy nie było tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. Moja “nieobecność” to(może nie całkiem udana) forma protestu przeciwko przeinaczaniu historii, zakłamaniu i w imię “wolności słowa” propagowanie fałszywych wyborów. Poczekam na komentarze z okazji 9 Maja Dnia Zwycięstwa, a później “pozywiom uwidim”. Pozdro dla przyjaciół których poznałem na łamach OP!

  Odpowiedz
  • 3 maja 2019 o 10:33
   Permalink

   @Wlodek. “Poczekam na komentarze z okazji 9 Maja Dnia Zwycięstwa..
   Nigdzie, nawet w Moskwie nie jest tak dobrze żeby nie mogło być gorzej,
   zauważyłeś pierwszomajowe protesty w Rosji przeciwko polityce wewnętrznej Kremla i osobiście WWP. To są fakty!
   I nie mam TU na uwadze tzw. “nawalonych”, środowiska robotniczo-
   – komunistyczne wyraziły 1 maja swój zdecydowany sprzeciw przeciwko….
   Na 9 Maja, przewiduję podobny rozwój wypadków – zwłaszcza że
   TAM na pochodach “Nieśmiertelnego Połka”(ciągle) nie ma miejsca dla Głównego Zwycięzcy w II wojnie…(JEST ZA TO DLA SYJONISTÓW!) przewiduję (obym się mylił) duży
   niesmak… to tak jakby pić wódkę (bezalkoholową), bez %. 🙂
   Nadmierna asekuracja, czy niczym nie skrywana wrogość, i to wbrew
   woli i oczekiwania społeczeństwa (ponad 70%!). Pozdro

   Odpowiedz
 • 3 maja 2019 o 10:53
  Permalink

  @ pseudo Włodek

  Panie apologeta  ideologii banderlogów, uprzejmie proszę o zmianę “nazwy”.
  Nik  @Włodek na OP  już od wielu lat należy do godnego człowieka.

  Nie chcę wdawać się w bezsensowną dyskusję.
  Więc pytanie w pustkę –
  ta kobieta w ciąży i dziecko w łonie matki też terroryści?

  Odpowiedz
 • 3 maja 2019 o 15:40
  Permalink

  Неонацисты и 2 мая: факелы и радость смертям одесситов
  https://www.youtube.com/watch?v=D-yYJX9qABY

  vs.

  Прощай Украина: первый день оформления паспортов РФ для Донбасса https://www.youtube.com/watch?v=SR2wUkJPwUs&t=8s

  Neoupadlińcy prosrali ukrainu…. więc sała upainie! My Polacy nauczymy
  te resztki, “galiczniaków ‘zachodnich wartości”, będą u nas “robić za parobków” – BO, ktoś musi w Polsce zmywać пол. 🙂
  Będą chodzić jak zegarki – z szybkością światła, na wysokości lamperii…

  Odpowiedz
  • 3 maja 2019 o 19:00
   Permalink

   @Krzyk58

   Krzyku,
   na wszelki wypadek, jeśli nie rozumiesz o czym krzyczą te dranie:
   – bohaterów 2 maja trzy razy chwała, chwała, chwała
   – pożoga to ukraina

   Była USRR powinna być podzielona na linii Czernihów, Kijów, Biała Cerkiew, Uman, Odessa.
   Polska  otrzyma w prezencie tych drani z pochodniami.
   Jest nad czym pracować, może się uda dołączyć europejskich wartości.

   Odpowiedz
  • 3 maja 2019 o 20:17
   Permalink

   Święta prawda – “Będą chodzić jak zegarki – z szybkością światła, na wysokości lamperii…”. A jak nie to ich szybko pozamykają pod byle pretekstem, ale leczenie bezrobociem zastosują.
   To identycznie, jak nasze styropiany po 90-tym roku. Bardzo szybko zostali wyleczeni na bezrobociu i po podniesieniu norm tzw. wydajności pracy, z opierd-lania się na stanowiskach pracy. A byli w szoku, że ho ho. Znajomy przed 1990 rokiem zatwardziały anty-komunista i anty-socjalista powtarzający z satysfakcją specjalnie w mojej obecności lekceważąco, że “na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, już w 1993 roku stał się pokorny, jak baranek i tęsknił za PRL-em, bo zakład sprywatyzowano i teraz panisko robotnik, nawet kible musiał sprzątać na zmianę sobie, bo już “pań klozetowych” nie było, tak im podniesiono wydajność pracy i zracjonalizowano zatrudnienie. I o dziwo nie strajkował, nie buntował się, nadgodziny robił bez zmrużenia okiem i odbierał dni wolne kiedy pracodawca na to pozwolił. Przy wódce był już innym człowiekiem, radość życia i antykomunistyczną retorykę utracił zupełnie. Powtarzał tylko “i po co nam to było?”

   Podobnie zapewne jest już na Ukrainie.

