Marsz na Kijów w celu odzyskania Majdanu jako ostatni akt ukraińskiej rewolucji

Coraz więcej informacji ze wschodu dotyczy możliwego zwrotu patriotycznego w szeregach ukraińskiej armii i podjęcia się przez oficerów, podoficerów i żołnierzy – ogólnonarodowego marszu na Kijów w celu odzyskania Majdanu zawłaszczonego przez radykałów, ksenofobów, oligarchów i ich sługusów. Tak bywa czasami w dziejach państw i narodów, że to właśnie armia i jej korpus oficerski musi stanąć na wysokości zadania i wziąć odpowiedzialność za państwo, za Naród (Narody), za ład i za bezpieczeństwo.

Wiele ukraińskich oddziałów nie chce walczyć ze swoimi rodakami na wschodzie, wieloma żołnierzami, podoficerami i oficerami wstrząsnęły wiadomości o udziale radykałów w ludobójstwie w Odessie, w ostrzeliwaniu z ciężkiej broni miast i miasteczek na wschodzie i południowym wschodzie Ukrainy. Dla wielu tych wspaniałych i dzielnych młodych mężczyzn – nie jest do pojęcia fakt, dlaczego mają strzelać z armat swoich czołgów do bloków i osiedli mieszkaniowych? To nie jest zgodne ani z honorem ukraińskich żołnierzy, ani z jakimikolwiek normami głębokiego humanizmu, które wszyscy Słowianie mają głęboko zaszczepione w swoich sercach.

Dowodów zdrady i to tej najgorszej, bo za pieniądze, dowodów na nieliczenie się z kosztami ludzkimi, dyskretnej opieki sprawowanej nad rodzinami oficerów przez siepaczy junty – jest aż nadto. Żołnierze ukraińscy nie są ślepymi wykonawcami woli swoich nowych władców, to obywatele w mundurach, którzy miłują swoją ukochaną Ojczyznę Ukrainę – jednakże zostali w sposób parszywy i cyniczny oszukani i wykorzystani. Wielu żołnierzy i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa przeszło na stronę narodowo-wyzwoleńczą, sprzeciwiając się faszyzacji ich kraju – teraz zdaniem wielu doniesień czas na coś więcej. Nadchodzi dzień, w którym wszyscy dzielni synowie ukraińskiej ziemi będą musieli zdecydować, co wybierają? Czy wybierają nowych hetmanów, którzy będą zadłużać ich kraj i uczynią z niego neoliberalne eldorado dla wszelkiej maści korporacyjnych złodziei, czy też wolą po prostu wolność. Ten dylemat wolność czy niewola może mieć tylko jedno rozwiązanie. Zdaniem ukraińskich komentatorów wielu synów ziemi ukraińskiej – opowie się przeciwko juncie, wybierając Naród, wybierając tych, którzy odważyli się upomnieć o wolność.

Nowy prezydent Ukrainy ciągle daje pewien cienki margines szansy na to, że będzie dążył do porozumienia wewnątrz kraju, jak również może porozumieć się zarówno z Federacją Rosyjską jak i Zachodem. Niestety pan Petro Poroszenko jest w otoczeniu prawie samych wilków, kłamców, oszustów i złodziei, którzy chcą ustawić się na nowe czasy u władzy w tym umęczonym kraju. Zdaniem wielu głosów na Ukrainie rolą armii jest umożliwienie swojemu dowódcy, żeby mógł nią dowodzić bez pośrednictwa kłamców i osób reprezentujących interesy strony trzeciej – zamorskiej! Dzisiaj tylko ukraińska Armia może pociągnąć za sobą narody Ukrainy i odzyskać symbolicznie i rzeczywiście Majdan, to najwspanialsze ognisko buntu zwykłych ludzi, którzy swoją męczeńską krwią przelaną za Ukrainę – opowiedzieli się za wolnością, ale zostali w tak bezwzględnie cyniczny sposób oszukani.

Zdaniem wielu Ukraińców czas najwyższy pokazać płatnym zdrajcom i sługusom wrogich Ukrainie sił, że nie ma dla nich miejsca na Ukrainie i nie ma dla nich miejsca w sercach Ukraińców! Ci razem zjednoczeni pod przewodnictwem ukraińskich żołnierzy-patriotów mogą zrobić wszystko, ponieważ są Narodem, a armia jest wyrazicielką woli tego umęczonego Narodu! Nie ma takiej siły na Ukrainie, która mogłaby się przeciwstawić samym Ukraińcom. Był Majdan, został zdradzony, okłamany i wykorzystany. Dzisiaj zdaniem wielu czas na to, żeby ukraiński Naród wsparty ukraińską armią – ustawił barykady narodowego Majdanu z pancerzy ukraińskich czołgów, które zasłonią zwykłych ludzi przed kulami snajperów władzy – strzelających ze wszystkich kierunków, a w razie potrzeby dadzą godną odpowiedź wszystkim bestiom, którym marzy się bezkarne strzelanie do ludzi. Ukraińscy żołnierze PORADZĄ SOBIE z przyjezdnymi prowokatorami, krajowymi kryminalistami i bandytami wszelkiej maści, w tym w szczególności z tymi, którzy odwołują się do tradycji zbrodniczej Waffen SS. Wedle wielu zwykłych Ukraińców – ukraińscy żołnierze mogą wyzwolić swój kraj spod narzuconej podstępem dominacji, jeżeli tylko znajdą się odważni oficerowie i podoficerowie, którzy zamiast biernie czekać – będą walczyć z prawdziwym wrogiem.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że w momencie jak kraj uratuje jego własna armia, wówczas nie tylko skończą się oskarżenia o faszystowski charakter junty, ale przede wszystkim będą możliwe wszystkie rozwiązania polityczne – jak w momencie, kiedy prezydent Janukowycz odmówił w Wilnie złożenia podpisu pod traktatem zniewalającym Ukrainę, na warunkach czyniących z niej kolonię gospodarczą. Ukraina ma przed sobą wspaniałą przyszłość, ta przyszłość zależy od samych Ukraińców, oni sami ułożą sobie życie w swoim kraju – jednakże najpierw muszą skierować swój słuszny gniew wobec faszystowsko-oligarchicznej hydry, która oplotła centrum władzy ich kraju, nawet ubezwłasnowolniając nowego prezydenta w dwa tygodnie po objęciu władzy!

Jeżeli będzie trzeba na Ukrainie odbędą się kolejne wybory, jednakże – niech przy urnach stoi ukraiński żołnierz i pilnuje, a nie zagraniczny podpalacz i podżegacz lub krajowy radykał, który sprowokuje prowokację, ewentualnie wybiórczo będzie liczył głosy.

Tylko ukraińska armia, może uratować Ukrainę! Za żołnierzami prawie na pewno na Kijów ruszy cały Naród, ponieważ przestanie się bać siepaczy porywających niepokornych i mających własne zdanie w nocy, ewentualnie strzelających z oddali snajperów. Cała nadzieja w patriotyzmie ukraińskich żołnierzy, bo naprawdę wiele można złego na temat Ukrainy powiedzieć i sami Ukraińcy narzekają na swój kraj, jednakże biada tym, którzy chcieliby się zmierzyć z żołnierzami Ukrainy walczącymi o swój kraj! Kraj! A nie oligarchów, kłamców, złodziei i zagranicznych doradców!

28 myśli na temat “Marsz na Kijów w celu odzyskania Majdanu jako ostatni akt ukraińskiej rewolucji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.