Nie ma wątpliwości – przewrót w Platformie Obywatelskiej postępuje

Nie ma żadnych wątpliwości, oto bo postępuje pełzający przewrót w Platformie Obywatelskiej, albo ktoś się uparł i otwarł teczki – strzelając nimi w kolejnych ministrów lub ministry. Skala przetasowania w gabinecie pana premiera Donalda Tuska zaczyna zaskakiwać i nie da się jej ukryć nawet w mainstreamowych mediach. O ile Sienkiewicz czy Biernacki – byli merytoryczną koniecznością w wyniku zaistniałych, przyznajmy to – medialne dziwnych sytuacji, to po co strzelać w ministrę Muchę? Przecież każde dziecko wie, że ona nie jest na serio, zresztą sama mówiła że nie zna się na sporcie! Jednakże skala zastanawia, bo strzelanie zegarkami w ministra Nowaka może się skończyć niezłą aferą wokół rządu, która może także wizerunkowo premiera kosztować kolejne procenty poparcia, a z tym poparciem robi się coraz dramatyczniej. Jarosław Kaczyński przestał się wypowiadać publicznie i od razu automatycznie rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, bo ludzie mają dość bierności i byle jakości Platformy Obywatelskiej!

Jednakże niedawna wypowiedź pana Grzegorza Schetyny w pewnym mainstreamowym kanale szlamowym prowadzonym przez znaną dziennikarkę polityczną, głównie z tego że jest znana – nie tylko zaskoczyła, nie tylko zbulwersowała, ale to było już plucie we własne gniazdo, albowiem na podstawie banalnego domniemania niewinności – można by próbować panią Muchę wybronić, mówić że to urzędnicy, ewentualnie że chodziło o kulturę, albo o przetestowanie stadionu w innym celu – na żywo, w akcji. Cokolwiek każdy sztab dwugłowych PR-owców może politykowi tej rangi co pan Schetyna wymyślić jako reakcję na wydarzenia w kilku wariantach w godzinę. Niestety, pan Schetyna powiedział to co myśli w sprawie utopienia publicznej kasy w głupim koncercie – nie ważne kogo – każdy normalny i zdroworozsądkowo myślący człowiek! Czy to jest wypowiedzenie posłuszeństwa premierowi Donaldowi Tuskowi? Już takie ostateczne? Chyba nie, bo sprawa jest o wiele bardziej błaha od zabawy Mira, Zdzicha i Zbycha, czy kogo tam wtedy dziennikarze nie wytropili! No a reakcja jak na słonia! Tymczasem pan Schetyna w istocie upolował Muszkę!

Jeżeli przyjmiemy teorię spiskową, możemy zgodzić się z faktem, że ktoś ma złe zamiary wobec pana premiera i powoli – ministrę po ministrze – zaczyna mu odstrzeliwać jego kręgle. Jednakże ponieważ to jest Polska i wszystko – nawet pancerne brzozy są możliwe, musimy przyjąć też za uprawnioną hipotezę, że to pan premier zlecił to ostre strzelanie ostrą amunicją z dział do tarczy przy Alejach Ujazdowskich!

Przecież to powinno budzić zainteresowanie nawet laików – jak to jest możliwe, że rząd, który naprawdę niewiele a w zasadzie nic nie robi przez 6 lat – nagle praktycznie w ciągu miesiąca ma zmianę części kluczowych osób ze składu a mirabelki ktoś z niego wytrąca jak zawodowy sadownik!

Nie ma jeszcze możliwości definitywnie określić czy mamy do czynienia z kampanią przeciwko Tuskowi, czy też pan premier chce – nie tracąc opinii dobrego wujka pozbyć się najbardziej nieudolnych i problematycznych współpracowników. To się okaże tak jak zawsze, czyli po jakimś czasie.

Obecnie najbardziej na tym zamieszaniu zyskuje opozycja, ponieważ nic nie musi robić a poszczególni ministrowie się sami podkładają i to jeden praktycznie pod sankcję prokuratorską a druga pod zarzut niegospodarności i nieprawidłowego wykorzystywania środków publicznych – to też przestępstwo jak się wyda środki publiczne na coś, czego się nie da opisać odpowiednio paragrafami budżetowymi!

Nie ma cudów, rząd straci – miejmy nadzieję możliwie szybko kolejnych dwóch ministrów i bardzo dobrze się stanie, być może nie nastąpi wakacyjny okres uspokojenia, tylko będziemy mieli czas nasilenia się politycznej walki. Przecież o coś logicznego musi tutaj chodzić, a na pewno za takie coś można uznać – próbę osłabienia premiera, jaka jest właśnie dokonywana z premedytacją na naszych oczach.

Słaby premier, będzie już tylko obciążaniem dla Platformy Obywatelskiej, zresztą ta partia do dzisiaj nie rozliczyła się z wcześniejszego partacza z którym się utożsamia.

Jedna myśl na temat “Nie ma wątpliwości – przewrót w Platformie Obywatelskiej postępuje

 • 12 maja 2013 o 20:07
  Permalink

  Co Pan @Autorze znowu kręci się wokół Pani Ministry Muchy?
  To ładna kobieta jest i tyle.
  A przewrotu żadnego nie będzie.
  Nie będzie, bo to partia bez zasad, więc nie ma co łamać i przewrotów robić. Są gry i zabawy salonowe ustalane według kaprysów LIDERA, który realizuje leninowski model partii z tzw. CENTRALIZMEM DEMOKRATYCZNYM. Kto uważa inaczej, niech to na podstawie Statutu PO i Praktyki politycznej w tej partii – udowodni!
  Nic się nie dzieje.
  Tylko fakty medialne.
  Żeby dziennikarze mieli na chleb, a gawiedź – uciechę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.