Społeczeństwo

Młodzi Ukraińcy zaczynają wyrażać żale do Polaków

 Zaczęło się to co było nieuchronne. Młodzi ukraińscy patrioci, z których bardzo wielu pracuje i uczy się w Polsce, dzięki stypendiom polskiego rządu, zaczyna publicznie, w tym w mediach głównego nurtu wyrażać żale do Polaków. Pojawiają się zarzuty, że im nie pomagamy, tak jak by tego oczekiwali, nie ma demonstracji masowych, a szokiem dla wielu jest zwyczajna oczywistość, że Polacy boją się potęgi Rosji i nie chcą żadnych problemów, ponieważ są pragmatykami.

To niestety nie jest nasza wina, że część polskiej elity wykorzystała naiwność Ukraińców, rozbudzając płonne nadzieje na Unię Europejską i wspaniały, syty, bogaty Zachód. Nas oszukano dokładnie tak samo, albowiem od 25 lat mamy transformację i klepiemy biedę, dopiero co jest nas stać na bardzo niewiele – i mielibyśmy to tracić w imię solidarności wobec ludzi, którzy nie potrafili się wewnętrznie rozliczyć za ludobójczą rzeź jakiej się dopuścili na naszych przodkach? Niestety, jeżeli to jest brutalne to jest myślenie Narodu, który przebacza, ale ma prawo do pamięci. Nie było pojednania polsko-ukraińskiego, a do póki ono nie nastąpi, nie ma mowy na powszechną sympatię wobec Ukraińców. Mord na Wołyniu był zbyt systematyczny, zbyt brutalny i w ówczesnych warunkach niezawiniony. Nie wystarczyło mordercom wygnać ludzi, musieli zabić na progu domu. Tego nie zapomnimy NIGDY, ponieważ byłoby skundleniem zapomnieć!

Jest jednak jeszcze gorsza wiadomość dla Ukraińców, mianowicie Polacy i tak, generalnie są Ukraińcom przychylni i im szczerze i w pełni współczują. Natomiast im dalej na Zachód, tym tego współczucia i przychylności mniej, ponieważ nie ma zrozumienia dla sytuacji w której znajduje się dzisiaj Ukraina. Następują wręcz procesy odwrotne, tj. obwiniania Ukrainy za sytuację, w której jej władze doprowadziły do konfliktu z Rosją, dając się sprowokować. Ponieważ zachodnie media są o wiele bardziej otwarte i pomimo oficjalnej propagandy miłości, dla zachodniej opinii publicznej jest czytelna dwuznaczna rola pewnej byłej brytyjskiej kolonii położonej pomiędzy dwoma ocenami w użyciu Ukrainy jako pochodni, która miała podpalić rosyjską Tajgę.

Rozumiejąc zatem młode serca, niestety trzeba twardo wyrażać regionalny interes bezpieczeństwa, w którym nie ma miejsca dla rewolucji, w których oligarchowie wymieniają się u władzy kluczowego państwa w regionie. To jest skandal i prawdziwy problem, z którym muszą poradzić sobie sami Ukraińcy, albowiem ich przekaz post-majdanowy nie jest wiarygodny z dzisiejszej perspektywy informacji i faktów dotyczących Ukrainy. Jeżeli do tego zdarzy się jakieś kolejne nieszczęście, to już nikt nie będzie współczuł Ukrainie, ponieważ jej problemy za bardzo kosztują Europę, a pomagać jej w imię realizacji polityki neoimperialnej pewnej byłej brytyjskiej kolonii położonej pomiędzy dwoma oceanami po prostu nikomu się w Europie nie opłaca.

Jednakże te sygnały wyrażane na razie przez elitę ukraińskiej młodzieży patriotycznej powinniśmy potraktować jako ważne sygnały probiercze tamtejszej opinii publicznej. Czy ktoś bowiem zakładał jakiś scenariusz co zrobimy w sytuacji, w której ukraińscy radykałowie, z których wielu hołduje faszystowskiej tradycji morderców z OUN-UPA, będzie chciało się upomnieć o swoją krzywdę?

