Na naszych oczach zmienia się świat – nierówności niszczą Zachód

graf.red.Na naszych oczach zmienia się świat. Słabość Zachodu jest szokują i zatrważająca. Nierówności niszczą Zachód szybciej, niż się nam wydaje. Dzisiaj mamy owoce 1968 roku. Zachód obdarty z wartości, wypełniony tematami zastępczymi, próżnością, konsumpcjonizmem i kreowaniem fikcji, odrzucający tradycyjne wartości i przyjmujący agresywną kulturę, która pożera go jak rak od środka – jest skazany na upadek. Nie wszystkich jest stać na konsumpcję, a tych co jest stać, będzie stać na konsumowanie jeszcze mniej.

Jednak upadek w przypadku Zachodu to pewien standard, ta cywilizacja jest skonstruowana na gruzach swojej antycznej poprzedniczki, z której przetrwała tylko jak wiadomo jedna instytucja. Późniejsze wojny, w tym dwie ostatnie światowe, były tak na prawdę wojnami na łonie Zachodu i przez Zachód spowodowanymi, do drugiej co prawda już Azja się przyłączyła i to bardzo efektownie. Jednakże to Zachód ponosi odpowiedzialność za zniszczenia na świecie i śmierć dziesiątków milionów ludzi, jak również stworzenie systemu globalnego, który zakłada wewnętrzną olbrzymią niesprawiedliwość. Outsourcing ekonomii na Daleki Wschód doprowadził do upadku zachodnich społeczeństw. Większość przeciętnych ludzi nie ma możliwości zarobkowania w przeciętnych – zwyczajnych pracach, na takim poziomie żeby uczestniczyć we wzorcach i schematach cywilizacyjnych! Pokolenie rodziców miało lepiej!

Obecnie USA są w sytuacji przed koniecznym wewnętrznym resetem. Amerykanie transferując dochody do najbogatszych warstw, które są jeszcze bogatsze i kilka procent ludzi posiada dominującą cześć bogactwa całego kraju, zbudowały kilka sytuacji konfliktogennych. Po pierwsze na tle rasowym, ale to jest od dawna. Po drugie na tle ekonomicznym, co po kryzysie 2008 roku jest bardzo bolesne. Po trzecie również na tle czysto politycznym, dotyczącym dziesiątek spraw ważnych dla tego kraju. 

Wydarzenia w Charlottesville, to kolejne z wydarzeń pokazujących jakim kłębowiskiem nerwów jest Ameryka. Zderzenie społeczne w USA jest nieuniknione, a jego katalizatorem będą działania na rzecz usunięcia pana Donalda Trumpa Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Sposób w jaki niektóre media na całym świecie relacjonowały tamte dramatyczne zajścia jest przykładem totalnej cenzury systemowej, gdzie dopuszcza się tylko jedną narrację. Jest po prostu czymś niesamowitym, żeby afirmować jedno ekstremum, a inne zwalczać pod hasłem walki z faszyzmem, rasizmem, proszę wstawić dowolne określenie. Skala przekłamań i manipulacji jest szokująca. Przykładowo w polskich mediach i w mediach w Polsce, nie udało się znaleźć żadnej obiektywnej relacji tłumaczącej kontekst, tło i charakter tych dramatycznych wydarzeń. Co więcej, widzimy że pokazuje się zdarzenia, ale bez ich komentowania – celem jest wyciszenie przekazu. Oczywiście radykałów prawicowych nazywa się terrorystami, co już w ogóle samo w sobie jest ciekawe. Ponieważ wykorzystanie zbitek medialnych dla celów propagandowych jest poważnym nadużyciem dokonywanym stale przez media.

Kryzys panuje również w Europie, nawet większy, niż w USA, ponieważ elity europejskie totalnie się zatraciły w politycznej poprawności. Nawet Brexit nie nauczył tych ludzi niczego. Stworzenie struktury służącej do uzależnienia i wyzysku ludzi, w tym słabszych państw – w oparciu o biurokrację i jedynie maskowaną przemoc ze strony państw najsilniejszych, to majstersztyk. Jednakże wszystko to, co widzimy na codzień, cały blichtr i możliwości generowania zasłony nad rzeczywistością, wziął w łeb wraz z pomysłem na zmuszanie krajów członkowskich do przyjmowania nielegalnych imigrantów. Nie da się zrozumieć powodów, dla których kraje Unii Europejskiej mają nie pilnować swoich granic? Dlaczego mają przyjmować ludzi, tylko dlatego bo oni chcą się dostać na socjal do Europy? Skoro dla wielu europejczyków zakup mieszkania lub posiadanie dzieci, to luksusy na które stać niewielu. Jak wytłumaczyć system, w którym jednych ludzi przyjmuje się milionami, daje im z publicznych pieniędzy środki do życia m.in. na liczne potomstwo i nie oczekuje się od nich pracy, a innych zarzyna się podatkami tak, że nie jest ich stać na więcej, niż 1 dziecko, jeżeli w ogóle. Właśnie taki mechanizm zastosowano wobec krajów Europy Środkowej, w tym Polski i w znacznej mierze odpowiadają za to Niemcy. Jak to jest możliwe, że Polska po tylu latach członkostwa w Unii, nadal jest krajem, gdzie idzie się na bruk i wpada się w bezdomność, a zwykłych ludzi nie jest stać na życie zgodne z wzorcami z przeciętnie osiąganych dochodów, podczas gdy w Niemczech możesz być imigrantem ekonomicznym – bez dochodów, ale żyć na adekwatnym do sytuacji poziomie. 

Jak można oczekiwać, że biedne państwa Europy Wschodniej, przyjmą nielegalnych imigrantów ekonomicznych, skoro nadal praca w tych krajach jest dobrem raczej trudnym do zdobycia, zwłaszcza dobrze płatna praca. 

Nierówności dobijają Zachód, to dzieje się bardzo szybko. Politycy najpoważniejszych państw Zachodu z USA na czele, wiedzą że mają problemy, ponieważ za wczasu nie podjęto działań uniemożliwiających radykalizację postaw. Ona postępuje, to nie jest prawda, że wszyscy na Zachodzie witają statki z nielegalnymi imigrantami z otwartymi ramionami i chcą dla tych ludzi oddać własne domy! Póki co nie ma na Zachodzie możliwości mówić prawdy, ponieważ wszelkiego rodzaju racjonalne komentarze, w tym nawet samo domaganie się dyskusji o sprawach ważnych i trudnych, natychmiast spotyka się z falą ataków mediów, autorytetów oraz nowe zjawisko – ludzi o poglądach wyniszczających naszą cywilizację, którzy utwierdzają się sami, że mają rację. 

