Soft Power

Mechanika mediów zagranicznych w Polsce staje się przewidywalna

 Mechanika mediów zagranicznych w Polsce staje się przewidywalna. Znowu przy okazji informowania o działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zastosowano ten sam zabieg, co zwykle. Oto zła władza i jej zausznicy sprzeciwiają się orkiestrze, jakiś proboszcz jednego z Kościołów miał rzekomo przepędzać wolontariuszy z puszkami sprzed budynku kościoła. Najciekawsze jednak było to jak lansuje się kilku polityków i celebrytów, którzy pod hasłem walki z hejtem na Orkiestrę, sami często obrażają ludzi i lewarują swoje tezy polityczne, przyklejając się do znanego brandu.

Jednak najważniejsze jest coś innego, sam fakt lansowania się jako obrońca Orkiestry przed mrocznymi siłami reakcji, to główny skutek tych działań. WOŚP to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Ogrzanie się w  jej cieple, a zarazem uderzenie w oponentów, to majstersztyk politycznego PR-u. 

Widzieliśmy w ostatnich dniach w mediach jak co najmniej kilka osób krytykuje Orkiestrę, do czego oczywiście mają prawo chociaż jej cel jest bezwzględnie słuszny. Natychmiast w niektórych mediach, głównie należących do obcego kapitału, odbywał się teatrzyk obłudy. To widzieliśmy aktorów, to polityków, czy nawet dyżurnych komentatorów znanych głównie z tego, że są znani. Bezwzględnie rozprawiających się z hejtem na Orkiestrę. 

Oczywiście każdy ma do tego pełne prawo. Co więcej – to dobrze, że ta szlachetna inicjatywa, ma tylu obrońców. Istotna jest jednak kwestia narracji, która przy okazji jest przekazywana publicznie. Tutaj mieliśmy promocję osób i kwestii, które emocjonalnie dzielą społeczeństwo. Usłyszeliśmy o krzywdzie osób LGBTQ, aborcji, kościele wszędobylsko obecnym w naszej rzeczywistości, a przede wszystkim, że żyjemy w średniowieczu. Nasze państwo jest opresyjne, a władza nie chce przyjmować do Polski uchodźców.

W niesłychanie lotny sposób połączono w zbitkę szereg pojęć mających jeden cel główny – spowodować, że władza ma kojarzyć się z obciachem. Państwo jest w średniowieczu, oczywiście władza je cofnęła. Co więcej, że wszyscy, którzy nie zachwycają się Orkiestrą są gorszymi ludźmi. Uwaga nie Polakami, tylko właśnie sprowadzono emocje na poziom człowieczeństwa.  Natomiast obrońcy tej szczytnej idei są w porządku. To nowocześni ludzie, obywatele świata, najlepiej jak to ateiści, mający za sąsiadów homoseksualistów i domagający się przyjęcia przez Polskę nieograniczonej ilości uchodźców.

To wszystko jest już tak przewidywalne, że staje się nudne. Jest jednak skrajnie niebezpieczne dla państwa, bo utrwala irracjonalne podziały bazujące na emocjach do spraw w istocie epizodycznych i nie mających znaczenia dla strategicznych decyzji o państwie. Chociaż na takie decyzje wpływ mających. 

Żeby dobrze zrozumieć – nie ma znaczenia, kto co myśli o orkiestrze, ważne ile ona zbierze do puszek. To jej rola. Natomiast kojarzenie z tym spraw takich jak promocja aborcjonizm, czy afirmacja nielegalnej imigracji to problematyka o strategicznym znaczeniu dla państwa. Wykorzystywanie WOŚP jako lewara do promocji tego typu treści i krytyki rządzących jest niesłychanie groźne.

Powinni to rozumieć wszyscy, którzy usiłują walczyć z ideą WOŚP. Wszelkie ataki negatywne tylko ją wzmacniają, a przy okazji są wykorzystywane do ataków politycznych i osłabiania państwa. Przecież wystarczy nie wrzucać do puszki jak ktoś nie chce. Co więcej, można w ten sam dzień zrobić zbiórkę na inny cel, żeby przejąć część społecznej uwagi. Jednak chodzi o to że walka z ideami zawsze jest przegrana, jeżeli jest prowadzona negatywnie. Więcej  się osiąga milcząc, żeby przeciwnicy nie wykonali lewarowania.

Doskonale rozumie to sam pan prezes który milczy, ale jego otoczenie puszcza przecieki, że jak pan prezes widzi dzieci z puszkami to zawsze coś daje. Co więcej nawet pamięta, żeby na ten dzień mieć przy sobie drobne. Trzeba przyjąć, że to genialne. Zapewne prawdziwe, ponieważ – o czym media nie mówią, pan prezes w kontakcie bezpośrednim jest bardzo ciepłym, miłym i niesłychanie wyrozumiałym człowiekiem. Jest to typ człowieka, któremu pozostawilibyście państwo klucze od mieszkania jadąc na urlop.

Ideę pana Jerzego Owsiaka należy szanować i wspierać. To czego dokonał ten człowiek jest po prostu wielkie i dobre. Zarazem pokazuje jak dziadowskim państwem jesteśmy, gdzie społeczeństwo pomimo płacenia haraczu w podatkach i składkach, robi wielką ogólnonarodową ściepę na sprawy niesłychanie ważne. Jak ktoś nie chce niech nie wrzuca do skarbonek, ale niech się umie zachować odpowiednio po prostu milcząc. Być może takie osoby jeżeli mają honor, powinny poprosić w szpitalu lekarza, żeby nie wykorzystywał w ich leczeniu sprzętu kupionego przez WOŚP? Tego wymaga logika konsekwencji? Ciekawe czy był chociaż jeden taki przypadek w historii? 

Szkoda, że jako społeczeństwo dajemy się rozprowadzać w tak w sumie prosty i widoczny sposób. Po raz kolejny widać jakim złem są prawie wszystkie media rządzone przez zagraniczny kapitał. Im szybciej to ulegnie zmianie, tym lepiej. To musi być priorytet. W tym kraju nie ma wolności słowa, jest dyktat jedynie słusznych narracji, które się wzajemnie wykluczają.

66 komentarzy

 1. Obserwator Toruński

  Tylko idioci walczą z WOŚP, po pierwsze bo to szlachetna inicjatywa a po drugie – bo to jest marka NGO, której nikt w tym kraju nie przebije. Czarnych katabasów i ich popleczników to boli bo jest bardziej znana i ma większy rozdźwięk społeczny, niż PCK i ich inne ssawki kasy z ludzi. Zwłaszcza u nas w Toruniu to widać – mamy taką instytucje kościelną, która się świetnie rozwija głównie na gruntach Skarbu Państwa przekazywanych za grosze lub jeszcze taniej. Zajmijcie się tym opiszcie.

 2. A ja nie dałem i nie mam serduszka i jest mi wszystko jedno czym mnie będą leczyć – kolejki są takie, że to nie ma znaczenia.

 3. Wart PAN paca.To co się wyprawia w tzw”Telewizji Publicznej”czytaj TVPIS niczym nie rożni się od innych mediów, poziom agresji przekracza wszelkie granice!Nie miejmy złudzeń i lepiej nie oglądać bo białe jest czarne a czarne białe.

 4. W tak podzielonym politycznie kraju jak obecna Polska, każda okazja do pogłębienia sporu jest dobra, nawet taka jak WOŚP.

  Szkoda.

  Bo to oznacza, że jak dojdzie do dużego kataklizmu w Polsce, to zanim komuś udzieli się pomocy, to zbada się – do KTÓREGO WOJUJĄCEGO PLEMIENIA należy poszkodowany …

  Smutne i porażające.

  Przestajemy być WSPÓLNOTĄ.

  Żeby ZACZĄĆ to odwracać – obie strony sporu muszą odpuścić.

  Inaczej pogrążymy się w oparach mgły i nienawiści.

  Będzie łatwiej i taniej NAS rozgrywać.

  Amen i Macondo!

 5. Bardzo nieprzyjemne fenomeny naszych czasow ale wlasciwie “normalka” i to plus minus wszedzie, akcje takie czy takie skupiaja uwage spoleczna a wiec ktos ma darmowa reklame i olbrzymie audytorium i to wszystko jedno czy chce sprzedac sledzie czy lansowac polityczne lub filozoficzne koncepceje czy uprawiac krytykactwo…”wszystko jedno czy mowia o Tobie czy o czyms dobrze czy zle..najwazniejsze,ze mowia….”,dobrze,ze te kobity z golymi c*****i z Ukrainy nie wpadly w akcje WOSP,goly tors ! -co to za koncepcja krytyki kogos lub czegos…..zadaje sobie to pytanie czy mi sie to podoba ?
  ****Na “zachodzie”,gliwnie we Francji jest nowa,wielka afera medialna..otuz “gwiazda” francuskiego kina, znana i uwielbiana we Francji i w Polsce aktorka Catherine Deneuve podpisala z 99 innymi “feministkami” list w gazecie
  “Liberation” (?), a propos skandalu z napastowaniem i gwalceniem kobiet i to przez znanych ludzi i akcji “odkrywania tych brudnych kart “przez ofiary tych wynaturzen….ze niby napastowanie kobiet,frywolnisc,wymuszane pocalunki a nawet “gwalt” musza wystepowac,gdyz “gwarantuja” one wolnosc (sexualna)……podnioslo sie zasluzone oburzenie ofiar gwaltow sexualnych i kompletna degrengolada na ten “apel” 100″feministek i takiej wysokoszanowanej i cenionej osoby,jaka jest Cathrine Deneuve….Deneuve juz musiala publicznie za swoja aprobate gwatow sexualnych przeprisic wszyskie dotknuete tym przestepstwem ofiary oraz osoby,ktore swoimi twierdzeniami obrazila…….no,no,no…na swiecie sa rozne dziwy i dziwki….no i co ja mam o tym lub o tych durnych 100 facetkach,w rym o Catherine Denevue myslec,a moze jestem staroswiecka jak huba na drzewie lub mam zly gust …..? Czy wogole moze takie pytanie sie pojawic czy gwalt sexualny jest naganny ??? Ludzie HELP MY,PLEASE !!! ……
  Jeden czlowiek powiedzial mi,ze Cathrine Denevue ( i te pozisrale 99 )nigdy by tego nie oswiadczyla gdyby byla w mlodszym wieku …a teraz to zaproszenie do akcji…..W Holandii i Szwecji to maja “stosunek sexualny” / zabieg fizjoteraupetyczny / na recepte, trzeba to w calej UE wprowadzic,to moze ilosc gwaltow spadnie……choc ten fenomen dotyczy wladzy i ponizania “nizszych sortow ludzi tzn. glownie kobiet i dzieci……….co komentatorzy mysla o tych wspanialych doniesieniach prasowych i o gazetach, ktore zamieszczaniem apeli 100
  facetek pochwalajacych gwalty nie obawiaja sie wlasnej kompromitacji….. ???

