Społeczeństwo

Narasta problem ukraińskiej przestępczości w Polsce

 Ostatnie zatrzymanie na Woli w Warszawie, dwóch młodych mężczyzn z Ukrainy, którzy napadali na Kobiety, okradali je i z tego co wiadomo, co najmniej jedną zgwałcili – to sytuacja niestety już standardowa. Problem ukraińskiej przestępczości w Polsce narasta, ale się o tym nie mówi, ze względu na obowiązującą poprawność polityczną. Tymczasem wraz z milionem spokojnych ludzi, którzy przyjechali tutaj do nauki/lub pracy – przyjechali również bandyci, których motywacje są bardzo niskie i psują opinię swoim współobywatelom.

W większości polskich miast problem przestępczości pospolitej w zasadzie nie dotyczy tzw. przeciętnych obywateli. Można zostać oszukanym przy zakupach, można zostać okradzionym przez kieszonkowców (TO PRAWDZIWA PLAGA LATEM W KRAKOWIE), jednak coś takiego jak napady bandyckie, to rzadkość. Oczywiście zdarzają się, narodowość sprawców jest wtórna, zdecydowanie dominują krajowi przedstawiciele świata przestępczego. Jednak, coś takiego jak polowanie na Kobiety w celach rabunkowych i seksualnych, to rzadkość, świadcząca o deprawacji sprawców i działaniu z wyjątkowo niskich pobudek.

Jest oczywiście wiele przestępstw, ale one w dominującej większości koncentrują się w półświatku. Wiele zła dzieje się w styczności z chyba najbardziej parszywą plagą, jaką są narkotyki i ich pochodne. Trzeba pamiętać, że nasz kraj jest niestety „producentem” i „eksporterem” wielu rodzajów syntetycznych używek i mówimy tutaj o wielomiliardowym interesie, gdzie ma żartów. Jednak tacy przestępcy lubią ciszę i spokój. Można to zaobserwować nawet na osiedlach, gdzie działają „końcówki” dystrybucji sytemu (krakowskie blokowisko). Ciężko to powiedzieć, ale przestępcy dbają o ogólny poziom bezpieczeństwa, ponieważ to się im opłaca. To powoduje, że mamy do czynienia z jeszcze bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem, który często ma twarz sąsiada, ale „dorabia sobie” w ramach działania w grupie przestępczej jako sprzedawca substancji niedozwolonych. To ma charakter powszechny, skala jest masowa. Jednak zawsze jest ta sama zasada, tym ludziom zależy na ciszy, spokoju i anonimowości. To przeciwieństwo klasycznego bandytyzmu, który z nożem, rurką lub bronią wymusza pieniądze od przypadkowo napotkanych ofiar. Dzisiaj taka przestępczość w Polsce się nie opłaca. To domena desperatów, osób psychicznie chorych, zatwardziałych kryminalistów, którzy chcą wrócić do więzienia, osób uzależnionych od narkotyków i niestety gości z zagranicy.

Osobnym problemem są kradzieże samochodów. Dzisiaj to nadal poważne zagrożenie, zdarzają się dramaty, gdy kradzione są samochody np. z dziećmi na tylnych siedzeniach. Jednak generalnie, jak się kradnie to głównie „na części”. Działają wybitnie wyspecjalizowane grupy przestępcze, które są znakomicie zarządzane i skoordynowane. Do tego są wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia, a złodzieje mają odpowiednią wiedzę technologiczną. Dzisiaj generalnie większość samochodów ma bardzo skomplikowane zabezpieczenia, a części są znakowane. Starych złomów nie opłaca się kraść, po co komu samochód za 5000 zł? Przecież taka kradzież to głupota.

Z punktu widzenia przestępcy, pewnego rodzaju czyny się nie opłacają. Przestępcy zawsze kalkulują, co mogą przeprowadzić oraz jakie z tego wynikają korzyści i jakie są straty. Chyba nie ma większych specjalistów od ryzyka, niż kryminaliści. Doskonale orientują się w prawodawstwie, jak również w takim postępowaniu, żeby dany czyn, móc przedstawić w jak najkorzystniejszym świetle dla siebie. Ukształtowanie naszego Kodeksu Karnego, działanie Policji, która na szczęście względnie „daje radę” oraz wszechobecność kamer, powodują że generalnie w Polsce nie opłaca się napad rabunkowy na osobę fizyczną. Za takie działanie, z którego można mieć np. telefon, zawartość portfela i biżuterię (w przypadku kobiet), czyli łącznie przeciętnie „łupy” o wartości około 2000 PLN – grozi z marszu 12 lat bezwzględnego więzienia. Jeżeli w grę wchodzi czyn seksualny to dodatkowo kilka lat. Dodajmy, że „fanty” sprzedawane później w półświatku mają o wiele mniejszą wartość. Realnie sprzedanie kradzionego telefonu w Polsce jest bardzo trudne. Najnowsze modele mają szereg zabezpieczeń. Sprzedaż złota (biżuterii) zawsze jest odnotowywana, wymaga okazania dowodu osobistego i jest rejestrowana. Do kart bankomatowych jest potrzebny kod PIN. Po prostu napad na ludzi na ulicy nie ma sensu z punktu widzenia szacującego ryzyko przestępcy.