Zachód załamie się sam pod swoim ciężarem, jeżeli nie będzie w stanie powrócić do wartości, które uczyniły go tym, co jeszcze pamiętamy. To 1968 rok spowodował, że dzisiaj ludzie na Zachodzie – w dużej większości – mają pustkę w głowach i nie potrafią ocenić rzeczywistości, taką jaka ona jest. A jak się orientują, że są już sami w swoim otoczeniu, a dookoła już rozkwita nowa cywilizacja, to jest już za późno, żeby podejmować decyzje i działać. Zachód w obecnej motoryce zdarzeń jest stracony, tylko zwrot w kierunku rozwiązań radykalnych, może powstrzymać to całe zło na jakie pozwolono i jakie przez lata afirmowano. Proszę zwrócić uwagę, jak niewiele czasu trwała zmiana struktury społeczeństw zachodnich. Opowiadanie bajek o tolerancji, równości, wolności, prawach obcych ludzi (ale nie naszych własnych), oraz wyzysk ekonomiczny – to wszystko musi się skończyć. Inaczej Zachód nie przetrwa. Europa się rozpadnie, a w USA może dojść do wojny domowej jaką znamy z lat 60-tych XIX-tego wieku. Pan Donald Trump był wielką nadzieją, jednak jak na razie – raczej się nie sprawdził, chociaż już sam fakt, że jest ktoś taki na Zachodzie, powoduje, że system okłamywania społeczeństwa musiał zmienić taktykę. Zobaczymy, czy uda się odwrócić zachodzące trendy? 

Jak zawsze o wszystkim decyduje dzietność, w praktyce tylko ona się liczy…

40 komentarzy do “Na naszych oczach zmienia się świat – nierówności niszczą Zachód

 • 15 sierpnia 2017 o 04:57
  Permalink

  W Charlottesville do ochrony demonstracji przed lewackim pomiotem który przyszedł ją zakłócać wystąpiła 32 – osobowa milicja godnych, białych amerykańskich patriotów. Godnie bronili dostępu do pomnika Generała Lee.

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 16:04
   Permalink

   BRAVO! Przywrócił mi Pan wiarę w wartości, które sądziłem że w Ameryce “Przeminęły z wiatrem”…………………………………..
   Jakby lżej oddychać…

   @Lablador. Pozostaję z nadzieją………………

   Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 07:00
  Permalink

  Charlottesville to symbol przebudzenia białej Ameryki, mam nadzieję że skuteczny. Polowanie na patriotów trwa, ludzie tracą pracę.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 09:10
  Permalink

  To wszystko BULGOT w gąsiorze z fermentującymi owocami.

  Nic więcej.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 09:23
  Permalink

  Jeśli założymy że wymieniany “Zachód” to umowne określenie ludzi którzy faktycznie rozpętują wojny wykładając pieniądze, okłamują obywateli, napuszczają ich na siebie czy tworzą w tajemnicy umowy o zrealizowaniu celu innego niż ten publiczny to zgadam się z perspektywą Autora. “Zachód” to stan umysłu tzw “przywódców”, “elit”, “bogatych” (i ludzi bezmyślnie ich popierających).
  Próżni wynikająca z niemocy (wykreowanej prawem nakazów i zakazów stworzonym przez “bogatych”) jak każda próżni nie znosi i wypełnia się ostatecznie tym co jest dozwolone lub… nielegalne.
  Przeprowadźcie każdy dla siebie eksperyment myślowy: Jaka byłaby kolejność zdarzeń gdyby ktoś ze zwykłych ludzi rozpowszechniał skuteczny lek na raka czy też dał ludziom tanie, praktycznie nieskończone i czyste źródło energii? Co wobec takiej jednostki i jej dzieła uczyniłby “Zachód”?
  W miejsce leku na raka czy źródła energii wstawcie sobie cokolwiek na czym “Zachodnia” “państwowość” położyła łapę, np. że któreś z Was nagle zbudowało urządzenie dające możliwość podróży kosmicznych “tysiąc razy” szybszych niż dotychczasowe?
  “Zachód”, zachód umysłu, prowadzi nas do zniszczenia. Nowe nie zawsze znaczy lepsze, czasem jest to zwykły bełkot albo przedśmiertne rzężenie.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 09:27
  Permalink

  “Zachód w obecnej motoryce zdarzeń jest stracony, tylko zwrot w kierunku rozwiązań radykalnych, może powstrzymać to całe zło na jakie pozwolono i jakie przez lata afirmowano.”
  Krakauerze nie krępuj się, zaproponuj jakich to radykalnych metod ma użyć zachód, aby obronić te wartości i wyraźnie zdefiniuj o jakie to wartości konkretnie Ci chodzi, bo trochę mącisz. A jakich to metod ma ów Zachód użyć? Czy tych, które już skutecznie w historii, od walk plemiennych, wielokrotnie i skutecznie testowano!!!??? . A może jednak takim radykalnym środkiem może być mozolny trud oświatowy, z którego istotnie zrezygnowano. Poza tym to co Ty postulujesz to jest pogłos ideologii biblijnego narodu wybranego. Wolność, równość i braterstwo to dorobek oświecenia. To jednak wyższy stopień ewolucji życia w społeczeństwie.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 12:19
   Permalink

   @Lech. Dzięki za te mądre słowa, wyręczyłeś mnie doskonale.
   Oświata, jeszcze raz oświata – brak tego to jest prawdziwa przyczyna upadku zachodu oraz kapitalistyczne interesy.
   Dodam tylko, że nie widzę żadnego związku buntu z 1968 roku, który był też buntem kulturowym wobec ówczesnej hipokryzji i nierównościom społecznym a także wobec dyskryminacji ówczesnej, z tym co się obecnie dzieje na zachodzie. To z czym mamy teraz do czynienia jest to klasyczne zjadanie własnego ogona przez kapitalistów oraz skutki z tego wynikającej błędnej polityki społecznej i oświatowej. Ale za to, że rozwalili nam PRL i cały blok specjalistyczny w imię własnych egoistycznych i imperialnych kapitalistycznych interesów, wcale mi ich nie żal. Będę się przyglądał spokojnie temu z polskiego zaścianka ze szklanką dobrego słowiańskiego miodu pitnego w ręku.:-)

