Społeczeństwo

Mariusz Kamiński. Jajkami w Prezydenta RP a teraz…

 Własnym oczom nie można wierzyć, trzeba być sceptycznym wobec przekazu z własnych uszu, zwłaszcza jak w telewizji występuje pan Mariusz Kamiński – swego czasu znany prawicowy aktywista młodzieżowy, znany między innymi z tego że swego czasu był przez prasę okrzyknięty współorganizatorem i realizatorem jednego z niewielu udanych zamachów na Prezydenta RP. Tenże prawicowy działacz, obecnie prawicowy poseł swego czasu (wedle deklaracji publicznych ofiary) rzucał jajami kurzymi w osobę Aleksandra Kwaśniewskiego pełniącego najwyższą godność w Rzeczpospolitej!

Zgodnie z ustawą o CBA a konkretnie jej art. 7 :Szefem CBA lub zastępcą Szefa CBA może być osoba, która: (…) wykazuje nieskazitelną postawę moralną, obywatelską i patriotyczną. Powstaje zatem pytanie – czy ewentualne rzucanie jajami w urzędującego prezydenta państwa stanowi skazę na postawie moralnej (uwaga postawę kształtują czyny w przeciwieństwie od moralności – możemy myśleć co chcemy, ale działać zgodnie z normami). Czy może to jest właściwe zachowanie obywatelskie – przyładować jajami prezydentowi? Pod patriotyzm – chyba można to podciągnąć, więc może dlatego ten pan pełnił tą funkcję. Dla ścisłości – pamiętajmy, że pana Kamińskiego nikt nie skazał za ten szeroko opisywany w prasie incydent, prezydent Kwaśniewski nie domagał się ścigania.

Prawda, że fenomenalna kariera? Jeżeli ktoś z państwa w młodości – czy też w połowie lat 90-tych działał aktywnie w organizacjach lewicowych, doskonale pamięta jak w miejscach publicznych czuło się bandycką presję działaczy Ligii Republikańskiej, której działacze i sympatycy potrafili bić i atakować ludzi, tylko dlatego ponieważ ci wyrażali poglądy lewicowe. Zgadnijcie państwo kto był jednym z założycieli tejże organizacji? No kto? Wystarczy odrobinkę poszperać w Internecie, jeszcze nie wszystko się zatarło.

Dzisiaj natomiast ten pan dzisiaj ma czelność kreować się na autorytet moralny i mówić Polakom co to jest symbol „W” i czym on jest dla warszawiaków, jak również jak na etosie powstańczym zbudowana jest cała mentalność, dziedzictwo i poczucie patriotyzmu. Wszystko to, tylko dlatego ponieważ jakiemuś partyjnemu koledze pana Kamińskiego – zachciało się szargać świętości i bezczelnie wykorzystać symbol powstańczy do haniebnej manifestacji politycznej.

No i mamy autorytet moralny, pana Kamińskiego i jemu podobnych – jajami w prezydenta z lewicy, to dobrze? Wykorzystywanie symboliki powstańczej do celów politycznych – też dobrze, bo to uświęcone symbole i wszystko jest w porządku! Co więcej jak ktoś chce popalantować po warszawce za publiczne pieniądze z gołą klatą, też prawdopodobnie może się do pana Kamińskiego (jeżeli ten akurat pełni ważną funkcję) zgłosić. Odpowiednia praca – np. bajerowanie kobiet z przeciwnej partii – zawsze się znajdzie. Cudownie, po prostu cudowna i wspaniała logika, uzasadnienie wszystkiego i przekrzywienie rzeczywistości nie o 180 stopni, nawet nie o 720! To jest proszę państwa inny wymiar, pan Kamiński prawdopodobnie żyje w innym wymiarze wartości, gdzie prawda ma inny znak niż tu i teraz.

Niestety takich ludzi jak pan Kamiński jest w polskiej polityce dzisiaj sporo. Przykładowo 27 września 2000 roku, Rada Miasta Krakowa podjęła rezolucję uznającą panów Kwaśniewskiego i Siwca personae non gratae w Krakowie! Podobnie w tamtym okresie uczyniło jeszcze kilka innych samorządów. Abstrahując już od powodów działania polityków lokalnych, jak w ogóle można oświadczyć publicznie, że Prezydent Państwa! Nie jest mile widziany w jakimś mieście! Ile trzeba mieć pychy, jakim trzeba być człowiekiem, żeby sobie do tego rościć prawo! To był zaiste prawdziwy fenomen. No ale takie były czasy w Polsce, pan Kamiński nie jest sam, tego typu autorytetów mamy mnóstwo, jednakże szkoda że ci wszyscy specjaliści od tropienia komuchów – po prostu nie zajęli się pracą, bo być może kraj dzisiaj byłby nieco lepszy. No ale mniejsza z tym, jak widać – indywidualności w naszych realiach nie brakowało jeszcze nie tak dawno, nie brakuje i chyba nigdy nie zabraknie!