To się zmieniło wraz z pojawieniem się dużej populacji Ukraińców w Polsce. Którzy przywieźli do nas swoje standardy postrzegania rzeczywistości. Na pewno na Ukrainie panuje przeciętnie wyższy poziom brutalizacji życia społecznego i to zderzenie dwóch rzeczywistości powoduje, że mamy do czynienia z prawdziwymi zagrożeniami, które nie są w Polsce powszechne od lat 90-tych. Szczególnie niepokoi aktywność zorganizowanej przestępczości zza wschodniej granicy. Pojawia się wiele informacji o aktywności ukraińskich przestępców w „sex-biznesie”, jak i w różnego rodzaju pochodnych branży wymuszeń. Warto pamiętać, że tzw. odzysk wierzytelności jest w Polce usankcjonowany i robią to bardzo duże firmy, wyspecjalizowane w działaniach na ogólnokrajową skalę i handel wierzytelnościami. Jest to bardzo duży i poważny rynek, powiązany z branżą finansową. Dlatego tym bardziej dziwią informacje o aktywizowaniu się przestępców ze Wschodu w tej kategorii przestępstw.

Sytuacja jest poważna i będzie się z pewnością nasilać, ponieważ to wynika po prostu ze statystyki. O ile w przypadku inno-kulturowych imigrantów musielibyśmy się liczyć z terroryzmem, to w przypadku imigrantów z Ukrainy, prawdopodobieństwo importu przestępczości jest co najmniej proporcjonalne do stopy przestępczości typowej dla tamtego społeczeństwa. Do tego dochodzą jeszcze zagrożenia związane z patologią ukraińskiej wojny domowej i inne, z których chyba przemyt (już chyba wszystkiego), jest niesłychanie poważnym zagrożeniem dla naszego kraju.

To zjawisko musi być bardziej rozpracowywane przez służby. W grę wchodzi oczywiście Policja, Straż Graniczna, ale także i służby specjalne, ponieważ trzeba pamiętać, że za ukraińską przestępczością mogą się kryć działania innego typu. Już samo zagrożenie jakie wynika z prawdopodobieństwa przemytu broni z Ukrainy, jest wystarczającym powodem do wzmocnienia wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. Należy mieć bowiem na uwadze, że ich struktury są dla nas nieprzejrzyste i nie można wykluczyć, że czynniki oficjalne, nieoficjalne i osoby niepożądane – mogą działać w ramach tych samych procesów, inspirowanych w jakimś celu. Na pewno jednak współpraca z Ukraińcami z Polsce, jak i organami bezpieczeństwa i porządku na Ukrainie (na tyle, na ile są wolne od korupcji) jest celowa i musi być realizowana. Od gości należy wymagać umiejętności zachowania się i lojalności, jeżeli nie spełniają tych warunków, należy ich usunąć.

Takie sytuacje jak ta na Woli, zasługują na pełne potępienie. Społeczeństwo ma prawo poznać twarze i dane personalne tych bandytów, którzy przyjechali do Polski kraść, gwałcić i rabować.

42 komentarze

 1. To widać już na ulicach, pełno jest podpitych grupek wracających z pracy na budowie, które w 3-7 się awanturują, głównie między sobą ale to wygląda groźnie. Wielu z tych chłopaków było na froncie i tutaj kozakują.

 2. Przesada.

  Dwóch przestępców z dwumilionowej populacji Ukraińców w Polsce?

  Toż to są ANIOŁY!

  Do tego nie używali pił …

  • że co? skąd masz dwóch? tylko w artykule napisał o 2 bandziorach ukraińskich, przestępstwa ukraińcy w polsce popełniają codziennie i to masę począwszy o d drobnych kradzieży po większe, przemyt, handel narkotykami, do tego doliczmy mafie ukraińskie
   problem polega na tym, że media nie informują o przestępstwach popełnianych przez ukraińców

   natomiast kiedy polak w uk coś nawet małego przeskrobał, to od razu było wielkie halo w mediach

 3. Błąd w tekście “gdzie ma żartów” brakuje “nie” 🙂

  DZIĘKUJEMY. JEDNAK JESTEŚMY PRZEKONANI ŻE MOŻEMY Z TYM ŻYĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 4. Niestety polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zostały właśnie poważnie okaleczone przez czystki jakie zarządził PiS. Z pracy odeszli doświadczeni funkcjonariusze którzy mieli do czynienia z taką przestępczością w Polsce lat 90-tych, ci którzy zostali to w większości biurokratyczne popierdółki 🙁

  PROSZĘ PANA PROSZĘ SIĘ MIARKOWAĆ JEŻELI PISZE PAN O POLSKICH OFICERACH. OBRAŻA PAN LUDZI KTÓRYCH NAWET PAN NIE ZNA, ALBO PAN ZNA I PAN ZAZDROŚCI AWANSU… W OBU PRZYPADKACH MOTYWACJA NEGATYWNA NIE JEST DOBRA. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 5. Do więzienia? Deportować tam skąd przybyli. Po co mamy trzymać ich w polskich więzieniach.

 6. Mogli rozciąć im brzuchy i wybebeszyć – ciągnąc za flaki przywiązane do strzemion konia… a tego nie zrobili… mogli wbijać gwoździe na żywca w czaszkę, a też tego nie zrobili…. mogli w końcu żywcem podpalić – a tego nie zrobili!!! Po co więc ten krzyk?

  • Jak to po co,! ??????? W konkretnym przypadku działa oczyszczająco,
   – katharsis. To jest norma… a czy działa w ‘konkretnym” przypadku -? Nie wiadomo, myślę że należy posiadać uczucia wyższego rzędu.
   I “tu” już” występuje problem – BO zabić, i zapić (się) to tyle na ile “ich’ stać……………….AMENT!

