Niepodległość największym dobrem narodu – oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Setna rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do złożenia hołdu i przypomnienia tych wszystkich, którzy pracowali i walczyli dla niepodległości. To tym ważniejsze, że dziś także świat wkracza w okres niepewności, rywalizacji mocarstw, postępującego chaosu, który może być zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa, a być może również suwerenności państwowej.

W tej sytuacji trzeba jasno powiedzieć, że zagrożenie polskiej niepodległości wynika z dwóch zasadniczych źródeł. Pierwsze, to narastanie imperialnej polityki rosyjskiej. Drugie, to odchodzenie od koncepcji Europy Ojczyzn i dążenie do zbudowania jednego europejskiego superpaństwa, które likwidowałoby suwerenność państw narodowych. Niepodległość jest największym dobrem narodu, gwarantem zarówno narodowych, jak i obywatelskich wolności. Rezygnowanie z suwerenności narodowej pod pretekstem budowania szerszych układów jest działaniem, które zmierza do ubezwłasnowolnienia narodu.

W obecnej sytuacji Polska musi, nie rezygnując z sojuszy, budować przede wszystkim własną siłę, zdolną do zabezpieczenia suwerenności państwowej. Dzisiaj takim wyzwaniem jest kwestia rozbudowy polskiego wojska, w tym rozbudowy obrony Rzeczypospolitej, z przeznaczeniem co najmniej 3% PKB na obronność. W wymiarze europejskim Polska musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się tendencjom do likwidowania państw narodowych i pozbawiania państw ich atrybutów suwerenności, takich zwłaszcza jak własny pieniądz czy armia, które stają się celem polityki unijnej. Dlatego też rocznica odzyskania niepodległości powinna być mobilizacją dla obrony fundamentalnych interesów Rzeczypospolitej, zarówno w wymiarze militarnym, jak i państwowym.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

Krzysztof Kawęcki, Marian Piłka, Lech Łuczyński, Paweł Kubala

Dokument w pliku PDF [Niepodległość największym dobrem narodu].

15 thoughts on “Niepodległość największym dobrem narodu – oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

 • 11 listopada 2018 o 08:05
  Permalink

  3 procent na obronność – popieram!

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 10:27
  Permalink

  Jeszcze Polska nie zgiela … ale zgniac musi

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 11:00
  Permalink

  Jak porównać wczorajsze wystąpienie Tuska w kwestii chaosu i “imperialnego zagrożenia ze strony Rosji”,to niczym się nie różnicie! Ja cały czas zastanawiam się gdzie to zagrożenie? Przy naszej polityce wobec Rosji ,to rzeczywiście takie zagrożenie przede wszystkim ekonomiczne może nastąpić! Jako wynik postawy”między wódką a zakąską” w kwestii Upadliny, niszczenia śladów wyzwolenia przez Armię Czerwoną! A poddaństwo wobec USA to kolejny szczegół wychodzenia przed szereg!

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 13:28
  Permalink

  Prawica jednak z inteligencją się rozminęła i Kazimierza Kutz (reżyser) chyba miał rację pisząc o jej poziomie (nie tak dawno cytowałem). Kiedy Polska prawica zrozumie, że Rosja odpuściła sobie Polskę i wszystkie demoludy w 1990 roku, aby się “okopać” przed nadciągającym zagrożeniem jej zniszczenia i przejęcia jej zasobów przez imperialistów zachodnich?

  Obecnie co najwyżej może konkurencyjnie z zachodem kupować nasze przedsiębiorstwa, ale chyba zachód ich do nas nie wpuści na większą skalę, bo byłoby to zagrożenie dla ich interesów i trzymania w niewolnictwie Polaków. A nóż Rosjanie okazaliby się lepszymi gospodarzami, nie wykorzystującymi Polaków na taką skalę jako taniej siły roboczej, jak zachodnie korporacje, więc nastąpiłby możliwy zwrot w mentalności Polaków i poziom rusofobii drastycznie mógłby się obniżyć, i co wtedy?

  Ale nie to jest istotne. Brakuje w tym oświadczeniu rzeczy najważniejszej, czyli zagrożenia ze strony postępującej dyktatury okupacyjnej religii, która od początku lat 90-tych zawłaszcza kolejne segmenty administracji państwa zarządzając z tylnego fotela mentalnością polityków oraz ograniczając wolność myślenia obywateli, poziom kształcenia, nie bierze jednocześnie za nic odpowiedzialności. To doprowadzi Polskę do upadku, jak I RP na skutek polityki Watykanu i wspakultury nauczanej przez jezuitów.
  To jest jak targowica i kontrreformacja niszcząca nasz kraj z udziałem prawicy.

