Nie ma zgody na przymuszanie krajów Unii Europejskiej do przyjmowania uchodźców

Nie ma zgody, nie może być zgody i nie będzie zgody państw członkowskich na przymuszanie krajów Unii Europejskiej przez Komisję Europejską do przyjmowania uchodźców, z którymi nie radzą sobie Włosi. Mowy o tym w ogóle być nie może, już sama dyskusja jest błędem i nie powinno się jej w ogóle prowadzić.

Tak pryncypialne stanowisko należy przyjąć z trzech powodów: po pierwsze zjawisko nasilenia się fali uchodźców z ubogiej Afryki i innych krajów przez Libię do Europy nastąpiło po obaleniu tamtejszego rządu przez państwa Unii Europejskiej, w tym w szczególności Francję, Wielką Brytanię, Włochy i Danię. To oni obalili legalny libijski rząd, przyjazny Unii Europejskiej i zapewniający stabilność Libii. Z tego względu nie może być mowy o tym, żeby skutki neokolonialnej polityki tych rządów, które prawdopodobnie chciały zapewnić sobie dostęp do doskonałej jakości libijskiej ropy w praktycznie nieskończonej ilości – miały ponosić biedne kraje Unii, które chcą żyć pokojowo i nie przeprowadzają kampanii bombardowań sąsiednich krajów (chociaż w znacznym sensie ustami swojego byłego już na szczęście, a ówczesnego niestety ministra spraw zagranicznych ją popierały).

Po drugie – przyjmowanie emigrantów, którzy chcą przedostać się do Europy ze swoich macierzystych krajów na tak masową skalę, jeszcze tylko pobudzi te procesy, co spowoduje poważne problemy demograficzne w krajach pochodzenia. W ten sposób Europa nie rozwiązuje żadnego problemu, ani tych ludzi, ani tych państw, ani swojego. Przyjmowanie masy uchodźców (poza uzasadnionymi przypadkami ludzi uciekających przed prześladowaniami) to wielki polityczny, ekonomiczny i humanitarny błąd!

Po trzecie – zagrożenie terrorystyczne wynikające z gróźb islamskich organizacji terrorystycznych jest realne i prawdziwe, nie można go lekceważyć. Odmienność kulturowa przyjezdnych po postawieniu stopy na kontynencie europejskim – może być pożywką dla radykalnych organizacji terrorystycznych i ich działań. Dlatego nie może być mowy o przyjmowaniu emigrantów przynajmniej do póki, problem terroryzmu nie zostanie rozwiązany. NIKT NIE MOŻE WYMAGAĆ OD NAS PRZYJĘCIA ZAGROŻENIA TERRORYZMU DO WŁASNEGO DOMU!

Unia Europejska to Wspólnota państw, oznacza to że suwerenem w unijnej przestrzeni terytorialnej są rządy państw a nie Komisja Europejska, nie utworzyliśmy federacji! Do póki się to nie stanie, nie ma mowy o żadnym przymuszaniu poszczególnych rządów do jakiegokolwiek zachowania się. Każdy kraj prowadzi własną politykę imigracyjną, oczywiście wiadomo, że nie ma żadnych przeszkód jeżeli chodzi o przemieszczanie się osób w ramach Unii Europejskiej – w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń poza traktatowymi, jednakże przyjezdnych zza granicy Unii można i trzeba traktować inaczej, przede wszystkim – radykalnie normując ilość przyjezdnych z prawem tymczasowego lub stałego pobytu z tego prostego powodu, ponieważ to są koszty, a koszty te muszą ponosić obywatele-podatnicy, a chyba nie trzeba nikogo przekonywać że szczególnie nie mają na to ochoty.

Unia Europejska zamiast rozprawiać o smutnej doli uchodźców powinna przede wszystkim podjąć działania – dyplomatyczne i policyjne, mające na celu przeciwstawienie się zorganizowanej mafii terrorystyczno-przestępczej, która odpowiada za wysyłanie ludzi przez Morze Śródziemne w warunkach stanowiących szczególne ryzyko dla ich zdrowia i życia. Dodatkowo należy bardziej izolować granicę morską, nie dopuszczając tych statków/łodzi – do brzegów Unii Europejskiej, a przechwyconych/uratowanych uchodźców odstawiać ponownie na brzeg w Libii. To samo należy zrobić z ludźmi, którzy już nielegalnie dotarli do Europy i nie mają szans na legalizację statusu ze względów prawnych.

