MH-17 w poszukiwaniu prawdy – im więcej faktów tym gorzej dla nich

Copyrights: 2019 VASILY PROZOROV INVESTIGATION CENTER. ALL RIGHTS RESERVED.

MH-17 w poszukiwaniu prawdy

MH-17 w poszukiwaniu prawdy – im więcej faktów, tym gorzej dla nich. Tak można podsumować doskonały materiał śledczy opublikowany przez „Vasily Prozorov Investigation Center”, pt.: „MH-17: In Search of Truth” «МН-17: в поисках истины», co można przetłumaczyć jako: MH-17 w poszukiwaniu prawdy.

Autor reportażu jest byłym funkcjonariuszem ukraińskich służb specjalnych, porzucił służbę na rzecz władzy pochodzącej z zamachu stanu i schronił się w Rosji przed prześladowaniami. Zaprezentowany materiał to dokładna, punktowa analityka, prezentująca zestawienie materiałów ukraińskich i faktów. Z których część była niedostatecznie naświetlona lub ukryta przed opinią publiczną. Zestawienie jest metodycznie doskonałe, prezentuje zobiektywizowany punkt widzenia na zdarzenia i okoliczności. Towarzyszące tej wielkiej tragedii oraz miały miejsce po niej. Szczególnie ciekawe są sekwencje czynności po tragedii. Autor prezentuje fakty skorelowane z okolicznościami, które tłumaczy z perspektywy wiedzy i doświadczenia. To były  wysoki oficer ukraińskich służb specjalnych.

Widzimy tam szereg dokumentów wewnętrznych władz Ukrainy. Przedstawienie materiałów filmowych, propagowanych przez media zachodnie jako rzekome dowody na rosyjskie wątki w tej tragedii. Do tego mamy jeszcze kilka istotnych faktów jak np. wyłączenie radaru kontroli powietrznej w Artiemowsku. Zagadkowa śierć kilku osób mających wiedzę na temat pozostawienia przez władze na Ukrainie strefy lotów nad obszarem wojny jako otwartej. Właśnie dlatego warto obejrzeć samodzielnie, nie trzeba uprzedzać faktów. One są tak dobrze i jednoznacznie pokazane, że tym gorzej dla nich. Autor był już obiektem ataku zachodniej i ukraińskiej kampanii dezinformacji, co tylko dodaje mu wiarygodności. Jednak – uwaga – warto samemu wyrobić sobie opinię, traktując tezy autora jako punkt widzenia inny od dominującego w naszych mediach.

VASILY PROZOROV   https://ukr-leaks.com/

Materiał zaprezentowano z iście analityczną dokładnością, czego najlepszym świadectwem jest doskonałe podsumowanie na samym końcu filmu w min. 38 sek. 43. Pokazano tam tablice z zestawieniem konstrukcji całego wydarzenia, na zasadzie analityki wstecznej, realizowanej przez ośrodki analityczne. Widzimy tam etapy: przygotowania, wydarzenia i informacyjny. W każdym wymieniono główne kwestie, które towarzyszyły wydarzeniu.

Na etapie przygotowania autor wymienia 6 interesujących kwestii dotyczących tragedii MH-17, z których kluczowe jest pozostawienie otwartej przestrzeni powietrznej nad strefą wojny przez władze Ukrainy przy jednoczesnym wyłączeniu radaru kontroli powietrznej. Nie ma przypadków, aż takich! Po prostu się nie zdarzają. Każdy, kto orientuje się w zasadach ruchu powietrznego doskonale rozumie, jak niesłychanie ważne jest stałe zapewnienie dozoru dla przestrzeni powietrznej. Zwłaszcza w strefie wojny! Sam fakt, że władze Ukrainy nie zamknęły przestrzeni powietrznej jest wystarczający do ponoszenia odpowiedzialności w wymiarze istotnego przyczynienia się do dramatu. W tym kontekście nie ma znaczenia, kto miałby wystrzelić rakietę. Za kontrolę powietrzną nad swoim rejonem odpowiedzialności odpowiada państwo.

Przestrzeń powietrzna jest obszarem jego suwerenności. Zapewnienie w niej bezpieczeństwa jest warunkiem wszystkiego. Do tego trzeba wiedzieć, co w niej lata oraz – zamknąć przestrzeń w momencie, gdy samemu się pod nią deklaruje prowadzenie wojny. W tym przypadku było inaczej, radar wyłączono – samolot malezyjski wprowadzono w strefę działań wojennych, gdzie stale siły ukraińskie dokonywały napadów powietrznych na Powstańców i mieszkańców Donbasu. Nie będziemy rozstrzygać, czy to był przypadek, czy próba samoobrony przez kolejnym atakiem? Na to nie ma żadnych przesłanek. Faktem jest jednak to, że przed tragedią w tej strefie latały również ukraińskie samoloty, wykorzystywane czy to do dowozu wojska i zapatrzenia, czy też do ataków na Donbas. Republiki Donbasu NIE MAJĄ SIŁ LOTNICZYCH. Dlatego całą odpowiedzialność za to, co się dzieje w powietrzu ponosi Ukraina.

W kontekście samego wydarzenia niepodważalnym faktem jest, że natychmiast po zdarzeniu w działania zaangażowano administrację i samego Prezydenta Ukrainy. Zachodnie służby specjalne aktywowały cały szereg działań mających na celu zrzucenie pełni odpowiedzialności na Rosję. Było sporo zaawansowanego soft power i totalnych kłamstw, w tym nagle stworzono specjalne portale internetowe, mające na celu lansowanie narzuconej tezy. Część z nich funkcjonuje do dzisiaj, a nawet rozwinęło działalność. Na kierunku zwalczania „rosyjskiej propagandy”.

