Na kogo głosować? Na niezależnych polityków!

fot. red.Na kogo głosować w nadchodzących wyborach samorządowych? Z perspektywy polityka sprawa jest prosta. Trzeba głosować na niego lub nie głosować w ogóle. Powód jest banalny chodzi o nie głosowanie na konkurencję. Terminy wyborów ułożono w ten sposób, żeby zdemobilizować elektorat nie betonowy, który zawsze decyduje o wyniku. Zwłaszcza II-ga tura to najgorsza możliwa data, zwłaszcza z punktu widzenia prowadzenia kampanii wyborczej „na grobach”, jeżeli data byłaby przesunięta, w te dni po prostu byłaby przerwa w kampanii.

Partie polityczne dołożyły wszelkich starań, żeby zogniskować przekaz na sobie, a nie na sprawach lokalnych. Ponieważ stawką w tych wyborach jest pozycja wyjściowa do całego ciągu wyborów. Wygrana może oznaczać takie wzmocnienie trendu, które zaznaczy się w kolejnych wydarzeniach. Dla rządzących to będzie forma plebiscytu za ich pomysłem na kraj i nie odpuszczą, chociaż na szczęście w kilku miejscach po prostu nie mają szans.

Prawdziwym skarbem naszych samorządów są nieliczni niezależni politycy, którzy zbudowali prze lata swój autorytet. To właśnie na nich warto głosować co do zasady, ponieważ to oni są realną zaporą przed wszechwładzą baronów partyjnych. Ograniczenie kadencji do dwóch po pięć lat jest dyskusyjne, skoro Sejm ustalił takie zasady, należy ich przestrzegać, do póki nie będą zmienione. Na co należy mieć nadzieję.

Jeżeli już nie mamy takiego wyboru, to trzeba głosować na ludzi, którym powierzyli byśmy klucze od własnych mieszkań jadąc na długi urlop. Czynnikiem decydującym o wyborze powinno być tutaj zaufanie. Mówimy o indywidualnym zaufaniu do polityka, które wyrabia się przez lata. W przypadku włodarzy samorządu jest to dość proste, ponieważ są znani. Gorzej już w przypadku radnych do organów stanowiących, ponieważ bardzo często są to ludzie po prostu pchający się do polityki.

Na pewno zaś nie powinniśmy głosować tak, jak nam radzą instytucje wpływu publicznego. W tym niektóre media i uogólniając oddziały międzynarodowych organizacji wpływu publicznego, a zwłaszcza te które odwołują się w swoim przekazie bazowym do metafizyki. Niestety nie mamy szczęścia do instytucji tego typu. Również przekaz zwłaszcza jednej z nich jest nadzwyczajnie ukierunkowany na wspieranie kandydatów dobrej zmiany, co bardzo razi. Głównie dlatego i ma to znaczenie, że większość społeczeństwa chodzi do głosowania po wizycie w oficjalnej placówce pewnej globalnej organizacji odwołującej się do metafizyki. Nie możemy udawać, że to jest bez znaczenia, to bardzo często się liczy. Zwłaszcza w mniejszych wspólnotach, gdzie głos oficjalnych przedstawicieli np. jednego z Kościołów bywa decydującym głosem w sferze publicznej.

Przedstawiciele opcji rządzącej bardzo często przedstawiają się jako – zmiana, jako ktoś nowy, coś zupełnie nowego w naszej lokalnej polityce. Nie warto się na to nabrać, ponieważ jedyna Zmiana, to w tej chwili jest prześladowana, a jej lider pan Mateusz Piskorski jest więźniem politycznym. Wszystko inne w naszej polityce już było i to wielokrotnie w kilku permutacjach. W istocie nie ma ludzi nowych, społeczników, którzy znaczyliby coś w lokalnych, czy regionalnych środowiskach i szli do polityki dla dobra publicznego.

Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ nadal mamy politykę, w której zbyt wiele osób wchodzi do niej z nadania partyjnego. To partie decydują kto będzie na listach, to partie decydują o kolejności, to partie decydują o tym, kto dostanie kasę na plakaty i inne formy promocji, głównie outdoorowej.

Merytorycznej kampanii chyba nie ma w ogóle, przebija się tam gdzie mamy niezależnych kandydatów, realnie znających się na samorządzie dzięki długiemu stażowi. Poza tymi miejscami, gdzie programy rzeczywiście odpowiadają na lokalne problemy, cała reszta to partyjne zawodzenie. Przy czym trzeba uczciwie przyznać, że np. pan Patryk Jaki ma bardzo skonkretyzowane 5 propozycji dla Warszawy, oczywiście ten wynik interesuje wszystkich najbardziej.

Wsparcie rządowe dla kandydatów dobrej zmiany powoduje, że bardzo wiele osób będzie głosować za „500+”, ponieważ oczekuje, że coś im znowu skapnie od władz publicznych. Nie można za to mieć do nikogo pretensji, to problem z edukacją postaw obywatelskich. Zawiodła szkoła, zawiodły studia, zawiódł pewien Kościół, do tego oczywiście zawiedli politycy i media. Mamy takie społeczeństwo jakie mamy i nie można się na nie obrażać, że bliższa ciału koszula. Właśnie dlatego trzeba głosować na tych ludzi, którzy są pewni i można być pewnym ich rozsądnej kontynuacji. No, chyba że gdzieś rzeczywiście – zwłaszcza w układach lokalnych niezbędna jest zmiana.

Warszawa jest specyficznym przypadkiem, jej ustrój zakładający dużą samodzielność Dzielnic jest unikalny w skali kraju. Prezydent Miasta ma tam olbrzymią władzę, zwłaszcza jak się popatrzy na budżet, a po dodaniu tego wszystkiego co obiecał rząd pana Morawieckiego, to po prostu niesamowite co tak może być możliwe. Ciekawe, czy jeżeli pan Jaki nie wygra tych wyborów, to czy będziemy mieli dwie nowe linie metra w stolicy i jeszcze jeden most, którego Warszawa bardzo potrzebuje (w sumie to z pięciu w Warszawie i w okolicy).

Gra toczy się o maksymalną stawkę, w tej chwili jeszcze nie „odpalono” Prokuratury, czy Policji specjalnych. Zaczęła się gra nagraniami, to mocne uderzenie, bo w całą dobrą zmianę i w całą opozycję – silna wymiana ciosów. Szczególnie ciekawe mogą być kwestie obyczajowe, aczkolwiek cios w Premiera był totalny, chociaż ten sam jest sobie winien.

Głosujmy na niezależnych polityków – wieloletnich włodarzy miast i ludzi z nimi związanych, to największa szansa na uniknięcie sytuacji, w której cała władza w kraju będzie w rękach jednej opcji i jej popleczników. Równowaga w systemie władzy państwowej jest możliwa i to właśnie może nam zapewnić samorząd.

Bez względu na wszystko proszę KONIECZNIE IŚĆ NA WYBORY I ODDAĆ GŁOS! Frekwencja jest podstawą wszystkiego, a nasz udział w wyborach jest dowodem na szacunek do Państwa i innych współobywateli. Głosowanie jest zaszczytnym przywilejem i patriotycznym obowiązkiem. Ten, kto nie głosuje po prostu olewa swój kraj… Samorząd powinien być poza polityką krajową i niech tak pozostanie, wszędzie gdzie to jest możliwe. Proszę zachęcić do pójścia na wybory i do oddania ważnych głosów – wszystkich swoich bliskich, sąsiadów i przyjaciół. To naprawdę bardzo ważne. Ten, kogo nie ma przy urnie pozwala, żeby inni głosowali za niego.

28 myśli na temat “Na kogo głosować? Na niezależnych polityków!

