Niepokojące informacje na temat pana Mateusza Piskorskiego?

Z prawdziwym przerażeniem należy zasygnalizować niepokojące informacje, na temat pana Mateusza Piskorskiego. Ten człowiek od bardzo długiego czasu jest pozbawiony wolności, jest podejrzewany o rzekome szpiegostwo na szkodę Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie elementy postępowania są tajne, a mamy w kraju takie przepisy, które pozwalają organom ścigania na zatrzymanie człowieka na czas tego typu śledztwa, bez podawania i umożliwienia podania do wiadomości publicznej chociaż śladowej informacji na temat dowodów. Jest to oczywiście zrozumiałe ze względów proceduralnych, jeżeli bowiem mówimy o potencjalnym zarzucie zdrady państwowej, to wszystko co się z tym wiąże nie jest jawne.

Należy odnosić się ze zrozumieniem, do kwestii niejawności postępowania i wszelkich kwestii z nim związanych, jednak jesteśmy w sytuacji, w której ten człowiek jest pozbawiony wolności – i nie wiadomo dosłownie nic, na jakiej podstawie. Mówimy o istotnym ograniczeniu praw człowieka i obywatela. To jest druga strona tajności, jak przywołano powyżej – zrozumiałej, ponieważ nie ma jak do tej pory żadnej ścieżki postępowania w takich sprawach. Na kanwie tego przypadku można zadać pytanie o kwestie wolności i praw obywatela i człowieka w naszym kraju – gwarantowanych przez Konstytucję. Ponieważ mówimy o działaczu społecznym i politycznym, ten pan był Posłem na Sejm Rzeczpospolitej. W tym kontekście ocena jego aktywności publicznej – nawet dokonywanej przez służby tajne, nie może być pozbawiona kontekstu politycznego. Nie da się bowiem oddzielić sfery odpowiedzialności obywatelskiej, od sfery aktywności politycznej. Przykładowo – to oczywiście, tylko wolne twierdzenie mające na celu zilustrowanie hipotetycznego przypadku i nie ma nic wspólnego z poglądami pana Piskorskiego, jednakże – nie można czynić zarzutu nikomu z jego zgodnych z prawem poglądów i dążeń politycznych. Polskie prawo penalizuje z zachowań politycznych jedynie totalitaryzmy. Dlatego ocena działalności publicznej, w której konkretna osoba promuje poglądy inne, niż lansowane w oficjalnym nurcie światopoglądowych, nie może być penalizująca. Ponieważ zawsze trzeba zadać pytanie – jakie konkretnie przestępstwo popełnił dany człowiek? Później, trzeba zadać pytanie – na podstawie czego twierdzimy, że to przestępstwo? Mówimy o bardzo szerokim zakresie praw człowieka i obywatela, tutaj nie ma żartów.

W mediach pojawiły się informacje podawane przez osoby ze środowiska pana Piskorskiego, wedle których, ten miałby uznać obrażeń, rzekomo w wyniku czynności funkcjonariuszy zajmujących się jego konwojowaniem. To przerażająca informacja, kładąca bardzo długi cień na władzach publicznych naszego państwa. Jeżeli rzeczywiście w jakiejkolwiek formule doszłoby w wyniku czynności lub zaniechań, nawet – w pełni zgodnych z procedurami – do zamachu na zdrowie lub życie pana Piskorskiego, to musielibyśmy zapytać o represje. Bo, jak inaczej tłumaczyć ten kontekst? Proszę być ostrożnym w komentowaniu tej sprawy, albowiem jedno słowo użyte nieodpowiednio, może państwa narazić na odpowiedzialność karną. Można głównie wyrażać zaniepokojenie i pytać – pytać i jeszcze raz pytać. Posuwanie się do stwierdzeń, bez dowodów to niepotrzebne ryzyko, albowiem wiąże się z reakcją prawną służb bezpieczeństwa i porządku. W sieci pojawiły się doniesienia o rzekomym kontaktowaniu się przedstawicieli służb bezpieczeństwa i porządku z osobami, które udzieliły poręczenia panu Piskorskiemu, apelując o jego uwolnienie. Nie ma bezpośredniego potwierdzenia środowiskowego dla tych komunikatów, więc trzeba je traktować jedynie informacyjnie – sygnalnie.

W interesie nas wszystkich jest wyjaśnienie tej sprawy, nie ma bowiem wątpliwości, że mamy tutaj do czynienia z więźniem politycznym i ewentualna wina tego pana, ma już tylko znaczenie wtórne. Nie można bowiem wykluczyć hipotezy, że działania lub zaniechania przeciwko jego osobie, mogą mieć na celu zakończenie sprawy bez jej wyjaśniania. Jest to możliwe zwłaszcza w jednym przypadku, proszę sobie dopowiedzieć jakim.

