Nie dla osobnego budżetu strefy euro – Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Copyright by Prawica Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej z oburzeniem przyjmuje poparcie polskiego rządu dla utworzenia osobnego budżetu strefy euro, który ma być częścią budżetu UE na lata 2021-2027. Zadowolenie premiera Morawieckiego z tego, że w tym projekcie polski rząd ugrał „to, o co zabiegał”, przypomina zadowolenie ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, że w podpisanym przez niego traktacie lizbońskim uzyskał rzekomo takie poprawki, o jakie walczył. Dziś zapisy traktatu lizbońskiego umożliwiają establishmentowi unijnemu ataki na Polskę czy Węgry. Jutro takim, wymierzonym w Polskę i cały nasz region, narzędziem może być oddzielny budżet strefy euro.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ocenił ten projekt mówiąc: „Najważniejsze, że wreszcie robimy pierwszy krok. Jak już zaistnieje ten budżet eurolandu, to będziemy stopniowo go polepszać”. Jego słowa jasno pokazują, że utworzenie budżetu strefy euro jest działaniem wymierzonym przeciw Polsce, a w przyszłości będzie się wiązać z ograniczeniem unijnych funduszy dla państw spoza strefy euro. To pogłębianie podziałów w Europie. Poparcie dla tego pomysłu przez rząd premiera Morawieckiego jest działaniem antypolskim.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

Krzysztof Kawęcki, Marian Piłka

3 thoughts on “Nie dla osobnego budżetu strefy euro – Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

 • 18 grudnia 2018 o 05:14
  Permalink

  Słuszny protest, ale idą Święta i Wigilijny Karp już się z tego cieszy – jak Premier RP z utworzenia budżetu STREFY EURO, czyli pomijając Polskę.

  Tak już jest w Naszym Nadwiślańskim Macondo.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 o 10:11
  Permalink

  No takie są skutki waszej walki opozycyjnej p-ko PRL swego czasu, więc teraz prawico pozostaje wam tylko usiąść za pieckiem i popłakać, czekając na mannę z nieba. Nowego wyzwolenia już nie będzie. A i nie zapomnijcie się pomodlić, tak na wszelki wypadek o darowanie grzechów przeszłości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.