Przecież to było do przewidzenia (pisaliśmy o tym rok temu), że prędzej czy później, oczekiwania ukraińskiej ulicy rozejdą się z realiami. To społeczeństwo nie jest w stanie po takim buncie, w którym usunęło demokratycznie wybraną legalną władzę podporządkować się nowemu systemowi, w którym wszyscy doskonale wiedzą kto rządzi. Nie można się Ukraińcom dziwić, że nie chcą być niewolnikami swoich własnych oligarchów, nie po to walczyli, nie po to przelewali krew. Ten Naród został oszukany przez swoją własną elitę i ich zagranicznych mocodawców. W momencie jak Ukraińcy dojrzeją do rozliczenia rachunków swojej krzywdy, wówczas ten kraj znowu zatopi się we własnej krwi. Jeżeli Ukraińcy zegną karki przed swoimi władcami, to też nie obędzie się bez krwi, z tą różnicą, że będzie się ona sączyć powoli od łańcuchów zniewolenia. Tam nie ma już dobrego scenariusza. Postarali się o to oligarchowie.

43 komentarze

 1. dym i lustra

  Ukraińcy w Polsce? Komisje poborowe czekają, ojczyzna was wzywa tam wasze miejsce i wasz czas. Nie w Polsce dekować się od obywatelskiego obowiązku…

  • Ohyda

   Pracuję dorywczo przy sprzątaniu i rynek zalali ukraińcy. Jak dla mnie zwykle dddddd kojarza się z tanimi ddddddddddd bo jeśli w Warszawie były dddddddd to zwykle dddddd. Nocowałam w hotelu kiedyś, pokoje te które były zajmowane, zajmowała dddddd z kilkoma dddddd którzy ddddddd dd ddddddddd którzy przychodzili do hotelu.

   Teraz nie można zleceń znaleźć na sprzątanie, a tylko z tego się utrzymuję, bo ukrainki zajmują miejsce. Rząd powinien na to zareagować, większoś z nich jest tu nielegalnie, bez kart pobytu dlaczego ich nikt nie deportował??W moim odczuciu idziemy w złą w stronę to jest ddddd który nami manipuluje i bez konkretnych prawnych ustaleń i reakcji np. straż granicznych czy policji będzie coraz gorzej. Ja z ukraińcem się nie ożenię.

   Naród ddddd, dddddd i ddddd.
   Kopie pod nami doły a my naszą ludzką skłonnością te doły nieświadomie zaleczamy tylko co okaże się potem.

   SZANOWNA PANI NIE MOŻNA W TEN SPOSÓB PISAĆ BO TO MOŻE BYĆ UZNANE ZA NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI – TO JEST KARALNE. PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ. WEB. JÓZ.

 2. u’krainiec – nazista- rusofob,NIGDY nie będzie nam Polakom bratem,
  i nic na to nie poradzimy.Potęgi Rosji nie boimy się,
  przynajmniej ci zdroworozsądkowo myślący, staramy się
  szanować(to dobrze, że jest duży słowiański brat, który
  wiele może).Tzw.”elity” doskonale wiedzą,że ze strony FR
  nic NAM POLAKOM nie zagraża,lecz celowo rozsiewają “nastrój i klimat” w społeczeństwie za pomocą
  za pomocą manipulacji i propagandy.
  Jeśli już ktoś z sąsiadów jest nam co najmniej niechętny,
  a może i ma wrogie zamiary – na pewno będzie to banderowska
  u’kraina, Litwa…na te “twory” należy mieć oko szeroko
  rozwarte.

  • Popieram, panie @Krzyk!
   Zawsze był przekonany, że Polacy i Rosjanie – bratnie narody.
   Mimo trudnej wspólnej Historii.
   Najważniejsze, to znaleźć w sobie odwagę przyznać się do własnych błędów i wybaczyć cudzej winy.

   A co do Ukrainy – to proces rozkładu już nieodwracalny. Ani FEDERACJA, ani nawet KONFEDERACJA nie uratują – zbyt głęboka przepaść.