 6. Ps,jakie to polskie jedni żerują a drudzy rozprawiają się ze słusznymi wartościami. I mamy dekomunizacje i mit żołnierzy wyklętych i zakaz handlu w niedzielę bo Kościoły pustoszeją.Kasa Misiu,kasa!

 7. Kwestia WOŚP jest kwestią bardzo złożoną i ciężką do krótkiego zanalizowania. Jedno jest pewne – robi to, do czego jest zobligowany każdy rząd w Polsce (W Polsce, nie “Polski” niestety). I zapewne dlatego Orkiestra nawet atakowana, nie będzie oficjalnie zabroniona. Pominę już kwestię, że jej zakaz mógłby wywołać społeczny bunt, ponieważ ta inicjatywa cieszy się wielkim poparciem Polaków z różnych opcji politycznych. Niemniej różne siły będą próbowały wykorzystać całą sprawę do własnych celów, niekoniecznie dobrych dla Polski.

 8. Boczne hasła (otoczka) wirujące wokół “zbożnego dzieła” lansowane przez ‘szefa” i otoczenie, od zawsze śmierdziały mi lewackim skrzywieniem – dlatego NIGDY – jak już wcześniej wspominałem,
  nie dałem “złamanego grosza” i nigdy nie wspomogę.
  Nieskromnie przyznam, że już na progu “latających (chińskich) ręczników (ociężałego umysłowo słonia)”,
  rozgryzłem intencje “towarzystwa”…Jak na każde duszpasterstwo przystało, obowiązuje tam ścisła hierarchia. Absolutnym guru jest Owsiak. Powie, że na imprezie nie ma narkotyków i alkoholu,”łódstok” to choćby fakty przeciw temu przemawiały, wszyscy będą mówili, że nie ma. I koniec. Kogo Owsiak zaprosi, temu należy się aplauz. Nawracanie, owszem. Najlepiej na Hare Kryszna. Przedstawiciele tej sekty mają zagwarantowane najlepsze miejsca. Miejsce dla katolików jest zaś obok ubikacji.

  W ten sposób Jerzy Owsiak stał się najwyższym kapłanem religii panującej w obecnym ustroju. Jest to religia, w której zamiast „Szczęść Boże”, rzuca się bratu: „Siema”. Zamiast na tacę (wykpiwaną w co drugiej scence kabaretowej), datek do puszki (niewykpiwanej w żadnym skeczu). W tej religii są namaszczeni politycy pielgrzymujący na Woodstock, jak dawniej bywało z pielgrzymkami do papieży. Mamy wreszcie właściwą tej religii liturgię. Zamiast być na przekór temu światu, wspiera ona go wytrwale. Podtrzymuje jego fundamenty i zapewnia wyborców. Albo przynajmniej biernych zwolenników.

  Zgodnie z zapewnieniem swojego twórcy, orkiestra ma grać do końca świata i jeszcze dzień dłużej (co jest kolejnym dowodem na jej parareligijny charakter). Znając jednak historię, można stwierdzić, że grać będzie znacznie krócej. Kiedy ten kres nastąpi? Gdy wyschną źródła, które ją finansują? Albo może kiedy nastąpi to, czego Owsiak musi się naprawdę bać: niekontrolowany wybuch niezadowolenia młodego pokolenia.

  Bo kiedy ich Jurek im mówi, że jest fajnie, to jest coraz gorzej. 🙂

  http://niezalezna.pl/45182-wodka-narkotyki-i-dobre-wychowanie-o-liderze-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy

  Ps. To miło że K. widzi również ‘delikatne niuanse…” 🙂

  “Szczęście w nieszczęściu jest takie, że (paradoksalnie dzięki Stalinowi) młodzież z Polski (i innych krajów postkomunistycznych) wpadła na imprezę mocno spóźniona, gdy jej rówieśnicy z zachodu bezwładnie leżeli już „wyzwoleni”, czyli zarzygani i zaćpani”.
  https://bialyrasizm.pl/likwidacja-rasy-9-mlodziez/
  siema? 🙁

  TFU!

  • @krzyk58. Nikt nie broni ci w Polsce, abyś razem ze swoimi znajomymi katolikami tworzył własną religijną kulturę i żebyście zwracali się do siebie wzajemnie “szczęść boże”. Wasze dzieci nie muszą jeździć na Woodstock, przecież mogą brać udział w jasełkach i zjazdach katolickiej młodzieży. Na tym polega pluralizm i tolerancja, której kiedyś się domagałeś przyparty do muru i tak ja ci napisałem w poście chyba 2 dni temu, a Szanowny Krakauer dziś powtarza: “Jak ktoś nie chce niech nie wrzuca do skarbonek, ale niech się umie zachować odpowiednio po prostu milcząc. Być może takie osoby jeżeli mają honor, powinny poprosić w szpitalu lekarza, żeby nie wykorzystywał w ich leczeniu sprzętu kupionego przez WOŚP? Tego wymaga logika konsekwencji? Ciekawe czy był chociaż jeden taki przypadek w historii?”
   No więc będziesz na tyle zdeterminowany, jak np. świadkowie jehowy i wybierzesz, np. “śmierć” jako nie raz oni, bo nie można im krwi przetoczyć, a ty nie dasz się podłączyć do urządzenia?
   Proponuję więcej umiaru w krytyce i rozsądku.
   Woodstock i inne inicjatywy Owsiaka demoralizujące młodzież to nie moja bajka i tu jest krytyczny, ale nie czepiajmy się czegoś co ludziom faktycznie pomaga.

   Prawicowa nagonka na WOŚP to nic innego, jak ohydna walka z konkurencją. A tym bardziej wyją z rozpaczy, bo dotychczas przez tyle lat nie udało się wykazać Owsiakowi żadnych malwersacji, a afer związanych choćby z kościelnymi “fundacjami” trochę już było, w tym chyba jedna dot. malwersacji w Caritasie, jak po II wojnie światowej, gdzie w magazynach zalegały lekarstwa z zachodniej pomocy, a ich nie rozdawano “chamom”, a pomagano za to chętnie “jaśnie państwu”. Materiały źródłowe mam, jak kiedyś starczy czasu to odszukam i zacytuję.

   • @Miecław, przepraszam, że zapytam. Czy byłeś na Woodstocku i oglądałeś tą demoralizację. W których innych miejscach Owsiak jeszcze kogoś demoralizuje? Pewnie usiłuje zdemoralizować panią Prof. K. Pawłowicz. Mimo wszystko J. Owsiak to Wielki Format!

 9. Znawcy światowych mediów oceniają, że ponad 95 procent mediów wszelkich rodzajów są to tzw media korporacyjne, czyli media prywatne pracujące dla potrzeb banków, wielkiej finansjery, kompleksu militarno przemysłowego i tajnych służb. Głównym ich celem jest pranie mózgów, natrętna propaganda, kłamstwo i zapędzanie ludzi do marketów. W Polsce dochodzą do tego tzw media publiczne, /nie mylić z domami publicznymi/ inaczej zwane reżimowe, promujące dodatkowo ciemne interesy kościoła. Źródła podają, że właściwie w każdej większej redakcji znajduje się na tajnym etacie funkcjonariusz tajnej policji /patrz Udo Ulfkotte/ a wybitni twórcy kultury lub filozofii piszą / Howard Zinn/ na ich zlecenia swoje “dzieła”. Wszystko to przewidział wcześniej Orwell. Inny wróżbita pisał o “Umyśle zniewolonym”, nie przewidując,że świat opanuje człowiek zniewolony, ogłupiały, konsument wyzbyty kultury i uczucia. Z żalem przyjdzie wspominać czasy Polski Ludowej, kiedy mimo wszytko starano się stworzyć człowieka, kulturalnego humanistę.

  • ……….że ponad 95 procent mediów wszelkich rodzajów są to tzw media korporacyjne, czyli media prywatne pracujące dla potrzeb banków, wielkiej finansjery, kompleksu militarno przemysłowego i tajnych służb. …………
   DOPOWIEM. Liberalnej – LEWICY LAICKIEJ. Czyż – nie? 🙂

   Należy , w sferze świadomości, takie postaci jak Howard Zinn wykasować ze świadomości, na Amen.
   Najlepiej zapomnieć o destruktorach na zawsze… Pzd. 🙂

   • @krzyk58. Dziwnym trafem jak pójdziesz do pierwszego lepszego kiosku z gazetami, to wita cię zalew śmieci dla kretynów i infantylnych panienek, potem masa prawackiej prasy, gdzie “jaśnie państwo” i kk piszą historię i fakty od nowa pod swoje feudalne potrzeby, następnie trochę periodyków obiektywnych z zakresu wiedzy i nauki, poradników sportowych i dopiero spod tego stosu uda ci się wyszperać trochę lewicowej prasy, np. Trybuna, Przegląd, Fakty i mity, czy NIE Urbana. Lokalna prasa stała się natomiast tubą propagandy i interesów miejscowych parafii chodzących pod rękę z prawicowymi politykami POPiS oraz ministrantami z PSL.
    Gratuluję rozeznania, a swoich fobii nie powinieneś opierać tylko na Gazecie wybiórczej wybitnie kiedyś wpisującej się w nurt “jaśnie pańskich interesów” pod rękę z kk, a teraz reprezentującej bezideowe interesy korporacyjne, wiadomo jakie ….???
    Nie rób z tego forum bagna intelektualnego. Nie stać cię na obiektywne spojrzenie w rzeczywistość jaką mamy i prawdziwą lewicę laicką oraz jej zasługi dla postępu cywilizacyjnego Polski w okresie PRL.
    Wojciech pisze szczerą prawdę, ale oczywiście zgodnie ze swoją rolą musisz uprawiać negatywny hejt, i niezależnie od obiektywnej prawdy obrzucać wszystko błotem co nie mieści się w prawackim schemacie myślenia?

  • @Wojciech & @Mieclaw /16.01’2018,12:41/ popieram wywod komentatorow w calej rozciaglosci a salwy obrazliwych slow ze strony @krzyk58 traktuje jak konffetii ….czy moze ktos wie,jak mozna by pomoc @krzyk58 ?
   Niestety nie prowadze praktyki psychoanalizy, gdyz podjelabym sie charytatywnie niesieniem pomocy teraupetycznej w tak ciezkim przypadku…… w niemieckiej TV pare razy pokazywano polskich ksiezy kk,ktorzy trudnia sie egzorcyzmami osob “nawiedzonych” zlym duchem a nawet diablem…., glownie w przypadkach,gdy dany delikwent odchodzi od jedynej slusznej wiary kk…..z @krzyk58 jest chyba cos odwrotnego….
   …propozycje prosze skladac droga e-mailowa….

   • @krolowa bona. Obawiam się, że jemu już pomóc nie można. 🙂
    A znając się coś nie coś na psychologii, śmiem twierdzić, że żaden psycholog nie podjąłby się psychoterapii 🙂 Na fanatyzm zaawansowany i graniczący z paranoją nie ma lekarstwa.

