W matni kłamstw i manipulacji z Ukrainy

Hełm_wz.93_1 lic.: CC BY-SA 3.0 Autor: MAx92 Źródło: commons.wikimedia.orgTo przerażające, z jaką ilością kłamstw i manipulacji mamy do czynienia w wiadomościach z Ukrainy. Wystarczy włączyć w Polsce telewizor, żeby znaleźć się w centrum kłamstw i manipulacji, prawdziwej matni, która jest fabrykowana w celu przekazania pożądanego obrazu ludobójczego konfliktu opinii publicznej na zachodzie.

Przyjmując za normę, że ukraiński rząd w pełni mógł już uwierzyć we własną i realizowaną w jego imieniu propagandę – nie można ufać żadnym oficjalnym komunikatom wprost, przy czym uwaga – manipulacje nie mają znaczenia, toczy się wojna – robią, co chcą, używają wszelkich metod. Już dzisiaj widać, że o wiele bardziej interesujące jest to, o czym w ogóle nie mówią, niż to, co przekazują do mediów. Chodzi przede wszystkim o takie kwestie jak rzekomych obozów filtracyjnych, „opieki” nad rodzinami oficerów armii, która ma na celu „zapewnienie” ich lojalności. Poza tym nie wiadomo nic, co do zamierzeń o przyszłości Ukrainy, w szczególności terenów, które podlegają obecnie pacyfikacji. O ludności też nic się nie mówi, jednakże jaki los może czekać ludność innej narodowości posługującą się zakazanym (u zarania rewolucji) językiem?

Wielka szkoda, że pan Arsenij Jaceniuk nie myśli właśnie o tym, jak przekonać ludność pacyfikowanych regionów, że władze nie mają złych zamiarów. Może nie ma po prostu takich planów? Liczy się po prostu zdobycie ziemi i przepędzenie oraz zastraszenie ludności rosyjskojęzycznej – takie ludobójstwo połączone z czystką etniczną, ale w wersji „soft and friendly”. Przecież nic się nie dzieje, tylko rząd walczy z terrorystami przysłanymi z rzekomo sąsiedniego kraju.

Prędzej można usłyszeć z ust pana premiera ukraińskiego rządu wezwanie do „wolnego świata”, żeby ten przekazał broń Ukrainie! Nowoczesną broń, ponieważ sami sobie nie dają rady! Po prostu nie da się tego pojąć żadnymi kategoriami, zwłaszcza dlaczego – proeuropejski protest w centrum Kijowa przekształcono w wojnę z własnym społeczeństwem, którego winą jest to, że mówiło od pokoleń i mówi innym językiem!

To nie jest już zupełnie śmieszne, ale na zdjęciach z rejonu walk widać coraz więcej ukraińskich żołnierzy i bojowników innych formacji, czy też grup zbrojnych – ubranych w hełmy, kamizelki kuloodporne i inne elementy umundurowania – prawdopodobnie – polskiej proweniencji, ewentualnie łudząco podobnych! Widać, że to nieużywane sorty mundurowe, bardzo drogie buty prawdopodobnie krajowego producenta i inne elementy jak nagolenniki, plecaki itp. Dla każdego, kto zna się odrobinę na umundurowaniu i oporządzeniu wojska – przekaz jest jasny. Zresztą krajowy producent umundurowania – produkujący zarówno ekwipunek jak i kamizelki i hełmy naprawdę doskonałej jakości, wcale nie ukrywa, że ma zamówienia z Ukrainy. Co ciekawe na jednym z filmów było widać całą ukraińską jednostkę w hełmach bardzo podobnych do “wz. 93” już od dawna nie produkowanych. Proste „śledztwo” na naszym najpopularniejszym portalu aukcyjnym pokazuje, że rzeczywiście mamy w kraju obrotnych przedsiębiorców, bo można kupić nie tylko hełmy “wz. 93”, chyba w dowolnych ilościach (z dowozem do domu), ale także wszelkie inne hełmy oraz uwaga – repliki hełmów historycznych, kurtki, spodnie, apteczki, ładownice. Naprawdę fascynująca jest wolna gospodarka – wszystko, co można sprzedać, można znaleźć w Internecie, a jak nie mają to zdobędą, byle zapłacić!