  • tak zgadzam sie z tym
   po co sa u nas ci Ukraincy.
   Po co pytam sie..
   To kraj ktory ukrywa
   sympatie do Hitlera..
   co zrobiliscie w Odesie
   2 maja u.b roku
   spaliliscie rosjan w domu zwiazkowym
   jak nas w 1943 na wołyniu

   • Czy na pewno ukrywa? Mam nieodparte wrażenie,
    że wręcz obnosi si z sympatiami prohitlerowskimi,
    nazistowskimi.I nie mam na uwadze tylko członków
    band zbrojnych dokonujących zbrodni ludobójstwa,
    w regionach wschodnich, niegdyś ukraińskich.
    Wystarczy posłuchać wypowiedzi najwyższych
    czynowików z Kijowa…jeśli ton wypowiedzi np.
    “tubylczego prezydęta”, niejakiego Patroszeńki,
    mówiący o “U nas dzieci pójdą do szkoły i do przedszkoli, a ich będą siedzieć w piwnicach”…
    nie jest nazistowski, to jakie inne zachowania,
    wypowiedzi kojarzą sie z ludobójczymi ideologiami,
    faszyzmem czy nazizmem.
    A już od pewnego czasu unoszą się opary pewnego
    systemu ,nawiązującego w praktyce do wspomnianych
    wyżej ciemnych stron mocy…

    http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2015/02/23/faszyzm-xxi-wieku/

  • Matko Boska , co za gffffa ść piszesz

   • Tak,tak Matko Boska. Wypierasz oczywiste fakty
    ze świadomości, na rzecz antypolskiej
    manipulacji i propagandy skierowanej przeciwko Federacji Rosyjskiej lejącej
    się ze środków masowego ogłupiania – właśnie
    dla Ciebie i Tobie podobnych.

    Prawdopodobnie “na zawołanie’ poszedłbyś
    walczyć z ruskim – na Moskwę, podobnie
    jak ci otumanieni przez Napoleona B. w 1812′.
    Wróg rzeczywisty jest z innej strony…tak było i ‘kiedyś”
    Pomyśl chwilkę logicznie, dzięki komu jako
    Polak jesteś gołodupcem,parobasem u obcego
    i wrogiego,tak jak co najmniej 3/4 Narodu….

  • Rozjechać uhuhj!!!!!!!!!

 3. Tak jak pisze autor, trzeba rozumieć serca, ale rozum musi zwyciężyć. To okrutna wojna sponsorowana przez oligarchów dla zapewnienia im bezpiecznego lądowania w Ameryce. Cierpi ukraiński naród. Inni tracą. Ukraińcy powinni zrzucić tyrana Poroszenkę

 4. Zarabiam tylko 1500 zł, muszę płacić podatki itp. i nie będę nic dawać Ukraińcom, dostali duże pomoce wszystko zainwestowali w wojnę i gospodarkę olali to teraz mają co mają. Hiporyzja Ukraińców, zamieniających oligarchów na oligarchów świadczy o ich mmmmmmm.

 5. inicjator_wzrostu

  Młodzi Ukraińcy w Polsce unikają wcielenia do wojska na Ukrainie.
  Może wstąpią do polskiego?
  Właśnie ogłoszono nabór OCHOTNIKÓW.

 6. Jeżeli mielibyśmy do czynienia z cywilizowanym rządem Ukrainy opartym na podstawowym humanizmie, który by odsłonił groby, postawił pomniki na wołyniu , i nie przeprosił ale potępił UPA jako zbrodniczą kryminalną bandę Bandery wrzód na ukraińskim narodzie, to ja byłbym pierwszym nawołującym do pojednania narodów nie dlatego za kocham Ukraińców ale dla polskiej pokojowej racji stanu.

  Niestety obecny stan rzeczy wymagałaby dekad debanderyzacji połowy ukraińców.

 7. Zgodnie z decyzją podpisaną 11 lutego bieżącego roku przez przewodniczącego parlamentu Wołodymyra Grojsmana na szczeblu państwowym będzie obchodzona 120. rocznica urodzin Petra Diaczenko. Rocznicę tę władze Ukrainy będą obchodzić oficjalnie, mówi o tym załącznik do dokumentu o sygnaturze 184-VIII.

  Diaczenko podczas drugiej wojny światowej współpracował z frakcjami melnykowców i banderowców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. We wrześniu 1943 zorganizował Legion Wołyński (31. Schutzmannschafts-Bataillon), który brał udział w zbrodniach na Polakach, Żydach i Ukraińcach. Diaczenko brał udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego na Czerniakowie, we wrześniu 1944 walczył z Armią Krajową w Puszczy Kampinoskiej. Za walki z Armią Czerwoną w rejonie Drezna został odznaczony Krzyżem Żelaznym.