   Lechu to co napisałeś – “Wolność, równość i braterstwo to dorobek oświecenia. To jednak wyższy stopień ewolucji życia w społeczeństwie.” – to jest sentencja, która powinna być eksponowana na portalu OP. Zachód to właśnie zaprzepaścił, mimo postępu, jaki się tam dokonał pod wpływem lewicy laickiej. Ja winą za to obarczam kapitalizm, który zniszczył tam prawdziwą oświatę wprowadzając w zamian kształcenie bezmyślnego pracobiorcę i konsumenta. To są właśnie wypaczenia systemowe prowadzące do obecnej katastrofy kulturowej, a na to nakłada się jeszcze dodatkowo medialna kultura głupoty. Zachód stracił rozsądek i rozum z braku prawdziwej oświaty, a nie jakichś tam biblijnych wartości.
   W związku z tym takie krótkie odniesienie do polskiego dorobku laickiego. Otóż już w 1535 roku w wydanych po polsku “Żywotach filozofów” Marcin Bielski wskazuje jako wzór godny naśladowania –
   “laicki model człowieka kierującego się w życiu rozumem”. Źródło: J. Ziomek, Poezja polska epoki Odrodzenia, Odrodzenie w Polsce, tom IV, Warszawa 1956, s. 113.
   Ale ten rozum trzeba ukształtować poprzez prawdziwą obiektywną oświatę, a nie kulturę głupoty i konsumpcjonizm zgodny z interesami kapitalizmu.
   Pozdrawiam Lechu.

   Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2017 o 15:15
    Permalink

    @Mieclaw…przylaczam sie do analizy i wywodu komentatora,takze nie widze zwiazku przyczynowo-skutkowego stanu obecnego zachodu,ktory w rytm neoliberalnej wscieklizny ugrzazl w jego nastepstwach a protestami spolecznymi z roku 1968,ktore w Niemczech pietnowaly w mocny sposob zaklamanie o 2WS swiatowej i wysokich stanowiskach panswowych bylych zbrodniarzy wojenych oraz oczywiscie pietnowaly straszliwe nierownosci i systemowe wykluczenia,ktore w systemie kapitalistycznym zawsze w mocnej formie wystepuja i tak np.obywatele mimo,ze.niby maja rowne prawa i placa podatki nie maja kompletnie dostepu do szkol i uniwersytetow,do uzyskania umow godnej pracy czy stanowisk panstwowych…komu sie to uda to siedzi cicho i wiedzac,ze o taka nobilitacje spoleczna.jest bardzo trudno przechodzi do innej warstwy i orientacji politycznej by nie utracic ciezko zdobytego, bardzo czesto droga kompletnie nielegalna a nawet kriminalna nowego sratusu,stad ci byli lewaccy dzialacze w “nowych piorkach”,ktorzy jak papuga powtarzaja tezy i sciezki swoich idoli politycznych i w drodze korupcji statuuja swoja pozycje…potem za duzo wiedza i nie mozna ich latwo usunac i rak to powstaja kliki i partie oraz za wysokie pieniadze lobbysci,ktirzy ich.popieraja vy nie.uracic swej pozycji i w zadnym wypadku.nie.utracic wladzy nad takim porzadkiem,kosciol odgrywa tu wielka polityczna role,gdyz trzyma w ryzach klasy nieuprzywilejowane,by poddaly sie niby woli boskiej i nie robili ruchawek spolecznych,ktore jako grzech beda.napietnowane i przez kosciol i przez boga….oto jest strukura spoleczno polityczna a nie upadek.jakis.niesprecyzowanych wartosci….straszliwa nadpopulacja ludzi na ziemi cierpiacych nedze i szalejaca wscieklizna neoliberalizmu stanowi dzis wielka mieszanke wybuchowa,trzeba sie z tym liczyc,problemy rasowe sa takze min. wynikiem tej nadpopulacji i tego systemu,ktory calym grupom spolecznym nie przyznaje absolutnie zadnej egzystencji i zadnego miejsca w spoleczenstwie…
    ******
    Co do wywodu @krakauera to slizga sie on po waznych kwestiach.naszych czasow niby deska po falach w windsurfingu ale brakuje tu analizy a sugerowana geneza tych zjawisk jest zupenie.prawdziwa i zawiera sama rassistiwskie elementy,nobilitacja wartosci reprezentowanych przez kosciol wywoluje wlasnie te konflikty,takze powolywanie sie na “dzietnosc” jest bledne,to tylko zaostrzy do extremum istniejace problemy,mysle,ze @krakauer widzi tu ratunek w tym,by licza ludnosci europejskiej przekroczyc liczbe.ludnosci.muzulmanskiej,ktora przybyla.do Europy.i zacznie sie.mnozyc i.kultywowac swoja kulture i tradycje…taki proces.ma juz miejsce.i tylko wlasciwy proces socjalizacji poptzez wyksztalcenie tych.ludzi w tym w zawodach.akademickich moze te niebezpieczne bo falowo powstale problemy.zniwelowac,takze nie pochwalam rozwoju UE ,ktora odstapila od.swoich poczatowych zalozycielskich celow i poddala sie neoliberalnej wsciekliznie i wrecz niewyobrazalnemu lobbyzmowi,zapominajac o rownosci obywateli i o prawach socjalnych ok.500 mln populacji UE,takze nacisk Cia na Francje i raptowne,przez zaskoczenie Niemiec spowodowalo taka dysproporcje polityczna i zburzylo cala strukure w Europie i w UE oraz na swiecie,nie.tylko Polska odnosi ciegi z tego powodu,Francja poniosla druzgoczace ja absolutnie w kazdej dziedzinie szkody i jesli sie nie podniesie,bedzie i w Europie.powod do wojny,od zawsze znam z naukowych opracowan i to roznych dziedzin,ze liczba ludnosci Niemiec nigdy nie powinna przekroczyc 50 mln i to juz jest ostatni dzwonek a juz nigdy nie moze byc wieksza niz ludnosc Francji a jest i to o ok. 40 mln. co jest wysoko niebezpieczne i spedza mi sen z powiek…..w wywodzie @krakauera widze bledna afirmacje dla zachodu z niby sprzed 1968 choc ma na mysli okres ok.1970 -1990, podczas ktorego “szedl”przemysl wszelki w tym samochodowy i metalurgiczny cala para i to we Francji,Niemczech i W Brytani, takze inne.panstwa cieszyly sie rozwojem przemyslu i odbudowa i rozbudowa po 2WS,nie brakowalo surowcow i bylo male bezrobocie ale ta wzgledna rownowaga z pierwszym kryzysem(sztucznie wywolanym) energetycznym zachwiala sie i od tamtej pory tracila z dnia na dzien ,nawet miedzynarodowe umowy GAT z 1999 o handlu globalnym nie byly w stanie zatamowac tego upadku i przyjeta przez Maggi Thucher
    nowa dokryna polityczna-spoleczna prof.LSE “LONDON SCHOOL OF EKONOMIC” Friedricha
    von Hayek o koniecznosci
    neoliberalnej struktury panstwa wywolala istne tragedie w ktorej wszyscy tkwimi a zaden sposob nie zatamowala konsekwencji wyplywajacych z kapitalizmu…nie wiem czy modly i brak rozwodow czy inne “wartosci” mogly by zmienic tj.poprawic skutki kapitalizmu i neoliberalizmu…LSE mowi,ze bez natychmiastowej zmiany porzadku spoleczno-politycznego i natychmiastowemu odejsciu od neoliberalizmu nie uda utrzymac sie spokoju….tu powstaje pytanie generalnej natury,czy te 1 – 2 % populacji ziemi,w ktorych rekach spoczywa bogactwo wypracowane przez pozostale 98 % populacji i wszystkie procesy decyzyjne “odda” bezkrwawo swoj
    stan posiadania i komu ?

    Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2017 o 20:37
    Permalink

    @krolowa bona. krolowa bona
    15 sierpnia 2017 at 15:15 Sz.pani widzi zwykle pierdoły, nad którymi zwykle
    przechodzimy do porządku dziennego. Temat i cezus czasowy poruszony
    przez KRAKAUERA
    jest niezwykle istotny i ma szalony wpływ na nasze dzisiejsze być –
    albo nie być, ze wskazaniem(póki co) na NIE BYĆ!
    Pisać mnogo to nie znaczy światle – zwykle mnogością słów przykrywa się kłamstwa,manipulacje ,ślizganie się obok i rozmywanie tematu.W teleg. skrócie wygląda to tak: kosmopolityczna ‘szkoła franfurcka” , wzorce oparte na lewym komuniźmie Trockiego – ‘nowa lewica’ , eurokomunizm, IV Międzynarodówka,
    (trockistowska) aż do “marszu poprzez instytucje” i mamy to co mamy – eurolewacki “burdel i serdel’ już nie tylko na Zachodzie Europy. Pani pisaniem Stańczyk (zapewne) byłby głęboko
    zniesmaczony………………………………………………………..

    Odpowiedz
    • 16 sierpnia 2017 o 03:42
     Permalink

     @krzyk58….no przynajmniej “widze” te pierdoly a Kommentar @krzyk58 juz tych pierdol nie widzi,o ktorych tu nieustanie tarani,bo w domu rodzina nie pozwala…ile razy w tygodniu walkuja komentatorowi skore na karku…?

     Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2017 o 21:37
    Permalink

    @krolowa bona. Świetne rozwinięcie tematu. Ale niestety nasz parafianin @krzyk58 znowu nie zrozumiał zawiłości idei i skutków ludzkiej głupoty:-) A ponieważ nie mieści się to w jego schemacie to cię odsądza od czci i wiary:-) Ale nie przejmuj się, obnażaj hipokryzję i ukazuj prawdę. Pozdrawiam

    Odpowiedz
   • 16 sierpnia 2017 o 07:26
    Permalink

    @Miecław, @krolowa bona, @krzyk58
    Wzajemnie się uzupełniacie w absolutnie pozytywnym znaczeniu :-). Nauka, Edukacja (czy “oświata”) Nie wymaga milionów samotnych indywidualistów geniuszy ale zespołowego działania. Jedni zajmują się rzeczami ogólnymi, inni szczegółami tych rzeczy, jeszcze inni patrzą na przedmioty padań z różnych perspektyw. Jedni stosują takie a inni inne metody badawcze. Jedni badają równowagę szukając kontrastu w przedmiotach badanych, inni wprowadzają do układu przedmiotu badanego kontrast poszukując równowagi. Ich badania mają jednak sens kiedy uwzględnić wszystkie naukowo pozyskane dane. Kwestia perspektywy i sztandarowy przykład lasu. Można widzieć las i nie dostrzegać drzew a można wbijać wzrok w strukturę kory jakiegoś drzewa i nie widzieć lasu, a nawet nie wiedzieć czy do drzewo czy już tylko drewno. Można popadać w zachwyt w samotności będąc przekonanym o swoim geniuszu lecz ileż zachwytu jest więcej kiedy można swoim obdarować innych i być przez innych obdarowanym ich zachwytem.

    Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 16:22
   Permalink

   @Lech. Wartości ponadczasowe.Konserwatywne, Wartości Białego Człowieka.Ktoś Nam kiedyś “coś” pomieszał goowno z perłami…
   Jakich metod? Niestety w obecnej ślepej uliczce, mocno radykalnych.
   Panie “Lechu” – wiesz dobrze, że ‘Wolność, równość i braterstwo to dorobek oświecenia’ od tych “słodkich i miłych sloganów” liczymy
   ZŁO które wtargnęło z cała brutalnością do Naszej Europy.
   A czasu mamy coraz mniej ,zaciska się pętla na szyi Białego człowieka. Wóz alko przewóz…

   Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2017 o 20:11
    Permalink

    @krzyk58. Co za brednie. Każda kultura ma podobne uniwersalne wartości. Są tylko pewne odrębności wynikające z religijnego zła i środowiskowych czynników. A Zło pojawiło się w Europie wraz z katolicyzmem. Ile jeszcze można ci cytatów przedstawić ze starych kronik, jaka były kultura Słowian, a być może i ludów zachodniej Europy, wspomnę tu o tzw. Prawie Salickim plemion francuskich z VI wieku n.e., które było zbliżone da naszego słowiańskiego prawa zwyczajowego, dopóki brutalnie w tą francuską rodowo-plemienną kulturę oraz naszą nie wtargnął Rzym ze swoim katolicyzmem.
    Jakie to żenujące, chcieć powrotu do średniowiecza z systemem stanowym, pańszczyzną, sądami dominialnymi. No ale “jaśnie państwo” i kk może sobie pomarzyć:-) Nie cofniecie osiągnięć oświecenia, nie ma siły.
    Nie po to wielcy i szlachetni Polacy walczyli z kołtuństwem, od czasów średniowiecza, żeby teraz negować osiągnięcia oświecenia i to w XXI wieku.
    To może teraz cytat z Andrzeja Frycza-Modrzewskiego (1503-1572) z wcześniejszej epoki odrodzenia (też go wrzucisz @krzyk58, do masonerii???):-)
    Tenże światły umysł referując poglądy papieskie na zakres władzy papieża, pisze: “Wyśmiewamy próżność Żydów, wyrzekamy na głupotę barbarzyńców, tymczasem sami słuchamy tych niedorzeczności (ineptias) i musimy je znosić cierpliwie. Papieże nie boją się wszystkim … grozić gniewem wszechmocnego Boga … Wydobywają te groźby niby z niebieskiej szkatuły, aby trzymać umysły nasze w politowania godnej niewoli i popędzać nas, w którą chcą stronę, podczas gdy sami śmieją się beztrosko ze wszystkiego, co święte i nieświęte” Omawiając “szachrajski handel mszami, frymark ogniem czyśćcowym, sprzedaż odpustów, kramarzenie orędownictwem świętych” itp. Modrzewski zapytuje: “Co więc osobliwego, jeżeli także owe dogmaty: czy to o Trójcy, czy o dwojakiej naturze Chrystusa, uchodzić będą w przyszłości za rojenia głów pustych, pełne głupoty i błędów?”. Źródło: A. Frycz-Modrzewski, O Kościele księga druga, Warszawa 1957, s. 285 i 289; A. Frycz-Modrzewski, Wybór pism, Warszawa 1953, s. 263-264.
    Jest XXI wiek aż przykro czytać negację osiągnięć rozumu ludzkiego.

    Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2017 o 21:28
    Permalink

    @Miecław. … “Każda kultura ma podobne uniwersalne wartości” co za brednie”. Miecław przepisałem i odrzucam w twoją stronę wyżej zamieszczone zdanie. Dodatkowo zapytam – CZY ABY NA PEWNO – MA?? Przemyśl dokładnie, po to by na przyszłość nie powielać bzdur. Gorąco zachęcam do przeczytania i analizy..wiem już linkowałem, faktów NIGDY za WIELE. http://www.prawica.net/8066
    Póki co w trzech odsłonach, być może nie tylko z nadzieją – na więcej. Koniecznie musisz przeczytać.
    Bonus:

    Dr Jan Przybył: “Zatrute owoce oświecenia”

    https://www.youtube.com/watch?v=KpbClShoLsY

    Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2017 o 22:58
    Permalink

    @krzyk58. Przecież to następny nawiedzony, tego się słuchać nie da. Nadinterpretacja faktów i obrona feudalnego systemu. Malik opisuje fakty jakie są, ale zapomina o etiologii tego wszystkiego.
    Nie wyrywaj z kontekstu moich myśli. Powtórzę całość: “Każda kultura ma podobne uniwersalne wartości. Są tylko pewne odrębności wynikające z religijnego zła i środowiskowych czynników.”

    Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 10:20
  Permalink

  Stan degeneracji anomii i demoralizacji społeczeństwa USA przedstawia Ben Fountan w swojej nowej książce “Długi marsz w połowie meczu” . https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dlugi-marsz-w-polowie-meczu. Mocarstwo wyrosłe na zbrodni, podboju, ludobójstwie, wojnie, wyzysku i niewolnictwie musi upaść. Pytanie pozostaje otwarte czy zdychając nie pociągnie za sobą globu. W tej sytuacji los świata i życia wisi na włosku. Zadziwia jednak stopień obojętności społeczeństw zapędzonych do marketów, telewizji i seksu. Miliony, głównie młodych powinny być na ulicach, palić, wybijać okna i wrzeszczeć. A oni witają w Polsce nowych okupantów, pielgrzymują i popijają piwo.

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 13:56
   Permalink

   @Wojciech…owszem mocarstwo,ktore wyroslo na ludobojstwie,zbrodni,niewolnictwie,skrajnym wyzysku itd.nosi w sobie tyle bolu i tyle sprzecznosci,ze spoleczenstwo nie jest spojne i z natury tej rzeczy wybuchaja te konflikty,radykalne nierownosci bedace konsekwencja neoliberalnej wscieklizny zaostrzyly te konflikty w niewyobrazalny sposob,to moze sie doprawdy skonczyc wojna domowa i pociagnac kraj po kraju za soba,ten stan wystepuje juz w calej Ameryce Poludniowej i Srodkowej min.Wenezueli,gdzie Usa chce militarnie interweniowac,szarszliwa sytuacja chaosu politycznego i spolecznego ma miejsce w Brazylii,czy Kolumbii uda sie powrot do stabilnosci,jak wujek porusza sznureczkami cala scenerie.na tym kontynencie,nawe nie zaczynam otwierac okienka tematycznego z nigdy nie powstalej stabilnosci panstw Ameryki Srodkowej:Guatemala,Nicaragua itd.,itd. wszystkie po koleji…
   Zachwyt konsupcja jest niejako druga natura czlowieka co znamy powszechnie z popularnych doswiadczen psa Pawlowa,to przyczyna korupcji i oprocz pogardy.przyczyna wojen,stad osoby,ktore konsumuja sa jak po uzyciu narkotykow spokojne i zadowolone,czasem wesole,problem powstaje wtedy,gdy nie maja na aplikacje nastepnej dawki…zwazywszy ten fakt ludzie ,ktorzy popijaja piwko w Polsce,witajac okupantow i biora udzial w spedach zbiorowych jak pielgrzymki i festyny ludowe czy muzyczene,ktore sa momentalna nirwana,stanem blogiej wegetacji nawet uwazanej za sile boska..takie sa oto schematy ludzkiej wegetacji na ziemi,wiekszosc ludzi umordowanych zyciem poddaje sie bezwolnie temu,nie majac glowy i mozliwosci,by wogole moc cos przedsiewziac….

   Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 10:24
  Permalink

  Lechu, Krakauer powiedział A opisując stan rzeczy ale do rozstrzygnięć w tym zakresie potrzeba powiedzieć B i dalej! Kapitalizm to wzrost nierówności zgodnie z zasadą “biedny staje się biedniejszy a bogaty bogatszy”A kosmetyka w postaci 500 +,chociaż potrzebna sprawy nie załatwia, należy zmienić ustrój!Pozdro.