  Przypomnijmy więc wsteczne reformy konfederacji targowickiej, która ostatecznie rzuciła Polskę w ramiona zaborców:

  “Targowiczanie mieli dwa pomysły na przyszłość Rzeczpospolitej. Pierwszy z nich, autorstwa Rzewuskiego, zakładał utworzenie państwa federacyjnego, składającego się z sześciu lub ośmiu prowincji, które miały mieć niezależne wojsko, trybunały i rząd. Miały one być rządzone przez magnatów z jedynie reprezentacyjną rolą króla. Druga miała być powrotem do czasów liberum veto, ze zwiększoną rolą magnaterii. I ona była bardziej realna.

  Konfederaci szybko wprowadzili swoje zasady: przywrócono liberum veto, wprowadzono cenzurę prasy, książek i spektakli teatralnych, utworzono indeks ksiąg zakazanych, a następnie wprowadzono zapis, który miał chronić religię katolicką przed jakimkolwiek znieważeniem. Wprowadzono reformę sądów, dając je pod kontrolę konfederacji. Wymieniono nieprawomyślnych sędziów i urzędników, zastępując ich wiernymi partii. Od razu zapowiedziano też pozwy i aresztowania posłów Sejmu Czteroletniego.

  Konfederaci zniweczyli wszystkie reformy przeprowadzone w ostatnich latach, wprowadzając w państwie warcholstwo i nepotyzm. Spowodowali paraliż prawny sądów i wojewodów. Spowodowali ogromny wzrost cen i krach bankowy. W ciągu roku oddali państwo pod władzę Kościoła i Rosji. Konfederaci zapłacili za zdradę niespełna dwa lata później, podczas Insurekcji Kościuszkowskiej – większość z nich zawisła na szubienicach.” Źródło: https://menway.interia.pl/historia/news-targowica-zdrada-magnatow-i-kosciola,nId,2579050?parametr=embed_linki

  lub na interia.pl – wyguglać: “Targowica. Zdrada magnatów i Kościoła”.
  Jak potem papieże wypowiadali się w obronie interesów zaborców, a przeciwko polskiej racji stanu cytują Fakty i Mity z tego tygodnia.
  Może zechcą podpisujący się pod tym listem, zapoznać się z prawdziwą historią prawdziwej okupacji Polski i Polaków?

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 14:45
  Permalink

  W innym wątku pisałam o wielowiekowej schizofrenii, jaką musiała dotknąć Polaków.
  Więc tak: to żymianie (wg @Krzyka) zniszczyli II RP i wydali na pastwę Sowietom, potem przebrali się za komunistów i odbudowali Polskę (wg @Krzyka”), a teraz ci sami zniszczyli III RP (wg. Opolczyka). Z tym, że w wielu kwestiach z Opolczykiem się zgadzam, a od Warszawianki 1905 mróz idzie po plecach nawet w tak amatorskim wykonaniu.

  https://wp.me/p2dbZL-2P8

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 15:59
  Permalink

  DO Rozdziobią nas kruki wrony
  Rzymianie piszemy dużą literą i przez ,,eR,, ,,Zet,,

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 16:12
  Permalink

  DO Miecław

  Różnica pomiędzy “okupacją” radziecką” a obecną jest taka, że ten pierwszy z “okupantów” nie nakazał nam likwidację cukrowni, stoczni, kopalni ( wręcz odwrotnie ) po to, byśmy mieli kupować każdą rzecz od niego, być całkowicie uzależnieni.
  Po tej “okupacji” zostaliśmy z polskim przemysłem, polskimi bankami, polską prasą. To jedno.
  Drugie to analogia do Polski przedwojennej. Wtedy zachowywaliśmy się tak samo. Obrażaliśmy sąsiada, wyśmiewaliśmy propozycję wspólnej ( także z aliantami zachodnimi ) rozprawy z Hitlerem. Prowadziliśmy swoją, polską politykę, łącznie z awantura czechodłowacką. Żeby historia się nie powtórzyła. Wtedy oszołomstwo doprowadziło niemal do unicestwienia nie tylko państwości, ale przede wszystkim narodu. Pewnie teraz byłoby podobnie, gdyby np. ISIS czy inny bandzior nas napadło, a “sojusznicy” okazali się niesłowni lub za słabi, też byśmy twierdzili że “zły rusek” i tak ma obowiązek ginąć za nas, ale pomnika i tak mu nie postwaimy, albo obalimy go po kilku latach, w imię naszej rusofobii i oszołomstwa.