 8. Pomaganie ukrainie w takim kształcie w jakim jest obecnie, to kretynizm. Ja pojednania nie wykluczam, ale albo niech się wyrzekną Bandery i czarno czerwonych sztandarów i skażą bandytów z UPA którzy jeszcze nie poumierali ze starości, albo niech oficjalnie przeproszą i płacą odszkodowania rodzinom ofiar i reperacje wojenne za zagrabione majątki i mienie. Wtedy możemy rozmawiać, nie wcześniej.
  Nie rozumiem jak można nienawidząc ruskich zachwycać się “wolną” ukrainą? Ruskich nikt nie lubi bo historia, a ukraińców się kocha bo co? Bo obalili legalny rząd który sami wybrali i rozpętali wojnę domową? Ukraińcy powinni koniecznie jeszcze częściej wszczynać rewolucje we własnym kraju! To z pewnością wzmocni i ich wewnętrznie i na arenie międzynarodowej. Najpierw pomarańczowa rewolucja, potem Euromajdan, gdzie rozpoczęły się walki uliczne, podpalanie urzędów i totalna dewastacja centrum miasta. Zamiast pilnować spokojnego rozwoju kraju, chcieli rewolucji. Walki w Kijowie między swoimi były super, świetne, potrzebne? No to obwody ługański i doniecki też zrobiły sobie rewolucję, ale to już źle? Wojna w żadnym wydaniu i z jakiegokolwiek powodu nie jest dobra, zawsze powoduje ból, cierpienie i ogromne straty tak osobowe jak i materialne. Obalenie rządu siłą, bez jakiegokolwiek pomysłu, zaplecza i poparcia ogółu obywateli. Pogratulować głupoty. A najlepsze jest to, że ukraińcy traktują nas jak swoją dojną krowę i odwdzięczają się pięknym za nadobne. My im dawaliśmy darmowy gaz i będziemy wysyłać broń za darmo (bbbbbbbb ukraińcy że zapłacą – ciekaw jestem czym, bo majdan zaczął od negocjacji pożyczek dla tego bankrutującego państwa), a oni nie mogą od miesięcy cofnąć embarga na nasze mięso.

 9. Jeszcze 5 lat i ten sezonowy kraj o nazwie Ukraina przestanie istnieć. Podzielony zostanie na kilka mniejszych, a my jak zwykle będziemy musieli graniczyć z banderstanem 🙁

 10. Rosja i Polska bratnie narody? Ale się uśmiałem. To pewnie z tej milosci do Polski Rosja zgotowala nam Katyń

  • Nikt nie mówi o miłości, trzeba czytać uważniej. Chodzi o to, że narody SŁOWIAŃSKIE mają wspólne korzenie i wspólną historię. I dla przyszłych pokoleń, musimy nauczyć się wzajemnego przebaczenia.
   Nie ZAPOMNIEĆ, ale WYBACZYĆ.

 11. vvvvv był głupi jest i będzie. Szkoda tylko dzieci, których niestety karmi się nienawiścią do narodu rosyjskiego i to wszędzie, nie tylko w prasie polsko-języcznyj i prawdopodobnie to one za głupotę starych będą płacić. Przykre ale prawdziwe.

 12. Moim zdaniem kosciol Polski i Ukrainski powinien wspolnie wyjasnic mordy wolynskie. Zwieczeniem dialogu powinno byc-Przebaczamy. Powinnismy wywyzszyc Jezusa na Krola Polski. Zmienic konstytucje, bankowosc, prawo,TV tak by godniej reprezentowalo chrzescijanina. Pomocna dlon do Ukrainy czy Rosji zawsze powinna byc wyciagnieta, tym bardziej ze mamy misje Ewangelizacji. Jezu Ufam Tobie.

  • Bez jaj!

   Jakiej “Ukrainy”?

   Pomoc Rosji…od kiedy “rozszabrowany nędzarz” jest w stanie fizycznie pomagać potężnemu Krajowi 🙂
   Sądzę że miałeś na myśli Naszą dłoń wyciągniętą do ZGODY – aaa, to inna ‘para kaloszy”.