 • 16 października 2018 o 06:11
  Permalink

  Dobra pójdę. Zagłosuję na ostatniego z listy SLD.

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 08:20
  Permalink

  Do tego “KONIECZNIE IŚĆ NA WYBORY I ODDAĆ GŁOS” dopisałbym “NIEWAŻNY”.
  Z kandydatami jest taki że właściwie ci którzy głosują świadomie to jakiś margines ogółu, promil wszystkich uprawnionych. Zwykle głosy są oddawane w oparciu o kryteria emocjonalne (ładnie ubrany, fajne cycki, przystojny, ładna buzia, pięknie “bułkuje przez bibułkę”, itd.), rzadziej przez pryzmat tzw “obietnic” (“nikt wam tyle nie da ile my wam obiecamy”), jeszcze rzadziej przez pozorne szyldy polityczne (“lewica”, “prawica”, “chciwica”, “zgnilica”), ale nad tym wszystkim na samym początku jest “skreśl numerek” niczym w LOTTO. Bo “nikt” tych ludzi tak naprawdę nie zna. A jak już zna, co kształtuje dół drabinki oddanych głosów to wygląda mniej więcej tak. “Janusz”, “Grażyna”, “sąsiad”, synuś”, “wójcio”, “szwagier”, … , to “fajny” gość, “fajna” babka, nawet mądrze mówi no ale do roboty to on/ona taki/taka “nie bardzo” więc może lepiej nie (wariant jeszcze mniejszy ilościowo to “niech idzie, może się dostanie, nie zna się ale przynajmniej zarobi a może i nawet da zarobić”).

  Aby oddać głos skuteczny MUSICIE być PEWNI tego głosu, że idzie na kogoś kogo sprawdziliście zadając mu np. jedno bardzo konkretne pytanie. Wszystko inne to nie spełniająca kryterium JAKOŚCIOWEGO “ruletka” w której zwykle wygrywa “bank” a dosadniej “pudrowana gangrena”.
  Jak nie macie pewności (lecz macie głos) to logicznym jest tylko oddanie NIEWAŻNEGO głosu.

  Tyle teorii (choć podszytej realną obserwacją i badaniami z użyciem Nauk) bo praktyka jest taka że nie ma ludzi niezależnych, przynajmniej wśród żywych, a póki istnieją partie “politycznej” i dość pokraczne i dziwaczne ordynacje “wyborcze” to może i macie GŁOS ale TO NIE SĄ WYBORY tylko PLEBISCYT na to gdzie na listach ułożonych przez “bossów” i na której/których z nich postawisz krzyżyk tudzież inny dopuszczalny znaczek. A że zwykle i tak to LOTTO to jedyne realne, mające skończone wartości i spełniające kryterium dostateczne działanie to ODDAĆ GŁOS NIEWAŻNY.

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 08:22
  Permalink

  Wybór jest, może nie wszędzie , ale jest np.
  Aleksander Jabłonowski, GDAŃSZCZANIE ! Dorota MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Waszym Prezydentem !
  https://www.youtube.com/watch?v=3gLR4WWNj3g&t=149s
  dalej, to będzie Włocławek, p. M.Maciak…
  itd…na kogo NA PEWNO nie oddałbym głosu? Zdecydowanie na ludzi startujących z list SLD,( z przyjemnością wymieniłem imiennie) i pozostałej części pookrągłostołowej – “bandy czworga’.
  kobra https://www.youtube.com/watch?v=BWJPwUDCgjs

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 09:24
  Permalink

  To oczywiste, że głosujemy na niezależnych, ale ludzi z wizją, społeczników, a nie na biznes, czy tych z ukrzyżowanymi umysłami sterowanymi kropidłem.

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 10:19
  Permalink

  Mieclawie, spełniam twoje warunki! Może śladami pisomatołkow przyjedziesz na Śląsk i zagłosujesz? Dobrze mieć marzenia, chociaż “Lepiej z mądrym przegrać niż z głupim wygrać”!Pozdro!

