Mecz na Wembley

fot_IG

Czujemy, że napięcie rośnie coraz bardziej – z dnia na dzień, z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę. Kto zostanie Prezydentem RP? Komu powierzymy nasze szczęście i nieszczęście? Który z kandydatów przejmie władzę i berło w swoje ręce? Właśnie teraz decyduje się nasz los, a także los naszych dzieci i naszych wnuków.

Były różne wspaniałe mecze piłkarskie w historii piłki nożnej. Pamiętacie Państwo mecz na Wembley w 1973? Polska zremisowała z reprezentacją Anglii, dzięki czemu awansowaliśmy do turnieju finałów mistrzostw świata. W roku 1974 na mistrzostwach świata przeżywaliśmy niesamowite emocje – z meczu na mecz.

Podobnie jest teraz. Czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego, że ponownie przeżywamy nasz mecz na Wembley? Ale prawdą jest też, że w meczu piłkarskim można ponieść porażkę. A tymczasem aktualne wybory prezydenckie dadzą nam tylko zwycięzcę!

Dlatego proponuję zająć się czymś innym, np. plewieniem ogródka, albo przejażdżką rowerową. Nie trzeba już kibicować, czas na relaks.

Wybory będą i tak wygrane i Polska zostanie tym razem na pewno mistrzem świata. Nie wiemy, w jakiej konkurencji, ale czy to ważne?

Mistrz jest mistrzem!

prof. Mirosław Matyja

16 thoughts on “Mecz na Wembley

 • 6 lipca 2020 o 05:37
  Permalink

  Czym się tu podniecać?

  Wiadomo kto wygra.

  Wszystkie MENDIA spuszczą z tonu po wyborach …

  Jeszcze raz powtarzam: te wybory to FINAŁ NIEDOKOŃCZONEJ REWOLUCJI 1944 roku.

  Oszałamiani wszelaką propagandą ludzie, nawet nie kojarzą skutków reformy rolnej PKWN ze swoim losem.

  A to dotyczyło większości rolniczego społeczeństwa.

  Teraz wygra wieś, nawet obecnie mieszkająca w miastach i wstydząca się swych korzeni.

  To widać na spotkaniach wyborczych.

  Nieuświadomiony powrót do korzeni.

  I zawdzięczamy ten powrót Panu Prezesowi o korzeniach niewątpliwie INTELIGENCKICH.

  Ale Lenin też nie wywodził się z chłopów …

  Pozostańmy w zdrowiu.

  1517 zmarłych na koronowirusa.

  Niech ich Dobry Bóg przyjmie do siebie.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2020 o 06:12
  Permalink

  Przemycił Pan sugestię w grafice tego “artykułu”. Kompletnie nie ma Pan nic do powiedzenia, albo myśli, że ma do czynienia z głupimi.

  Odpowiedz
  • 6 lipca 2020 o 08:20
   Permalink

   Bo to jest obserwator pisowski, jawnie wspierający rząd! A jak pan poszuka w wypowiedziach polityków dobrej zmiany to są całe cytaty z obserwatora, jak również obserwatorowe pomysły. Podobno krakauer i andrzej do znajomi…

   Odpowiedz
   • 6 lipca 2020 o 15:40
    Permalink

    @Ferdydurke

    Coś mi się w to nie chce wierzyć. Nie wykluczam, że to, co odbierałem za wyważenie w ocenie, może się okazać propagandą. Póki co nie wierzę…

    Odpowiedz
   • 6 lipca 2020 o 20:03
    Permalink

    “Podobno krakauer i andrzej do znajomi…” Kraków…całkiem spore miasto, ale jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie “krakówek”, toooo zaczyna być intieresno… byleby służyło TO dobrej sprawie!
    Noo i jeszcze posłużę się cytatem z zalinkowanego Rękasa, “Nigdy jednak nie głosowałem i nie zagłosowałbym na nikogo z Unii Wolności, a wyłącznie przeciw takim. ”
    AMEN

