Niebezpieczne porównania

fot. red.

Co mi z tego, że ogródek sąsiada jest zachwaszczony, skoro w moim ogródku rośnie tylko perz?

Polscy politycy uwielbiają porównania z innymi państwami Europy i świata, aby podbudować morale w Narodzie. Szczególnie słyszymy i czytamy te porównania w okresie obecnego koronowego kryzysu.

Premier i poszczególni ministrowie aż prześcigają się w tych pokazowych i wyolbrzymionych porównaniach.

Dowiadujemy się, że Polska gospodarka radzi sobie lepiej niż cała Unia Europejska, system zdrowia w naszym kraju jest co prawda przeciążony, ale lepszy niż w niektórych zamożnych państwach europejskich, szpitalnictwo polskie słania się na nogach, ale inni maja jeszcze gorzej itp.

Czyli propaganda sukcesu na całego. Problemem jest jednak to, że jest to propaganda pełną gębą, ale sukcesów brakuje.

Skąd ta słabość do porównań? Można by się na przykład skupić na sytuacji w Polsce i nie oglądać się na inne państwa.

Co mi da świadomość tego, że w Belgii sytuacja covidowa jest gorsza niż w Polsce, skoro w Polsce jest co najmniej zła i ludzie umierają? Po co mi wiedzieć, że w Polsce bezrobocie jest niższe niż w innych krajach unijnych skoro młodzi ludzie tracą pracę i uciekają za granicę?

Ciekawy jestem, kiedy nasi politycy zaczną porównywać sytuację w Polsce z sytuacja w Jemenie lub Korei Północnej.

Porównania są niebezpieczne i są niewątpliwie oznaką kompleksów i słabości tego, który dokonuje tych odkrywczych porównań.

Jeśli wszystko robię lepiej od innych, to nie muszę tego komentować werbalnie, bo inni widzą moją “wyższość” gołym okiem.

Problem pojawia się jednak wówczas, gdy opowiadam sąsiadowi o różach i tulipanach w moim ogródku, a on codziennie widzi tylko perz u mnie.

A co jest z samokrytyką? To słowo niestety nie istnieje w języku polskich polityków.

27 komentarzy do “Niebezpieczne porównania

 • 12 listopada 2020 o 04:54
  Permalink

  Cóż za spostrzegawczość u Naszego Profesora.

  Gratulacje!

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 09:18
  Permalink

  Bardzo ciekawy ui zmuszający do refleksji tekst.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 09:32
  Permalink

  Nigdy tego nie rozumiałem, jak profesor może wydalić z siebie tak kiepski artykuł(?) Mając tytuł profesora, w życiu nie pozwoliłbym sobie na tak rozstrzelone w tekście oczywistości maskowane enterami. Przecież to wstyd, brak szacunku dla tego portalu i brak szacunku dla nas. Za przeproszeniem, g***niarz licealista 1 klasy napisałby to znacznie lepiej. Pewnie także nie byłoby niczego odkrywczego w jego tekście, ale przynajmniej byłby ciekawszy a i wybaczyć jest komu.

  Pała za to wypracowanie, drogi uczniu.

  ps. ale od KRLD to się proszę odpapiernikować ok? Tutaj są sympatycy KRLD niezbyt chłonni na propagandę zachodu. Proszę zacząć drogi uczniu lekturę o tym kraju od kanału na YT pana Emila Truszkowskiego, sympatycznego człowieka, który obala mity KRLD i rok w rok zaprasza do tego kraju. Jest przewodnikiem, razem z nim można polecieć i się na własne oczy przekonać.

  pps. KRLD próbka: https://www.youtube.com/watch?v=ZJN1ZxXwuoY

  Odpowiedz
  • 12 listopada 2020 o 12:59
   Permalink

   Zapomniałem ‘w ostatniej chwili”, tuż przed wysłaniem posta miałem na uwadze kanał ‘Pozdro z KRLD”,
   ale jak widzę co ma wisieć (na monitorze), nie utonie w odmętach jewropolitgramoty…. pzdr. 🙂

   Odpowiedz
  • 12 listopada 2020 o 17:42
   Permalink

   @ Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej (12 listopada 2020 o 09:32)
   Dziwny jest ten wpis, do którego się odnoszę.
   Czy to ma być jakaś cenzurka Autora artykułu tylko z tego powodu, że ów autor ma tytuł profesorski, a Autor wpisu spodziewa się zatem artykułu naukowego, zgodnego ze swoimi wyobrażeniami i przekonaniami?
   OP nie jest akurat recenzowanym i indeksowanym “czasopismem naukowym” ze stosowną gradacją (na jakiejś liście), lecz raczej swobodnym forum wymiany myśli i poglądów odnośnie aktualnych wydarzeń. A tu się okazuje, że kilka literek przed nazwiskiem może naraz wywołać potrzebę amatorskiego zrecenzowania artykułu (to jeszcze rozumiem), ale i jego Autora.
   Sugeruję nie zauważać tych kilku literek, a przedstawić własny pogląd na poruszoną w artykule sprawę.
   Moim zdaniem Autor artykułu uwypuklił kompleksy propagandzistów (a również ich zleceniodawców) szukających na siłę potwierdzenia “własnych dokonań” nie na jakieś racjonalnej płaszczyźnie (bo często o to trudno), lecz na bazie zdawkowych (lub sponsorowanych) opinii w popularnych zachodnich gazetach, z nadzieją, że to stworzy jakąś namiastkę “pozytywnej rzeczywistości”, w której będzie się “wygrzewać” część miejscowego establishmentu, i sporo odbiorców tej propagandy.