Jeszcze ciekawsze jest to, że w tym samym dniu po ww. wypowiedziach premiera Ukrainy, pojawiły się w naszych i zachodnich mediach korespondujące z nimi wypowiedzi kilku polityków stosunkowo dużego formatu, jak również ekspertów wojskowych. Także, wysokich rangach oficerów rezerwy, coraz śmielej mówiących o konieczności wspierania Ukrainy wojskowo-sprzętowo. Co prawda sam prezydent Obama wykluczył możliwość interwencji zbrojnej na Ukrainie, jednakże to nie oznacza, że rząd w Kijowie nie otrzyma lada dzień pierwszych transportów z bronią. Wiadomo, czego potrzebuje każda armia – termowizorów, termowizorów i jeszcze więcej termowizorów oraz ultranowoczesnych środków łączności. Tego akurat nam nie brakuje, tylko te zabawki nie są za darmo.

Dramatyczna katastrofa malezyjskiego samolotu wzruszyła sumienie świata na tyle, że skala obwiniania Rosji przesunęła się zdecydowanie bardziej i jest o stygmatyzowanie jej o wiele łatwiej. W konsekwencji łatwiej jest usprawiedliwić tego typu pomysły jak dostarczanie zaawansowanego wyposażenia i broni Ukrainie.

Zobaczymy, co się dalej stanie, w grę wchodzą dostawy broni, przyjazd żołnierzy do misji stabilizacyjnej ONZ, wprowadzenie strefy zakazu lotów pilnowanej przez zagraniczne lotnictwo. Dla ludności pacyfikowanych obwodów nie wróży to niczego dobrego, a dla konfliktu może oznaczać połączenie Belfastu z Irakiem/Syrią, czyli horror.

Podobno chodziło o integrację europejską…

24 myśli na temat “W matni kłamstw i manipulacji z Ukrainy

 • 21 lipca 2014 o 05:53
  Permalink

  Tam gdzie zabijają ludzi – kłamstwo jest stale obecne.
  Kłamstwo jest elementem towarzyszącym zabijaniu.
  Zabijanie i kłamstwo wynikają z POGARDY dla INNEGO człowieka.
  Tylko że w dobie Internetu i występowania takich wolnych czasopism jak “Obserwator Polityczny” – kłamstwo łatwo zdemaskować.
  Szkoda że OP nie może spowodować zaprzestania mordowaniu ludzi na Ukrainie.

  Odpowiedz
 • 21 lipca 2014 o 08:36
  Permalink

  Szanowny autorze ! Od kilkunastu tygodni tzw. “mrówki ” eksportują za naszą granicę wojskowy sprzęt ochrony osobistej (kamizelki kuloodporne ,kombinezony i umundurowanie ,obuwie oraz hełmy)podobno bardzo opłacalne ze względu na różnicę cen . Więc skąd takie zdziwienie?

  Odpowiedz
  • 21 lipca 2014 o 12:34
   Permalink

   Czy równie bezproblemowo przenoszono by w/w.
   “akcesoria”,gdyby pomoc “szła’ powstańcom
   Noworosji – jak “idzie” ludobójcom z Kijowa.
   Służby celne podległe min. finansów i graniczne
   podległe MSWiA(wiadomo komu…)mają swój ‘skromny
   udział” w dokonującej się nazistowskiej czystce
   na Jugowostoku…wspomniane fakty, to tylko drobny wycinek
   olbrzymiej hańby i plamy na honorze Narodu Polskiego.

   “alleluja, i do przodu”, plus “a mury runą, runą”…
   (daje taki TRAGICZNY efekt).

