Naprzód Rosjo! Naprzód dzielni synowie Świętej Rusi! Nie wahajcie się!

Więcej niż tysiąc lat rosyjskie matki rodzą na rosyjskiej ziemi kolejne pokolenia rosyjskich synów, którzy dorastając stają się obrońcami swoich matek, chrześcijaństwa, swojej Ojczyzny, a Ojczyzna to matka, matka to Ruś. Obowiązkiem każdego syna jest bronić matki.

W dniach ostatnich znowu synowie Świętej Rusi musieli zostawić swoje matki drżące o ich los, znowu Rosjanie muszą przeciwstawić się faszystowskiej żmii, która podniosła łeb z ukrycia kąsając część bratniego sąsiedniego narodu!

To wielki dramat, to wielkie nieszczęście, to smutny czas. Jednakże każdy wie, że w ostateczności ranę po ukąszeniu żmii, lepiej jest od razu rozpłatać ostrzem, przeczyścić i cierpieć trochę – nawet tracąc rękę, ale ocalając życie! To musi boleć, ale nie ma innej alternatywy, jad zabija.

W te smutne dni, nawet nie rozumiejąc, – dlaczego muszą wystąpić przeciwko swoim braciom, wszyscy muszą wykonać rozkaz – jak trzeba ocierając łzy z oczu, jak trzeba przeklinając kwieciście pod nosem, rozkaz trzeba wykonać. Trzeba bronić matek!

Nie ma innego sposobu – zło musi zostać zdeptane, trzeba zdeptać głowę żmii, odciąć i wrzucić do ognia tam gdzie jest jej miejsce. Inaczej żmija wychowa swoje małe, ugryzie kolejnych niewinnych – w końcu, jak żmij będzie wiele – zagryzą wściekle kąsając wasze matki, a matka to Ojczyzna, dlatego wszystkie rozkazy trzeba dokładnie wykonywać.

Dzielni synowie Świętej Rusi! Ponad 70 lat temu, wasi dziadkowie stanęli w szarych mundurach i z jednostrzałowymi karabinami naprzeciwko milionów faszystowskich żmij uzbrojonych we wszystko, co Zachód był w stanie wymyślić, żeby ich pozabijać. Straszną ofiarę ponieśli Ci wieczni bohaterowie, jednak uratowali Rosję i Świat. Dzięki ich ofierze, indywidualnemu poświęceniu każdemu z nich – szarpanych, mordowanych na miejscu, głodzonych w obozach, dehumanizowanych, jako podludzi – dzisiaj ja mam zaszczyt kierować do Was te słowa, a Wy możecie spełnić swój obowiązek wobec waszej matki – Rosji, ostatniej nadziei cywilizacji Słowian i innych sprzymierzonych narodowości!

Wielka szkoda, że młodzi Rosjanie, Białorusini, Ukraińcy, – tutaj proszę wymienić sobie wszystkie narodowości ZSRR, nie mają w programie nauczania szkół średnich, tego co mają inne ofiary faszyzmu – Żydzi. Do Polski, – co roku przyjeżdżają tysiące żydowskich dzieci, żeby zobaczyć na własne oczy, dotknąć, poczuć, rozpłakać się – w najstraszniejszym miejscu doprowadzonego do perfekcji okrucieństwa zachodniej cywilizacji zarażonej faszyzmem. Oświęcimia. TAM MORDOWANO TEŻ WASZYCH DZIADKÓW I WASZE BABKI, jeżeli oczywiście miały to szczęście, że nie zostali zlikwidowani lub zgwałcone i zlikwidowane na miejscu, po pierwszym kontakcie z nadludźmi w czarnych mundurach. Przyjedźcie, zobaczcie to miejsce, wszyscy! Zobaczcie, co chcieli z nami zrobić ludzie zarażeni jadem faszystowskiej żmii! Ludzie światli, inteligentni, mający już przed wojną w domach lodówki, inne wygody! Po co przyszli na nasze ziemie – mordując nas i was?

Niech to pytanie zadaje sobie każdy Rosjanin, jeżeli się zawaha czy zdeptać łeb faszystowskiej żmii bez względu na to, czy jest ona aryjskim nadczłowiekiem w czarnym mundurze z trupią czaszką, czy takim samym człowiekiem jak on – też w marynarskim podkoszulku dumnej i niepokonanej Piechoty Morskiej ZSRR!

Każdy, kto jest ideologicznie skażony jadem faszyzmu jest stracony, każdy kto z poczucia obowiązku służy – nawet mimowolnie – faszystowskiej sprawie – też jest wrogiem tak długo jak trwa w swym obowiązku. Jakkolwiek by to brutalnie nie brzmiało, nawet jeżeli się nie rozumie – trzeba zaufać przywódcom, wy macie to szczęście że znowu Rosja ma znamienitego przywódcę!

