Niestety głupców nie brakuje i są groźni

Niestety głupców nie brakuje

Niestety głupców nie brakuje, a na Ukrainie i w Polsce jest ich pewna specyficzna grupa, którą można nazwać wściekłymi z rusofobii i nienawiści do wszystkiego co przemawia za uniwersalnością i wszechobecnością Rosyjskiego Świata, który dał ich Ojcom i Dziadkom życie, wyzwalając ich ze ścieżki biologicznego unicestwienia zaplanowanej przez hitlerowskich zdobywców. Pomimo tych oczywistych faktów, ugruntowanych w historii i nie zaprzeczanych nawet przez historiografię niemiecką, z niezrozumiałych powodów w Polsce od dłuższego czasu, a na Ukrainie – silnie nasilone od niedawna – przejawy rusofobii, to dowody na to, że coś takiego jak rozsądek ma się o wiele gorzej niż chorobliwa nienawiść. Zwłaszcza jeżeli jest pozbawiona racjonalnych przesłanek. Można co prawda nienawidzić z powodów historyczno-narodowościowych, jednakże jest to tak w swojej istocie prymitywne, że szkoda słów na ocenę, zwłaszcza jak zmieniły się globalne relacje i dawne strachy oraz pretensje – dzisiaj prawie nie mają znaczenia.

“Zagłodzić wroga”?

Niestety jednak są ludzie i w Polsce i na Ukrainie, którzy nie tylko cieszą się jak mogą w jakikolwiek sposób zaszkodzić Rosji i Rosjanom, ale jeszcze potrafią dodać do tego ideologię oraz jakieś niezrozumiałe poczucie misji, którą oczywiście każdy formuje dowolnie na własny użytek.

Porażającym przykładem takiego polsko-ukraińskiego mimowolnego współdziałania motywowanego niechęcią do Rosji i wszystkiego co rosyjskie, był niedawny spór tranzytowy o tranzyt towarów przez terytorium Polski, z którego wyjątkowo chciała skorzystać Ukraina, grupy uzbrojonych ludzi z organizacji paramilitarnych wstrzymywały ciężarówki jadące do Rosji. Generalnie w wyniku wygaśnięcia porozumienia pomiędzy Polską a Rosją, tranzyt przez te kraje, stał się niemożliwy dla ich przewoźników. Ruch został wstrzymany a dodatkowo, nie było możliwości tranzytu przez Ukrainę. Sytuacja ekstremalnie nienormalna, bowiem doprowadzono do wstrzymania ruchu i zapoczątkowania wielkich strat u przewoźników i szerzej w ciągach logistycznych.

Niestety ten sztucznie wywołanie problemu bardzo się spodobał niektórym ludziom o złych i bardzo złych intencjach. Pojawiły się głosy, wedle których mieliśmy oto próbę, realnego „zagłodzenia” – „wroga” i jeżeli byśmy chcieli przeprowadzić taką akcję wspólnie w sposób zorganizowany, to może ona mieć sens i duże skutki, ponieważ zachodnia część Rosji jest bardzo silnie uzależniona logistycznie od Europy. W tym znaczeniu ludziom złych intencji wydaje się, że podwyższenie kosztów operacji logistycznych dla zachodniej części Rosji, może być czynnikiem przesądzającym o sankcjach i ich druzgocącym wpływie na stan rosyjskiej gospodarki.

Przyjaciół poznaje się w biedzie

Jest takie stare przysłowie, że „przyjaciół poznaje się w biedzie” i drugie, które je pięknie uzupełnia, mianowicie że „lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać”. Polska została wmanewrowana w agresywne działania grupy ukraińskich nacjonalistów, którzy wykorzystując rosyjsko-polski spór o kwoty przewozowe, w którym Rosja chciała równych warunków dla wszystkich podmiotów na swoim rynku – dopuścili się zachowania niegodnego sąsiada. Dobrze, że ten naprawdę jałowy i szkodliwy spór nie będzie dłużej zatruwał naszych stosunków, albowiem podstawą w relacjach jest szacunek dla sąsiada i nie czynienie mu, tego czego samemu by się nie chciało doznać. W momencie, gdyby władze w Warszawie straciły rozum i zdecydowały się na jakąkolwiek prowokację tranzytową wobec Federacji Rosyjskiej, po prostu więcej stracimy, albowiem przez Rosję można dojechać do Chin, a to jest koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku, na której zależy całej Unii Europejskiej! Jak można się temu przeciwstawić? Przecież to jest totalny idiotyzm, zwłaszcza jakby przed Polską, szlak skręcał i w Petersburgu wagony ładowano by na promy i przewożono do Niemiec – szczyt logistycznego idiotyzmu. No i przede wszystkim na tym byśmy nie zarobili i nie mielibyśmy jak dołączać swoich własnych wagoników. Dodatkowo, trzeba pamiętać że loty do Azji Wschodniej, są o wiele tańsze, jeżeli korzysta się z przyjaznego skrótu nad Syberią, gdzie trzeba mieć zgodę Federacji Rosyjskiej, są to olbrzymie oszczędności paliwa i czasu w przelotach.