   Odpowiedz
  • 21 lipca 2014 o 21:15
   Permalink

   OOOOOO! Nie wiadomo,czy płakać czy się cieszyć…. To dla tego była potrzebna prowokacja na taką skale- sami nie dadzą rady, potrzebne “wsparcie” Europy: “Zobaczcie wszyscy z kim mamy do czynienie! Pomocy!”….i tak dalej w tym że duchu. I Europa śpieszy “na pomoc”, w tym sankcjami….Nie, tego nie da się wytrzymać (spokojnie).

   Odpowiedz
 • 21 lipca 2014 o 13:01
  Permalink

  Cd.
  To nie przypadek, iż po raz kolejny “wklejam” utwór
  Jurija Bogatikowa z dawnych szczęśliwych,mirnych
  czasów ZSRR. Wykonawca związany z …śpiewa o…wielka szkoda że (już), nie ma tamtego świata i ludzi,
  którzy w pieśniach pozostawili nam tamten świat
  tak bliski i jednocześnie odległy…
  Co mamy ??
  Dzięki obowiązującym obcym wzorcom kulturowym
  mamy epokę KAMIENIA ŁUPANEGO. ONI obcy mentalnie
  i kulturowo sprowadzają NAS do swojego poziomu…
  dobrej muzyki nigdy dość…

  http://www.youtube.com/watch?v=n5bFcZfuQXA

  Odpowiedz
 • 21 lipca 2014 o 15:43
  Permalink

  Ale wy jesteście pojebani. Sracie ustami i tyle!

  Odpowiedz
  • 21 lipca 2014 o 18:21
   Permalink

   Może i “pojebani”, ale nie NAZIŚCI!!!!

   Odpowiedz
  • 21 lipca 2014 o 18:19
   Permalink

   “Im(onym)”, ciągle wydaje się że to “ony” są przy prawdzie
   mają monopol na wszystkie informacje i komentowanie
   zjawisk i wydarzeń,”zgodnie z obowiązującą linią partii”.
   Napiszę delikatnie – obłudnicy fałszerze i manipulatorzy
   mamy was po dziurki w nosie.KŁAMCY…
   “wasza” subiektywna “prawda” diametralnie rozmija się
   z oczekiwaniami społeczeństwa.Więcej rzetelności
   dziennikarskiej (prawdopodobnie), było w PRL-u
   w latach 1944 – 1556, taka jest “prawda o was”.
   Piszących i “gadających z okienek’ – błękitnych
   mediów.Obrzydliwość.

   Odpowiedz
   • 21 lipca 2014 o 18:54
    Permalink

    Do komentarza.

    Pobieżnie zapoznałem się z “tfórczośco”,
    “tego pana/ów”, żałosny…jest mi(chyba),
    go trochę żal.Janczar “błękitnych mediów”,
    jakże skompromitowanych!

    Odpowiedz
   • 21 lipca 2014 o 21:09
    Permalink

    No tu (w tej całej nagonce) widocznie panuje zasada- “Ich” więcej, a znaczy PRAWDA ma być po “Ich” stronie(kto tam słucha o jakichś dowodach…..) Dziś taka jedna prezenterka-dziennikarka na BiŚ powiedziała(to tylko jedno z tych określeń, jakich używają tak zwani dziennikarze):”Zastanawiam się, co za dzicz na tym Wschodzie?”, mając na myśli Wschód Ukrainy….Boli, powiem, jak słyszę i widzę te uśmieszki nie do rzeczy, zachowanie się jak na randce, a nie w studio przy przekazywaniu poważnych informacji-“0” profesjonalizmu i bezstronności….Tak to widzę i już.

    Odpowiedz
  • 21 lipca 2014 o 18:31
   Permalink

   Jest “trochę’ dziwnych faktów związanych
   w jakimś stopniu z “wypadkiem ” który
   niespodzianie odkrył to co nie powinno
   przedostać się do opinii publicznej.
   Dziwnym jest to iż “nasze” media tak “łakome’
   na tego typu “newsy’ milczą, jak nieme…
   mam właściwe określenie czym zajmują się “nasi”
   pismacy – nie wymienię, a Państwo wiecie
   jaki (stary), zawód mam na mysli!

