Społeczeństwo

Niedocenienie czarnego protestu Kobiet to bardzo poważny błąd

 Niedocenienie czarnego protestu Kobiet to bardzo poważny błąd, każdego kto pozwoli sobie na lekceważenie i brak należnego szacunku dla czegokolwiek, co tak bardzo przyciąga uwagę znacznej części Kobiet w Polsce.

Jeżeli już czemukolwiek, podkreślmy – czemukolwiek – dziesiątki, czy wręcz setki tysięcy Kobiet o ile nie powiedzieć miliony – poświęca Swoją uwagę, to musi być to BARDZO WAŻNA SPRAWA. Ponieważ Kobiety nie są grupą homogeniczną, w ogóle to nie jest grupa możliwa do badania społecznego – ponieważ mówimy o połowie (i to większej społeczeństwa), dlatego też, sprawa która interesuje Kobiety – nie jest sprawą Kobiet, tylko jest sprawą całego społeczeństwa, Narodu i państwa, żeby nie powiedzieć wprost – suwerena!

Nie ma znaczenia, że był to protest głównie w dużych miastach, gdzie Kobiety są wolne dzięki anonimowości relacji społecznych. Masowość protestu była tak olbrzymia – a zainteresowanie problemem aborcji jest tak powszechne, że naprawdę nie da się dzisiaj w Polsce popełnić prościej samobójstwa politycznego, niż w jakikolwiek sposób urazić tą zbiorowość, czy też może raczej to, w co wierzą te miliony Kobiet w Polsce.

Nawet będąc Chrześcijaninem, trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że będąc Kobietą – chciałoby się mieć możliwość decydowania o własnym ciele, przy możliwości skorzystania z pełni pomocy technologii medycznych. Będąc zarodkiem, na pewno mielibyśmy inne zdanie – jednakże, tego w 100% nie wiadomo, albowiem zarodki nie mają praw obywatelskich i wyborczych, a Kobiety mają. Właśnie dlatego, pomimo całego sprzeciwu dla zabijania nienarodzonych dzieci – przy świadomości tego, jak bardzo skomplikowany jest to dramat i jakże brzemienny w skutkach, kierując się pragmatyzmem oraz po trosze moralnością – trzeba przyznać Kobietom pełną swobodę w dysponowaniu własnymi ciałami. Jest to czysty utylitaryzm, ale jak powiedzieliśmy kilka linijek wcześniej – to One głosują, a zarodki – nie! Na tym polega demokracja, jakkolwiek by to nie było bolesne i jakkolwiek by to nie było krzywdzące, bo kto chciałby być abordowanym zarodkiem?

Szokuje zachowanie części polityków rządzącej opcji politycznej. Niektórzy z nich jawnie kpili z tych setek tysięcy protestujących Kobiet! Co więcej – ludzi! Jest to tym bardziej dziwaczne, że przeważnie te same osoby, niesłychanie głośno domagają się szacunku dla organizowanych przez ich opcję polityczną miesięcznic smoleńskich! Tymczasem – niektórzy z ich przedstawicieli, piastujący wysokie funkcje polityczne – jawnie kpili z uczuć tych kobiet. Do tego nazywanie protestu – protestem miastowych, jest ekstremalnym idiotyzmem, chociażby dlatego, ponieważ z samej istoty agregacji tłumów – taki sam protest na wsi, jaki był w Warszawie, po prostu jest niemożliwy.

Rządzący nie spodziewali się takiej skali protestu. Pani premier pojechała w teren, pana prezesa nie było widać – chyba unikał kamer, pan prezydent zajęty ważnym rocznicowym wydarzeniem prasowym. Tymczasem w Sejmie powstał temat koników. Na ulicach setki tysięcy autentycznie przejętych Kobiet, a w Sejmie towarzystwo wzajemnej adoracji o roli koni w historii Polski. Czy trzeba o bardziej wymowny symbol tego, za co obecnie rządząca elita ma problemy Kobiet?