W dzisiejszych czasach kiedy brat strzela do brata, nic nie jest czarno-białe. Mało kto rozumie zawiłości i komplikacje polityki, etyki, ideologii. Faszyzm to szatan, on zrobi wszystko żeby przeniknąć do ludzkich umysłów – na sztandarach patriotyzmu, z pieśnią narodową na ustach, nawet będzie czynił dobro żeby tylko osiągnąć swój cel – ostateczną zgubę człowieka.

Jednak Wy synowie Świętej Rusi macie w sercach tych, którzy już faszystowską hydrę pokonali. Bohaterowie spod Moskwy, Stalingradu, Kurska, Leningradu, tysięcy miejsc uświęconych krwią Narodów ZSRR – patrzą w tej chwili na was, patrzą z góry – spokojni o los Rosji, chrześcijaństwa i waszych matek, które mogą spać spokojnie jeżeli mają takich obrońców.

Pamiętajcie matka to Ojczyzna. Nie zawahajcie się! Faszystowskie żmije i ich sługusy – zrobią wszystko, żeby was zwieść, żebyście splamili swój honor, żebyście wydali wasze matki do współczesnego Oświęcimia…

Jak już zwyciężycie – przyjedźcie do Polski zapraszamy! Zobaczycie, przed czym znowu uratowaliście Świat, Polskę, Rosję, Ukrainę, Białoruś, nasze i wasze matki. Zobaczcie to pandemonium porządku nowego lepszego zachodniego świata! Świątynię efektywności! Arbeit Macht Frei! Nie wiecie, co to znaczy? Przyjedźcie! Na progu zrozumiecie. Najlepiej, ze swoimi synami żeby nie mieli wątpliwości, – z czym walczyli ich Ojcowie! Nie zawahajcie się.

Za Ojczyznę, za Matkę, dla synów!

Natomiast, jeżeli się zawahacie, to już nie wydarzy się jutro. Jutro będzie – a owszem! Będzie miało inny kolor, brunatny, czarny z polerowanym niklem a u oficerów srebrem. Wybór należy do was. Tylko w tym drugim wariancie nie będzie już Świętej Rusi, nie będzie problemów z tym czy np. MOŻNA MÓWIĆ NA ROSYJSKIEJ ZIEMI PO ROSYJSKU, PONIEWAŻ NIE BĘDZIE ROSJAN, NIE BĘDZIE SŁOWIAN, NIE BĘDZIE CHRZEŚCIJAŃSTWA nikt po was nie zapłacze, tylko nieliczni wykastrowani niewolnicy – umierający w obozach z napisem Arbeit Macht Frei, być może jeszcze sobie wspomną czasy kiedy Rosja była wspaniała, miała zasoby, miała siłę, miała przywódcę który z ojcowskim spokojem tłumaczył co macie zrobić żeby wasza Ojczyzna znowu była bezpieczna, ale wy się zawahaliście…

Rosja jest jedna, a jej wrogów jest wielu! Nie zawahajcie się! Jeżeli dzisiaj w tych dniach wielkiej próby – wygracie, to nadejdzie szczęśliwy dzień kiedy znowu nawet Słowianie zachodni staną w polu razem z wami – ramię w ramię…

56 myśli na temat “Naprzód Rosjo! Naprzód dzielni synowie Świętej Rusi! Nie wahajcie się!

 • 8 marca 2014 o 07:09
  Permalink

  Jak na razie, to “bracia Rosjanie” na Krymie, w większości pijani, starają się sprowokować żołnierzy ukraińskich do oddania pierwszego wystrzału, choć sami już strzelali, ale na razie ponad głowami Ukraińców.

  Armia ukraińska wykazuje profesjonalizm i dyscyplinę nie dając się sprowokować do oddania choćby jednego strzału oraz odmawia, poza jednym przypadkiem, przejścia na stronę agresora, choć Rosjanie już strzelali, tym razem na szczęcie ponad głowamu Ukraińców. Taka postawa Ukraińców wytrąca Putinowi i putinoidom z rąk broń propagandową, bo dzieje się to na oczach całego świata.

  Prowokacja w stylu gruzińskim z 2008 roku spaliła na panewce i jak na razie jesteśmy świadkami jednego z najbardziej spektakularnych pyrrusowych zwycięstw w historii ludzkości. Jak napisała niedawno prof. Nina Chruszczow (córka Chruszczowa) “Putin się Ukrainą udławi”.

  Jak dotychczas, koszt ostatniego tygodnia rosyjskiej agresji Krymu przekroczył 100 miliardów dolarów plus miesięczny odpływ prywatnego kapitału inwestycyjnego z tego kraju oceniany od stycznia b.r. na ponad 17 miliardów miesięcznie. Stanowi to niemal 20% wszystkich rosyjskich rezerw obcych walut. Oby tak dalej!

  Odpowiedz
  • 8 marca 2014 o 11:44
   Permalink

   tez szukam roboty u US-manów, daj namiary.