   Odpowiedz
 • 21 lipca 2014 o 21:10
  Permalink

  “Powrócę” jeszcze, dosłownie na “minutkę” do…

  ” Pożyteczni idioci”? Zobacz, gdzie w Polsce promuje się rosyjską wersję wydarzeń”

  Celowo nie wymieniam godności(a ma “ją”)?? “Pismaka”
  Jeśli “czyta”, i potrafi logicznie myśleć…

  ” Świadomość historyczna jest tym istotnym czynnikiem, który pozwala społeczeństwu nie tylko prawidłowo oceniać losy swojego narodu i państwa, ale także politykę wobec nich państw sąsiedzkich – na, ile polityka sąsiadów była wrogą, szkodliwą, działalnością, a jeśli taką była, to jakie przesłanki leżały u jej podłoża. Świadomość historyczna jest niezbędnym elementem wyboru właściwej polityki własnego państwa, doboru właściwych sojuszy – pozwala społeczeństwu ocenić, czy zagraniczna polityka rządzących realizuje prawidłowo interes państwa i narodu.
  Świadomością historyczną bardzo łatwo jest jednak manipulować. Celem takiej manipulacji jest tworzenie pożądanych nastrojów społecznej aprobaty dla poczynań wroga wewnętrznego, czyli dla mniejszości realizującej interesy własne, sprzeczne z interesem rdzennego narodu oraz aprobaty dla poczynań wroga zewnętrznego, ale również tworzenie społecznej niechęci wobec tych państw i narodów, których polityka i interesy mogą być w wielu obszarach tożsame z naszymi”.

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/07/21/dlaczego-miedzynarodowy-zyd-kaze-nam-widziec-w-rosji-wroga/

  PS

  Proszę zwrócić uwagę na fotografie przedstawiające
  “kobiety u władzy”. Rosja — Polska.związane “zdjęcie’
  z Polską, skomentuję krótko: obrzydliwość, takie
  mam poczucie smaku, nic nie poradzę…
  kobieta rosyjska foto. moim zdaniem przedstawia
  piękną kobietę – prawdopodobnie piastującą funkcję
  związaną z organami prokuratury na Krymie, oczywiście
  wg.stanu wiedzy “mojej skromnej osoby”.

  Pozdrawiam – obserwujących OP,
  (tych z “za krzaka’, podglądających
  również).

  Odpowiedz
  • 22 lipca 2014 o 15:35
   Permalink

   ” Pożyteczni idioci”? Zobacz, gdzie w Polsce promuje się rosyjską wersję wydarzeń”- HE-HE, miałam rację, wychwalając PO na wszystkie strony! Teraz jest popularny! A co do tego zdjęcia(z paniami)- ta młoda ślicznotka(zapewne Pan wie)Natalja Pokłonska urodziła się 18 marca 1980 roku. Ukończyła filię Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych w Eupatorii[5]. W 2011 roku pełniła w Symferopolu funkcję prokuratora w rozprawie byłego deputowanego Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krym, oskarżonego o przynależność do zbrojnego gangu o nazwie Baszmaki[6]. W tym samym roku została powołana na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Symferopolu do spraw środowiska[5][7]. Po roku została przeniesiona do Biura Prokuratora Generalnego Ukrainy w Kijowie, gdzie służyła jako starszy prokurator do lutego 2014 roku[5].

   25 lutego 2014 roku prokurator N. Pokłonska podała się do dymisji, motywując to tym, że wstydzi się żyć w kraju, gdzie pozwala się bandytom chodzić wolno po ulicy (w odniesieniu do radykalnych działaczy Euromajdanu). Rezygnacja nie została przyjęta, ale Pokłonska, wykorzystując urlop, wyjechała na rodzinny Krym[5].