   • Nie czytam. Po prostu przewijam, przewijam. I po kłopocie. Radzę to samo, gdyż to przypadek nieuleczalny.

 10. Cd…….”Сормовская лирическая”. Поёт Валерий Сёмин

  https://www.youtube.com/watch?v=ADJG6wRRJHE

  “Галина”. Поёт Валерий Сёмин

  https://www.youtube.com/watch?v=QnojAfM0ogQ

  Любе Помилуй, Господи, нас грешных

  https://www.youtube.com/watch?v=T4Qir4HdJVk

  ЛЮБЭ “Всё зависит от Бога и немного от нас”

  https://www.youtube.com/watch?v=C28IATmtySc

  ЛЮБЭ, КОРНИ In2Nation – Просто любовь

  https://www.youtube.com/watch?v=VS30zJ3oIuM

  ++++++++++++

  ЛЮБЭ, КОРНИ, In2Natiоn “Просто любовь” (OST “Август.Восьмого”) https://www.youtube.com/watch?v=eBpHwblG8D4

  Вячеслав Антонов – За глубинку.

  https://www.youtube.com/watch?v=cWZhAXfRe1E

  эх….есть всё таки разница между песней и Пиндостанским (zapadno -lewacko- neokomunistycznym) говном…..аль я не прав? DA! Ty praw, mużyk!…………… 🙂
  Myślę że, My Polacy też ,”czujemy różnicę’ pomiędzy lewackim, zdegenerowanym przez marksizm kulturowy (neokomuna) Zachodem,
  a Cywilizacją Rosyjską (słowiańską).
  A?
  🙂

  • krzyku,to co piszesz o WOŚP woła o pomste twojego miłościwego Boga!Niech On cię osądzi, ja musiałbym użyć słów które “lewakowi” nie przystają a P Józef miałby robotę! W kwestii prawosławia, kiedy ty byłeś w rosyjskiej cerkwi? Tam oprócz garstki kobiet w moim wieku nikogo nie znajdziesz! A to że Prezydent Putin wspiera prawosławie wynika z tradycyjnej konsolidującej roli Cerkwi w życiu Rosji!

   • @wlodek …..no wlasnie,komentator “ujal” i przedstawil…… takiego rzucania “padlina”,jako uprawia @krzyk58 w obliczu niezmazalnych faktow natury przeciwnej nie mozna brac powaznie,do tego niestety czy stety cudowny swiat slowianski,na ktory sie wiecznie @krzyk58 powoluje to w tych rozmiarach lezal przed przynajmniej 2018 laty, kultura Celtow pochodzaca z tego samego okresu pradziejow ,co poganski slowianizm ma wiecej zywej tkanki poprzez uprawiana muzyke,tance,mowe,tradycyjna odziez np.min.w Irlandii,co wogole nie ma miejsca z kultura Slowian, gdyz te tendecje kulturowe tendencje zostaly wyparte i zniszczone…( ja tegoniepochwalam i wogole nie oceniam,lacz stwierdzam fakty….)….. to, na co raczy powolywac sie @krzyk ,mam wrazenie dotyczy jakis sennych marzen,ktorych realnue zyjacy czlowiek nie moze podchwycic…..@krzyk58 w swoich peregrynacjach myslowych buja gdzies w odleglych oblokach,jak zjawa i twor z seansu sprytystycznego…..czy komentator@krzyk58 ma w domu kompletnie drewniany stol bez ani jednej metalowej srubki i przywoluje codzien swoich epigonow ????

  • @krzyk58. Ależ czuć tą różnicę między ideologią marksizmu, którą próbowano realizować w PRL, a kulturowym katolicyzmem, który stłamszony w PRL, jak hydra odżył w III RP i pokazuje swoje “kołtuńskie” oblicze, na usługach światowego kapitału 🙂

   PiS obiecał zrobić porządek z rynkiem mediów i się podobno wycofał? Karę na TVN uchylono, dlaczego?
   Czym się wystraszył? Premier już nie powtarza dyrdymałów o ewangelizacji zachodu, jakoś dziwnie cichutko się zrobiło. Czyżby światowa oligarchia pokazała im miejsce w szeregu, jak przystało na republikę bananową?

   Tak widzimy różnicę kultur, tą z okresu tzw. dyktatury proletariatu, kiedy Słowianie współpracowali ze sobą i cywilizacyjnie się dźwignęli z upadku moralnego i cywilizacyjnego, (również w Rosji po rewolucji i ograniczeniu wpływów wstecznego prawosławia) a obecnie dominującą kulturą ciemnoty i głupoty. I to było zasługą ludu i inteligencji lewicowej, również zacnego pochodzenia szlacheckiego, że m. in. książki i edukacja trafiła pod strzechy, a dworki zamieniono wreszcie na szkoły.
   Obecnie nastąpił niestety upadek wartości, co zawsze miało miejsce w historii, gdy zwyciężał w Polsce kulturowy katolicyzm (vide, przyczynek szkolnictwa jezuickiego do rozbiorów Polski i przyczynek kk do likwidacji PRL).

   • @Miecław. Czy (przypadkiem) nie pomieszałeś pojęć kreśląc słowa”
    kulturowy katolicyzm? Bo na dziś i wczoraj hula nie tylko w zach.
    Europie w Polszcze również kulturowy – ale marksizm!! Czego niezłym przykładem jest ów coroczny(nowa świecka już tradycja?)
    – sabat, gdzie wszystko i wszyscy oddają (sie – ma) do dyspozycji podstarzałego bęcwała…
    “Być może takie osoby jeżeli mają honor, ” MAJĄ, BO, płacą
    podatki i coś w zamian należy się tak jak psu kość.
    Dzikie spędy i organizowane masówki nie maja tu nic do rzeczy.

   • @krzyk58. Ależ to samo można powiedzieć o tych wszystkich, którzy dają na tzw. “czarną mafię, zarazę itd.” (jest w necie tych pojęć sporo). I kto na to daje, a przy tym nawet nie wymaga rozliczenia? Przecież nie marksiści? Nawet skarbówka ich się nie czepia. Wiesz w jaki sposób świetnie biznes unika nadmiernych podatków i kasę wyciąga dzięki darowiznom na cele tzw. kultu religijnego? Podział jest różny podobno, jak opisuje prasa np. 50/50. Pokaż mi duchownego, który ma rachunki z wydatkowania tych sum? Pokaż mi jakąś kontrolę parafii przez Urząd Skarbowy w sprawie wydatkowania tych darowizn?
    Urzędnicy skarbówki nawet się nie odważą iść na takie kontrole, a ci co w przeszłości się na to odważyli to później mieli kłopoty. Czytaj różne doniesienia prasowe, a zorientujesz się jak to kombinatorstwo wygląda i co może lub inaczej czego skarbówka nie może kontrolować.
    To wszystko jest możliwe właśnie dzięki kulturowemu katolicyzmowi, bo wierni zamiast korzystać ze swoich praw zawartych chociażby w prawie kanonicznym, niestety są trzymani w indolencji umysłowej, a z obawy żeby ich nie wyklęto z ambony, lub nie pominięto w kolędzie, tylko dają i się modlą zamiast myśleć i dbać o swoje interesy. No i zaszczyt, jak ksiądz wyczyta z ambony, że ten dał aż tyle, a inny tylko tyle. Cała wioska czuje respekt przed takim bogatym darczyńcą, który już sobie na zbawienie zapracował. Znam takich co to na wyścigi się przebijają w tym dawaniu i później nie gadają ze sobą, jak któryś zbyt często jest wyczytywany w kościele. Mieszkam na wsi i czasami boki zrywam ze śmiechu, gdy słyszę te wzajemne pretensje i żale. 🙂 A że jestem neutralny, nie plotkuję i do kościoła nie chodzę, poza tym udzielam porad, więc jako zaufanemu człowiekowi mówią i tak przy okazji się takich rzeczy dowiaduję, że szczęka opada, jak to katolicy żyją we “wzajemnej miłości”.?

 11. Autor artykułu sam chyba nie wie co pisze. Z jednej strony wspomina o „wolności wypowiedzi” ale już pod koniec artykułu pisze o tym że jak ktoś chce krytykować to niech się zachowuje w odpowiedni sposób MILCZĄC. No brawa dla autora. Już nie wspominając o tym że nakazuje szanować i wspierać WOŚP. Ja zadam bardzo ważne pytanie: Dlaczego? Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego mam szanować i wspierać coś co jest znacznie bardziej podejrzane niż działania choćby innych organizacji tego tupu. Zebrane pieniądze leża latami na koncie zanim w ogóle zostaną wydane. Obie organizacje które oficjalnie organizują WOŚP, nie chcą w sposób przejrzysty przedstawić, a wręcz utrudniają pozyskanie jakichkolwiek Informacji Publicznych, rozliczenia się z tych zebranych kwot. Już nie wspominając o tym że te rzekome rozliczenia są na papierze bo w rzeczywistości nie ma takiej ilości sprzętu o jakim mowa w mediach. Miałem okazję pracować w jednym ze szpitali do którego WOŚP wstawił jakieś urządzenie. Ba nawet widziałem huczne przekazanie tego sprzętu. Przy okazji wstawienia i uruchomienia zacnego sprzętu sam Jerzy wpadł na genialny pomysł by okleić wszystkie urządzenia które znajdywały się w tej sali serduszkami, mimo ze tylko jedno było dostarczone. Media lokalne później cały miesiąc piały z zachwytu jak to WOŚP ufundowało cały osprzęt w Sali. Za to już ani razu nie wspomnieli że sprzęt dotarł bez dodatkowego oprzyrządowania które szpital musiał sam dokupić, a że miał problemy finansowe wiec tak szybko nie uruchomił urządzenia. Jak też nie wspomniano o tym że był to sprzęt z najwyższej półki cenowej, co za tym idzie nie był do końca kompatybilny z resztą sprzętu medycznego a do tego najdroższy w codziennej eksploatacji. Czyli nic innego jak odpowiednik „ajsrona” wśród wszystkich telefonów. Czytaj: za tą kwotę można było zakupić (prawie) dwa identyczne urządzenia znacznie tańsze z pełnym oprzyrządowaniem i znacznie dłuższym i tańszym serwisem, i tym samym tańszym w eksploatacji. Oficjalnie w mediach szpitale bardzo dziękują i są szczęśliwe z takiego podarunku, zaś nieoficjalnie prawie każda placówka medyczna na siłę obradowana takim sprzętem narzeka na te podarunki od WOŚP. Dlaczego w takim razie mam szanować i wspierać coś co nie jest do końca przemyślane a do tego nie jest rozwiązaniem, które zostało skonsultowane z obdarowaną jednostką medyczną?? Dlaczego mam szanować i wspierać organizacje która nie umie i nie chce w rzetelny i przejrzysty sposób rozliczyć się z zebranych i wydanych pieniędzy? Dlaczego mam szanować i wspierać kogoś kto nie podejmuje się jak najszybszego przekazania zebranych funduszy potrzebującym, tylko przetrzymuje je na kontach i nie umie (nie chce) poinformować jak duży procent z nich uzbierał i czy to oprocentowanie też przekazał na cele charytatywne? Dlaczego?