Jeżeli państwo ma realne i liczące się obiektywnie dowody przeciwko panu Piskorskiemu, to sprawa powinna być naświetlona w taki sposób, żeby nie było wątpliwości, co do zasadności oskarżeń. Uwaga – żyjemy w kraju, w którym ta sama władza, ustami swoich najznamienitszych przedstawicieli, w tym także samego pana Ministra Sprawiedliwości i innych wysokich urzędników tego Ministerstwa, bardzo silnie stawia znaki zapytania nad systemem naszego sądownictwa. Jak zatem jest możliwe zapewnienie – obiektywnego procesu tego człowieka, skoro władza, która dzisiaj oskarża pana Piskorskiego, najdelikatniej mówiąc – daje podstawy do wątpliwości generalnych wobec systemu, za pomocą którego działa?

Warto śledzić informacje środowiska osób skupionych wokół pana Piskorskiego, albowiem wszystkim nam powinno zależeć na chociaż minimalnej transparentności tej sprawy. Nie można bezczynnie przyglądać się dramatowi tego człowieka. Można wyrażać wsparcie dla pana Piskorskiego, przynajmniej do momentu, aż nie zostanie prawomocnie skazany. Na tym przykładzie widzimy, że władza może zrobić wszystko z obywatelem. Człowiek jest aresztowany i przetrzymywany, podlega pod tryby maszyny prawnej, do której sami rządzący nie mają zaufania. Rzekomo wydarzają się z nim dziwne przypadki. Ponownie podkreślmy, jeżeli prawdą okazałoby się stosowanie przemocy fizycznej wobec tego pana, to prawdopodobnie (w zależności od kwestii regulaminowych), należałoby mówić o represjach. Konsekwencje zaś takiego stanu rzeczy, mogą być bardzo daleko idące dla naszego państwa.

Prosimy o stałe interesowanie się losem pana Piskorskiego, jest to bardzo ważne dla wszystkich ludzi w Polsce, chodzi o wolności i prawa podstawowe. Jego sprawa może stać się przyczyną do poważnych zmian w zakresie regulacji. W świetle braku naświetlenia dowodów, można stawiać hipotezę, że mamy do czynienia z więźniem politycznym. Sprawa ta może zupełnie redefiniować stosunek obywateli do państwa. Proszę pamiętać, że już były co najmniej dwie wersje informacji, na rzecz kogo pan Piskorski miałby szpiegować. Ile ten człowiek będzie jeszcze siedział bez wyroku? W interesie państwa jest naświetlanie tej sprawy przez stosowne organy, albowiem pozostawienie pola dla spekulacji nie służy tej sprawie jak i w ogóle kwestii wolności osobistych i praw człowieka i obywatela w Polsce.

18 myśli na temat “Niepokojące informacje na temat pana Mateusza Piskorskiego?

 • 12 maja 2017 o 05:07
  Permalink

  Piskorski popełnił kilka błędów, prawdopodobnie miał kreta w otoczeniu lub kretów, którzy zdobyli na niego materiał operacyjny. Nie ma żartów. Wy też uważajcie.

  Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 05:19
  Permalink

  Autor słusznie zauważa przesadę władz w traktowaniu pan M.Piskorskiego.

  Tylko że to wszystko może być grą.

  Może chodzić o przygotowanie osadzonego do INNEJ ROLI?

  Przecież osadzony wyczyniał już przeróżne hołupce, bardzo ryzykowne.

  Teraz może tylko podnosić swoją cenę w ewentualnych negocjacjach.

  No i może dojść do “wymiany”, ale dopiero po wyroku.

  W każdym razie wszystko jest bardzo zagmatwane, a władze jeszcze nie wiedzą co z tym “fantem” zrobić.

  No i osadzony nie ma zaplecza, bo Samoobrona nie istnieje i nikt poważny nie stanie w jego obronie, lub chociażby sprawdzi zarzuty, jakie są mu stawiane.

  Nie jest z obecnej opozycji, idzie pod prąd – więc posiedzi, aż przyzna się do wszystkiego …

  Może o to chodzi?