Co ciekawe również i opozycja chyba się pogubiła, ponieważ po prostu nie było widać żadnych liderów, jak również żadna z partii nie zdobyła się nawet na przeprowadzenie jakiejkolwiek poważniejszej akcji politycznej. Kwestię ewentualnego porozumienia to w ogóle można pominąć, na to panowie Petru i Schetyna, chyba nie wpadną – nawet w obliczu czegoś, co Kobiety same przynoszą im na tacy.

Warto pamiętać, że to co wydarzyło się w Poznaniu może urosnąć do problemu o osobnej randze.

Jest jeszcze jeden istotnie „czarny” bohater, który nie omieszkał nie wpisać się w kontekst zdarzeń. Niestety kilku hierarchów tej organizacji religijnej nie wytrzymało presji ciśnienia społecznego i przypomniało wszem i wobec, że mają własną wizję na rzeczywistość i że wiedzą lepiej. Ten głos był słyszalny. Kobiety nie zapomną. Z wrogów jakich można mieć w naszym społeczeństwie, lepiej nie mieć za wroga politycznego – Kobiet.

27 komentarzy

 1. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Dziękuję za racjonalne stanowisko w sprawie mojej macicy !!!

 2. Z kobietami się nie zaczyna …

  To może być koniec wpływów 500 + rządów dobrej zmiany.

  Teraz już wszystkie ich propozycje będą filtrowane przez to wydarzenie, a “czarni” wobec czarnego protestu będą bezradni.

  Będą musieli zająć się na serio ewangelizacją na wzór papieża Franciszka i to najpierw samych siebie.

  Coś pękło.

  Podczas liczenia zasobów Polski przez premiera bankowca, żeby rozpocząć TYGRYSI SKOK w gospodarce i wszędzie – okazuje się że KOBIETY NIE SĄ ZASOBEM, są niepoliczalne!

  Antyaborcyjna mniejszość w rządzącym obozie usiłuje przejąć rząd dusz, ze wsparciem Kościoła.

  To się nie może udać, bo ogon nie może rządzić psem.

  Zresztą obowiązuje kult kota, psy są passe …

  To jest początek końca władzy PiS w Polsce.

  Amen.

 3. Mądry głos w porażającej sprawie

 4. Serce mi rosło w Katowicach kiedy młode kobiety,niektóre z dziećmi upomniały się o swoje prawa,a z drugiej strony barykady 50 latkowie i panie w podeszłym wieku wykrzykujące”Polska bez aborcji”.Przed kim przyszłość?A koryciarze politycy”Koń a sprawa Polski”.Dobrze że Krakauer odniósł się do tematu,bo myślałem że zaspał !

  • Włodku, szanuj serce – nie dopuszczaj do przerostu,
   gdyż: “Przerost mięśnia sercowego jest następstwem, powikłaniem, jakie może rozwinąć się w przebiegu wielu chorób. W przypadku schorzeń kardiologicznych, najczęściej jest wynikiem obciążenia serca pracą.”
   Czy nie widzisz że jest to TYLKO zastępczy temat
   dyżurny dla motłochu od co najmniej ćwierć wieku?
   Popatrz w co grają za kulisami…

   Pozdrawiam

 5. Problem aborcji w Polsce został skutecznie rozwiązany przy pomocy sąsiadujących z nami państw. Turystyka aborcyjna działa tanio, komfortowo i skutecznie. Awantura w Polsce została sztucznie rozpętana przez kręgi kościelne i zależne od nich PiS. Mają skierować uwagę społeczeństwa od rzeczywistych problemów społeczeństwa i państwa, zagrożeń, kryzysu i umacnianej zależności kolonialnej. Mają także niwelować agresywne zamiary wojenne wobec Rosji i nadciągające zagrożenie wojenne. Protesty kobiet nie mają wiele sensu. Zmęczą się i będzie spokój. Jednym czynnym protestem może być zaniechanie odwiedzania kościołów, udziału we mszy i wpłata pieniędzy na tacę. To bardzo zaboli rzeczywistego władcę.