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 15:39
   Permalink

   @ włodek
   a) Jak zmienic ustój to na jaki?
   b) Czy są tacy, którzy są w stanie zmienić ustrój na ten inny?

   P.S. Takie zmiany wymagają dużej forsy, układów i chętnych do odania życia “za sprawę”.

   Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 16:18
   Permalink

   @włodek
   Ach, i jeszcze dodam, że

   – Pomnik, który został zniszczony to pomnik nieznanego żołnierza z południa, bohatera, który szczerze wierzył, że zginął walcząc w obronie ojczyzny czyli w słusznej sprawie.

   – Popieram pomysł zmainy ustroju. Obawiam się jednak, że bułka z masłem na śniadanie, kotlet mięsny na obiad oraz dwa piwa lub pól butelki wina po kokacji powstrzymają mnie od czynnego udziału w tym przedsięwzieciu.

   Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 10:32
  Permalink

  ………. Dzisiaj mamy owoce 1968 roku…………………………………
  @Miecław.

  @krolowa bona.

  @wlodek.

  @Wojciech.

  @Lech.

  Kogo jeszcze nie ująłem imiennie?

  Przypomnieć ‘lalkarzy’, którzy pociągali za sznurki w 68′ ?

  Gdy piszę “te słowa” skończyłem lekturę tekstu K. na zalinkowanym
  zdaniu – więc wszystko jeszcze może po drodze “przytrafić się” – lecz “stawiam w ciemno’……………………………..

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 16:07
   Permalink

   @krzyk58. Oj tylko tyle masz do powiedzenia? Musi boleć utrata przez kk wpływów w Europie i w Polsce Ludowej oraz wpływu na tworzenie poddanych. A wszystko przez tą lewicę laicką:-)
   I pomyśleć, że wszystko zaczęło się psuć już w epoce odrodzenia, gdzie sama bardziej świadoma szlachta wysuwała postulaty pod adresem szkolnictwa, domagając się, aby szkoły i akademie rodziły “obywateli”, a nie “liżyobrazków”, umiejących po ukończeniu szkoły, tylko odmawiać modlitwy i całować święte obrazki. Zob. źródło: W. Tomkiewicz, Pisarze polskiego odrodzenia w sztuce, Wrocław 1955, s. 26. Wówczas też: “Właściwym, najsilniejszym antagonistą polszczyzny … jest największa feudalna siła średniowiecza – Kościół”. Źródło: M. R. Mayenowa, Walka o język w życiu i literaturze staropolskiej, Warszawa 1955, s. 8.
   Mogę więcej takich cytatów przytoczyć wielu światłych Polaków, którzy walczyli już od czasów późnego średniowiecza o rozum u Polaków, ale nie mam czasu.

   Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 18:04
  Permalink

  analiza dobra, chociaz ze zrozumiałych względów (ilość miejsca) nie może być pełna, trafna, choć przekazuje wiedzę raczej dla wtajemniczonych

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 18:21
  Permalink

  krzyku,jestem zachwycony że znalazłem się w tym towarzystwie mądrych ludzi, i tak jak Mieclaw uważam że 1968 “nie priczom” już raczej widzialnym w rozpadzie ZSRR i soc stran!Wtedy”hulaj dusza piekła nie ma”.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 19:45
  Permalink

  Tak, tak Niemcy odpowiadają za to, że w Polsce nie rodzą się dzieci a w rankingu dzietności Niemcy są nawet niżej niż Polska. W Afganistanie jest wojna, socjalu brak a mnożą się tam jak króliki. Może dlatego, że brak im kasy na wczasy na Majorce i jedynym urozmaiceniem w ich życiu to robienie dzieci:D. A Niemców i nawet nas pełno w kurortach to i dzieci mniej.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2017 o 20:23
  Permalink

  Pytanie: To o co chodzi z tym pomnikiem?

  Odpowiedz: Jak zwykle. Gdy brak jasnego opisu to o pieniądze. A właściwie o o ich brak.

  Pytanie: Co. W Ameryce brakuje pieniędz?

  Odpowiedz: Właściwie to na tym obszarze akurat brakuje pracy dla dorosłych i perspektyw dla ich dzieci.

  Pytanie: Głodują?

  Odpowiedz: Nie, tak zle to nie ma. Ale głosowali na Trumpa myśląc, że coś zmieni w ich losie.

  Pytanie: Zmienia?

  Odpowiedz: Na razie jest zajęty nakładaniem sankcji, strzelaniem pociskami w Syrię, straszeniem Koreii Północnej, Niemców, Unii, wysyłaniem brygad ciężkich czołgów, itp.

  Pytanie: Co to za pomnik?

  Odpowiedz: Jest to pomink żołnierza, który bohatersko zginął broniąc ojczyzny przed nawałnicą z pólnocy, która zdewastowała Południe i wycięła w pień masę jego mieszkańców ( Niezły opis w “Przeminęło z wiatrem”).

  Pytanie: I co złego z tym pomnikiem bohaterskiego żołnierza?

  Odpowiedz: Część mieszkańców uznała, że żołnierz nie bronił bohatersko ojczyzny (Południa) tylko bronił niewolnictwa. I dlatego pomik jest niepoprawny politycznie i powinien zostać usunięty.

  Pytanie: Ile w tym prawday?

  Odpowiedz: Tyle jak w tym, że każdy z 600 tys. rosyjskich żołnierzy zginął na polskiej ziemi tylko poto aby odebrać ziemię i bogactwa Czartoryskim, Potockim, Branickim, itp, oraz wprowadzić w Polsce socjalim, bezpłatne szkolnictwo i lecznictwo.

  Pytanie: No dobrze. Wracajmy do Stanów. A co z tymi, którzy stanęli w obronie pomnika?

  Odpowiedz: Akurat tacy, którzy uważaja, że biała rasa jest ponad wszystko, bo jest lepsza. W podtekscie – może nie wszystkie rasy są równe.

  Pytanie: Biali. Czyli tacy jak my, Polacy?

  Odpowiedz: Muszę cię zmartwić. Ci na swiecie co uważają, że biała rasa jest lepsza nie uznają Słowian za białą rasę.

  Pytanie: Gadasz?

