Soft Power

Napastliwy atak medialny na panią Beatę Szydło i próba zepsucia wizerunku Polski!

 Napastliwy atak medialny na panią Beatę Szydło i próba zepsucia wizerunku Polski po 77 rocznicy pierwszego transportu do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, to przykład negatywnego soft power przeciwko Polsce. Rzeczywiście „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli.” Bezwzględnie pani premier ma rację i to bardzo odważne słowa, albowiem zagrożenia, które wówczas doprowadziły do tego dramatu nie zniknęły. W sąsiednim kraju przecież gloryfikowanie nacjonalizmu z jego silnym i istotnym wątkiem faszystowskim jest codziennością, w dużym milionowym mieście, które jeszcze niedawno należało do Rzeczpospolitej – władze oficjalnie wspierają organizację marszów z pochodniami i upamiętnianie organizacji oraz ludzi, którzy dopuści się ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości. W tym kontekście słowa pani premier są wybitnie aktualne i należy je traktować jako rzeczowe przesłanie, z którego wynika że rząd RP nie zgodzi się na wspieranie procesów i ludzi, którzy propagują pamięć o faszyzmie. Czy też, realnie wspierają kryptofaszystowskie bojówki, współcześnie mordujące ludzi.

Skala jazgotu w niektórych krajowych mediach oraz rezonansu jaki pojawił się w mediach zagranicznych, w tym głównie w niektórych niemieckich jest SZOKUJĄCA. Pani Szydło mogła powiedzieć cokolwiek, a i tak byłoby to w mediach wykorzystane do szczucia na Polskę i psucia naszego wizerunku. Jeżeli bowiem te siły nie zawahały się interpretować powyżej cytowaną wypowiedź, jako dowód na naszą ksenofobię, rasizm i sprzeciw przeciwko nielegalnej imigracji – to trzeba się zupełnie poważnie zapytać, kto ma interes w poniżaniu Polski? Nie trzeba wyraźniejszego przykładu ataku na nasz kraj, niż atak na panią premier po tej wypowiedzi, która jest w warstwie deklaratoryjnej i nie odnosi się bezpośrednio do żadnej kategorii desygnatów. Pani premier mówi o ochronie życia i bezpieczeństwa obywateli! Proszę wskazać kraj, który nie ma takich aksjomatów w źrenicy swoich wartości i zadań publicznych! Jeżeli więc krytykuje się szefa rządu wolnego państwa, za mówienie tak oczywistych deklaracji, w tak niesłychanie symbolicznym miejscu, to znaczy co najmniej, że się źle życzy. Więcej napisać nie można bez podpadnięcia pod sankcje karną.

Z drugiej jednak strony dobrze się stało, ponieważ ujawniło się całe grono napastliwych wrogów wewnętrznych, autentycznych wrogów Polski, Polaków i polskości. Ludzie ci, bez żadnych skrupułów niczym rezonatory zaczęli powtarzać tezy, które wylansowało kilku znanych polityków. Oczywiście można się nie zgadzać z tym, co powiedziano na temat słów pani premier, wiadomo że każdy ma prawo do opinii – jest wolność słowa, jednak wszystko musi mieć swoje granice. Mówimy bowiem o wyjątkowo delikatnym kontekście, który jest po prostu nadzwyczajny. Szczególny charakter miejsca i okoliczności powodują, że nie tylko przemawiający tam mówcy muszą rozsądnie dobierać słowa, ale także i osoby wyrażające opinie na temat, słów które tam padły – powinny najpierw przemyśleć co mówią. Dopiero potem wyrazić swoją opinię. Ponieważ widać już jak na dłoni, że bardzo wiele hien medialnych, jak i wielu polityków, tylko czyha na każdą okazję, żeby uderzyć w nasz kraj i naszą wspólnotę narodową. Jak ktoś się nie czuje związany, może wyjechać – nie ma przymusu bycia Polakiem w Polsce, można być za granicą. Jednakże dostarczanie wrogom Polski podkładu informacyjnego do szczucia i sączenia jadu, to jest działanie na szkodę państwa. Za to powinien być paragraf. Ponieważ naprawdę w pewnych kwestiach nie ma żartów.

