Polityka

Nie ma takiej Europy o której marzą imigranci

 Czy znajdzie się ktoś z unijnych polityków, jak również polityków narodowych, kto byłby w stanie powiedzieć głośno i donośnie wszystkim, że Europa nie jest rajem! Co więcej, powiedzieć imigrantom, że nie ma takiej Europy, o której marzą? Nie czekają na nich wielopoziomowe mieszkania, domy z ogrodami, w których rosną pomarańcze, nie czekają na nich otwarte uniwersytety! Co więcej nie ma dla nich miejsc pracy, – ponieważ praca dzisiaj w Europie jest przywilejem! Natomiast czekają na nich koszty życia, o których nie słyszeli, standardy zupełnie inaczej definiowane od standardów w ich krajach. W końcu nie czekają na nich tutaj bojący się ich ludzie. Bojący się o swoje przywileje socjalne, swoją pracę, bezpieczeństwo dziecka w szkole. Po prostu nie ma dzisiaj w Europie warunków do przyjęcia imigrantów, ponieważ nie ma ani gdzie ich zakwaterować, ani nie ma dla nich pracy, żeby mogli sami stworzyć sobie rzeczywistość.

Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca jakby się nam wydawało. Otóż, na przeszkodzie do pokojowego i bezpiecznego trwania Europy jak zawsze stają Niemcy – najwięksi budowniczowie Europy, mający tą wadę, że jeżeli pozostawi się ich samych ze sobą, to mają autodestrukcyjne myśli. Już tak bywało nie raz i ten wielki Naród popadał, albo w szaleństwo ksenofobii, albo tak jak dzisiaj widzimy – jego elity wpadły w szaleństwo afirmacji poprawności politycznej. Jednak to wszystko nie jest przypadkowe. W niemieckiej dyskusji publicznej od kilku lat istnieją udokumentowane stanowiska bardzo poważnych instytucji mówiące o tym ile to milionów imigrantów z poza krajów Unii Europejskiej będą potrzebować Niemcy. Jednym z przykładów takiego niemieckiego myślenia jest dokument: „Zuwanderungsbedarf aus Drittstaaten in Deutschland bis 2050 Szenarien für ein konstantes Erwerbspersonenpotenzial – unter Berücksichtigung der zukünftigen inländischen Erwerbsbeteiligung und der EU-Binnenmobilität“; autorstwa J. Fuchsa, A. Kubisa, L. Schneidera z 2015 roku powstałego nakładem Bertelsmann Stiftung. Warto dodać, że autorzy to naukowcy z dziedzin zajmujących się rynkiem pracy, szkoleniem zawodowym i ekonomią. Źródło: Bertelsmann Stiftung tutaj]. Dokument jest w języku niemieckim (podsumowanie po angielsku), ale warto go pobrać i sobie przejrzeć. Po pierwsze dla zapoznania się z metodologią opracowywania tego typu dokumentów, odzwierciedlających profesjonalizm myślenia, a po drugie – są tam liczby, można opisy do nich sobie przetłumaczyć. Kluczowy wniosek z tego dokumentu to stwierdzenie zawarte już w słowie wstępnym do dokumentu. „Ohne Zuwanderung wird aber das Erwerbspersonenpotenzial in Deutschland bei konstanten Erwerbsquoten bis zum Jahr 2050 um rund 16 Millionen Menschen und damit um 36 Prozent zurückgehen.“ [Źródło j.w. s. 1] W wolnym tłumaczeniu znaczy to mniej więcej tyle, że do 2050 roku bez imigracji – ilość osób zdolnych do pracy w Niemczech zimniejszy się o 16 mln tj. 36% ich potencjału. Tego typu dokumentów analitycznych w Niemczech jest więcej, to wydany przez jeden ze znamienitszych podmiotów zajmujących się tam gospodarką i bardzo świeży, bo z 2015 roku! Nikt tutaj nie twierdzi, że Niemcy wykorzystali swoją szansę, na zdobycie imigrantów, których i tak potrzebują, a przy okazji spletli wiązkę celów, wśród których znajduje się nawet możliwość obcięcia solidarności unijnej wobec krajów Europy Środkowej. Na to jesteśmy – póki co – za malutcy, wnioski jednak wyciągnijcie państwo sami, macie do tego swoje autonomiczne prawo.

Nie można się więc dziwić, że nikt w Europie nie ma odwagi powiedzieć głośno, tego że ci ludzie nie są w Europie oczekiwani w rozumieniu socjalno-bytowo-ekonomicznym. Takie są fakty, ludzie w Salzburgu spali wczoraj w parkach, jeszcze tam nie jest zimno, a ostatnie dni to ocieplenie pogody w tamtym rejonie Europy.