   11 marca została powołana na Prokuratora Generalnego AR Krym[8][9] przez Siergieja Aksionowa, ponieważ poprzedni prokurator pozostał lojalny rządowi w Kijowie; oferta została rzekomo odrzucona przez czterech innych kandydatów[6]. Prokurator N. Pokłonska skrytykowała wcześniej protesty opozycji na Ukrainie i zmiany rządu w Kijowie, nazywając je zamachem na konstytucję Ukrainy. W odpowiedzi, ukraiński rząd wniósł przeciwko byłej prokuratorce sprawę karną i pozbawił ją stopnia prokuratorskiego radcy sprawiedliwości[10]. Niedługo po tym zdarzeniu 27 marca 2014 Prokurator Generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka awansował w rosyjskiej prokuraturze prokurator N. Pokłonską na stopień starszego radcy sprawiedliwości (odpowiednik pułkownika).
   Tak że cały normalny świat podziwia tę odważne dziewczę. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • 22 lipca 2014 o 17:44
    Permalink

    “Tak że cały normalny świat podziwia tę odważne dziewczę.”

    Kumulacja wszelkich zalet + URODA!!!!
    A postać “utkwiła mi” w pamięci z programów
    info.rosyjskiej TV.
    Dzięki za przybliżenie charakterystyki i cv
    pięknej Krymczanki.
    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
 • 21 lipca 2014 o 22:56
  Permalink

  Histeria antyrosyjska jest w Polsce wieksza niz w jakimkolwiek innym państwie. Fakty i tak wyjda na jaw – to ukraińscy faszysci zabijają. A Polacy – naiwni jak zawsze.

  Odpowiedz
 • 22 lipca 2014 o 10:51
  Permalink

  Dziś słuchając rozmowy w Polskim Radio pr.I
  (cykliczna poranna audycja), której gościem
  był p.prof. Kuzniar, poczułem niesmak, dyskomfort
  i zażenowanie – “sposobem’ widzenia tego co ma
  miejsce na tzw.ukrainie, w ocenie p.profesora…
  to zaiste, był żenujący słowny spektakl stronniczości
  i wpisania się w nagonkę antyroryjską.
  Nadmieniam iż, wypowiadam się o “prezydenckim doradcy
  d/s.stosunków międzynarodowych”…pozostał DUŻY niesmak.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2014 o 10:43
  Permalink

  KRAKAUER TY JEBANY LACHOOPIERDALACZU xxxxx, JEBANA DZIFFKO xxxxx WYPIERDALAJ Z TA JEBIACA RUSKIM GOWNEM PROPAGANDA Z MOJEGO KRAJU NIKT CIE TU SMIECIU NIE CHCE

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2014 o 10:47
  Permalink

  KRAKAUER SIEDZI W KIESZENI xxxxxx. RUSKIE KURFFY MU PLACA ZA ROZPRZESTRZENIANIE TEJ PROPAGANDY A POZNIEJ W SWOICH MEDIACH PODAJA TEN PROPAGANDOWY PORTAL JAKO RZETELNE POLSKIE MEDIA

  Odpowiedz
  • 23 lipca 2014 o 12:14
   Permalink

   Dogi, wielonickowy Przyjacielu!
   Rozumiem że dostałeś rozkaz od swoich Pracodawców na Trollowanie w polskich forach…

   Każdy zarabia jak potrafi…
   Przyjmij parę dobrych rad – bo na tych krótkich kursach jakie przeszedłeś nie powiedzieli Ci wszystkiego…

   1. Jeżeli pierwszy raz się gdzieś pojawiasz to postaraj sie przedstawiać – przynajmniej ogólnie.

   2. Etykieta – czyli internetowa kindersztuba – wymaga by nie pisac duzymi literami

   3. Nie wiem czy wiesz co to znaczy “krakauer” – poczytaj i nie rób błedów…

   4. Nie wiem kto Ci te kursy organizował /NKWD, KGB, SBU, Prawy SEKTOR/ – ale chyba oni sobie nie zdają sprawy że nie możesz obrazić nikogo słowem “ruski” – bo we współczesnym rosyjskim znaczy to tyle co Rosjanin. W odróżnieniu od “rassijskij” – co znaczy obywatel Federacji. Więc raczej Autora niechcący dopieściłeś…

   to tak na początek…

   Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich porządnych banderowców którym się już grunt pali pod nogami a szyje jakoś dziwnie swędzą….

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.