Jeżeli ktoś myśli inaczej – proszę się zastanowić jaką mamy ofertę dla tych nieszczęśliwych ludzi? Przecież ciążenie migracyjne w znacznej mierze wynika właśnie z przekonania kolejnych o sukcesie poprzedników, o ryzyku przemytnicy nic nie mówią, albo niewiele – NARAŻAJĄC ŻYCIE TYCH NIESZCZĘŚNIKÓW. Nie możemy się do tego przyczyniać, a czynimy to przyjmując tych, którzy przeżyli morską podróż. O ofiarach nikt nie pamięta? Problem polega jednak na tym, że nawet najbogatsze kraje nie mają dzisiaj dla tych ludzi żadnej oferty, w Europie nie ma już fabryk przyjmujących niewykwalifikowaną siłę roboczą! Te czasy minęły do początku lat 80-tych! Potem rozpoczął się okres deindustrializacji, który trwa. W praktyce to oznacza, że nadwyżki ludzi – często obcych kulturowo, bez szans na integrację ze społeczeństwami krajów Unii (co można stwierdzić na podstawie dotychczasowych doświadczeń integracyjnych licznych mniejszości w państwach zachodnich) – należałoby subsydiować socjalnie. Proszę się teraz zastanowić – o ile zgodzicie się państwo na podwyższenie podatków, a na ile na zmniejszenie przywilejów socjalnych? Niestety w Europie jak się chce mieszkanie, to nie bierze się i nie lepi ziemianki w której się mieszka, albo nie suszy się cegieł na słońcu, tylko idzie się do banku po kredyt na 35 lat – mając prace. Kto da i w imię czego tym ludziom mieszkania? Osoby biorące kredyty na całe życie – mają finansować „prawa” dla ludzi, którzy przyjeżdżają do Europy i tym samym faktem swojego istnienia wymuszają na rządach obdarowywanie ich przywilejami socjalnymi? Poza tym np. w Polsce jest kwestia równości wobec prawa – czy taki uchodźca przeżyje za kwotę równą rencie minimalnej, która jest niższa od pensji minimalnej? Czy można mu dać więcej niż daje się polskiemu renciście? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie?

Być może zmanierowany i genderowy Zachód był na tyle głupi – po prostu nazywajmy rzeczy po imieniu, żeby się w takie coś wątpliwego moralnie wpakować. Jednakże Europa Centralna i Wschodnia rządzi się zupełnie innymi prawami, tutaj jak nie pracujesz to nie jesz. Po prostu! A pracy nie ma! Reżyserami tych zasad są zarządcy kapitału z Zachodu, dla których ten region pracuje. Nie ma po prostu mowy o tym, żebyśmy mieli dzielić się z kimkolwiek naszą biedą. Doskonale powinni to rozumieć Włosi, którzy z powodów politycznych zdecydowali się dać prace swoim obywatelom w pewnym koncernie motoryzacyjnym we Włoszech, niż lokalizować inwestycję w Polsce, gdzie już to obiecali.

Rząd MUSI zająć się PROBLEMEM tak zasadniczo, żeby go rozwiązać zanim powstanie, inaczej Platforma Obywatelska może sobie zapomnieć o jakimkolwiek miejscu w parlamencie, ponieważ Polacy nie mają najmniejszego zamiaru dzielić się swoją biedą. Jednakże jest oczywistym, że Ci ludzie wymagają pomocy i tej pomocy należy im udzielić – najlepiej poprzez opłacenie im podróży w bezpiecznych i komfortowych warunkach do kraju pochodzenia, jak również udzielenie wsparcia – tam na miejscu, najlepiej poprzez odpowiednią edukację i rozwijanie kontaktów handlowych – przynajmniej tam, gdzie to możliwe. Poza tym, nie ma możliwości przyjmowania masowo uchodźców do Europy. Nie ma na to ani pieniędzy, ani przyzwolenia społecznego, nawet w poddanych praniu mózgów społeczeństwach Zachodu, a co dopiero biednej Europy Centralnej i Wschodniej. Proszę się dobrze zastanowić – dlaczego Ci wszyscy ludzie wybierają Morze Śródziemne i Europę, a nie tak bliską większości z nich kulturowo i cywilizacyjnie Arabię Saudyjską, do której jest o wiele bliżej przez ciepłe Morze Czerwone?