   Odpowiedz
   • 9 marca 2014 o 23:19
    Permalink

    Kiedy wreszcie …….,……… ….. zajdzie się tam gdzie jego miejsce w więzieniu w Guantanamo?

    Odpowiedz
  • 29 marca 2014 o 14:26
   Permalink

   observer48 – Zgadzam się, dodałbym uwagę do treści p. Krakauera odnoszących się do “synów Świętej Rusi” – Tak długo walczyli z faszyzmem aż ich przywódca i popierający go “synowie” stali się prawdziwymi faszystami, zresztą zawsze nimi byli.
   Jeżeli ktoś tego nie widzi, to znaczy imho, nie chce tego widzieć.
   CBDU

   Odpowiedz
   • 29 marca 2014 o 17:24
    Permalink

    Jeśli w opinii tego “kogoś”, p.Putin jest “faszystą”,
    – to kimże, do ciężkiej cholery jest np.Bush
    jeden czy drugi, Hussein O’Bama, czy inny
    Reagan??????????Pytam!!

    Odpowiedz
 • 8 marca 2014 o 09:46
  Permalink

  Przecież chodzi o kasę, więc po co taki patos?
  Kasa to jest zwykła rzecz.
  Wiadomo, że należy się najsilniejszemu.

  Odpowiedz
 • 8 marca 2014 o 18:11
  Permalink

  Też uważam, że MUSI gromko zabrzmieć nasze słowiańskie,
  polskie NIE,odradzającemu się faszyzmowi w Kijowie.Naród polski musi zawsze być świadomy zagrożeń wynikających z aktualnych
  zawirowań politycznych na Ukrainie, i z roli podżegaczy
  (tych, co zawsze i wszędzie) a już szczególnie w słowiańskim świecie.W konflikcie pomiędzy Ukraińcami i Rosjanami, nie może, nie powinien paść ani jeden wystrzał problemy winny być rozwiązane drogą pokojową…
  – WBREW OCZEKIWANIOM ZACHODU.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 22:54
   Permalink

   Byla taka gazeta w Niemczech-nazywala sie “Volkische Beobachter” w tlumaczeniu-Ludowy Obserwator, pisala takie same bzdury jak ten Obserwator Polityczny,co z tego wyniklo-druga ,wojna swiatowa i 60000000 trupow.
   Ci pierwsi pisali o nacji aryjskiej,a drudzy o nacji slowianskij. Zastanow sie w czym bierzez udzial

   Odpowiedz
 • 8 marca 2014 o 18:26
  Permalink

  Parafrazując słowa pewnego prezydenta w Berlinie
  w początkach sześćdziesiątych, wbrew temu co piszą i mówią rusofobi -gromko krzyknę, w “tej kwestii” i nie
  tylko – JESTEM ROSJANINEM…

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 00:36
   Permalink

   Ale pustak.
   Zadowolony z siebie ogon kozy – pretendent do ROSJANINA.
   Biedna ta Rosja, przyczepiło się g… do okrętu i woła płyniemy.

   Odpowiedz
   • 9 marca 2014 o 09:26
    Permalink

    Ha,ha,ha…@Kirił więcej samodzielności
    w “płodzeniu” inwektyw. To już było
    “zrzynasz” @seniora.
    Czy to samo napisałbyś, o pewnym prezydencie USA
    który w geście solidarności, mówił – JESTEM
    BERLIŃCZYKIEM.?

    Odpowiedz
   • 10 marca 2014 o 18:47
    Permalink

    … nie porównuj się do “prezydenta” boś tylko zwyczajny forumowy trep.

    Odpowiedz
  • 8 marca 2014 o 23:47
   Permalink

   Ten gość powinien był był trafić do pierdla. To [CENZURA] nie odzwierciedla poglądów wszystkich Ukraińców. Durnie wszędzie się znajdują w Rosji i u nas tez.

   od redakcji:
   w miejscu słowa cenzura była inwektywa. Bez niej Pańska opinia też będzie czytelna

   Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 10:46
  Permalink

  @nina.pl
  Co z Panem, Panią / napiszę z rosyjska co z Wami??
  To po to wymachiwaliśmy “sztandarami rewolucji” na
  Majdanie od 2004r.od Michnika do Rydzyka. Od Kwaśniewskiego do Kaczyńskiego, żeby teraz zamykać w tiurmach głównych ideologów rewolucji?Ten “pan”
  prezentuje to co Zachód ,zarządzający w Warszawie
  chcą usłyszeć, jest na pewno europejczykiem i zwolennikiem opcji euroatlantyckiej.
  To “wspólnik” w interesach politycznych “naszych”
  w Warszawie.Wstydż się…