 7. Nic nadzwyczajnego, podobnie jak Polska po wejściu do UE eksportowała przestępczość na zachód, tak samo dzieje się z Ukraińcami. Proszę sprawdzić na policja.pl jak spadła nam statystyka ogólna przestępstw po 2004 roku. Polacy nie mając pracy w kraju zmuszeni byli do przestępczości, tak to działa niezależnie od oceny moralnej. Część będzie cierpieć biedę, ale część nie wytrzymuje i dokonuje przestępstw. Po otwarciu granic na zachód jedna część już nie musiała kraść i na zachodzie się świetnie zaaklimatyzowała znajdując godne warunki ekonomicznego przetrwania, a druga część zapewne mniejsza nadal wybrała drogę przestępstwa, tyle że na zachodzie, a potem wracała do Polski samolotami do odbycia kary w Polsce. Podobno raz na tydzień było takie lądowanie ekstradycyjne z pełnym obłożeniem samolotu, jak dawno temu gdzieś pisano. Podobnie jest z Ukraińcami obecnie, czy problem będzie się nasilał zobaczymy, ale na pewno będzie to powodować większą negatywna ocenę Ukraińców w Polsce, tak jak oceniano Polaków na zachodzie. Tak to w socjologii działa, a elity się bawią, którym Polki i Ukrainki usługują na bankietach życia, kosztem modlącego się plebsu. Czyli podobnie, jak w II RP, wreszcie zgodnie z prawem naturalnym podobno? Nie chcesz myśleć i żyć godnie w kolektywie, to módl się i pracuj służąc “panom” i kaście pasterzy.

  • bzdury, przestępstw popełnianych przez polaków w ue nie było nawet proporcjonalnie tyle, tylko media zawsze trąbiły o najmniejszym nawet incydencie

   ukraińcy popełniają masę przestępstw tylko media o tym nie informują

 8. MY Polacy, wiemy z historii,(i nie tylko) że ddddddddd to urodzeni złodzieje, (wory)
  i bandyci(головорез) a zwłaszcza ci “Szeptyccy czy Sinkiewicze” , – śmietnik!
  Z całym szacunkiem do Rusinów, (prawowiernych) wobec idei
  Rosyjskiego Świata……………………………………………………………………
  Nieprawda’ż , mr “bob’ ????
  @Miecław…………..W konkretnym przypadku ‘niełatwo ” naginać fakty do potrzeb! Jednak potrafisz………….. zmieścił się i KK…
  🙂 ………………………….Chcieć – to móc! Ktoś ,gdzieś,kiedyś,- rzekł…

  • Czyżby prawda była aż tak bolesna??? A poza tym uczę się od ciebie:-) Jesteś wzorem, tylko mamy inne punkty odniesienia i obiekty krytyki:-) Ale dzięki Mistrzu za słowa uznania:-)

 9. Kto prowadził biznes na Ukrainie dobrze wie jak wyglądają lokalne “standardy postrzegania rzeczywistości”.

  Miasteczko Biała Cerkiew (Белая Церковь).
  W samym centrum, w pobliżu pomnika Lenina, który co prawda nie przeżył ostatnią “rewolucję godności? “, znajdowało się biuro szefa lokalnej “mafii” (ksywka Makar).
  Zaraz obok, w odległości spaceru, siedział burmistrz (мэр) miasta, a nieco dalej przedstawiciel prezydenta.
  Cały biznes znajdował się pod “dachem” tych trzech struktur. Płacili wszyscy – nawet kum, swat i brat.

  I jeśli “Лихие 90-е” w Rosji już dawno za sobą, to na Ukrainie ten zgniły system po każdej kolejnej “rewolucji” tylko wzmacniał się i teraz przeszedł do innej jakości, przeżywa prawdziwy “Renesans”.

  Dziś to nie jest jakieś tam bandyci, a tylko weterani ATO, wolontariusze i СУГС- patrioci.

  Klasyczny “racket” zawijano w neobanderowska ideologię.

  Marsz-marsz “bohater ATO”, Europa czeka na ciebie!

  • Na tzw.okrainę, w 2004′ udałem się z ciekawości przez przejście graniczne w Dorohusku do Lubomla,Kowla na “zakupy”. 🙂 Dzika państwowość, dzicy czynownicy – bez “bakszyszu” ani rusz, wszyscy prostacko brali/biorą w łapę…dzicy ludzie. (Już “na mieście – sympatyczni’ :)…………..przypominam sobie scenę z Lubomla,gdzie zaparkowaliśmy pod tamtejszym marketem – nie powiem ,niezły asortyment artykułów spożywczych jak i alkoholowych,(prima sort) szczególnie dla Polaka – raczej niedostępny dla przeciętnego tubylca. 🙂 Za to po zakupach czekała nas niespodzianka w postaci 8-10 letniego brzdąca z gwoździem w rączce , dał nam do zrozumienia że jeśli nie damy jakiejś tam sumy – porysuje gwoździem auto 🙂 (myślę że w krzakach stała za nim dużo starsza ‘krysza”) ….ze szczylem ukro-pskim targów ni bojek prowadzić nie zamierzaliśmy,
   wręczyliśmy na odstępnego jakieś drobne, jednak niesmak
   pozostał – a już zwłaszcza że stanowiliśmy załogę można by rzec
   “mundurową”.. :)Kiedyś już wspominałem na forum o owym incydencie.
   Od tamtego czasu noga moja nie postała na upadlinie – i tak już raczej pozostanie , na wieki wieków. Amen. 🙂

   • Człowieku, tacy ludzie są wszędzie. Dwa lata temu pojechałam do Paryża i moje wspomnienia z tego wyjazdu są niestety negatywne. Śmieci na ulicach, dzielnice do których strach wchodzić (szczególnie będąc młodą dziewczyną), mężczyźni zaczepiający cię na ulicy (łapiący za włosy, blokujący ci przejścia ślędzacy cię). W tym roku ponownie pojechałam do paryża i moje wrażenie było zupełnie inne- nikt mnie nie zaczepił, nikt nie był nieuprzejmy, francuzi kilka razy pomogli mi gdy się zgubiłam. 2004 rok to było ile lat temu…nie powinno się tak oceniać innego kraju po jednej tylko wizycie…

    • @Si

     Przepraszam, ale po przeczytaniu nasuwa się wniosek, że w Paryżu za kilka lat nie tylko usunięto wszystkie śmieci na ulicach, ale i nastąpiła całkowita wymiana mieszkańców.?
     Pozdrawiam.