18 myśli na temat “Nie ma zgody na przymuszanie krajów Unii Europejskiej do przyjmowania uchodźców

 • 15 maja 2015 o 07:33
  Permalink

  Głównym sprawcą wydarzeń są USA niech więc ich zabierają,mają doświadczenie z Wietnamczykami a być może i z Ukrainą.

  Odpowiedz
 • 15 maja 2015 o 08:09
  Permalink

  Bardzo ciekawy punt widzenie! Najbardziej daje do myślenia pytanie postawione wytłuszczonym drukiem w zdaniach zamieszczonych na końcu artykułu. No właśnie, dlaczego nikt w UE na tak zasadniczą kwestię nie odpowie?

  Odpowiedz
  • 15 maja 2015 o 19:17
   Permalink

   Odpowiem pytaniem na pytanie, kto jest odpowiedzialny za wojny w krajach z których ludność cywilna ucieka z obawy przed utratą życia?, wielokulturowość nie sprawdziła się w samej UE a co dopiero ludzi z różnych kontynentów, współczuję emigrantom z innych kontynentów dla nich jest to również ogromny stres. Uważam, że powinno być coraz więcej otwartych tekstów, że zarządzanie chaosem to polityka Zachodu czytaj USA.

   Odpowiedz
 • 15 maja 2015 o 09:30
  Permalink

  Każdemu kto popierał operacje obalenia Kadafiego pluje osobiście i każdemu z osobna w twarz.A było takich wielu, często poukrywanych pod Polsko brzmiącymi nazwiskami jak ccccc,ccccc itp.

  Odpowiedz
  • 15 maja 2015 o 18:11
   Permalink

   Choc to b.wulgarne a pluje razem z panem / pania !!!
   Talent polityczny i wiedza pozwolila Kadafiemu scalic sklocone, feudalne rody islamskie, podniosl stope zyciowa ludzi w takich cholernych, goracych ( 50 -60 °C ) i piasczystych warunkach naturalnych wielokrotnie, dopuszczal wszelakie miedzynarodowe kultury np.szkoly niemieckie, francuskie, wloskie it’d do wolnej pracy w Libii, do prac archeologicznych i innych
   .naukowych, za czaso PRL wzorowr stosunki z Polska i wspolpraca inzynierska na b.zaawansowanym piziomie ( budowa ujec wody, kanalizacji, budowli rozmaitych…)

   Odpowiedz
  • 15 maja 2015 o 18:52
   Permalink

   …c.d.
   Kadaffi doslownie wyrzucil ang., amer., fran., wloskie wojska, zakazal budowanie militarnych baz w Libii, stad wujek za oceanu byl na niego wscuekly i powiedzial to “terrorysta”, mimo ze to z t. nie ma nic wspolnego !Wyrzucil tez Muedzynarodowy Fundusz Walutowy ii w obliczu bandyckiego wykirzystywania Afryki (kradziez zloz naturalnych i sily roboczej oraz dobr kultury ) i jej straszliwego zadluzenia u bylych kolonizatorow chcial przez zalizona AFRYKANSKA UNIE GOSPODARCZA A POZNIEJ POLITYCZNA zjednoczyc ten kontynent i pracowac.nad poniesieniem stopy zyciowej jej obywateli, niezaleznue od UE, wujostwa itd.przede wszystkim bez baz militarnych za oceanu.UNIE AFRYKANSKA z uwagi na duze przychody ze sprzedazy ropy naftowej i gazu finansowal sam innym b.b.biednym panstwom afrykanskim, chcial nawet sfinansowac nowe ugruntowanie panstwa w zach.czesci Sahary (Toureq) , zagarnietej przez Hiszpanie i Marokko id ok.40 lat, mysle , ze sie w Polsce o tym nawet nie mowi ! ? Bardzo pozytywna postac ten Kafaffi, patriota CALEJ AFRYKI. i wielka jej nadzieja !!!Tak go wykonczyli, sklocili do cna wszystkie plemionna i rody arabskie i inne , beznajdziejna sytuacja, kompletny rozklad panstwa …i nie ma zadnego autorytetu, ktory mogl go zastapic …takie oto ‘demokratyczne” interwencje niesie wujek za oceanu i UE, mimo , ze w UE tak naprawde wiecej niz 60% ludzi nie ma pracy i hest niedozywionych, a ukradziony tym 60% majatek dorobkowy wydaje UE na wojny i przewroty faszystiwskie na Ukrainie i gdzie inndziej, kradnie przez oplacone zkorumpowanym rzadom kwoty polowowe. ryby z nabrzez morz i niszczy subwecjowanymi przez UE produktami rolniczymi i tekstylnymi rodzimy przemysl afrykanski, tak, ze ludzie z glodu i z uwagi na “wyrzucenie” z ziem ojcow przez firmy eksploatujace ( kradnace ) zloza naturalne uciekaja na detkach, “lupinach” ze starych desek i trzciny do UE , gdzie zyja bogacze, ktorzy im wszystko codziennie kradna ..ONZ / Komisarz do spraw emigracji i repartiacji musi znalezc reguly, jak trzeba uregulowac modus vivendi, by ludzie nie uciekali i mogli zyc i muec jedzenie i picie na ziemi ojcow.. i miec nadzieje na lepsze jutro …Z uwagi na katastrofy ekologiczne np zatoniecie rozmaitych regionow np.wysp trzeba cos z tymi ludzmi zrobic .,, Prosze sprawdzic jak bestialsko postepuje Australia, ktora ma mnostwo niezasiedlonych terenow …nawet 1 osoby z tonocych Malediwow nie przyjmie ..ONZ musi dzialac nakazowo i grozic utrata statusu przynaleznisci do ONZ i SWIATOWEJ ORGANIZACJI HANDLIWEJ, WHO, UNESCO it’d, innaczej nic sie nie uda, a zwykli ludzie beda swiadkami niebywalych tragedii, ti jeszcze przed nami ….!!!!

