NATO – farsę czas zakończyć?

graf. red.

NATO jako farsę czas już zakończyć? Ta organizacja powstała w celu nacisku na ZSRR, a dzisiaj ZSRR już nie istnieje. Nie ma żadnego powodu do podtrzymywania farsy i budowania jedności na rzekomym rosyjskim zagrożeniu. To jest właśnie ta farsa. To nie służy interesowi państw europejskich, które zachowują się przeciwnie do retoryki zakłamanych sankcji i ciągłych nacisków na Rosję. Zdrowy rozsądek zwycięża wszędzie tam, gdzie chodzi o pieniądze, one potrzebują stabilizacji – a Rosja właśnie jest największym i najpewniejszym na świecie dostarczycielem tego dobra!
Jak już wiadomo z historii Francuzi nie mają ochoty umierać za Gdańsk, po słowach pana Macrona można dodać, że za Wilno, Rygę lub Tallin również. Turcja jest krajem, który domaga się solidarności wobec konfliktu z mniejszością narodową w sąsiednim kraju, którą bombarduje. Dodatkowo jest wroga wobec innego członka Sojuszu, jak i jawnie grozi europejskim sojusznikom zastosowaniem broni humanitarnej (zwiększenie napływu uchodźców). Na to jeszcze kupują gaz, elektrownie jądrową i broń od Rosji.
Niemcy są w partnerstwie strategicznym z Rosją, od której kupują nieskończone ilości gazu i wszystkiego. Dodatkowo nie mają nic przeciwko chińskiej technologii 5G, której implementacja wyklucza ich z grona sojuszników USA. Ich polityka zagraniczna w ciągu minionego 30-to lecia przyczyniła się istotnie do wojen na Bałkanach i tragedii na Ukrainie.
Wielka Brytania jest na progu samounicestwienia, duch nacjonalistycznego imperium objawił się w populizmie dla idiotów, co spowodowało że społeczeństwo manipulowane przez elity wypowiedziało się przeciw własnym interesom. Skutek jest trudny do przewidzenia, może się skończyć rozpadem tego kraju.
Wiele krajów Europy zachodniej ma problemy tożsamościowe. Pojawienie się ludności innokulturowej i jej gwałtowny rozwój demograficzny prowadzi do trwałych zmian w kształcie populacji. Dodatkowo zmanierowany i wykastrowany ideologią genderowo- seksualną Zachód nie jest spójny wewnętrznie już na poziomie tożsamości własnej jednostek. Tam po prostu już nie ma kto stanąć do walki.
Gdyby Sojuszowi było mało problemów, to najsilniejsze państwo – USA, pana Donalda Trumpa, po prostu oczekuje że Europejczycy będą sami płacić za swoje bezpieczeństwo. W Ameryce nie ma bezpłatnej służby zdrowia, ale za to Ameryka ma lotniskowce. Liderzy europejscy nie mogą udawać, że nie widzą tego związku. Bezpieczeństwo kosztuje. Trzeba za nie płacić stale. A to oznacza, że pan Trump nie oczekuję niczego poza realizmem relacji.
Pan Macron powstrzymał rozszerzanie Unii Europejskiej na Bałkanach, nie powstrzymał jednak rozszerzania NATO. Dzisiaj Sojusz ma w swoim składzie państwa po prostu trudne do zdefiniowania w wymiarze demokratycznym, które tkwią na beczkach prochu – wielkich problemach, których nie są w stanie same rozwiązać. Jeszcze nie dawno były pomysły przyjmowania takich państw jak Ukraina, czy Gruzja! Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby zrealizowano tak obłędne wizje – wikłania NATO w konflikty zbrojne prowadzone przez szaleńców?
Zachód nie jest w stanie zmobilizować się do wspólnego wysiłku na rzecz obrony. Jest podzielone politycznie, liderzy największych państw obrzucają się inwektywami. Do tego jeszcze dochodzi jawne targowanie, w oparciu o fikcję. Oczekiwanie Turcji, że Zachód przymknie oczy na jej działania w Syrii, a równolegle podważanie zasadności obrony państw będących w Sojuszu, to ostateczny dowód nie tylko na śmierć mózgu Sojuszu, ale nawet na to, że już kto nie ma tego zmarłego NATO pochować.
Doszliśmy do sytuacji, w której NATO służy do utrzymania członków w podporządkowaniu i drogich zakupów w amerykańskim przemyśle obronnym. Nikt, za nikogo nie będzie umierał, bo … śmierć frajerom…

5 myśli na temat “NATO – farsę czas zakończyć?

 • 5 grudnia 2019 o 05:21
  Permalink

  Doskonały artykuł.

  Realny.

  No i ta fraza: “(to) dowód nie tylko na śmierć mózgu Sojuszu, ale nawet na to, że już kto nie ma tego zmarłego NATO pochować.”

  A tyle mówi się o ekologii, czyli również o utylizacji zwłok …

  Amen i śmierć frajerom.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2019 o 06:23
  Permalink

  NATO nie zostanie rozwiązane dopóki Stany Zjednoczone będą miały interes w jego utrzymaniu i będą w stanie narzucić swoją politykę agresji krajom europejskim. To się nigdy nie skończy, dopóki światowy szatan całkowicie nie upadnie, a jego politycy i oligarchia zarządzająca nie zostaną posadzeni na ławie oskarżonych przed MTK.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2019 o 10:10
  Permalink

  Im szybciej ta fikcja się skończy tym lepiej, bo się może okazać że za wiarę w fikcję zapłacimy krwią

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2019 o 20:09
  Permalink

  Proboha! kecáte tady nesmysly! Jste v područí centrální evropské banky, mezinárodního měnového fondu a především FEDu, až začnete přemýšlet kam se vám poděla polská ekonomika a proč máte pořád jenom dluhy, tak si vzpomeňte na tyto tři organizace. měli jste vojsko a rozvinutý zbrojní průmysl, nyní máte… víte co a budete jenom platit výpalné západním etátům, že vás ochrání. naučte se už konečně, že s koloniemi se pouze obchoduje, kolonie se využije a prodá. a kdo je kolonii? pokud nemáte vojsko, které je schopno ubránit váš stát tedy Polsko, pak jste koloniální zemí. Zeptejte se sami sebe, kdo Vás tam dostal.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.