Polityka

Nigdy dość zdrowej rosyjskiej rzepy!

 Nigdy, przenigdy dość – zdrowej rosyjskiej rzepy! Ponieważ lepsza jest własna rzepa, niż niewola. Niewola zaczyna się na poziomie percepcji. Oto bowiem chcemy żyć, tak jak widzimy w Internecie, telewizji lub na Zachodzie, gdzie pojechaliśmy dzięki pieniądzom rodziców. Zarabianych w tej Rosji, na którą tak łatwo narzekają. Demonstracje, które odbyły się w sobotę w wielu miejscach Rosji, to dowód na to, że ten kraj jest ciągle pod przerażająco silną presją sił dążących do jego dezorganizacji i upadku.

Zachód ma jedną i tą samą metodę podboju, sprawdzoną od czasów opanowania obu Ameryk – rękami krajowców. Hiszpanie podbili Ameryka południową wykorzystując walki pomiędzy Indianami. Później Brytyjczycy podbili w ten sposób Indie. Afryka również sama wydała się w drapieżne łapska chciwych kapitalistów. Ostatnim nabytkiem na liście hańby jest Ukraina, gdzie okłamano ludzi w imieniu interesów wąskiej bandy krwawych krwiopijców. Jednak głównym celem od czasów interwencji jeszcze w czasie Wielkiej Rewolucji Październikowej była jest i będzie Rosja.

Przeraża to, jak skutecznie zwiedzono szerokie rzesze rosyjskiej młodzieży. Przy czym nie podlega żadnej wątpliwości, ze sprzeciw przeciwko korupcji, która jest w Rosji problemem jak w wielu innych krajach, to istotny czynnik motywujący. Młodzież zawsze ma gorącą krew i jest pierwsza do sprzeciwu, ponieważ wydaje się jej, że zmieniając rzeczywistość szybciej znajdzie dla siebie lepsze miejsce. Jednak w praktyce to zawsze jest ten sam mechanizm. Wykorzystywania naiwności i zapału ludzi działających w słusznej sprawie – dla podważenia porządku. Nie trzeba być szczególnie zaangażowanym w obserwację sytuacji międzynarodowej, żeby zrozumieć, jakie siły i w jakim celu dążą do zburzenia istniejącego w Rosji porządku, bezpieczeństwa oraz względnego dobrobytu. Każde działania obliczone na osłabienie państwa, muszą być bardzo bacznie obserwowane.

Nie da się reformować kraju, bez prawa do wyrażania sprzeciwów. Jednak niezwykle trudno jest się zgodzić na sytuację, w której osoba wielokrotnie karana, wykreowana przez zachodnie media na tzw. lidera opozycji nawołuje do zorganizowanych buntów w całym kraju. Do tego jeszcze odnosi życie we własnym kraju do przymusu spożywania rzepy. Mówić takie słowa w kraju, w którym Leningrad przetrwał blokadę i nikt, by tam rzepą nie pogardził to jak napluć na groby przodków.

Sytuacja ma jeszcze ważny kontekst personalny, albowiem demonstracje w Rosji zwołano w urodziny pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Duża część postulatów głoszonych przez manifestujących była skierowana bezpośrednio pod adresem pana Prezydenta. Całość sprawiała wrażenie jednocześnie, centralnie sterowanej za pomocą wirusowego przekazywania informacji i ich powielania. Rosja i świat zobaczyły, że oto w skali całego wielkiego kraju – istnieją ogniska niezadowolenia, ludzi którzy chcieliby, żeby pan Prezydent zakończył pracę dla kraju.

Dokładnie o to chodzi przeciwnikom Rosji, o uderzenie tam, gdzie skupia się cała siła rosyjskiego scentralizowanego systemu władzy państwowej. Chodzi o pozbawienie Rosji jednolitej władzy i jej rozdrobnienie, jak to już miało miejsce w okresie smutnej jelcynowskiej nocy z ludobójczym eksperymentem osadzenia w Rosji neoliberalizmu. Każdy kraj ma swoją specyfikę, ze względu na wielkość i złożoność Rosji, dla tego kraju jedyną sprawdzoną i działającą formą sprawowania władzy – jest silna władza centralna. Inaczej to państwo nie może działać, po prostu się rozejdzie w szwach, albo będzie taki chaos, że świat się będzie modlił, żeby kolejnego poranka na horyzoncie było tylko jedno słońce…

Państwo rosyjskie ewoluuje, bezwzględnie jest to proces wymagający silnej władzy centralnej. Jej podstawowym wykładnikiem jest jednolitość i centralizacja, a to oznacza system prezydencki, najlepiej z charyzmatycznym liderem. Na pewno w przyszłości, będzie możliwa reforma ustroju. Jest to kwestią czasu i zdrowej odpowiedzi na potrzeby rosyjskiego społeczeństwa, ponieważ to Rosjanie mają decydować o swojej przyszłości, a nie ludzie zatraceni w swojej żądzy krytykowania rzeczywistości, która daje im chleb.

