Miroslaw-Matyja-Academia for Democracy

Screen mmafd.or.id Copyright

W Indonezji powstała w styczniu 2021 roku instytucja o nazwie:

Miroslaw-Matyja-Academia for Democracy (MMAfD):

Miroslaw Matyja Academia for Democracy – Miroslaw Matyja Academia for Democracy (mmafd.or.id)

Celem tej instytucji jest propagowanie i edukacja demokracji bezpośredniej na całym świecie.

Kolejnym celem jest umożliwienie studentom podejmowania studiów zdalnych bez żadnych ograniczeń. W okresie aktualnej pandemii wiele uczelni wyższych, szczególnie w państwach biedniejszych, zostało zamkniętych. MMAfD stara się wypełnić te lukę. Jest to praca pionierska, ale przynosi już pierwsze efekty, np. studenci z Indonezji podejmują studia w Indiach i w USA.

Miroslaw-Matyja-Academia for Democracy podpisała już umowy z kilkoma uniwersytetami w różnych państwach  i prowadzi szeroką współpracę z wieloma organizacjami zainteresowanymi  szerzeniem demokracji i powszechnej wyższej edukacji na świecie – od USA przez kraje afrykańskie i europejskie po Japonię.

Chyba najwyższy czas, aby również otworzyć filię MMAfD w Polsce. W tym celu prowadzone są zaawansowane rozmowy z rożnymi niezależnymi  instytucjami i organizacjami, zainteresowanymi szerzeniem idei demokracji bezpośredniej w Polsce.

Mam ogromną nadzieję, że na bazie tej instytucji uda się stworzyć podstawy edukowania społeczeństwa polskiego w zakresie demokracji bezpośredniej – na wszystkich szczeblach państwa.

Wszelkie organizowane na szybko ruchy obywatelskie na rzecz referendum, weta, WIRu  itp. nigdy nie zastąpią pracy od podstaw czyli  budowy demokracji bezpośredniej/oddolnej przez obywatela i dla obywatela.

Uświadomienie społeczeństwa polskiego, że jest suwerenem państwa to szalenie trudna i żmudna praca, ale chyba “warta świeczki” albo warta filii MMAfD w Polsce.

14 myśli na temat “Miroslaw-Matyja-Academia for Democracy

 • 18 kwietnia 2021 o 09:23
  Permalink

  Fikcja, nikt nie nauczy ludzi demokracji bezpośredniej, jeżeli ludzie sami nie przejdą przemiany moralnej.
  Najpierw należałoby ludzi uczyć wartości i pokonywania swoich atawistycznych ograniczeń, które także w demokracji bezpośredniej będą służyły do realizacji swoich egoistycznych celów, a dopiero potem możemy mówić o kształtowaniu idei demokracji bezpośredniej.

  Na przeszkodzie wprowadzeniu demokracji bezpośredniej stoi nie tylko lobby kapitalistyczne, ale też system parafialny w Polsce, bo tam władza feudalna księdza się liczy i rada parafialna praktycznie jest fikcją. Demokracja bezpośrednia może się udać tylko w systemie socjalistycznym i to też nie od razu, najpierw trzeba wykształcić w obywatelu wzór prawdziwego demokraty, a tego nawet w PRL zabrakło.
  Wzorce już mamy Marii Osowskiej, ale nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, aby nasze uczelnie wyższe to promowały, a kończyłem trochę różnych studiów. Nasz inteligencja bez inteligencji niestety nie prezentuje wystarczająco wysokiego poziomu tego wzorca, aby go promować i nauczać o ich przemianie moralnej nie wspominając.
  http://lewicowo.pl/wzor-obywatela-w-ustroju-demokratycznym/

  Odpowiedz
  • 18 kwietnia 2021 o 22:51
   Permalink

   Panie @Miecławie

   Tu zachodzi także zjawisko memetyki religijnej 🙂

   Odpowiedz
   • 19 kwietnia 2021 o 08:42
    Permalink

    Bardzo słusznie @Grzegorzu …, memy religijne wbrew pozorom to potężna siła, podobnie jak memy zachodniej kultury głupoty indukowane poprzez nowe technologie. A potem obserwuje się taką bezrefleksyjną owieczkę uzależnioną od modlitw w Kościele i od smartfona, często bezradną wobec wyzwań intelektualnych. Ale ma podwójne sterowanie, bo kropidłem i smartfonem. 🙂
    Znam takie przypadki.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2021 o 09:24
  Permalink

  Kiedy Akademia powstanie w Burkina Faso?

  Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2021 o 09:29
  Permalink

  Jak widzę, albo słyszę eufemizmy w stylu “democracy”, (demokratyczne) “państwo prawa i sprawiedliwości”, ‘prawaczłowiecze” (i obywatelskie)., mam odruch wymiotny…dlaczego “tam mam”? Ktoś (jeszcze) też tak ma?

  “Celem tej instytucji jest propagowanie i edukacja demokracji bezpośredniej na całym świecie.”
  Lewicowo-liberalny obłęd chorej głowy. ☺️ Precz, a kysz …a kysz – zgiń złowroga maro, przepadnij!!!

  Odpowiedz
  • 18 kwietnia 2021 o 11:12
   Permalink

   @krzyk58 [cyt.] “Jak widzę, albo słyszę eufemizmy w stylu “democracy”, (demokratyczne) “państwo prawa i sprawiedliwości”, ‘prawaczłowiecze” (i obywatelskie)., mam odruch wymiotny…dlaczego “tak mam”? Ktoś (jeszcze) też tak ma?”

   Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że demokracja jest ułomna, a do tego coraz częściej jest manipulowana. Ale gdy alternatywą jaką pan proponuje zamiast demokracji, ma być religijny TOTALITARYZM, to ja mam “odruch wymiotny”. Powiem więcej – uważam, że taka alternatywa jest CHORA…

   Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2021 o 14:30
  Permalink

  Nie udało się wprowadzić demokracji w Afganistanie, mimo 20 lat pobytu sił zbrojnych krajów Zachodniej Demokracji.

  Może uda się w Indonezji?

  Po prostu MAGIA NAZWISKA wprowadzającego Akademię, jest silniejsza niż połączone siły NATO w Afganistanie.

  Powodzenia.

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2021 o 08:18
   Permalink

   NeoTrockiści (neokomuniści), poprzez nieustanną (permanentna, ta, tak …) rewolucję pragną przemodelować glob ziemski na swój obraz i podobieństwo, “na nic nie zważając”, ich cele pozostały niezmiennie, niczym zamierzenia ojca globalizmu Lejby Bronsztejna. “A co z trockizmem? Jak wiemy jego autor na scenę dziejów przybył z zachodniej półkuli, gdzie słońce właściwie nigdy nie wschodzi i nie oświeca ludzkich umysłów. Tam też w tragicznych okolicznościach skonał. Jednak gorliwi głosiciele słowa prawdy pozostali. Ostatecznie w genialny sposób, trzeba to przyznać, wcielili się w umysły amerykańskich neokonserwatystów. Tam dokonali aktualizacji całej doktryny, dostosowując ją do potrzeb współczesnej epoki. Tak więc już nie światowa republika rad, ale globalne państwo kierowane przez amerykańskiego hegemona. Nie permanentna rewolucja, lecz ideologiczna krucjata prowadzona w celu uprzedzającego niszczenia rzeczywistych oraz domniemanych kontestatorów. Takie umiejętne połączenie lewicowej utopii z anglosaskim kultywowaniem własnego mesjanizmu.
   Neokonserwatyzm z taką łatwością uzyskał w Waszyngtonie status doktrynalnego okupanta, gdyż ta cała demokratyczno – liberalna otoczka nowożytnego Zachodu jest niczym żałosna kreatura w świecie szczytnych myśli. To przecież obserwujemy. Jeśli by tak rzeczywiście było, a przynajmniej w jakimś stopniu, to dzisiejszy konflikt rosyjsko – amerykański można oceniać, także i z tak zarysowanej perspektywy. A wówczas zobaczymy, że jest to batalia ideologiczna, która współcześnie w zlaicyzowanych okolicznościach, zastąpiła stare kontrowersje o religijnym podłożu. http://www.mysl-polska.pl/2036

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 10:06
  Permalink

  Mecze w Rosji Koncerty na Białorusi Pałowanie w Polsce https://www.youtube.com/watch?v=xOUlIQKg2V0&t=122s

  “Lekarze medycy policja i sanepidy spójrzcie w lustro i zrobcie sobie rachunek sumienia kim wy jestescie i komu sluzycie sluzycie złu samemu.”