Trzeci etap – informacyjny, w zasadzie trwa do dzisiaj. Nie bez znaczenia są wypowiedzi malezyjskich polityków, jak również to, że są one ZUPEŁNIE przemilczane przez zachodnie media. Pojawiło się kilka wypowiedzi, ale nie robiono z tego „newsów” dnia. Media potrafią fakty ważne pokazywać w taki sposób, żeby uniknąć zainteresowania opinii publicznej. Widzami, słuchaczami lub czytelnikami – w masie ogólnej, można bardzo łatwo manipulować, ponieważ ludzie przeważnie nie spodziewają się manipulacji. Tymczasem sama kolejność prezentowania informacji jest kluczowa dla ich percepcji, ponieważ demonstruje określony kontekst.

Warto zapoznać się z tym materiałem, analitycznie jest wręcz zbyt dobry. Widać, że robił to człowiek, który umie porządkować informacje i przedstawiać na ich podstawie fakty.

 

Film do obejrzenia:

Wersja angielska: MH-17: In Search of Truth

Wersja rosyjska: «МН-17: в поисках истины»

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa zastrzeżone dla VASILY PROZOROV   https://ukr-leaks.com/ Copyrights: 2019 VASILY PROZOROV INVESTIGATION CENTER. ALL RIGHTS RESERVED. Wyłączenie licencji CC 3.0.

9 thoughts on “MH-17 w poszukiwaniu prawdy – im więcej faktów tym gorzej dla nich

 • 6 stycznia 2020 o 07:04
  Permalink

  SAMOLOT ZESTRZELILI fffff NA POLECENIE ffffff!!!

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 08:01
  Permalink

  Intrygujące, ale zgadzam się widać że to jest analityka śledcza a nie materiał informujący. Brakuje lepszej formy do doskonałych informacji. Jednak nie wiedziałem że rząd Ukrainy wyłączył własny radar. Smutne to jest, bardzo.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 10:07
  Permalink

  Smutne i przerażające.

  Tak to POLITYKA zabiła ludzi.

  Niech im Ziemia lekką będzie.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 10:32
  Permalink

  Dobrze że o tym przypominacie. Walka o prawdę jest koniecznością w tym morzu kłamstwa. Jest to zbrodnia szyta tak grubymi nićmi, że wszyscy wierzą że jest to wina Rosji. Poza malezyjczykami których zdania nikt nie słucha.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 13:26
  Permalink

  Nie da się znaleźć czarnego kota w ciemnym pokoju, zwłaszcza jeśli go tam nie ma.

  Komisja śledcza składająca się z sprawców tragedii i pomocników to nonsens.
  Pszczoły kontra miód.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 16:29
  Permalink

  Nigdy nie miałem wątpliwości o skali zakłamania i podwójnych standardów tzw. zachodu. W końcu prawda zwycięży.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 21:02
  Permalink

  przecież ten gość jest skompromitowany, to zdrajca – zdradził kraj, któremu przysięgał, czy nie tak ?

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2020 o 23:03
   Permalink

   Przysięgał Ukrainie w poprzednim systemie, a nie banderowskiej i prozachodniej. Zmiana władzy i wartości zwalnia zwykle z przysięgi, jeżeli nie da się pogodzić wartości poprzednich z aktualnymi. Tak to działa na całym świecie.
   A czy nie jest zdradą słowiańskiego rodu realizowanie celów okupacyjnej religii?

   Odpowiedz
 • 8 stycznia 2020 o 13:05
  Permalink

  Dla celow propagandowych i korzysci politycznych oraz finansowych wynikajacych z tej tragicznej w skutkach fabrykacji ciezkiego wypadku samolotowego Ukraina , przypuszczalnie z pomoca “doradcow” wujka spreparowala z premedytacja i zimna krwia ten wypadek, gdyz wiedziala dokladnie, jakie samoloty beda przelatywaly w jej przestrzeni lotniczej, gdyz wydaje kazdorazowo pozwolenie na to i pobiera za transyt w swojej przestrzeni lotniczej oplaty .
  Nie zakniecie przestrzeni lotniczej podczas prowadzenia dzialan wojennych jest ciezkim przestepstwem wojennym oraz obraza miedzynarodowych konwencji lotniczych w tym JATA..
  Zeby wykrecac kota ogonem i w infantylny sposob zrzucac odpowiedzialnosc na Rosje, by zdegradowac jej pozycje na arenie miedzynarodowej i oczekujac w obiczu takiego przestepstwa pomocy materialnej i taktycznej ze strony wszelakich przeciwnikow lub konkurentow Rosji jest bezgranicznym cynizmem a stawka byla wysoka, gdyz chodzilo o nowy polityczny i gospodarczy podzial Europy i swiata….

  Oczywiscie straty moralne i materialne Malezji sa wrecz niewypowiadalne, podobnie ze stratami dla Rosji, ktorej przyprawiano diable rogi u czola i ogon belsebuba….brakuje slow
  Rozpacz rodzin zmarlych jest nie do zadoscuczynienia, ataki tych ludzi na Putina przybieraly surrealistyczne rozmiary….
  Przerazajace jest, ze ludzie, ktorzy sami musza znac bol i rozpacz po zmarlych bliskich daja sie za pieniadze i z nizszych pobudek min. nienawisci do takich akcji przekonac i przeprowadzaja je z zimna krwia, siebie samych stawiajac poza wszelkim prawem i.poza wszelka moralnoscia….
  Pokoj duszom zmarlych….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.