   Odpowiedz
   • 12 listopada 2020 o 19:25
    Permalink

    Nie byłoby “problema” gdyby Sz. profesor dął jednoznacznie w lewacko-komunistyczne trąby, 🙂 i Miecław, i Grzegorz i inni kom. spijaliby słówka i pod każdym akapitem byłby -ochy i -achy. I byłoby miło i przyjemnie jak w prawdziwie postępowej i nowoczesnej “rodzinie”, co tam tera mają na tapecie? Aborty i wyraźne numerowanie rodziców… tak niektórzy rozumieją zasady tolerantio…

    Odpowiedz
   • 12 listopada 2020 o 20:39
    Permalink

    @Ali

    …a w nosie z opracowaniami! Tutaj człowiek chce czytać coś bardziej ambitnego bez względu na tytuły przed nazwiskiem. A czym innym jest osoba pana profesora. No ja nie przepadam.

    OP nigdy nie będzie recenzowany, bo czasem przedstawia niezbyt popularną wizję świata, a często Polski, nie po jedynie słusznej amerykańskiej lini, że tak powiem. Czego więc oczekiwać?

    “Sugeruję nie zauważać tych kilku literek, a przedstawić własny pogląd na poruszoną w artykule sprawę.” – jaką poruszoną? jaką sprawę? odnosić się do banałów? po prostu nie chcę.

    @Krzyk58

    Jaśniej z tym KRLD, jeśli można, bo Pana skróty myślowe są rozumiane tylko przez Pana.

    Odpowiedz
    • 12 listopada 2020 o 21:56
     Permalink

     ….noooooooo, nie tylko (JA), niektórzy (byli) prezydenci też nadają na zbliżonych częstotliwościach! 🙂
     Zamierzałem posłużyć się owym kanałem jako formą uzupełniającą w polemice do nadużywanych
     stereotypów, także w konkretnym przypadku przez p. profesora mam na myśli porównanie.
     A kto zrobił, (za czyim przyzwoleniem) rozpierduchę w Jemenie pisać chyba nie muszę?
     Podobna sytuacja ma miejsce kiedy to cytowane jest znamienne powiedzenie “o liczeniu
     głosów” – wówczas z automatu podpada osoba STALINA. Błąd logiczny! 🙂
     Stereotypy maja silne umocowanie w świadomości, co by nie powielać kolejnych nonsensów
     należy ciągle sprawdzać ‘samego-siebie”, jakby ujął tow. Ulianow ufaj (sobie) i kontroluj! Woot! 🙂
     Myślę że chwati’t?

     Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 09:36
  Permalink

  Musimy zrobić tak, jak mówił Chrystus, zaprzeć się siebie i wziąć krzyż na własne plecy. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy tacy sami jak Zachód, będziemy zgniłym Zachodem. Mówię to również do kibiców, którzy mają ogromny potencjał, dlatego że mają zasady, w świecie bez zasad oni mają jakiegokolwiek zasady. (…) To wy dzisiaj możecie stać się prawdziwymi rycerzami, to wy możecie zdobyć Jerozolimę!
  Powiedział (do “wczorajszych uczestników”)
  Bąkiewicz tak jak i tow. Miecław posiadają wspólny mianownik? Wspólne Powoływanie się na nauki Chrystusa!?
  Czy potępiam (obu panów)? 🙂 Gdzie tam – jestem jak najbardziej ZA, zwłaszcza w kontekście nawiązania Bąkiewicza do truchła zgniłego lewicowego (neokomunizm) Zachodu czy USA…
  Konfederacja Szwajcarska umocowana jest tam’że… 🙂 p. Profesorze.

  vs.

  Od czasów PRL-u listy tytułowane liczbą sygnatariuszy oburzonych, protestujących, domagających się czegoś od aktualnej władzy, są stałym elementem życia politycznego w Polsce. Jedne na stałe weszły do historii, o innych szybko zapomniano.

  “List 200 generałów” pewnie szybko wyląduje w tej drugiej grupie albo zapoczątkuje nową kategorię listów w formie, treści albo wymowie satyrycznych.

  Jakoś tak przeleciał mi w głowie obraz Ilii Repnina “Kozacy piszący list do sułtana”. List kozaków był w najwyższym stopniu obraźliwy i lekceważący dla sułtana. Kozacy nie bali się sułtana ani jego gróźb, a w razie czego potrafili się zwycięsko bić.

  Z naszymi 200 generałami w stanie spoczynku jest inaczej. Nawet nie miałem pojęcia, że w Polsce jest aż tylu generałów w stanie spoczynku. Biorąc pod uwagę stan różnych służb mundurowych w Polsce, sypiące się struktury państwa, chaos, rosnącą wściekłość ogółu społeczeństwa, a zwłaszcza coraz liczniejszych grup zawodowych, to tych dwustu generałów mogłoby samodzielnie przeprowadzić zamach stanu – ale nie przeprowadzą. Nie przeprowadzą nawet gdyby ich było trzystu i jest to zamierzona kpina wymieszana z ironią, w kontraście do determinacji i męstwa 300 Spartan… 😏
  https://marucha.wordpress.com/2020/11/10/studium-obalania-rzadow/

  Odpowiedz
  • 12 listopada 2020 o 13:51
   Permalink

   Jeżeli dla Ciebie kibole, którzy zamiast świętować idą robić burdy i ogólnie zachowuję się jak troglodyci, to wzór patriotyzmu – to współczuję.