     • Po prostu natrafiłam na bardziej serdecznych ludzi niż poprzednio. Miałam pozytywne nastawienie co do francji. Unikałam ludzi którzy z pozoru wyglądali na podejrzanych.
      Śmieci nie zniknęły ale Paryżowi spadła turystyka i chyba stąd mniejsze zaśmiecenie ulic (bo mniej turystów).
      Nie przesadzajmy…Ludzie nadal mieszkają w tym mieście, żyją tam, chodzą do pracy i do szkoły.

   • krzyku i Kamczatka zmuszają mnie do “wspomnień” W latach 90 ze względu na znajomość języka i pewne kontakty z Interpol Ukraina, znalazłem się w Kijowie gdzie przebrani w mundury milicji mafioso z Żytomierza “przejęli”samochód pewnego biznesmena z Katowic .Po 3 dniach “negocjacji”samochód się znalazł, a my na bankiet w Żytomierzu. Rano w siedzibie”mafii firmy”wieszają flagi Rosji I Gruzji.Szto budiet?Budiet spotkanie w sprawie “podziału interesów” na Krymie!
    Dobrze że Krym jest Rosyjski, bo rozkradli by go do końca! Pozdro.

   • @Si. “Ludzie nadal mieszkają w tym mieście, żyją tam, chodzą do pracy i do szkoły.” BO, nie mają już wyboru….. niestety. Wątpliwa
    przyjemność pędzenia żywota, na czubku wulkanu…wklejam ponownie…
    Czego Anglicy zazdroszczą Polakom? – Why are they jealous of Poland? https://www.youtube.com/watch?v=TyeqpAOpaSA

    Francuz i Anglik: Zachód umarł- normalność to Polska.
    https://www.youtube.com/watch?v=I81V3jH7Pms
    …Francuz i Anglik narzekają na Zachód i chwalą Polskę: “Francji nie ma”, “To lewactwo zdegenerowało Anglię”

 10. Chyba zbrzydłaść i nie wzbudzasz zainteresowania braci w islamie. Córka była i mówi że jest gorzej w Paryżu o Marsylii nie wspomne!

  • Włodku, mój tekst jest kierowany do Si jednak Ciebie pozdrawiam i Krzyka też.
   Otóż droga Si w Paryżu byłam mniej więcej w 2006 roku, śmieci było tyle co w przeciętnym mieście w Europie (widocznie posprzątali ze względu na mój przyjazd) nikt mnie nie zaczepiał i nie ciągnął za włosy, stara jestem zatem chyba nic dziwnego. Natomiast obecnie co to co dzieje się w Paryżu jest tak jak piszą w sieci (wiem z relacji znajomych). Zatem Si najpierw przeczytaj informacje na temat a dopiero następnie daj głos.

   • Krótka migawka z miasta,do którego Polacy od zawsze wzdychali…
    ulice Paryża po przejsciu uchodźców…. https://www.youtube.com/watch?v=enDWU6vvTFo

    Apokalipsa. Szokujące nagranie z Paryża ubogaconego przez imigrantów z Afryki! Paryż – 2016! https://www.youtube.com/watch?v=4_G5DmVN008

    Pijani i naćpani “UCHODŹCY” w Paryżu! Szok! Imigranci “Ubogacają kulturowo” stolicę Francji! MOCNE! https://www.youtube.com/watch?v=23XtoujJbjM

    Metro w Moskwie vs Metro w paryżu (uchodźcy) https://www.youtube.com/watch?v=Fsb63e2WznI
    Mógłbym tak epatować, tylko po co jaka Europa jest – każdy widzi… skundlona,zaśmiecona – i na tych stwierdzeniach pozostanę.
    Na pewno będą tacy co stwierdza że ‘obrazy” są przerysowane,
    tendencyjne…można i tak, tyle że całego brudu już ‘nie da rady”
    – zamieść pod dywan…dlatego wyłączę(sobie) możliwość
    skomentowania filmików, co by nie przeklinać… ojców projektu
    ” ubogacania “europy”.

    • Tak samo zaśmiecone są ulice i miejsca publiczne w Warszawie. Po imprezach nad Wisłą śmieci więcej niż w całym Paryżu. Ogólnie w Polsce jest tak że im dalej na wschód to ludzie mniej dbają o porządek. Kilka miesięcy temu wybrałam się do Anglii i najgorszy syf był tam gdzie mieszkali Polacy, Rumuni, Bułgarzy…