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 15:18
  Permalink

  Na kogo głosować? na niezależnych kandydatów , tak radzą autorzy artykułów i komentatorzy.

  Teraz realia “niezależny kandydat” po przedstawieniu podczas spotkania z wyborcami swoich wspaniałych wizji, wsiadł do samochodu gdzie były napisy partii, którą reprezentował, nie istotne jaka to partia.

  Kończąc temat, po wygranych wyborach będzie znany od lat tekst, a teraz kochani wyborcy pocałujcie mnie w du* *ę.

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 19:51
  Permalink

  Pójdę i oddam głos na siebie, będzie to moja piąta kadencja.

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 21:45
  Permalink

  @Miecław. …czy tych z ukrzyżowanymi umysłami sterowanymi kropidłem. Miecławie,Jest wybór możemy ‘pójść” w neomarksizm, czyli – do NIKĄD,… Ks. prof. Guz: Albo opowiemy się za Bogiem, albo za złem, czyli neomarksizmem, który afirmuje nicość
  https://www.youtube.com/watch?v=i2-55WLm3ng
  ——————————————————————————-

  III Международный Фестиваль народной песни «Добровидение»
  https://www.youtube.com/watch?v=IDeCWcPhJ7Y&t=952s

  Odpowiedz
 • 16 października 2018 o 23:28
  Permalink

  @wieczorynka
  16 października 2018 at 15:18

  Też już nie wierzę w tą “niezależność” kandydatów.

  @krzyk58
  16 października 2018 at 21:45

  “Albo opowiemy się za Bogiem, albo za złem”

  Przeczytaj dokładnie w Biblii opowieść jak to było z tym owocem zakazanym, przeanalizuj tą historię szczegółowo punkt po punkcie aż do tego co, stało się bezpośrednio po wygnaniu Adama i Ewy z raju. Szczególnie ten końcowy aspekt ma wielkie znaczenie w zrozumieniu tej opowieści.

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 08:03
  Permalink

  @wlodek. 16 października 2018 at 10:19

  Chętnie bym cię wspomógł, nawet gdybyś należał do SLD czy innej zdrowej partii. 🙂 Bo dla mnie liczy się niezależność od destrukcyjnych wpływów i twardy lewicowy kręgosłup moralny. Niestety muszę swoim głosem bronić lewicowych wartości w mojej miejscowości i wspomóc miejscowych samorządowców.
  Ale zawsze mój duchowy głos masz i trzymam za ciebie kciuki. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 08:34
  Permalink

  @krzyk58. 16 października 2018 at 21:45

  Wybór jest prosty. Należy pójść w tworzenie lewicowej egalitarnej kultury i systemu społecznego bez wypaczeń lewactwa. W tym celu należy ograniczyć i zminimalizować wpływy okupanta religijnego, wracając do słowiańskiej kosmocentrycznej duchowości.

  Żaden ksiądz, a tym bardziej utytułowany nie ma monopolu na prawdę boską. Niech najpierw odrobi lekcje z Sedlaka i Maslowa. Jak wrócą do prawdziwego chrześcijaństwa i zlikwidują zło tkwiące w ich doktrynie, wtedy możemy pogadać, czy będziemy ich na słowiańskiej ziemi tolerować.
  Czy przykład decyzji Konstantynopola w stosunku do cerkwi na Ukrainie niczego cię nie uczy? Mamy to historyczne “szczęście” 🙁 że możemy obserwować, jak religia jest wykorzystywana w polityce przeciwko własnemu narodowi przez zdegenerowanych polityków i obce ośrodki wpływu.