 13. Dobry dowcip zdziwieni, że boimy się rosji, no cóż ja umierać za banderowców nie mam zamiaru.

  Ale jest w tym trochę prawdy polska jest VVVVVVVV rosji i wszystkich, bo wszystkich się boi, nie walczy o interesy co trochę jest przykre taka służalczość.

  a ukraińcy niech VVVVVVVVV wtedy skończą się ich hipokryzja, wtedy skończy się obwinianie wszystkich tylko nie siebie, wtedy skończą się ich nieuzasadniona duma, wtedy skończy się ich pycha

 14. dopoki tvn,polsat,wyborcza i inne ,,prawdomowne,,wodoleje beda w polsce sterowac umyslami,dopoki nie bedziemy mieli wolnych polskich mediow ,dopoty zmanipulowany polski narod nigdy i nigdzie nic nie osiagnie. bo sila w jednosci. a prawdomowne tuby propagandowe robia wszystko aby byly dwie polski,dwie prawdy ,dwa myslenia .podzielili polske na moherow i lemingow.przeciez niczym nie roznimy sie od ukraincow w swojej glupocie. tam zly poroszenko,a u nas kur.a przez 8 lat byl kto!!!, dobry tusk. wczesniej dwie kadencje zaje…sty kwasniewski ,kto ich wybieral,no kto!!!.gdyby polacy wowczas mysleli, to dzis nie zapie….ali by na smieciowkach.

 15. Dla bacznego obserwatora życia politycznego w Polsce nie jest tajemnicą, że dwa śmiertelnie skonfliktowane obozy polityczne w Polsce – oprócz wspólnego solidarnościowego pnia – mają też wspólny mianownik. Jest nim rusofobia i ukrainofilstwo. Różnica w tej kwestii polega co najwyżej na wzajemnym licytowaniu się kto jest bardziej antyrosyjski i proukraiński. (…)

  Można to zauważyć chociażby w dwumiesięczniku „Nowa Europa Wschodnia”, który wydaje fundacja o nazwie Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy finansowym wsparciu miasta Wrocław oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na jego łamach publikują autorzy reprezentujący oba śmiertelnie skonfliktowane obozy polityczne i bynajmniej się nie licytują, tylko płyną szerokim nurtem rusofobii i ukrainofilstwa pod batutą ducha Jerzego Giedroycia. To właśnie bowiem myśl polityczna Jerzego Giedroycia przyświeca autorom „Nowej Europy Wschodniej”, w których gronie ze strony polskiej znaleźli się m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, Andrzej Nowak, Adam Daniel Rotfeld, Radosław Sikorski i Barbara Skarga. (…)

  oraz Eduard Limonow i Zachar Prilepin – formalnie też rosyjscy pisarze, ale bardziej znani jako przywódcy Partii Narodowo-Bolszewickiej.

  Partia ta, założona przez Limonowa w 1992 roku, odwołuje się do tradycji komunizmu, neonazizmu, nacjonalizmu i anarchizmu. Jest też silnie antykapitalistyczna, antyliberalna i antysemicka. Została zdelegalizowana przez Sąd Obwodowy w Moskwie w 2005 roku, a w 2007 roku całkowicie zakazana przez administracją prezydenta Putina. O czym świadczy publikowanie liderów narodowego bolszewizmu przez „Nową Europę Wschodnią”? Świadczy o tym, że to samo towarzystwo, które zaciekle zwalcza w Polsce nacjonalizm i antysemityzm nie ma nic przeciw popieraniu najbardziej skrajnych sił w Rosji i na Ukrainie. Każdy sojusznik – czy to banderowiec czy narodowy bolszewik – jest dobry, żeby tylko zdestabilizować geopolityczną przestrzeń poradziecką, zgodnie z wytycznymi amerykańskiego ośrodka neokonserwatywnego. Takie jest moralno-polityczne oblicze „elit” III i IV RP, a „Nowa Europa Wschodnia” jest jego lustrzanym odbiciem.