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 16:23
  Permalink

  do redakcji ,,O Polit ,,
  Czy u was nie ma już ludzi którzy do myślenia używają szarych komórek???
  Cytuję te ich wypociny redakcyjne:,,Pierwsze, to narastanie imperialnej polityki rosyjskiej.”

  https://demotywatory.pl/4474908/ROSJA-CHCE-WOJNY

  ZAWSZE SIĘ ZNAJDZIE JAKIŚ IMBECYL…

  SZANOWNY PANIE SZANUJEMY POGLĄDY WSZYSTKICH LUDZI. NIE MUSIMY SIĘ Z NIMI ZGADZAĆ, ALE JEŻELI KTOŚ CHCE COŚ ZA NASZYM POŚREDNICTWEM COŚ ZAKOMUNIKOWAĆ CO NIE ŁAMIE PRAWA TO SERDECZNIE ZAPRASZAMY. NIKOGO NIE CENZURUJEMY, WEB. J.

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 17:03
  Permalink

  @jerzyjj
  Ma być “ż”. Co do zasady, pisze się Jerzy jako imię własne, a nie “jerzy. Więc? Powód jakiś jest.
  Przeczytaj wpisy i artykuły, to dowiesz się, czemu tak a nie inaczej.

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 18:33
  Permalink

  @jerzyjj. 11 listopada 2018 at 16:12

  Wiem, wiem, niestety pozostaje smutek i żal.
  A winę za to ponosi także okupant religijny kolaborujący z zachodem.
  Pozwolisz, że zacytuję ci opinię poety romantycznego z XIX wieku. Wtedy bardzo silna była ocena negatywna polskich patriotów w stosunku do papiestwa, które przyczyniło się do rozbiorów i było przeciwne naszej niepodległości. A dziś o ironio losu msze święte odprawiają w intencji odzyskania naszej niepodległości, gdy Watykan, jako ostatni praktycznie uznał naszą niepodległość bo dopiero 27 marca 1919 roku, gdy już utworzenie niepodległego państwa polskiego i uznanie międzynarodowe stało się oczywiste. https://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita

  Seweryn Goszczyński (1801-1876), pisał:
  „Katolicyzm jest egoistą. Stosownie do tego ma politykę właściwą sobie, swoim tylko dobrem kierowaną. Każe on Sobieskiemu, odłożywszy na bok wzgląd na własną ojczyznę, wzmocnić groźniejszego niż Turek sąsiada, dla interesu katolicyzmu każe Warneńczykowi łamać przymierze dla tegoż interesu. O to mniejsza – ale dla interesu katolicyzm wyklnie także Polaków, walczących o wszystkie swoje świętości domowe, zmieni księży w szpiegów austriackich, w narzędzie katów. Popędzi całą Europę do Azji dla rozszerzenia swojej potęgi, zniszczy Amerykę, podburzy nawet ludy przeciwko własnym ich panom, ażeby papież mógł im deptać po karkach, ale w potrzebie wsparcia od królów też same ludy na pastwę im odda … Twierdzimy, że szczyt katolicyzmu jest dzisiaj takim monarchą, jak inni monarchowie – ma gabinet, podobny innym gabinetom – dyplomacja jego nie lepsza od innych dzisiejszych dyplomacyj; poniży się przed mocniejszym, opuści słabszego – a duszą katolicyzmu jest jego władza; katolicyzm jest przeto sprzymierzeniec niepewny, niebezpieczny, niemoralny; na chwilę oprzeć się na nim nie można, w żadnym niebezpiecznym położeniu nie można na niego rachować …”. M. Skalski, Przeciw ciemnogrodowi, Warszawa 1949, s. 40-41.

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2018 o 21:44
  Permalink

  Z mojego punktu widzenia niepodległość nie jest najważniejszym dobrem. Dlaczego? Bo np. Rosja Stalina, czy Chiny Mao także były niepodległe, a nie chciałabym tam mieszkać. Do niepodległości potrzeba jeszcze praworządności, sprawiedliwości…. i ludzie muszą mieć (w tym przede wszystkim władza) mocne moralne kręgosłupy. Obecnie niestety postkomunistyczne “elity” (np. Komorowski, Wałęsa, czy Kwaśniewski – tylko podaję przykłady byłych prezydentów, no jeszcze Jaruzelski) to vvvv wychowany na bolszewickiej moralności. Nic mi z takiej Niepodległej, bo i tak musiałam wiać za chlebem gdzie indziej. Oczywiście cieszę się że chociaż taką Polskę mamy i wspierać będę wszelkie działania aby ponownie tacy ludzie jak wyżej wymieniłam nie piastowali najwyższej władzy. Jaruzelski – agend i vvvv, Kwaśniewski, Wałęsa i Komorowski – agenci w tym ruskie agenty…

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2018 o 10:41
  Permalink

  @ ola. 11 listopada 2018 at 21:44

  Gdyby ta “bolszewicka moralność” była im bliska, to ty nie musiałabyś szukać pracy na obczyźnie i emigrować z kraju za chlebem, jak w II RP setki tysięcy chłopów i robotników. Masz wdrukowaną fałszywą świadomość.