W ostateczności można zrozumieć gadów i hieny, którzy rzucają się na każde ochłapy, produkując medialną sraczkę i szlam, albowiem im za to płacą a sytuacja na rynku mediów nie jest łatwa. Jednak jeżeli ważny polityk, który osiągnął w polskiej administracji państwowej najwyższe godności i zaszczyty, pozwala sobie na robienie hucpy i poza kontekstową krytykę słów pani premier, to jest więcej niż skandal. Jeżeli takie słowa, w takim miejscu, nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera, to jakie powinny paść? O sankcjach na Polskę? Groźby prowadzące do złamania porozumień traktatowych, gdzie ponad solidarność międzypaństwową stawia się skandaliczne łamanie prawa migracyjnego Unii Europejskiej przez niektóre rządy i Komisarzy? Ktoś niedawno mówić coś o szmacie, niestety jest to chyba w pewnej mierze aktualne, albowiem – i w tym kontekście należy to interpretować, mamy do czynienia ze zeszmacieniem się wielu ludzi.

Ta sprawa powinna być poważnym ostrzeżeniem dla wszystkich przedstawicieli naszych władz publicznych, w tym w szczególności ich działów odpowiedzialnych za media i komunikację. Widać zarazem JAK BARDZO BRAKUJE kanału przekazu informacji, który miałby globalny zasięg i służył do projekcji polskiego interesu narodowego. RT.com jest tutaj niedoścignionym wzorcem, wiele razy postulowaliśmy utworzenie takiego medium, które chociaż w Internecie i na wolnych kanałach satelitarnych, rozpowszechniałoby polski punkt widzenia w kilku ważnych językach świata. Pieniądze wydane na informacje się zwracają, ponieważ soft power wymaga wizerunku lub odbywa się poprzez ataki na wizerunek. Im szybciej takie procesy zostałyby uruchomione, tym lepiej.

25 komentarzy

 1. Szczyt chamstwa parszywe kłamstwa i ryży h,, który pluje na Polskę

 2. Niemcy mają rozbudowany cały przemysł wyciszania i relatywizowania winy za holokaust. Celem jest Polska i Ukraina, zwalają winę na te dwa kraje. Jak byście poczytali niemieckie podręczniki, to się przekonacie że SS-mani to głównie Holendrzy i Łotysze, a strażnicy obozów to zawsze Ukraińcy lub jeńcy radzieccy (RONA). Umiejętne podawanie półprawd budowane przez dziesiątki lat wybiela ich winę.

  • @x-factor….no wrecz nie moge nie potwierdzic wymienionych przez komentatora fenomenow…..wiele razy na lamach OP wspominalam o tym…….min. np. najpierw w Niemczech przydusza do sciany , by wymusic kogos skad pochodzi “tak na prawde”nawet przy niemieckim obywatelstwie, jak uslysza: “z Polski”to zaczyna sie “fuzja” napasci, kompletnie pozbawiona sensu, “Polen, kein schönes Land, zrobili Niemcom wojne, tyle niemieckich zolnierzy musialo polec, dostac die do niewoli, tyle Polska zrobila wdow i niemieckich sierot, front w Polsce okropny, gdyz np.z Frontu we Wloszech to mozna bylo skrzyniami przywiesc pomarancze i cytryny, a w Polsce nie ma cytryn i pomaranczy…..itd., itd. i teraz kogos z Polski trzeba ukarac, ponizyc , wyrazic pogarde i do tego te “polskie obozy koncentracyjne”…..salwy takich i podobny i bredn……i nawet trudno sobie to wszystko wyobrazic ale idzie w swiat i jest w “narodzie niemieckim”, do tego Niemcy, zredzta ze strachu przed Armia Czerwona opuszczali masowo tzw.Prusy Wschodnie i utrate “swojej ojczyzny”, choc to byla tylko kolonia niemiecka przypisuja Polsce, mimo, ze byla to konsekwencja ich wojny i ivh kapitulacji a z Polski przymusowych przesiedlen czy deportacji w stosunkudo Niemcow nigdy nie bylo, kto chcial to mieszkal nadal w Polsce, mial polskie obywatelstwo i wszystkie prawa podmiotowe i obywatelskie oraz wielkie swobody religijne……dla porownania Czechy (Slowacja ) wydala tzw.dekrety Bemesch’a na podstawie ktorych po zakonczeniu 2 WS wszyscy Niemcy musieli tereny Czech ( -oslowacji ) opuscic i mogli zabrac to ze soba, co mogli sami udzwignac…. tzw. przesiedlenia “Sudeten Deutschen”….