  Too, iz kommientow … (smutny uśmiech), na zachód od linii Bugu instalują nam nowy (tfu) komunizm …

  KRAKAUER& Redakcja i “niektóre”, formułowe wypłochy – ……….nie wstyd wam? NIE, NIE, NIE!! K. dawno
  temu dawał do zrozumienia iż jest fanem “wielkiego resetu” (postępu – latających samochodów).

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 22:25
  Permalink

  Daj Boże Panie Matyja, aby nie stała się ta “democracy” jeszcze jednym przyczółkiem zakupoholików w McDonaldzie i inn. Osobiście wątpię!

  Popieram @krzyka . Panowie @Grzegorz i @ Miecław pijąc sobie z dziobków rysują kraj którego NIE WIDZĘ ! Jakaś “memetyka” (?) katolicka i to wywierająca WIELKI wpływ razem z pop ( raczej anty) kulturą zachodu?
  Żarty? Widzicie te tabuny małolatów wpadających pod auta nie z powodu smarKfona przed oczami, a zaczytanych w modlitewnikach ?
  Albo napadające na starszych z katolickim frazesem w gębie ?
  W różnych krajach żyjemy, powiadam wam!!!

  Urwał ! Miecław , linkowałeś Osowską – tam jest WYTŁUSZCZONY KRYTYCYZM ! Stosuj do siebie TEŻ !

  A te parafie – no, koszmar! Czyżby? A to ostatnie miejsce schronienia uczciwych starszych ludzi ! Nawet Agnieszka Holland stwierdziła, że RM było JEDYNĄ ostoją ludzi starszych i wykluczonych ! SiC ! Teraz !

  Krk w Polsce zreformuje się w kierunku Franciszkowego. Jednak oby nie za daleko. Niesie DOBRO jako JEDYNA siła. Tylko proszę bez wątpliwej jakości wtrętów o pedofilii ! Większa jest wśród artystów a największa(!) więcej niż 90% przypadków w … rodzinach ! Również bez wrzutek tekstów najgłupszych biskupów !

  Mżonki o “socjaliźmie” @Miecława są tylko MŻONKAMI, a Krk jest JEDYNĄ siłą zdolną przeciwstawić się lewackiemu vel liberalnemu skurw…niu !
  Kto ci @Miec. wróci do socjalizmu? Jak wszyscy chcą MIEĆ !
  Kto zresztą pozwoli na prawdziwy , taki z PRL socjalizm? Św. Franciszek się objawi czy sam Chrystus ???

  Twarde dane kształtujące młode pokolenie ergo przyszłych rządzących:
  sprzed paru dni. Bez linków, nie chce mi się i mądry uzna fakty .

  1. 20-25% studentek okresowo trudni się prostytucją .
  2. Już nawet dzieci poniżej 10 r.ż. znają w ok. 49 % twarde porno.
  3. 70% dzieci i młodzieży uważa wzorce z netu za kanon zachowania.
  4.Instagram chce mieć kanał dla dzieci pon. 13 r.ż.
  5. Wszystkie “socjalmedia” OPORNIE blokują PATOstrony czy PATOwrzutki.

  Wymieniać dalej ? Jeszcze 10 lat temu gnoje nie mieli smartfonów tylko zwykle tel. i smsy i tym się zajmowali. Teraz mają PATO, HARD, ANAL, BDSM i PRZEMOC . WSZECHOBECNĄ !
  A tu k…a MEMETYKA katolicka ! Przez was zgłoszę się do noszenia baldachu nad proboszczem !

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 00:00
   Permalink

   @fly

   Niezłe: “A tu k…a MEMETYKA katolicka ! Przez was zgłoszę się do noszenia baldachu nad proboszczem !”
   – może faktycznie twoje miejsce jest tam pod baldachimem? 🙂

   Zauważ kolego, że w Polsce jest podobno co najmniej 90% katolików, więc jaka jest skuteczność nauki Kościoła skoro rodzice katolicy pozwalają swoim dzieciom na takie odjechane zabawy ze smartfonami i nurzanie się swoich dzieci w zachodniej kulturze głupoty, pornografii itp. itd.?