   Odpowiedz
   • 15 maja 2015 o 19:45
    Permalink

    Na temat Unii Afrykańskiej i na temat własnej waluty czytałam kilka artykułów były w podobnym stylu, zachowanie niezależności jest nie na rękę, możemy się umówić “mocarstwu” zza wielkiej wody.

    Odpowiedz
   • 15 maja 2015 o 22:54
    Permalink

    Ech chyba czas pani dorosnąć, bo żyje pani w świecie swoich dziecięcych złudzeń. Przyjęcie kogokolwiek gdziekolwiek to automatyczne wydatki z budzetu, przestępczość, prostytucja, bezdomni, bezrobotni, inna kultura, postawy roszczeniowe, inne zwyczaje. Kto się osiedli na australijskich piaskach? Pójdą do miast, na social. Kto chce zwiększać bałagan we własnym kraju? Najlepszy przykład – film “Pojutrze” gdzie północne USA całe zamarźnięte i ludzie uciekają na południe. I co musiał zrobić prezydent USA żeby Meksyk wpuścił potrzebujących Amerykanów do siebie? Anulował całe zadłużenie, inaczej meksykańcy by strzelali na granicy. Bo takie jest życie. Może się to zmieni jak szlak wszystko trafi.
    Malediwy to dis mały pryszcz, za chwilę moment zaczną się problemy klimatyczne związane m.inn. z zanikającym Golfsztromem i nadchodzącą małą epoką lodowcową. Podobno jedyny obszar który wyjdzie obronną ręką z tych zmian to centralna Azja. Dziś już powstają plany jak tam przesiedlić ludzi z Europy a Rosjanie pokazują faka. To dopiero będzie jazda.
    Co do Kadafiego – Amerykanie go wykończyli bo chciał zacząć sprzedawać ropę za Euro a nie za Dolary. I to był powód.

    Odpowiedz
 • 15 maja 2015 o 13:46
  Permalink

  A by się wydawało że sprawę (technicznie) można rozwiązać w miarę prosto – wszystkich nielegalnych imigrantów którzy dotrą do Europy *bo wszak strzelać nie będziemy) skierować do obozów pracy. Dzięki temu, koszty związane z pobytem nielegalnego powinny zostać zredukowane do minimum, w ideale do zera. Z obozu jest tylko jedno wyjście – z powrotem do kraju z którego nielegalny przybył. Za wszystko w obozie trzeba płacić – za spanie, jedzenie, opiekę medyczną. A jest czym płacić bo trzeba pracować i się zarabia. Ostatecznie, jeśli ktoś będzie miał małe potrzeby, poniżej kosztów utrzymania to może nawet zabrać kasę do domu. Można też zastosować jakąś formę naboru imigrantów (w ramach puli imigracyjnej) dla poszukiwanych w Europie zawodów (na zlecenie konkretnego państwa które później przyjmie takiego imigranta – np. lekarze, nauczyciele, technicy itp. Ale wtedy państwo które zgłosiło zapotrzebowanie musi się zaopiekować taką osobą tak prawnie jak i socjalnie przyjmując za nią odpowiedzialność).