   Jeżeli dla Ciebie USA, którym rządzą ludzie związani z potężnymi korporacjami, bankami i lobby militarno-przemysłowym, to jest kraj komunistyczny – to tym bardziej współczuję.

   Odpowiedz
   • 12 listopada 2020 o 20:03
    Permalink

    Jeśli dla Ciebie logiczne myślenie sprawia problemy, nie moja w tym wina.

    Za plecami “kiboli” (lewacka retoryka ) usadowili się komuniści z Antify i to jest tajemnica szynela podobnie jak na proteście wolnościowców w tłumie zidentyfikowano komunistów (czeskich) z Antify przygotowujących się do odpalenia stosownych mat. hukowo-błyskowych w stronę policji.,,
    postkomunistyczna policja pisiorska można uznać że toleruje ‘tych bandytów”, na doniesienie uczestników protestu w końcu października – nie zareagowała, linkowałem videoroliki z materiałem.

    USA to bardziej skomplikowany przypadek, i to nie przypadek że ciągnie swój do swego… nadzieja w tym że D. Fredowicz Trump wyczyści dokładnie lewicową stajnię Augiasza w Stanach Zjednoczonych, a jest co sprzatać BO gdziejak gdzie ale w USA – komunizm usadowił się szczególnie mocno, zwłaszcza na “obu wybrzeżach…”
    – Wieloletnia inżynieria społeczna, wieloletnie lansowanie idei Marksa, Engelsa i Lenina, które wbijano od najmłodszych lat na każdym kroku do głów obywateli przynosi właśnie takie rezultaty, jakie obserwujemy w USA i nie tylko w USA – mówi w rozmowie z PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.

    Co takiego dzieje się w Stanach Zjednoczonych?

    W Stanach Zjednoczonych trwa rewolucja komunistyczna z tą różnicą, że nie odbywa się ona w ramach walki klas, tylko pod hasłami sprzeciwu wobec brutalności policji. Jest to jednak tylko pretekst, ponieważ w całej tej operacji chodzi o wyprowadzenie na ulicę tysięcy ludzi, którzy są całkowicie bezkarni.

    Jeżeli ani policja, ani Gwardia Narodowa nie potrafią upilnować sklepów przed rabunkiem, tylko muszą dbać o to prywatne służby porządkowe, to promotorzy rewolucji komunistycznej osiągnęli jeden ze swoich celów. Mam tutaj na myśli zniszczenie organicznych więzi społecznych i wszelkiego porządku. Taki jest od wieków cel każdej rewolucji, zwłaszcza rewolucji komunistycznej.

    Proszę pamiętać również, że w USA trwa kampania wyborcza. Lewactwo, które dominuje wśród zadymiarzy na ulicach amerykańskich miast, mówiąc najdelikatniej, nie lubi urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, który mimo wywieszania tęczowych flag przed Białym Domem i ciepłych słów na temat ruchów LGBT w wielu punktach swojej polityki prezentuje konserwatywną postawę, a na to, jak wiadomo, nie ma zgody bojówek spod znaku sierpa i młota.

    Odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z „powtórką z rozrywki”. Podobna sytuacja miała miejsce w roku 1992, kiedy również trwała kampania prezydencka w USA. Wówczas też dochodziło do zamieszek pod podobnym pretekstem i zdaniem ekspertów to one przesądziły o ostatecznej porażce George’a Busha seniora z Billem Clintonem.

    Wie Pan, tego typu uliczne rewolucje komunistyczne w Stanach Zjednoczonych od wielu są na porządku dziennym. Pan przywołał rok 1992, a ja przypomnę, że na przełomie lat 60. i 70. w USA trwały masowe protesty przeciwko wojnie w Wietnamie. W tamtym przypadku powód był jednak dużo poważniejszy niż 28 lat temu czy obecnie.

    „Fenomen” obecnej rewolucji polega na tym, że policja czy Gwardia Narodowa klęka przed demonstrantami, co 50 lat temu było nie do pomyślenia. Kiedy dzisiaj widzę, że szef policji w Nowym Jorku, który ujmuje za rękę demonstrantów, klęka z nimi na ulicy i mówi: jestem jednym z was, a to że przebrali mnie w jakiś kostium, to nic nie znaczy.

    Jest to co najmniej niepokojące, ponieważ Stany Zjednoczone pretendują do rangi przywódcy świata. Jeśli państwo, które chce pełnić taką rolę nie potrafi sobie poradzić z łobuzerią, a jej przedstawiciele demonstracyjnie dają na nią przyzwolenie, to może nie nadaje się do takiej funkcji?

    Z czego ten „fenomen” wynika?

    Na przełomie lat 60. i 70. rewolucja komunistyczna, zwana dla niepoznaki rewolucją kulturową czy też obyczajową dopiero raczkowała. Proszę wziąć pod uwagę, że przez ostatnich 50 lat w amerykańskich szkołach dominowała edukacja w duchu politycznej poprawności. Musiało to przynieść w końcu negatywne rezultaty i przyniosło.

    Odpowiednia edukacja obywateli to bowiem jeden z kluczowych elementów rewolucji komunistycznej.

    Kiedy w latach 70. rozmawiałem we Francji z jednym z tamtejszych komunistów, to powiedział on, że głównym celem rewolucji jest opanowanie szkół podstawowych. Myślałem, że się przesłyszałem. Okazało się, że nie, ponieważ był to plan długofalowego marszu przez instytucje, który został wykonany z nawiązką i nic dziwnego, że przynosi on rezultaty w postaci rewolucji.