Widać zarazem skalę zachodniej, w tym zwłaszcza niemieckiej hipokryzji, w której fechtują fałszywie pojmowaną solidarnością, prawdopodobnie w ten sposób, żeby mieć możliwość trzymać w dyscyplinie ludzi, których przyjmą, albowiem kto chciałby być wydalony z ultra bogatych Niemiec do biednej Polski? Jeżeli dzisiaj ludzie wolą tam spać pod gołym niebem, wierząc w to, że przyszłość będzie dla nich tam najlepsza z możliwych. Ich wymarzona Europa, specjalnie stworzona dla nich, bo teraz nie ma tej Europy, o której marzyli i marzenie, o której przygnało ich przez wszelkie niebezpieczeństwa z tak daleka.

Wszystko można zrozumieć tylko, dlaczego w tym wszystkim jest tyle hipokryzji, tyle oskarżeń wobec nas, czynienia z nas gorszych ludzi? To jest bardzo ciekawe, dlaczego to się dzieje i dlaczego to ma miejsce. Czy Niemcy nie potrafią zrobić czegoś sami, w taki sposób żeby przy okazji nie burzyć innym świata? Teraz niech oczekują wdzięczności od swoich nowych współobywateli, bo Europa – albo jest nimi zirytowana (były prezydent Francji pan Nicolas Sarkozy mówił żeby pamiętać, że jest jeszcze Afryka!), albo znowu zaczyna się ich bać – jak Europa Środkowa. Przy czym oceniając sytuację z polskiej perspektywy, o wiele lepiej było poznać niemieckie prawdziwe intencje, co do naszych relacji i ich rozumienie z niemieckiej strony – w takiej sytuacji, która jak do tej pory w zasadzie szczęśliwe nas omija, niż np. jak przyjechałyby do nas czołgi z kraju trzeciego, niekoniecznie mile widziane przez wszystkich Polaków.

9 komentarzy


 1. NIE MA TAKIEJ EUROPY, O KTÖREJ MARZA IMIGRANCI

  NIEMCY NIE POTRAFIA ZROBIC NICZEGO SAMI, BY PRZY OKAZJI NIE BURZYC INNYM SWIATA,oni zawsze i wszedzie czynia to rekami i za pieniadze innych, pokrzykujac “schnell”, “schnell”, tzw.syndrom kappo / zespol kappo !!!

  Juz przed ca.50-ciu laty istnialy rozmaite badania naukowe z zakresu polityki, ekonomi swiatowej, socjologii, psychologi militarnej, udawadniajace, ze jesli liczba ludnosci RFN wzrosnie ponad 50mln ludzi (= przewyzszy liczbe ludnosci Francji ), co mialo juz miejsce przed zjednoczeniem Niemiec grozi to III WS, rozwoj gospodarczy i struktury wladzy sa doslownue autimatyzowane, np.wyroki sadowe sa w czesci pisane przez komputery, np.ten system zostal sprzedzny Polsce: CENTRALNY SAD UPOMNIENIOWY ( ?-moje prywatne tlumaczenie)W LUBLINIE , pociagi netra np.w Norymberdze od lat nie maja “kierowcy ” lokomotywy, pociag metra “prowadzi” komputer…, wlasnie b.b.intensywnie jest wprowadzany samochod osobowy bez kierowcy ( !), prosze zerknac do internetu, wlasnie otwarly sie wrota corocznego AAF ‘AUTOMOBIL AUSTELLUNG FRANKFURT/MAIN =WYSTAWA SAMOCHODOW, co tam sie dzieje, jakie to”osiagi” =wariactwa techniczne sa prezentowane, mocno trzeba by sie zastanawiac czy sie smiac czy plakac itd.itd.”wiecej, szybciej, Niemcy”, spadla by liczba ludnosci Niemiec, spadlo by zagrozenie nowej wojny w Europie, jak ex-kanclerz Niemuec Helmut Schmidt ( obecnue ma 94 lata ) mowi i mowi: Nuemcy potrzebuja UE , by sie sami przed soba i wlasnym rozwojem chronic !!!!!
  Jeszcze za EWG ( Europeska Wspolnota Gospodarcza ), RFN za pieniadze kupowala sobie nowych obywateli np. w Rumuni z Siedmiogory i innych regionow, za “glowe” placilu Causescu cos 10.000 DM+ inne jeszcze dodatju, ci tzw.”AltAussiedler” otrzymywali b.b.wysokie odszkodiwania za tzw.”utrate majatku “, podobnie bylo ze Slazajami z Polski, nie wiem czy byli “tansi”, ludzmi z Czech i Moraw, z Alzacji i Lotaryngii , z Ukrainy i z Rosji (tzw “WolgaDeutsche”), co oni tu pootrzymywalu za utrate majotkow i niby za “przesladowania mniejszosci “…, na powaznie EWG i wczesna UE upominala Niemcy za swoja polityke emigracyjna …. mnie tu tez sprzedano, za moimi plecami ….a teraz wylazi szydlo z worka z tymi zapriszonymi q milionach uchodzcami, przy 6 ml bezrobotnych, ktirzy koczuja glodni i bez swiatla, cos okropnego, zastanawiam sie, czy to sa przygotwania wojenne ????

 2. Wierny_czytelnik

  Bardzo ciekawy ten raport, bardzo! Zwłaszcza że z 2015 roku. Czy pani Królowo, go czytała?