   Powiem ci więcej z moich bezpośrednich obserwacji na uczniach. Im bardziej rodzice są wierzący w Kościół i jego zbawienną misję (nie mylić z prawdziwą wiarą, bo tych jest najmniej wśród katolików), tym większy zwykle mam problem z ich dzieckiem, bo ono jest w takiej swoistej strefie zgniotu kulturowego-religijnego. Z jednej strony ma dogmaty i grzechy a z drugiej strony jest bombardowane dewiacyjnymi memami kulturowymi. I wiesz co wybiera? Ano dewiacyjną kulturę, bo zwykle ma umysł zamknięty religijnym mistycyzmem i dogmatami, więc nie potrafi krytycznie i odpowiedzialnie myśleć, ale ma zawór bezpieczeństwa w postaci spowiedzi, więc taki dzieciak wie, że jak nagrzeszy to potem może się wyspowiadać i po kłopocie. Korzysta więc do woli z kultury głupoty, a potem się spowiada bezrefleksyjnie ale intelektualnie nie wychodzi poza stadium hedonistycznego rozwoju moralnego.

   I odwrotnie dzieci wychowane przez konserwatywnych ale świeckich rodziców, mają bardziej otwarte umysły, są często lepiej rozwinięte moralnie oraz potrafią być odpowiedzialne za swój rozwój i styl życia. To rzadkość, ale istnieją takie dzieciaki, które nie są poddane warunkowaniu religijnemu, a jednak moralnie stoją na wysokim poziomie i są odporne na kulturowe memy głupoty.

   Czy taki obraz owieczek ci odpowiada?:
   https://demotywatory.pl/5067000/Wreszcie-powiedzial-co-naprawde-mysli
   Smutne, bo jeżeli stan ten jest prawdziwy, a po części chyba jest, to nie ma przed nami żadnej przyszłości.

   Nasza przyszłość jest za to tu – w etyce i kulturze Słowiańskiej:
   https://rodzimawiara.org.pl/ksiaznica/artykuly/218-etyka-i-wartosci-rodzimej-wiary.html
   http://rodzimawiara.org.pl/ksiaznica/artykuly/228-rodzimowiercza-etyka-odpowiedzialnosci-wolnosci-i-walki-oraz-jej-wartosci.html

   Masz tu mały cytat z artykułu “O religii Wenetów”, czyli polskich Słowian, naszych praprzodków:
   Prokop pisze o Słowianach: „Prosty ich umysł nie zna złości ni fałszu”.
   Cyt. dalej:
   “Doskonała religia Wenetów wydała jak widać doskonałe owoce, czyli lud szczery niż znający kłamstwa ni fałszu, chciwości czy oszustwa. Lud dobrotliwy, troszczący się o siebie gdzie nie znana była bieda czy niedostatek, gdzie każdy zawsze mógł liczyć na innych nie troszcząc się o siebie. Lud pełen radości, otwartości, gościnności zarazem niezwykle silny i odważny wypełniony dobrocią dla innych nie tolerującym fałszu, niesprawiedliwości i egoizmu, wiodący szczęśliwe dostatnie życie. To dala naszym przodkom ich doskonała religia będąca czystym dobrem i mądrością. To za tym tęsknili Lucice tworząc swój Święty Związek Wielecki pragnąc powrotu czasów gdy władali święci Królowie Kapłani wykorzystujący swą mądrość i moce dla dobra ludzi.

   Dziś mówi się o powrocie do Słowiańskich korzeni, Słowiańskiej religii, szuka się imion Dobrych Bogów i próbuje odtwarzać obrzędy. Wielkość Wenetów i ich złoty wiek nie wynikał jednak z imion Dobrych Bogów czy radosnych obrzędów i nie to stanowiło o istocie ich religii. Tą istotą był czysty altruizm, dobroć i oddanie kapłanów dla ich ludu. Czysta prawość, dobroć i szczerość wypełniająca ich serca, troska o innych jako fundament religii.

   Wspaniali kapłani ze swoimi mocami służącymi innym odeszli w przeszłość, egoizm wypełnił nasze serca a kłamstwo i fałsz stały się chlebem powszednim tak jak i pragnienie dóbr materialnych czy egoistyczna troska tylko o siebie. Nie zmienią tego odtwarzane obrzędy, stroje czy ceremonie. Dopóki w nas nie zaczną się budzić Wenedzkie przymioty, dopóki nie odrzucimy bezwzględnie jakiegokolwiek fałszu czy nieszczerości, którymi obcy zatruli nasze dusze, nie obudzimy troski o innych i poczucia wspólnoty, dopóki nie stanie się fundamentem to co ustanowił Krak: „sprawiedliwością nazwano to, co sprzyja najbardziej temu, co może najmniej.” Nie mam mowy o rzeczywistym powrocie do Słowiańskich korzeni ani naszej dawnej religii.