  • Owsiak,nie musi otrzyma kolejną transze jak uzdrowiciel Stoczni Gdańskiej Ojciec Dyrektor. A na marginesie,K.K rozlicza się z sobotnio niedzielnej tacy?A fundacje kościelne i Caritas to przykład przejrzystości finansowej? Czytaj zamiast Konfucjusza,Konkordat i bilans papieskich banków (media coś milczą o kolejnym skandalu)!

   • Oba przykłady przytoczone przez Ciebie akurat do tych super czytelnych i jasnych też nie należą, ale chociaż odpowiadają na każdą prośbę o “Udostępnienie Informacji Publicznych” i przedstawiają dane. Ważne by w tej prośbie jak najbardziej szczegółowo się rozpisywać, po jak o coś nie poprosisz lub coś źle opiszesz o jakie dane chodzi to sami z siebie już tego nie dodają. Zresztą jak większość “publicznych” jednostek.

  • Czytam go na tyle długo że jestem pewien, że akurat on wie co pisze. Czytaj ze zrozumieniem.masz świadomość że są rzeczy o których nie wiesz że są? Pzdr.

 12. Zgadzam się media powinny mieć polski kapitał.

 13. Jaka jest obecnej czytalność portalu OP?

  WCZORAJ 6696 ODWIEDZAJĄCYCH 17212 ODWIEDZIN. POZDRAWIAM WEB JÓZ.

 14. Любэ – Ясный сокол

  https://www.youtube.com/watch?v=tRb9CJKkmCA

  .Любэ-“Мой конь”

  https://www.youtube.com/watch?v=3xnCnLvLZ-E

  “Синее небо России” Михаил Гулько

  https://www.youtube.com/watch?v=8mbpOL02Njg

  Белая берёза М.Гулько

  https://www.youtube.com/watch?v=7DNiedUeC0M

  Михаил Гулько-Березы на зоне

  https://www.youtube.com/watch?v=xU-Eav-v4nk

  Если я заболею ‘ Поёт Гулько

  https://www.youtube.com/watch?v=k5mXLofNUP4

  Ps. Włodku…….. CZYŻBY? “Жанна Бичевская – Мы русские”

  https://www.youtube.com/watch?v=2y-aDneCwVA

  Zapoznaj się z treścią kom. pod videorolikiem – śmierdzi

  na kilometr ‘rossjańską’ – “kosmopolityczną, komunistyczną komunom”… 🙂
  Pozdrawiam

  • krzyku,pieśni mówią,bez twojego komentarza, natomiast zawsze pamiętaj że polski katolik będzie miał zawsze kłopoty ze zrozumieniem Rosjan ze względu na utratę swojej słowiańskiej”duszy”.”Rozumem Rosję nie zrozumiesz,jednym metrem nie zmierzysz,u niej osobliwa natura.W Rosję można tylko wierzyć”Tjutczew 1866 r.Marzeniem większości Papieży było nie zbliżenie z Prawosławną Cerkwią a jej likwidacja. Podobną politykę ty uprawiasz na łamach O.P,wobec jak ty określasz”kosmopolitow,lewakow”Nie z nami te numery Bruner!

   • @wlodek.Eeee. “polski katolik” ne ma problema. Natomiast polskojęzyczny
    (euro)komunista.lewak – a i owszem. 🙂

    • Drogi krzyku,ja wiem swoje a ty swoje, tylko dlaczego bez względu na to kto jest właścicielem mediów p.W.W.Putin jest przedstawiany jak “diabeł wcielony”,który o niczym nie myśli tylko o tym jak napaść na Polskę.? A ja będąc na plaży niedaleko Jałty,słuchając komentarzy dotyczących naszego kraju wolałem ze wstydu milczeć.

 15. A teraz trochę krytyki wszelkich fundacji, które są też dobrym interesem, często rodzinnym bo ratują przed bezrobociem i całkiem nieźle na poziomie chyba nawet średniej krajowej lub więcej można sobie wypłacać pensji. Wystarczy mieć pomysł i wstrzelić się w rynek, tak jak to zrobił Owsiak i wielu innych. Ale Kościół dominujący i wszelkie związki wyznaniowe robią to samo i z tego żyją.
  Ale czy należy ich za to obwiniać? Skoro państwo się wycofało ze swoich konstytucyjnych obowiązków? W PRL kto miał honor to nie chodził do kościoła po dary, w istocie były to “judaszowe srebrniki”. A państwo gwarantowało godne życie. Obecnie korzystanie z pomocy przez wiele rodzin jest zwykłą koniecznością, aby przetrwać w tym feudalno-kapitalistycznym systemie.

  To co pisze Krakauer jest słuszne i wymaga podkreślenia:
  “Ideę pana Jerzego Owsiaka należy szanować i wspierać. To czego dokonał ten człowiek jest po prostu wielkie i dobre. Zarazem pokazuje jak dziadowskim państwem jesteśmy, gdzie społeczeństwo pomimo płacenia haraczu w podatkach i składkach, robi wielką ogólnonarodową ściepę na sprawy niesłychanie ważne.”
  Tak to jest, jeżeli styropiany z kk i liberalnym lewactwem stworzyły państwo “dziadowskie”, to obywatele nie mają wyjścia tylko wzajemnie się wspierać. Nikt nie broni więc prawactwu, aby nie korzystało z pomocy WOŚP. Po prostu niech idą na plebanię po pomoc, niech ją ksiądz zorganizuje dla swoich owieczek. Ja czasami jak mam nerwa, a ktoś prosi mnie o pomoc, to najpierw pytam cynicznie, czy jest wierzący i chodzi do kościoła, jak odpowiada, że tak, to cynicznie pytam dlaczego nie pójdzie po pomoc do swojej parafii na plebanię? Zwykle wtedy następuje konsternacja i zapewne taki człowiek sobie myśli, na jakiego skurw….. trafiłem. Oczywiście daję takiej osobie jakiś datek na końcu, ale daję też do myślenia ludziom, czy mogą oczekiwać właściwej pomocy od wspólnoty religijnej, do czego zobowiązuje nawet chyba prawo kanoniczne? I skoro się szczycą swoją wiarą w boga, to dlaczego nie realizują jego przykazań.

  Na koniec warto pamiętać, że w “jaśnie pańskim” kapitalizmie i feudalizmie uświęconym religijnie istnieje KLASA PRÓŻNIACZA I CHARYTATYWNA OBŁUDA:
  “Klasyk socjologii Thorstein Veblen pod koniec XIX wieku uznał działalność charytatywną, obok polowań, rzemiosła wojennego, uprawiania sportu i udziału w obrzędach religijnych, za główne zajęcie klasy próżniaczej.
  Akcje charytatywne były dla Veblena niczym innym jak elementem próżnowania na pokaz, które ma podkreślić przynależność do elity.
  Pisał:
  „Uczestnictwo w organizacjach dobroczynnych służy potwierdzeniu pozycji materialnej jej członków, jak również podtrzymaniu przekonania o wyższości ich pozycji społecznej poprzez zaznaczenie kontrastu między nimi a gorzej sytuowaną częścią społeczeństwa, wśród której trzeba prowadzić działalność charytatywną”. Zob. Piotr Żuk – Klasa próżniacza i charytatywna obłuda. Przegląd z 13-19.01.2014 r., s. 47.

  • @Mieclaw,16.01’2018,.14:03…..
   Swietna analiza psychologiczno-socjologiczna…..sa nawet specjalne,fachiwe kancelarie adwokackie,ktore trudnia sie powolywaniem organizacji i fundacji charytatywnych i innych,zwlaszcza by uniknac placenia podatkow a w szczegolnosci podatku spadkowego… oczywiscie,ze warstwa “wyzsza” zazywa “kapieli slonecznych” pokazujac ,ze dziala charytatywnie i ze jest elita,podobnie jak branie udzialu w polowaniu, w obrzadkach religinych min.w slubsch i pogrzebach oraz namaszczeniach wojska przed wojnami i zabijaniem… dokladnie,jak komentator to przedstawil…do tego,owszem znajduja sie osoby,ktorym takie akcje np.pokrycie kosztow terapii nowotworowej ale jak “wlascicielowi” danej fundacji “odbije” to nie chce dalej leczenia placic i delikwencji nie maja prawa domagac sie rakiej.pomocy,gdyz ta jest zawsze “dobrowolna”…przeto felieton wspomina o tym a komentator analizuje te fenomeny i jest wysoce naganne,ze panstwo nie wykonuje swoich obowiazkow i nie zapewnia stworzenia parytetu dla wszystkich warstw i klas spolecznych, co bylo udzialem PRL i charytatywnosc zastepuje dzialania pabstwa i prawa,choc winna je jedynie uzupeniac i to w wyjatkowych tylko okolicznosciach jak po kataklizmach i katasrofach,ktorych nie mozna bylo ani przewidziec ani im zapobiedz inny razem sa to niestety zawsze dialania na pokaz i sluza dowartisciowani klasy prozniaczej….co do WOSP to mam wrazenie,ze odwala on robote za panstwo…..czy jak podnosi komentator@xiao7 sa az takie wynaturzenia takiej szchlachetnej idei ? No komu tu bije dzwon ? A no panstwu i poslom oraz popieraczom rozwalki PRL , ktore swoje funkcje organizatorskie bardzo dobrze wypelnialo,to dzieleniena wysmiewane “kartki” podstawiwych arykulow zywnosciowych bylo prawdziwym logistycznym meisterwerkiem i stworzeniem parytetu dla wszystkich.obywateli i nikogo nie wykluczano a decyzje o tym podjeto pod ciezkim pregiezem mocnej rzwalki panstwa polskiego przez sluzby sprcjslne “zachodu”,w rym kk i jasnie panstwa…..wiele polskuch rodzin po miesiecznych “dostawach” moglo by robic konkurencje nie jednemu sklepikowi z “zachodu”,ktory potrafi “rozwazyc” po 10-20 gramow torebeczka kazdy kg kaszy i zapelnic 1kg cale polki czy 4plasterkami wedliny czy sera…..tak oto powstaje propagada wyzszosci “kultur”….medialny spektakl proznosci i wyprzedazy ludzkiej godnosci….

   • @krolowa bona. Jakże to prawdziwe i trafne: “….tak oto powstaje propagada wyzszosci “kultur”….medialny spektakl proznosci i wyprzedazy ludzkiej godnosci….”