Czy to nie była nadrzeczywistość? Rada miasta – drugiego pod względem wielkości w kraju – podjęła rezolucję, że nie życzy sobie w swoim mieście prezydenta własnego państwa! Podobnie – pan Kamiński – wedle dostępnych wypowiedzi pana Kwaśniewskiego rzucający w niego jajami w Paryżu – był zdaniem pana Kaczyńskiego człowiekiem odpowiednim pod względem moralnym i obywatelskim do piastowania funkcji szefa CBA. Skończyło się to i dla Kaczyńskiego tak, że położył rząd, ponieważ skala afer jakie – do końca nie wiadomo, czy wykryło, czy nakręciło CBA w tamtym czasie była taka, że nawet on tego nie wytrzymał, równolegle wyszło na jak jakimi metodami agenci pana Kamińskiego – bałamucili (trudno nazwać to śledztwem) jedną z posłanek Platformy Obywatelskiej – o której winie można długo rozmawiać, no ale jaki szef tacy podwładni.

Jeżeli godzicie się państwo na to, żeby zapanowała powszechnie nadrzeczywistość, w której takie osoby jak pan Mariusz Kamiński będą wam mówić w telewizorach co jest wartością i dlaczego oni mają prawo robić co chcą, bo to jest oczywiście słuszne – to głosujcie na prawicę. Potem powodzenia.

3 komentarze

 1. inicjator_wzrostu

  Razem z nim działała ramię w ramię obecna gwiazda PO, Pani Julia Pitera …

 2. Wyrażam podobny pogląd z Autorem,że takich autorytetów
  moralnych,jak pan Kamiński,mamy w polskiej polityce całkiem
  sporo.Należy przy tym pamiętać,że już kiedyś powiedział
  A.Schopenhauer-“w roli autorytetów wystąpić też mogą
  powszechnie żywione przesądy”.Są jednak osoby,które pamiętają zadymy Ligi Republikańskiej i czasy działalności
  CBA,gdy szefował mu pan Kamiński.Pamiętamy słynne konferencje prasowe i chełpienie się podsłuchami z rozmów
  telefonicznych prezentowanymi w telewizji.Żadna szanująca
  się służba specjalna,takich informacji nie przekazuje
  oficjalnie na konferencjach prasowych,chyba,że w grę
  wchodzi ważny interes publiczny,czy sprawy obronności
  państwa.Czy afery korupcyjne prowokowane przez agentów
  CBA takimi były?W pracy operacyjnej najważniejszym ogniwem jest tajny współpracownik(to nie żadna tajemnica)
  a nie jakiś podsłuch czy inne działania pomocnicze.Służby
  specjalne mają swoją specyfikę i z natury rzeczy działają
  bez otwartej kurtyny,a powinni w nich pracować fachowcy,
  a nie harcerze,bez doświadczenia w takiej pracy.Cóż to za
  “agenci”,którzy swoim nieprofesjonalnym działaniem doprowadzają do tak żałosnych wpadek nagłaśnianych potem
  w mediach.Świadczy to,delikatnie rzecz ujmując o chaosie
  i braku właściwej organizacji pracy,oraz nadzoru nad nią
  ze strony przełożonych,a przede wszystkim tego najwyższego.Mnie wcale nie dziwią ostatnie wypowiedzi pana Kamińskiego na temat warszawskiego referendum i kojarzonego z nim symbolu”W”,gdyż jego świętoszkowa poza,
  nijak się ma do tych wypowiedzi,a tylko im przeczy.Przypominam,że będąc szefem CBA powszechnie głosił swoją”apolityczność”,do czego zresztą był zobligowany,a po opuszczeniu stanowiska,natychmiast
  przystąpił do PiS,z którym utożsamiał się wcześniej.Taka
  jest prawda i warto o niej pamiętać.Pozdrawiam.

 3. Jestem osobą zarozumiałą, zatem jak widzę określenia “kamiński, hofman itp.. itd” to klawiatura sama włącza mi klawisz ignoruj i przechodzę do następnej kwestii. Natomiast niepokojące jest i to bardzo, że różne osoby na “K” i “CH” (przepraszam miało być samo “H”, jednak siadły mi baterie w klawiaturze i nie jestem w stanie poprawić literówki) teoretycznie działają zgodnie z prawem, choć mnie zapala się czerwona lampka. Uważam, że należy poruszać tematy i to jak najczęściej, które dotychczas były tabu.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.