Zawsze lepiej jeść własną rzepę, niż być niewolnikiem obcych. Nigdy dość zdrowej rosyjskiej rzepy!

17 komentarzy

 1. Masowe wystąpienia otumanionych macdonaldem ludzi… żal mi ich – pożyteczni idioci

 2. jeszcze jakaś tłusta dupa skakała po pomniku mając wytatuowany nagrobek na plecach i w majtkach z napisem CCCP, iście żałosne – taki przekaz poszedł w świat.

 3. Słuszny tekst.

  Rosjanie rozumieją, że warunkiem istnienia ich Federacji – jest jedność i silne przywództwo.

  Wszelkie próby rozmiękczania tego systemu – to poddanie się kolonizacji Zachodu, co już za Jelcyna miało miejsce.

  Ostatnia akcja wygląda na silnie sterowaną.

  Wnioski: służby Federacji Rosyjskiej mają jeszcze wiele do roboty.

  A że system się zbyt wolno demokratyzuje, to inna sprawa.

  Sorry, mają taki klimat.

  No i olbrzymi obszar …

  • ..to poddanie się kolonizacji Zachodu, co już za towarzysza Gorbaczowa miało miejsce.Как М.С.Горбачев продавал СССР https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%9A%D0%B0%D0%BA+%D0%9C.%D0%A1.%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB+%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0

   • Michał z Izraela.

    Zgadzam się z Krzykiem. To widocznie znak że Mesjasz się zbliża.

    To jasne, że Putin dostał podarunek na urodziny od Zachodu. Ale sprawa jest w różnicy rozwoju. Zachód zawsze kolonizował ogniem i mieczem. Na wschodzie była inna kultura rządu. Kraj podbity przyłączali do macierzy na równych prawach. Tak powstały na Wschodzie, olbrzymie państwa. Tego Bob nigdy nie zrozumie.

    Co było na tych demonstracjach? Rusofobi świętowali, że Rosja się rozwala, rusofile płakali z tej samej przyczyny, a socjolodzy poszli zbadać, dlaczego tak dużo smarkaczy w wieku 15,16,17,18 nieskończonych jeszcze lat, brało udział w tych demonstracjach?… Przecież ludzi dorosłych liczyli na palcach. I okazało się…
    W Rosji jest prawo powszechnej jednorocznej służby wojskowej. Ale kto ma najmniejszą notatkę kryminalną, jest automatycznie zwolniony. U nas, w Izraelu, było podobne prawo. Ale były ograniczenia. Człowiek nie mógł dostać prawo jazdy, nie był przyjęty na służbę państwową i t.d. A w Rosji nic. Bo w Rosji młodzieniec co uczy się na fachowca o podwójnym naznaczeniu (np. lekarz, programista i t.d.), jest automatycznie zwolniony z służby. A kto mamin synek i nic nie robi, dostaje wezwanie na służbę.
    Mnie to przypomniało, że po zakończeniu kampanii polskiej, wrzesień 1939r., matki niemieckie pchały swoich synów w wieku poborowym, zapisać się do SS. Bo sztab niemiecki nie posyłał jednostki SS na pierwszą linię…

    I radość Boba że Rosja się rozpada jest, delikatnie mówiąc, trochę przedwczesna

    Jednobiegunowy świat amerykański nie istnieje więcej. Świat rozpadł się na 3 bieguny. I Amerykanie zrobią wszystko co będą mogli, ażeby zwrócić stary świat. I obojętne im czy pójdą z Rosją przeciw Chinom, czy na odwrót. Ale ich strasznym snem jest sojusz Chiny-Rosja. To ten prawdziwy obraz świata…

   • @Michał (z Izraela). No,może niekoniecznie sam Mojżesz ,panie
    Michale mniej zacietrzewienia i znajdziemy ‘gdzieśtam”,jakiś
    consensus.Nie Mojżesz, to ‘tylko” rozsądek i logika kroczy powoli,acz
    nieustannie niczym żarna historii.Panie Michale,należy się panu
    laurka za rozsądną treść komentarza, pod którym z czystym
    sumieniem umieszczam parafkę. A casus ‘boba’……….
    niestety jest niereformowalny, BO,jest dzieckiem “swojego czasu”
    na szczęście już i ‘dzieci swojego czasu” przecierają oczy
    ze zdumieniem stwierdzając fikcję i ‘fiksum dyrdum” w temacie
    poznania rzeczywistości. 🙂

 4. Nie z Władimirem te numery,kasa poszła w dym.W kazdym kraju znajdą się otumanieni ideologią liberalizmu,konsumpcją a jak jeszcze za to płacą ,to wszystko jasne!