  Stając po jednej stronie z okupantem przykładasz swoją rękę do dalszego zniewolenia kraju i sfanatyzowania rodaków, których za kilka lat ta instytucja religijna będzie święcić i błogosławić, jako żołnierzy idących na wschodnich braci Słowian pod przywództwem diabelskich anglosaskich sił, które zniszczyły PRL, a III RP pozbawiły suwerenności. No cóż, ale w PRL byłeś ich V kolumną w LWP więc się nie dziwię, że teraz będziesz do upadłego ich bronił i jak już wcześniej napisałem, że będą cię w d-pę bz-kać, a ty nadal będziesz psalmy śpiewał. Ogólnie współczuję. Czarna rozpacz z tobą.

  Posłuchaj koniecznie rady @Xun Zi i zacznij wreszcie studiować Biblię ze zrozumieniem.

  Przeczytaj sobie koniecznie komentarz “NANY” pod tymi felietonami z linków, może wreszcie doznasz oświecenia. Jest tam świetny fragment wypowiedzi o antysemityzmie Polaków i roli kościoła w totalnym zidioceniu Polaków. NAPRAWDĘ WSZYSCY POWINNI TO PRZECZYTAĆ. Szkoda że pani “NANA” nie komentuje u nas na forum. Może ktoś ma konto na KIP i da jej sygnał, że jest tu potrzebna, aby prostować zaplątane neurony @krzyka58 i nie tylko. 🙂
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/10/polski-aspekt-upadku-zachodu/
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/10/nie-ma-wyjscia-polska-musi-sie-zwrocic-w-strone-rosji/

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 10:23
  Permalink

  @Xun Zi. … inne przypowieści… https://treborok.wordpress.com/about/bogowie-to-nie-fikcja/

  Wysłuchaj uważnie, do końca (jestem pewny że nawet nie “przeleciałeś – po łebkach”) przemyślenia ks. profesora. To co mamy nieprzyjemność obserwować to jest kolejne wcielenie szarży na nasze wartości, konserwatywne wartości . Jest to “odwieczna” walka
  zła, dziś ukrytego dziś pod postacią “nowej lewicy” z Dobrem, Pięknem
  i Prawdą…nie tylko w zachodnich landach, w Polsce również zło
  nabiera znaczenia. Ja zauważył, słusznie zresztą chyba
  niekwestionowany autorytet A. Einstein “Nauka bez religii jest płytka, a religia bez nauki ślepa”.
  Bez uzupełniania się “nie ma niczego”, jak spuentował-by “jutubowy klasyk”. 🙂 ‘Ony’ od kilku dziesięcioleci dyskredytują
  odwieczne wartości po to by wychować nowego europejskiego
  (sowieckiego) człowieka…’projekt” nie udał się w Rosji –
  ‘realizujemy” więc po modyfikacji u źródeł, tam gdzie pierwotnie
  miał być instalowany…

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 10:42
  Permalink

  @Miecław. “Szkoda że pani “NANA”… Kiedyś przez chwilę – była,
  o ile dobrze sobie przypominam. 🙂

  Miecławie “moje neurony” maja się nieźle, ale to tylko moja diagnoza
  więc – subiektywna. 🙂 Już od dawna przypatruję
  się ‘lewaczeniu się” KK,dlatego jestem “z boku”, tylko
  zniesmaczonym obserwatorem. Póki co czekam. “17 października 2018 at 08:03
  “Chętnie bym cię wspomógł, nawet gdybyś należał do SLD czy innej zdrowej partii.” Zdrowej partii? Gratulacje! Panowie, lewicowcy jeśli już to tylko PiS. Dlatego bo, socjalistyczny w treści
  jeno więcej niż SLD – ‘pobożna’. A może uważacie że na ‘wartości’
  lewicowe monopol posiada wyłącznie SLD ? To by znaczyło że… 🙂

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 10:49
  Permalink

  Mieclawie, twoje wsparcie jest tak ważne jak głos oddany na mnie ,bezpartyjnego kandydata który rzeczywistość ogląda nie z samochodu”podarowanego przez bezdomnego” i komentarzy pisowskiej TV a z rozmów z ludźmi którzy od 10 lat otrzymują zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 154 zł! A lekką ręka Mateuszek klamczuszek żeby zakryć taśmowa wpadke podarowuje p.Kubicy 50 mln,z naszych pieniędzy w cenie benzyny Orlenu!