   Tę dawną religię każdy Weneta – Słowianin ma w sercu i nie potrzebuje do tego odtwarzanych obrzędów ani nawet imion Dobrych Bogów. Jedyne czego potrzebuje to odwaga i determinacja by za nią podążyć odrzucając fałsz i egoizm by troszczyć się o innych, wracając do naszych rzeczywistych korzeni i dopiero wówczas może dostrzec i zrozumieć naszą prawdziwą dawną religię a wraz z nią powróci złoty wiek – czego sobie i wszystkim życzę”
   http://dragontn.blog.pl/2013/10/07/o-religii-wenetow/comment-page-1/#comment-45
   NIESTETY LINK JUŻ NIE DZIAŁA.

   Kościół swoją krucjatą ewangelizacyjną zniszczył tą wspaniałą słowiańską kulturę. Jak chcesz osiągnąć wyzwolenie od zachodniego imperializmu kulturowego powierzając dyktaturę zdegenerowanemu Kościołowi? Tak naprawdę oddajesz bezmyślnie ojczyznę pod totalną okupację religijną, która zniszczy do cna potencjał intelektualny narodu.
   Właśnie minister Czarnek wymyślił nową dyscyplinę naukową – Biblistykę. Postęp i innowacyjność na świecie mamy murowany.
   Ogólnie współczuję.

   A co do memetyki katolickiej to proszę abyś sobie przeczytał rozdział pt. “Memetyka religii”, w książce: Richard Brodie, Wirus umysłu, Wyd. Ravi, Łódź 1997, s. 173-197.
   Nawet na starość na naukę nie jest za późno.

   Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 13:31
   Permalink

   @fly.
   Zapraszam na “idealne” śniadanie w Mc Donald’ś – jajecznica na wynos – czytam “w reklamówce” na stronie pewnej gazety. Jak już kiedyś wspominałem w tym przybytku rozkoszy dla podniebienia
   przytrafiło mi się tam zajrzeć jakieś 7 lat temu kiedy to przebywałem w szpitalu na oddziale zakaźnym
   i z nudów postanowiłem wypić tam kawę, nie powiem wypiłem z przyjemnością,.. i to byłoby na tyle
   na dziś (mam nadzieję iż stan ten zostanie utrzymany, zrobię wszystko co w mojej mocy by moja noga tam nie postała!) 🙂 moich kontaktów z tego typu forpocztami zachodniej kultury i cywilizacji.
   A stołującym się ‘notorycznie” – życzę, smacznego! 🙂

   Ujjjjjjjjjjj! Poczytany będziesz przez formułowychoświeconych postępowców jako ciemny grodzianin … 🤣
   a może i jako troll waszego, czytaj:łódzkiego, ( mocno postępowy-niestety) ordynariusza!

   Odpowiedz
  • 21 kwietnia 2021 o 19:48
   Permalink

   “Tylko proszę bez wątpliwej jakości wtrętów o pedofilii ! Większa jest wśród artystów a największa(!) więcej niż 90% przypadków w … rodzinach ! Również bez wrzutek tekstów najgłupszych biskupów !”

   Tylko proszę chłopaki, dyskutujcie, ale po mojej lini

   🙂

   Panie @fly

   Nie można pomijać pedofilii kościelnej bo to zwyrole są. Koniec kropka. Zaś im wyżej w strukturze kościoła tym tylko gorzej. Osobiście moja mama zna biskupa który się n***ł na imprezie i skakał sobie po dachu limuzyny a potem wsiadł za kółko i pojechał. Pedofila księdza skazać ciężko, czeka go co najwyżej dom opieki dla demerytów. Artystę można skazać bez problemu.

   Kler to środowisko popsute do szpiku. Jak Pan wyciągnie spleśniały chleb z chlebaka, to można tę pleśń ściągać łyżeczką, dłubać w kromce, myć pod kranem….ale on już będzie popsuty zawsze i po zjedzeniu będzie tylko sraczka, co po Panu doskonale widać 😀

   Panie @Miecławie, piąteczka leci. Panie @fly, tak, piję z dziubka 🙂

   Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2021 o 10:43
  Permalink

  Ale dałem ciała! MRZONKA – oczywiście.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.