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 22:18
  Permalink

  Cóż człowieku, widzę, że się całkiem sprzedałeś. I to Rosji niestety, państwu, które wcale Polsce przyjazne nie jest. Zwłaszcza jego obecna władza.
  To naprawdę takie fajne?? Za pieniądze (niby na utrzymanie portalu) wygłaszać idiotyzmy, obrażać inne narody i kultury?
  Bo w chorobę psychiczną nie wierzę – objawy się nie zgadzają 🙂
  Szkoda, bo czasem się Ciebie fajnie czytało…

  P.S.
  Wiem, że mnie wytniesz, ale tylko potwierdzisz tym moją tezę

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 22:34
  Permalink

  Kolejne ruskie pieski szczekaja za ruskie
  pieniadze!
  Jedne s…syny(PPR i PZPR) szlag trafil urodzili sie kolejni
  Pozostaje miec nadzieje ze Rosja nie bedzie juz rozdawala kart w naszej ojczyznie.
  Wraca stare przyslowie…z komunistami sie nie dyskutuje,do komunistow sie strzela
  Kacapia pozostanie kacapia niezaleznie czy bedzie na sztandarze czerwona gwiazda czy hasla ‘swietej Rusi”
  osobiscie zycze wszystkiego najlepszego Ukrainie w walce z Ruskimi a Ruskim wszystkiego co najgorsze!!!

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 23:31
   Permalink

   Czy sądzi Pan, żeś tą swoją “wypowiedzią” wniósł cokolwiek rzeczowego do dyskusji?

   Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 23:28
  Permalink

  W mojej ocenie to ten portal wysoko zajdzie, tylko trzeba umieć to czytać…

  Odpowiedz
  • 11 marca 2014 o 09:35
   Permalink

   Dobry nick. Opłacony mały szczekający klakierek, za opłaty portalowe.

   Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 06:57
  Permalink

  Wrescie ktos pisze to co ja mysle.Wszyskie polskie media sa nie obiektywne i reprezentuja tylko jeden punkt widzenia.Powodzenia!

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 11:36
  Permalink

  OBSERWATOR POLITYCZNY to odtrutka na jednostronną propagandę antyrosyjską. Czas na obiektywizm przeciw rusofobii !

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 12:00
  Permalink

  Czy ” nieprawomyślni” też są blokowani przez moderatora przy próbie wysłania kolejnego komentarza? Bo maje znikają jak przeciwnicy Putina, nagle i nikt nie wie co się z nimi dzieje 🙂

  Odpowiedz
  • 11 marca 2014 o 10:26
   Permalink

   Słyszałeś, osiołku Boży, o Gułagu? Co do obozów to Hitler uczył się od carów i Sowietów.

   Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 12:32
  Permalink

  Jakze smutne, ze na madre, jesli nawet patetyczne, wypowiedzi, Krakauera, ktoremu tylko powinszowac przenikliwosci, znajomosci rzeczy, niewatpliwego polskiego patriotyzmu oraz zaangazowania, pojawiaja sie tak obrzydliwe wypowiedzi “czytelnikow” Oberwatora Politycznego, swiadczace o prymitywizmie zarowno form zachowania jak i myslowym ich autorow. Poniewaz te wypowiedzi nic nie wnosza do poglebienia dyskusji – ba, wrecz ja uniemozliwija -, lepiej zeby przedstawiciele tej holoty nie zagladali na POWYZSZA strone internetowa. Wlasciwym dla nich i ich wypowiedzi medium jest wiodäca gazeta “Trzeciej Rzeczpospoitej”, w/g jej redaktora naczelnego: gazeta ludzi “porzadnych i myslacych”. Tam moga i nawet powinni wyzywac sie do woli, zamiast zasmiecac strony portalu Obeerwatora.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 21:22
   Permalink

   Panie Edwardzie
   Sądzę, że metoda dyskusji i przedstawiania swoich racji, jest zupełnie czymś innym, niż metoda znana prawdziwym Polakom od prawie połowy XX wieku, którą w skrócie; pachołki w kolorze czerwonym nazywały :”Kto nie z nami, ten przeciwko nam”. Wypraszanie z dyskusji i nazywanie hołotą “lepiej zeby przedstawiciele tej holoty nie zagladali na POWYZSZA strone internetowa” , to wszystko co Pan ma do powiedzenia ? Lub sobą reprezentuje ?

   Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 15:43
  Permalink

  Rosjanie,dawajcie do Polski.Wyzwolcie nas spod okupacji niemiecko-amerykańskiej!!!