 11. Ach Paryż…to faktycznie było piękne miasto. Tak samo jak Londyn…

 12. @Si…@Kamczatka…@wlodek. ..@wieczorynka
  Hallo ludzie !!! We Francji trwa po tych wielkich terrorystycznych atakach od juz bardzo dlugich miesiecy, ciagle o nastepne 3 miesisce przedluzany stan wyjatkowy i tak np.w Paryzu stoja szeregami uzbrojeni zolnierzy
  specjalnej gardy antyterrorystycznej,
  oddzialy zwykle i specjalne zolnierzy i
  policji, agenci rozmaitych sluzb
  specjalnych oraz prywatne securite bankow, biurowcow, firm itd., maja wszedzie kamery…w jednych dzielnicach, pasazach ulic jest wzorowy spokoj choc z incydentami terrorystycznymi jak na Ch.E’ L. w innych np.wzdluz Sekwany koczuja w namiotach uchodzcy…to zalezy gdzie sie trafi…akurat zuchwalych zaczepek nie ma, bo policja bez postepowania i nakazu sadu w stanie wyjatkowym moze absolutnie zaaresztowac , co czyni..np.przed roznymi muzeami np.d’Orsey stoi chyba cos 1000-czna garda, nikt nie rzuca nawet papierka od cukierka …..konflikty z “odwieszonymi na straty” mlodymi ludzmi / 40 % bezrobocie / z bylych francuskich kolonii sa jakby “zamrozone”, spokoj jest wmuszony sila i prezencja sil militarnych i policyjnych z bronia …zawsze i dzis mozn miec z Paryza najlepsze jak i najgorsze wspomnienia gdyz tam wielki korowod problemow, tez jest mafia narkomanow itd., lecz oligarii typu ukrainskiego i .sorry rosyjskiego jeszcze w tej formie nie ma….to co @krzyk58 opisuje jest tragicznym i zalosnym efektem systemu oligarchicznego, gdzie ponad 85 % ( w/g min. TV francuskiej i “arte” ) strasznie wysokiego bogactwa / mld $
  / posiadaja oligarchowie rosyjscy i ukrainscy , po Pekinie i Hong Kongu w Moskwa zamuje 3-cie miejsce na swiecie w kumulacji i ilosci milliarderow , jest ich tam ponad 600 w tym sa wliczani milliarderzy z Ukrainy….poza nimi waska i nieliczna klasa srednia a po niej pare kategorii nedzy…..min.dzieci sa zmuszane do przestepstw : prostytucja, wymuszanie pieniedzy ( ten dzieciak z gwozdziem), napady, rabunki biednych na biednieszych by zabrac im pobory lub rente, sprzedaz organow do transplantacji, komorek rozrodczych pan ( po intensywnej kuracji hormonalnej w pelnej operacji pobiera sie jajeczka z jajowodow i wszczepia innym, czesto paniom po 60-ce, ktote pragna potomstwa, usuga tzw.” Leih Mutter tj.mloda niewiasta w drodze umowy cywilno-prawnej wynosi 9 miesiecy ciaze i urodzi na zamowienie i za oplata komus dziecko .takie sa “prace” dla wynedznialych i okradzionych przez oligarchow calych warstw spolecznych , na “zalatwia” caly zachodni swiat swoje potrzeby..dobrze ze tylko chcieli porysowac gwozdziem samochod a nie wbic w 4 opony lub w oko @krzyk58 lub go porwac i zadac okupu w Polsce lub by “sprzedal” lub na sprzedaz podarowal nerke, kawalek watroby, oko, skore z ud itd. … tam science-fiction jest terazniejszoscia…R.Dmowski chyba cos w 1935 roku pisal o tym…komentatorzy min.@pozorovatel cytowali Dmowskiego na lamach OP…
  po prostu horror….a w miastach Ukrainy i Rosji najwieksza na swiecie siec najdrozszych i najexcluzywnieszych Boutique’ow z towarami markowymi “superior” Coco Chanell, Dolce & Gabana, Gucci, Bogner i 1000 innych….ta dysproporcja nieodwracalnie prowadzi do ciezkich torsji i do wniosku, ze tylko rewolucyjna sila da sie przywtocic rownowage spoleczna i dzieciaki nie beda chodzic z gwozdziem na zarobek przy czym krwe bedzie plynela nie potokami ale rzekami a rewolucja z 1905 stanie sie symbolem lagodnosci…..ten dzieciak z gwozdziem odzwierciedla kompletny upadek panstwa i prawa w ogolnosci i w szczegolnosci i degeneracje spoleczna gatunku ludzkiego……

  • Dobrze to ujęłaś. Te bogate prymitywy społeczne nawet nie zdają sobie sprawy co zrobiły ludzkości, a i nie bez winy są sami ludzie z dołów społecznych ze swym lenistwem umysłowym.

  • @krolowa bona

   To trzeba było widzieć moją twarz w chwili, gdy dotarłem do fragmentu:
   “…gdyz tam wielki korowod problemow, tez jest mafia narkomanow itd., lecz oligarii typu ukrainskiego i .sorry rosyjskiego jeszcze w tej formie nie ma…”