  Taki mały cytat z felietonu WPS odnośnie planu Sorosa/Sachsa zwanego „planem” Balcerowicza/Buchhultza i omawianego w tym linku:
  https://www.salon24.pl/u/krzysztof-zdzisioo/709192,plan-balcerowicza-napisany-przez-georga-sorosa-i-jeffreya-sachsa
  .
  “Tu uwaga na marginesie – tekst z „salonu” błędnie nazywa ówczesny antypolski rząd „komunistycznym” („… o zaaprobowaniu w zasadzie przez ekspertów komunistycznego rządu Mieczysława Rakowskiego…”; „Zaaprobowanie tego planu przez przedstawicieli ówczesnego rządu komunistycznego…”). Komuniści nigdy by nie zaaprobowali ograbienia Polaków i szabru polskiej gospodarki.”
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/11/10/11-listopada-2018-wielka-feta-celebrowana-na-gnijacym-trupie-polski/

  Zapamiętaj to ostatnie zdanie, a potem dużo czytaj, aby zniwelować fałszywą świadomość.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2018 o 20:55
  Permalink

  DO Rozdziobią nas kruki wrony

  —– rzymianie – mieszkańcy miasta Rzym
  —– Rzymianie – mieszkańcy państwa rzymskiego (republiki rzymskiej, cesarstwa rzymskiego, zachodniorzymskiego i wschodniorzymskiego)
  —– Rzymianie – osoby posiadające rzymskie obywatelstwo

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzymianie

  DO FREBLÓWKI I TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!

  freblówka – dawna nazwa przedszkola, od nazwiska jego twórcy i teoretyka F.W. Froebla.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2018 o 21:05
  Permalink

  Skala mitologizacji Piłsudskiego daje się porównać z sakralizacją Generalissimusa Stalina, geniusza ludzkości, ojca narodów. Obrzydliwie zmitologizowany Piłsudski i jego synonim – piłsudczyzna, przetrwały legendę Stalina o pół wieku, kiedy to Chruszczow zdetronizował tego ludobójcę na XX zjeździe KPZR, natomiast Piłsudski przeciwnie – żyje do dziś, coraz bardziej monumentalny, coraz ordynarniej zakłamywany jako rzekomy „twórca” Polski Odrodzonej, czego dowodem były kolejne obchody rocznicy odzyskania niepodległości – 11 listopada 2004 roku. Posypały się wtedy formułki: „geniusz”, „twórca Polski Odrodzonej”, „marszałek”.
  Szczytem zakłamania była np. publikacja w „Naszej Polsce” (9 XI 04), gdzie niejaki T. Trautsolt (!), tak oto opluł Romana Dmowskiego i Narodową Demokrację:
  W przeciwieństwie do programu Narodowej Demokracji, która głosząc hasło lojalizmu wobec carskiej Rosji dążyła jedynie do utworzenia w granicach rosyjskiego imperium pozornie autonomicznej polskiej enklawy, Piłsudski zmierzał do wywalczenia wolnego od obcej supremacji niepodległego państwa.
  To właśnie Piłsudski zawsze, swoim umysłem prowincjonalnego hreczkosicja wybiegał do „Polski” okrojonej wyłącznie z ziem zaboru rosyjskiego, bo jako agent Austrii i Niemiec nie śmiał nawet pomyśleć o uszczknięciu nawet kawałeczka ich zaborów!’
  Piłsudski i piłsudyzm były nieszczęściem dla Polski odrodzonej po 123 latach niewoli. Wystarczyło dziewiętnaście lat wolności – i znów niewola, a niewiele brakowało, by ta wolność potrwała zaledwie dwa lata – gdyby generał Rozwadowski, generał Haller, generał Zagórski i generał Sikorski nie uratowali Polski w dniach 13-16 sierpnia 1920 roku, kiedy Piłsudski uciekł do swojej konkubiny Aleksandry Szczerbińskiej i swoich z nią nieślubnych córek – gdy decydowały się losy Warszawy, Polski, a także losy Europy całego XX wieku.

  wolna-polska.pl/wiadomosci/pilsudski-niewoli-mitu-2014-02

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.