    Dzięki za ten tekst – wstawiam to do swojego słownika. 🙂

   • @Miecław. ‘ 16 stycznia 2018 at 17:47″ “tak oto powstaje propagada wyzszosci “kultur”….medialny spektakl proznosci i wyprzedazy ludzkiej godnosci…”
    Wstawiasz? A Ty nie odurił? A? 🙂
    Propaganda? Czyli jesteś wyznawcą teorii o identycznym potencjale kultur: Białego Człowieka z np. murzyńską, czy nawet! Arabską? A?
    “Dzięki za ten tekst – wstawiam to do swojego słownika”
    Nie rozumiem……….a może i rozumiem. Współczuję, mimo wszystko.

   • @krzyk58. Ależ ty jesteś zacietrzewiony, nawet nie przeczytasz dobrze ze zrozumieniem, a już się plujesz. 🙂 Krolowej chodziło o to, jak nas zachód potraktował kiedyś i teraz traktuje Słowian, jako kulturę niższą w stosunku do nich. To ich propaganda skierowana przeciwko PRL-owi i obecnie III RP, więc ona na konkretnym przykładzie napisała, że “tak oto powstaje propagada wyzszosci “kultur”….medialny spektakl proznosci i wyprzedazy ludzkiej godnosci….” To jest rasizm białych z zachodu w stosunku do białych ze wschodu. Spotkałem się z tym kilka razy, gdy np Anglicy przyjeżdżali do nas na wizyty studyjne i myśleli, że my nie mamy wiedzy o narzędziach dydaktycznych w pedagogice. Gdy im pokazałem swoje gry dydaktyczne, to im gały wyszły z orbit. Bo oni tego nie stosują bo na wszystko mają ich syllabusy i tego się trzymają co jest tam zapisane. Czyli uczeń będzie umiał ….. to i owo, ale już myślenia tego ucznia nie uczą, jak ja bo i po co? W kapitalizmie nie jest potrzebne do służby u jakiegoś lorda w jego majątku 🙂 Myśleć może tylko ich lordowska elita, a nie pospólstwo. Może trochę przesadzam, ale ogólnie taki jest schemat i naprawdę byli zszokowani na jakim poziomie stoi nasza dydaktyka.

    Wychyl no oko spod baldachimu i zacznij czytać ze zrozumieniem.:-)

   • @Mieclaw, 16.01’2018,23:30…..
    No komentator “ujal”…w Niemczech co prawda teoretycznie nie ma Lordow (!),ale jest tzw.”OBERE 10 TAUSEND” = “Gorne 10Tysiecy”, co de facto jest na 83mln obywateli Niemiec wrecz minimalna liczba……wlasnie te “gorne 10tysiecy” jest tu elita (“lordami ) i moze tz. jest w biologiczno-fizykalnym stanie myslec i po mozgu przeplywaja prady zmienne…. inne warstwy, nawet te z klas srednich nigdy nie prowadzily zadnych analiz myslowych i nigdy nie wyciagaly zadnych wnioskow,zupelnie nie mowiac o dokonaniu syntezy jakiegokolwiek zjawiska czy “dziania sie”, te wszystkie “gorsze sorty” ,miedzy soba podzielone na wyzsze i nizsze “zle sorty”, zawsze stojace w niewyobrazalnym nigdzie anagonizmie klasowym straszliwej nienawisci ( zazdrosci,ze ktos jest w klasie /warstwie wyzszej ),ze moze dokladnie kupic sobie 1 kromke chleba wiecej itd.,wrecz nigdzie tego stanu nie mozna sobie wyobrazic…z klasy / wartwy,w ktorej ktos sie urodzil w podobny a moze i czasami i w bardziej “zabetonowany”sposob niz to ma miejsce w indyjskim systemie kast ( kasty ) nie mozna sie wydostac….nedze i dana kaste podobnie jak bogactwo i bycie w “Obere 10Tausend ” sie w Niemczech pokoleniami dziedziczy ..i tak to “girsze sorty” nie moga sie ksztalcic,walczaby mialy co “do pyska” wlozyc i by czyms ogrzac izbe,gdzie czesto bez mebli koczuja na podlodze a za “stol” maja tekturowe pudlo lub skrzynke po warzywach / owocach i zawsza sa dolami spolecznymi….te doly nie mysla…jak wspomnialam na wstepie,mysla tylko asocjajami /skojarzeniami jak psy Pawlowa i w tym atawistycznym bytowaniu wypeniaja jak automaty / roboty rzucone im polecenia lub rozkazy…kiedys komentator@50-parolatek pisal o tym zjawisku….przeto w Niemczech kazda doktryna min.ta faszystowska Hitlera spotyka sie z tak olbrzymia aprobata lub trzeba by powiedziec ” slepa wykonalnoscia “,gdyz te”nizsze sorty” ludzi (!) nie mysla…nie analizuja a wykonuja poleceia i rozkazy warstwy”lordow” tych “Obere 10-Tausend” jak roboty….przedstawiony stan faktyczny ilustruje wspominany tu przeze mnie na lamach OP opis z mitologii klasycznej”panstwa Mirmidonow”…..
    Targowisko proznosci i wyprzedaz godnosci ludzkiej powstaje w momencie,jak sie zaczyna
    ” Panstwo Mirmidonow” porownywac z inna, zywa, ludzka tkanka….a podziw w Polsce “panstwa Miridonow” przekracza wszelkie wyobrazenie…..wogole rozdzialu tematycznego,jak ukladajaja sie kontakty z zycia codziennego i wogole cale “modus vivendi” innych( np.mojej osoby..) niz tutejesza gawiedz”(sorry !) z Mirmidonami i z wartwa “Lordow”/”Obere 10-Tausend/…taki wczesnofeudalny system kast / klas spolecznych z wartwa feudalow i warstwa duchownych i z kk i z kosciola ewangelickiego jest trudnowyobrazalny a zdaje sie Polska krok po kroku buduje sobie wczesnofeudalne struktury,odrzcajac przynajmniej cos 500 lat swojego rozwoju….( Walesa,ktory walczyl ze zdobytymi klasowo prawami robotnikow i praconikow oraz obywateli… )

  • @Miecław
   … skoro Państwo wycofało się z konstytucyjnych obowiązków”…
   Krytyka “fajna sprawa” jak można ją o coś oprzeć a tu niestety w Konstytucji RP jeśli nie ma wpisane wprost to stosowane jest określenie “władze publiczne” (w tym w np. w Art. 68. dotyczącym “Zdrowia”)
   Tyle że pojęcie “władze publiczne” obejmuje wszystkie władze w sensie konstytucyjnym – ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. W pojęciu „władzy publicznej” mieszczą się inne instytucje niż państwowe lub samorządowe, jeżeli wykonują funkcje władzy publicznej w wyniku powierzenia czy przekazania im tych funkcji przez organ władzy państwowej lub samorządowej, w tym…
   ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
   Czad. Nie?
   Okazuje się że fundacja działająca jako instytucja pozarządowa działająca legalnie na podstawie przepisów “prawa” realizuje swoje powinności…. konstytucyjne.
   I cała narracja wszelkich antagonistów z jednej czy drugiej strony “bierze w łeb” obnażając jednocześnie ich nieuctwo. W tym zawiera się również coroczny spektakl zwany “naparzanka wokół wośp”.
   A już konkretnym KŁAMSTWEM obu stron jest obwinianie się o to “że jest źle bo jest źle bo to tamtych wina a my tacy super dobrzy”.
   No nie zupełnie bo nikt nie wskazuje właściwego problemu – złego zarządzania, wspierania tego złego zarządzania i tolerowania tego złego zarządzania.
   Jedni kupują sprzęt dla ŹLE ZARZĄDZANYCH JEDNOSTEK wspierając patologie, drudzy dosypują pieniędzy (które zwykle trafiają do koszyka wypłat dla “kasty numer dwa” a nie finansują sprzętu) również wspierając patologię. Trzeci – Ci co “zarządzają” za to stosownie do aktualnej sytuacji obarczają to pierwszych, to drugich naprzemiennie by wykazać się przed drugimi i pierwszymi i zassać kolejne dobra bo nic tak nie cieszy u “kasty numer dwa” jak ciężkość własnej kieszeni. Może i to niesprawiedliwe uogólniać “kastę numer dwa” ale gdy przychodzi do dyscyplinowania (prze samych siebie – a jakże) to “dobry” wspiera “złego” w obawie przed przyszłym odwetem.
   Państwo z niczego się nie wycofało.
   Ludzie w swojej niewiedzy, nieuctwie, brakach w edukacji klasycznej czy po prostu będąc analfabetami funkcjonalnymi czy ludźmi z poważnymi niedostatkami w umiejętnościach analitycznych, ci ludzie, niestety większość nie rozumieją pojęć, tego jak są opisane i zdefiniowane pojęcia. Ba. Nie znają semantyki słów których używają. Braki jednostek to motor do powstawania stada, grupy wzajemnie się uzupełniających “durni”. Im większe stado tym szansa że “durniejszy materiał” w nim. Im większa grupa, im więcej ma wewnętrznych organów (“państwo w państwie”) tym więcej z nią problemów dla ogółu. (a to “wiemy” co najmniej od III wieku p.n.e.)
   I tu “pośród praw grupom przyznanym nadawać i spisywać nie powinniśmy tych które przyznaliśmy prawnikom, medykom i nam samym” (słowa pewnego polityka – męża stanu), mamy spory problem bo Świat “dotarł do ściany” i nie ma możliwości, ŻADNEJ możliwości naprawienia “medycyny” tak jak nie ma możliwości naprawienie “wymiaru sprawiedliwości” czy “polityki”. Kolejne reformy to jedynie malowanie fasady, czasem jej renowacja bo “tynk odpada”, ale za fasadą jak powstała ruina i jest tak pozostanie aż w końcu runie wszystko łącznie z fasadą.
   W sensie Państwa również tylko trzeba zrozumieć że nawet stosują logikę Konstytucji (nieco pokrętną – no ale ja jej nie pisałem tylko ludzie z wszystkich “kast”), Państwo to jest NASZE (suwerena) dzieło. Słowo SUWEREN ma precyzyjne znaczenie. Jeżeli “sługi” i “posłańcy” nie są “związani instrukcjami” suwerena (chyba że “wyborcy” w ttym ustępie to jacyć inni wyborcy nie będący suwerenem) i robią sobie z przepisami czy jak kto woli z “prawem” co im się podoba, to chyba coś jest nie tak i SUWEREN może przypomnieć PRAWO że jest SUWERENEM.
   Tyle by to się wydarzyło, czas najwyższy przestać “pieprzyć głupoty” o “wycofywaniu się Państwa”, generalnie pleść “androny” i “farmazony”, kłócić się o bzdury czy robić wzajemnie krzywdę. To SUWEREN organizuje PAŃSTWO a nie na odwrót, Jeżeli jest odwrotnie to albo żyjemy “w matriksie” albo znacząca większość składająca się na SUWERENA do “śmierdzące lenie” i “durnie”.

 16. To oddaje rzeczywistość naszych realiów.

 17. Co prawda artykuł/felieton dotyczy polsko języcznych mediów i politykiero_celebrytów ja nawiążę do WOŚP.

  Wspomaganie WOŚP to PRZYWILEJ nie obowiązek, zatem gdy ktoś ma inne zdanie jego rzecz.