   Pani @królowa b., jak mówią bracia-Polacy – litosci!!!!
   Rozumiem, że przeciętny “niemiec” właśnie tak i myśli (“niemcy” – ogólna nazwa wszystkich cudzoziemców na Rusi za czasów Piotra I).
   No bo tak jest o wiele wygodniej – na tle tych dzikusów ze Wschodu, można poczuć się prawie świętym.
   Szczerze mówiąc, mnie absolutnie nie interesuje opinia przeciętnego “niemca”, ale z “człowiekiem myślącym” jestem zawsze gotowy do dyskusji.
   Tylko proszę – muchy oddzielnie, kotlety oddzielnie.
   Pani na pewno wiadomo, że oligarchie (jako system) kraje przestrzeni post radzieckiej otrzymali w “prezencie” od największego oligarchatu na świecie – USA.
   Tubylcy (homo sowietikus) patrzyli na Amerykanów, jak na półbogów i chwytały każde ich słowo. (niczym @bob).
   Pod słodkie bajki dla debilów (demokracja, Liberté, Égalité, Fraternité), ZSRR został rozdarty na kawałki, elity skorumpowane, a lud paskudnie poniżony i doprowadzony do skrajnego stopnia ubóstwa.
   W centrum Moskwy rozstrzeliwano z czołgów Parlament, a Zachód w tym czasie śpiewał o bezprecedensowym poziomie wolności i demokracji w Rosji (Ukraina dzisiaj).
   Tak było.
   Ale mówić o tym, że w Rosji to trwa do dziś może albo ślepy i głuchy, albo (delikatnie mówiąc) naiwny , albo MacCain (wzorcowy rusofob).
   Bezstronny obserwator nie może nie widzieć, jakie owoce przyniosło “udomowienie” dzikich oligarchów.
   Rosyjski oligarcha dzisiaj – to taki sympatyczny domowy kotek, któremu wujek Wołodia, regularnie obcina pazury.
   A kto nie chciał “udomowienia” spokojnie sobie wyjechał.
   Na Zachodzie ruskojęzyczne liberał-naziści czują się komfortowo.

   Koda.
   Kiedy pisze pani o rewolucji i rzekach krwi, to chcę przypomnieć, że ten kielich Rosja już wypiła do dna.
   Teraz kolej Zachodu.

   Pozdrawiam.

   • @Kamczatka. “krolowa” łyknęła już nieco lewackiego Zachodu,
    i stąd te turbulencje…:) problemy z utrzymaniem “myszy” na wodzy.
    Pisać dużo i na temat jest jednak sztuką… 🙂

    • @krzyk58 napisal Panu pewien komentator 2 dni temu, ze Pan ma “rybki w glowie” i czkawke….m
     @kamczatka Rosja i Ukraina w liczbie oligarchow i ich zamoznosci przeskoczyla Stany i co do zamoznosci takze chinskich oligarchow to typowe dla obecnej Rosji i Ukrainy, nawet nie zamierzam dyskutowac.na ten temat…nawet wr Wladywostoku sa boutique” superior” dla super oligarchow…wiekszosc i to wysoce bogatego majatku narodowego Zw. Radz. przeszla w drodze kryminalnej do rak oligarchow a tu cos o jakis kotkach, komentator jest niewiarygodny i niepowazny….

   • @ Królowo, już wczoraj czytając Pani wpis zgrzytnęło mi gdy nawiązała Pani do Rosji jednak w porę ugryzłam się w klawiaturę, czytaj w język i stwierdziłam, że nie warto rozwijać tematu. To co opisuje Pani o Rosji dotyczy początku lat 90-tych XX w. od tamtej pory wiele się zmieniło gdy stery rządu przejął Władimir Putin.
    Wpis Kamczatki o “kotkach” ma bardzo wiele sensu – na tym właśnie polega lekkość języka słowiańskiego, chcąc coś powiedzieć używamy alegorii aby nie używać zbyt wielu słów.

    • @wieczorynka….nie mam watpliwosci, ze mowimy o roznych tematach i zjawiskach, niestety musze podkreslic, ze przejety / tj.ukradziony / majatek narodowy upadlego Zw.Radz. znajduje sie w dalszym ciagu w prywatnych rekach bogatych ponad przecietny stan grupy nazwanej nie “elita” lecz oligarchia /oligarchami, owszem WWP rozprawil sie z wieloma zlodziejami fortuny narodowej ale nie udaje mu sie z roznych powodow i to “miedzynarodowych” dokonac uwlaszczen na rzecz skarbu panstwa i nacjonalizacji glownyvh galezi przemyslu, ktora pozostaje w rekach miedzynarodowych “inwestorow” lub rosyjskich oligarchow, od ktorych WWP jest politycznie zalezny, to nie zupelnie sa pokorne, ujarzmione kotki….udzial swiatowy kapitalu rosyjskiego mozna po czesci sprawdzic, ich, ukradziony Zw.Radz. dobytek nalezy do kapitalu miedzynarodowego, ktory jest jest “bezpanski” i sobie tak wedruje , gdzie sa zyski……..min. po inwestycjach marketingowych roznej masci firm produktow luxusowych widac gdzie “siedzi” pieniadz i gdzie te produkty “luxus superior” mozna sprzedac np. torebke damska firmy “HERMES PARIS”ze skorki krokodyla za jedyne 400.000 $ a z ozdobami z brylantow, zlota, ktore Rosjanie uwielbiaja lub platyny za ca. 2 mln $, pare szejkow z Arabii S., Kataru czy Emiratu Bahraim robi rosyjskim oligarchom konkurencje kupujac swoim siostrom czy czasami zonom w czarnym habicie do zirmi i twarza ukryta za kratkami taka torebeczke “HERMES PARIS” za 2 milionki $, sukieneczke za 40.000$ pod ten czarny habit itd., itd…..czegp sie nie sprzeda w Rosji to sie sprzeda w Arabii i vice versa……a tymczasem emerytom i recistom w Rosji wcale sie nie przelewa…..taki sam ma Rosja system neoliberalny jak inni i trudno to odwrocic, mimo defacto staran WWP…o to chodzi, ze w Rosji tez obecnie panuje inny system spoleczno-gospodarczy i tak oligarchowie tona w bogactwie a panstwo biednieje …jak w Californi i Los Angeles…ludzie bardzo zamozni, milionerzy a panstwo biedne , musialo oglosic plaite, bo nie mialo na wywozkesmieci, oswietlenia ulic publicznych, na pobory swoich urzednikow i musialo z bankami prowadzic pertraktacje o prolongate dlugow i nowe pozyczki….taka oto zaraza zapanowala na calym swiecie……to jest globalizacja !…..prostytucja z perwersja…niczego innego nie powiedzialam…..