  • Jakie agresywne zamiary wojenne wobec Rosji jeżeli Ministerstwo Obrony Narodowej nie wykorzystało 10 miliardów złotych na zakup nowego sprzętu a główne programy modernizacyjne zostały zablokowane przez Macierewicza. Z drugiej zaś strony Putin właśnie obciął finansowanie ruskich emerytów i skierował dodatkowe spore sumy na wydatki wojskowe. W Rosji mają już de facto budżet wojenny a jedyne co blokuje wywołanie przez nich otwartej wojny to niepewność jak zachowa się “sojusznik“ chiński gdyby Zachód zerwał wszelkie relacje z Rosją. I paradoksalnie dziś to nie Ameryka ale Chiny są głównym gwarantem bezpieczeństwa zwłaszcza małych de facto bezbronnych państw bałtyckich, byłych republik sowieckich z dużą mniejszością rosyjską.

   • Мил человек, единственными союзниками России всегда были и остаются Армия и Военно-Морской Флот. А с недавнего времени еще и Военно-Космические Силы.
    Как видишь, никакого Китая в этом списке нет.
    Учи матчасть.

   • Мил человек, единственными союзниками России всегда были и остаются Армия и Военно-Морской Флот. А с недавнего времени еще и Военно-Космические Силы.
    Как видишь, никакого Китая в этом списке нет.
    Учи матчасть.

  • Pozdrawiam Pana Panie Wojciechu!

 6. Wieczorynko,polecam książkę E.Karolczuka Nagie życie ofiar wyzysku pracy i wojny.Tam znalazłem odpowiedź na pytanie Dlaczego jest tak żle skoro jest tak dobrze,jak również kim ja właściwie jestem? Pozdro.

  • Włodku, autora i tytuł książki zapisałam, za 2-3 tygodnie będę w EMPIK-u postaram się kupić i dziękuję za informację.

   Ps. Szanowny Panie Mykoła, moje równie Szanowne Koty przesyłają pozdrowienia i dziękują za pamięć o kotach na Warmii, śląc tym ze Śląska przyjazne mrur, mrur.

 7. Jakie to szczęście że w Polsce mamy nie tylko
  czarne kobiety – są także normalne(“blądynki”) i głównie
  z nimi wiążemy nadzieje na odbudowanie być może
  przy sprzyjających wiatrach naszej (żywej) substancji
  Narodowej…
  Pod datą 05.10. jako przestrogę i zarazem curiosum…- zamieszczam,ostrzeżenie a zarazem
  przypomnienie przed skutkami(sterowanymi)
  ‘rządów” motłochu…

  1789 – w czasie rewolucji francuskiej tłum składający się z kobiet pragnących prosić króla o chleb, mężczyzn przebranych za kobiety, prostytutek i rewolucjonistów pomaszerował w towarzystwie oddziałów Gwardii Narodowej na Wersal. Król Ludwik XVI osamotniony, zdany na łaskę i niełaskę tłumu, spełnił postawione mu żądanie i przeniósł się z rodziną do Paryża.

  1793 – Konwent Narodowy wprowadził we Francji kalendarz rewolucyjny. Lata liczono od 22 września 1792, czyli dnia proklamowania republiki. Rok składał się z 12 miesięcy liczących po 30 dni. Pozostałe 5 dni (6 w latach przestępnych) ustanowiono dniami świątecznymi (tzw. Dniami Sankiulotów). Zlikwidowane święta kościelne zastąpiono narodowymi, z których najważniejszym był dzień zdobycia Bastylii. Miesiąc podzielono na 3 dekady. Każdy dzień w roku został nazwany na cześć zwierząt, roślin, narzędzi pracy, minerałów czy też zjawisk. Kalendarz rewolucyjny obowiązywał we Francji do końca 1805 r.