 18. @Miecław. Każdy widzi co chce widzieć, moim zdaniem byłoby nieźle
  gdybyś z uwagą przeczytał czwarty i piąty akapit tekstu K…
  a i “krolowa ” (bezczelnie) ‘miesza” w Naszym, Słowiańskim Ogrodzie. 🙂
  Ma prawo nie czuć “bluesa”, BO – nie wszyscy Polacy to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)
  Czy ktoś zastanawiał się nad tym, dlaczego my, Polacy nie posiadamy swojej najwcześniejszej historii? Herezja? Nie całkiem. Skąd na scenie historycznej Polski wziął się Mieszko I? Historyczny władca, wyłonił się jak z mgły bez ojca, bez matki, z jednym tylko znanym bratem Czciborem i kilkoma „wirtualnymi” bez imienia. Historię przedmieszkową spowija całun niewiedzy i mało kto jest zainteresowany jej badaniem, a jeśli już bada, to nie chce zauważać roli nowego imperium chrześcijańskiego Rzymu. Wystarcza nam to, że przedtem na tych terenach była pierwocizna, prymityw i „pogaństwo”. Wystarcza to, że obracamy się w kręgu legend w rodzaju Piasta-Kołodzieja, króla Popiela i innych prawdopodobnych lub wymyślanych postaci branych wprost z sufitu. Jakiej narodowości był pierwszy władca Polski? W jakim mówił języku? Dlaczego naszą historię w X w. pisali tylko zachodni kronikarze? Dlaczego narzucono nam pismo łacińskie? Skąd ta mnogość ogonków i kreseczek w dzisiejszym piśmie? Język Polaków nie pasował absolutnie do nowego łacińskiego alfabetu i należało go dopasować do słowiańskiej mowy. Czy byliśmy „poganami”? Owszem byliśmy, ale tylko dla konkwistadorów rzymskiego chrześcijaństwa. Poganie w terminologii Rzymu byli tym samym, czym giaurzy dla Islamu czy goje dla Żydów. Polska była chrześcijańska, ale nie chrześcijańskiego Rzymu i dlatego uznawano nas za pogan czyli innowierców. W X wieku lub wcześniej padliśmy ofiarą europejskiej konkwisty chrześcijańskiego Rzymu dokonanej germańskimi rękami. Wcześniejsza historia pisana zapewne głagolicą została skradziona albo spalona na stosach konkwisty. Patrząc na podboje hiszpańskie i portugalskie w obu Amerykach możemy się tego domyśleć, choć nie wiemy kto tutaj wystąpił w roli Diego de Landy. Być może jej resztki ukrywane są w archiwach Watykanu, ale tego się nie dowiemy. Nasze „pogaństwo” należało do wrogiego Rzymowi chrześcijaństwa – chrześcijaństwa bizantyjskiego, pogłębionego i utrwalonego zapewne misją Cyryla i Metodego co najmniej na dwa wieki wcześniej przed rzymskim. Mieszko I został wyniesiony do władzy przez konkwistadorów Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego i był nikim innym jak tylko marionetką Rzymu i pod jego skrzydłami i czujnym okiem prowadził misję budowy nowego państwa, całkowicie podporządkowanego polityce Rzymu. To właśnie dlatego dzieci królewskie (a może i innych możnowładców) wychowywano na dworach niemieckich, gdyż tylko tak wczesna indoktrynacja zapewniała właściwe „wychowanie” i sprzyjanie polityce Rzymu. Wraz z chrztem w obrządku rzymskim do kraju weszły i służby kościelne Rzymu – księża i zakony przejmujące stopniowo (zapewne i siłą) ośrodki religijne po chrześcijaństwie bizantyjskim. Jedynie co nam zostało po bizantyjskim obrządku, to tylko nieliczne budowle sakralne w kształcie rotund. A co stało się z dziełami sztuki? To samo co z dziełami obu Ameryk. Zrabowano i przetopiono. Pamiętamy zapewne samozwańczego króla Bezpryma, który nakazał matce odwiezienie insygniów królewskich do Niemiec. Była to jedna z prób odzyskania tożsamości narodu. Był to gest odważny i o wielce politycznej i religijnej wymowie. Król w tamtych czasach był pomazańcem bożym, a insygnia były tego wyrazem. Insygnia królewskie mógł wręczyć tylko najwyższy przedstawiciel Boga na Ziemi, a w tym czasie był to tylko papież Rzymu lub basileus Konstantynopola. Bezprym chciał powrotu do poprzedniej religii i dlatego symbole władzy nakazał oddać poprzez Niemców do Rzymu. Dlaczego? Dlatego, że chrześcijaństwo rzymskie było obce ówczesnemu narodowi polskiemu. Pamiętamy też zapewne o wczesnośredniowiecznych buntach chłopskich. Jak wiemy z historii chłopi byli zwykle ostatnimi, którzy wzniecali powstania czy bunty. Zatem bunt chłopstwa musiał mieć bardzo poważną przyczynę, a jedyną mogła być narzucona siłą religia. Czy ktoś dzisiaj może wyobrazić sobie reakcję polskiego narodu na próbę powrotu do prawosławia? Cały kraj zapewne stanąłby w ogniu. Tak mogło być i wtedy, a jednak prawdziwe przyczyny buntów ówcześni historycy przemilczeli, choć można gdzieniegdzie wyczytać chęć powrotu do „pogaństwa”. Czy to przypadek, że najstarsze i najbardziej czczone relikwie narodowe są ikonami w stylu bizantyjskim? Czy to przypadek, że nam Polakom, bardziej przypadają do gustu rosyjskie pieśni ludowe czy ukraińskie dumki niż tyrolskie jodłowanie? Nie. To jest nasz historyczny atawizm. To właśnie jest ta „genetyczna” więź Słowian, która pozostanie w nas na zawsze…………………………………. Kontynuować – “krolowo”?
  Ps. …a i “Słowianin Miecław” jakby zaniemógł intelektualnie,
  w obliczu jawnego agresji na nasze, wspólne terytorium. 🙂

  Ps2. Pozwolę sobie na celowe, ponowne podkreślenie, tego
  co “krolowa” nieudolnie imputuje w temacie naszej “duszy i krwi”.

  Czy to przypadek, że nam Polakom, bardziej przypadają do gustu rosyjskie pieśni ludowe czy ukraińskie dumki niż tyrolskie jodłowanie? Nie! To jest nasz historyczny atawizm. To właśnie jest ta „genetyczna” więź Słowian, która pozostanie w nas na zawsze.
  Amen. 🙂
  Jeszcze riposta w temacie mebli kuchennych – jest takowy, lecz
  z powyłamywanymi nogami, taki stary, zero “goździ i szrubek”.
  Za to z duszą …a tak na poważnie to “krokowa” sugeruje
  że Słowianie ‘szrubkie i goździa” poznali wraz łaską i cywilizacją spływającą z Zachodu? Oszybka.
  Zapewniam, że,nie siedzieliśmy na drzewie w oczekiwaniu
  na Godota po to by wspólnie – a zwłaszcza pod nadzorem
  przystąpić do budowania “Rzplitej Przyjacół”

  • @krzyk58. Kolego, przez te twoje dyrdymały to ja na pewno intelektualnie nie zaniemogę, co najwyżej będę formy nabierał. 🙂

   Otóż nie zgodzę się z tobą, że cała Polska była już pod wpływem chrześcijaństwa w obrządku bizantyjskim. Owszem na terenie Polski, zwłaszcza obecnej południowej, mogły istnieć już parafie chrześcijańskie w tym obrządku, ale było to zjawisko niszowe. Na Mazowszu na pewno nie występowały, przynajmniej ja nie znam źródeł na ten temat, a na tzw. wzgórzu Tumskim Katedrę postawiono na miejscu świątyni słowiańskiej (wpierw ją niszcząc), a nie bizantyjskiej przykładowo.

   W całym kraju dominowała nasza religia słowiańska, dlatego w kronikach Galla Anonima, Jana Długosza i innych dziejopisarzy zagranicznych znajdziemy informacje o obalaniu bożków słowiańskich a nie jakiegoś bizantyjskiego chrześcijańskiego krzyża. W żadnej kronice nie ma zapisane, że Mieszko I ze swoją świtą niszczył świątynie chrześcijaństwa bizantyjskiego. One były powoli przejmowane przez narzucony katolicyzm rzymski.

   Niszczono tylko święte gaje i świątynie słowiańskie oraz wizerunki/rzeźby naszych bogów. Przytoczę jeszcze raz kiedyś cytowane już opisy “krwawej łaźni” zgotowanej przez zdrajców narodu słowiańskiej elicie duchowej i wiernym tej religii wolnym Słowianom.
   Prawda historyczna, jak zniszczona religię słowiańską i przemocą zaprowadzono katolicyzm rzymski wynika z kronik m. in. Jana Długosza i Galla Anonima. Jan Długosz zapisał, iż książę Mieczysław usunął z Polski całkowicie bałwochwalstwo i pod groźbą kar i konfiskaty dóbr poprzez swoich urzędników doprowadził w całym kraju do przyjęcia chrztu przez poddanych. „Aby uniknąć już grożącej i mającej nadal zagrażać kary, Polacy jeden przez drugiego rzucili się do źródła łaski i zdążając do miejsc, [gdzie były] katedry, przyjmowali znamiona chrześcijaństwa. (…) W ten sposób, dzięki gorliwości i staraniom księcia Mieczysława, wszystkie u Polaków podobizny bogów zniszczono doszczętnie, rzucono w ogień lub bagna, na wieczne zapomnienie; dzięki jego najczujniejszej trosce wytępiono [wszystkie] jakie tylko były w całej Polsce, poczwary raczej niż posągi i usunięto z gruntu wszelkie fałszywe obrzędy, wróżby, wieszczby, proroctwa i przepowiednie oraz błędy starych pogańskich zabobonów”.

   Podobnie postępował z buntownikami pogańskimi Bolesław Chrobry, który „Jeżdżąc po całym kraju tępił z pożytkiem pozostałości pogańskich błędów i bożków” zaś podczas reakcji słowiańskiej w 1022 roku. „Sprawców buntu ujął przy pomocy wysłanego wojska i część ukarał ścięciem, część chłostą. Mniej winnym, którzy dali się tylko zwieść cudzym przykładem i namowom, postanowił przebaczyć”.
   Źródła: Jana Długosza Roczniki czyli Kroniki Sławnego Królestwa Polskiego, Księga 1-2, Wyd. PWN, Warszawa 1962, s. 262-263, 361-362, 367; Gall Anonim, Kronika Polska, Wyd. Ossolineum, Wrocław 2003, s. 29-30, 44-46; J. Strzelczyk, Od Prasłowian do Polaków, KAW, Kraków 1987, s. 60.