  • “to co @krzyk58 opisuje jest tragicznym i zalosnym efektem systemu oligarchicznego, ”
   @krolowa bona. Dostrzegany stan to skutek i efekt powojennych
   lewicowych rządów w Europie zachodniej,dlatego też dla jasności
   nazywajmy “rzeczy po imieniu”. Tak będzie normalniej. Wg. ówczesnej
   oceny sytuacji międzynarodowej ,głównym wrogiem eurokomuny
   był system radziecki, i Układ Warszawski……….
   “@krzyk58 napisal Panu pewien komentator 2 dni temu, ze Pan ma “rybki w glowie” i czkawke….m”. Jeśli “krolowa byłaby uprzejma
   podrzucić namiar na ów kom. – umknął mojej uwadze…. 🙂
   “nawet wr Wladywostoku sa boutique” superior” dla super oligarchow…” Przypuszczam że usłyszała “krolowa” w obiektywnym(z zachodniego,lewicowego punktu widzenia) przekaziorze na który często w kom. powołuje się, czyli w
   TV “Arte”.. A gdyby nie było “takich enklaw dla bogaczy” pani (lewaccy idole) stwierdzili by ze Rosja jest jeszcze komunistyczna i siermiężna” i tak źle i tak – niedobrze.
   Stan do zaakceptowania to przekształcenie Rosji w zachodnią
   (lewacką) demokrację czytaj; kolonię z namiestnikami
   (renegatami) w osobach “prywatyzatorów”, z końcówkami
   nazwisk na – icz, czy – ski…droga Pani. 🙂

 13. Staję w obronie królowej! Lata dobrych rządów W.W.Putina nie do końca spowodowały że zniknęli liberałowie, złodziejscy oligarchowie i nierówności społeczne nie wynikający z pracy!Ciągle trwa walka z korupcją ,nawet na najwyższych stopniach władzy. To są trudne procesy które nie da się wyplenić w tak krótki okres.Zło zostało zasiane w okresie Jelcyna,Chodorkowski i inni to dzieci tego systemu”1 milon należy ukraść ale następny zalegalizować”Pozdrawiam Puszkin i okolicę!

  • Wlodek,
   “Правопорядок в стране определяется не наличием воров, а умением властей их обезвреживать!”

   Глеб Жиглов (Владимир Высоцкий)
   “Место встречи изменить нельзя”.

   Pozdrowienia z okolic Puszkina.

 14. @krolowa bona

  Są fakty, a są TV “Arte”+emocje ☺

  Według magazynu “Forbes” miliarderów $ rok 2017:
  1. USA – 565 ($2800 mld)
  2. ChRL – 319 ($809 mld)
  3. RFN – 114 ($467.8 mld)
  4. Rosja – 96 ($386,3 mld)
  …………
  Francja – 39
  Ukraina – 5

  Dane dotyczące Francji i Ukrainy rok 2016.

  Tylko ślepy nie widzi gdzie znajduje się główny ologarchat (liczba oligarchow i ich zamożnośc).

  Liberał-nazizm, droga pani, to gdy:

  1. Pokojową nagrodę Nobla w dziedzinie literatury 2015 otrzymuje pisarka (pochodząca z Galicji), która nie napisała ani jednej książki. A tylko dużo publicystyki stosunkowo “dobrego” Zachodu i “złego” Wschodu;

  2. Odsuwają od udziału w para-Olimpiadzie drużynę z Rosji bez jednego faktu, tylko na podstawie raportu starego kretyna z Kanady;

  3. Z pianą na ustach rozprzestrzeniają fake news “białych kasków” , ale nigdy nie obalają własne kłamstwa i nie przepraszają… itp. (można wymieniać do końca życia).

  Tu nie o “jakiś kotkach”, droga pani, a o tym nieszczęściu, które amerykańscy Kulturträger przyniosły na moją ziemię pod bajki o demokracji.
  I nazwa tego nieszczęścia – ЗАЛОГОВЫЕ АУКЦИОНЫ.
  To właśnie tam “…wiekszosc i to wysoce bogatego majatku narodowego Zw. Radz. przeszla… do rak oligarchow”.

  Pozdrawiam.

  • Kamczatko i ja trochę lat pożyłem w Starym Peterhofie i coś mi się wydaje ,że liczby nie kłamią ale trzeba wziąć pod uwagę fakt że bandycki kapitalizm w Rosji to krótki okres w porównaniu z Zachodem a takie owoce, to nie pokolenia pracowały ,oczywiście w cudzysłowiu a najwyżej jeden człowiek najczęściej wiadomego pochodzenia stąd Abramowicze,Bieriezowscy,królowie czekolady,aluminium,rudy! A najważniejsze,czy Białe Noce w tym klimatycznym trudnym roku już są?Pozdro.