  Odpowiedz: Spytaj dzadków, którzy przeżyli wojnę z Niemcami to ci coś powiedzą na ten temat.

  Pytanie: Ale jakoś tak ostatni nie mówią tego głośno.

  Odpowiedz: Napij się dużo wódki z Niemcem albo Anglikiem, najlepiej kilka razy, to ci powiedzą.

  Pytanie: To po której stronie my powinniśy stanąć w tym sporze o ten pomnik amerykanski?

  Odpowiedz: Po swojej. Ani nam po drodze z jednymi, ani z drugimi.

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 21:32
   Permalink

   @Mikolaj. Dobre, tak trzymaj i dawaj więcej:-) Świetny styl. Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2017 o 21:57
   Permalink

   “Odpowiedz: Nie, tak zle to nie ma. Ale głosowali na Trumpa myśląc, że coś zmieni w ich losie.”
   Pole manewru przy wyborze było niewielkie, mimo wszystko należy
   chwalić Pana – że, nie lewacka demokratka trockistowska.
   Być może bylibyśmy już po starciu nie tylko tytanów, ale i naszej
   matuszki-Ziemi.
   Amen. I Bogu niech będą dzięki za to że jest jak jest.
   Wiem ze pozostaje ‘pewien’ niedosyt.
   Nic nie szkodzi, zawsze mozna za-krzyk-nąć, o czasy…itd.
   Tyle jeszcze możemy – no i groźnie pokiwać palcem w bucie…

   Odpowiedz
  • 16 sierpnia 2017 o 16:37
   Permalink

   Sz.Pan @ Mikołaj. Ciekawa forma narracji. Pozdrawiam Rysa

   Odpowiedz
 • 16 sierpnia 2017 o 08:59
  Permalink

  Bulgoce w Macondo, że hej.

  A nie lepiej kosy na sztorc …

  Tylko kto dziś umie przekuć kosę?

  Odpowiedz
  • 16 sierpnia 2017 o 16:35
   Permalink

   Sz.p.@Inicjator. niestety dzisiaj “kowali ci u nas brak”, nie to co za komuny (PRL). U mnie na wsi były 2 kuźnie, w tym jedna z nich “vice a vice” kościoła i co najważniejsze regularne walenie młotem wcale nie przeszkadzało ks. proboszczowi.

   Odpowiedz
   • 17 sierpnia 2017 o 21:41
    Permalink

    @Miecław. Ty zawsze i wszędzie o Chrystusie – ile można głosić
    “dobrą Ewangelię”. 🙂
    Miecław. Temat wiary i religii nie schodzi ‘z pióra”.
    Na pewno kiedyś zamierzałeś wstąpić do seminarium duchownego,
    i stąd przegięcia religijne. Mi temat ‘wisi” – dawno temu określiłem
    swój stosunek – (bliskie jest mi wyznanie w kwestii wiary śp. prof. Wolniewicza) co nie znaczy że mógłbym ‘zapisać się” do
    Союзa воинствующих безбожников – po to by “łamać krzyże”, co to,to nie. Są ludzie wierzący i praktykujący to bardzo dobrze.
    Szanuję. TY – NIE!!!!! Dlatego BO – lewica laicka. I TU różnimy się w kwestii postrzegania.
    Miecław. Jedynie sojusz tronu z ołtarzem ma racje bytu dla dobra (każdego) Narodu. Kosmopolityczna komuna Boga zamierzała wyrzucić za drzwi – i dlatego m.in. “jej już nie ma” -( na scenę,
    po partyzancku, wkracza ponura jej odmiana kołchozowa,unijna) i nie będzie, przynajmniej w krajach Europy środkowo-wschodniej.
    Zachód nas nie interesuje. Pozdrawiam
    https://konserwatyzm.pl/zietek-wielomska-wierzenia-religijne-i-przynaleznosc-narodowa-w-europie-srodkowo-wschodniej-raport-pew-research-center/

    Ps. Miecław. Przypominam sobie że na forum OP przytoczony wiersz Tuwima pojawiał się co najmniej kilkukrotnie.. 🙂

    “Kiepską szkołę miałeś w tym PRL, pewnie dawne “jaśnie państwo” tam uczyło?

    Nie, jak to w PRLu, panienki po dwuletnim studium nauczycielskim.
    Miecław. Gdyby jaśnie państwo – pisałbym, czytałbym ‘po łacyniu”
    a i greka nie była by mi obca, a tu taki przypał, w którymś z kom.
    napisałem po polsku słowa ‘wszystko płynie” – a tak chciałem ‘błysnąć”
    w martwym języku – wina panienek – uczycielek… 🙂
    ‘Konopielkę’ pod/glądał? A!
    Miecław. Śmiejmy się, wszak śmiech to zdrowie..dopóki smutek
    egzystencji nie zawita pod strzechę.
    Amen. Bądź Pozdrowiony.

    Odpowiedz
 • 16 sierpnia 2017 o 11:55
  Permalink

  ….A nie lepiej kosy na sztorc …
  Gorzka ironia,lecz świetnie wpisuje się w “nasz’ nurt inspirowanych
  przez masonów zrywów i ‘miatierzy”……………………………………….
  Musimy mieć na uwadze fakt – niechlubną tradycję “a na tygrysy mamy visy” zapoczątkował mason(nie pamiętam którego stopnia) niejaki
  Kościuszko……….

  “Tylko kto dziś umie przekuć kosę?” Potrzeba zwróci dawno temu utracone umiejętności. TYLKO – PO CO?

  @Miecław. Zacytuję słowa pewnej pieśni dziś dokumentnie zapomnianej,może to i dobrze? Słowa bliskie twemu światopoglądowi.
  “Powstańcy nie znają wiedeńskich traktatów,
  nie wchodzą w układy z carami,
  lecz biją Moskali, wieszają magnatów
  i mścić się umieją stryczkami.”