Brak sprzeczności interesów Polski i Rosji

Poza tym wszystkim zawsze trzeba być przyzwoitym. Nawet jeżeli w tej chwili pomiędzy naszymi krajami trwa jakiś spór, już nie będziemy wnikać, czy sensowny, czy nie (bo naszym zdaniem po prostu niepotrzebny), to nigdy, ale to naprawdę nigdy – nie można stawać się mimowolnym narzędziem w rękach radykałów i przestępców z innego kraju, którzy wykorzystają nas do własnych celów. Trzeba pamiętać, że sąsiadujemy ze sobą już ponad 1000 lat i byłoby dobrze, żeby kolejny 1000 lat sąsiedztwa miał przyjazny i korzystny dla nas wszystkich charakter. No, a spierać się warto tylko o sprawy wartościowe. Dzisiaj pomiędzy Polską a Rosją NIE MA ŻADNYCH SPRZECZNYCH INTERESÓW. Również dlatego, ponieważ adresujemy nasze interesy na różnych poziomach odniesienia. Mało kto o tym pamięta! Wszystko, to co nam przedstawiają nasi politycy jako zagrożenie dla naszych interesów, to w najlepszym wypadku zagrożenie wynikające z ich błędnej i szkodliwej polityki na Wschodzie. Jak dotąd bowiem, Rosja przez ostatnie 25 lat, nie zrobiła niczego wbrew naszym interesom, wręcz przeciwnie to znakomity, sprawdzony i pewny partner jeżeli chodzi o dostawy wszystkiego, czego potrzebuje gospodarka Unii Europejskiej.

Nie dajmy się skłócać ludziom złej woli! Miejmy nadzieję, że nasi przyjaciele na Ukrainie już wkrótce przejrzą na oczy, zrzucą więzy zniewolenia i jako wolni ludzie, będą mogli sami o sobie stanowić, zgodnie z własnymi interesami, a nie państw trzecich położonych bardzo daleko od nas wszystkich. Sąsiedzi w regionie powinni – co najmniej być sobie przychylni, nie musimy się kochać, ani ze sobą jadać. Wystarczy być dla sąsiada takim, jak samemu chciałoby się być traktowanym! Niestety głupców nie brakuje i są groźni!

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

15 myśli na temat “Niestety głupców nie brakuje i są groźni

 • 27 lutego 2016 o 08:42
  Permalink

  Ci oszalali ludzie CAŁKOWICIE negują istnienie Rosji.

  Po prostu odrzucają fizyczne istnienie na olbrzymim terytorium 150 milionów ludzi.

  Według nich, najlepiej jakby zniknęli.

  Najgorsze jest to, że takie myślenie to jest SILNIK napędowy innych działań antyrosyjskich i w konsekwencji – ANTY-UKRAIŃSKICH, bo to też są Słowianie i na nich przyszłaby kolej w UTYLIZACJI tych, co nie zgodzą się służyć NOWYM PANOM z bogatego Zachodu.

  Zachód potrzebuje terytorium do ekspansji.

  Niekoniecznie do wojskowej okupacji tych terenów, wystarczy że zaczną tam panować Zachodnie Globalne Korporacje Finansowe.

  To się w Rosji nie udało, więc mamy ujadanie milionów zrozpaczonych CHCIWCÓW, że nie da się mnożyć bogactwa kosztem zubożania kolejnych setek milionów ludzi.

  To są ostatnie podrygi NEOLIBERALNEGO sloganu, że CHCIWOŚĆ jest dobra, bo Rosja się nie dała.

  Amen!