  Wiatrowycz nie chce pojednania.

  http://www.mysl-polska.pl/793

 16. Dariusz Lemański – Nic nie ocali bandytów.

  http://novorossia.today/103759-2/

 17. UPAincy do domu zabierają nam pracę i pieniądze cccccccccc dlatego trzeba do minimum ograniczyc ich przyjazdy bo my Polacy wchodzimy im do dupy a zapominamy o Wołyniu Upa i o tym ze rząd UPAincow zrobil z nich bohaterów cccccccc

 18. A precz z vvvvvvv, wynocha z Polski

 19. wwwwwwww

 20. Trochę już zapomniałem… a jednak szkoda że nie czytamy
  mądrych i głębokich przemyśleń @Kamczatki… myślę
  że jednak nie odpuścił…i czyta. Ukłony. 🙂

 21. SPOSOBY ZABIJANIA obywateli Polski PRZEZ ukrainców :

  001. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.
  002. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
  003. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
  004. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
  005. Wyrzynanie na czole “orła”.
  006. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
  007. Wyłupywanie jednego oka.
  008. Wybieranie dwoje oczu.
  009. Obcinanie nosa.
  010. Obcinanie jednego ucha.
  011. Obrzynanie obydwu uszu.
  012. Przebijanie kołami dzieci na wylot.
  013. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
  014. Obrzynanie warg.
  015. Obcinanie języka.
  016. Podrzynanie gardła.
  017. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
  018. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
  019. Wybijanie zębów.
  020. Łamanie szczęki.
  021. Rozrywanie ust od ucha do ucha.
  022. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
  023. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
  024. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  025. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
  026. Skręcanie głowy do tyłu.
  027. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
  028. Obcinanie głowy sierpem.
  029. Obcinanie głowy kosą.
  030. Odrąbywanie głowy siekierą.
  031. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  032. Zadawanie ran kłutych w głowie.
  033. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
  034. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
  035. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
  036. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
  037. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
  038. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
  039. Obcinanie kobietom piersi sierpem.
  040. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
  041. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
  042. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
  043. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
  044. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
  045. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
  046. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
  047. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku – kipiącej wody.
  048. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
  049. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.
  050. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.
  051. Wkładanie do pochwy – wagina rozżarzonego żelaza.
  052. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
  053. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.
  054. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
  055. Wieszanie ofiar za wnętrzności.
  056. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.
  057. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.
  058. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.
  059. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
  060. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.
  061. Przebijanie dłoni nożem.
  062. Obcinanie palców u ręki nożem.
  063. Obcinanie dłoni.
  064. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
  065. Odrąbywanie pięty.
  066. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
  067. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
  068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
  069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.
  070. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
  071. Obcinanie piłą obie nogi.
  072. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
  073. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
  074. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
  075. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.
  076. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
  077. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.
  078. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
  079. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.
  080. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
  081. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
  082. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
  083. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
  084. Łamanie stawów nóg dziecka.
  085. Łamanie stawów rąk dziecka.
  086. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.
  087. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
  088. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.
  089. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
  090. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
  091. Wbijanie dziecka na pal.
  092. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.
  093. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
  094. Wieszanie na drzewie głową do góry.
  095. Wieszanie na drzewie nogami do góry.
  096. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.
  097. Zrzucanie w dół ze skały.
  098. Topienie w rzece.
  099. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.
  100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.
  101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.
  102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.
  103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.
  104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.
  105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.
  106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.
  107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.
  108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.
  109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.
  110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.
  111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.
  112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.
  113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.
  114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.
  115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.
  116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.
  117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.
  118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.
  119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.
  120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
  121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.
  122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.
  123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.
  124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
  125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.
  126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
  127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
  128. Wieszanie na kolczastym drucie.
  129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
  130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w nie nożami.
  131. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.
  132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.
  133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.
  134. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.
  135. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. “wianuszki”.

  Źródło:
  A.Korman – Ukraińska Powstańcza Armia na terenach II Rzeczypospolitej Polskiej i jej stosunek do ludności polskiej – NA RUBIEŻY Nr 35/1999

  słowo PRZEPRASZAM nigdy nie padło ze strony morderczych ukraińców

 22. My jako Polacy przeszlismy swoje ale dzisiaj jestesmy ludzmi, panama jak zawsze bylismy, pewni siebie, tego kim jestesmy, a Ukraincy zawsze beda hhhhhh. My jestesmy godni z czystymi sumieniami, a hhhhhhhhh

 23. My banderowcow i IV RP nie chcemy. A inwazje zielonych ludzikow niech robia u siebie na ukrainie.

 24. Dość wspierania banderowskiego rządu w Kijowie! Zezwierzęcenie ukraińskich bandytów na polskich kresach było niewyobrażalne! Rząd kijowski prowadzi antypolską politykę i w naszym interesie leży osłabianie tej wylęgarni banderowskich rzeźników! Czas na ułożenie normalnych relacji z Rosją i oderwanie się od klamki w Waszyngtonie.