  • c.d. @x-factor…..czysta groteska jest jak Niemcy zaczynaja mowic o 2WS… w 3-ciej osobie mowia o Niemcach ..to nie byli oni…to byli NationalSozialisten / = “nasisci “/, i swoim kanclerzu wybranym w wyborach demokratycznych mowia, to nie oni to Hitler…. mozna podnosic brwi ze zdziwienia….do dzis jest problem, ostanio bardzo sie “wydostal na powierzchnie”, ze wiekszosc dywizji wojskowych nosi imie zbrodniarzy wojennych, ktorzy maja sluzyc dziesiejszym zolnierza przykladem di nasladowania ( ! ), sa ulice i place noszace ku ich cczi nazwiska zbrodniarzy wojennych……dlatego ja osobiscie uwazam , ze nie wiele sie zmienilo w mentalnosci i kulturze kolektywnej Niemiec, UE trzyma ich ” w ramach”, ex-kanclerz Helmut Schmidt byl zdania, ze UE Niemcy potrzebuja , ” by UE chronila Niemcy samych przed soba”…..prosze brac to wysoko pod uwage……

 3. Własnie tak wygląda nasza sprzedajna k….a elita, są w stanie tylko szkodzić krajowi. Precz z Tuskiem – pozbawić go obywatelstwa!!!!

  • @Patriota….Tusk to Niemiec w “polskiej czapie” /” verkappte Deutsche “/, nieco spolonizowany niemiecki kolonizator….do tego miernota, najgorsze, ze tanczy ciagle do niemieckiej muzyki…..

 4. Ja Pułkownik

  Niemcy zawsze znajdą sposób żeby nam dokopać. Dobrze się stało bo ujawniła się niemiecka agentura wpływu, pamiętajcie twarze zdrajców oni wszyscy będą rozliczeni…

 5. Pani Premie to czasem powinna pomyśleć zanim coś powie. Ofiary obozów zagłady to właśnie ofiary BRAKU TOLERANCJI I NIENAWIŚCI DO OBCYCH! Czyli dokładnie tego co PiS próbuje zaszczepić w Polsce.

  • Pani premier na pewno analizowała wypowiedź po każdym kątem.
   Natomiast @Prawda Boli – niekoniecznie…to widać, slychać i ‘cuć”.
   Niestety…

 6. Bardzo mnie zdziwił komentarz Pana Tuska i jego powielanie przez SFORĘ UJADACZY.

  Przecież dbanie o bezpieczeństwo polskich obywateli i takie prowadzenie polityki, żeby nie było powtórki z Auschwitz – to oczywistość.

  Należy zadać pytanie, czy były polski premier dopuszczał inną politykę w zakresie bezpieczeństwa Polek i Polaków, gdzie dopuszczalne byłyby ofiary, tylko może w innej wysokości i formie odbierania ludziom życia?

  Premier Szydło powiedziała w miejscu ludobójstwa milionów ludzi – nie tylko obywateli Polski, że to się nie może powtórzyć.

  Oczywista oczywistość.

  W tym wystąpieniu brakuje mi liczb osób dowożonych z krajów, obecnych członków UE i nie tylko – do miejsca, gdzie w sposób zorganizowany byli MASOWO mordowani przez Niemców i przy pomocy mechanizmów Państwa Niemieckiego.

  Koleje niemieckie muszą mieć statystyki, bo przecież wystawiały za tę “usługę” faktury, bo przecież nie mogło być strat finansowych.

  Jeśli dodamy udział kolei francuskich i belgijskich oraz węgierskich – to mamy pełny obraz PRZEDUNIJNEJ WSPÓŁPRACY kolejowo-policyjnej w holokauście.