  Odpowiedz
  • 28 lutego 2016 o 03:21
   Permalink

   Wywod i uwagi komentatora @inicjator popieram, nie musze chyba dodawac, ze jak sie ktos targnie na Rosje, to na podobienstwo wojsk Napoleona jesli wogole uda sie komu wrocic to boso i bez munduru i czesto i bez “jaj”……z motyka na slonce

   Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 09:29
  Permalink

  Przypomnieć tym mądrym należy słowa 18 wiecznego poety.”Rosję rozumem nie zrozumiesz,jedną miarą nie zmierzysz,u niej osobliwa natura,w Rosję można tylko Wierzyć”.Ja wierzę że wyjdą z tego wzmocnieni.A Polska?Oby tylko nie kamieni kupa!

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 10:48
  Permalink

  “Ci oszalali ludzie CAŁKOWICIE negują istnienie Rosji”.

  …To właśnie bowiem myśl polityczna Jerzego Giedroycia przyświeca autorom „Nowej Europy Wschodniej”, w których gronie ze strony polskiej znaleźli się m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, Andrzej Nowak, Adam Daniel Rotfeld, Radosław Sikorski i Barbara Skarga…

  Na szczęście oni zmarginalizowali się na własne życzenie,zafascynowani nowym wielkim bratem czy Moskwą w Brukseli
  Cóż Nam pozostaje? Z kim /czym wiążemy nadzieje
  na normalność, ano, Prawica Narodowa,Narodowa Demokracja, Obóz Wielkiej Polski, Konserwatyści, partie
  wymienionych nurtów europejskie w tym nasze,rodzime.

  http://www.mysl-polska.pl/793

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 12:16
  Permalink

  Być może ukrainscy radykałowie chcieli wykorzystać Polskę do swojej blokady Rosji.Na pewno chcieli. Zwracam jednak uwagę że Polska zręcznie się wywinęła z ukraińskiej pułapki, podpisując tymczasowe porozumienie z Rosją.Czasami warto zauważyć dobre posunięcie rządzących.

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 12:23
  Permalink

  Niestety, Nord Stream to jest dzieło naszych geniuszy kolejno: masona o, komsomolca K i obecnego Prezydenta UE Donalda Tuska. Czyżby podobnym osiągnięciem historycznym tzn.ominięcie naszego kraju przez Jedwabny Szlak, chciał pochwalić się Prezydent Duda.

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 14:46
  Permalink

  Koniecznie przeczytać dzisiejsze Adnovum,Mykoła to mówi Prezes to dopiero tragiczne i śmieszne przerósł babę i dziada! Pozdro!

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 16:44
  Permalink

  Co najbardziej istotne, Rosji i Rosjan nie lubią najbardziej ci, co nigdy w życiu nie byli w Rosji i nie rozmawiali z żadnym Rosjaninem, jest to pokolenie ostatnich 26-lat. Rządzącym Polską zależało na wychowaniu takiego pokolenia, być może w kolejności właśnie to pokolenie zacznie demonstrować aby im wszczepić Chipy.
  Ponieważ udało mi się być kilkakrotnie w Rosji dawniej ZSRR i rozmawiać z wieloma Rosjanami zatem jestem rusofilką. @ wlodek, zaraz po wpisie zajrzę do Adnovum.

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2016 o 20:38
   Permalink

   Wieczorynko – Pozwól, iż opiszę pokrótce swój przypadek. Otóż, nigdy w życiu nie byłem w Rosji.
   W okolicach 91′ tj. jeszcze “za”schyłkowego” ZSRR byłem kilka godzin na “ekskursji”, w przygranicznym mieście dzisiejszej Białorusi,i eto wsio.Uważam że “bycie ruskim”, to nie tyle posiadany paszport – co stan ducha, własny,
   niepowtarzalny, nieznany w świecie zachodnim system wartości.
   Ot co… 🙂
   Ps. A uwagi o wychowywaniu pokolenia janczarów,
   obcych -nawet wobec samego siebie, jak najbardziej na miejscu.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 20:36
  Permalink

  Krzyku,KOD,to nie moja bajka,ale w celu rozwalenia klinczu PO PIS i aktywności ludzi mają moje poparcie.Ja mogę demonstrować w obronie ludzi pokrzywdzonych przez ustrój i władzę świecką i kościelną, w obronie Donbasu,przeciwko banderyzmu i podwójnej moralności UE.Nie za krętacza Wałęsę. Masz jasność?