    Od wielu lat podkreśla Pan, że aby rewolucja się udała to oprócz edukacji należy przejąć media, kulturę, sądownictwo i przemysł rozrywkowy. Czy możemy więc powiedzieć, że duch postępu głoszony w wymienionych branżach przynosi skutek i ci, których uważamy za „złych”, to tak naprawdę są ci „dobrzy”?

    Oczywiście, że tak! Wieloletnia inżynieria społeczna, wieloletnie lansowanie idei Marksa, Engelsa i Lenina, które wbijano od najmłodszych lat na każdym kroku do głów obywateli przynosi właśnie takie rezultaty, jakie obserwujemy w USA i nie tylko w USA. Współcześnie proletariusze wyszli na ulice miast również w innych państwach.

    Nawet w Polsce mamy do czynienia z zawodowymi rewolucjonistami z tą różnicą, że tym razem nie kopiują oni wzorców ze Wschodu, tylko z Ameryki. Pewnie boją się, że w przeciwnym wypadku nie mogliby pokazać się na oczy przedstawicielom postępowego świata.

    Różnica polega tylko na tym, że w Polsce rewolucjoniści boją się póki co rabować sklepów, ponieważ wiedzą, że należą one albo do krajowej nomenklatury, albo do zagranicy, więc jeszcze nie wypada wybijać w nich szyb i kraść wszystkiego co wpadnie w ręce. Zamiast tego w ramach poparcia dla demonstrantów w USA nasi rewolucjoniści wolą kłaść się na ulicach.

    A może wywołani przez Pana polscy rewolucjoniści naczytali się po prostu mądrości Olgi Tokarczuk i w ten sposób chcą odpokutować za „polski kolonializm” i „polskich właścicieli niewolników”?

    Tego nie wiem, ponieważ żaden z protestujących nie zwierzał mi się ze swoich pobudek i kompleksów, co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia ze swoistym małpowaniem tego, co dzieje się w USA.

    Poza tym ruch komunistyczny zawsze miał to do siebie, że występował w różnych krajach. Teraz właśnie widzimy najdobitniej, że w Polsce komuna nie skończyła się 4 czerwca 1989 roku i jakie efekty przyniosło komunizowanie młodego pokolenia.

    Głównym rozsadnikiem komuny są wydziały humanistyczne uniwersytetów. Przecież na ogromnej większości z nich nie mamy już do czynienia z nauką, tylko ze zwykłym duraczeniem. Czy studia genderowe są nauką? Nie są i nigdy nie będą, a mimo to za ich sprawą i wielu innych kierunków, wykładowców etc. produkuje się w Polsce rzesze “ciemnoty oświeconej”.

    „Ciemnoty oświeconej”?

    Tak! Jest ona jeszcze gorsza od zwyczajnej ciemnoty, ponieważ przedstawiciele tej drugie przynajmniej wiedzą, że są ciemnotą, ale nie pretendują do miana nadętych wykształconych i wszechwiedzących ekspertów popijających latte i jedzących sushi.

    Z kolei „ciemno oświecona” uważa, że dzięki posiadaniu dyplomu wyższej szkoły gotowania na gazie i nikt nie ma prawa jej pouczać, bo wszystko wie i robi najlepiej, a jak nie wie, co ma robić bądź myśleć, to wytłumaczy jej to odpowiedni „autorytet moralny”.

    Autorytet moralny na przykład wyjaśni jej, że największym złem w historii świata jest jakakolwiek własność prywatna…

    To oczywiste! Przecież to jest właśnie istota rewolucji komunistycznej dla której własność prywatną trzeba zniszczyć!

    Różnica polega na tym, że obecnie własność prywatna nie jest likwidowana tak jak chcieli tego bolszewicy, czyli na zasadzie „gwałtownej zmiany stosunków własnościowych”, tylko stopniowo pozbawia się jej wszelkiego znaczenia. W pewnym momencie okaże się, że urzędnik ma takie samo, albo i większe prawo do posiadania rzeczy zakupionych na własność przez osoby prywatne.
    https://www.pch24.pl/w-usa-trwa-rewolucja-komunistyczna-,76475,i.html

    https://prawy.pl/108813-kto-stoi-za-komunistyczna-rewolucja-w-usa/

    Odpowiedz
   • 12 listopada 2020 o 20:17
    Permalink

    https://prawy.pl/111339-skandal-policyjni-prowokatorzy-na-marszu-niepodleglosci-widac-jak-na-dloni-wideo/

    —————–

    Uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie mogli poczuć się jak za rządów Platformy Obywatelskiej. Milicja po prawie sześciu latach przerwy urządziła prowokacje w centrum miasta oraz na błoniach Stadionu Narodowego, utrudniając między innymi dotarcie na demonstrację.

    Wśród osób poszkodowanych w wyniku działań umundurowanych bandytów znaleźli się między innymi dziennikarze.

    Na wstępie należy pogratulować Komendzie Głównej Policji „innowacji”. Jak co roku wysłała ona na Marsz Niepodległości tych samych nieumundurowanych funkcjonariuszy, na dodatek ubranych co roku w ten sam sposób. Nie dziwi nas oczywiście, że część milicjantów wstydzi się założyć niebieski mundurek, jednak mogliby czasem zrezygnować z charakterystycznych oliwkowych ubrań. Z drugiej jednak strony przynajmniej od razu można dzięki temu rozpoznać potencjalne zagrożenie dla patriotów.