    Odpowiedz
  • 6 lipca 2020 o 09:40
   Permalink

   @Grzegorz… .No, a gdyby to była sugestia płynąca w drugą stronę? Byłoby cool?! Myślę że wówczas poczułbym się zobligowany do riposty (skomentował-bym…) 🙂

   @Inicjator. “Jeszcze raz powtarzam: te wybory to FINAŁ NIEDOKOŃCZONEJ REWOLUCJI 1944 roku.”
   Też tak myślę – przepoczwarzona po 89′ komuna, w trzecim już pokoleniu (rodziny ubeckie) co to ‘prijechała podczepiona na ruskich tankach”, (dziś bbbbbbkomuna) nie daje za wygraną, nadzieja w Polsce Wschodniej,
   wiejskiej, małomiasteczkowej…. a swoją drogą – żaden wybór.
   MY -TU cenimy te wartości które bliskie są sercu Rosjanina, Białorusina, prawdziwego Ukrainca nie zapadniaka, z nieufnością spoglądamy za Odrę, i dalej na komunizowany, “na chama” Zachód i USA!! 🙂

   Odpowiedz
 • 6 lipca 2020 o 19:05
  Permalink

  “Czujemy, że napięcie rośnie coraz bardziej – z dnia na dzień, z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę. Kto zostanie Prezydentem RP?”
  Czego Pan nie zażywa to proszę to odstawić bo uwidętnie ma Pan urojenia. Większość społeczeństwa w najlepszym przypadku ma do wyborów stosunek spokojny a prawie połowa uprawnionych do głosowania ma ten cyrk głęboko w … kapeluszu.

  Odpowiedz
  • 6 lipca 2020 o 19:51
   Permalink

   “Wojna…” – ujęła! 🙂 W rzeczy samej…

   Odpowiedz
 • 6 lipca 2020 o 21:16
  Permalink

  jeszcze ciekawszy mecz odbył się na lwowskim lotniczym zakładzie remontowym, gdzie Poloki zdały 6 Migów do remontu. Z tych maszyn wykradziono tam bloki silnikowe i jak to na Ukrainie, poszły te części w świat. Nawet przeprowadza się “śledztwo”, kto ukradł. Tak więc wspaniałe różańcowe lotnictwo RP będzie latać na ddddd świętym.
  Bedziemy na razie w napięciu czekać na wyniki “śledztwa”
  Ale to i tak drobnostka w porównaniu z innymi złodziejskimi zdolnościami banderowców.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2020 o 21:52
  Permalink

  Ech profesorze, jak pan może odwoływać się do naszych sukcesów z okresu PRL, tak krytykowanego przez pana? To se ne wrati i takich meczy już nie będzie. To inna epoka i inni ludzie.

  Proponuję, żeby się pan pomodlił, to może wymodli pan sobie sen z załączonego obrazka.
  Bo Polacy mają to gdzieś, jak słusznie zauważył @Wojna Info. Wielowiekowe religijne i feudalne zniewolenie uczyniło z nas odpornych na polityczne zawieruchy, więc przetrwamy w alternatywnej rzeczywistości, jaką powoli sobie tworzymy. Krótko mówiąc, jak mi nie dawno młody człowiek powiedział, mamy wyj*bane, ale ile wyrwiemy z budżetu to nasze. Innego wyjścia nie mamy i te polityczne mafie feudalne muszą się jakoś wkupić, aby ktoś zechciał dać im wyborczy glejt na ustawianie się i życie na koszt społeczeństwa.

  PiS i Prezydent Duda zrobił swoje, czyli odsunęli PO od władzy, bo im odbiło a suweren miał już dość, nie tylko zajadania przez nich ośmiorniczek. Teraz trzeba poddać pod kontrolę opozycji politykę PiS bo zaczynają za bardzo fikać i dyktatorka im się marzy, więc jedyne wyjście to wybór Trzaskowskiego, aby PiS lepiej kontrolować i stopować dyktatorskie zapędy. Ale jak Trzaskowski wygra, suweren będzie się przyglądał nowemu Prezydentowi, aby nie przegiął. I tak to leci w tej Polsce, a im więcej świadomych obywateli tym lepiej, bo polityczne cieniasy mają wtedy mniejsze pole do popisu.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2020 o 23:00
  Permalink