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2016 o 21:57
   Permalink

   Mam. Nawet nie pomroczną…to taka aluzja do… 🙂

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 20:49
  Permalink

  Dodatek po przemyśleniach.

  Dlaczego od wieków “wielcy zdobywcy” jak Napoleon, Cesarz Wilhelm czy Hitler, a teraz neoliberalni CHCIWCY – chcieli i chcą podbić Rosję, zawładnąć nią i dlaczego się im to nie udało i nie uda?

  Patrzyli na mapę albo i globus, widzieli olbrzymie terytorium – zapominając, że żyją tam jacyś ludzie.

  Ci ludzie to Rosjanie i wiele innych narodowości, którzy umieją się pomiędzy sobą jakoś ułożyć.

  Nic im nie grozi, jeśli mają dobrego przywódcę, jak teraz.

  I oni to rozumieją.

  Dlatego są niezniszczalni, chyba że jakiś szaleniec chce rozwalić i zeszklić kulę ziemską.

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 23:16
  Permalink

  Ja też nie,ale wiem kto ma?Krzyku,domyślasz się kto J.K!Pozdro!

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2016 o 03:14
  Permalink

  Ten istniejacy w Polsce stan aktywnej niecheci i zadzy zniszczenia Rosji uwazam za stan psychotyczny, nalezy jako stan zagrazajacy spokojowi publicznemu i zyciu ludzi. do terapii psychiatrycznej …wcale nie mniemam tego irocznie ….wlasnie na naszych oczach UE ulega gruntownej rozsypce, w Rosji Polska ma na dlugie wieki partnetagospodarczego moga kupuc w Polsce w zasadzie wszystko i to od gornej do dolnej polki, moga doststczyc Polsce absolutnie wszystkich surowcow mineralnych ze zlotemi uranem wlacznie nie wiem czy inne panstwa maja podobny status jak Polska … nie moze nikt odgadnac, dlaczego Polska niweczy swoja przyszlosc i to tylko z uwagi na jekies dyrdymaly doradcy Zbigniewa B. …nie moze nikt pojac co to Poldka wymysla, by sie nie rozwijac ……absurdem jest tez, ze takiego olbrzyma jak Rosja da sie zaglodzic …. zranic na duszy i ciele tak, ale przeciez nie zaglodzic …,bez terapii nie da sie Polsce opuscic roli parobka i chlopca ns posylki …bo jest nim i to bez zadnego. wynagrodzenia…..trzdbs miec – za przeproszeniem – nasrane w glowie by tej wiwisekcji na wlasnych organach / na Polsce / nie widziec …. rzad i politycy, ludzie prasy i sztuki marsz do psychoanalityka ….i to w tri miga …
  Co do juz zamieszczonych komentarzy …ludzie toz to od wiekow arystokratyczne dwory i tworcy kultury i sztuki wzorujsie na kulturze rosyjskiej muzyka z uwzglednieniem wplywow azji, balet toz to 105 % kopia originalnej rosyjskiej sztuki, kostiumy i ich rozeoj, sztuka dworska i bojarska ..porcelana dworska…sztuka jubilerska…literatura, kinematografia, malarstwo co to bylo”dada”, konstruktywizm, konceptualizm naridzony wraz ze sfera przemyslowa, o jakiej Usa nawet nie slyszalo …ja nie wiem jsk mozna takie dokumentne glupoty wygadywac ….w Austrii ( zobaczyc na YouTube “ZIB”= “ZEIT IN BILD”= dziennik z czwartku 25.02’2016….co mowi wysoki wojskowy auszriacki o Rosji ..) i Niemczech politycy ze “przylizanymi uszami”, konserwatywny Edmund Stoiber mowi, ze bez Rosji nie bedzie pokoju swiatowego i zadndgo w Syrii, nie bedzie tez UE bez Rosji ..,a w Polsce zarazeni Salmonela polytycy pardon ..sraja na Rosje…az sami sie w tym utopia …tyle ludzi wykluczonych w Polsce a szanse na rowoj codziennie sa z tzw.rozeznaniem czynu tj. swiadomie zaprzepaszczane , bo jskis durny Jankes kazal ….takie przedstawienia organizowac, …..moze za czesto “Dziadow” czytalo w szkole i nie mozna odzielic zycia od ficji ….Rosja, Rosja, Rosja…taka msnia przesladowcza …nie lepiej zajsc sie wreszcie soba !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.