Nie pozwalajmy dalej się tak traktować rządzącym!

Prawie wszystko, co nas otacza w naszym kraju to albo kpina, albo próby prześladowania nas, przez rządzący establishment. Elity tego kraju boją się ludzi, boją się ludzkiego dążenia do wolności i potrzeby samorealizacji, dlatego panuje powszechny totalny zamordyzm. Z pozoru miękki, tak żeby było milutko, żeby się większa ilość ludzi nie zbuntowała, jeżeli jest pokrzywdzona. Jednak jak pokazały niedawne wydarzenia na Śląsku, nawet ten rząd nie zawaha się wysłać Policji do strzelania do Górników, tylko dlatego ponieważ Oni nie godzą się na złodziejstwo w swojej branży, czy kopalni.

Jeżeli słyszymy, że stosowne ministerstwo wyznacza dla Policji na konkretny rok – okrągła ilość mandatów do wystawienia, to znaczy się, że żyjemy w jakiejś mierze w „nienormalnym kraju” (cytat ze znanego ministra), a przynajmniej nienormalni są ci, którzy ustanowili takie zasady, ponieważ to naprawdę nie jest normalne, żeby władza wyznaczała ilość kar, jaką zamierza w danym roku wymierzyć swoim poddanym. Tak nie powinno być, to jest po prostu gorzej niż okupacja!

Takich przypadków jest o wiele więcej, można dostać szału jak się poczyta przepisy o postępowaniu egzekucyjnym, wszyscy pamiętają pamiętny traktor, zabrany sąsiadowi dłużnika. Nonsensów w naszym kraju jest o wiele więcej – zły przykład idzie z góry, tak jak traktuje nas rząd, jak traktuje nas władza sądownicza, potem traktują nas banki i inne instytucje w istocie prywatne, ale korzystające z faktu przewagi instytucjonalnej. Przykładowo okazuje się że przez powiatowymi i wojewódzkimi organami orzekającymi o stopniu niepełnosprawności, stale są ozdrowienia – ciężko schorowani ludzie, jeżeli tylko nie leżą z odleżynami na materacach we własnych fekaliach, są przeważnie częściej uznawani jako zdrowi niż, szanowane są ich cierpienia. Jak boli, to nie jest problem w tym państwie, ból przeważnie nie interesuje lekarzy (chyba lekkie nadużycie w tym przypadku) orzeczników. Naprawdę, to że chorzy na raka lub inne choroby rzadkie nie rozrywają się w urzędach publicznych z plecakami pełnymi materiałów wybuchowych to jakiś cud, ponieważ beznadziejność leczenia chorób rzadkich w naszym systemie to po prostu przeważnie wyrok śmierci, przynajmniej tak to wygląda w powszechnym odbiorze.

Na to wszystko nakładają się jeszcze sprawy codzienne, przykładowo Polak nie ma prawa bronić się we własnym mieszkaniu, ani nawet na ulicy jak zostanie napadnięty, spróbuj obywatelu wyciągnąć nóż lub pałkę przeciwko bandytom, którzy cię napadają nawet z maczetami – momentalnie Policja prawie na pewno założy ci sprawę o udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia i jak nie masz dobrego adwokata, a prawie na pewno nie masz, posiedzisz sobie na dołku 48 godzin, chociaż szedłeś spokojnie do domu i zostałeś napadnięty. W naszych realiach to nie ma znaczenia! Najgorzej, jak się człowieku obronisz – np. zabijając bandytę, który wszedł do Twojego domu np. przez okno, żeby kraść lub zgwałcić Ci córkę. Wówczas masz przeważnie zakładaną sprawę w najlepszym wypadku o „skutek”, co to oznacza, lepiej nie myśleć. Sąd będzie badał, jaki mieliście zamiar, czy przypadkiem przestępca nie był do ofiary odwrócony np. bokiem, bo to już może wskazywać, że próbował uciekać itd.