 25. Ewa Elzbieta Deoniziak

  Wkrotce wnuk mordercy stepana bandery ma byc z honorami przyjety w Polsce, kazdy z osob reperentujacych Polske ma miec obowiazkowa wpieta kokardke czarno-czerwona.
  ukraincy wkrotce zorganizuja referendum i zabiora Przemysl. Polska juz dala ukrainie 1 miliard euro. Film Wolyn mila cenzure, ma byc skrocony o 40 min, gdyz ukraincy nie zniesli tych okrucienstw jakie prawdziwie pokazal film. Premiera filmu 6 pazdziernika 2016 w Szczecinie Galax godz. 17.

 26. Miałem znajomych Ukraińców, ale zakończyłem już z nimi znajomość, bo była jednostronna. Po rozmowach z innymi Polakami na temat Ukraińców stwierdzam:

  1. Ukraińcy byli uczeni, że Bandera to rewolucjonista ukraiński walczący o wolność Ukrainy; dlatego Ukrainiec nie widzi nic złego by wykorzystać i oszukać Polaka. Znajoma Ukrainka która pracuje na filologii rosyjsko -ukraińskiej powiedziała, że jej babcia Polka wstydziła się, że jest Polką, ale ta znajoma płaszcząc się i skomląc o pomoc (typowa postawa Ukraińców) załatwiła sobie najpierw kartę stałego pobytu a potem obywatelstwo polskie. Nigdy Polakami nie będą mają inną mentalność, poszanowanie człowieka i poczucie czasu itp, a Polskę chcą tylko wykorzystać. My na swoją kulturę i status pracowaliśmy 1050 lat. A oni ciągle nam zazdroszczą i są zawistni.

  2. Ukrainiec ocenia wszystko przez pryzmat pieniądza, jego bogiem jest pieniądz i dla pieniędzy zrobi prawie wszystko.

  3. Ukrainiec korzystając z pomocy Polaków, sam nigdy jej nie udzieli Polakowi.

  4. Ukraińcy są tchórzliwi i zakompleksieni, ale w grupie potrafią być mściwi i agresywni.

  5. Należy ograniczyć znacznie zalew Polski Ukraińcami. W samym Poznaniu obecnie jest złożonych ponad 15.000 wniosków Ukraińców o wizę, a obecny rząd im to ułatwia. Trzeba przyjmować tylko tych którzy są użyteczni Polsce ( np. brakuje ślusarzy, to ich przyjmować) i stworzyć odpowiednie zasady przyjmowania obcokrajowców, Polsce użyteczne i bezpieczne dla Polaków. Baliśmy się najazdu arabów, mamy najazd Ukraińców.

  6. Partia PiS jest zbytnio w centrum, w okresie przejściowym może być dobra, ale musi powstać partia centro – prawicowa, która zadba o Polskę i Polaków i jednocześnie będzie szanować gości, ale na ustalonych mądrych zasadach gościnności, dobrych dla Polski. Popatrzcie na tendencje światowe – wyjście Brytyjczyków z unii oraz wybory z USA, to jest kierunek – dobro narodu i jego obywateli, odbudowa państwa i jego wartości.

  7. Celem ma być dobro Polski i Polaków, wiara w Boga i szacunek dla gości, ale nie kosztem Polaków, to musi się stać mottem działania nowej partii.

 27. I mają rację.Serdecznosc i goscinnosc z jakiej słyneliśmy od wieków jest fikcją. Lubimy być goscinni tylko na pokaz..jak np Euro2012 i ŚDM. Z drugiej strony wymagamy aby Nas szanowano i nie obrazano za granicą..hipokryzja

  • ” Lubimy być goscinni tylko na pokaz..jak np Euro2012″ . Rrrozumiem,że @Scooter1013 zawarł
   w zdaniu gorzką ironię?NO BO …Euro2012 kojarzy
   mi się z wyjątkowym ZDZICZENIEM – gdzie ‘tam” było do
   polskiej,słowiańskiej gościnności…jeszcze do dziś
   noszę poczucie zażenowania i wstydu….

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.