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 13:12
  Permalink

  @krzyk58. 17 października 2018 at 10:42

  Przecież sam prezes powiedział, że oni nie są socjalistyczni tylko mają trochę empatii dla tych, którym się nie udało. Czyli stosują to o czym kiedyś pisałem – respirator ekonomiczny dla biednych z jedyną korzyścią dla biznesu. Bo biedny pozostanie biedny nadal i zadłużony, tyle tylko, że będzie mniej głodny i bardziej podatny wtedy na sterowanie kropidłem, bądź smartfonem, w zależności gdzie tam mu będzie bliżej.
  Jak prezes zacznie mówić o świeckim i egalitarnym socjalistycznym państwie oraz czynić w tym kierunku konkretne działania, jak pozbędzie się zachodnich wpływów na gospodarkę, jak zmieni politykę historyczną i zrewiduje swoje poglądy na osiągnięcia cywilizacyjne PRL, przywróci zburzone pomniki, zburzy postawione pomniki ludobójcom, to wtedy może będzie miał moje poparcie. A i za grzechy młodości walczącej z PRL musi poleżeć krzyżem w kościele. 🙂 Niezłe marzenia, co? 🙂

  O SLD już się negatywnie wypowiadałem i zdania nie zmienię, dopóki starych durni z tej partii nie zobaczę w izolacji na kanapie, a zamiast nich nie pojawią się młodzi z twardymi lewicowymi moralnymi kręgosłupami promujący świeckie egalitarne państwo, to nie mają mojego poparcia, chyba że indywidualne osoby z tej partii, które nie sprzeniewierzyły się wartościom lewicy i Polski Ludowej.
  Jednak dla @Wlodka zrobiłbym wyjątek, bo może uratowałby to lewicowo-liberalne bagno przed kompromitacją.

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 13:24
  Permalink

  @wlodek. 17 października 2018 at 10:49

  I to jest przykład tego, że zamiast tworzenia miejsc pracy i dochodu narodowego, wydaje się pieniądze na “przyjemności” a te pieniądze będą i tak stracone. Jestem przeciwnikiem dotowania takich drogich sportów, które nie przyniosą krajowi nic zysku, poza wątpliwą reklamą. Niech najpierw sam zarobi kasę, a potem wydaje, jego biznes. To samo dotyczy klubów piłkarskich, skoro to biznes dla piłkarzy to niech spółdzielnię założą i starają się o pieniądze, zarabiają graniem.
  Kiedy ludzie zrozumieją te wszystkie mechanizmy naciągania? Chyba nigdy, bo wielu nawet jak bieduje to kibicuje. Niestety za dużo “pustaków” na tym świecie, aby mogło się coś zmienić.

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 13:25
  Permalink

  @ Xun Zi. Najbardziej fatalnym kandydatem jest ten, co mało tego, że
  jest “niezależny” to jeszcze ma “talent” do pozyskiwania środków unijnych. Ponieważ gmina musi mieć tz. wkład własny, to bierze kredyt w komercyjnym banku i zadłuża gminę. UE na dodatek dyktuje na co można przeznaczyć pieniądze, na ogół inwestycje są bzdurne i nieprzydatne w danym regionie.