Jednak to wszystko tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia w porównaniu z tym, za jakich idiotów na rzeź i do strzyżenia z pieniędzy mają nas niektórzy politycy. Jak to jest możliwe, że płacimy prawie jeden z najwyższych podatków pośrednich w Europie? My – wynędzniali i na dorobku – utrzymujemy państwo dla bogatej warstwy uprzywilejowanej, która ma się świetnie we własnym sosie, bo płaci podatek liniowy i ma prawie wszystkie koszty życia „wrzucone w koszty” prowadzonej działalności gospodarczej. Konsumenci jogurtów i ubranek dziecięcych utrzymują państwo dla bogatych i sytych deweloperów lub proboszczów w ich limuzynach! Do tego jeszcze ich polityczni opiekunowie, kreowali się na zbawicieli Narodu, broniących Polski i Europy przed „barbarzyńską” nawałą ze Wschodu, podczas, gdy po prostu pozwolili sobie na ryzykowanie bezpieczeństwem państwa i Narodu w imię tak naprawdę nadal nie wiadomo czyich interesów.

Tak dłużej nie może być, to jest stan nienormalny. Nie pozwalajmy dalej się tak traktować rządzącym!

5 myśli na temat “Nie pozwalajmy dalej się tak traktować rządzącym!

 • 2 czerwca 2015 o 07:02
  Permalink

  Kolejny świetny artykuł. Esencja sytuacji w tym kraju.
  W XVIII wieku wyglądało to bardzo podobnie, i wiemy jak się zakończyło.
  No chyba że tym razem rownież taki jest scenariusz biegu wydarzeń…
  Pozdrawiam Autora oraz czytelników.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2015 o 08:09
  Permalink

  Bardzo dobry, mocny i potrzebny głos! Kukizm w pełnej klasie!

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2015 o 16:28
  Permalink

  Może to jeszcze nie Kukizm, ale trzeźwy osąd naszej rzeczywistości.
  Wybrańcy naszego narodu zapominają, że są wybierani głównie po to, żeby zarządzać naszymi WSPÓLNYMI pieniędzmi.
  Dopóki nie sprzężemy tej ICH odpowiedzialności z pieniędzmi, które marnotrawią w ten czy inny sposób – będą unikali wszelkiej odpowiedzialności.
  Jak kapitalizm, to kapitalizm i rozliczanie.
  Inaczej WŁADZA się alienuje.
  Nawet ta “Kukiza”, z czasem się wyalienuje, gdy nie będzie księgowych rozliczeń pokadencyjnych z osiągnięć i strat.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2015 o 16:41
  Permalink

  Czytam wiele artykułów w papierowych na temat bezprawia, stróżów prawa czasami wręcz trudno uwierzyć,że takie sytuacje miały miejsce. Wiele piszą na ten temat dziennikarki z tygodnika “NIE” pani J.S. i pani B.D. Uważam, że o takiej “sprawiedliwości” powinno się pisać jak najwięcej, należy piętnować takie zachowania i od tego jest właśnie Lewica.Te zachowania władz zostały przywleczone zza wielkiej wody.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 10:03
  Permalink

  Świetne artykuły,trafne oceny sytuacji,ale do ilu one docierają?
  Poczytna w społeczeństwie prasa i oglądana telewizja zabije każdą nawet najinteligentniejszą wypowiedź.
  Internauci też nie za bardzo lubią takie rzetelne wypowiedzi.
  Problem w tym,aby dotrzeć do ogółu i uczyć masy odwagi i świadomej obrony przed mafijnym upokarzającym zniewoleniem.

  SZANOWNA PANI – KROPLA DRAŻY SKAŁĘ, JUŻ DOTARŁO DO PANI. ZAPRASZAMY DO REGULARNYCH WIZYT. A SĄDZĄC PO ILOŚCI “TRUDNYCH” WIADOMOŚCI JAKIE OTRZYMUJEMY, RACZEJ DOCIERA… POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.