  Odpowiedz
  • 15 maja 2015 o 19:28
   Permalink

   @dym i lustra
   czy to ma byc ( w b.zlym guscie ) zart i pyta pan / pani o droge ?
   Lekarze, nauczyciele, technicy sa potrzebni w panstwach z ktorych pochodza, to sa ich elity i musza budowac tam “lepsze jutro”, ich wyksztacenie zaplacili ci biedacy co Panu/Pani wpada do glowy, najafl sie pan jakiegos ziela i jest Pan /Pani w “fantastycznym transie”, za kazdego wyemigrowanego absolwenta szkol wyzszych, srednich i zawodowych powinna W.Brytania, RFN i inne panstwa Polsce zaplacic pieniadze.za wyksztalcenie , to.olbrzymi koszt podatnika i rodzin tych osob, nastepnie za brakujace skladki w ZUS-ie, w KASIE RENT I EMERYTUR …cos Pan /Pani taki zabawny w tych sprawach, a kto ma pielegniwsc i zyc z seniorami np.w Polsce lub w Afryce, w Grecji. w Rumunii (straszliwe problemy …), gdyz wszyscy mlodzi wyemigrowali …
   2.
   NIE MA PRACY BY DAC JA TYM UCHIDZCOM W “OBOZACH PRACY “, gdyby byla praca to 60% ludnisci z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Rumunii, Bulgarii, Polski, Niemuec,Francji, Moldawii itd.itd. dobrowolnie by sie “zaciagnelu” do takiego “obozu pracy” by miec wyzywienie i prycze do spania …
   Co to za pomysly z MARSA czy jak ? Gdzie Pan/Pani zyje i czego slucha i co oglada ? Prosze mu wybaczyc, ale komentarz Pana/Pani to czysta prowojacja .

   Odpowiedz
   • 15 maja 2015 o 20:40
    Permalink

    Tekst “lustra i dymu” (lub odwrotnie) jest celowy, zatem odpowiem w podobnym stylu, być może “dym i lustro” (lub odwrotnie) to emigrant i pisze z własnego doświadczenia.

    Odpowiedz
   • 15 maja 2015 o 22:39
    Permalink

    Sorry, ale wolałbym “prowokację” od “prowojacji” 🙂
    Ale ad rem.
    Wychodzimy z założenia że każdy ma wolną wolę co do miejsca gdzie chciałby przebywać. Kwestia możliwości realizacji tej woli. Jeżeli ktoś (nie ma znaczenia jego status społeczny, wyznanie, preferencje seksualne czy wykształcenie) chce mieszkać w Europie to pakuje się na balię i płynie przez MŚ (oczywiście upraszczam). Oczywiście nie ma wizy pobytowej więc jest tzw. nielegalnym imigrantem. W Europie ląduje w obozie pracy. Obowiązkowo i przymusowo. Jak zaproponowałem, droga jest w tylko w jedną stronę – z powrotem do domu (lub w inne miejsce które wyrazi chęć przyjęcia go). Można skorzystać z furtki ale – warunki skorzystania określa Europa. Potrzebujemy informatyków? Nie ma? To innych nie wpuszczamy. A dlaczego rzeczony wcześniej (domyślny) informatyk ucieka do Europy? A że Europa go nie zapraszała – musi ponieść tego konsekwencje. Uciekł z Libanu? Bo miał długi? Bo zginęła cała jego rodzina? Bo był prześladowany np. ze względów religijnych? Możliwe, ważne że swoim postępkiem wyraził swoją wolę, chęć dotarcia do Europy. Europa nie odeśle do z powrotem wbrew jego woli (pod warunkiem że będzie w stanie ponosić koszt swego pobytu w obozie) czyli zapewni mu bezpieczeństwo i to jest ludzki, humanitarny (chrześcijański) wymiar tej opcji. Jeśli imigrant nigdy nie opuści obozu (umrze) zostanie skremowany a jego popioły rozsypane w morzu. I taka procedura postępowania powinna być znana wszystkim którzy zdecydują się uciekać do Europy. Można oczywiście ustanowić legalny kanał przyjazdowy ale i tak każdy trafia do obozu. Pozostaje do rozważenia kilka szczegółowych spraw ale byłby to system który z jednej strony pomoże uciec tym ludziom sprzed zagrożeń a z drugiej zabezpieczy Europę przed zalewem imigrantów. Zapewnienie nie byłby idealny ale lepszy od tego co jest (i zapewne będzie) stosowane.
    Proszę pamiętać że rozmawiamy o ludziach którzy i tak przedzierają się do Europy. A nikt nie będzie wydawał pieniędzy na ich utrzymanie w obozach przejściowych. Europy już na to nie stać. Jak neo dojdą do władzy w Europie to (może) zacznie się strzelanie na morzu do tych balii. Dlatego moje rozwiązanie jest rozsądniejsze. Oczywiście kwestia gdzie te obozy zlokalizować. Pytanie skąd praca dla tych ludzi – może swoista strefa gospodarcza (zwolnienia podatkowe, minimalne stawki zatrudnieniowe). Proszę pamiętać że pobyt w takim obozie TO PRZYWILEJ. Inna opcja to pozostanie we własnym kraju i robienie tam porządków.