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 19:11
  Permalink

  @wieczorynka. 17 października 2018 at 13:25

  Racja. No i w ten sposób rękami samych Polaków wykonano plan zniewolenia ekonomicznego. Zadłużono nas na kolorowo, bo zamiast budować miejsca pracy, to pieniądze unijne i pożyczki poszły niejednokrotnie na bzdety upiększające (np. podświetlenie budynków, kościołów), a nie na tworzenie miejsc pracy. No ale przecież o to chodziło, aby tanią siłę roboczą ściągnąć na zachód a nie hodować sobie konkurencję gospodarczą w demoludach. Co z tego, że Polak nie ma co jeść i żyje na śmieciach z marketu, na kredycie i w kilka osób z rodziną w mieszkaniu po PRL, ale Polak chciał kolorowego życia, więc jak wyjdzie na miasto na spacer, czy nawet wioskę z kościołem, to zobaczy extra kolorowe podświetlenia i reklamy, aż się “żyć chce” :-), nie to co w szarym PRL, gdzie w mroku nic nie zobaczyłaś, a latarnie nie zawsze świeciły. 🙂

  Pamiętam propagandę z lat 90-tych, jak to natychmiast mieliśmy zyskać nowoczesność i extra infrastrukturę, bogactwo. A faktycznie większość wsi w kraju nie ma jeszcze własnej kanalizacji, o gazie nie wspominając, a mija już 29 lat nowej rzeczywistości. Zadziwiające więc tym bardziej, jak ci mityczni komuniści w kraju bez komunistów praktycznie, w tym mrocznym PRL- w ciągu 25 lat po wojnie odbudowali kraj, zbudowali ciężki przemysł i jeszcze zdołali zelektryfikować cały kraj. Ja pod koniec lat 60-tych zyskałem w domu elektrykę i lampa naftowa przeszła do historii. Pamiętam to jako przedszkolak jeszcze.

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 19:20
  Permalink

  @Miecław. Są tacy, mocno lewicowi, z jedynie słusznym zacięciem
  proeuropejskim , ‘nieprzychylni” Kościołowi, Tradycji, Ojczyźnie nazywają siebie
  “Razem”, czy jakoś tak podobnie, jest również środowisko “Krytyki Politycznej”…a Prezes? Jest jaki jest, socjalistyczny, no bo nie lubi
  ruskich, najchętniej (i słusznie) pozbyłby się kurateli komisarzy
  ludowych z Brukseli, tak, tak, fakt – nie chadzają w skórzanych kurtkach, przy naganie, lecz w dobrze skrojonych garniturach,
  kto bogatemu zabroni – wypić i zakąsić na koszt ludu pracującego
  eurokołchozu? Miecławie zauważ że całe to dysydenckie
  specyficzne środowisko “walczące’ z PRLem to krezusy tamtego
  systemu, dzieci notabli komunistycznych, niekiedy lekko tylko
  skierowani na boczny tor a przez to urażeni jako że zawsze byli
  przygotowywani (dlatego że predysponowani z racji urodzenia/pochodzenia) do sprawowania władzy nad “tym narodem”,
  I co? I nic! Paka wszystko po staremu…Czekamy (ciągle) na ZMIANĘ! Szkoda że generalnie w: “bezruchu”….

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 19:34
  Permalink

  @Miecław. “17 października 2018 at 19:11 “Zadziwiające więc tym bardziej, jak ci mityczni komuniści w kraju bez komunistów praktycznie, w tym mrocznym PRL- w ciągu 25 lat po wojnie odbudowali kraj, zbudowali ciężki przemysł i jeszcze zdołali zelektryfikować cały kraj.”
  Czy aby nie przeceniasz udziału komunistów? Dobrze że nadmieniłeś “bez komunistów”, wygląda rzetelniej. 🙂
  Naród, Miecławie – Naród ‘odbudował i zbudował”… wykształcony,
  jeszcze w II RP, patriotyczny, z przedwojennymi zasadami… Tak, tak.
  Znam i pamiętam (jeszcze) obowiązujące wówczas hasło: ‘Partia kieruje –
  – rząd rządzi” . .. czy to hasło straciło dziś na znaczeniu?