  Gdzie był 10 kwietnia 2010 roku – od tego bym zaczął …

  Odpowiedz
  • 12 maja 2017 o 08:52
   Permalink

   @Inicjator……..w mysl konwencji miedzynarodowych, ktorych Polska jest sygnutariuszem i w mysl prawa UE kazdy osadzony musi miec adwokata z urzedu, ktory musialby sprawdzic zarzuty jakie mu sa stawiane i zadbac o to by jego prawa byly respektowane, w tym by nie byl fizycznie i psychicznie zle traktowanym. Czy Piskorski ma adwokata ? Co na to ” Amnesty International” lub “Human Right Wacht” , ktorych czlonkowie maja zagwarantowany wstep do wiezien i sprawdzaja te kwestie piszac raporty do np.UE i Biura Komisarza do Spraw Praw Czlowieka przy ONZ z siedziba w Genewie ?

   Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 06:24
  Permalink

  Uwolnić Piskorskiego, zarejestrować partię Zmiana a nie bełkotać o praworządności i prawach człowieka! Gdzie jest rzecznik Praw Obywatelskich, jeszcze trochę to za afirmacje Rosji nas posądza i proces jak u Kafki!

  Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 06:29
  Permalink

  Bardzo mądry i rozważny tekst. Sprawa Piskorskiego jest papierkiem lakmusowym naszego państwa. Dziękuję ze jako jedno z nielicznych mediów w ogóle się zainteresowaliście.

  Odpowiedz
  • 12 maja 2017 o 08:24
   Permalink

   Politycy tez nabrali wody w usta, z tego co pamiętam to tylko Pan Ikonowicz wstawił się w obronie uwięzionego.

   Odpowiedz
  • 12 maja 2017 o 10:57
   Permalink

   Polonus..Całkowia zgoda w ocenie…Przypuszczam , On więcej wie o nich niż oni o Nim. Wyrażnie widać , że mają kłopoty . Tak jakby granat w tyłku.

   Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 08:00
  Permalink

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/05/07/co-sie-dzieje-w-polsce-07-05-2017/

  https://marucha.wordpress.com/2017/05/08/piskorski-pobity-polskie-media-milcza/

  https://marucha.wordpress.com/2017/05/11/sad-nad-piskorskim-dranie-z-abw-w-akcji/

  Cytat: 888888iele z KOD czy „Nowoczesnej”, działacze licznych sponsorowanych przez cholera wie kogo organizacji „praw człowieka” czy „szerzenia demokracji” – wolą zajmować się protestami 8888888nych feminazistek, prawem do aborcji czy antysemityzmem. Sprawa Mateusza Piskorskiego nic ich nie obchodzi. Szczególnie głośno słychać milczenie Amnesty International…

  Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 09:30
  Permalink

  Wszystko wygląda na to, że Mateusz Piskorski jest więziony dlatego, aby ZASTRASZYĆ całe polskie społeczeństwo przez tych rządzących psychopatów skrajnych rusofobów PiS , aby absolutnie nikt z III RP się nie odważył zakładać jakie kolwiek organizacje w Polsce sympatyzujące z Rosją nawet na niwie handlu. To jest absolutnie skrajne i nie do zakceptowania i ze strata dla polskich obywateli w kródkiej i długiej perspektywie.
  Tak sobie jednak życzy np. ci skrajni PSYCHOLE A.Macierewicz czy Kaczyński lub ten ukraiński neobanderowiec T.Sakiewicz itp. lub jacyś ZAMAWIAJACY zagraniczni, którzy płacą żołd tym powyższym robiący kasę na konflikcie gospodarczym Polski Rosji.
  Ci złodzeje gangsterzy z PiS absolutnie niczym się różnią od tych gangsterów PO, którzy razem PRZEKUPCZYLI za bezcen polsk i majątek autentycznym naturalnym wrogom Polski.
  “Utajnienie” rzekomych przestępstw Mateusza Piskorskiego świadczy o tym, że faktycznie ci kłamcy PiS którzy jego bez podstawnie więzią, FAKTYCZNIE NIE mają konkretnych zarzutów, a jedynie chodzi maksymalne ZASTRASZENIE polskiego społeczeństwa przez tych skrajnych RUSOFOBÓW PiS, którzy dążą do skrajnego sztucznego skonfliktowania polskiego ruskiego społeczeństwa.
  Ta skrajna rusofobiczna stwarzana atmosfera tych złodzejo-oszustów z PiS i PO bardzo się nie podoba całej Polonii w USA i Kanadzie, gdzie mieszkam już ponad 35 lat. Polska jako kraj absolutnie nie powinna prowadzić takiej ZAJADŁEJ wściekłej polityki zimno-wojennej przeciwko żadnemu z swoich sąsiadów, gdyż to się zawsze przekłada na wielkie straty dla polskich obywateli zamieszkałych w Kraju.
  Ci chorzy psychicznie rusofobi gangsterzy PiS kompletnie zgłupieli i SZKODZĄ polskim obywatelom oraz próbują wręcz ZASTRASZYĆ przeciętnych polskich obywateli aby też nie prowadzili biznesowej działanosci z Rosją. Ta wścieklizna tych rozwydrzonych totalniaków PiS przypomina czarne charaktery zydo-stalinowców z okresu panowania żydo-komunistycznej mafii Bieruta. Z tego powodu cała Polonia Światowa się całkowicie ODWRÓCIŁA od tych skrajnych zwariowanych RUSOFOBÓW PiS.