  Przypominam ponownie Dekret Rady Komisarzy Ludowych jeszcze nie ZSRR, a Rosji(sowieckiej)
  porządkujący PRAWO -do “korzystania z kobiet”…

  1. Od 1 stycznia 1918 roku znosi się prawo do stałego związku z kobietami które osiągnęły wiek od 17 do 32 lat.
  Uwaga : wiek kobiety okresla sie zgodnie z wpisem w paszporcie a wypadku braku tego dokumentu ,wiek na podstawie wyglądu określą komitety dzielnicowe lub starostowie

  2. Dekret nie dotyczy kobiet zamężnych mających pięcioro lub wiecej dzieci

  3 .Dotychczasowi właściciele (mężowie ) zachowują prawo do kontaktów z żoną
  uwaga : w przypadku gdyby mąż sprzeciwiał się wejściu w życie tego dekretu utraci to prawo

  4. Wszystkie kobiety których dotyczy dekret przestaja być własnością prywatną a stają się własnoscią klasy pracowniczej

  5. Zarządzanie dystrybucją kobiet powierza się Radom Robotniczym , Żołnierskim i Chłopskim

  6. Obywatele mężczyźni mają prawo do korzystania z kobiet nie częściej niż cztery razy w tygodniu nie dłużej niż trzy
  godziny

  7 Każdy członek pracowniczego kolektywu zobowiązany jest płacić 1 % od swych zarobków na fundusz szkolnictwa

  8. Każdy mężczyzna, chcący skorzystać z narodowego mienia (kobiety) powinien przedstawić zaświadczenie od komitetu związkowego o przynależności do klasy pracowniczej

  9. Mężczyzna nie należący do klasy pracowniczej nabywa prawo do korzystania z kobiety pod warunkiem comiesięcznej składki (punkt7 ) w wysokości 1000 rub.

  10. Wszystkie kobiety uznane tym dekretem jako narodowe mienie otrzymują z funduszu narodowego wsparcie w rozmiarze 280 rub. w miesiąc.

  11. Kobiety zachodzące w ciążę zwolnione są ze swych obowiązków wobec państwa na 4 miesiące ( 3 miesiące do i 1 przed porodem )

  12. Niemowlęta po upływie miesiąca oddają się pod opiekę “Ludowym Żłobkom”, gdzie wychowują się i otrzymują wykształcenie do 17-letniego roku życia

  13. W przypadku urodzenia bliźniaków rodzice otrzymują w nagrodę 200 rub.

  16. Winni rozprzestrzeniania chorób wenerycznych będa stawać przed sądami rewolucyjnymi .

  Radzie poleca się wnosić poprawki i udoskonalać dekret.
  A na “deser”, czarnym paniom – celem wyostrzenia zmysłów i doznań: 🙂

  http://historia.org.pl/2015/07/08/bolszewicka-rewolucja-seksualna/

 8. Popieram protesty kobiet w sprawie całkowitego zakazu aborcji, no i następna sprawa jeżeli ta ustawa przejdzie to 500+ zgodnie z logiką powinno być wypłacane od chwili poczęcia. W sieci piszą też, że nagłaśnianie obecnej ustawy aborcyjnej ma służyć przykryciu podpisania przez Polskę umowy CETA a w przyszłości również TTIP, piszą też, że obydwie umowy były już negocjowane za czasów koalicji PO-PSL.

 9. wieczorynko,a ja ci załatwie podpis autora,kup przez internet (taniej).