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 19:47
  Permalink

  @ Miecław, nie mam pojęcia, czy ja czytam zbyt mało i wyciągam niewłaściwe wnioski ?. Odnoszę wrażenie, że młode pokolenie celowo jest wychowywane aby naśladować to co jest w mediach.
  Pociechą jest, że istnieje duża grupa rodziców co dbają o rozwój intelektualny dzieci.
  Doskonale pamiętam propagandę ostatnich 30-lat. W pierwszych latach też się na nią niestety nabrałam. Na szczęście w moim przypadku szybko to minęło.

  Odpowiedz
 • 17 października 2018 o 23:10
  Permalink

  @krzyk58
  17 października 2018 at 10:23

  Jak będę miał czas na obejrzenie, to od deski do deski obejrzę, ale teraz na filmy niestety nie mam czasu :/

  Dla mnie lewica i prawica to dwie strony tego samego medalu, podobnie jak dobro i zło. Od niedawna zdałem sobie sprawę, że od zawsze wychodzę ponad te dziwne dualizmy, jakie sobie człowiek stworzył. Podobnie jak Bóg i Diabeł – jeśli obaj istnieją, to niech sobie toczą tę swoją głupią wojenkę bezpośrednio ze sobą, a nie wciągają w to innych. Nitsche uśmiercił Boga, więc czas na uśmiercenie Diabła. Proste.

  Odpowiedz
 • 18 października 2018 o 23:06
  Permalink

  @wieczorynka. 17 października 2018 at 19:47

  Naturą i światem rządzi przypadek i determinanty środowiska. A że kapitalizm chce zarobić na wszystkim to produkuje i sprzedaje dzieciom zabawę kodując ich mózgi pierdołami. Idiokracja nadchodzi szybkimi krokami, bo rodziców świadomie wychowujących dzieci jest stosunkowo mało. Zginiemy w morzu ludzkiej głupoty, jak tak dalej pójdzie. A może najpierw musimy osiągnąć pewne dno intelektualne i potem się znowu odbijemy? Znane są takie okresy w historii ludzkości.

  Odpowiedz
 • 19 października 2018 o 09:02
  Permalink

  @krzyk58. 17 października 2018 at 19:34

  Tak odbudował Naród o innej perspektywie, bo ciężko doświadczony feudalizmem “jaśnie pańskich” i plebańskich rządów, bezrobociem i brakiem zabezpieczenia socjalnego. Inteligencja lewicowa, która miał już dość feudalizmu i kk, więc zaangażowanie w odbudowę i budowę było ogromne. I gdyby prostym ludziom kościół nie mieszał w głowach, nie mielibyśmy styropianów i stanu obecnego. Ich perspektywa była inna, niż urodzonych już po wojnie w bezpieczeństwie ekonomicznym i bez “jaśnie pańskiego” bata. Więc mnie nie dziwi, że na polecenie władzy tzw. aktyw robotniczy brał pały i w 1968 roku grzał studenciaków chcąc im przywrócić rozum. 🙂 Taka perspektywa.

  Należałoby cię @krzyku58 przenieść z twoim urodzeniem do II RP i to najlepiej na folwark w rodzinę, której ojciec został zabity podczas manifestacji robotniczej przez sanacyjną policję, wtedy twoja perspektywa by się zmieniła w 5 minut. I zaręczam, że jak miałbyś okazję wówczas przed wojną, to zostałbyś komunistą. 🙂 I to jeszcze jakim, z twoim charakterem 🙂 A po wojnie może i UB byś zaliczył i kto wie, może teraz IPN by cię napiętnował za stosowanie tortur wobec opozycji niepodległościowej.:-)

  Jak klasyk mawiał “Byt określa świadomość” i to jest wartość niezmienna. Takie to są koleje ludzkiego losu, bo to środowisko i nasza w nim sytuacja determinuje nasze zachowania. Czas sobie tą prawdę naukową uświadomić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.