  Odpowiedz
  • 12 maja 2017 o 12:26
   Permalink

   No,właśnie….BO – czym(kim) jest wspomniane toważystwo(ort.cel.),
   kwintesencja kosmopolitycznej lewicy(lewactwa) trockistowskiej.
   Spadkobiercy ideowi IV Międzynarodówki…

   Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 10:20
  Permalink

  Uważam, że pan Mateusz Piskorski po prostu ma pecha z nazwiskiem.
  Gdyby miał nazwisko np. Sawczenko lub Навальный (całkiem idealnie było by Pussy Riot), to wtedy śmiało.
  No, a gdyby był (broń Boże) Czeczeński gejem, to za nim wstawiła bym sama Angela Merkel.

  Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 15:33
  Permalink

  Wy powinniście. Wiedzieć. Ze ten pan mogl być polską przekładką i za bardzo aszkodzil Rosjanom. To więzienie to forma ochrony i konspiracji. Oczywiście skasujecie mój post…

  Odpowiedz
  • 12 maja 2017 o 19:40
   Permalink

   ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,upa-ińcom,’ naszym” upa-ińcom……..”Ковтуном”………

   Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 15:35
  Permalink

  Piskorski wystąpił z programem antykapitalistycznym i antynatowskim, a jedynie słusznej ideologii nie można podważać. Więc skoro nie ma już Berezy Kartuskiej, to trzeba było coś wykorzystać. Co do zarzutów to poczekajmy zobaczymy, w nieskończoność sprawa się nie może ciągnąć, kiedyś będą musieli podać zasadnicze zarzuty i sąd będzie musiał je rozstrzygnąć, nawet jeżeli ze względu bezpieczeństwa państwa dowody będą tajne dla społeczeństwa. Jak wyjdzie to będzie albo męczennikiem i zrobi jeszcze karierę albo skazanym z piętnem na całe życie, bo demokracja, zwłaszcza ta kapitalistyczna niczego nie wybacza. Przekaz dla wszystkich działaczy antysystemowych jest oczywisty. Zobaczcie czy warto walczyć o naród, o pokój, o suwerenność i wyjście z niewoli ekonomicznej, skoro naród woli oglądać amerykańską papkę dla kretynów w telewizji lub modlić się, ale nie myśleć i protestować przeciwko ewentualnym nadużyciom. Pamiętajmy też, że sąd akceptujący taki stan rzeczy, bierze na siebie odpowiedzialność za to, nie tylko moralną.

  Odpowiedz
 • 12 maja 2017 o 20:39
  Permalink

  Należałoby zapytać oficjalne czynniki czy pan Mateusz Pislkorski jest torturowany.

  Odpowiedz
 • 13 maja 2017 o 17:17
  Permalink

  ………………W przekonaniu posła wina Piskorskiego w zarzucanych mu czynach, jest mało prawdopodobna zaś — „wiele wskazuje na to, że prokuratura działa na polityczne zlecenie, wypływające z ostro antyrosyjskiej linii politycznej obecnych władz. Wskazuje na to także przedłużający się czas tymczasowego aresztowania, zupełnie niewytłumaczalny i absolutnie niemożliwy do zaakceptowania. Jeśli Piskorski jest szpiegiem, dawno powinien stanąć przed sądem. Jeśli oskarżenie nie miało podstaw, przed sądem powinien stanąć prokurator, który wydał nakaz aresztowania” — kończy swój wywód.
  Całkowicie się z tym zgadzam i ze swej strony dodam, że nie tylko on, ale także funkcjonariusze ABW i sędziowie, którzy pozostają do dyspozycji partii rządzącej, muszą odpowiedzieć za swe czyny, gdy ta władza już przeminie…………….
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201705125447467-sad-nad-piskorskim/

  Odpowiedz
 • 4 marca 2018 o 16:16
  Permalink

  Porządny, uczciwy człowiek Mateusz Piskorski podejrzany o zdradę? To dlaczego Tusk jest ciągle na wolności? Przecież on jawnie działa na szkodę naszego kraju!!! Ale swój swego nie tknie, a Polska można w imię swoich i tylko swoich partykularnych interesów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.