  To z tąd, m.in. wywodzi się lewicowo – masońska, rusofobska szajba “naszych” herojów”……

  Odpowiedz
  • 16 sierpnia 2017 o 15:59
   Permalink

   @krzyk58. W tym temacie akurat jestem pacyfistą i wszystkim narwańcom, którzy w obcych lub “jaśnie pańskich” i kościelnym interesach założyliby kosy na sztorc, czyli wzięli karabiny i mieliby przelewać krew, za to że jakaś bogata ciota będzie z tego powodu odbijać szampana i liczyć kasę, a idiotom przypinać ordery – polecam ten wiersz:

   Julian Tuwim
   Do prostego człowieka
   Gdy znów do murów klajstrem świeżym
   Przylepiać zaczną obwieszczenia,
   Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
   Na alarm czarny druk uderzy
   I byle drab, i byle szczeniak
   W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
   Że trzeba iść i z armat walić,
   Mordować, grabić, truć i palić;
   Gdy zaczną na tysięczną modłę
   Ojczyznę szarpać deklinacją
   I łudzić kolorowym godłem,
   I judzić „historyczną racją”,
   O piędzi, chwale i rubieży,
   O ojcach, dziadach i sztandarach,
   O bohaterach i ofiarach;
   Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
   Pobłogosławić twój karabin,
   Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
   Że za ojczyznę – bić się trzeba;
   Kiedy rozścierwi się, rozchami
   Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
   A stado dzikich bab – kwiatami
   Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
   – O, przyjacielu nieuczony,
   Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
   Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
   Króle z panami brzuchatemi;
   Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
   Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
   Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
   I obrodziła dolarami;
   Że coś im w bankach nie sztymuje,
   Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
   Lub upatrzyły tłuste szuje
   Cło jakieś grubsze na bawełnę.
   Rżnij karabinem w bruk ulicy!
   Twoja jest krew, a ich jest nafta!
   I od stolicy do stolicy
   Zawołaj broniąc swej krwawicy:
   „Bujać – to my, panowie szlachta!”

   .https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

   Problem, tylko z Tuwimem, który to napisał, bo nijak nie pasuje do twojego schematu, ale ty dasz radę coś na niego znajdziesz:-) Na pewno był trockistą:-) co najmniej:-)

   Sztorm 68 – .https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

   Moja broń to wiedza:-) więc śmigam nią wszelkich baranów na odlew:-)

   Odpowiedz
   • 16 sierpnia 2017 o 21:05
    Permalink

    @Miecław. Doprawdy nie znałem Tuwima od tej strony. 🙂 Wiersza również.(Co ja wiem ja tyle wiem co zjem) Dzięki za ‘przywrócenie wzroku”. Zacytuję ci słowa również
    poety Polaka,żydowskiego pochodzenia w formie zwyczajnej prozy,
    ale jakże znamienne :Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.

    Czyżby obok wiedzy – ZAROZUMIAŁOŚĆ i PYCHA była twoją (drugą) “ulubiona bronią’? 🙂 a to już grzech wobec…..i nie ma zmiłuj! 🙂
    BO w domyśle pozostawiam jeszcze : nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu…
    🙂
    Miesław. “Słowianinie” – zapewne rozgrzeszysz jakoś p.Słonimskiego z aktu ‘antysemityzmu”
    za wypowiedziane słowa? Wszak “u was” interpretować “prawo talmudyczne” można dowolnie,taka tam ‘falandyzacja’…

    I jeszcze jeden kamyczek do ogródka Miecława: Na pewno był trockistą. Jest takie powiedzenie – posłowica, nieźle pasuje do
    uczynionego mi wtrętu. Uwaga! Ten się śmieje kto ..itd.. znasz-li?

    Odpowiedz
   • 17 sierpnia 2017 o 09:58
    Permalink

    @krzyk58. Oj zabolało “jaśnie pańskie” i katolickie serce, co:-) I mówisz, że nie znałeś Tuwima? Kiepską szkołę miałeś w tym PRL, pewnie dawne “jaśnie państwo” tam uczyło?

    Widzisz ja nie jestem z tych, którzy dają po sobie jeździć, jak po łysej kobyle. Do zarozumiałości i pychy daleko mi brakuje, ale zdarza się, że zwykli ludzie z braku swojej wiedzy i umiejętności konwersacji oraz chęci uczenia się i analizowania zjawisk, bo mają tylko katolickie spojrzenie świata – tak mnie faktycznie czasami odbierają. No bo jak można swoją wiedzą i faktami udokumentowanymi historycznie obrażać ich indolencję umysłową ukształtowaną religijnie ze snobowaniem się na “jaśnie państwo”:-) Przecież PARAFIANIN (sprawdź w słowniku co kiedyś znaczyło to pojęcie) zawsze wie lepiej i zawsze ma rację bo ksiądz kazał tak myśleć:-)
    Co do Słonimskiego, Staszica i innych antysemickich publikacji historycznych, to wiem doskonale, jakie były tego źródła, każdy z nich w mniej lub bardziej trafny sposób pisał o tym co było bolączką tamtego czasu i ja to doskonale rozumiem, dlatego szukając źródeł zła problem poznałem i częściowo już w poprzednich postach ci to wskazałem na królewskie i “jaśnie pańskie” przyczyny socjologiczne i polityczne tego, jak żydzi postępowali, m. in. z chłopami.
    Ich obecne postępowanie absolutnie też nie zasługuje na akceptację, ale ja nie wrzucam narodu do jednego worka.

    Podobnie było z ideą komunizmu, prostackie oskarżanie go o całe zło tego świata, spowodowało, że przestudiowałem sobie w wolnym czasie literaturę historyczną i wyrobiłem sobie zdanie na ten temat, a już zupełnym szokiem dla mnie, jako młodego człowieka, było odkrycie, że Jezus Chrystus był ze swoim programem społecznym w jego naukach faktycznie komunistą, czego dowodem są pierwsze komunistyczne gminy chrześcijańskie, zanim tej religii nie przejęli i wypaczyli katolicy.
    Zachęcam więc do spojrzenia na komunizm przez pryzmat nauk Jezusa, a nie katolicki i “jaśnie pański” kapitalistyczny punkt widzenia.Możesz wtedy dojść do ciekawych wniosków:-)

    No i ten wtręt: “Ten się śmieje kto …itd. Oczywiście, znam, ale co niby ma to sugerować. Tu nie ma się z czego śmiać, ani czekać na czyjeś potknięcie. To dowodzi, że tobie brakuje pokory, jak każdemu katolikowi, bo nie znacie prawdziwych nauk Jezusa. A czytałeś chociaż przewodnik duchowy prawdziwego chrześcijanina Tomasza Kempisa “O Naśladowaniu Chrystusa”, jest taki rozdział II “O pokorze w ocenie samego siebie” Polecam go. No i mniemam, że tak jak kiedyś pisałeś “prawdziwa cnota krytyk się nie boi” nadal sobie to cenisz, podobnie, jak ja:-)
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.