    Szybko okazało się, że policja nie zamierza dzisiaj specjalnie kryć się ze swoimi zamiarami, utrudniając życie uczestnikom Święta Niepodległości od samego początku. Funkcjonariusze zamknęli sporą część ulic, tym samym utrudniając dotarcie na miejsce zbiórki zmotoryzowanym uczestnikom demonstracji. Ponadto na policyjne represje natknęły się niektóre grupy kibicowskie, w tym spora grupa fanów łódzkiego Widzewa, którzy zostali zatrzymani przez milicjantów niedaleko Dworca Gdańskiego.

    Do pierwszych poważniejszych starć doszło jednak na skrzyżowaniu ulicy Nowy Świat z Alejami Jerozolimskimi. To właśnie tam miały miejsce prowokacje ze strony milicjantów. Na wielu nagraniach widać ataki ze strony mundurowych na spokojnych uczestników manifestacji, co ostatecznie spotkało się ze zdecydowaną reakcją uczestników Marszu Niepodległości. Następnie funkcjonariusze próbując zaatakować demonstrację użyli gumowych kul.

    W wyniku tych brutalnych działań rannych zostało wiele osób. Wśród nich legendarny fotoreporter Tomasz Gutry. 74-letni fotoreporter „Tygodnika Solidarność” został raniony gumową kulą w twarz, a z tego powodu musiał zostać poddany operacji. Media podkreślają, że Gutry został trafiony milicyjną kulą z odległości zaledwie paru metrów, stąd w działaniach umundurowanych bandytów nie było przypadku.

    Do podobnych przypadków doszło na błoniach Stadionu Narodowego. Przedstawiciele Marszu Niepodległości jeszcze w trakcie demonstracji ostrzegali zresztą przed zbieraniem się w tym miejscu. Od rana funkcjonariusze mieli bowiem przygotowywać w jego okolicach kolejną prowokację. Na zamieszczonych w sieci filmach widać więc brutalność mundurowych, którzy przy pomocy pałek bili osoby starsze, a także rzucali granatami hukowymi w dziennikarzy.

    Na utrudnienia przez cały czas odbywania się Marszu Niepodległości narzekali kierowcy. Stali nawet po kilka godzin blokowani właśnie przez ludzi podległych komendantowi Jarosławowi Szymczykowi, awansowanemu na te stanowisko już podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. https://marucha.wordpress.com/2020/11/11/policyjne-prowokacje-na-marszu-niepodleglosci-2/

    Nada myśleć, wyciągać wnioski i nieustannie czytać (uczyć się!)

    Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 13:38
  Permalink

  Porównania do sąsiadów sa ZAWSZE na miejscu. Cóż z tego, że u nas jest źle jak gdzie indziej jest gorzej. Przecież można wyjechać i żyć gdzie indziej (Rosja, Chiny, Niemcy, …) gdzie jest lepiej.
  Mogę zreasumować: “Wszędzie na świecie jest ŹLE i pozostaje nam tylko wybór mniejszego zła”. Co też często czynimy (“głosując nogami”:)

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 16:24
  Permalink

  Napiszę lepszy tekst . Właściwie dwa teksty .
  1. Tuż po wyborze Bidena , koncern Pfizer ogłosił jak wiecie sukces ws. szczepionki . Co prawda SputnikemV już chcą szczepić moją liubow w Archangielsku , ze wszystkimi szykanami – tzn. pytaniami czy chce czy nie , bo każda szczepionka np. wzmaga choroby autoimmunologiczne , ale rzecz nie w tym i ZESR….U się UE i naszych podnóżków ws. szczepionki .

  Otóż giełdy w USA poszły w górę po w/w wiadomości . I co się stało ?
  Otóż CEO Pfizera SPRZEDAŁ 60 % akcji firmy w tym samym dniu !!!
  Niezłe , co ? Przecież miał cały zachodni rynek przed sobą ! .ujnia jakaś !
  Może decyduje te – 80 st. Celsjusza . Ruska działa w – 18 st. – czyli temp. trzygwiazdkowego zamrażalnika !

  Po wtóre , muszę ogłosić , że są jeszcze MĄDRZY prawnicy , bo jeden “papuga” ogłosił to , co głosiłem od dawna – rozumienie zakazu aborcji z WYŁĄCZENIEM oczywistości tzn. OBRONY KONIECZNEJ – czyli ZDROWIA I ŻYCIA kobiety !

  Ergo – nie można być zmuszonyą do rodzenia w ogóle – np. wstręt do posiadania dzieci . Ale to inni szatani .

  Natomiast CLOU jest ZAGROŻENIE zdrowia i życia przez CHORY płód !
  Zdrowia fizycznego i psychicznego KOBIETY ! Wreszcie ktoś coś skumał !
  wg. mnie zdolne papugi mogą podciągnąć pod w/w również zdrowie psychiczne partnera !!!

  Pytanie -czy zrozumieją i czy i jak wprowadzą . Jest to czysta i ELEGANCKA formuła bez dodatkowych pierdół ! Bazująca na odwiecznym prawie do OBRONY KONIECZNEJ !

  Poczułem się jak Einstein ! Dlatego , że jeszcze ktoś to zrozumiał . Cholernie miłe uczucie ! Zupełnie różne od pisania pierdół politycznych !

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 16:32
  Permalink

  Napiszę lepszy tekst . Właściwie dwa teksty .
  1. Tuż po wyborze Bidena , koncern Pfizer ogłosił jak wiecie sukces ws. szczepionki . Co prawda SputnikemV już chcą szczepić moją liubow w Archangielsku , ze wszystkimi szykanami – tzn. pytaniami czy chce czy nie , bo każda szczepionka np. wzmaga choroby autoimmunologiczne , ale rzecz nie w tym i ZESR….U się UE i naszych podnóżków ws. szczepionki .