  • @Kamczatka …..dzieki za cenne uwagi, ktore podzielam i dawalam temu wyraz na lamach OP wielokrotnie.
   Zaskakuje mnie, ze komentator uzywa statystyki amerykanskiego magazynu “Forbes”….
   Prosze wejsc na oficjalne strony gield akcji we Frakfurcie/M, Paryza, Tokio, N.Jorku, Hong Kongu, Londynu i zobaczyc wysokosc akcji prywatnego kapitalu / oligarchow / Rosji oraz tzw. wartosc kapitalowa czesci rynku firm produktow supererior przypafsjsca na Rosje i Ukraine, w samej Moskwie jest przynamniej 600 multimiliarderow i najwyzsze na swiecie czesci rynku na towary superior, tak ze ci oligarchowie / zlodzieje majatku narodowego Zw.Radz./ przeskoczyli pojedynczych multimilliarderow ze Stanow oraz z Chin, ktore do niedawna prowadzily ..Zw.Radz.byl bardzo wielkim i bogatym panstwem bylo z czego krasc ……zubozenie zwyklych obywateli jest wielkie ….istnieje taki fenomen , ze rosyjscy i ukrainscy ( zawsze ich razem licza ) oligarchowie za tysiacrazy zawyzone ceny / banka nieruchmosciowa …/wykupili cale dzielnice w Londynie i wyparli ludnosc autochtoniczna, jak ta banka peknie, bedzie problem….poza tym niechec do Rosji, ktorej kapital oligarchiczny zdusil tamtejszych…..to sa powazne kompleksowe tematy i nie ma o co sie klucic….ja nie chetnie np.w Niemczech mam kontakt z rosyjskimi kapitalistami, sa bardzo nieprzyjemni i bezwgledni…tak musieli dusic swoich ludzi w poczatkach XX wieku i w latach upadku Zw.Radz. w erze Jelcyna….

   • @krolowa bona

    Nie lubię się kłócić o nic
    (Кроить из блохи голенище),
    ale tu chodzi o zasadę.

    W biały dzień z dupka z gwoździem w ręku lepi sie symbol, cóż typu:
    “Chłopiec z gwoździem – ofiara systemu oligarchicznego” (Petit Julien i Gavroche w jednym kielichu).
    “Лепить горбатого к стенке” – tak to się nazywa u Rosjan.

    W zasadzie, chodzi w ogóle o czymś innym.
    Nie o oligarchów, a tylko o postrzeganie rzeczywistości – “…wzdluz Sekwany koczuja w namiotach uchodzcy… lecz oligarii typu ukrainskiego i .sorry rosyjskiego jeszcze w tej formie nie ma…”

    Po prostu cudownie!

    A tak na marginesie,
    jeśli wziąć pod uwagę, że po tej “scenę z Lubomla” minęło 13 lat, śmiało można przyjąć, że to właśnie ten smarkacz z gwoździem skakał na Majdanie, a teraz zabija ludzi w Noworosji.

    Pozdrawiam

 15. Даже «здравствуй» можно сказать так, чтобы смертельно оскорбить человека. 🙂
  Даже «сволочь» можно сказать так, что человек растает от удовольствия. 🙁 Две из правил Глеба Жеглова,которые нравится, четыре остальное тоже отличные …
  ЛЮБЭ “Атас” (концерт “КОМБАТ”, 1996)

  https://www.youtube.com/watch?v=iEKs85r78tg

  Gleb Żigłow i Wołodia Szarapow
  Zasiedzieli się za stołem nie na darmo
  Gleb Żigłow i Wołodia Szarapow
  Polują na bandę i herszta

  Bujnym kwieciem rozkwitła mafia
  Rozpleniła się wszelaka paskuda
  Nie ma chleba, a pełno gutaliny (pasta do butów)
  i jeszcze szydzi garbaty herszt.

  refren

  Uważajcie, wesolutka klaso robotnicza
  Uważajcie i balujcie chłopaki, kochajcie swoje kociaki
  Uważajcie i niech sobie nas teraz zapamiętają
  Mafijną rodzinę, uważajcie.

  Uważajcie, uważajcie, uważajcie, uważajcie
  Uważajcie, uważajcie, uważajcie.

  Aż do rana nie zgaśnie światełko w okienku
  Gleb Żigłow i Wołodia nie śpią
  Sławetna Czarna Kotka
  Zatroszczy się o naszych chłopaków

  Gleb Żigłow i Wołodia Szarapow
  Zasłużyli w bitwach na swoje medale
  Po pracowitym dniu w czasach pokoju
  Bądź spokojny, ukochany kraju

  refren

  W jednym programów, do utworu „Atas”, N.Raztorgujew założył bluzę wojskową, która od tamtej pory, (kiedyś) stała się nieodłącznym atrybutem jego wizerunku scenicznego. “Atas” – pierwsza płyta z potężnej
  dyskografii. 1989 rok…

 16. …ja nie chetnie np.w Niemczech mam kontakt z rosyjskimi kapitalistami…Rosyjskimi, to tylko na pozór. Pochodzenie etniczne,
  “krolowo”,pochodzenie etniczne…. – “prawnicze”…… 🙂

 17. Jakby np.@krzyk58, @ kamczatka czy @wieczorynka zainwestowali by w akcje firm “luxus superior” na obszar Rosji to by mieli niezle przychody, gdyz dywidendy z tych akcji sa bardzo wysokie, oligarchowie rosyjscy kochaja towary luxusowe i je nieprzerwalnie kupuja w niebywale gestej sieci luxusowych boutique’ach, ktore tam sa, gdzie sa oligarchowie……

 18. Zakładam, że “krolowa” jak i unijne lewactwo kawiorowe “nosi się” na co dzień,jak i od święta (cotygodniowe wyjście z rodziną na Mszę Św.) w drelichu, niczym Chińczycy podczas “rewolucji kulturalnej”. A Rosjanom – nie nada, BO “urodzone watniki”…
  “Krolowa” niebezpiecznie blisko zbliża się do retoryki kijowskiej.
  Zademonstruję jeszcze wspomniany model z kolekcji letniej https://olxpl-ring09.akamaized.net/images_tablicapl/187278305_1_1000x700_ubranie-robocze-z-grubego-drelichu-poznan.jpg (jest i odpowiednik zimowy – na trzaskające mrozy…)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.