  Wygra albo coś na wzór przedwojennej Sanacji z Berezą, albo dekadencki liberalizm z LGBT jako wzorcem do propagowania. Jakby nie patrzeć, doopa zawsze z tyłu…

  Odpowiedz
  • 7 lipca 2020 o 08:34
   Permalink

   @Niechodzący na wybory

   Czyli wniosek z tego, że swojej doopy suweren musi zawsze pilnować, aby doopy nie dać i w nią nie oberwać. 🙂

   Odpowiedz
   • 7 lipca 2020 o 15:35
    Permalink

    2/3 Polski to wieś i małe miasteczka. Tam rządzi niepodzielnie kler za pomocą dogmatów i metod wypracowanych jeszcze w czasach feudalizmu i pańszczyzny. Kler tym ludziom mówi jak mają żyć i na kogo głosować. Stali się więc matecznikiem PIS-u, który bardzo umiejętnie przejął ten elektorat od PSL-u. Było to tym łatwiejsze i skuteczniejsze, bo liberałowie z poprzedniej ekipy całkiem zapomnieli o tym elektoracie, koncentrując się na beneficjentach transformacji.

    Odpowiedz
    • 7 lipca 2020 o 17:43
     Permalink

     Masz rację. A mnie jako chłopu z pochodzenia jest po prostu wstyd za całą polską wieś, która nie skorzystała na oświeceniu i postępie cywilizacyjnym jaki ją spotkał w Polsce Ludowej dzięki komunistom i lewicy laickiej. Zero pamięci historycznej komu i co zawdzięczają oraz zero wdzięczności, za to cały czas na kolanach i w pokłonie przed wielowiekowym okupantem religijnym.
     Kiedyś przyjdzie im zapłakać nad swoim losem i swoich dzieci, tak jak już wielokrotnie płakali w czasie transformacji za błąd wyborczy i poparcie dla styropianu. Ale czy Polacy będą kiedyś zdolni uczyć się na własnych błędach? Im dłużej żyję tym bardziej w to wątpię!

     Odpowiedz
 • 9 lipca 2020 o 21:38
  Permalink

  Zamiast sojuszu robotniczo chłopskiego mamy sojusz kruchty, karczmy i dworu. Ogłupione przez Solidarność robole ze stoczni, kopalń i hut zostały wyrolowane. Robotnik przestał być członkiem klasy rządzącej a został robolem. Bamber dzięki nowemu sojuszowi został radnym i posłem PiS.

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 08:21
   Permalink

   /Zamiast sojuszu robotniczo chłopskiego //
   Pan nie zauważył dotąd, że na wsi nie ma już chłopa, w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, a w mieście robotnika? Pro chłopa… poszukajmy chłopa choćby na forum, może Miecław, może Grzegorz, może moja skromna osoba? NIE! My jesteśmy rezydenci, obca narośl na zdrowej kiedyś i pracowitej tkance wiejskiej, dziś na wsi ludek wiejski za przykładem rezydentów systematycznie w końcu tygodnia kosi trawniki,(co by prezentowały się przed niedzielnymi nabożeństwami) kiedyś czynił to bardzo skutecznie drób domowy (kury, gęsi, kaczki) dziś po zaopatrzenie quasi-chłop udaję się do najbliższego supermarketu, gdyby zapytać ‘takiego chłopa” co uprawia, odpowiedziałby że oprócz seksu – NIC. I TO byłaby prawda!

   /Robotnik przestał być członkiem klasy rządzącej /
   Szanowny wskaże kto w ostatnich dekadach Polski Ludowyj, prócz tow. Albina Siwaka reprezentował klasę robotniczą w najwyższych gremiach KC PZPR, a i to wyśmiewany był przez “współtowarzyszy” z powodu niskiego, robotniczego pochodzenia, i takiegoż wykształcenia, inaczej:
   nie pochodził bezpośrednio od ówczesnej nowej szlachty …jerozolimskiej co to prijechała podczepiona na ruskich tankach, nie był też bezpośrednim spadkobiercą KP Polski…czy aby na pewno – Polski?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.