  Otóż giełdy w USA poszły w górę po w/w wiadomości . I co się stało ?
  Otóż CEO Pfizera SPRZEDAŁ 60 % akcji firmy w tym samym dniu !!!
  Niezłe , co ? Przecież miał cały zachodni rynek przed sobą ! .ujnia jakaś !
  Może decyduje te – 80 st. Celsjusza . Ruska działa w – 18 st. – czyli temp. trzygwiazdkowego zamrażalnika !

  Po wtóre , muszę ogłosić , że są jeszcze MĄDRZY prawnicy , bo jeden “papuga” ogłosił to , co głosiłem od dawna – rozumienie zakazu aborcji z WYŁĄCZENIEM oczywistości tzn. OBRONY KONIECZNEJ – czyli ZDROWIA I ŻYCIA kobiety !

  Ergo – nie można być zmuszonyą do rodzenia w ogóle – np. wstręt do posiadania dzieci . Ale to inni szatani .

  Natomiast CLOU jest ZAGROŻENIE zdrowia i życia przez CHORY płód !
  Zdrowia fizycznego i psychicznego KOBIETY ! Wreszcie ktoś coś skumał !
  wg. mnie zdolne papugi mogą podciągnąć pod w/w również zdrowie psychiczne partnera !!!

  Pytanie -czy zrozumieją i czy i jak wprowadzą . Jest to czysta i ELEGANCKA formuła bez dodatkowych pierdół ! Bazująca na odwiecznym prawie do OBRONY KONIECZNEJ !

  Poczułem się jak Einstein ! Dlatego , że jeszcze ktoś to zrozumiał . Cholernie miłe uczucie ! Zupełnie różne od pisania pierdół politycznych !

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2020 o 20:32
  Permalink

  “… nasi politycy zaczną porównywać sytuację w Polsce z sytuacją w Jemenie lub Korei Północnej”
  Chyba pan profesor rzeczywiście nie zna Wschodniej Azji i warunków życia w tych krajach.
  Otóż przypomnijmy: kilka lat temu w Południowej Korei wykryto masowe groby ze szkieletami dzieci. Te groby powstały w miejsach obozów pracy dla bezdomnych dzieci zbieranych przez policję z ulic Seulu przed olimpiadą, co była prestiżowym, propagandowym sukcesem tego kraju. Nie ma pomyłki – to południowa korea. drugie – sukces gospodarczy Południowej Korei – cena : ponad milion śmiertelnych wypadków przy pracy przez 25 lat. tego nie ma w Korei Północnej, co prawda nie ma tam dobrobytu lecz zwykły dostatek, ale tak samo jest na południu. Natomiast północ na tym półwyspie nie pozwoliła zagranicy na eksploatację jej bogactw: surowców i siły roboczej, co stało się w Polsce, bo przecież jest emigracja zarobkowa, jest nawet ustawa zezwalająca obcym firmom kradzież surowców, są obce wojska w RP poza wszelką polską jurysdykcją – czyli o niepodległości nie może być nawet mowy. A w Korei Północnej nie ma obcych wojsk i ten kraj posiada broń atomową, czego my nie mamy. Nawet nie ma elektrowni atomowej u nas. Życzyłbym sobie, aby u nas tak było jak W KRLD.
  Trzeci zarzut wobec tekstu: postawienie w jednym rzędzie Jemenu i Korei Północnej jest właśnie porównaniem. Porównaniem nie na miejscu, gdyż w Jemenie trwa krwawa wojna,
  Ale generalnie oczywiste oczywistości nie są oznaką przenikliwości..

  Odpowiedz
  • 12 listopada 2020 o 21:36
   Permalink

   A JEŚLI SYSTEM SIĘ ROZPUKNIE ? CZY JESTEŚMY NA TO GOTOWI? cz.1

   https://www.youtube.com/watch?v=0okZbLpUum4&t=4s

   @daniel. Też tak dedukuję… ale, zakładamy hipotetycznie że za trzy dni ma pęknąć mur na 38 równoleżniku.
   i cóż my zobaczymy? To samo co w październiku (?) 1989 r. na granicy niemiecko-niemieckiej, berlińsko-berlińskiej. Kierunek będzie jednostronny w drugą stronę TO nie działa, może ewentualnie “jakiś psychiczny”?! Po paru dniach pojawią się tylko w Phenjangu “prywatyzatorzy”, ale to oddzielny temat, też znany i stały scenariusz.
   Reasumuję”:Ludzie za/głosują nogami byleby szybciej przekroczyć 38 równoleżnik w kierunku południowym BO zamkną… tak TO działa, a najszybciej uciekać będą ci co mieli coś do powiedzenia
   w komunistycznym systemie

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2020 o 00:07
  Permalink

  Dziś nie mam czasu więc odpuszczę profesorowi szerszą krytykę. Ale widać zabolała go propaganda rządu obnażająca niemoc i niewydolność bogatszych krajów zachodnich. A więc profesor staje po stronie naszych wrogów i okupantów ekonomicznych. Natomiast trudno się dziwić propagandzie mediów pisowskich i rządu, zachodnie kraje także korzystają z każdej okazji, aby Polsce przyłożyć, jeżeli coś tylko odbiega od ich standardów rzekomej demokracji, chociaż sami mają wiele na sumieniu.