  • Włodku, nie kupuję niczego przez internet choćby z braku możliwości. Nie wiem czy Redakcja OP się zgodzi ale wyślę pieniądze na wskazany numer konta, dla mnie jest to bardziej wygodne, mieszkam z dala od miasta i kilka złotych więcej jest i tak taniej aniżeli dojazd do miasta. Książki to właściwie moje życie, zatem kombinuj z Redakcją OP. Pozdro

 10. https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/10/05/czarny-marsz-to-tylko-zaslona-dymna-dla-niebezpieczej-ustawy-o-ceta-maja-bohosiewicz/#comments

  Gdzie jest uczciwa lewica?

  http://www.mysl-polska.pl/1029

  “Rzeczywiście, na nowej polskiej lewicy brakuje dzisiaj kogoś, który nie zważając na towarzyskie powiązania i sympatie, otwartym i odważnym tekstem stwierdziłby, że poważnie przyjęta postawa lewicowa broniąca wszelkich słabych i wykluczonych i okazująca wobec nich ludzką solidarność, może rozciągać się również na ochronę nienarodzonych.

  Zwyczajnie, brakuje nam w Polsce takich odważnych ludzi jak były socjalistyczny premier Włoch Giuliano Amato, który w 1992 roku w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych oświadczył, że laiccy racjonaliści, autorytatywnie odbierając dzieciom w łonach matek prawo do przyjścia na świat, „zdradzili człowieka i respekt wobec niego, a więc zdradzili rozum, który ma być ich głównym narzędziem”. Brakuje nam takich ludzi, jak odważna grupka młodych działaczy francuskiej Partii Socjalistycznej „Socjaliści za życiem”, która pod czerwonym sztandarem dołączyła w 2010 roku do manifestacji na rzecz obrony życia w Paryżu. Nie możemy też pochwalić się taką postacią jak wybitny włoski myśliciel antyfaszystowski i dożywotni senator Norberto Bobbio (1909-2004), jeden z głównych autorów „historycznego kompromisu” pomiędzy Włoską Partią Komunistyczną i chadecją, który podczas ogólnokrajowego referendum w sprawie legalizacji aborcji w 1981 roku wzywał lewicę i niewierzących do głosowania przeciwko, przypominając, że nakaz „nie zabijaj” jest podstawową normą obowiązującą wszystkich ludzi.”

 11. Włodku, zauważyłam, że na tym portalu zostałaś ulubieńcem Franusia i Makabry, to seksizm. A mną PRL-wską wieczorynką zaledwie jeden Pan Mykoła się zainteresował, kobiety zawsze były dyskryminowane i to we wszystkich religiach.

 12. Wladyk, przestań patrzeć na BABY MŁODE zwłaszcza bo serce nie wytrzyma ale mam radę inną dla ciebie staraj się więcej myśleć i ćwicz rozum bo nawet w starczym wieku mózg można “pokiereszować” a tym samym będzie sprawniejszy. Co do książki dla pomimo wszystko sympatycznej Wieczorynki z PRL to załatw tę sprawę a ja pokryję koszty jak tylko przyjedziesz na mecz, i postawię horiłkę ale nie ze wschodniej granicy. Nie rób problemu z książką ale jak tak tylko potrafisz działać – po przez niemoc to i efekty są adekwatne do tylko do chęci. Pozdrawiam i łączę nici sympatii do wszystkich Pań z OP na czele z dziewczyną z PRL.

 13. Mykoła,będzie wykonane,koszty książki biorę na siebie,a ty oprócz horiłki nie zapomnij o zakąsce! Ja tylko patrzę ale po horiłce,może zgodnie z wytyczną krzyka jakaś blondynka szczególnie uspokoi moje nadwyrężone serce i nie tylko!Pozdro

 14. P.Józefie i krzyku w tej kwestii nie jestem rasistą, liczy się temperament a ten wbrew pozorom to kwestia charakteru i doświadczenia.I to w kwestii kobiet tyle albo aż tyle.Pozdro prawdziwi mężczyźni !

 15. I tak! 🙂 Ja(ja to w …)znam swoje miejsce w szyku…
  to nie manipulacja,wypada zalinkować sympatie…
  a piłka(ukłon w stronę formułowych kibiców Włodka
  i Mykoły)jest ‘krótka”…

  https://i2.wp.com/s9.postimg.org/8c2hzcbq7/14364755_1166773260060928_7553810157898662363_n.png

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.