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 15:54
  Permalink

  Panie Krakauer. Nie wiem kim Pan jest, choć domyślam się. W swoim pięknym wywodzie to co Pan przekłamał pominę, musiałbym przytoczyć cały pseudo-artykuł. Ale dlaczego o wielu ciekawych rzeczach Pan zapomniał. Choćby o tym, że z tymi faszystowskimi żmijami ( gdzie Arbeit Macht Frei ), ramię w ramię święci Pana koledzy Sowieci, zajęli a następnie zabrali pół Polski ( 17.09.1939). Szczegół ? Dlaczego nie przypomni Pan o zakatowanych, rozstrzelanych, wywiezionych o wiele więcej prawdziwych Polaków niż zrobił to Hitler. Wspomniał Pan też o okrutnym traktowaniu naszych dziadów i babek przez faszystów. Ale zapomniał Pan o wspaniałej Armii Czerwonej, siejącej postrach, gwałt i rozbój za głupi zegarek, rower itd. Gdzie wiek kobiet nie miał znaczenia. I zapomniał Pan o najważniejszym, o czym zapomnieli mądrzy ( nie Rosjanie) tego świata w latach 30-tych XX wieku, którzy wrócili z pieśnia na ustach do matki Rosji, a teraz ich kości bieleją na całym jej obszarze. Dwa słowa “Wielka Czystka” w 1937 r. coś Panu mówi ? Komuniści wszystkich krajów połączyli się wtedy, w bezimiennych grobach mateczki Rosji. Będę Pana obserwował, tak jak obserwuję się i ostrożnie obchodzi, NIE SPRZĄTNIĘTE GÓWNO NA TRAWNIKU.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 16:32
   Permalink

   Kieras – łżesz jak pies.

   Polska 1939–1945. Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami http://ptto.wordpress.com/2013/11/26/polska-1939-1945-straty-osobowe-i-ofiary-represji-pod-dwiema-okupacjami/

   Żydzi w kierownictwie UB – czy “żydokomuna” i “żydostalinizm” to mity? http://ptto.wordpress.com/2013/11/20/zydzi-w-kierownictwie-ub-czy-zydokomuna-i-zydostalinizm-to-mity/

   Szokujące wyznanie: Izraelska gazeta donosi, jak Żydzi mordowali Polaków http://ptto.wordpress.com/2013/03/14/szokujace-wyznanie-izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow/

   Odpowiedz
   • 10 marca 2014 o 18:57
    Permalink

    “Jurek” – to rzadki okaz wypranej mózgownicy, ale takich popaprańców nie sieją… rodzą się na kamieniu.

    Odpowiedz
   • 10 marca 2014 o 21:06
    Permalink

    Witam panie Jurku
    Szkoda, że nie możemy spokojnie podyskutować na różniące nas tematy. Po drugie, Pańska (sic!) odpowiedź utwierdziła mnie w moim przekonaniu o…. wytycznych i szablonach odpowiedzi. Szkoda, że nie była to odpowiedź od Pana osobiście, bo za taką nie uznaję trzech linków do stron pisanych przez pan kogo wie sam.
    Patrząc szczegółowo na pańską odpowiedź, widać odpowiedź na tzw. “zamówienie”, prosta akcja, nawet nie “zaciemniona” wg najlepszych metod , oragnów zajmujących się omamianiem takich pisarczyków jak Pan. Chyba, ze mylę sie co do Pana i wtedy z góry Przepraszam. czekam na Pańską odpowiedź ( z naciskiem na Pańską ) 😉

    Odpowiedz
   • 10 marca 2014 o 23:05
    Permalink

    @Kieras

    Dwa pierwsze teksty linkowane przez Jurka to opracowania naukowe. Odpowiednio Prof. Szarota i zespół kilkunastu historyków IPN.
    Trzeci z tekstów zawiera skan oryginalnego artykułu angielskiego, którego jest tłumaczeniem.

    W tym świetle Pana odpowiedź Jurkowi, cytuję “Szkoda, że nie była to odpowiedź od Pana osobiście, bo za taką nie uznaję trzech linków do stron pisanych przez pan kogo wie sam.” nasuwa pytanie – czy w ogóle spróbował pan sprawdzić, co Panu zalinkowano. Odpowiedź jest oczywista – nie. Pan z góry zaatakował źródło, nie wiedząc nawet o czym traktują teksty linkowane.

    Moim zdaniem Pan się całkowicie ośmieszył swoją odpowiedzią.