  Poza tym celem propagandy rządu w tym wypadku jest uspokojenie i wyciszenie nastrojów społecznych, co moim zdaniem jest słusznym działaniem bo cała masa kretynów robi wszystko, aby totalnie wystraszyć i zastraszyć Polaków w tej trudnej sytuacji kryzysowej. Każdy rząd tak by działał, robi to też Szwajcaria, kraj chyba macierzysty profesora. Ale o niej nic nie napisze, że z prawami człowieka była na bakier jeszcze do niedawna.

  @krzyk58

  Ale dziś szczytowałeś!!! 🙂
  Niestety prawica wystawiła sobie świadectwo, zarówno ta skrajna związana bardziej z Konfederacją, jak i ta związana bardziej z opcją rządzącą. Mendia prawicowe odwołujące się rzekomo do chrześcijańskich wartości zupełnie zagubiły się w tej rzeczywistości, bo im się plany dyktatury sypią.

  Można tylko współczuć policjantom wykonującym swoje trudne zadania. Dziennikarze tylko przeszkadzają im w pracy, ja na miejscu policjantów najpierw bym usunął dziennikarzy z linii frontu, dla ich bezpieczeństwa, a potem rozprawił się z bandytami atakującymi Policję i wywołującymi zamieszki, w taki sposób, że przez tydzień na tyłek nie mogliby usiąść.

  No i Kamiński ma rację:
  “– Celem Policji zawsze jest zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa. Odpowiedzią na agresję i przemoc musi być zdecydowana i stanowcza reakcja Policji. Nie mają w tym względzie znaczenia poglądy polityczne organizatorów i uczestników demonstracji, wznoszone podczas nich hasła, czy niesione sztandary — napisał w oświadczeniu szef MSWiA Mariusz Kamiński. – ”
  https://prawy.pl/111344-zchr-ostro-o-oswiadczeniu-mariusza-kaminskiego/

  A krytykujące go kobiety z ZCHR niech się wezmą za rodzenie dzieci i odpowiednie ich wychowanie, żeby nie wychować takich tumanów jak ci bandyci robiący zamieszki. No wychodzi na to, że nie zostali w odpowiednim czasie “wydrapani”. Czas powrócić do prawa z okresu PRL w tym zakresie, wtedy może mniej będzie agresywnych, bo niechcianych w macicy tumanów, potem pozyskanych przez prawicę i kler do swoich nikczemnych celów.

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2020 o 08:14
   Permalink

   @Miecław.
   …a potem rozprawił się z bandytami atakującymi Policję i wywołującymi zamieszki, w taki sposób, że przez tydzień na tyłek nie mogliby usiąść…

   Tez uważam że pora rozprawić się się z lewicową, kosmopolityczną hołotą (niekoniecznie noc długich noży)- tylko zachodzi pytanie kto
   miałby tego (zbożnego dzieła) dokonać? Eurosocjalistyczny PiS?

   Odpowiedz
  • 13 listopada 2020 o 09:41
   Permalink

   Cd. No i widzisz – kolejny (sporny) kwiatek tym razem wypadło na janczara niegdysiejszej Ligi Republikańskiej …stoimy po przeciwnych stronach barykady.
   …A z wypowiedzią p. Moniki Sochy-Czyż, “radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji, a dziś przewodnicząca Okręgu Bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin”.
   Zamieszczoną w podanym linku:
   Identyfikuję się…

   Odpowiedz
  • 13 listopada 2020 o 10:17
   Permalink

   Cd. No i widzisz – kolejny (sporny) kwiatek tym razem wypadło na janczara niegdysiejszej Ligi Republikańskiej …stoimy abarotno 🙂 Miecławie po przeciwnych stronach barykady.
   …A z wypowiedzią p. Moniki Sochy-Czyż, “radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji, a dziś przewodnicząca Okręgu Bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin”.
   Zamieszczoną w podanym przez ciebie linku:
   Identyfikuję się…

   Ps. Popaczny co widziem na tytułowym foto zam. w linku?

   Otóż, moim skromnym zdaniem, ni mniej ni więcej, jak (już) policję solidarnościowo-katolicką,
   “trzymającą p. Mariusza”? Myślisz że to prowokacja czy kolejny już paradoks? 😀

   Odpowiedz
   • 13 listopada 2020 o 17:11
    Permalink

    @krzyk58

    Chłopie zastanów się w jakim kraju chciałbyś żyć? W takim gdzie Policja jest na cyklicznych usługach aktualnych partii rządzących lub dyktatora, czy w Służbie Narodu?
    Kamiński ma rację i basta. Ja chcę żyć w kraju, gdzie Policja będzie służyć narodowi w ochronie systemu prawnego, który nota bene tworzy ten naród poprzez swoich posłów. A nie w kraju gdzie policja będzie służyła bardziej jako najemnicy Kościoła lub jakiegoś dyktatora konusa i jego feudalnej partii.
    To co napisał jest świętością w ustroju demokratycznym. Policja ma obowiązek przywracać przestrzeganie bezpieczeństwa i porządku prawnego niezależnie od opcji ideowych i kolorów sztandaru. Dlatego słusznie zniosła z jezdni te kobiety ze Strajku Kobiet co pod MEN protestowały p-ko ministrowi Czarnkowi. O zgrozo i to jest mój minister! 🙁 Na szczęście nie prowadzę polskiego to jego lektury nie będą mnie wku*wiać.