   Oczywiście nasi historycy we wszystkich chyba szkolnych podręcznikach pomijają te niewygodne fakty zawarte w kronikach, więc jak Polacy mogą znać swoją historię, którą im sfałszowano, i wmówiono, że przed 966 rokiem to był “ugór”, nic nie było, tylko jakieś tam drobne plemiona, co to ledwo z drzew zdążyli poschodzić. Zresztą twoi miszczowie na których się tak często powołujesz i ich linkujesz robią to samo uprawiając propagandę na rzecz obcej religii.
   Zrobiono z naszymi przodkami to co obecnie robią fanatycy z państwa islamskiego niszcząc zabytki świątyń dawnych religii i obecnych. Papież powinien przeprosić Słowian za krwawą ewangelizację, podobnie jak przepraszał Indian w Ameryce, co niedawno cytowałem na forum. Poza tym dla mnie w niczym chrześcijaństwo bizantyjskie nie jest lepsze od rzymskiego, jedno i drugie to obca dla naszej genetyki destrukcyjna religia. Różnica na korzyść prawosławia wynika tylko z faktu braku ośrodka zagranicznej władzy i zwykle współdziałanie z politykami na rzecz umocnienia państwa i władzy w danym kraju oraz mniejszej demoralizacji duchowieństwa (brak obowiązkowego celibatu).

   • @Miecław. ‘Cała Polska” to tylko umowne słowa wiesz dobrze jako nauczyciel że np.Mazowsze przez wieki stanowiło oddzielna krainę.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazowsze…Niedawno cytowałem ‘jakieś” fragmenty z książki ‘Kiedy Kraków był trzecim Rzymem” – budowle sakralne nie tylko na południu Polski świadczą że terenie naszych aktualnie ziem dominował obrządek bizantyjski.
    “W całym kraju dominowała nasza religia słowiańska” chłe,chłe,chłe… znowu swoje 🙂 tak było być może na Pomorzu i “guberniach
    zachodnich” na zachód od Odry…. przyjmuje sie że około 850r.
    większość ziem dzisiejszej Polski południowej ,zachodniej po Poznań i Gniezno, południowo wschodniej za wyjątkiem Mazowsza była chrześcijańskahttps://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie_zachodni#/media/File:West_slavs_9th-10th_c..png chrzczona przez Cyryla i Metodego – zakładamy że już nie siedzieli na na Światowidzie, czyli na drzewie. 🙂
    ” W żadnej kronice nie ma zapisane, że Mieszko I ze swoją świtą niszczył świątynie chrześcijaństwa bizantyjskiego.”
    No Tak spodziewałem się “jakiejś merytoryki” a Ty dajesz sporą dawkę indolencji przeplatanej ignorancją………………..Odpuszczam
    Niech będzie i “dyrdymały” ważnym jest by kaganek z oświatą,
    dotarł i pod twoja strzechę zapuszczoną starymi wierzeniami.
    Miecław. W znacznej części dzisiejszych ziem Polski ‘obrządek niemych” już nie walczył z dzikimi Słowianami a SŁOWIANAMI chrzczonymi jedynie w “niesłusznym wyznaniu” BO, WSCHODNIM.
    http://prawoslawnikatolicy.pl/wp-content/uploads/2013/04/kiedy-krakc3b3w-byc582-trzecim-rzymem.pdf

   • @Miecław. Odrobisz zadaną pracę domową poprzez głośne
    czytanie zadanej lektury – wówczas (na pewno) wyznasz – mea culpa, ewentualnie wówczas możemy dyskutować.:)
    Ps. Sianem proszę nie wykręcać się – poprzez powoływanie się na nikłą wiarygodność materiału źródłowego, BO jakieś wierzenia
    w bambus czy inne upozorowane/ ucharakteryzowane – na cztery głowy ‘święty kawałek drzewa” to dopiero pierdoły czy zagwozdka
    nawet dla ludzi ‘średnio” edukowanych. 🙂

   • @krzyk58. Już to kiedyś linkowałeś. Przeczytałem już dawno temu, ale to mnie nie przekonuje w całości do twoich tez. Absolutnie mam przestudiowane większość materiałów z filologii i historii słowiańszczyzny. Tak jak napisałem, nie można twierdzić, że obrządek bizantyjski zdominował całkowicie południową Polskę. W większych miastach zapewne były takie parafie, ale wiochy były “pogańskie” w całości i tam niszczono świątynie. Jan Długosz i Gall Anonim nie pisał swoich kronik w odniesieniu do Mazowsza, czy Pomorza, ale do całego kraju w ówczesnym władaniu Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Chrześcijaństwo bez względu na odmianę jest obce naszej genetyce i kulturze zakodowanej w naszym genomie, dlatego jesteśmy na przegranej pozycji z bezwzględnym zachodnim imperializmem od ponad 1000 lat.

   • @Mieclaw 16.01’2018,18:26…
    Hallo komentatorze@Mieclaw,ja w kwestii formalnej….komentator od zawsze pisze slowo “mistrz” /”mistrzowie” fonetycznie “miszcz”/”miszczowie”…. poczatkowo mysle sobie to celowa ironiczna degradacja tych pozal sie Boze “mistrzow”,ktorymi nie sa i byc nie moga ale miarkuje, ze to nie o to chodzi….czy zmieniono/”zeslowianszczono ” / pisownie slowa “mistrz” na “miszcz” ? (w gwarze warszawskiej mowi sie tez: zamiast “skrzynka piwa” kszynka piwa,zamiast chrzan “kszan”,zamias godzina trzecia “godzina ciecia” jak np.”pyta sie ciec ciecia ( dozorca dozorcy ) :”ktora godzina ? “ciecia”… itd.,itd.. prosze mnie tu uswiadomic,chce nadrobic braki …a komentator@Zbigniew zdaje sie bardzo dyplomatycznie czyni mi aluzje ( w mowie potocznie ludzie mowia na aluzje “alibi”…),ze niby mam niejakie braki w wyksztalceniu klasycznym,wiec chce je nadrobic i prosze o “lagodny wymiar” kary……
    Nie czytuje sie juz klasycznego poematu “Mistrz i Malgorzata ” ?

 19. @wlodek. “16 stycznia 2018 at 16:53′ Powiadasz że ktoś mówi “diabeł wcielony’ ….
  Podpowiem, kto zacz ma nieprzychylne stanowisko względem d.ZSRR cz aktualnie względem FR i jej prezydenta- ano, to będą
  tradycyjni rusofobi lewica post-komunistyczna i lewica LAICKA,
  dopowiem że niektórzy komuchy w PRLu d.stalinowcy tez niejednokrotnie strzelali okiem do Narodu w PRLu strasząc “Moskwą”, to
  ci ‘najwierniejsi z wiernych” – janczarowie Moskwy… 🙂 na ostatnim przykładzie. Jak wiesz, Planowana przez Senat uchwała z okazji 40. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Obrony Życia i Rodziny została wycofana. ….m.in. dlatego że były tam publikacje świadczące o “podziwie dla ZSRR” spłodzone przez pereelowską opozycję 1977r. – a takich tematów nie z/dzierży
  post-komuch M.Borowski 🙂
  Jak wiesz często-gęsto przypominam o takich faktach (rusofob=komuch,post-komuch, lewica laicka) co by nie łączyć rusofobii z Prawicą a już zwłaszcza Narodową czy Konserwatywną… Preludium przed marcem? http://www.mysl-polska.pl/1444

  Pzd. 🙂

  • krzyku,tak jak mówiłem oglądaj TVPIS,bo zaczyna ci brakować linków i się powtarzamy.Witam w szeregach “lewakow”TOW JARKA,ANTONIEGO i POZOSTAŁYCH PISOMATOŁKOW”przyjaciół”WIELKIEGO PREZYDENTA PUTINA!A ty uważaj na swojego proboszcza czy nie ma powiązań z lewakami,jak taki będzie dawał ci rozgrzeszenia, a nie daj Boże będziesz przed nim dawał świadectwo prawdy(nieprawdy).! Ciężki jest los spiskowca!

 20. Wielka Polska Katolicka

  Zgadzam się z tezą główna podsumowująca zagranica won z naszych mediów. Ruscy też. Czyli wy też!

  • Ej no bądź konsekwentny, bo ostatnio chwaliłeś OP i nawet łaskawie pozwoliłeś dalej działać. Zachowuj się więc honorowo, a nie jak typowy grzesznik katolicki, co to najpierw obiecuje poprawę, potem grzeszy, idzie do spowiedzi i tak “w koło Macieju”. Poza tym będziesz się nudził bez tego dyżurnego “wroga” i dostaniesz uwiądu intelektualnego. Nic tak nie pobudza intelektualnie, jak walka o przetrwanie. Dzięki temu Polacy powoli się budzą i zaczynają dostrzegać prawdziwych okupantów, którzy ukrzyżowali ich umysły. To jeszcze trochę potrwa, ale już niedługo może i ty doznasz oświecenia dostrzegając korzenie zła w obcej religii.

   • Oj Mieclawie, ja niedługo kończe L4,i czas będę miał ograniczony ale będę cię wspierał, chociaż jak powiedział klasyk marksizmu”Walka klasowa w miarę postępu będzie się zaostrzać”.A nie tylko dzisiaj o poziomie społeczeństwa decydują lekarze i nauczyciele! A ty( z moją skromną osobą) występujesz w obu tych rolach!Powodzenia! Venceremos!

  • WPK. co byś powiedział na temat aby zaprzyjaźnić się z Rosjanami. Znam ich co nieco byłam w tym kraju kilka razy na urlopie, mam też kilka książek na półce jedna z nich ( 600 stron pisana przez Amerykanina – głównie pozytywy). WPK, zrozum Rosjanie to Słowianie a właśnie ze Słowianami jest nam po drodze.
   No i teza do zapamiętania – szukaj przyjaciół blisko, ciąg dalszy sobie dopowiedz.

 21. Dzięki temu Polacy powoli się budzą i zaczynają dostrzegać prawdziwych okupantów, którzy ukrzyżowali ich umysły.
  – UE, i obowiązujący (w niej) marksizm kulturowy. Widzisz inaczej?

 22. @Miecław. “16 stycznia 2018 at 18:49” przy okazji się takich rzeczy dowiaduję, że szczęka opada, jak to katolicy żyją we “wzajemnej miłości”.?
  Wynika z powyższego Miecław, ze pełnisz w swojej mikrospołeczności rolę Jana Amosa Komensky’ego. 🙂

 23. @krzyk58. “….ze pełnisz w swojej mikrospołeczności rolę Jana Amosa Komensky’ego”. Bez przesady, nie mogę się z nim równać, no i ja zdrady na rzecz UE się nie dopuściłem, jak on, co to przystąpił do najazdu szwedzkiego.:-)

  Tą okupację widzę jednak nieco inaczej, bo na dwóch poziomach. Pisałem o pierwszym duchowym, ten drugi ekonomiczny poziom faktycznie wykonuje światowa oligarchia finansowa, której UE podlega, ale związków z tzw. rzekomym marksizmem kulturowym żadnych nie widzę, bo czegoś takiego nie ma.