    Odpowiedz
   • 11 marca 2014 o 09:33
    Permalink

    @Dragunov
    Witam Pana. Chciałem się odnieść do Pańskiej wypowiedzi, która odnosi się jedynie do tego czy przeczytałem “odpowiednio przygotowane” porównania, czy je pominąłem. Oczywiście ani słowa o merytorycznej wiedzy i faktach, które zna każdy prawdziwy Polak. Raczej nie Pan. Wracając do mojej wypowiedzi do p. Jurka. Nie interesują mnie porównania przygotowanego przez byłego członka PZPR (czesław Łuczak) z porównaniami sprzed 12 lat, kiedy jeszcze kluczowe informacje dotyczące represji Sowietów nie były dostępne. Co do osób p. materskiego i p. Szaroty pominę tutaj swoją opinię. To tak jakby Pan cytował mi tutaj opinię p. Szechtera ( o przepraszam p. Michnika). Dodatkowo w pseudo-opracowaniu złożonym z innych wybranych mowa jest o udokumentowanych stratach. Rozumiem, że strona rosyjska odniosła się z pełna powagą do opracowujących i udostępniła im wszystkie materiały ; w co Pan także chyba nie wierzy. Jeśli nie ma Pan zdania, proszę skonsultować z przełożonym ;). przypominam także drobny szczegół, większość osób na zagarniętych 17.09.1939 ziemiach uznawanych było przez sądy jako rosjanie ( wtedy ich chore prawo pozwalało ich sądzić, dopiero później była mowa o polskich faszystach z AK i NSZ). Na pewno wypowiem się szerzej wieczorem, chciałem tylko dodać , że moja opinia opiera się na wieloletnich rozmowach z rodziną, członkinią i członkiem Armii Krajowej, z których to jeden z nich spędził w latach 1950-1958 fantastyczne wakacje za kołem polarnym. Wolę jednak dyskusję niż wskazywanie niepewnych źródeł, lecz obawiam się, że tak jak w przypadku Pana jak i Pana Jurka jest to niemożliwe. i zawsze musi być ta sama forma oskarżenia : “łżesz jak pies” ( p. Jurek) lub “ośmieszył się pan”, “nie czytał Pan” (Dragunov). I na koniec. Przeczyta Pan moją wcześniejszą wypowiedz do p. Jurka i sam oceni jak do tego tematycznie mają się linki przez niego przesłane. Hmmm ? Za szybka odpowiedź z szablonu odpowiedzi ? ;)))

    Odpowiedz
   • 11 marca 2014 o 18:30
    Permalink

    @Kieras

    Proszę łaskawie oszczędzić sobie te wycieczki personalne. W dyskusji zamiast polemizować z treścią konsekwentnie polemizuje Pan z autorami i źródłami. To jest otwarte manipulowanie, znane jako technika erystyczna ‘zatrutej studni’. Technika ta polega na tym, że jeśli przypisujemy autorowi wypowiedzi jakąś kompromitującą cechę, odciągamy uwagę słuchaczy bądź czytelników od tego, co osoba ta powiedziała.

    Jeśli chce Pan polemizować z ustaleniami naukowców, musi Pan niestety przedstawić własny (lub cudzy) recenzowany i opublikowany tekst, który ich ustalenia neguje, a nie wypisywać jakieś smutne kawałki ‘a ten to z PZPR’, ‘a tamci to jak Michnik’. To jest dziecinada.

    Jurek przytoczył linki w odpowiedzi na Pana oczywiste kłamsto:
    “Dlaczego nie przypomni Pan o zakatowanych, rozstrzelanych, wywiezionych o wiele więcej prawdziwych Polaków niż zrobił to Hitler. ”

    Oczywiście powołanie się przez Jurka na tekst http://ptto.wordpress.com/2013/11/26/polska-1939-1945-straty-osobowe-i-ofiary-represji-pod-dwiema-okupacjami/ było jak najbardziej na miejscu.

    “Dodatkowo w pseudo-opracowaniu złożonym z innych wybranych mowa jest o udokumentowanych stratach. Rozumiem, że strona rosyjska odniosła się z pełna powagą do opracowujących i udostępniła im wszystkie materiały ; w co Pan także chyba nie wierzy. ”

    Szanowny Panie Kieras, nie da się dyskutować o stratach nieudokumentowanych i domniemanych w sposób całkowicie dowolny. Jedną z metod jest całkowite odrzucenie domniemań nie popartych materiałem dowodowym, drugą – przeprowadzenie szacunków. Nie istnieją uznawane przez zawodowych historyków szacunki, które by potwierdzały Pana tezę.

    “chciałem tylko dodać , że moja opinia opiera się na wieloletnich rozmowach z rodziną, członkinią i członkiem Armii Krajowej, z których to jeden z nich spędził w latach 1950-1958 fantastyczne wakacje za kołem polarnym.”

    Niewątpliwie jest to jakaś metoda poznawania świata, nie ma ona niestety nic wspólnego z metodologią nauk historycznych używanych dla opracowywania takich zagadnień, jak rozmiary strat osobowych w 7-letniej wojnie. Case studies i wywiady środowiskowe mają zastosowanie dla innych problemów, inaczej postawionych celów badania. Oczywiście ma Pan prawo nie zdawać sobie z tego sprawy, ale nie ma Pan prawa negować warsztatu osób, które zajmują się określona problematyką zawodowo, bo nie ma Pan pojęcia o czym pisze, czego Pan dowiódł. Dyskusja z Panem nie ma sensu, bo nie potrafi się Pan powołać na żadne źródło, przyłapany na bezczelnych kłamstwach jest Pan w stanie jedynie obrażać rozmówców i kwestionować źródła, z którymi nawet się Pan nie zapoznał. Nie zawsze ktoś pisząc Panu “łżesz jak pies” mija się z prawdą, w tym akurat przypadku określenie to adekwatnie opisuje sposób opowiadania nieprawdy i odległość Pana sądów od sądów prawdziwych.

    Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 16:39
  Permalink

  Ci Synowie Świętej Rusi zamordowali 21 tyś. Polskich oficerów i ci dzielni synowie grabili i gwałcili

  Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 22:27
   Permalink

   Pamiętaj “dałeś mi w mordę” , spodziewaj się że ci “oddam”. Wpisz w Google “Bereza Kartuska”. Poczytaj dokładnie ze zrozumieniem. My Polacy jako pierwsi założyliśmy obozy zagłady. Dowiesz się ile tysięcy Rosjan uśmiercili “twoi oficerowie”, tuż po wojnie bolszewickiej . Dowiedz się więcej o “zasługach przedwojennych panów” dla Naszego Polskiego Społeczeństwa (bieda i zacofanie). Dwa razy w historii Polski Rosjanie przywrócili nam Niepodległość i granice Państwa Polskiego , które mamy do dzisiaj. W 1917 po obaleniu caratu i zakończeniu I Wojny Światowej , po 123 latach nieistnienia Państwa Polskiego , na mapach Europy i Świata nie było Nas nawet śladu. Pytam się , gdzie była “hamaryka” , Europa , Watykan ? Gdzie? . Kupczyli Polską i Polakami wspólnie czerpiąc zyski. Najpierw pamiętajmy o swoich “grzechach”. Bolszewicy pokrzyżowali Piłsudskiemu “plany” w zdobyciu kariery w Armii Zaborców Pruskich , dlatego ich atakował. Kto pierwszy urządzał polowania z hitlerowskimi “elytami” w Białowieży? Nie wiesz ? Czy nie chcesz pamiętać ?. To “nasze” przedwojenne “elyty” Polskich sprzedajnych (rozbiory) “panów”. Może już wystarczy. “Tępych , zużytych narzędzi się nie naostrzy”. Amen. Pozdrawiam Wszystkich ZA i PRZECIW. Ateista-bezpartyjny.

   Odpowiedz
   • 11 marca 2014 o 08:52
    Permalink

    Słyszałeś, osiołku Boży, o Gułagu? Co do obozów to Hitler uczył się od carów i Sowietów.

    Odpowiedz
   • 11 marca 2014 o 10:22
    Permalink

    Panie Marianie

    Na początek gratulacje i szacunek. Wreszcie znalazła się osoba taka jak Pan, powielająca najlepsze sowieckie ( z przeszłości i aktualne )odpowiedzi na zarzuty o zbrodniach rosyjskich na Polakach. Tak jak tow. Putin i wielu im podobnych od razu wskazujecie na :
    1. Bereza Kartuska jako polski obóz koncentracyjny
    2. Mordy na jeńcach sowieckich w 1920 r.
    3. Sowiecki wkład w granice i niepodległość Polski W skrócie (brak czasu) odniosę się do powyższych trzech utopijnych ( jak cały socjalizm) Pana wypowiedzi.
    1. Bereza Kartuska to było po prostu więzienie o zaostrzonym rygorze, gdzie wg wskazanych przez Pana źródeł zginęła “masa” ludzi. W latach 1934-1939 więzionych było tam ok. 3 tys. osób, zmarło ok 20 osób. Chce Pan to porównać z “cywilizowanymi” Sowietami ? Hmmm….
    2. Jeńcy Sowieccy, po 3 fantastycznych, opiewających w dostatek latach szalejącego komunizmu, to byli ludzie wycieńczeni fizycznie i psychicznie. oddawali się do niewoli, bo wiedzieli, że dostaną tam miskę gorącej zupy. To co zaczęło się w 3 lata później w Ukraińskiej SRR, gdzie w ramach “cudownego” prawa czyli kolektywizacji, zmarło z głodu w ciągu 7 lat prawie 10 milinów ludzi. Więc zapomnijmy o wycieńczonych jeńcach a pochylmy głowy nad umierającymi z głodu na ulicach dziećmi z Ukrainy, których jedzenie poszło wagonami do Niemiec w ramach wymiany za technologie wojenną.
    3.Sowiecki wkład w granice Polski i jej niepodłegłość. Tutaj nawet prosty rosjanin ma wiedzę na ten temat, gorzej gdy chwali to Polak, choć mam nadzieję, że Pan nim nie jest. Z Faszystami zabrali pół Polski a większośc ludzi przesiedlili na stepy i Syberię. faktycznie wielki wkład w niepodległość; ale czyją ?