    No ale cóż – dura lex sed lex (twarde prawo, ale prawo). A więc także nie mam nic przeciwko pałowaniu lewaków, antify itd., jeżeli nie potrafią pokojowo protestować a będą agresywną i niszczącą siłą.
    A kibolom i prawicy oraz klerowi za służbę okupantom i brak zwojów mózgowych człowieczeństwa pałowanie powinno się należeć z urzędu. 🙂 Może Kamiński powinien tym swoim prawakom jakieś ścieżki zdrowia zafundować? 🙂 Ja tylko podpowiadam. Aczkolwiek z historii wiadomo, że były one przeciwskuteczne, bo potem te prymitywy chodziły w glorii chwały po takim pałowaniu przez milicjantów, chyba w Radomiu w 1976 r. to było i potem chyba w Bydgoszczy.

    Tu nie ma znaczenia, że Mariusz Kamiński to dawna Liga Republikańska. Historia ich wszytskich osądzi i będzie to osąd okrutny, że dzieci i wnuki w kolejnych pokoleniach będą się ich wstydzić, za to co zrobili i uczynili Polsce. Obiektywnie jednak trzeba aktualną jego postawę ocenić, jako pozytywną.

    Ale jest w tym pewna ironia losu i historii. Bo jakieś 40 lat temu, jak był pewnie pałowany przez ZOMO, które przywracało ówczesny porządek prawny to negował zasadność działania MO, a teraz los go postawił na takim stanowisku, że musi uzasadniać działania opresyjne Policji, tj. obecnego ZOMO, czyli Oddziałów Prewencji, jak się to teraz ładnie nazywa.

    “W 1981 został skazany na rok pobytu w zakładzie poprawczym za zbezczeszczenie Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. W maju 1983 został aresztowany za stawianie czynnego oporu podczas demonstracji. Zwolniono go w lipcu tego samego roku.”
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Kami%C5%84ski_(minister)
    Czynny opór podczas demonstracji? Dostał więc pał na bank i pewnie jeszcze czuje “blondynkę” (określenie białej długiej pałki milicyjnej w ówczesnym slangu) na plecach?
    Niezły życiorys, no nie? Niejeden dzisiejszy kibol już mu do pięt nie dorasta. 🙂

    Odpowiedz
 • 13 listopada 2020 o 19:19
  Permalink

  @krzyk58
  Ja rozumiem, że masz skrajne prawicowe poglądy i wszystkich, którzy mają inne uważasz za wrogów i komunistów [mimo, że nie masz wiedzy o tym co głosili komuniści w swoim manifeście]. Ja rozumiem, że uważasz, że rolą kobiet jest gotować obiad, rodzić dzieci, chodzić do kościoła i siedzieć cicho. Ja nawet rozumiem, że uważasz, że rolą Kościoła jest rządzić naszym państwem. Ja tylko nie rozumiem, dlaczego kiboli i nazioli, którzy ze Święta Niepodległości zrobili sobie okazję do burd, bijatyk, podpalania mieszkań, demolowania miasta i knajackiego zachowania, uważasz za wzór “prawdziwych Polaków” i patriotów?

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2020 o 20:06
   Permalink

   “Zwycięstwo Baidena to III Wojna Światowa (expertyza Dugina)

   Aby uniknąć wojny domowej w USA Baiden będzie chciał skierować uwagę społeczeństwa na wroga zewnętrznego, którym dla demokratów jest Rosja. W ten sposób zostanie wywołana III wojna światowa, żródła:
   https://www.youtube.com/watch?v=3S-A5
   https://www.youtube.com/watch?v=F_G9F

   https://www.youtube.com/watch?v=M8XHVy-BOZY

   Ps. Tosz ciągle mówię że pewna odmiana komunizmu w USA mająca pełne poparcie w neokomunistycznej Polsce (III PR) jest totalnym zagrożenie dla świata i ludzkości….
   Tzn. to że uważasz że rozumiesz, to są tylko twoje (wybujałe) wyobrażenia odnośnie o własnym ego.
   Ja (tam, ) napiszę (skromnie/ nieskromnie, niep.skr.) że – wiem ze nic nie wiem…. 😏
   Zdanie wieńczące mógłbyś sobie darować gdyż… e,eee JA, niczego-nikomu nie sugeruję, ale – moim (skromnym) zdaniem… lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

   Odpowiedz
   • 13 listopada 2020 o 20:43
    Permalink

    Kiedy właśnie się krzyku58 odezwałeś i rozwiałeś tym wszelkie wątpliwości…

    P.S. A ponieważ III Wojnę Światową przepowiadasz, to nie trać czasu tu na forum, tylko zacznij schron pod domem kopać.

    Odpowiedz
    • 14 listopada 2020 o 08:28
     Permalink

     Jak to mówią ludzie biegli w sztuce wymowy, “strzeżonego pan Bóg – strzeże”.
     Znaczi’t, wg twojej narracji nie miał racji śp. Adolf Kudliński… ?

     Znaczi’t (wedle – tej’że) nie ma racji KRAKAUER, kiedy nawołuje że w sytuacjach nadzwyczajnych- zwyczajnie leżymy i robimy pod siebie… schron jest jednym z elementów przetrwania, wszak masz większe prawdopodobieństwo w podwale niż na 7 pietrze, choćby w przypadku kiedy rozmawiają tylko armaty…

     Odpowiedz
     • 14 listopada 2020 o 14:46
      Permalink

      Ostatnie schrony z prawdziwego znaczenia dla ludności cywilnej, powstały w naszym kraju za Bieruta.

      Swoją drogą to trochę niekonsekwentna jest miłościwie nam panująca władza, bo z jednej strony wzywa do wojny z Rosją o Krym, a z drugiej strony nie dość, że wykończyła do reszty Obronę Cywilną, to schrony posiada tylko dla siebie, a o obywatelach nie pamięta…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.