 24. @wlodek “A nie tylko dzisiaj o poziomie społeczeństwa decydują lekarze i nauczyciele!” (Wg. ciebie chamy i robole do wideł i łopaty) Uuuu! Odchyleniem drobnomieszczańskim to waniajet…:) TA klasa zawsze dążyła….. 🙂
  BA! Tylko jak TO “siema” do “nauk marksistowskich”… 🙂 Włodku,
  czy Ty nie widzisz ze sam – sobie przeczysz…wg.ciebie nadal obowiązuje maksyma “zdrowie wasze – w gardła nasze”. A?

  @Miecław. No, jeżeli ‘nie możesz się z nim równać’ – to mam na uwadze skalę szkodnictwa wyrządzoną Rzplitej i sądzę że jest to twoich oczach postać wybitnie negatywna. Tylko proszę nie stosuj zasady relatywizacji….TU, nie ma (żadnych) poziomów – jak
  powiedziano, “„Niech wasza (Miecławie) mowa będzie: Tak, tak, nie, nie”.
  Jeśli jest odwrotnie niż wyłuszczyłem – to nawet nie współczuję!
  (wiedzy i stanu umysłowego).
  Miecław,czy zdążyłeś już przełknąć F. Kmietowicza?
  Ps. Miecław. mogę i jestem w stanie zrozumieć motywacje kierujące B.Radziwiłłem -natomiast ,wspomniany innowierca zasłużył na potępienie i “męki piekielne”. 🙂 Bo Kanalia. 🙂
  Ps. Miecław. Czy już miałeś (w temacie) przyjemność, BA! Jaką przyjemność,
  obowiązek, jak przystało na wychowawcę młodego pokolenia ,
  zapoznać się z ostatnim filmem G.Brauna? A ? 🙂

  • krzyku,miałem nie odpowiadać ale przypomniałem sobie historię z p.Ziobro Kaczyńskim gdzie zabrakło 2 głosów żeby ich postawić przed Trybunałem Stanu! A wiec nie ucz mnie jak traktować marksizm i jakie wnioski należy wyciągać z materialistycznej analizy zjawisk!Tak jak ja nie robię ci wykładni z idealistycznej interpretacji zjawisk.!

 25. Każdy ma prawo do – “OD” i “DO”, tzn, chce to to ndaje na WOŚP, nie chce to nie daje. Każdy ma tez własne sumienie i niech nim się kieruje.

  Cieszy mnie, że z zawistnego grona kleru , wyłamał się poczciwy ksiądz proboszcz , Kazimierz Klaban z Elbląga. Stworzył precedens. podzielił duchownych. Wierni , pójda za nim jak w dym.

  Jak musi być tragicznie u nas , skoro taki zwykły gest , taca na WOŚP z mszy niedzielnej , wywołała tak ogromne poruszenie.

  Prezes do Prezydenta: – Dałeś narty na Owsiaka? . Tak, dałem, -żeby zjeżdżał-!!

  Noworoczne życzenia , z DO SIEGO ROKU, należałoby zmienić na :DO OWSIEGO ROKU!!

 26. Wyszedłem z pałacu Jurka wielce zadumany. Kiedy wróciłem do swojego apartamentu składającego się z pokoju z ciemną kuchnią, wyposażonego w rozsypujące się graty i nawet bez sprawnego radia, zadałem sobie pytanie: – Jak to jest, że taki Jurek w ciągu dwóch dni wyciąga od ludzi ponad 40 milionów, a ja mając do dyspozycji swój blog, a swego czas tygodnik „Tylko Polska”, później forum „Wolnej Polski”, spotkania autorskie, nie mogę użebrać od Czytelników przez 1,5 roku 5 000 razy mniej na wydanie trzeciej książeczki anty-gender.
  http://patriota-tarkowski.blogspot.com/2018/01/wywiad-z-jurkiem.html

  • @krzyk58. 17 stycznia 2018 at 08:38

   Wybacz, ale moim uczniom przekazuję idee normalności, bez fałszywych prawackich tez zabarwionych rasizmem i płytkim patriotyzmem oraz bez lewackiej ideologii wszelkiej maści dewiacji i aberracji społeczno-biologicznych. Jest to idea wiedzy i odpowiedzialności za los narodu i państwa, bez fanatyzmu religijnego czy ideologicznego. Twoi miszcze w moich wykładach grają rolę negatywną z uwagi na ograniczenia intelektualne jakie prezentują i fanatyzm im towarzyszący.

   Podstawowy materiał, który uczniowie dostają do analizy na zajęciach oraz do doskonalenia własnej osobowości w aspekcie społecznym – jest to: “Wzór obywatela w ustroju demokratycznym” Marii Ossowskiej przedstawicielki polskiej przedwojennej inteligencji – http://lewicowo.pl/wzor-obywatela-w-ustroju-demokratycznym/
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Ossowska

   Oczywiście też wiele innych lektur, w tym m. in. przewodnik duchowy prawdziwego chrześcijanina “O Naśladowaniu Chrystusa” Tomasza Kempisa, dla uczniów poszukujących prawdziwej etyki chrześcijańskiej nie wypaczonej przez kulturowy katolicyzm.

   A teraz proszę o krytykę, tylko rzeczową, a nie opartą na fanatyzmie i bredniach twoich miszczów.

   Co do dyżurnego psychiatry kraju to mam tylko jedną radę – skończ waść wstydu oszczędź, bo ludzie czytają biografie i uwielbiają ludzi sukcesu, a takim dla nich jest Owsiak, a nie ktoś kto w PRL dał się wpuścić w “maliny” i strajkował., a teraz lamentuje nad stanem kraju. Za późno.
   Oto słowa ALEKSANDRA MAŁACHOWSKIEGO:
   “Cokolwiek mamy na swoje usprawiedliwienie, to jedno musimy mieć – odwagę powiedzieć publicznie, głośno i wyraźnie:
   o s z u k a l i ś m y n a r ó d.”

   A co on ma na swoje usprawiedliwienie?, co ty masz …..?

 27. @Miecław. Znaczit – żenisz kit, 🙂 młodemu pokoleniu…nosił wilk,
  razy kilka………………………………………………
  Dobrej nocy.

  • @krzyk58. Przykro mi, że to przekracza twoje możliwości poznawcze, ale to nie moja wina, że masz tak ograniczoną percepcję i sfanatyzowany umysł.

   Widzisz, gdybym ja kiedyś był twoim politrukiem w wojsku, to zapewne mając wiedzę przekazaną przeze mnie, nie popełniłbyś tych błędów popierając kiedyś styropian i wejście do UE.
   A tak to masz ból głowy i razem ze swoimi miszczami zrobionymi w balona przez zachód pomstujecie na nich szukając wrogów zastępczych (kulturowy marksizm), ale nie wpadniecie już na to, że indolencja umysłowa twoich miszczów przyczyniła się do obecnego stanu. Kiepski był ten twój oficer polityczny. Ale się nie dziwię, bo ja w służbie zasadniczej też zbyt dobrze nie wspominam politruka, kiepski był, z kartki czytał coś, czego za chiny nikt nie rozumiał. 🙂

   Uczniowie wychodzący z pod mojej ręki, oczywiście ci, którzy się czegoś nauczyli na lekcjach, nie dadzą się wykorzystać “jaśnie państwu” i kk. Czyli kapitaliści będą mieli bardzo wymagających pracowników szanujących swoją godność i posiadających honor, zaś Polska będzie miała prawdziwych patriotów z hasłem przewodnim: wiedza-odpowiedzialność-ojczyzna, a nie płytkich i sfanatyzowanych obrońców średniowiecza, którzy na ulicach potrafią tylko wrzeszczeć podane hasła “precz z komuną”, chociaż wielu z nich “komunie” zawdzięcza wyzwolenie przodków z niewolniczej zależności od “jaśnie państwa”, likwidację analfabetyzmu i praktycznie darmowe spółdzielcze mieszkania z łazienką, bo na wiosze za stodołę chodzili.

   Ech i tak nic nie zrozumiesz, a przypowieść o wilku możesz odnieść do siebie i historycznego “jaśnie państwa”, które samo się wykasowało w historii Polski nie potrafiąc się po chrześcijańsku dzielić z narodem, zaś styropiany w zacietrzewieniu zrobili krzywdę sobie i swoim dzieciom, wnukom. No więc właśnie nosił wilk ….

   • @Miecław, @krzyk58
    Wejdę “między wódkę a zakąskę”.Zdajecie sobie sprawę że “przebijacie się” nie na argumenty tylko na “racje” dyskutując o świecie wirtualnym? Właściwe nawet przestaliście dyskutować. Jeden “o wiśle” drugi “o przemyśle”. Niby obaj w języku polskim ale wygląda jakbyście rozmawiali w dwóch językach z dwóch bardzo odległych od siebie grup językowych
    @krzyk58
    W zakresie zbierania “informacji” powiem jak grabarz do grabarza: “kop głębiej”. Ilość opinii z jednostkowych perspektyw jest niezła ale nadal to są jedynie jednostkowe perspektywy i to bardzo zbliżone – błąd pomiaru 😉
    @Miecław
    Jesteś pewien że to czego “nauczasz” ma pokrycie w rzeczywistości czy też mimo wszystko jest inny model tej samej szarlatanerii podszytej jakąś bliżej nieokreśloną ideologią? Czytając wasze bezprzedmiotowe “naparzanki w matriksie” z @krzyk58 mam przekonanie graniczące z pewnością że obu Wam w “matriksie” świetnie i zupełnie nie zauważacie już pozostałych tu obecnych.

   • @Zbigniew. Wiem, że tak to wygląda z perspektywy czytelnika, ale nie ma innego sposobu, aby dać odpór bredniom i fobiom @krzyka58.

    Natomiast jeżeli chodzi o nauczane przeze mnie treści musisz koniecznie widzieć różnicę między naukami ścisłymi, które ty zapewne reprezentujesz, jak wnioskuję po twoich wypowiedziach, a naukami społecznymi/humanistycznymi gdzie kształtują się różne prądy myślowe, koncepcje i teorie. Ja po prostu uczę patrzeć młodzież na różne aspekty życia i polityki z różnych często dziwnych perspektyw, ale to uczy myślenia i ogranicza fobie, a także fanatyzm. Zresztą w naukach ścisłych też jest potrzebne twórcze myślenie, bo inaczej zamyka się taka osoba na poziomie technika laboranta. Wiem coś o tym, zdałem w PRL-u maturę z chemii na bdb, ale moje losy zawodowe potoczyły się inaczej.

    Także nie przejmuj się, my z @krzykiem58 ćwiczymy swoje umysły, a wy się pośmiejcie z tego, jeżeli taka jest wasza ocena. 🙂 Ja się nie obrażę:-) Pozdrawiam

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.