   Odpowiedz
 • 4 maja 2019 o 14:08
  Permalink

  Komuchy do gazu. Niech żyje jedynie słuszny awangardowy faszyzm! Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciwko władzy ludowej kleru, niechaj będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa jedynej słusznej partii PiS odrąbie, w interesie faszystowskiej rasy panów, w interesie chłopstwa hailującego i postępowej inteligencji , w interesie walki o podnoszenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej faszyzacji naszego życia, w interesie naszej ojczyzny. Niech żyje władza PiS! Jedyna i słuszna władza pierwszego sortu! Kto podniesie rękę na władze narodową temu ta ręka zostanie odrąbana, albo głowa (Adamowicz)! Niech żyje bohaterski Jarosław Kaczyński broniący polskie dzieci miast i wsi przed zbirami z lgbt! Niech żyje braterski sojusz Polsko watykański! Wiwat ONR światowa awangarda w walce o normalność i postęp z lewackimi bandziorami! Program partii – programem narodu
  PiS przewodnią siłą narodu!
  Razem budujemy dobrą zmianę! Populiści wszystkich krajów łączcie się!Niech dzień wyborów do PE– dzień międzynarodowej solidarności ludzi faszyzmu w walce o pokój, nacjonalizm i postęp techniczny!
  Pozdrawiamy partie patriotyczne i katolickie całego świata walczące o postęp, pokój i narodowy socjalizm!
  Niech żyje i umacnia się braterska przyjaźń i współpraca narodów Polski i Węgier!
  Przyjaźń, sojusz i współpraca z USA – gwarancją bezpieczeństwa i rozwoju Polski!
  Niech żyje Liga – partia wielkiego Salviniego!
  Niech żyje bohaterski Watykan – niezwyciężona ostoja pokoju i katolicyzmu!
  Niech żyje jedność i współpraca państw populistycznych!
  Pozdrawiamy bratnie narody krajów międzymorza!
  Zacieśniajmy współpracę gospodarczą w ramach V4!
  Zacieśnianie współpracy gospodarczej państw – członków V4 – w żywotnym interesie Polski!
  Niech żyje pokój i przyjaźń między narodami!
  Niech żyje i umacnia się jedność międzynarodowego ruchu nacjonalistycznego!
  Niech żyje partia wodza narodu Jarosława Kaczyńskiego – decydująca siła w rozgromieniu niemieckiego lewactwa, ostoja pokoju w Europie!
  Pozdrawiamy partie populistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i chrześcijaństwo, o pokój i nacjonalizm!

  Odpowiedz
  • 4 maja 2019 o 14:54
   Permalink

   Cienka autoironia.Wybrzmiało tak jakoś lewacko-koziarsko….

   Odpowiedz
    • 4 maja 2019 o 22:03
     Permalink

     Nie, nie sądzę – nie będę sędzią we własnej sprawie, ale powiem w zaufaniu
     że “wszyscy” powinny spier*ć, dlatego- BO “Idzie nowe” – moja parafraza doskonałej powieści hist. A. Gołubiewa “Szło Nowe”, z cyklu “Bolesław Chrobry” – czytał? https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Go%C5%82ubiew

     Odpowiedz
     • 5 maja 2019 o 09:14
      Permalink

      Faktycznie jest mi mało znany jako pisarz i muszę wreszcie jego Bolesława Chrobrego przeczytać, choćby po to aby skonfrontować ze źródłami, które posiadam i opanowałem. Dzięki za przypomnienie.

      „Świętość to dobrowolne i zupełne wybranie Boga w nieustającym akcie miłości i konsekwentne pełnienie Jego woli całym swym życiem, w każdej chwili.” Źródło: A. Gołubiew, Listy do przyjaciela, Kraków 1959, s. 299.

      I tak na marginesie – powyższe jego stwierdzenie trąci fanatyzmem i jest już anachronizmem w świetle odkryć naukowych o funkcjonowaniu mózgu człowieka i boskich w nim doznań. Można je wywołać sztucznie w zależności od tego w jakiej człowiek wierze się wychował, czyli jak został od dziecka zindoktrynowany, jaka jest wiedza o religii, takie będzie miał doznania pod wpływem stymulowania pewnych obszarów mózgu. Nie ma uniwersalnego “Boga” dla wszystkich kultur na świecie. To człowiek jest więc twórcą swoich boskich fantazmatów, a nie odwrotnie.

      Islamiści tzw. walczący, też się tym kierują, kiedyś się tym przesłaniem kierowali krzyżowcy na krucjatach ewangelizujący ogniem i mieczem naszych przodków Prasłowian.
      Ale oczywiście nie mam nic p-ko temu, aby ktoś prowadził sobie święte życie, tyle tylko, aby nie narzucał go innym, bo nie wiadomo kto “Bogu” i matce ziemi się bardziej zasłuży. 🙂
      A na pewno kierownikiem duchowym nie może być okupacyjna religia będąca wypaczeniem tej świętości, o której pisze Gołubiew.

      W jednym masz rację – IDZIE NOWE. I żadni fanatycy religijni ubolewający, że w oświeceniu popędzono teologię z Akademii Krakowskiej i wprowadzono wreszcie nauki ścisłe (vide twój link z wypocinami mistrza ciemności):-), nie zmienią już biegu ewolucji. Młodzież na szczęście zaczyna myśleć, a przestaje się modlić, jest szansa dla Polski, takie światełko w tunelu ciemności się pojawia.:-)
      A Gołubiew? Zapewne żył zacnie, jak Kotarbiński postulował, ale czy dobrze się przysłużył sprawie utrzymania systemu sprawiedliwości społecznej w PRL, nie wiem, oby tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.