  • Nie tylko ten czytala , ale tez znamiennych profesorow, ktorzy w/w raport zaprzeczaja, wogole wyznaja inna filozofie lub sa za kompletnue inna polityka np.by ludnodc Niemiec spadla na pate wiekow dobrze ponizej 50ml ludzi i by przemysl niemuecki, jak to w traktacie w Jalcie i Potsdamie ustalily, ZADNA PONOWNA MILITARIZACJA I PRZEMYSL CIEZKI W NIEMCZECH, ale wujek zzaoceanu chcial baruery przed “Sovietami” i “komunizmem” i nawet film dokumentalny, ktory Usa-Military powierzylo Alfredowi Hichcochk (“Ptaki”), o zbrodniach w obozach koncentracyjnych, chic byl przerazajacy i gotowy do wyswietlania w kinach, uznano za szkodliwy i zamknieto w tajnych archiwach ….do dzis, zbrodniarze wojenny od zaraz odbudowali w/g norm gispodarki wojenneh caly niemiecki przemysl ciezki, chemiczny (“cyklon “B”) np. ‘ AG FARBEN” we Frakfurcie nad Menen, it’d., it’d., mase wielkuch przestepcow Usa przerzucilo do Ameryki Lacinskudj, gdzie odbudowali b.silna “military” z torturami it’d., ogromna platacje i handel narkotykami ( koka liscie na kokaine) i b.lukratywny handel narkitykami i robili tam po kolei w kazdym panstwie putsche militarne: Chile, Brazylua, Argentyns, Boliwua, Ekwador, Peru , lista hest dluga …Niemcy maja wielkie zaslugi w rozwoju cywilizacji swiatowej…
   Prosze zovaczyc , jak prywatne osoby (Klaus i Beata Klarsfeld z Paryza) i np.wywiad izraelski poliwali w Ameryce Lacinskiej na niemieckich zbrodniarzy np. Altnann vel Barbie z Lyonu ….szkoda mowic, brakuje slow …

 3. Ludzie południa, zwłaszcza z krajów gdzie płynie ropa życzą sobie aby kraje północy dały im święty spokój i przestały wprowadzać na południu chaos chcąc zagarnąć majątek tamtych krajów. Libia, Syria, Irak to klasyczne przykłady.

  • @wieczorynka. Chyba najbardziej trafnie podsumowałaś felieton. Gratulacje.

  • @wieczorynka, to wszystko najznamieniesza prawda , ale to wlasnie jest ten paradox, ze od kiedy “zachod” tam sie znalazl to ubezwlasnowalnia on te panstw,zabiera im caly dobytek materialny i intelektualny (niszczy i nabija sie z ihniej kultury…), poniza je i w koncu robi wojny, a potem dziwuja sie wszyscy, ze ludzie te przybytki rozpadu i wszelakiej degradacji, dezorientacji, glodu i beznadziei masowo opuszczaja ! Przeciez to zupelnue logiczne jak sila wypierania wody w prawie Archimedesa !
   Prosze sie posluzyc ilustracja “wyzszej” kultury “zachodu”, jako stosowano w wiezieniu Abu Greb

   • Korzystajac z okazji, chce nadmienic, ze posiadam wysokue poczucie humoru ale nigdy nie moglam pohac, jak mozna czy to we Francji czy to w Danii, ciagle publikiwac satyry z wizerunkami Bogow innej religii i to wogole, geberalnue a juz w szczegole dobrze wiedzac, ze taki wizerunek to wysoka obraza praw osobistych tych ludzi, gdyz oni nue ajceptuja wizerunku Boga wogole, nie ma takuej tradycji, a wiec wiem i celowo i publicznie chce x-milionow ludzi publicznie obrazic i ponizyc, taka korrida z czerwona plachta na byka …co bylo by ci obrszeni zaczeli by publikowac obrszy papieza , pokazywyc go nago w rzezni ze swiniamu, u prostytutek, z “przeinnaczoba ” sutanna …. tak sie zdegeneriwaka cala rasa ludzka, ze nie wiadomo o czego zaczac, by moglo dosc do resocjalizacji ,

  • Ludzie z krajow, gdzie plynie ropa nue zaproszali do siebie “zachodu”, ‘zachod sam tam przylazl.i robi wojny i “dyktowki”…, ludziom kradnue surowce mineralne …a teraz bedzie zmiana oni tu “przyleza” ……

 4. “Nie ma takiej Europy”…to ONI kształtują oblicze
  niegdyś Europy() pod swoje przyszłe pokolenia i potrzeby.

  Dedykuję wpatrzonym(kibicującym)”w Niemcy”.
  Niektórzy z Nas,przyszłość widzą(wiążą)także
  z Niemcami(?)!Ktoś,Krakauer? Pisał o tym że (jeszcze)w Niemczech(?) “nie palą książek” –
  – “W Niemczech, po raz kolejny zaczynają palić książki. Spaleniu podlegają wszystkie książki dla dzieci, w których można znaleźć słowo „czarny”(negr)”…

  https://treborok.wordpress.com/kronika-zaglady-niemiec/

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.