    Odpowiedz
   • 12 marca 2014 o 13:34
    Permalink

    Widzę że nie posłuchaliście “obaj”, “observer48” i “Kieras” mojej rady. Zawnioskujcie do Wikipedii o zmianę zamieszczonych treści , opisujących tematy “Berezy Kartuskiej”. To nie ja zmieniam fakty historyczne. Ponadto żyją jeszcze nieliczni świadkowie z tamtego okresu. “observer 48” to właśnie “gułagi” carskie rozpieprzyli bolszewicy i patrioci Polscy , przywracając tym samym , po 123 latach granice i Państwo Polskie do ŻYCIA !. Żyjemy w nim do dzisiaj. Służylibyście obaj z “Kierasem” zaborcom , zapewne do dzisiaj. Chyba że , poprzez “tamte” wydarzenia nie osiągnęliście oboje (przodkowie) “wymiernych korzyści” ?. Trudno , “Życie jest okrutne” jak powiedziała moja 4 letnia wnusia. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • 18 marca 2014 o 11:07
    Permalink

    Pisząc o wymiernych korzyściach, z nostalgią wspomina Pan zapewne, wspaniałe czasy walki w AL, LWP lub Armii Czerwonej ? O dziesiątkach zegarków na jednej ręce, tysiącach rowerów zabranych wieśniakom, kosztownościach zdzieranych z palców “służącym” bandom, czy może o sukienkach nocnych , wysyłanych swoim Paniom jako suknie balowe ? Największą korzyścią dla prawdziwego Polaka, było bić bolszewika, ta czerwoną zarazę, a nie lizać mu wiadomo co; Panie Saszka Pankratow. Nie pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 19:37
  Permalink

  Rano przeczytałem w gazecie, której nazwy się na tym portalu nie wymienia i słusznie jakiś paniczny tekst. Ucieszyłem się jak zobaczyłem tam mój ulubiony portal, zwłaszcza w tak godnym towarzystwie jak partnerstwo Fundacji Russkij Mir. Szczerze gratuluje panom. Dokonaliście rzeczy niemożliwej jako jedyni w Polsce.
  Tekst oczywiście jest o walce z faszyzmem a pomysł na zwiedzanie obozu bardzo dobry, każdy europejczyk powinien go zobaczyć w młodości

  Odpowiedz
  • 11 marca 2014 o 08:53
   Permalink

   Jak faszyści mooga walczyć z faszyzmem?

   Odpowiedz
   • 11 marca 2014 o 11:06
    Permalink

    Celna uwaga, wśród tych opłaconych czerwonych sztamp : Gratuluję 😉

    Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 22:31
  Permalink

  Ale odjazd! Skąd się urwaliście? Putin wam obiecał miliony na fundację?

  Odpowiedz
  • 11 marca 2014 o 08:57
   Permalink

   Wygląda na to, że nadal dziadują i upominają się o datki nawet od tych, którzy ich wyśmiewają. Jak mawiają marynarze, gówno nigdy nie tonie. Ruskim się wkupili “artykułem” o całowaniu w dupę rosyjskiego misia. Bardzo mocny argument polemiczny, nieprawda? Rosjanie tym razem zrozumieli.

   Odpowiedz
 • 11 marca 2014 o 10:31
  Permalink

  Fala rusofobicznej piany powoli opada.
  Wychodzi na to, że tylko spokój może nas uratować.
  A pieniądze na OP należy łożyć!
  To wartościowe czasopismo.

  Odpowiedz
 • 11 marca 2014 o 11:11
  Permalink

  Z rozkoszą ubiję każdą agresywną rosyjską szuję która przekroczy polską granicę z kałachem w ręku,nie będzie litości dla tych putinowskich faszystów.

  Odpowiedz
  • 11 marca 2014 o 18:54
   Permalink

   Objawy paranoi, tylko kaftan i drzwi bez klamek.
   Po treści komentarza sądzę, ze to klasyczny przypadek.

   Odpowiedz
   • 11 marca 2014 o 19:41
    Permalink

    Nie dyskutuj z trollami, nie warto, pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 13 marca 2014 o 00:33
  Permalink

  Nie bardzo rozumiem dla kogo i przez kogo to “pismo” jest prowadzone, ale najwyraźniej dla Rosjan i innych nacji z dawnego ZSRR i niby pisane przez Polaków???
  A co do tych wezwań to radzę zajrzeć na poniższą strone

  http://ukraincy.wm.pl/24352-0,Wielki-Glod-na-Ukrainie,579489.html?
  i zobaczyć jak ZSRR kochał Ukraińców.
  Może warto poznać i tą historię?
  Wątpię zresztą ,że mój komentarz się pokaże.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2014 o 15:15
  Permalink

  Przecież wszyscy dzisiaj wielcy demokraci mieli swoje Syberie,Anglia Australię,Francja Gujanę a USA same były syberią dla czarnych.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2014 o 14:40
  Permalink

  “Nie bardzo rozumiem dla kogo i przez kogo to „pismo” jest prowadzone”

  Właśnie zrozumiałem, moje “oko” więcej tu nie stanie!
  Wypisuję się z subskrybcji.
  Żegnam ozięble.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2018 o 00:34
  Permalink

  Fantastyczny tekst, normalnie oczom nie wierzę! Jesteście bohaterami! Gratuluje odwagi i konsekwencji. Niech żyje Rosja! niech żyją Słowianie!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.