  Dlatego ten jazgot po wystąpieniu Premier Szydło ma ten kłopotliwy dla wielu TEMAT – zagłuszyć.

  A idea utworzenia polskiej rządowej agencji informacyjnej, na wzór
  rt.com – jest słuszna, byle jej działania nie skoncentrowały się na gloryfikacji wyklętych, jako jedynych zwycięzców II wojny.

  Musimy podejść bardzo odpowiedzialnie w ukazywaniu naszej historii innym narodom

 7. Należy natychmiast zamknąć granicę dla Ukraińców. Nie tylko za zbrodnie na Polakach lub za kultywowanie współpracy z SS i z nazizmem ale także za sprowokowanie i prowadzenie brutalnej, bratobójczej wojny z Rosja i imię interesów imperializmu USA.

 8. Okupanci podnoszą larum bo im się kolonia spod władzy wymyka. Świadomość narodu rośnie, więc trzeba uderzyć wizerunkowo w tych, którzy ją budują. A więc teraz w Panią Premier, innym razem będzie kto inny. Ot cała prawda o naszych dobrych relacjach z Niemcami. Przypomnę polskich “poż. idio.” ( a może nie polskich?), którzy odgrywają swoja rolę w tej propagandzie!
  Niejaki podobno patriota Ziemkiewicz cieszy się z powodu bycia kolonią Niemiec i pisze: “Możemy sobie opowiadać gromkie pierdoły o “cywilizacyjnym skoku” czy “złotym okresie”, ale fakty są takie, że przez 25 lat zmarnowano szansę na polską suwerenność. Stajemy się coraz bardziej kolonią, z dwojga złego o tyle lepiej, że właśnie niemiecką, nie rosyjską. Taka jest rzeczywistość, a rzeczywistość trzeba przyjmować do wiadomości i odnosić się do niej, nie do rojeń – pisze Ziemkiewicz. Zaznacza on, że istnieją wzroce, na których powinniśmy bazować, by wybić się na niepodległość. A, powiedzmy sobie wprost – czy to nazwiemy ładniej, że jesteśmy u Starego Fryca w kieszeni, czy bardziej brutalnie, że pod butem, to i tam musimy żyć. Oprócz głupich szlachciurów, którzy brnęli w długi, pruski zabór wydobył też z Polski galerię wspaniałych, skutecznych w działaniu Polaków, i ich trzeba dziś naśladować. Trzeba iść drogą Hipolita Cegielskiego i chłopa Drzymały, szanować realia, ale się im opierać, rozpychać, i zamiast się płaszczyć i bezdurno dawać eksploatować, uczyć się od kolonizatora – po to, by bronić przed nim swego, by rozumieć i realizować swoje, a nie jego interesy, a z czasem, kiedyś, daj Boże, na tyle w tej rywalizacji okrzepnąć, by się go pozbyć – pisze. Jednocześnie Ziemkiewicz krytycznie ocenia stan polskich elit:
  Chyba, że naprawdę została nam już tylko kasza w głowach i wiechcie w miejscu serc, i nie mamy ambicji większych, niż pozostać nacją pastuchów i pachołków, której elity będą się stopniowo korumpować i wynaradawiać – uważa publicysta.”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rafal-ziemkiewicz-polska-jest-kolonia-niemiec. 18.03.2015.
  Niby krytyka, ale akceptacja. To jest właśnie nic innego jak skuteczna propaganda proniemiecka, bo każe nam zaakceptować stan istniejący i pogodzić się z losem. O szkodliwości tego typu propagandy z punktu widzenia psychologii umysłu można napisać książkę.

  • Miast sięgać do wynurzeń aaaaaawicza ‘narodofca”, wystarczy
   przejrzeć dorobek lewacta (lewicy), ot, niejaki aaaaaakowski……….
   nawet ichniejsza ‘aaaaaaaaapolityczna’ dostępna jest w wersji UA…
   Tajemncą poliszynela są bliskie związki polskojęzycznego lewactwa z neobanderyzmem czy nazistami kijowskimi. NIESTETY,’ony’
   tak mają, już nie od wczoraj………….
   Znany jest również stosunek polskojęzycznego lewacta(lewicy) do Federacji Rosyjskiej czy do osoby W.W.PUTINA.
   Pomijam mimo uszu lewackie hasła : ‘Tęsknię za tobą,aaaaaaa”…
   czy ‘aaaaaa, wracajcie’…………………………… Rzekłem.