    Odpowiedz
   • 16 maja 2015 o 04:49
    Permalink

    “@ dym i lustra”, 15.05’2015,22:39
    Wiesz pan co , mam dla pana swietna propozycje , zwerbuj sie pan do takiego obozu pracy z nielegalnymi emigrantami jako KAPPO lub BLOCKWART , zdaje sie b.by odpowiadalo by to pana poziomowi i wyksztalcenia i inteligencji !!!
    Takich glupot rodem z sciente fiktion komiksow jux dawno nie slyszalam, kompletnie “unqualifiziert”,/niewykwalifikowanie !!! Takie obozy UE sa juz od b.dawna na poludniu Hiszpanii, w Niemczech to pi pare w kazdej Federacji/ Bundeslandzie , na takie komentarze-dyrdymaly jest mi mojego czasu na ziemi absolutnie szkoda …gorzej niz dno !!!

    Odpowiedz
 • 15 maja 2015 o 20:27
  Permalink

  Należy wziąć wzór z postępowania władz Australii wobec nielegalnych emigrantów.
  Autor ma rację, że tę falę wywołało WYZWOLENIE Libii …

  Odpowiedz
  • 16 maja 2015 o 05:05
   Permalink

   A propos postepowania wladz Australii, ktora strzela na morzu do emigrantow …rozne NGO organizacje zawiadomily juz WHO i ONZ i inne. org. zaraz za granica wod przybrzeznych Austrslii wielkue dyeany z. rozkladajacych sie trupow, lada chwila dojdzie do epidemii AIDS, Hepatitis “C” i innych b.groznych chorob infekcynych, gdyz np.tzw.”retro-wurusy” AIDS, Hepatitis “C” zyja w bialku ludzkim i stworzen morskich np. “Frutti di mare”/muszle, i inne …, ktore to ludzie na calym swiecie jedza i czesto na surowo…az co to za rozwiazanie
   problemu ???
   Australia placi biedakom z osciennych malych wysp za prowadzenie”obozow”, jak wyzej bestia inteligencji ” @dym i lustra” opisuje, ostatnio b.b.biednej i wymeczonej wojna Kambidzy, zamiast zmuenic poltyke zagraniczna i poltyke zlodziejstwa zywnisci i surowcow naturalnych

   Odpowiedz
  • 16 maja 2015 o 05:13
   Permalink

   …c.d.
   zamiast radykalnie zmienic polityke zagr. w stosunku do panstw z ktorych “uciekaja” ci ludzie …
   Co.Pan na to, jak David Cammeron w W.Brytani Polakow wsadzi do obozu dla emigrantow a nowych emigrantow z Polski kaze ostrzeliwac z broni , jak ci w Australii ???
   Analigicznie postepowanie w stosunku di polskich emigrantow w Niemczech, Norwegii, Islandii …no, podoba sie to Panu ???

   Odpowiedz
  • 16 maja 2015 o 19:00
   Permalink

   W Parlamentarnym Zespole do Spraw Kultury i Tradycji Łowiectwa zasiada 7 posłów, większość z nich to zadeklarowani myśliwi, to drobna uwaga a zbieżność skojarzeń przypadkowa.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.