 5. Jeszcze jedna kadencja Putina i Rosjanie będą żałować, że nie są niewolnikami Zachodu. Pod chińskim butem na pewno nie będzie im lepiej. Widać to własnie w Afryce gdzie elita pławi się w luksusie za chińskie pieniądze a zwykli mieszkańcy nie są zatrudniani w chińskich kompaniach eksploatujących ich kraj nawet za przysłowiową miskę ryżu. Chińskie firmy po prostu sprowadzają do pracy w swoich koloniach ludzi z Chin.

 6. Silna i stabilna Rosja jest gwarantem istnienia Polski. Czego władze ciemnogrodu i otumanione społeczeństwo nie rozumie. Niestety zawsze tak było, i co było przyczyną rozbiorów i innych nieszczęść.

  • Rosja to zawsze było narzędzie antypolskie w niemieckich rękach. Małe Prusy nie miały potencjału do likwidacji nawet osłabionej Rzeczypospolitej. Podobnie Austria, której antypolskie działanie bez wsparcia Rosji zakończyłoby się ucieczką Węgrów i Czechów pod skrzydła Warszawy. Zauważmy, że już na początku XVI wieku Hohenzollernowie i Habsburgowie użyli Moskwy do zmuszenia Polski do ustępstw. Wtedy co prawda armia moskiewska została rozgromiona pod Orszą 1514 ale Habsburgowie dzięki wojnie polsko-moskiewskiej uzyskali szansę na pozbycie się Jagiellonów z Czech i Węgier. Dziś Rosja jest na tyle słaba, że nie jest w stanie być niemieckim narzędziem. I widzimy dość dużą bezsilność Berlina w sprawie Polski.

 7. Latka lecą – a oni jakby ci sami co “kiedyś”… https://twitter.com/Current_policy/status/915901890851880960/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fdisqus.com%2Fembed%2Fcomments%2F%3Fbase%3Ddefault%26f%3Dnstarikov%26t_i%3D85159%2520https%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252F%253Fp%253D85159%26t_u%3Dhttps%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252Fblog%252F85159%26t_e%3D%25D0%25A1%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%2520%25E2%2580%2593%2520%25D0%25B5%25D0%25B3%25D0%25BE%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B8%25D0%25BB%2520%25D0%25A5%25D1%2580%25D1%2583%25D1%2589%25D0%25B5%25D0%25B2%26t_d%3D%25D0%25A1%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%2520%25E2%2580%2593%2520%25D0%25B5%25D0%25B3%25D0%25BE%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B8%25D0%25BB%2520%25D0%25A5%25D1%2580%25D1%2583%25D1%2589%25D0%25B5%25D0%25B2%2520%257C%2520%25D0%259D%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B9%2520%25D0%25A1%25D1%2582%25D0%25B0%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0%25B2%26t_t%3D%25D0%25A1%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%2520%25E2%2580%2593%2520%25D0%25B5%25D0%25B3%25D0%25BE%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B8%25D0%25BB%2520%25D0%25A5%25D1%2580%25D1%2583%25D1%2589%25D0%25B5%25D0%25B2%26s_o%3Ddefault%26l%3D%23version%3D1261a849bb5ef133f8824fa0f78d17b8

  Ps. “bob” jakby semantycznie bliżej…nie do końca jednak.,To Watykan (nuncjusze m.in.
  Possevein ) dyktowali nam kierunek polityczny. Za szkodą dla polskiej racji stanu….. “bob” – jeszcze możesz dołączyć do grona składających życzenia – lepiej późno niż wcale.
  https://uploads.disquscdn.com/images/11bd5e017785fadda50fb17b78b1e536d1fb2813de5842939ebf766d8ade9d01.jpg?w=600&h=411

 8. Krzyku,za życzenia boba może podziękuje Soros i G.W.

 9. Artykuł oceniam jako bardzo dobry. Najbardziej istotne jest stwierdzenie Autora, że wiadomo komu i o co chodzi aby destabilizować FR.

 10. Myślę że “my innostrancy” dokładniej czujemy “pismo nosem”, zawarte w zdaniu wieńczącym , pozwolę na dosłowne przytoczenie “Zawsze lepiej jeść własną rzepę, niż być niewolnikiem obcych. Nigdy dość zdrowej rosyjskiej rzepy!” równie dobrze można by podstawić tylko polską rzepę. Na uczuciach młodych Rosjan grają niczym
  na bałałajce, różni Makarewicze,Sobczaki, ‘Nawalone” z każdym dniem/miesiącem im, “bliżej marca” prowokować będą coraz śmielej
  emisariusze V i VI kolumny…………..

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.