   • Należy sięgać tam gdzie pod latarnią jest najciemniej. Całe to lewactwo przynajmniej nie udaje patriotyzmu i wiadomo co się po nich można spodziewać. Przeciwnie prawactwo, które mami Polaków wiarą i patriotyzmem a po cichu sprzedaje Polskę i Polaków, zaś okupanci wykorzystując ograniczenia poznawcze tego prawactwa zacierają ręce, bo Polska rozbita i skłócona przez prawactwo i lewactwo to interes na następne 50 lat. Medialna prawacka papka powoduje, że tumanów w Polsce przybywa wręcz w postępie geometrycznym. Oceniam, że jest obecnie w mediach relatywnie więcej treści prawicowych, bo prawdziwie lewicowych (nie lewackich) jest praktycznie jak na lekarstwo. Zgon Polski to będzie rak prawicowy i lewacki, ale nie prawdziwie lewicowy.

   • @Miecław.Jest takie stare polskie powiedzenie “wart Pac – pałaca,
    a pałac – Paca’. I tu pasuje jak ulał. Zawsze mówię,gdzie,przy jakich wartościach przebiega/
    winna przebiegać linia podziału. Lewica,prawica to określenia
    spreparowane na użytek motłochu wyborczego. ..

   • @ krzyk58. No wreszcie mamy wspólne zdanie:-) A Pawlak już dawno odkrył, że ludzie dzielą się prosto na mądrych i głupich:-)

   • AAAAAA ty, człowieczku, masz małe rybki w głowie.

   • Chodzi oczywiście o krzykacza 58!

 9. Tak naprawdę to Rosja ma duży wpływ na polskie i inne wschodnioeuropejskie media. Proszę sobie przeczytać (mam nadzieję że link będzie działać)
  http://www.politicalcapital.hu/wp-content/uploads/PC_reactionary_values_CEE_20160727.pdf#page50

 10. maja, Są to brednie finansowane przez CIA. Wszelka dyskusje o Rosji należy rozpocząć od analizy mapy rozmieszczenia amerykańskich baz militarnych wokół Rosji. I mapy rozszerzenia NATO z armatami skierowanymi na Moskwę. Wtedy wszystko staje się jasne, w tym także satelicka polityka rządy polskiego. Każdy ma prawo i obowiązek bronić swoich obywateli.

 11. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/09/miedzynarodowy-zyd-tresuje-swoje-malpy/

  Kandydatka PiS na premiera Polski, B.Szydło, brała udział w programie szkoleniowym organizowanym przez amerykański odpowiednik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który kształci przyszłych liderów politycznych w „zaprzyjaźnionych” krajach.

  Do programu została wytypowana, tak jak inni „polscy” politycy, którzy później zostali liderami m.in. Bronisław Komorowski, Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski.

  „The International Visitor Leadership” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA do programu nie można się zgłosić tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

  Samo uczestnictwo w szkoleniu nie oznacza nawiązania współpracy z amerykańskimi służbami jednak jak twierdzą przeciwnicy Szydło, wzięcie udziału w podobnym programie szkoleniowym organizowanym np. przez Rosję zdyskwalifikowałoby każdego polityka.

  Sama Szydło nie ukrywa tej informacji i chwali się nią na swojej stronie internetowej gdzie informuje, że w roku 2004 była „stypendystką departamentu stanu USA w ramach programu The International Visitor Leadership”.

  Innymi znanymi polskimi politykami przeszkolonym przez Amerykanów jest ustępujący prezydent Bronisław Komorowski oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski a także byli premierzy – Donald Tusk, Hanna Suchocka, Kazimierz Marcinkiewicz i Mieczysław Rakowski.

  http://pikio.pl

  za: https://marucha.wordpress.com/2015/07/09/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/#more-52043

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 × four =